BIJBLAD 'tsclie Courant Stadsnieuws. Advertentiën. Aanbesteding METHORST VAN LUTTERVELD 0 Van der Zoo de Jong Van Ophoven, van de No. 8551 uitgave van N.V. de AMERSFOORTSCHECOURANT voorheen Firma A. H. van CLEEFF VAN ZATERDAG 17 APRIL 1915. Ter gelegenheid van den 3gsten verjaar dag van Z.K. H. Prins Hendrik zal aanstaan den Maandagavond om 8 uur de „Amers- foortsche Muziekvereeniging", directeur de heer A. L. Maas, een concert geven in de muziektent op het Plantsoe 1, dat thans zal worden gedirigeerd door den heer A. van den Branden en waarbij het volgende pro gramma wordt ten gehoore gebracht: 1. Volksliederen. 2. Vivat Europa! marsch. 3. Ouverture Marie Henriette. 4. Voix roumaines, wals. 5. Belgisch bloed, fantasie. Pauze. 6. Volks (school)-liederen uit ,,Kun je nog zingen, zing dan mee!" geïnstrumenteerd door N. A. Bouwman, 7. La ruche, ouverture fantastique. 8. Nelly, wals. ga. Polka voor picollo. gb.-Landjuweel, fantaisie. 10. Finale. Het intrekken der zilverbons van f 1 be hoeft volstrekt geen aanleiding te geven om guldensstukken op te sparen. Er zijn er thans 2.5 millioen in omloop en elke week worden er 400000 bijgemaakt, zoodat er geen ge vaar bestaat, dat er een tekort is in de cir culatie. Evenwel is het gewenscht om, als dit mogelijk is, betalingen te doen met zilverbons van f 2.50, die wettig betaalmiddel zijn en dus ook in betaling moeten worden aan genomen. De lijst van in de eerste helft van April onbestelbaar gebleken poststukken hangt in de wachtkamer van het Postkantoor. De Inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht vertoefde gister weder om hier ter stede. Men brengt dit in verband met gevallen van nekkramp, die zich andermaal hebben voorgedaan bij bewoners der Kazerne voor bereden wapens. Zeer uitgebreide maatregelen worden ge nomen om deze besmettelijke ziekte zooveel mogelijk te keeren. Als eerste middel tegen verspreiding der ziekte naar andere deelen des lands zijn alle verloven van militairen ingetrokken. De majoor-inspecteur van den Vrijwilligen landstorm zal morgen een bezoek brengen aan het korps Amersfoort. Dit zal daartoe klokke half twee aantreden niet op de vroeger vermelde loopplaats, doch bij het Jongenshuis van het Leger des Heils, aan de Koninginnelaan. Natuurlijk wordt verwacht, dat er geen enkele ontbreekt. lieden kwamen hier verschillende treinen door met Belgische vluchtelingen uit Haarlem en omstreken, die. behalve de zieken, allen werden overgebracht naar de vluchtoorden te Nunspeet en te Ede. Naar eeistgenoemd vluchtoord werden over gebracht ouders met kinderen beneden 10 jaar, de overigen naar Ede. De soiree, in »De Keizerskroon* door ge ïnterneerden gegeven voor hun landgenoo- ten, is zóo in den smaak gevallen men waande zich die paar uren weer in het ge liefde vaderland dat aan de aanstichters reeds herhaalde malen is verzocht, weer zoo'n genotvollen avond in te richten. Waartoe reeds pogingen zijn in het werk gesteld en de medewerking der militaire autoriteiten werd verzocht. De circus Carré zal binnenkort hier eenige voorstellingen komen geven. Men verzoekt ons het volgende over te nemen uit het «Orgaan van den Ned slagers- gezellen-bond*, 11e jaargang no. 5: Woensdag 31 Maart jl., hield de afdeeling Amersfoort een buitengewone ledenvergade ring naar aanleiding van de houding der potroons, welke geen toezegging willen doen om ook den aden Paasch- en Pinksterdagen hun personeel vrijaf te geven. Op 3 Maart is door ons over deze zaak aan patroons om oen onderhoud verzocht; ig Maart was een schrijven in ons bezit, waarin werd mede gedeeld, dat de patroons op heden geen tijd hadden om met ons te confereeren en zij geen besliste toezegging kunnen doen om ook de feestdagen de zaken te sluiten. Op deze ver gadering werd in afkeurende zin over de handeling der patroons gesproken en een motie van afkeuring aangenomen, welke ge publiceerd en aan de patroons gezonden zal worden. Onze Hoofdbestuurders Hölscher en Regoor waren aanwezig. Van nu af zal krachtig aan de organisatie gewerkt worden en zoo spoedig een gunstig oogenblik aan breekt, zal opnieuw bij de patroons worden aangeklopt. Wij hopen dan zoo sterk te zijn, dat het niet zal blijven bij den enkelen eiseh (afschaffing van arbeid op feestdagen) maar er wat meer aan kunnen vastknoopen. De motie luidt De vergadering, kennis nemende van het schrijven van de patroonsvereeniging waarin een conferentie ter bespreking van de afschaffing van den arbeid op de tweede feestdagen en nieuw jaarsdag wordt afgewezen, spreekt als haar meening uit, dat dit schrij ven eenvoudig een weigering om onderhan delingen bevat, betreurt deze houding ten zeerste, besluit met alle gepaste middelen deze actie door te zetten, en gaat over tot de orde van den dag. Daar het lid van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van koffiehuis-restaurant houders en slijters, die voor de plaatselijke afdeeling de voordeelen zou uiteen zetten van de oprichting eener Credietbank voor vergunninghouders plotseling werd verhin derd te komen, werd gisteravond de meer openbare vergadering omgezet in een onder linge bespreking. In den breede werd overwogen ot het beter zou zijn, zich aan te sluiten bij de plaatselijke Middenstands-credietbank dan wel bij de onderlinge Credietbank, welke zal worden opgericht indien de Bondsver gadering, welke 27 April te Haarlem wordt gehouden, het voorstel van het Bondsbestuur aanneemt. In beginsel werd besloten, voor f 500 aan- deelen te nemen in de Bonds-credietbank, die, als het tot oprichting komt, zal samen werken met de Centrale middenstands-cre dietbank. Voor belangstellenden is thans ook het 11 de Oorlogs-bulletin van de «Alliance fran^aise* kosteloos verkrijgbaar aan het Secretariaat, Kortegracht g. Het in het vorig nummer meegedeelde rondschrijven van den Burgemeester aan de bakkers heeft ten gevolge gehad, dat de prijzen van het brood met ingang van aan staanden Maandag zijn verhoogd.f Men zie de advertentiën van de Bakkers- patroonsvereeniging en van de broodfabriek. De bepalingen zijn óok van toepassing op hen, die van elders hier brood aanvoeren. Met dat al wordt het voor groote gezin nen, waar brood het hoofdvoedingsmiddel is, een harde dobber. Aan de Centrale eierveiling werden gister aangevoerd 83 gga kipeieren, die werden verkocht voor f5.35 tot f5.70. te eendeieren golden f5.15 tot f5.25, de koeneieren f-. de kievitseiren fy.30 per mderd. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer J. J. 1*. van Wisseliogh, Lan- gestraat 118 bij de Kamp, telefoon 213. De lantaarns van auto's en rijwielen moeten volgende week uiterlijk om tien minuten over half acht, die van de overige voertuigen ten allerlaatste tien minuten na achten zijn aangestoken. Zeer streng wordt de hand gehouden aan de bepalingen van het militair-politieregle- ment, met name aan het verstrekken van sterkendrank, onder welken vorm ook, aan mindere militairen. Wie deze bepaling overtreedt, ziet zijn inrichting gesloten, terwijl de toegangen er van streng worden bewaakt. Elke daad van zelfverloochening is een schakel in de groote keten, die ons aan een betere toekomst bindt. XJit don Omtrek. De Gemeenteraad van Barneveld besloot met nagenoeg algemeene stemmen, den prijs van het gas met 1 cent per stère te ver- hoogen en te brengen op 7 cent voor het kookgas en g voor het lichtgas. Een der Raadsleden vroeg waarom, nu alle ingezetenen hebben geprofiteerd van de winst der gasfabriek, alleen de gasverbruikers den hoogeren prijs der steenkolen moeten betalen. Burgerlijke Stand van Amersfoort van g tot en met 15 April. GEBOREN: Hendrikus Petrus, z. van Ilendrikus Ge- rardus van Kalleveen en Petronella van Ruitenbeek. Maatje, d. van Maritius Giljam en Geertje van de Hoef. Dirk, z. van Dirk Wolvetang en Dirkje Antonia Spierenburg. Maria, d. van Hendrik van Gastel en Catharina Jacoba Johanna de Lang. Elisabeth d. van Hendrik van Gastel en Catharina Jacoba Johanna de Lang. Leonhard Frederik, z. van Willem La- neker en Maria Catharina Lucretia de Bruijn. Geertruida, d. van Albertus van Beek en Maria van Wilgenburg. Ilendrika, d. van Dirk Ockhuizen en Jacoba Geertruida Wels. MariaJosé Josephina, d. van Albert Emile Antoine Trulin en Mélanie Antoinette Lor- févre, te Brussel. Alida Woltera Jacoba, d. van Albertus van der Horst en Derkje van Kuik. Frits Johan, z. van Jakob Polak en Eliseba Polak. Gijsberta Maria, d, van Gerrit van Hoeijen en Lamberta Maria van der Velden. Suzanna Marie Lèonie Jeanne Virginie, d. van Pierre Emile Marie Mersch en Germaine Marie Marguerite Caroline Cuvelier. Frederik, z. van Ulbo Wiegeris van Slooten en Johanna Hendrika van de Haar, Josepha Eugenie, d. van George Mastbooms en Maria Voorspoels, te Massen- hoven in België. Roelof, z. van Elbert van den Burg en Rijkje van Elven. Johannes, z. van Johannes van Groenestein c-n Everarda Zonneveld. ONDERTROUWD: Hendrik Verhoef en Petronella van der Flier. Franciscus van 't Wel en Willempje Lubbertsen. GEHUWD: Jules Frank en Flora van Beek. Zacha- rias Hinderks en Helena Christina Kraay- kamp, Caspar Haakman en Hilje Timmer. Ilendrikus Brits en Hubertina Josephina Beij. Willem Rudolf Jacobus Klaasing en Elisabeth Simonida Lablans. Theodoor Joseph Frans Zwierzina en (ierritje de Ja ger Bernardus Hendrikus van Barneveld en Gijsberta Kraandijk. Chri*iiaan van Doornik en Johanna Catrina Oostinjen. Petrus Mauritius Moisius Marquering en Maria Ther.esia van Loo. OVERLEDEN: Christina Josephina Scholten, dagen. Arnoldus Theodorus lleunks, 08 jr.. echt. van Christina Smeink. - Levenloos aange geven kind van het mannelijk geslacht. Maria Elisabeth Adriana Hartman, 55 jr., wed. van Frederik Staal. Cornells I'an- nekoek, 27 jr., echtg. van Grietje Binsber- gen. Alijda Kraaikamp, 2g jr.. ongeh. Abraham Fortunatus Donath, ;g jr echtg. van Maria van der heijden.Pieter Jagten- berg, 82 jr., wed. van Krijntje van Leuven. Gerrit Lam, 65 jr., wed. van Bernardina Alberta van Voorst. Alexander Jacobus de Wilde, 12 jr. Maria Langeveld, 88 jr., wed. van Hendrik Prins. Petrus Johann *3 Marie bosch, 33 jr., echtg. van Maria Catharina Streeder. Krijn Marinus, 51 jr. wed. van Elisabeth Sijen. Bijeenkomsten. Dagelijks Zaterdag Zo. tot Zat. Zat. tot Ma, 20 April 21 April 26 April 27 April 30 April Openbare leeszaal en bibliotheek. Laantje 2, en R. K. openbire leeszaal en bibliotheek, Kamp 8. Theosofische leeszaal. Bioscoop Langestraat. Bioscoop >De Arend Toonkunst-uitvoering. Emma-bloempje. Verg. Middenstands-credietban'c. Zangvereen. Soli Deo gloria. Uitvoering geïnterneerden. OPENBARE WERKEN,- Amersfoort. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente AMERSFOORT zullen op Dinsdag 27 April 1915, des na middags te 2 ure ter Gemeeutehaize aanbesteden a. liet wegnemen enweiler plaatsen van kachels in Gemeente-gebouwen eu inrichtingen. b. liet inrichten en onder houden van stukadoor werken aan Gemeente ge bouwen eu inrichtingen. e. liet schoonhouden van Gemeente-gebouwen en inrichtingen. De bestekken zijn verkrijgbaar aan het Bureau Openbare Werken van Diasdag 20 April 1915 af, elk tegen be aling van f 0.05. (Commanditaire Vennooten H. OYENS ZONEN te Amsterdam.) .HUURHUIZEN 15 (naast de Nederl. Bank). TELEFOON 49 en 135. 0© ©0000006)0 0 Beheerend Vennoot Mr. A. VAN TRAA. «J 0 Belasten zich met alle soorten Bank- en Effecten- 0 0 /aken, verhuren loketten in hunne Brand-, Inbraak- 0 0 en Smeltvrije Safe-inrichting 0 00000000© ©0 ©00000000 AT1II5MOIUIA Fabriek van melkproducten to Amersfoort, Intercommunale telefoon 110. 202. PRIJSCOURANT. Gepasteuriseerde volle molk per flesch f o.og idem Rauwe volle melk idem idem Gepast, ontroomde melk idem Karnemelk van gepast, room idem Va f 0.05 f o.og 2 f 0.05 Liter f o.og tlesch f 0.05 Liter f 0.04 tlesch f 0.03 Liter f 0.04 Karnemelkschc pap Gepast, koffie-room idem idem idem Gepast, slagroom idem idem idem flesch f c.i '1 Liter f 1.0 k f c 5 I .1 t O 2 S )I f 0 I f 1.2 f O.6 f O, i f O. Vs Roomboter, onder Rijks-controle, a f 'Ai per K.G. Kaas, prima kwaliteit, zooveel mogelijk onder Rijks-controle, in gewichten van 0.5, 1 en 2 K.G. Yoghurt in flacons van 22' cent. Aanbevelend, Tj. SIEPERDA, Soesterweg i Amersfoort, Raarn. Bussum. Westsingel 37. Teding van Berkhoat traat 3. Heerenstraat 2. Effecten. Wissels. Coupons. Nomen gelden ii deposito tegen eifectenouderpand. Openen rekening-courant met rentevergoeding. Koopen en verkoopen vreemde wissels en bankpapier. Verleenen liandelscredieteu.

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 5