BIJVOEGSEL van de >Amersfoortsche GEMEENTERAAD VAN' AMERSFOORT. STENOGRAPHISCH VERSLAG. Openbare vergadering van den Kaad der Gemeente Amersfoort op Vrijdag 3 Augustus in 17. des namiddags Voorzitter tie Loco Burgemeester, de heer J. van der Wal Kzn. Tegenwoordig de heerenA. Eysink, J. W. Jorissen en X. Veis iieijn Wethouders; benevens de heeren J. Hofland, F. M. Houbaer, A. H. van Kalken en II. Koning, H. Kroes, A. R. O. I.einweber, A. van Xijnatten, J. Overeem, J. A. Rant, A. M. Tromp van Holst, en mr. dr. H. Th. A. Verhoef, be nevens de 1 .oco-secretaris, de heer K. Kaan Jzn. Afwezig de heeren H. J. de Kempenaer. Th. H. J. Nieuwendijk, M. R. X. Oosterveen en mr. 1.. Stadig. De Voorzitter; Mijne heeren, ik open deze ver gadering. De notulen zijn nog niet gereed en hebben dus niet ter inzage gelegen. Dan zijn aan de orde de ingekomen stukken. De Secretaris; Ingekomen zijn de volgende stukken: 432. Brief van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken d.d. 2 Augustus 1917 No. 12331, Afd. O. waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit d.d. 17 Juli 1017 No. 3S1. tot tijdelijke benoeming van de Heeren F. C. l'nger en Tj. Kielstra tot leeraren respectievelijk in Oude Talen en in Hebreeuwsch aan het gymnasium. Aangenomen voor kennisgeving. 433. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 30 Juli 1017, te Afd. No. 447, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit d.d. 20 Jur.i 1417, strekkende om in verband met den voor genomen bouw van 39S arbeiderswoningen en 1, winkel buizen, aan te vragen en te aanvaarden uit s Rijks kas een voorschot van ten hoogste f 1053000.tegen een rente van 41 4 y en aflossing in 65 gelijke an- b. een buitengewone bijdrage in de betaling van de annuïteiten verschuldigd voor het verkregen voor schot, zulks wegens den verhoogden rentevoet, als mede eene tijdelijke buitengewone bijdrage (crisisbij drage). Als voren. 434 Alsvoren dd. 30 Juli 1917. 3e Afd. Xo. 2013/1004 waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raads besluit dd. 2(1 Juni 11,17 tot aankoop van het »I.ieve Vrouwe Kerkhof Als voren. 435. Brief dd. 31 Juli 1917 van den heer A. Eij- sink, houdende mededeeling, dat bij ontslag neemt als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Als voren. 436. Brief dd. 3 Augustus 1917 van den heer J.A. Rant, houdende mededeeling, dat hij een eventueele be- Ingekomero stukken. noeming tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand niet zal aannemen. Als voren. 437. Adres dd. 30 Juli 11,17 van G. van de Klas horst. houdende verzoek de hem opgelegde boete ad f 50.— wegens het op ;S en 29 Juni jl. laten weiden van 2 paarden in een van de gemeente gehuurd stuk land, gelegen onder Soest, te verlagen oi kwijt te schelden. Om advies aan B. W. 438. Brief dd. 3 Augustus 1917 van den heer J.W. Jorissen, houdende mededeeling, dat hij zijne benoe ming tot Voorzitter der Commissie van Toezicht op de gemeentelijke arbeidsbeurs aanvaardt. Aangenomen voor kennisgeving. 439. Benoeming van een Wethouder, ivaeatnre J. van der Wal Kz.) De Voorzitter: Mag ik de heeren Kroes en Tromp van Holst uitnoodigen met mij het stembureau uit te maken? Uitgebracht worden ij stemmen, waarvan 11 op den heer Verhoef, 2 op den beer Hofland en 1 in blanco, znodat gekozen is de heer m. dr. H. Th. A. Verhoef. De Voorzitter: Mijnheer Verhoef mag ik U vragen, of U de betrekking aanvaardt De h-'er mr. dr. Verhoef: M. de V., ik zeg den hoeren, die hun stem op mij hebben uitgebracht, dank voor bet vertrouwen, dat zij rneenen in mij te mogen stellen en verklaar de benoeming tot wethouder aan De Voorz.l ttcr Mijnheer Verhoef, ik wensch u van harte geluk met de onderscheiding die u te beurt valt benoem,1, te worden 'tot Wethouder in deze (ie meente. Het is een eervolle betrekking, maar ook een betrekking, die een geheelen man vordert. Vooral deze groote tijden vorderen voor deze open bare betrekkingen menschen van hoofd en hart. van kennen en kunnen. Ik hoop en vertrouw, dat de Raad een keuze heeft gedaan onz» zich zoo uitbreidende stad waardig. Mijnheer Verhoef, ik hoop, dat ge lange jaren onze goede stad met uw groote gaven zult dienen. (Applaus.) 440. Benoeming van Hvee ainbienaren van den Burgerlijken Stand (vacatures J. van der Wal Kz. en A. Eysink.) Dé heer Van Xijnatten M. de V., heb ik goed verstaan, dat de heer Rant niet in aanmerking wenscht te komen? Dan dient voor die vacature nog een an dere naam genoemd te worden, dunkt mij, want er staat nu alleen mijnheer Stadig maar op en dat gaat toch niet. De Voorzitter: Mijne heeren. dan plaatsen B. <!5t W. op de lijst van aanbeveling in plaats van den heer Rant den heer Van Xijnatten. De heer Van Xijnatten: Xeen, M. de V., dank U beleefd. Ik heb er geen tijd voor, en dat was de quaestie niet. (De heer Houbaer komt ter vergadering).

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 2