VETTER &Ca DE HUISHOUDGIDS AMERSFOORT» R1 JTÜIGMAATSCHAF PIJ 45 Stoomwasscherij W. G. BURGER. Consulaat-Generaal van België Bericht. Gonsulat Général de Belgique a Amsterdam. Avis. MIRJAM. Bij den ondergeteekende verschijnt G$ iederen Woensdag l)e HoUandsche Lelie,; Weekblad onder Hoofdredactie van mevr. M. C. KOOIJ—Van Zeug De Ho llandsche I.elie is .jeteenige Weekblad in Nederland voor dames (ÏJ uit de hoogste en beschaafdste krin- ^c) gen. Let hierop voor uwe advertentie, Ij* Prijs p. jaarg. f5.25, fr. p.p. fG.-. Gediplomeerde Huishoudsters. Wie een HUISHOUDSTER zoekt, kan zich wenden tot het Bemiddelingsbureau voor Gediplomeerde Huishoudsters. Inlichtingen te bekomen bij de vertegen woordigster Mej. B. OTT DE VRIES, Amsterdam, Leidschekade 99. Spreekuur: 'sWoensdags van 2 tot 4 uur. proefnummer gratis. /gj Amsterdam. L. J. VEEN. 't£? ié? eS? Distill. Wjjnen. Likeuren. Lieve Vronwe-kerkhof, AMERSFOORT CICKD1ET-VEKEENIUINU te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort. mr. H. J. M. van den BËKÜH. WI LH EI.M INASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het vcrleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco. het incasseeren van handelspapier, het ontvangen van gelden a deposito en rekening-courant. Terstond TR HUUR GEVRAAGD (door militair) een gemeubileerde K M Kit des pijjs van t 10.-— per maand niet te boven gaand. Brieven aan B. ROELES, Koningstraat 62, Arnhem. Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mevrouw W. vax der VECHT, Oud-leerares in Koken en Voedingsleer. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het bureau van >DE HUISHOUDGIDS. Burgstraat 65, UTRECHT. WEST8INÜEL 38 - TELEFOON -S3* ZEIST, tets AME1HKAAN8CH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. pp- PROSPECTUS wordt op aanvrage gratis toegezonden. Besluit-Wot vau 21 Juli 1911». Krachtens Besluit-Wet van 21 Juli 1916. zijn de Belgen, geboren na 30 Juni 1876 en vóór 1 Juli 1898, in den vreemde verblijvende en die niet onder de wapens zijn, opgeroepen om voor den duur van den oorlog het Vaderland te dienen. Bij gevolg moeten de mannen die in het Consulair ressort van Amsterdam (Amster dam, Utrecht, Haarlem, Hilversum, Amersfoort, Zaandam, enz.) verblijven, zich vóór 15 November 1916 aanbieden, voorzien van hunne identiteitsbewijzen, op de Kanselarij van het Consulaat-generaal van België, I.eidschestraat 33 Amsterdam, waar hun de noodige inlichtingen zullen verschaft worden. Degenen, die zich niet laten inschrijven, zullen als WEERSPANNIGEN aangezien en alzoo gestraft worden. Zullende als DESERTEURS beschouwd en volgens het Krijgsstrafwetboek behan deld worden diegenen, die van woonplaats veranderen om zich aan de wervingsver richtingen te onttrekken of die, met het zelfde doel, bedrieglijke middelen gebruiken (Wet-Besluit van 21 Juli 1916, hierboven gemeld). De gehuwden, geboren vóór 1895 en de ongehuwden, geboren vóór 1 Juli 18S6 welke zich sinds 20 Juli 1916 in Nederland bevinden en die zullen voortgaan er te- verblijven, hebben geene andere verplichting, totdat het bij artikel 30 van Besluit-Wet van 21 Juli 1916 voorziene Koninklijke Besluit er anders over beschikke, dan zich te doen inschrijven. Amsterdam, 25 October 1916. Arrêté-Loi du 21 juillot, 1916. En vertu de l'Arrêté-L»i du 21 juillet 1916, les Beiges nés après le 30 juin 1876 et avant le Ier juillet 1898, qui se trouvent a l'étranger et qui ne sont pas sous les armes, sont appelés a servir la Patrie pour la durée de la guerre. En consequence les hommes résidant dans la juridiction consulaire d'Amsterdam (Amsterdam, Utrecht, Haarlem, Amersfoort, Hilversum, Zaandam, etc.) doivent se présen ter, munis de leurs pieces d'identité, avant le 15 noTenibre prochain a la Chancellerie du Consulat Général de Belgique a Amsterdam, Leidschestraat 33 (entrée Keizersgracht) qui leur fournira les éclaircissements nécessaires. Est REFRACTAIRE et puni comme tel, le milicien qui négligé de se faire inscrire. Est DESERTEUR et passible des peines prévues par le Code pén.al militaire, le milicien qui change de résidence pour se soustraire aux operations du recrutement ou qui, dans le méme but, emploie des manoeuvres frauduleuses (Arrété-I.oi du 21 juillet 1916, cité ci-dessus). Jusqu' a ce que l'Arrêté-Royal prévu ii l'article 30 de l'Arrété-Loi du 21 juillet 1916 en dispose différemment, n'ont d'autre obligation que celle de s'irtScrire, les hommes mariés nés avaint 1895 et les célibataires nés avant le Ier juillet 1S86 qui sont, depuis ie 20 juillet 1916 et continueront a se trouver aux Pays-Bas. Amsterdam, le 25 octobre 1916. FEUILLETON. 13.) »En tcóh, als ik ontsnap zou ik gaarne uw naam willen kennen». »Als u ontsnapt, zult u ze wel kunnen uitvinden». »Heel goed», zeide hij met voorgewende onverschilligheid, «als u zij mij niet wilt zeggen». Met schilderen voortgaande, liet zij het onderwerp varen, maar voor hem was de gelegenheid voor een gesprek te zeldzaam om die voorbij te laten gaan. Niet alleen was bij hem de jeugdige aandrang 0111 in een gezellig gesprek zijn gedachten te uiten zeer normaal, maar hij vond er onloochen baar een genoegen in om te praten met een dame, een meisje. Soms had hij in zijn I eenzame overpeinzingen bij zichzelf bore- I deneerd, dat zij «niet zijn type van meisje» I wasmaar het feit, dat hij bijna drie jaren vrouwelijk gezelschap had moeten missen, maakte hem vatbaar om op ieder verliefd te worden en als hij nu niet bepaald ver- liefd op het meisje was, kwam dat door- dien de geheele toestand alle sentiment verbood, ofschoon het toch heerlijk was, bij haar te zitten en haar onder het schil j deren gade le slaan, haar zelfs met zijn vragen te kwellen «Dus is het kleine meisje éen reden, dat u hier blijft Welke is de andere Zij "erried haar eigen lust tot een ge- zellig gesprek door de bereidwilligheid, waarmede zij hem antwoordde. »lk weet niet of ik het u wel moest ver tellen en toch kan ik het ook wel doen. De zaak is zóo; zij zijn niet welgesteld en dat vind ik natuurlijk prettig». >U kunt helpen hun rekeningen te beta len. Dat is alles heel mooi, als u daarplei- zier in vindtmaar niet iedereen zou er zoo over denken», «Dat zou men wel, als men in mijn om standigheden verkeerde» hield zij vol. «Als men op de eene of andere manier kan helpen, geeft dat iemand een gevoel, voor anderen van nut te zijn. ik heb liever, dat de menschen mij noodig hebben, al zijn ze zelfs niet gesteld op mijn persoon, dan dat niemand mij noodig heeft». «Zij hebben uw geld noodig», verklaarde hij jongensachtig oprecht, «dat is de reden». «Maar dat is toch iets, niet waar? Als men geen plaats in de wereld heeft, dan is men maar al te blij als men er een krijgt, zelfs al moet men die koopen. Mijn voogd en zijn vrouw hebben mij misschien liever niet bij zich, maar het geeft een gevoel van voldoening, te weten, dat zij er veel erger aan toe zouden zijn als ik er niet was». «Evenals ik», zeide hij lachend. «Wat ik moet doen als ik aan mijn lot word over gelaten en u niet meer heb, dat weet alleen de hemel, liet is eigenaardig, welk een in vloed gevangenschap op iemand heeft. Het ontneemt je je zelfvertrouwen en geeft je een hulpbehoevend gevoel. Je verlangt vrij te zijn en toch ben je bijna bang voor de buitenlucht». Hij voelde zich nu zóo op zijn w >mak met haar, dat hij in achtelooze houding, schrijlings op zijn stoel zittend, met zijn armen gevouwen op den rug daarvan, iets broederlijks in hun wederkeerige verhou ding voelde. Zij boog zich dieper over haar werk en sprak zonder op te kijken. «O, u zult uw weg wel vinden, U is van dat soort». «Dat is gemakkelijk gezegd». «En misschien voor u om te doen». Haar volgende woorden, die zij uitsprak onder het aanbrengen van slipjes verf in haar schets, deden hem van verbazing opspringen. «Ik zou naar Argentinië gaan». «Waarom zegt u niet naar de maan?» «Om de eenvoudige reden, dat die onbe reikbaar is». «Evenals Argentinië voor mij». «O neen, dat is het niet. Andere men schen hebben het óok bereikt». «Dat kan wel zijn; maar die verkeerden niet in mijn geval». «Sommigen van hen waren er waarschijn lijk slechter aan toe». Er volgde een pauze, waarin zij in haar werk verdiept scheen, terwijl Ford naden kend binnenmonds zat te Huiten, «Hoe kwam u op die gedachte van Ar gentinië vroeg hij eindelijk. «Omdat ik er veel van weet. Iedereen zegt, dat het een land is met nieuwe bron nen van bestaan. Ik ken menschen, die daar wonen. Het kleine meisje waar ik zoo juist van sprak en zooveel van houd, is daar geboren. Haar vader Is sedert ge storven en haar moeder is hertrouwd». Hij bleef in gedachten verzonken,terwijl hij onbewust steeds het zelfde doffe geluid tusschen zijn tanden maakte. «Ik ken den naam van een Amerikaan- sche firma daar», ging zij voort, «Stephens Jarrott. Het is een zeer goede firma 0111 voor te werken. Dat heb ik dikwijls ge hoord. E11 de heer Jarrott heeft altijd ver ongelukte menschen geholpen». «Ik zou dus juistjiemand in zijn lijn zijn En opspringend, scheen hij met een lach een onmogelijk onderwerp los te laten en tóch drong zich, toen hij dien avond in het donker op zijn rustbank lag, de naam Ste phens Jarrott in zijn gedachten aan dit meisje, dat tusschen hem en het gevaar stond, omdat zij een afschuw had van de Hij zou wel eens willen weten in hoever het afkeer was en in hoever jaloezie. I11 haar verlangen om de plaats te koopen In het huisgezin, die haar niet van rechtswege toekwam, deed zij hem denken aan een Bijbelsch verhaal, dat-*4iij had gelezen of gehoord, van de wilde olijftak, die geënt werd op den olijfboom in den boomgaard, Nu, dat zou vanzelf wel terecht komen. Eeu knappe jongeman, waard haar man te zijn, zou daar wel voor zorgen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 4