ZATERDAG 3 JULI, 's avonds 6 uur HALFJAARLIJKSCHE GROOTE UITVERKOOP Uniformen. tegen belangrijk verminderde prijzen. Mode-magazijn ROBERT LEVY, Langestraat 40, telef. 103. Amersfoort. W. A. HAÜÜING, begint de Men raadplege de strooibilletten. ZIE DE ETALAGE. "Verbazend g-oecLlcoope prijzen. N. V. Middenstands-credietbank Berkenweg fO Blanche. MEURSING's MACHINALE FABRIEKEN VAN GEBAK, afdeeling BROODFABRIEK, Amersfoort. Ingevolge de door onze Regeering bepaalde prijzen, zijn de broodprijzen zooals hierna is vermeld: Melkbrood Gezondheidsbrood Bruinbrood 0.50 K.G. 15 cent, 0.75 K.G. 225 cent, 0.50 105 g£ 0.50?", 10! 0.75 0.75 16 1 K.G. 29^ cent. 1 21 .5 315 1 21 1.5 31s 0.75 0.75 2 16 16 34 1.5 3P (vaste prijs). 0.50 K.G. 10 050 13 Gelderscb Kropbrood Klein Half Roggebrood 3 3( Zoet Roggebrood (in luxe verpakking) Moutbrood (geheel met melk) Van het volgens deze prijzen van deze fabriek ontvangen en betaalde brood behalve het Roggebrood van 3 K.G., zal het 10 pCt. dividend worden uitgekeerd op den gewonen tijd. Het dividend over het jaar 1914 is op 25 Februari uit betaald tot bedragen van zelfs ongeveer f 50 per huisgezin. voor AMERSFOORT en omstreken. YVEVERSSINGEL 28. TELEPHOON 304. VERSCHAFT CREBIET nun Middenstandsinstellingen, Middenstandscredletbunken, Winkeliers eu Klein-industrieelon. Geeft voorsotiot op üwltantlën. Incasseert wissels en ander 'handelspapier en neemt gelden a deposito. FEUILLETON. 83.) »Neen, Laurent, en ik dank je voor je in lichtingen^ »Tot uw dienst, mijnheer de graaft. De portier verwijderde zich en Zuster Alice zag den graaf met oogen vel angst aan. >Wat deert u?c vroeg deze. »Is u be vreesd*. »0 ja, zeer*. >Maar dan moet ge vertrekken; zoek be scherming bij uw familie te Parijs »0 neen, laat mij hier blijven. Uw wond is nog niet geheel hersteld. Ik vrees, dat men u kwaad zal doen*. De graaf lachte, doch plotseling begreep hij, dat het jongemeisje, dat hem zoo liefde vol had verpleegd, hem lief moest hebben. Hij wist zich te beheerschen, doch in zijn hart was een gansche ommekeer gekomen ten opzichte van zijn gevoelens tegenover Zuster Alice, die, de gevaren trotseerend, hem trouw eiken dag opzocht om hem te behandelen. >Tracht u bedaard te houden*. 't Waren de eenige woorden, die Paul de Nancey in deze oogenblikken tot het meisje kon zeggen. »Ach, zuchtte Zuster Alice, een somber voorgevoel zegt me, dat er iets vreeselijks moet gebeuren en hij maakt mij angstig*. »Wien bedoelt ge?« »Die onbekende kolonel, de aanvoerder van deze bandieten. Hij is uw vijandik voel het*. De dagen waren elkander opgevolgd, slee- pend, met akelige langzaamheid, zonder dat evenwel iets Alice's vrees had gerechtvaar digd. De groote worsteling van de soldaten der orde tegen de bandieten van het oproer scheen haar ontknooping te naderen. In den nacht van Zondag op Maandag 22 Mei was door de artillerie van Versailles een bres in het bolwerk 64 geschoten en de federalen, bedwelmd en gedecimeerd door een hagelbui van schoot, dat op hen neerviel, hadden de toegangen van dat bolwerk ver laten. Een beambte der bruggen en wegen, de heer Ducatel, was op dit oogenblik de wer kelijke redder van Parijs Met bewonderenswaardigen heldenmoed waagde hij zijn leven om met een wit sein in de hand, op den wal te verschijnen en de voorposten van het leger bekend te maken met hetgeen plaats had gehad 't Sloeg drie uur 's morgens. Een uur later ging generaal Douay met eenige detachementen genie, artillerie en infanterie door de bres en achter hen vormde zich langzaam een groote colonne, die spoe dig met de generaals Ladmirault en Clinchant aan de spits, generaal Douay volgde. Vóór de dageraad was de positie La Muette in genomen. Het geregelde leger veroverde al de bolwerken, van de Point du jour tot I.evallois, en de; driekleur, de bloedige lap der federalen vervangend, wapperde op het Trocadero en den triomfboog l'Etoile. Tot dien dag en dat oogenblik hadden de Commune, het centrale comité, het comité van openbare veiligheid bestendig, tegen alle waarheid en waarschijnlijkheid in, het succes van het leger uit Versailles ontkend. Tegenover deze, haar drie schitterende kleuren op het azuur des hemels aftceke- nende vlaggen, was er geen middel meer tot liegen. Op den morgen van den 22sten slaakte het Comité van openbare veiligheid voor het eerst een alarmkreet en plakte op de muren van Parijs deze curieuse procla matie, onderteekend door de burgers Arnaud, Billicray Euder, Gerbon en Ran vier »Dat alle goede burgers opstaan. »Naar de barricaden De vijand is binnen onze muren. »Niet getwijfeld. Voorwaarts voor de Republiek, de Com mune en de Vrijheid «Te wapen Reeds hadden de soldaten van Versailles den rechteroever tot aan het plein de la Concorde heroverd. Op den linkeroever bracht generaal Circy een der vleugels van zijn leger tegen de Invaliden en den anderen teger. het station Montparnasse, maar niets was nog ten einde. De federalen, meester van de Tuilerieën, beschoten geweldig de Champs-Elyaées. De geregelde troepen bezetten de zijstra ten, in afwachting van de mogelijkheid, zich van de groote gemeenschapswegen meester te maken. De opstandelingen versterkten zich in de wijken, die hun nog overbleven. Zij doorsneden de straat du Bac van afstand tot afstand met barricaden. Paul en Alice hoorden duidelijk het tieren en vloeken dezer ellendelingen, die aan den hoek der Rijselstraat de straatsteenen op hoopten. Een dag verstreek, vervolgens nog een dag en de nacht daalde opnieuw op de bloedende stad. Plotseling werden, ter hoogte van het Coricorde-plein, de kaden bedekt met een zwaren, dikken, stinkenden rook, die nu opwaarts steeg, dan langs den grond kron kelde. Groote zwarte vlokken, op een zwerm vleermuizen gelijkend, gingen voor dien rock uit en de wind joeg ze naar de barrière de l'Etoile. Boven den linkeroever der Seine zag men een rooden damp zweven, Spoedig verhief zich op den rechteroever een der gelijke damp. En plotseling, aan beide zijden der rivier te gelijker tijd, verscheen een geweldig licht, op het ontvlammen van een reusachtig vuurwerk gelijkendde lucht werd purper, vervolgens wit, maar verblin dend wit als dat der smeltovens, waar het metaal onder den gloed van geconcentreerde vuren vloeibaar wordt. Het Ministerie van Financiën brandde ter rechterzijde, de Rekenkamer ter linkerzijde.' (Wordt vervolgd,)

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 4