105 dat door het lange uitstel van de uitvoering van dit Raadsbesluit deze brug f 2000 duurder zal worden. De heer Jorissen Ja. ja; dat komt nu net precies zóo uit. De heer Kroes: Nu geloof ik, dat de heer Leinweber éen groote factor vergeet. Wan neer wij nu voor die brug f2000 meer ver teeren dan kunnen we daarvan aftrekken de rente van de f 12 000 gedurende twee jaren. De heer Jorissen: Neen, vader, dat is niet juist. De heer Kroes. Maar ik geloof, dat indertijd door den Raad is besloten, dat het maken van die brug zou worden uitgesteld tot het bouwen der woningen was voleindigd, om eventueele beschadiging door het vervoer der materialen te voorkomen. Wanneer in het oog gehouden wordt, dat wij voor het feit hebben kunnen staan van ernstige beschadi ging van de nieuwe brug, dan geloof ik, dat wij nu goedkooper uit zijn, dan dat wij toen reeds de brug hadden gebouwd. Het voorstel wordt goedgekeurd z. h. st. 412. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om het tekort op de ex ploitatie der Amersfoortsche Tram weg Maatschappij over het jaar 1914, ad f 349.125, uit de Gemeeiyekas te betalen. Goedgekeurd z. d, of h. st. 413. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan het Bestuur van de Tuinbouw vereen iging «Amers foort» een subsidie te verleenen van f50 ten behoeve van tuinbouwwin- tercursus en in gebruik te geven een verlicht en verwarmd lokaal. Het voorstel luidt Bij ons is ingekomen een adres van het Bestuur der Tuinbouw-vereeniging Amers foort*, houdende verzoek om, ten behoeve van een te houden tuinbouw-wintercursus ge durende het winterhalfjaar (begin October toi einde Maart) een subsidie uit de Gemeente kas te mogen ontvangen groot f 50 zoomede in het genot te worden gesteld van een ver licht en verwarmd lokaal. Door het Rijk wordt subsidie verleend, ter wijl de Provincie een subsidie van f75 be schikbaar stelt, indien de cursus ook door de Gtmeente gesubsidieerd wordt. Waar deze cursus van groot belang is voor de ontwikkeling van den tuinbouw in deze Gemeente, stellen wij U voor, het gevraagde subsidie ad f50 voor den cursus 1915/1916 toe te staan, zoomede een verlicht en ver warmd lokaal van de school aan de Beek straat ter beschikking van het Bestuur der Tuinbouw-vereeniging te stellen, onder voor waarde, dat de betrokken concierge een rede lijke vergoeding ontvangt van de vereeniging voor zijn werkzaamheden, v.it de beschikbaar stelling van de lokaliteit voortvloeiende. Als voren. 414. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een crediet voor aankoop van eletriciteitskabel in verband met de stroomlevering aan het kazerne- ment op de Vlasakkers. Het voorstel strekt om, nu de reserve- voorraad kabel is uitgeput door het leggen van een hoogspannings-kabel van het station tot het einde van de Barchman Wuytierslaar. ten behoeve van stroomlevering aan het tijde lijk kazefnement op de Vlasakkers, tegwt 20 en 5 cent per K.W.U., al naarmate het verbruik valt in den bezetten dan wel den vrijen tijd, een nieuwen voorraad te bestel len en daarvoor een crediet te verleenen van f j o 000. De heer Kroes: M. de V., zouden wij dit niet wat kunnen uitbreiden, zoodat we dien kabel ook bij mij in de buurt konden krijgen Ik heb er met den ingenieur over gesproken en die vertelde mij, dat het mis schien in den Raad behandeld zou moeten worden. En daar wij de laatste dagen zulk ellendig slecht gaslicht hebben het ligt niet aan de ambtenaren en ook niet aan den Directeur, die doen hun best om mij en de heele buurt ter wille te zijn zou ik willen voorstellen deze zaak te bespoedigen, temeer daar ook meerdere bewoners in mijn buurt electrisch licht willen hebben. De heer Hofland: Waar is die buurt De heer Kroes: Waar of die buurt is De heer Jorissen: Ja. De-heer Kroes: Ik wist niet dat ik zóo onbekend benmaar het is de Hooglandsche weg, mijnheer Hofland. De heer Van Duinen: 't Is net naast de deur. De heer Veis Heyn, Wethouder der Bedrijven: M. de V., ik geloof dat B. W. met het door den heer Kroes geopperde voorstel veilig kunnen meegaan. Er is ook nog een aanvrage voor den Arnhemscheweg. Het is ook heel wenschelijk, dat daaraan heel spoedig gevolg gegeven wordt, zoodat daar ook een motor aan het werk gesteld moet worden, dien het electrisch bedrijf zal kunnen voeden. B. W. kunnen het heel goed vinden het crediet uit te breiden tot 15 a 16. mille, opdat wij geleidelijk zullen kunnen aansluiten, gelet op de aanvragen en gehoord de Com missie voor de bedrijven. Met het oog op de omstandigheden is het wenschelijk, vroegtijdig te bestellen omdat iiet maken van zoo'n kabel thans tamelijk langen tijd vereischt. De heeren zullen begrepen hebben, dat deze kabel in reserve genomen wordt en het is dus niet, dat er niet aan gedacht zou wor den. Voor Berg Zuid zou de aanvrage, als de heer Kroes heeft gedaan, uit deze reserve gemaakt zijn. Er is wel gerekend op even tueele aanvragen. Al zijn ze niet met name genoemd, ze zullen toch kunnen geschieden. Wat de heer Kroes gezegd heeft van het slechte gas in zijn district is volkomen waar en dat moet erkend worden, ook door den Directeur. Ik heb daarover vandaag nog een bespreking gehad en de Directeur heeft n>:; verzekerd, dat er geen betere toestand mo gelijk is alvorens de brug over de Coninck- straat gereed is, waardoor een grootere buis voor dat gedeelte der stad in werking gesteld zal worden en de toevoer voor dat gedeelte verwijd zal zijn. En ik kan den heer Kroes meedeelen dat hij dezer dagen zeer zeker nadeelige gevolgen zal hebben ondervonden van het groote werk aan het Smalle Pad. Daar wordt een 16-duimer in den grond gelegd en nu heeft de Directeur daar een aanvoer moeten maken met een hulp buis, die eigenlijk nog nauwer was, om zoo doende verbinding met dat gedeelte te houden. Daardoor hebben wij dezer dagen onvermij delijke klachten gehadmaar het zijn eischen van het bedrijf, die niet te voorkomen zijn. U voelt wel, dat als inplaats van een 16-duims buis een 4-duims buis wordt gebruikt een dergelijke storing in het bedrijf met den besten wil niet te voorkomen is, maar ik geef jj de verzekering, dat alles gedaan zal worden om ook dat stadsgedeelte waar de heer Kroes woont, zoo spoedig mogelijk we der van goed licht te voorzien. De Voorzitter: B. W. stellen voor het crediet tot f15000 te verhoogen, opdat zij in de gelegenheid zijn, na de Commissie van Bijstand te hebben gehoord, het voorstel van den heer Kroes te kunnen overwegen. Goedgekeurd z. h. st. 415. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een crediet voor het leggen vaD leidingen voor gas en water ten be hoeve van aansluiting der in aan bouw zijnde kerk voor de vereeni- niging «Tuindorp». Het voorstel strekt om aan B. W. een crediet te verleenen van f 2000 ten behoeve van de aansluiting der in aanbouw zijnde kerk in «Tuindorp» aan het gas- en waterleidingnet en hen te machtigen, die werken te doen uitvoeren. Als voren. 416. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te verleenen over te gaan tot het aan stellen van het noocjige personeel tot bediening van de waterstofgas- fabriek. Het voorstel luidt De Commissie van Bijstand in het beheer der bedrijven deelt ons mede, dat de tijd daar is, over te gaan tot aanstelling van het perso neel, hetwelk noodig is voor het bedrijf der waterstofgasfabriek. Reeds lang heeft de regeling omtrent het toezicht in de Gasfabriek bij nacht de aan dacht der Commissie gehadmaar zij meende met het doen van voorstellen te moeten wachten tot daarvoor een geschikte gelegenheid zou komen. Thans stelt zij ons voor, over te gaan tot de aanstelling van tweeadjunct-gasmeesters. Het uedrijf breidt zich zoodanig uit, dat de gasmeester zich zelfs overdag niet meer geheel kan wijden aan het toezicht. Het komt de Commissie daarom zeer gewenscht voor, den gasmeester overdag een hulp te geven en ook 's nachts een adjunct-gasmeester met het toezicht op het bedrijf te belasten. De adjunct-gasmeesters zullen bovendien overdag er. 's nachts geheel het werk van de tegenwoordige machinisten moe'en overnemen, die' in de toekomst alleen in bet ketelhuis zullen werken. V/ij stellen U daarom voor, ons te mach tigen tot aanstelling van twee adjunct-gas meesters op een jaarwedde van f 1000 tot f 1300 met vier 2-jaarlijksche verhoogingen van f75 over te gaan. Voor de waterstof-gasfabriuk zal dan een watergasmaker nieuw moeten worden aange steld. Wij stellen U voor, ons ook hiertoe te machtigen en aan dezen watergasmaker het weekloon van de gasstokers toe te kennen. Als voren, 417. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Gemeente-begrooting, dienst 1915. Aangenomen z. h, st.

Amersfoortsche Courant | 1915 | | pagina 6