Donderdag 20 §g]§ April 1916. No. 8712 66e Jaargang Stadsnieuws. Uitgave van de Naaiiilooze Vennootschap „De Amersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeflf". IIOOFD-REDACTEUR p. j. rassiRzzs. AMERSFOOR T. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden 1.— franco per post ƒ1.15, Advertöntiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent. Reclames 1—5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 10 cent. Bij advertentiön van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. KORTSGELACHT 9. Bij dit nummer behoort ais BIJVOEGSEL het begin van het stenugraphisoh verslag der Raadsvergadering van Dinsdagavond. li K N N I S U I'. V I X O K X. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat het Bureau van dfn Burgerlijken Stand gedurende d«-:i (inEDEN VRIJDAG voor het publiek geopend zal zijn van 's middags 1 2 uur tot 's namiddags 1 uur en op den TWEEDEX PAASCII DAG van des vnormiddags half negen tot negen uur uitsluitend tot het «loon van aangiften van geboorten of overlijden. Voor het doen van aangiften op den Tweeden Pnnschdag moet de aanvrage ge schieden aan het Gemeentehuis, mondeling of schriftelijk, uiterlijk tusschen aelit uur en V.wart over achten des vnormiddags van dien dag. Amersfoort, 1» April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Do Burgemeester, Van RAXDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEEXSTRA. BRUIXBROOD. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat van Maandag 24 dezer af slechts ongebuild tarwebrood (bruinbrood) mag worden gebakken. Certificaten van gcneeshceren ten behoeve van personen, voor wie liet gebruik vati ongebuild tarwebrood op medische gronden nadeelig wordt geacht, moeten worden inge zonden bij liet Levensmiddelen-bureau, Appel- Amersfoort, 19 April 1916. De Burgemeester voornoemd, Van RAXDWIJCK. RKC.ERRINGSBROOD. Schorsing bakkers. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat, in verband met het verbod van dnn Minister van Landbouw om van 24 April e.k. af anders dan ongebuild tarwebrood te bakken, de termijn, gedurende welken de na te noemen bakkers zijn ge schrapt van de lijst van hen, die bevoegd zijn goedkoop ongebuild tarwebrood op broodkaarten te leveren, is bekort en der halve bepaald op het tijdvak voor J. D. Prins, llof 26, van 1 Mei tot 15 Mei. I. Gosschnlk, Utrechtschestraat 38, van t April tot 15 Mei. J. C. Kamphorst, Kamp 34, van 1 Mei tot 1 Juni. E.J.Elbertse, Kamp 39, van r Mei tot 15 Mei. A. Vonk, Havik 21, van 1 Mei tot 1 Juni. J. Klein, Krommestraat 20, van 1 Mei tot 15 Mei. J. van Doorn, Lavendelstraut 10, van 1 Mei tot 15 Mei. C. A. Stoovó, Utrechtschestraat 25, van 1 Mei tot 1 Juni A. Knuivers, Kamp 9, van 1 Mei tot 15 Mei. De Burgemeester voornoemd, Van RAXDWIJCK. Amersfoort, iS April 1916. Brengt ter kennis van belanghebbenden j dat de eerste zitting van den Militieraad voor deze Gemeente zal plaats hebben in de zaal genaamd Groot Kunstliefde» van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap- pen aan de Mariaplaats te Utrecht, in te j gaan tegenover de Botermarkt, op Donder- 1 dag 27 April 1916 des voormiddags te half 1 tien, dat in deze zitting uitspraak zal worden gedaan omtrent vrijstelling van den dienst wegens eigen vrijwilligen dienst, wegens i broederdienst en omtrent uitsluiting van den j dienst en dat voor belanghebbenden gelegenheid beslaat, hunne aanvrage om vrijstelling in den .Militieraad toe te lichten of te doen toelichten. Amersfoort, 20 April 191ft, De Burgemeester voornoemd. II. W. van ESVE1.D, Wethouder, loco-Burgemeester Burgemeester en Wethouders vatv'Amers- foort. Gelet op artikel 31 der Kieswet, Brengen ter openbare kennis, dat een ver zoekschrift om verbetering van de suppletoire Kiezerslijst 191ft 1917 op de Secretarie I dezer Gemeente (afdeeling III) voor een ieder ter inzage ligt en in afschriit tegen betaling der kosten verkrijgbaar wordt gesteld, j Amersfoort, 17 April 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Van RAXDWIJCK. I De Secretaris. A. R. VEEXSTRA. STREMMING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Amers- - foort brengen ter algemeene kennis, dat, ten - behoeve vah de vernieuwing van de Koper- i molenbrug, over de Barneveldsclie beek in den Hessenstraatweg, met ingang van heden tot nader te bepalen datum het verkeer over j die brug zal zijn gestremd voor rij- en voer tuigen, met uitzondering van rijwielen en tweewielige handkarren, i Amersfoort. 19 April 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. Van RAXDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEEXSTRA. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Aniers- foort 1 brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit dd. 10 April 1916 aan J, G. Fontein I en zijne rechtverkrijgenden voorwaarde- lijk vergunning is verleend tot het oprichten j van een machinale lijstenfabriek, waarin ge- j plaatst zal worden een electro-motor van 4 l'.K. voor het drijven van een lintz.aag. j een fraisbank en een draaibank, in het per- 1 ceel I.angestraat Nro. 28, kadastraal Sectie 1 E No. 2565. I Amersfoort, 13 April 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, Van RAXDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEEXSTRA. In September wordt bij Huis-ter-Heide weder een openlucht-samenkomst gehouden voor vrijzinnig-godsdienstigen in Utrecht en Gooiland. De 40ste verjaardag van K. 11. den Prins der Nederlanden werd hier gister alleen herdacht door het uitsteken der vlag van de openbare gebouwen en enkele particuliere woningen. Gelukkig kon, hoe ook rond ons klein land alles in lichtelaaie staat, de eigen vlag nog wapperen, hoog van den Lieve Vrouwe toren. De Burgemeester zal aanstaanden Zaterdag geen spreekuur houden. De echtgenoote van den Commissaris der Koningin in dit gewest kan vooralsnog geen bezoek ontvangen. Donderdag heeft lift Hoofdbestuur van den Xed. vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf een onderhoud gehad met den Minister van Landbouw over de bruin- brood-regeling. De Minister wilde niets weten van een voorstel om aan de bakkerij te vergunnen, waar nog groote voorraden bloem voorradig zijn. die te mogen gebruiken voor het bak ken van klein wittebrood en deelde mede, dat. indien ten gevolge van de getroffen regeling, gezellen zouden worden ontslagen, aan die patroons Regeeringsmeel zal worden onthouden. In de gistermiddag verleende audiëntie aan het Hoofdbestuur van den Xed. Bakkersge zellen-bond deelde de Minister mede. dat het verzoek van de bakkerspatroons om de aan wezige voorraden bloem, geraamd op 7 inilliocn baaltjes, te mogen verbakken tol klein witte brood, niet kon worden toegestaan, ten einde te voorkomen, dat, zooals in het begin der mobilisatie, het klein wittebrood tegen luxe-prijzen zou beschikbaar zijn voor de meergegoeden en alleen de volksklasse bruin- brood zou moeten eten. De maatregel zal omstreeks vier weken duren. De Voorzitter van den Minist'erraad heeft aan twee Kamerleden, die verzochten, zoo ecn!gszins mogelijk alsnog tegen de Paasch- dagen de verloven wederom toe te staan, moeten verklaren, dat tot zijn leedwezen de genomen maatregel om de periodieke ver loven stop te zeiten nog niet kan worden ingetrokken of gewijzigd. De gevaren, die de Regeering duchtte zijn nog niet geheel verdwenen. Zij zouden door de intrekking van den genomen maatregel wederom toe nemen en wantrouwen doen ontstaan aan den ernstigen wil om onze neutraliteit te handhaven. Het doel van den maatregel is uitsluitend, ons buiten de oorlog te houden en ons niet door de gebeurtenissen te laten vsrrassen. Het is volgens Exc. allerminst uitgesloten, dat de toestanden zich zoodanig wijzigen, dat de maatregel wederom wordt ingetrokken. Zoodra het ecnigsziiis mogelijk is, zal daartoe worden besloten. Men moet echter, zoo oordeelde de Minister, begrijpen, dat men zich thans, om erger te voorkomen, rustig in het onvermijdelijke heeft te schikken. Om verschillende redenen heeft men afge zien van de uitvoering der plannen tot ver- grooting der Roomsch-Katholieke scholen aan de Schimmelpenninckstraat. liet bericht als zou reeds tot bouwen be sloten zijn, was dus voorbarig. Aldus «De Eeinbode». De Kanaal-vereeniging «De Geldersche vallei» houdt Woensdag na Paschen een Algemeene ledenvergadering ten Raadhuize, hier. EERSTE ZITTING VAN DEN MILITIERAAD LICHTING 1917. De Burgemeester van Amersfoort, Gelezen de circulaire van den Voorzitter van den Militieraad in de Provincie Utrecht, dd. 14 April 191ft, No. 1 Gelet op artikel 51 van het Koninklijk Besluit van 13 April 1912 (Staatsblad No. 145) houdende voorschriften betreffende de uitvoering van de Militiewet; J In de I.uthersche kerk heeft morgenavond de Avondmaalsviering plaats. In de Doopsgezinde kerk hoopt Eersten Paaschdag voor te gaan ds. Ten Cate. Des avonds te half zeven zal in die kerk ds. J. C. A. Fetter, uit Zutfen, optreden voor de plaatselijke afdeeling van het religieus- socialistisch verbond. Daar de geregelde niet vóór het begin van 1917 zal kunnen plaats hebben, is order gegeven om de acetylecn-verlichting van de openbare mid delen van vervoer te beperken. De leden der Provinciale St. ten van dit gewest zullen in Mei een buitengewone ver gadering houden, onder meer om te beraad slagen over de electriciteits-voorziening en om de Provinciale begrooting voor 191ft te wijzigen. Aan het plaatselijk telefoonnet is thans aangesloten met no. 419, de slagerij van J. J. Vermeij, 1 Leusderweg. De Schoolopziener in het art andissement Amersfoort, de heer J. Stamperius, is ver- huisd van Raam naar Utrecht, Oudkerkhof 2 ibis. In de ledenvergadering van «Handel en Nijverheid», welke morgen acht dagen wordt gehouden, zullen onder meer ter sprake komen klachten over plotselinge verhooging der maaud-nota's van de gasfabriek. I11 de jongste vergadering van den Utrecht- schen Provincialen Zwem Bond is onder meer besloten, bij voldoende deelneming dit jaar een watcrpolo-compuitie In te stellen. Hot Bestuur is voor bet komende zwem- jaar saam.;esteld als volgtJ. M. M. Hamers, Voorzitter; C. Minnes Jr., ie Secretaris; F". L. Leusden. 2e Secretaris; C. J. Kuiper, PenningmeesterL. Pezie, Algemeen com missaris; F. Duvergé en L. Smulders. Com missarissen. I11 de U. 1'. V. B.-medaille-wedstrijden won Zondag H. V. C. 3 met 4-0 van S. F. C. en speelde Amersfoort 2 een gelijk spel, 1 - 1tegen Trompenberg 3. I er veemarkt golden de guste koeien f 170 tot f 190, de kalikoeien f280 tot f300. de kalfvaarzen f200 tot f240 en de pinken f 120 tot f 160. De heer I. W. F'rügcr, sedert 2(1 Februari 1883 opzichter van de Nieuwe Algemeene begraafplaats, is Dinsdag in den ouderdom van 69 jaar plotseling overleden. Mejuffrouw L. de Jong heeft aan de Rijks universiteit te Utrecht met gunstig gevolg afgelegd het theoretisch arts-examen. De jongedames E. M. F. van Onna en A, Plijter verwierven de akte van bevoegdheid als onderwijzeres. Door den generaal-opperbevelhebber van land- en zeemacht is ter kennis gebracht, dat de Regeering na rijpe overweging heeft besloten om. met het oog op de tijdsomstan digheden, ook tijdens de komende feestdagen de periodieke verloven te schorsen. Voor de onderdeden zijn gelden beschik baar gesteld om tijdens de feestdagen sport- feestcn te organiseeren ten einde de man schappen eenige afleiding te bezorgen. Aan de Centrale V. P. N.-veiiing werden heden verkocht tot 998 export-eieren voor f 6.80 tot f7.25 en 137 000 Regeerings-cieren voor f o tot ft.50 per honderd. Sedert Maandag zijn door die instelling dus verwerkt 53ft 2Ö1 eieren. De kievitseieren deden ft.5, de ganseieren ift en de kalkoeneieren 10 cent per stuk; de eendeieren f6.50 tot f6.65 per honderd. De heer L. J. Hemels was met f69748 laagste der 14 inschrijvers bij de door het Gemeentebestuur van De Bilt gehouden aan besteding voor den bouw eener openbare Lagere school met concierge-woning bij het station De Bilt. Door de politie is wederom aangehouden een gesignaleerde, die nog eenige dagen tegoed had. Het uitstel is de roover van den tijd. Velerlei moet, hoe 1100de ook. wederom overstaan tot het volgende nummer. In de op 28 April a.s. te houden Alge meene vergadering van aandeelhouders in de Bank van Iluydecoper Van Dielen te Utrecht, zal blijkens het heden verschenen

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 1