i Juni 1017. Hofland. Inkomsten-belasting. De heer Hofland M. de V., het spijt mij, dat ik mijn kameraad Overeem moet tegenspreken, maar er staat hier. dat ze niet anders dan consultatieve prac- tijk mogen uitoefenen. Gewone practijk mogen ze dus blijven waarnemen. De Wethouder Jorissen, M. de V., de hoeren moeten dit goed lezen. F.r staat: »geen andere dan consultatieve praktijk», d. w. z. praktijk op het spreek uur en in consultatie met een anderen arts. Maar zij kunnen niet afzonderlijk op de fiets in de stad voor patiënten gaan. De heer N ij natten: M. de V., naar aanleiding van het gesprokene door den heer Jorissen zou ik willen vragen of wanneer ik een arts bij mij thuis laat komen, dit geen consultatieve praktijk is. Wanneer ik niet naar een arts gaan kan en hem verzoek bij mij te komen dan doet dit toch niets af aan den aard van de praktijk? Ik ben geen deskundige, maar acht het goed, dat dit precies vastgesteld wordt, want bij de opvatting van consultatieve praktijk door den Wethouder Jorissen aangegeven, acht ik f 2500 ook te laag. De Wethouder Jorissen Dat is nu een keer de benaming en dit is een juist omlijnd begrip. Consulta tieve praktijk is hier te lande bijv. de praktijk der professoren. Er zijn er zelfs die op hun spreekuur geen andere patiënten toelaten, dan die door een andoren geneesheer zijn gezonden. De heer l.einweber: M. de V., toen ik dit las, dacht ik. consult heeft de dokter niet. of er is een andere dokter bij. Xu hoor ik. dat do schoolarts men- sihen mag ontvangen op zijn spreekuur. Xu is in den regel zoo'n spreekuur niet lang. maar als bij nu spreek uur houdt van ij-'.:, van 1—4 en van 7 tot 0 uur, dan geloof ik dat hij heel weinig voor de school kan doen. De heer Overeetn M. de V., nu het blijkt dat ik het zoo heb opgevat als de heer Jorissen bet heeft uiteengezet, verheugt het mij, dat ik dit punt ter sprake heb gebracht. Xu vraag ik echter - ik weet dit niet of bet salaris datt niet te laag is. De heer Van der Wal, Wethouder van Onderwijs: M. de V.. het is voor ons natuurlijk zeer moeilijk om vooruit te weten of cr zich op onzen oproep een arts zal aatimelden op liet salaris van f 2 500 plus het recht van consultatieve praktijk, maar mij dunkt.dat wij dit gerust aan de toekomst kunnen overlaten. Wij bepalen het salaris op f2500 011 dan volgt de oproep. Komen er dan geen artsen, dan zullen li. W. een voorstel moeten doen, om het salaris te verb uigen. Maar ik zou /eggen, laten wij dar gerust afwachten. De artt. 2 tot en met 7 worden nu goed gekeurd d. «f h. sr. Art. - eveneens, nadat de woorden buiten <ie schoolvacanties» tiisschen komma's zijn ge plaatst. Art. wordt goedgekeurd d. of h. st. Art. wordt gelezen: «De verordening treedt in werking op 1 Juli 1017 en wordt aldus eveneens goedge keurd (1. of h. st. De heer Stadig: M. de V„ ik vraag over Onl werp-besluit 1 «een hoofdelijke stemming, maar wcnsch geacht te worden tegen te hebben gestemd De Voorzitter: Verlangt iemand anders hoof delijke stemming? Over intwerp-bcsluit II? Xiet,dan zijn beide besluiten goedgekeurd. 289. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot wijziging van de verordening op de Inkom stenbelasting (Gedr. Verz. Xo. 102>. Verschillenden. Schoolarts. De heer Hofland: M. de V.. het kan niet ontkend worden dat er een beetje gang zit in het opvoeren van dat cijfer en daar is op zichzelf genomen niets tegen als inderdaad dat bedrag van f 550 000 noodig is in verband met hetgeen wij aanstonds gaan doen, nl. het vaststellen der kohieren. U veroorlooft mij wel, M. de V., een oogenblik terug te gaan naar afd. II van de Begrooting. Daar was geraamd f 200 000. Dat was al f 50 000 hooger dan in 10tb. Ik heb toen op de vergadering waar de be grooting werd behandeld, uitvoerig betoogd, dat wij aan de hand van de Toelichting bij de Begrooting en aan de band van hetgene, dat ik meende, dat als sociale maatregel moest worden voorgesteld en aan genomen. wij moesten komen tot een opbrengst van f 220 000. Wij hebben dat toen zoo uiteengezet en dat is trouwens door den Raad geaccepteerd dat er f 175000 noodig zou zijn voor de loopende zaken voorzoover zij dan afkomstig waren van den hoofdelijken omslag, dat onder die f 200 000 f 25 000 waren voor gedeeltelijke dekking der distributiekoslen en vervolgens, dat omtrent f30000 f25000 meen den wij toen noodig waren voor speciale maatre gelen, zoodat het slot was dat wij noodig zouden hebben 220 a -30 duizend gulden. Xu gaan wij zoo meteen de kohieren vaststellen en B. .v W. stellen op grond van die kohieren voor, dat wij f 350 000 zullen kunnen heffen. Ik weet wel. zij zullen dat niet doen, zij stellen dat voor, omdat de kohieren kornet: op bijna Dat is zeer gunstig, maar er is toch iets bij waar mede we rekening moeten houden. H. «V \V. stellen ook voor, dat het vermenigvuldigingscijfer 1.4 zal zijn» Xu herinnert de Raad zich wel aai ik hij de algemeene beschouwingen der begrooting gezegd heb, ik heb daar geen bezwaar tegen als het noodig is. Maar als het niet noudig is dan zou ik het verkeerd vinden. Xu weet ik wel, dat 1,4 nog niet ten volle die 2'/., ton geeft, die wij mogen heffen, wat is goedgekeurd door 1 iedeputeerde Staten. Maar aan die kohieren ontbreken nog wel enkele aanslagen van belang, waarmede wij zouden komen tot een f 200.000. En dat iseen gevolg van het opvoeren van het vermenigvuldigingscijfer tot 11. Waarom is dit gedaan? Kunnen B. W. ophot oogenblik bij dit voorstel een juiste definitie geven van de noodzakelijkheid dal wij konten tot die hooge op brengst. dan heb ik er voor mij persoonlijk geen bezwaar jegen. Maar dat blijkt niet uit tiit voorstel. Er staat eenvoudig, wij moeten dat doen, wij moeten die som zoo voor stellen, want wij zullen overschrijden hetgeen is toegestaan door Gedeputeerde Staten. Maar zij motivueren volstrekt niet, dat een opbrengst van f 260.000 noodzakelijk is. Bij de Begrooting kwamen wij maar tot f 220 .i f 230.000. Hoe zit dat nu Meent nu de finanricele commissi'', dal wij inderdaad ilie opbrengst moeten hebben. Kunnen z.ij het bijv. motiveeren op deze wijze: De distributie vatt levens middelen ga.it, wat dc raming betreft ver boven de- raming uil en dientengevolge moeten wij wel zorgen voor meerder kasgeld, ook al onnlat Hare Majesteit niet wil bevorderen, dat wij op den voet van de Ver- dedigingsbelasting 11 lol een anderen vorm van be lastingheffing komen - lk herhaal hei. dan heb ik daar vrede mee. Maar wij vinden daar niets over. DcKaari staat er geheel vreemd tegenover. Wij zouden dat hebben - als ik dal woord mag gebruiken geslikt, omdat iedeputeerde Staten He kohieren niet zouden toestaan, wanneer het niet In de Verordening stond. De opvoering van tot 1..» is nogal van belang tin een enkel voorbeeld te noemen Iemand met een inkomen van f Jooo betaalde vroeger f 45.25, nu f 05.:5. Xu is dat een grens, waar de behoefte nog al zwaar is. Iemand met een belastbaar inkomen van f 200 be taalde vroege f 5.00 en nu f 7 .os. Dit is een miniem

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 10