Uniformen. Staat der Nederlanden 4/2 pCts. Vrijwillige Leening W. A. HAÜÜ1MO, Het leekWaü voor U] PITMANSCHOOL Er zijn geen mannen meer. groot f 1S4J.OOO.OO©.-- 27 tot en niet 29 Maart 1916 van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 uur ANT. VAN GIJN. Berkenweg- ÏO. Stoomwasscherij W. G. BURGER. ZEIST. - AMERIKAANSCH SYSTEEM. „DE KRONIEK", BERN- BROM, Nicolaï Lebret, Electrische Installaties. Sluit Kopieer-inrichting. van den lte iiisclirijviugeii kunnen geschieden van bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam, op alle Betaalmeesterskantoren (behalve dat te Amsterdam) en op de kantoren van de Ontvangers der directe belastingen in Gemeenten waar geen betaal- meesterskantoor gevestigd is. STGRTINGSTERMIJNEN: 8 Mei, 7 Juni, 7 Juli en 7 Augustus 1916. Voor verdere bijzonderheden raadplege men het PROSPECTUS, dat op de boven genoemde kantoren en op alle postkantoren (hulp- en bijkantoren iubegrepen) te verkrijgen is. DE MIt(lsTER VAN FINANCIËN, Wasschen geheei opgemaakt, of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen «orden te Amersfoort 's Woensdags trance gebaald en gebracbt. gg1 PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. Door het Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk Nieuws, Keizers gracht 153 te Amsterdam, wordt uitgegeven het weekblad een samenvatting van al hetgeen de voornaamste dagbladen en perio dieken aan wetenswaardigs behel zen. >De Kroniek» tracht dus te geven »van alles het beste», en voor hen, die tijd noch lust hebben, dagelijks ettelijke kolommen druks te doorworstelen, maar die toch >bij« willen blijven, is het weekblad deaal. Abonnement f 1.25 p. jaar. Vraagt gratis-proefnummer. LANGRSTRAAT S7, AMERSFOORT. Vertegenwoordiger ran bet Ingenienrs bnrean Utrecht. Uwe Brand- cn Inbraak ver zekeringen bij de Br and- Maatschappij te Amster dam van 1790. Schitterendste voorwaarden Laagste prent iën G. J. P. van EDE, Kortegracht 15a, Amersfoort Muurhulzen 7, Telef. 286. AMERSFOORT. Onderwijs in stenogralie (handels-systeem) en maclilne-Hchryven. Opleiding tot Kantoor-stenografen. «w Plaatsingsbnrean voor leerliogen. A. MEINESZ-VON SANTEN, Gediplomeerd leerares in Stenografie en Machine-schrijven, Lid van den Ned. Stenografen Bond «I. Pitman» Inschrijving van leerlingen 's morgens voor 12 uur en 's avonds na 7 uur. W Prospectussen gratis. FEUILLETON. 2-) Is hij een Duitccher, in Amerika geboren?» vroeg de cavalerie-officier. .Zoover ik weet, was zijn moeder een Duitschehij is in Amerika opgegroeid en opgevoed. Men ziet het hem dadelijk aan, vindt u ook niet En met zijn dochter spreekt hij liefst Engelsch», antwoordde de dokter. >0, wordt daarom miss Mabel genoemd?» >Ja, dat "Segt men gewoonlijk. Ik ken haar eigenlijk niet anders. Ja, waarom zij zich eigenlijk hier, in de buurt van Berlijn, ge vestigd hebben? Ik geloof, dat zijn moeder na den dood van zijn vader hierheen is ge komen om dc laatste dagen van haar leven in haar geboorteland door te brengen en zoo is haar zoon hier gebleven. Het is ook onverschillig nietwaar, waar hij zijn geld verteert; hier of daarginds». Eensklaps zweeg de dokter, want zij ston den onverwacht tegenover de andere leden van het gezelschap. Het dochtertje van den geheimraad klapte in haar handcu en riep stralend van genot >Ja, heel goed MabelUitstekend bedacht. De hecren moeten meedoen. Ja nietwaar u doet mee?» .Waarmee, lieve jongedame? Wat is er aan de hand vroeg de dokter. »Wij willen aanstaanden Zondag een uit stapje maken te paard wij allen met elkaar er. buiten déjeuneeren ergens in de open lucht». Een diepe, volle klank deed zich uit het huis hooien en weerklonk door den tuin het deed denken aan een dot kanonschot, heel in de verte. „Aha 1 daar gaat de gongHet souper staat op tafelVooruit, dames en heeren". Maar de dochter van den geheimraad bleef staan en hield den dokter vast. „Neen, u komt hier niet vandaan; u krijgt niets te eten. Eerst moet u beloven, dat u meedoet. Ach toe, doe het nu maar, en u óok mijnheer De dokter beloofde het en de uhlaan bracht zwijgend de hand aan zijn pet. Bij den stal van de manége, waar de paar den stonden van Mabel en haar vriendin, de dochter van den geheimraad, kwam het kleine gezelschap den volgenden Zondag 's morgens vroeg te zamen. De jonge .miss" met haar oom, den schilder, kwam het laatst. Deze had met genoegen de rol op zich genomen van .chaperonne". Hij was wel geen heel beste ruiter en voelde zich, zeide hij, meer op zijn gemak op een Italiaanschen ezel, maar eott rondreizend kunstenaar moet zich op alle zadels thuis gevoelen. Zijn angstige weder helft had dus eindelijk toegegeven, hoewel zij hem met een bezwaard hart zag ver trekken. En ook de voorzichtige dokter had een heel bedaard, goedig paard uitgezocht, een dat geen grillen en nukken had. Toen hij pas dokter was en nog niet veel praktijk had, nam hij 's morgens vóór het spreekuur graag wat bewegingmaar nu hij als vrou wenarts zeer veel te doen had, kon hij zich dat genoegen niet meer gunnen hij had zijn liefhebberij moeten opgeven en sinds jaren geen teugel meer in de hacd gehad. De afspraak was, door het Grünewald te rijden, te Wannsce te ontbijten en tegen twee uur weer thuis te zijn. Ze reden dus met hun zessen uitde schilder en de dokter met miss Mabel voor uit, en daarachter de dochter van den ge heimraad met den Afrikaan en den uhlanen- officier. Alles was doodstil op straat; een enkele wandelaar, die vroeg was opgestaan of was het misschien een nachtbraker, die met klaarlichten dag naar huis ging Het was een heerlijke frissche zomeroch tend. Het had de geheete week geregend, zoodat net plannetje dreigde in het water te vallenmaar den vorigen dag tegen den avond was het opgeklaard en thans straalde de zon aan een wolkenloozen hemel. Toen het gezelschap aan het station Wa- lensee was aangekomen, sloeg de klok negen uur. Met donderend geraas reed de trein juist over de zware brug en miss Mabel's schimmet begon bedenkelijk te steigeren maar een paar vriendelijke tikjes en woordjes brachten het dier weer tot rust. Men begon de koele boschlücht reeds te bespeuren. Rustig en plechtig verhieven zich de statige dennen met hun donkere kruinen, die door geen windje in beweging werden gebracht, en tusschen de slanke stam men kwamen hier en daar witte gebouwen met roofle daken te voorschijn. De schilder verteld- vroolijke dingen uit zijn vrij kunstenaarsleven te Rome en te Parijs, waar zelfs Mabel om moest lachenhaar vriendin kon zich niet verzadigen aan de avonturen, die haar vriend in Afrika had beleefd. Dat alles was zóo nieuw en zóo spannend eenvoudig verrukkelijk. Zou hij niet veel liever daar gebleven zijn Neen. Of hij dan weer terugkeerde naar het Zuid westen van Afrika Neen, naar Kame roen. Wanneer? In dezen zomer nog? Ja, over vier weken dreef hij weer op de zilte baren Ach, hoe jammer! En het jonge verliefde kind zuchtte erbarmelijk. Zwijgend reed de cavalerist naast haar voort. Slechts nu en dan mengde hij zich in 't gesprek. Zijn oogen hingen aan de slanke meisjesgestalte, die daar vóór hem op het fraaie, witte paard zat. Zij droeg een nauwsluitende, zwarte amazone om het gra- cieuse, buigzame figuurtje; een hoed met breeden rand beschaduwde het fijne, hoog moedige gelaat. En wat zat zij rustig en zeker in het zadel! Zijn ruilershart was er van verrukt; hij dacht een oogenblik aan een toekomst, aan een leven met haar scheen zij niet voor hem geschapen te wezen Hij gloeide een oogenblik van verrukking, van verlangen. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4