Compagnie Lyonnaise Groole Jaarlijksche Zomer-Opruiming Van Maandag 19 tot 24 Juni Succursale Langestraat SS Amersfoort. weg-ens vergevorderd seizoen VAN ALLE CONFECTIE-ARTIKELEN MANTEL-COSTUMES, MANTELS, ROKKEN, BLOUSES, PEIGNOIRS. Coöp. Stoomzuivelfabriek „HOOGLAND" N. V. Middenstands-credietbank Fabriek van Melkproducten „Amersfortia" IBo ter prijs f 1.65 per K.G. Bliksemafleiders B. Schooleman, GERTY. Hofleverancier van Hare Majesteit de Koningin en Ha.e Majesteit de Koningin-Moeder. Wij hevelen de lift mes nadrukkelijk aan, van deze buitengewone gelegenheid ruimschoot» gebruik te maken, welko aanbieding is gebaseerd op ons systeembij het einde van ieder seizoen ALLE artikelen uit te verkoopen 0111 plaats te maken voor de Nouveauté'» van het volgende seizoen. Vertegenwoordiger te Amersfoort II. J. ItEKMS, Lieve Vron wenst raat 24/26. Hooggepasteuriseurde volle melk per Lltersfleschf 0.12 Heerlijke roomkarnemelk per Literf 0.04 per Lltersfleschf 0.05 Hooggepnsteuriseerde zeer vette koffieroom per I.iterf 1.20 slagroom f 1.50 Roomboter onder Rijits-controle thans per K.Gf 1.60 Karnemelksche pap per Liters-reformfleschf o.ti YOGHURT-SWAAB per halve I.itersflcschf 0.20 De Directeur, W. li. GIJDDE. roor AMERSFOORT eu omstreken. WEVER88INGKL 28. TELEFOON 304 H A N RELSCR EDIETEN - REKENING-COURANT met rei.'tcvergooding. INCASSO'S. - DEPOSITO. aanleg, onderhond en beproeving zoomede alle toepassingen der electriciteit door Electro-techn. bureau Smallepad 12 - Amersfoort. FEUILLETON. i°i Mooi was de kolonel nieteen kend, bultig voorhoofd, een borstelige snor, een zware onderkaak en een krachtige, vier kante gestalte was al hetgeen er uiterlijk aan hem viel te zien. Hij was millionnair en tevens een zwerver. Hij had «geen vaste woonplaats en geen zichtbare middelen van bestaan", zooais een politicman zou hebben gezegd, was betrokken in alles waarmee geld te verdienen was en woonde altijd in een hotel. Zoover men wist, bestonden zijn bezittingen slechts uit effecten en gereed geld. Hij verzamelde niets, kocht niets, dat hij kon huren, en had geen thuis. Hierop was maar ten grootc uitzondering. Hij was de eigenaar vati een grootcn blauwen dia mant, zoo groot als een hazelnoot, volgens velen de mooiste edelsteen van de wereld. Doch dit kostbare kleinood bewaarde de kolonel in een Bank te Londen, en soms koek bij er in geen vijf jaar naar om. lfij waa gelogeerd in het Cosmopolitan hotel cn deelgenoot in een groote electrlsche j Maatschappij, toen bij op een buitenpartij bij lady Avendale mijn 'zuster ontmoette en meteen verliefd op baar werd. Het vreemdste hierbij was, dat kolonel j Maddox, voor zoover men wist, zijn leven j lang nooit iets om een vrouw had gegeven maar evenals een kinderziekte iemand veel erger aanpakt, die haar op lateren leeftijd krijgt, had bij het erg te kwaad, zooals iedereen kon zien. Ik heb nooit kunnen begrijpen, waarom i zooveel mannen op Gertrude verlleven. Ik ken heel wat meisjes, die vroolijker en mooier zijn. Maar over den smaak valt niet te twisten, en feiten zijn niet te weerleggen, i De jonge Frank Ansley, de neef en bijzon- dere secretaris van den kolonel, had het j bijna even erg te pakken als zijn oom en broodheer, Die knaap was de eenige mensch in de wereld, van wlen de oude kolonel hield j eer hij kennis maakte met Gertrude. Eerst scheen hij da verliefdheid van den jongen Ansley niet op te merken, doch toen hij j het deed en Frank gaf zich, eerlijk ge- j zegd, volstrekt geen moeite óm het te ver- bergen was de kolonel razend. In tegen- I woordigheld van een half dozijn menschen noemde hij hem een aap, een kwajongen, een hongerlijder, dien hij van de straat had opgenomen en dien hij weer op straat kon zetten ais hij dit verkoos. Ansley zeide geen woord, doch die er bij waren, zagen, dat hij doodsbleek werd en dat er een grimmige blik kwam in zijn staalgrijze oogen. Ik moet erkennen, dat Gertrude zich uit stekend hield. Zij was beleefd tegen heide heeren, misschien iets meer tegen Ansley dan tegen zijn oom, hetgeen niet meer dan natuurlijk was, want hij was een knappe jongen met hooge idealen en uiterst be schaafde vormen. Beck bad van beiden een onverklaarbaren afkeer. Den kolonel noemde hij een wrec- den, schraapzuchtigen, ouden wildeman, die zich verbeeldde met geld alles te kunnen doen, en der. jongen Ansley minachtte hij, otndat hij zich boog voor den on beschotten ouden tiran, In de hoop mettertijd van hem te zullen erven. Eer de kolonel Gertrude veertien dagen kende, vroeg hij haar ten huwelijk. Later vertelde zij mij de geheele geschiedenis en volgens haar was het een zonderling aan zoek geweest, dat haar erg verlegen had gemaakt Hij kwam bij ons in een prachtige auto, voor dien dag gehuurd, en bleef bij ons lunchen en thee drinken. Gertrude verze kerde ons, dat hij al dien tijd vol was ge weest van zijn aanzoek, doch zij wist hem juist nog binnen de perken te houden. Hij treuzelde zóo lang, dat mijn vader, die bij zonder gastvrij is, hem vroeg, te blijven eten en de kolonel nam met graagte de uitnoodiging aan. Wij waren In het geheel met ons twaalven, en toen wij ons naar de eetzaal begaven, liet de kolonel de dame, die hij aan tafel had geleid, in den steek en nam naast Gertrude de plaats in, die voor een ander was bestemd. Met geen zijdelingsche toe speling was hij daar weg te krijgen en Ger trude wilde geen opschudding maken. Zij achtte hom volkomen In staat, verzekerde zij mij, hardop te verklaren, dat hij daar ging zitten om haar ten huwelijk te vragen. De uitdrukking «razend verliefd» mocht gerust op den kolonel worden toegepast. Hij was evenmin voor zijn daden verantwoor delijk als een krankzinnige en hij stoorde zich even weinig aan gevolgen en gebruiken. Eer de soep was weggenomen, begon hij zijn aanzoek en ging daarmee voort onder de visch en de entrées. Gelukkig was de dikke mijnheer, die aan den anderen kant zat, een beetje doof en geheel verdiept in zijn eten. De kolonel had zich half omge keerd, met den rug naar zijn buurman, die j met den jongen man naast hem praatte. «Lady Gertrude» zeide hij, terwijl de be diende de soep neerzette, «ik heb u iets be langrijks te zeggen». «Zoudt u daarmee niet liever wachten tot een meer geschlkten tijd, kolonel Maddox vroeg zij. «Nu is de beste tijd» antwoordde hij. «Bovendien zou ik misschien geen anderen tijd kunnen vinden. Het was al moeilijk ge noeg, dit oogenblik te vinden». Gerty deed een wanhopige poging tot glimlachen, opdat het gezelschap maar geen erg zou krijgen. »U moet mij aanhooren, lady Gertrude». «Nu, als het dan moet, dan moet het maar», meende mijn zuster.

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4