voor Openbare werken, Bouw- en woningtoezicht, Arbeidsbeurs, Brandweer en vergaderlokalen. Het voorstel luidt Nu weldra de nieuwe Ambachtsschool aan den Leusderweg in gebruik zal kunnen wor den genomen en de Gemeente de beschikking krijgt over het gebouw aan het Davidshof, hebben wij overwogen voor welke doeleinden dit geoouw het meest geschikt zal zijn, waarbij in de allereerste plaats diende te worden ge let op de bestaande indeeling van het gebouw en ten tweede op de eischen, die daarin te vestigen takken van diensten zouden stellen. Om er in te vestigen eene of andere school, kantoor van den Ontvanger of kantoor voor Burgerlijke stand en Bevolking, met trouw zaal, zou de verbouw -en inrichting der be staande lokaliteiten dusdanige offers vragen, dat het eerder overweging verdient, daarvoor na verloop van tijd andere plannen te over wegen. Meer in het karakter van het gebouw, en daardoor met minder kosten gepaard gaande, is de vestiging daarin van bureaux, berg plaatsen en magazijnen voor Openbare werken, Bouw- en woningtoezicht, Arbeidsbeurs, brand weer en vergaderlokalen. Door vestiging van die diensten zal in het Raadhuis ruimte vrijkomen, waaraan zeer veel behoefte bestaat en zullen deze bij elkagder behoorende diensten afdoende zijn ondérge- gebracht. Een groot voordeel is ook, dat alles, betrekking hebbende op de brandweer bij elkander en onder direct toezicht van den Commandant zal kunnen worden opgeborgen. Een en ander is ook omschreven in het rapport van den Gemeente-architect dienaan gaande, dat met de daarbij behoorende teeke- ning bij bet voorstel wordt overgelegd. Wij hebben de eer U voor te stellen, te besluiten de oude Ambachtsschool te bestem men voor de doeleinden bovengenoemd en ons voor de inrichting een crediet te verlee- nen van f 11 500. Zoodra de lokaliteiten in gereedheid zijn gebracht, zal U een voorstel bereiken omtrent aanstelling van een concierge. De beer Hofland: M. de V., ik zou hier over een kleine opmerking willen maken. Ik heb de geheele technische uiteenzetting van onzen Architect met veel belangstelling ge volgd, maar ik wou. dat die mijnheer óok zoo vriendelijk geweest was, de rekening te geven over het loon, dat hij genoemd heeft voor den concierge. Onze Architect heeft haarfijn uitgerekend en vastgesteld wat wij zooal in de oude Am bachtsschool onder dak kunnen brengen en dat is boven mijn lof. Maar ik dacht bij mijn eigen, waarom rekent hij nu niet ook. even uit, hoe een concierge van f9 in de week met vrij wonen er moet komen Ik heb de verordening nagelezen en gezien, dat de andere concierges óok f 9 verdienen. Ik weet niet den werkkring van die menschen, maar die belooning is toch veel te laag. Al zou je er ook honderd menschen voor kunnen krijgen, M. de V., dan nog boud ik vol, dat dat geen bieden ls. Had mijnbeer nu maar duidelijk gemaakt, dat dit loon op een andere manier kan worden aangevuld en dat zoo iemand dus toch een behoorlijk bestaan kan hebben als werkman, dan had ik er vrede mee; maar dat ls mij niet duidelijk geworden. Ik heb geïnformeerd en gevraagd hoe is het mogelijk, dat een dergelijk loon kan worden voorgesteld en toen is mij geantwoordja er zit zooveel kaplaken aan zoo'n betrekking. Kaplaken? Dat mag-niet bestaan. Maar toch schijnt bet waar te zijn. Er wordt bijvoorbeeld fzoo gegeven voor schoonmaken. Daarvan geven ze maar f50 uit en houden dus f150 over. Verder hebben ze vrij brand en vrij licht, enz. enz. Toen beb ik gezegd goed, als dat waar is, dan moet dat ook behoorlijk in dat voorstel staan. Ik kan niet stemmen voor een voorstei, waarin staat, dat de concierge f 9 verdienen zal, zonder dat ik de overtuiging heb, dat de man, die benoemd wordt*, behoorlijk kan bestaan. Is dat zoo, M. de V., zitten er aan die be trekkingen andere bronnen van inkomsten, die zulke menschen genieten, dan zou ik willen vragen, zou het dan niet verstandiger zijn, dat dergelijke dingen in behoorlijke be palingen zijn vastgelegd? Dan weten wij ten minste waar wij aan toe zijn. Aan die schoonmaaksters wordt een bedrag uitbetaald van 60, 70 of 80 cent per dag. Wanneer daar echter een behoorlijke som voor is uitgetrokken, maar daarvan profiteert dan eerst de concierge, dan is dat een toe stand, die niet deugt en zoo kan ik aan dat voorstel mijn stem niet geven. Zoo'n man moet een loon hebben van minstens f 12 of f 13 per week en dan moeten zijn rechten en zijn verplichtingen zonder meer behoorlijk zijn vastgelegd. Dan weet de Gemeentewaar zij aan toe is en de menschen, die benoemd worden, weten dat dan óok. De Voorzitter: Het gaat op het oogen- blik niet over deaanstelling van een con cierge. Zoodra die lokaliteiten voor het be stemde doel zijn ingericht, zal den Raad een voorstel bereikenom een concierge aan te stellen. Dan pas is de gelegenheid om over de positie van den concierge te spreken. De heer H o f 1 a n dJa, M. de V neem het mij nu niet kwalijk, maar het wordt mij toch zóo voorgelegd. Wij hebben niet alleen het voorstel, maar ook de considerans te beoor- doelen. De Voorzitter: Het is geen considerans; bet is alleen iets, dat een hoofdambtenaar heeft meegedeeld. De heer Hofland: Maar 't gaat tpch uit van B. W. De#Voorzitter: Wij kunnen daarin toch niet gaan schrappen. Het gaat immers niet aan om het rapport aan zekere censuur te onderwerpen. Er zijn meer dingen, die niet direct betrekking er op hebben in meegedeeld. De heer Hofland: Dat doet er niet toe. Ik heb gelijk wanneer ik beweer, dat dit rapport mij wordt gegeven om het te be- oordeelen in verband met het. voorstel, dat er aan vast zit, en wanneer daarin voorkomt, dat de concierge zal worden aangesteld, dan houdt dit verband met bet voorstel. De Voorzitter: Absoluut niet, mijnbeer Hofland. De heer Hofland: Het staat er toch duidelijk in. De Voorzitter: Het staat er niet in. Er staat„Wij hebben de eer U voor te stellen, te besluiten de oude Ambachtsschool te bestem men voor de doeleinden bovengenoemd en ons voor de inrichting een crediet te ver kenen van f 11 500. Zoodra de lokaliteiten in gereedheid zijn gebracht, zal u een voor stel bereiken omtrent aanstelling van een cencierge". Dat staat er en'daarom gaat bet thans. De aanstelling van den concierge krijgen wij een volgenden keer, en dan hebt u vol komen vrijheid, over die aanstelling te spreken. Een voorstel van B. W. van de jaarwedde- regellng van concjerges is al gereed. Het gaat er thans slechts om een crediet te geven voor de installatie. De heer Hofland: Neem mij niet kwalijk, M. de V., maar dat is kortwieken van het debat. De heer Kroes: Dat is niet waar. De heer Hofland: Jorissen, dien kame raad van jou, moet ik straks even hebben. De Voorzitter: Daar is het alweer. Ik heb de beeren vanavond expres eens laten uitspreken, want Ik ben, zeer gevoelig voor een lesje, mijnheer Kroes; maar nu heeft mijnheer Hofland tien minuten geheel onnoodig gesproken. De heer Kroes: Zeker, dat is zoo. In alle mogelijke richtingen is er ruzie geweest. De heer Hofland: O, het is zoo ge makkelijk, gelijk te geven. De heer Kroes: Maar wat recht is, is recht. Het voorstel wordt aangenomen z. h. st. De Voorzitter: De heer Hofland wordt geacht, te hebben tegengestemd. 370. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediet te verleccen van f 1550 voor het door trekken van het trottoir aan den Leusderweg van af school B tot voorbij de nieuwe Ambachtsschool. Het voorstel luidt: Van het Bestuur der vereeniglng «Ambachts school voor Amersfoort en omstreken» is bij ons Ingekomen een schrijven, inhoudende het verzoek om aan den Leusderweg langs het hek, afscheidende het terrein bij de nieuwe Ambachtsschool, een trottoir aan te brengen, aan welk verzoek o.i. moet worden voldaan om ter plaatse een goeden toestand te ver krijgen. Ten einde een aansluiting te verkrijgen met het trottoir vóór school B komt het ons ge- wenscht voor, ook langs het terrein tusschen genoemde fcholen een trottoir aan te leggen en de daar staande boomen te doen rooien. De beplanting van het geheele trottoir kan dan geschieden met acasia's, zooals ook reeds vóór school B is geschied. Wij hebben de eer U voor te stellen, ons te machtigen bovengenoemde werken uit te doen voeren en ons daarvoor een crediet te verleenen van f 1550. De beer Hofland: Ik zou willen vragen M. de V., óok te denken, aan den hoek, die om de nieuwe Ambachtsschool ligt. Je kunt er 's avonds niet ioopen. Je breekt er half je nek. Ik wil dat niet in verband hiermee bren gen, maar er alleen de aandacht op vestigen. De Voorzitter: Wij zullen dit gaarne overwegen. Goedgekeurd z. b. s. 370. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel grond groot 300 M2 voor den prijs vab f 2 per M2 aan A. G. van Os.

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 11