DE PRINS. 3°/o Tijdgeestbriefjes Instituut voor Physische Therapie HelleR»i*ekei*'w bitter Coöperatieve Slagerij. Stoomwasscherij W. G. BURGER. IJZEREN GRENDELS, SOMNAMBULE Eerste Nederlandsche Hypotheekbriefbank Lange Vijverberg 9 - Den Haag weder verkrijgbaar. GERTY. Spoorstraat 4-t> IS A A UN Telefoon 177 Technisch Directeur JACQ. DEKKEIt Spreekuur l'/j—8'/« unr' In het Instituut zijn afdeelingen voor: Beweglngskuren, Mussage, Ueetelucht- en Waterbehandeling, Koolzuur-, Staal- en Zwavelbaden, enz. Behandeling van Uewrlchts- en Splerrheuiuatisnie. Zenuwaandoeningen (Ischias), Luuibugo (spit), Gedeeltelijke verlammingen, To vroeg optredende oudcrdomsverschijusolen, enz. tttT Mo Controleerend-Arts heelt spreekuur Maandagen Donderdag van 4 tot5 uur. VRAAGT IN UW UAFÉ, VRAAGT UW LEVERANCIER Het fijnste OranJeTaltter. Fabrikanten: H. Hollebrekers Zonen, Rotterdam. Allen, die belang stellen in de oprichting, norden ter vergadering uitgenoodigd op WOENSDAG 19 JULI, des avonds te 8 ure, in „De Keizerskroon" op den Hof. Doze zaak wordt dok gesteund door Gemeente en Rijk. HET VOORLOOPIG BESTUUR. ZEIST. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. In eiken Boel-handel tee.ke.nl men in op den 16en Jaargang 1 De mooiste. Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, over den Enropeeschen Oorlog, meestal van onze eigen fotografen, en de voornaamste gebeurtenissen in Neder land en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende auteurs, begint vanaf heden in dit weekblad een nieuwe serie romans jloman van Ethel M. DELL, Schrijfster van >Als een Adelaar», «De Rotsen v Hierna verschijnt een nieuwe zeer boeiende roman 1 H. Courths Mahler, van wie vroeger in >De Prins»: Rozen». an Valpré», enz. van de bekende schrijfster werd opgenomen «Roode Verder in de Bibliotheek >De Prins» de boeiende roman A. GEOFFROY smr Alls abonnó's zijn verzekerd. Door den Europeeschen oorlog zijn alle materialen aanmerkelijk in prijs gestegen. Daarom is, zoolang deze toestand duurt, de prijs per 13 nummers gedurende 3 maanden 95 ceut, franco per post f 1.14. Zoo spoedig zulks mogelijk is, zal de oude prijs weer worden ingevoerd. Abonnementen kunnen te allen tijde aanvangen, doch alleen bij het einde van den jaargang vorden opgezegd. Men abonneert zich bij eiken Boekhandelaar, bij de Agenten en bij den Uitgever N. ,1. BOON, Amsteldijk 13, to Amsterdam. Men ontvangt wekelijks ecu prachtige illustratie van ifi a zo bladzijden op mooi papier met 40 a 45 platen. Gelden beschikbaar voor eerste hypothecaire kettingen. Inlichtingen zijn lo bekomen: ten kantore der Dunk; en bij hare Agenicu in de sie plaatsen des Ujjks FEUILLETON. 40.) »Neddy Baxter en ik werden dadelijk nadat de trein was vertrokken goede vrienden: wij presenteerden elkaar sigaren en eer wij Harwich hadden bereikt, waren wij de beste maatjes van de wereld. Je weet hoe verstrooid ik kan kijken, als ik dat wil, en hoe onschuldig. Nu, ik had geen ge heimen voor vriend Neddy. Ik vertelde hem, dat ik mijn bagage was kwijtgeraakt en niets by mij had dan wat ik aan mijn lijf droeg. Ik had juist geörfd van een oom en ging het er nu eens van nemen. Er was een meisje in het Alhambra, die was ver liefd op mij, en ik had beloofd, dat ik haar wat moois van diamanten uit Amsterdam zou meebrengen, want daar, naar ik gehoord had, kon men die dingen zoo goed krijgen. Te Londen en te Parijs moest je zoo ver schrikkelijk veel winst betalen, maar te Amsterdam kon je half voor niets wat moois krijgen, als je den weg maar wist. Nu, Neddy wist den weg en beloofde mij te zullen helpen en wij werden nog intie mer. Aan boord namen wij een iiesch cham pagne om onze vriendschap te bezegelen, en ik dronk een glaasje te veel. »Ik kon natuurlijk niet naar bed gaan, omdat ik geen nachtgoed hij mij had, en mijn nieuwe vriend was zoo-vriendelijk, bij mij te blijven opzitten. Ik weet niet, wie van ons beiden een spelletje kaart voorsloeg als tijdverdrijf, maar zooveel is zeker, dat de ander gretig het voorstel aannam. Voor een goede fooi kregen wij een hut alleen; door een gelukkig toeval had Neddy een paar spelen kaarten in zijn valies. Wij speelden den geheelen nacht, eerst écarté, en toen piquet. Beide spellen speelde hij uitstekend, maar ofschoon ik mij aanstelde als oen verwaande gek, die zich erg op zijn spel liet voorstaan, had hij niet meer dan een armzalige honderd ingepalmd toen wij bij hel aanbreken van den dag Hoek van Holland bereikten. >Ik wilde natuurlijk revanche hebben, vriend Neddy wilde ze mij natuurlijk met genoegen geven. Zoodra dus de trein zich in beweging zette naar Schiedam, begonnen wij opnieuw. «Het was een heel interessant spel, Char lie. Neddy dacht zijn duifje kaal te plukken. Zooals ik reeds zeide, speelde hij bijzonder goed, met andere woorden, hij speelde on beschaamd valsch. Iemand nadoen, zegt men, is de meest oprechte vleierij, en ik vleide hem zooveel ik maar kon. Wij deden als de twee bedriegers, waarvan de een bij het begin van het spel aan den ander vroeg: «Zullen wij eerlijk spelen, of zooals het uitkomt «Vriend Neddy en ik speelden «zooals het uitkwam», en ik bleek er nog iets meer van te kennen dan hij. Om te beginnen wist ik, dat hij valsch speelde, en hij zag mij aan voor een onnoozelen, maar fatsoen lijken domkop. Wij begonnen dadelijk met een vrij hoogen inzet, maar toen ik mijn geld terughad, drong hij erop aan, dat wij den inzet zouden verboogen. dan kon hij zijn tijd beter productief maken. Doch de fortuin was »mij voordurend gunstig, en met ai zijn slimheid kon hij daarin geen veran dering brengen. Roekeloos speelde hij door, ieder oogenblik verwachtend, dat de kans zou keeren. Doch het hielp hem niets. Toen wij in Den Haag waren, had ik voor 570 pond aan schuldbekentenissen van hem in den zak. «Toen wilde ik niet meer spelen. Eerst beweerde ik, dat ik te veel slaap had, en daarna verklaarde ik ronduit, dat hij veel slechter speelde dan ik, en dat ik genoeg geld van hem had gewonnen. Langzamer hand begon hij driftig te worden, en ik wakkerde het vuurtje aan. «Jij verwenschte kwajongen!» zeide hij eindelijk, «hebt even weinig verstand van kaarten als de zool van mijn schoen. Je hebt alles te danken aan het geluk. Als jij niet wilt spelen, dan betaal ik niets, geen roode cent». «Ik heb in ieder geval je schuldbeken kalm, tenissen» antwoordde ik, op mijn porte feuille kloppend, met het doel om hem te tergen. «Als je niet betaalt, maak ik in elke club te Londen bekend, dat je een bedrie ger bent. Ik laat heel eenvoudig een afdruk van je schuldbekentenissen in de «Winning Bost» plaatsen». Hij was razend, doch bleef uiterlijk staarde naar de portefeuille die erschillig mogelijk vasthield. Ik - zag, dal hij zijn schuldbekentenissen terug wilde hebben, zonder er voor te betalen. Zooals je weet, is hij een groote, gespierde kerel, tweemaal zooveel mans als ik, en hij dacht, mij gemakkelijk aan te kunnen, vooral als hij mij onverwacht aanviel. «Maar ik legde het juist erop aan, en toen de aanval kwam, was ik voorbereid. Toen hij plotseling naar de portefeuille greep, bracht ik die haastig buiten zijn be reik, en gaf hem tegelijk een slag in zijn gezicht. Toen raakten wij in de nauwe, schommelende coupé aan het vechten ik wachtte mijn kans af en na enkele minuten raakte ik hem zóo tegen zijn kin, dat hij bewusteloos neerviel. «Groot was mijn teleurstelling. Ik had er stellig op gerekend, den diamant te zul len vinden. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4