Van der Wal. School Beekstraat. Verschillenden. School Beekstraat. kinderen van de school in de Beekstraat een ander lokaal te vinden, opdat zoodoende voor hen het nor male schoolplan zijn voortgang kan hebben. Met te meer nadruk zou ik hierop willen aandringen, omdat dit de eenige oplossing zou kunnen zijn. die het minste van het normale afwijkt en dus het kleinste kwaad Mocht hiertoe ook absoluut geen mogelijkheid bestaan, doordat er geen lokaliteiten als hier bedoeld beschik baar zijn. dan dient de vraag gesteld, of het voor de kinderen van de Beekstraat niet oneindig beter was van ze in plaats van aan de Coninckstraat. in de school aan den l.eusderweg onder te brengen. Hierdoor bleven ze meer in hun omgeving en behoefden de meesten niet eerst een half uur of drie kwartier te loopen om hun school te bereiken. Ten slotte wil ik nog wijzen op de groote pedago gische fout die in deze gemaakt is om de kinderen van de school Beekstraat enkel en alleen in de middag uren de school te laten bezoeken. Verschillende onder wijzers hebben mij verzekerd, dat door deze regeling vele kinderen zoo lichamelijk afgemat zijn, hetzij door het werken op het land, hetzij door het ravotten, dat ze niet in staat zijn de reeds zoo beperkte leer stof in zich op te nemen. Noodzakelijk zal het daarom zijn die groote opvoedkundige fout met den meesten spoed te herstellen door de kindereu van de school in de Beekstraat in plaats van in de middaguren in de ochtenduren school te geven. Met dit laatste, M. de V., mag tn.i. geeen dag langer gedraald worden en wel in bet waarachtige belang van de kinderen van de school in de Beekstraat. De Wethouder Van der Wal: M. de V.. de heer Van Nijnatten heeft in zijn betoog werkelijk ook het juiste antwoord gegeven op de moeilijke impasse, waar het schoolleven aan de school in de Beekstraat ingekomen is. liet militair gezag heeft de school op gevorderd en daarmede was die zaak afgeloopen. In het begin was er werkelijk sprake van dat het betrek kelijk korten tijd zou duren, nl. tot begin April of tot half April. .Nu zijn tegen Mei de eerste lichtingen die erin waren geweest, vertrokken en wij meenden de school weer in gebruik te kunnen nemen, maar er stond een nieuwe lichting klaar en opnieuw wer den wij teleurgesteld. Dat het onderwijs onder dezen toestand lijdt, valt niet te ontkennen en wanneer wij hadden kunnen voorzien, dat het zoo lang zou duren, dan hadden waarschijnlijk nog andere maatregelen genomen kunnen worden, maar de belofte was er van een zeer korten tijd. Wat het gaan naar de school van l.eusden betreft, dat zal zeer moeilijk gaan. omdat dit een zes-klassige school is. waardoor zij ie klein is voor de kinderen van de school in de Beekstraat. En wat het aanzoeken der militaire macht betreft, en bij de Regeering om hieraan een einde te maken, ik kan den heer Van Nijnatten verzekeren, dat daar altijd aan gewerkt is, Niet eenmaal, maar meermalen zijn er verzoeken gericht, maar alles bleef zooals het is. Wat andere lokalen betreft, die zijn er moinentelijk voor het onderwijs niet. maar ik wil den heer Van Nijnatten wel gaarne beloven, dat mocht het zijn, dat "iet binnen een paar dagen de school ontruimd is, wij dan een maatregel hopen te nemen in den geest als de heer Van Nijnatten wenscht, om de schooluren zóo tc regelen dat de cone week 's morgens, de andere week des middags school gehouden wordt. Die zaak heb ik met het Hoofd der School eeuigen tijd geleden besproken, maar zooals het gaat, wij hadden alle da gen hoop, dat de militairen zouden vertrekken. De heer Van Nijnatten: M de V., ik kan niet anders dan dankbaar zijn natuurlijk voor hetgeen de geachte Wethouder naar aanleiding van het door mij gesprokene heeft toegezegd. Ik mag dus aannemen, dat als de toestand stationnair blijft er ten opzichte van het omruilen maatregelen zullen worden getroffen. Maar ik ben het er niet geheel mee eens, dat de school aan den l.eusderweg te klein zou zijn. Er is mij verzekerd, dat dit niet het geval is. Het bezwaar is echter dat er óen-persoonsbanken staan, waardoor er niet zooveel leerlingen kunnen zitten. Maar van deskundige zijde is mij verzekerd, dat er geen bezwaar zou zijn, om als tijdelijken maatregel twee-persoons banken te geven. Ik zou dus wel ernstig in overwe ging willen geven, de mogelijkheid te onderzoeken of de kinderen van de school aan dc Beekstraat inet een beetje inpassen niet tijdelijk ondergebracht kon den worden in de school aan den l.eusderweg. De Wethouder Van der Wal: M. de V.. ik moet even een klein verschil rechtzetten. Ik be doelde de school van den heer Keete en de heer Van Nijnatten heeft klaarblijkelijk op het oog de school van den heer I.indenhovius. De Voorzitter: Mijne heeren, omdat de ver houding met het militair gezag steeds zoo goed is geweest, stel ik er prijs op te zeggen, dat van de zijde van het Harnizoens-commando steeds de meest mogelijke medewerking is gegeven voor de bevorde ring der belangen der burgerij. Maar dit heeft er natuurlijk niet alles over tc zeggen. De beslissing rust in honger handen. De- heer Van X ij natten: Zooals de Wethouder terecht opmcrki, bedoel ik de school van den heer Lindcnhovius. En nu zou ik willen vragen, van de zijde van B. W. bestaat er toch zeker geen be zwaar om te onderzoeken of met een beetje goeden wil de kinderen daar ondergebracht kunnen worden Dat zou voor die kinderen een groot voordeel zijn. Zooals gezegd moeten zij nu ver loopen en dan bleven zij in hun omgeving. Ik kou dus ernstig in overwe ging geven, de school aan den l.eusderweg niet uit het oog te verliezen. De heer Van der Wal: Dc regeling met de school van den heer I.indenhovius is te overwegen, maar de toestemming van den Schoolopziener moet men er eerst voor hebben, vóór men het mag doen. Maar er is hoegenaamd nieis tegen, dat B. «X: W. overleg plegen in die richting. De heer Van X ij n a 11 e n Dank l.T. 297. De heer H o H a n d M. de V., mag ik even vragen, hoe het komt. dat er in den middag wordt vergaderd en niet een paar uur later? Ik ben in dat opzicht persoonlijk belanghebbende het kost mij ont zaglijk veel moeite, om op dit uur te vergaderen. Ik hen er aan gehecht de vergaderingen zooveel moge lijk te bezoeken. Alleen in het uiterste gevaf verzuim ik ze. Is het nu niet te doen dat wij Dinsdagsmiddags om een uuk ol 7 vergaderen Xiet ieder bekleedt een maatschappelijke positie, waarin hij gemakkelijk vrij kan krijgen op den middag voor een belangrijk werk als dit is. Wij moeten rekening houden met de men- schen, die zaken hebben en we hebben ook een ge wonen arbeider in ons middi.i. Ik zou B. W. ernstig in overweging willen geven, om, nu het motief van bezuiniging is vervallen, om 7 uur te beginnen. Wij kunnen dan gevoegelijk om 10 uur klaar zijn. We herinneren ons, dat die zaak al eerder is besloten, zelfs op humoristische wijze en toen is besloten 's avonds om uur te vergaderen. Xu is door B. W. zonder den Raad erin te kennen de dag veranderd van Dins dag en Vrijdag. Dat acht' ik niet goed. l.aten wij weer op Dinsdag en te 7 uur gaan vergaderen met de belofte van kort te zijn in de zaken. De heer Houbaer: Hm, hm!

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 12