Uniformen. Advertentièn. kantoorwerk, boeken VETTER Co. W. A. HA§§IMO, Kei'keiiweg' IO. waarhij de roode streep over de kaart van den steeds chicaneerenden klant niet mag ontbreken en zoo zorgvuldig mogelijk worden bijgehouden. En men dient te hebben een tot het laatste oogenblik bijgehouden voorraden statistiek. Hierdoor is het bijvoorbeeld moge lijk, dat het Mode-magazijn Wertheim, te Berlijn, inventariseert in uiterlijk 2.5 uur. Oók controle van de facturen en van de behoorlijk gemerkte monsters is dringend Wat de verkoops-organisatie betreft, moest spr. zich om het gevorderde uur zeer bekorten. Allereerst werd besproken het fabrieks merk, dat immers, bij een werkelijk goed product, de soliditeit zeer verhoogt. Dat men den nationalen fabrikant recht op voor keur geeft, indien hij goede waar levert voor redelijken prijs, wordt bewezen door deNederlandsche cacao-industrie; wie vraagt Fratische dan wel Duitsche cacao Wie knoeit, slacht de kip, die de goudeh eieren kan leggen. Elke industrie heeft haar natuurlijk afzet gebied in haar naaste omgeving maar de industrieel heeft dan óok te bedenken, dat hij niet het recht heeft, het niet zoo nauw te nemen met plaats- en gewestgenooten. In zaken bestaat geen liefde. Een jeugdige firma wendt zich aanvanke lijk tot grossiers, vervolgens tot handels agenten, later, door middel van eigen reigers, tot den eigenlijken handel. Maar dan ook zorge zij reizigers te hebben, die voor haar werken, zelfs het laatste door den concurrent verspreide recla me-plaatje onmiddellijk opzenden. De tijd is lang voorbij, dat men den besten reiziger van een concurrent wegkaapt. Thans moet men zijn reizigers zoo goed mogelijk bezol digen, maar óok streng controleeren, Spr. vertelde hoe de reiziger van Carnegie, die in éen jaar het meest van al diens reizigers had afgesloten, éen percent extra ontving, waardoor allen hun uiterste best deden en hoe een ander, die kwam op een schoen en een slof en werd gezonden naar een district,-waar volgens zijn voorgangers niets te doen was, alras een omzet had bereikt van een millioen en daardoor een zeer aan zienlijk salaris zich waard bad getoond. Nog even besprak prof, Volmer de crediet- informaties en de groote wenschelijkheid om het Nederlandsche consulaatwezen uit sluitend toe te vertrouwen aan deskundige Nederlanders (instemming). Desgevraagd verklaarde hij zich bereid, een volgenden keer te spreken over de bedrijfs-reclame, welke ditmaal niet aan de beurt kon komen. De bijeenkomst werd hierna ruim kwart na tien gesloten. De Vereeniging van leeraren -in de Han delswetenschappen bericht, dat zij haar exa mens zal houden op 22, 23 en 24 Januari a. s., uitsluitend des avonds, te Amsterdam en wel in de volgende vakkenBoek houden, Nederlandsche, Franschc, Duitsche Engelsche en Spaansche handels-corres pondentie, waarbij het mondeling gedeelte der taai-examens is vervallen, alsmede Stenografie. Prospectus op aanvrage verkrijgbaar bij het Secretariaat der Vereeniging, Johannes Verhulstraat 118 te Amsterdam, invoerde voor boom en landscl.- plant. Het Koloniaal Instituut heeft het denk beeld in overweging genomen om, ter her- j denking van het 300-jarig bestaan van de j hoofdplaats van Nederlandsch-IndiS, in de eerste helft van 1919 een te Amsterdam te houden Nationaal-Koloniaal congres te orga- J niseeren. Bijeenkomsten. n bibliotheek, 1 R. K. openbare leeszaal en biblio theek, Kamp 18. Oudheidk. museum Flehite. Zaterdag Theosofische leeszaal. Zondag strijkje Amicitia 3.30. Dinsdag, strijkje Maison De Haas, 3.30. Woensdag, thee-concert Berg-hotel, 3 uur. Zaterd. tot Vrijd. Bioscoop-variété Langestr. I Vrijd. tot Maand. Bioscoop »De Arend*. «5 Jan. Bond voor vrouwenkiesrecht, j De Haas, 2.30. j Aandeelhouders Middenstands- I bank, Am. Lezing prof. dr. N. van Wijk, Am. 16 Jan. Protestanten Bond, ds. Van Krevelen. 16 en 17 Jan. Vincentius-loterij, school j Breestraat. j 17 Jan. Pisuisse en Hemsing, Am. 18 Jan. Vereeniging van huisvrouwen j Arend, 2.30. 20 Jan. A. H. B. S.-club, Am. 7,30. 22 Jan. Lezing prof. dr. N. van Wijk, Am. 24 Jan. Vrijz.-democr. bond, Reichmann. 1 30 Jan. Zanguitvoering Elly Geuer, Am. 5 Febr. Jaarverg. Ned. Roode Kruis, Reichmann, 3. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN. Onder leiding van bekende leeraars bij het M. O. worden o. m. de volgende schriftelijke cursussen georganiseerd: Handelswetenschappen: Handelscorrespondentie (Ncderlandsch.Fransch, Duitsch, Engelsch.Spaansch.Maleisch), Boekhouden, enz,, Handelskennis, de Techniek der Administratie, de Techniek der Be drijfsreclame, de Techniek van In- en Verkoop, Bedrijfsleer (organisatie en taktiek), Geldbelegging, de Techniek der Etalage, Verzekeringswetenschap. Statistiek en Handels economie, Schoonschrijven, Machine-schrijven, Handels-stenografie, en vele andere vakken. Talen: Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Itali.'ansch, Spaansch, Deensch-Noorsch, Zweedsch, Russisch, Maleisch, Latijn, Grieksch, Esperanto. Exacte Wetenschappen en Techniek: Wiskunde, Scheikunde, Natuurkunde, Weerkunde, Kosmografie, Weiktuigkunde, Electro-techniek, Teekenen, Graphostatica, Vak-Duitsch, Vak-Engelsch, Bedrijfs- en Arbeidswetgeving. De techniek van het Huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, Linnennaaien, Kinder- kleeding, Costuumknippen en Costuumnaaien, volledige opleiding voor huisvrouw, Nut tige handwerken. V. P. N.-veilingen. AMSTERDAM. 8 Januari. Aanvoer 237 128. Export f 10.10—f 11.40 "r9s Reg. f 9.70-f 11.05 ROTTERDAM 9 Januari. Aanvoer 122006 p - Export f 10.95-f 1:.85 J Reg, f 9.60—f 10.85 Bij deze betuigen wy onzen harte- lijken dank voor de vele bewyzen van 1 deelneming, ons betoond bij het over- ljjdeu van ons geliefd jongentje Willem Louis. A. L. VERSLUYS. i M. VERSLUYS- Mottirr. I Amersfoort, Januari 1917. In het lezenswaarde maandschrift «Sobrietas vond >De Eembode* een volledige opgave van de onlangs gehouden Sobrietas-bloemen- 1 dag. In het gebied der propaganda-commissie Eemland was de opbrengst ais volgtAmers foort f479.74. Achterveld f47, Ilamersveld f31.26, Baarn f324.30, Barneveld f 24.25, Legerplaats Harskamp f 7.25, Hoogland f 78, Nijkerk f66, Soest f 77, Soesterberg f 45.50 totaal f1180.40. De netto-opbrengst over geheel Nederland beliep f 52.500.91. Tot Voorzitter der plaatselijke afdeeling van >Patrimonium« is gekozen de heer G. van den Brink Jac.zn. In de eerstvolgende ledenvergadering zal hij worden geïnstalleerd en het presidium overnemen van den heer B. Kerkhof, den 2e Voorzitter, die bijna een jaar het Voor- j zitterschap AMERSFOORTSCH WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. 8. O. VAN WELDEREN haren REMMERS) Kortegracht 11. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en QuitantiBn. Coupons. Vreemd' geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijg baar te zijnen kantore. Twee «kooplieden» van hier kwamen 28 November naar Austerlitz aan een wo ning, waar niemand thuis was. In het schuur tje lagen gonje-zakken, van welke zij er veertien meenamen. Het Openbaar ministerie bij de Arrondis- sements-rechtbank te Utrecht vorderde des wege tegen ieder hunner zes weken. Verwaarloos in de koortsige uren van het dagelijksch leven de uren van zelf inkeer niet. De heer Henrick Witte, oud-hortulanus van den plantentuin der Rijks-universiteit te Leiden, is Maandag in den ouderdom van bijna 88 jaar te Bennekom overleden. Hij is de man geweest, die in zijn vele leerboeken over Plantkunde weer Neder- Wordt gezocht, voor tijdelijke hulp in de avonduren, een JONGMENSCH, bekend met goed kunnende optellen. Brieven onder letter M. aan het Bureau der Amerafoortsche Courant, Kortegracht 9. Biedt zich aan, voor tijdelijk, een heer j voor het bijhouden van j in 't bezit zijnde van acte Boekhouden (Ver eeniging van leeraren). Brieven onder motto «Boekhouden* aan hot Bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Distill. Wijnen. Likeuren. Lieve Vrouwe-ke'rlthof, AMERSFOORT Ontwikkeling Algemeene Ontwikkeling, Algemeene Beschaving, Psychologie, Logica (de leunst van het denken), Rhetorica (de kunst om zich uit te drukken), Studie-techniek, Energetics, Sociologie, Staats-inrichling, Staathuishoudkunde, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Aesthetica, Schilderkunst, Muziek geschiedenis, Harmonieleer, Pianospelen, Orgelspelen, Bijbelkennis, Bibliotheekwezen, Journalistiek, Gezondheidsleer, Anatomie, Proportie-leer, eerste hulp bij ongelukken. Perspectief, Opvoedkunde, Methodisch en hygiënisch spreken, Verbetering van spraakgebreken, Schrijven zonder fouten, een goede Stijl, Handschriftverbetering, vlug en goed Rekenen, Herhalings-Onderwijs, U. L. O., Fröbelen, Slöjd, Spelleiden, Fotografeeren. Opleiding voor examens, ambten en beroepen: Opleiding voor alle acten L- O., voor alle acten M. O. en voor alle praktijk diploma's, Notariaat, Mr. in de Rechten. Deurwaarder, Gemeente-Administratie, Onder wijzer, Consul. Posterijen en Telegrafie, Belastingen. Politie, Keuringsdienst, Handel, Techniekopleiding voor Bedrijfsleider, Accountant, Boekhouder-Correspondent, Handels correspondent, Administrateur, Secretaris-Redacteur, Adspirant Landmeter, Marconist; verder voor Reservekader, M. U. L. O.-diploma, einddiploma H. B. S. 3 j. c„ einddiploma H. B. S. 5 j. c.. Staatsexamen A, Staatsexamen B., diploma Bouwkundig opzichter, Bouw kundig teekenaar, Gezel en Mr. Timmerman en Schilder, voor Werktuigkundige, en Opzichter Waterstaat; verder geheele opleiding Rijksverzekeringbank, Postspaarbank, Spoorwegen, Departementen, toelatingsexamens T. H. S., Militaire Academie, enz. Methode: Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden, in het algemeen verschillende opgaven «voor de volgende week* bevattende. In den regel worden die opgaven in de eerst volgende les uitgewerkt. Is de collectieve correctie niet mogelijk, hetgeen b. v. het geval zal zijn bij het maken van opstellen, vrije vertalingen of teekeningen, dan wordt de individueele correctie toegepast: de leerlingen zenden hun werk aan den docent, die het binnen drie dagen zorgvuldig gecorrigeerd en van op- en aanmerkingen voorzien retourneert. Verder hebben tie cursisten het recht van vragen stellen. Er bestaat per soonlijk contact tusschen docent en cursist, en de leerling werkt onder de persoonlijke leiding van den leeraar. Er zijn leergangen voor beginners, voor eenigszins gevorderden en voor meerge vorderden. Voor de verschillende examens bestaan speciale cursussen, zoodat de leerling geen «ballast» behoeft in te laden. Bijzondere leergangen, die men «uit liefhebberij» kan volgen, worden eveneens georganiseerd. Conditiën: Het normaal-lesgeld is f5.— per kwartaal, voor de cursussen ter opleiding voor een acte L. O. f6.25, voor een acte M. O. f 10.— per kwartaal. Men neme er goede nota van, dat onze conditiën beduidend lager zijn dan die van alle andere inrichtingen, welke onder leiding van bevoegde docenten schriftelijke cursussen organiseeren. Bijna altijd zijn onze tarieven zelfs lager dan die van de inrichtingen voor briefonderwijs, die met half- of onbevoegde leerkrachten werken, en die niet den moed hebben, de namen hunner medewerkers of hun bevoegdheid bekend te maken. Naam en adres van onze leeraars, hun kwaliteit en hun bevoegdheid vindt men in onze gratis brochure. Resultaten: Een nauwkeurige statistiek bewees, dat gemiddeld 90 pet. der cursisten, die met schriftelijke toestemming van de Directie van bet Bureau of van hun leeraar examen deden, welke toestemming werd gegeven, als de cursisten werkelijk gewerkt hadden, voor hun examen slaagde. Wij geven onderwijs per brief in alle vakken, en wij leiden op voor alle examens; men klopt dus nimmer bij ons tevergeefs aan. Beroepskeuze: Wij hebben een speciale afdeeling voor adviezen inzake beroepskeuze. Deze adviezen worden in hot algemeen mondeling, op verzoek echter ook schriftelijk, gegeven. Wij staan in verbinding inet deskundigen op allerlei gebied, en zijn derhalve in staat, ieder met raad en daad bij te staan. Weet een jongmensch niet, wat hij «worden» moet, dan wende hij zich zonder schroom tot ons bureau: wij zullen hem zeggen, in welke richting hij zich verder moet bewegen, ook in verband met de financieele omstandigheden. Nadere inlichtingen: Voor nadere inlichtingen, zoowel wat betreft onze afdeeling Schriftelijke Cursussen als onze afdeeling Adviezen inzake Beroepskeuze, vrage men aan onze interessante gratis-brochure. Ons adres is: KEIZERSGRACHT 153, LELIEGRACHT 30, AMSTERDAM (fel. Noord 10780, 3038). Spreekuur van den Secretarisiederen werkdag 10—12>/2, 25!/2. Zaterdags alleen 1012. 6t leeraars. 329 cursussen. Ruim 6000 leerlingen. Bureau, tot Publiciteit van Wetensob-appeiyk Nieuws.

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 3