v- Verschillenden. Verlof-Van Mechelen. niet. En ik herhaal, wat ik den vorigen keer gezegd heb. het is een zaak van groot belang. Met een cen trale keuken zal een groot volksbelang gediend moeten worden, en dat kar. men niet met een halfbakken kracht doen. En wanneer wij nu het werk zien, dan blijkt het. dat er veel is te doen. En er is gelukkig veel werk, veel te schrijven, veel te spreken en veel na te gaan en te bestudeeren. Dat doe ik niet met een hal ven menscb, mijnheer Van Nijnatten. Ik heb volle menschen noodig, en wanneer de plannen nu verder gevorderd zijn, dan hoop ik, dat de heeren etns op een andere manier hun belangstelling zullen toonen, dan door te praten en nog eens te praten. Ik hoop, dat ze dan eens het resultaat in oogenschouw zullen nemen en dan zullen moeten erkennen, de tijd is niet vermorst geweest, de tijd was goed besteed. Zie, M. de V., zoo zou ik nog wel een beetje door kunnen gaan, maar op stuk van zaken meen ik toch voldoende mijn meening en standpunt uiteen gezet te hebben. De Voorzitter. Achten de heeren de zaak nu niet van aiie kanten genoeg bekeken? De heer De Kempen a er: Ik zou graag even willen antwoorden op hetgeen de hoor Hofland heeft gezegd. Ik heb geen bezwaar tegen het verlof, omdat de heer Van Mecbechlen socialist is. Ik begrijp niet, hoe de heer Hofland tot dat meest vreemde idee komt en ik zou alleen zeggen, dat pleit niet voor zijn eigen on partijdigheid. Verder wensch ik er niets over te zeggen. De heer Leinweber: M. de V., alvorens mijn stem te bepalen, zou ik gaarne vernemen op welk tractement de heer Van Mechelen door B. W. is aangesteld. De wethouder J o r i s s e n Vijftig gulden boven het salaris, dat hij thans heeft, D heer Kroes: Per dag of per maand De Wethouder J orissen Neen, per jaar. Het voorstel van B. \V. wordt hierop goedge keurd met 12 tegen 5 stemmen, (die van de heeren De Kempenaer, Kroes, Leinweber, Van Nijnatten en Stadig.) 471. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot liet verleenen van ontslag aan den Heer Dr. II. J. Reijnders als lid der Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs, ((iedr. Verz. No. 165). Goedgekeurd, z. d. of h. st. 472. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van den I-leer J. van Harpen om eene commissie te benoemen tol onderzoek van een geschil over de uitvoering van bestek no. 18 dienstjaar 1916 inzake verbetering Arnhemschc- weg. (Gedr. Verz. No. 154). De heer Leinweber. M. de V., uit het advies blijkt, dat bedoelde aanbesteding is gehouden op 29 December 1916. Door verschillende omstandigheden kreeg de heer Van Harpen eerstop 23 Januari 1917 adressant zegt 28 Januari off cieel bericht van de gunning. Daartusscbcn zijn dus verloopen 2.) dagen. Wanneer de gemeente iets aanbesteedt en een aan nemer schrijft daarop in, dan doet hij dat op de prijzen van dien datum. En wanneer de gunning nu een maand later plaats heeft, dan zijn de prijzen der materialen in dien lijd aanmerkelijk opgeloopen. Ik heb de eer deel uit te maken van de Commissie voor de Fabri cage en daar h( or ik menigmaal vertellen, dat de boel lederen dag duurder wordt. Dus is het ook .-eer te Verschillenden. Kwestie-Van Harpen. begrijpen, dat na 24 dagen het schijnen wel te zijn 28 dagen Van Harpen de gevraagde steenen niet heeft kunnen krijgen. Dan zeggen B. W., dat de borgen, hoewel daartoe reeds op den tpen Februari aangeschreven, nog steeds het procesverbaal van aan besteding niet hebben geieekcnd. Nu noem ik 19 Februari vrij laat en ik zou dus dat »reeds« willen weg laten. Wanneer de gunning heeft plaats gehad op 23 Januari en de borgen worden aangeschreven op 19 Februari, dan is dat ook al weer 27 dagen later. M. de V. het komt mij voor, dat Gemeentewerken in dezen een slakkengang volgen en ik dan daarom niet meegaan met het advies van B. W, Ik zou willen voorstellen een commissie uit den Raad te benoemen, daar de commissie voor cie fabricage lang niet alle gegevens had. Ik vermoed dat. wanneer er een com missie komt, deze wel meer gei evens zal krijgen. De heer Eysink, Wethouder van Openbare Werken: M. de V., ik kan den heer l.einweber antwoorden, dat het inderdaad eenige dagen geduurd heeft, eer de heer Van Harpen bericht kreeg. De oorzaak hiervan is. dat de zaak eerst in de Commissie voor de fabri cage is behandeld en later ook in de vergadering vin B. W. Zonder twijfel zijn de prijzen gestegen, maar in normale tijden heelt men dat ook. Van Harpen wist, dat een zekere tijd verbonden was aan de inschrijving en Van Harpen heeft ook geen enkele opmerking daaromtrent gemaakt. Toen hem het werk gegund was en hem het procesverbaal der aanbesteding werd voorgelegd, heeft hij geen enkel bezwaar gemaakt. De bezwaren rezen alleen bij de borgen. De eene borg zei, ik wensch absoluut niet te teekenen die had blijkbaar moeite gekregen met den heer Van Harpen, De ander zei, ik wil wel teekenen, maar onder die waar borg, dat B. W. mij vrijwaren voor eenige schade. (Gelach.) De heer l.einweber zegt, dat hier een slakkengang gevolg wordt. Maar de heer Leinweber weet beter, als hij zich herinnert, hoe de zaak in de Commissie voor de Fabricage behandeld is. Het ligt voor de hand, dat er bij de vele epistels van den heer Van Harpen, die hier liggen, nog eenige zijn gekomen. Maar u heeft alles- gekregen, zonder eenigen twijfel. M. de V„ uit den loop van zaken, zooals die in het stuk aan den Raad aangeboden, is neergelegd, blijkt voldoende, dat de zaak een zeer reglementair verloop heeft gehad en absoluut niet op verkeerde wegen is gegaan. Ik geloof hiermede den heer Leinweber voldoende te hebben ingelicht. De heer Kroes: M. de V., de bewering van de heer l.einweber is in strijd met den gang van zaken, zooals die gewoonlijk plaats heeft. De heer Leinweber gaat van de .neening uit, dat wanneer een aannemer inschrijft tie levering der materialen ook één of twee dagen daarna zal moeten geschieden en hij daarop zijn prijzen bepaalt Dat is zeer onjuist gezien van den heer Leinweber. Bij het aanvragen van den prijs der mate rialen wordt altijd bepaald: te leveren op dien en dien lijd. En wanneer wij zien, dat do aanbesteding In den winter plaats vond en Van Harpen dus pas it\ het voorjaar kon beginnen, clan heeft Van Harpen zonder twijfel een prijsopgaaf gevraagd van de steenen, te leveren op dien en dien (latum. In de financicelc com missie zijn de stukken ook onder du oogen gezien en daar is nu misschien een heel dossier bijgekomen, maar toch geloof ik, dat in dezen door de Gemeente op de juiste manier is gehandeld. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 12