'34 Ingek. stukken. Ben. lid rek.-commisie. 461. Adres d.d. 3 Augustus 1917 van het Bestuur van den Nederlandschen Bond voor Werkverschaffing houdende verzoek over te gaan tot de vorming van eene commissie tot instelling van een onderzoek, welke bijzondere werken vanwege de verschillende takken van gemeente-dienst in tijden van werkloosheid zouden kunnen worden uitgevoerd. Als voren. 462. Adres d.d. 1 Augustus 1917 van het Bestuur van het Genootschap van Leeraren aan Nederlandsche Gymnasiön en het Hoofdbestuur van de Vereeniging van Leeraren bij het Middelbaar Onderwijs, houdende verzoek om de tractementen van de rectoren en con rectoren, van de Directeuren en Leeraren aan de ge meentelijke inrichtingen van voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs zoo spoedig mogelijk te willen verhoogen. Als voren. 463. Adres d.d. 10 Augustus 1917 van Omer Buyse, houdende verzoek het tarief voor waterlevering ten be hoeve van het Elisabeth dorp te herzien. Als voren. 464. Schrijven d.d. 8 Augustus 1917 van. het Bestuur van den Typografischen Studiekring «Amersfoort» ten geleide van een voor toelichting van zijn verzoek d.d. 16 Juli j.l. om een subsidie enz., bestemd ex. van de •Leerling regeling». Als voren. 465. Adres d.d. 27 Augustus 1917 van den Amers- foortschcn Hestuurdcrsbond, houdende verzoek om een gemeentelijke bad- en zweminrichting tot stand te doen f Als' voren. 466. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 20 Augustus 1917, 3e. Afd. No. 2284/178Ó, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit d.d. 31 Juli 1917 tot verkoop van een perceel grond aan A. C. van den Boom. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter: Mijne heeren, vóór wij over gaan tot behandeling van de agenda, stel ik voor even over te gaan tot het houden van een zitting met ge sloten deuren. (7.10 uur). De Voorzitter: Mijne heeren. ik heropen de openbare vergadering (te 7.20 uur). Ingekomen is een schrijven van den heer Koning, dat hij verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Mijne heeren. het komt ons gewenscht voor, dat, nu de heer Verhoef is benoemd tot lid van de commissie tot het nazien van de reke ning, hem te doen vervangen, aangezien volgens art. 220 van de gemeentewet, hij straks niet mag stemmen voor de rekening. Het staat niet op de agenda, maar ik geloof, dat er geen bezwaar bestaat, om het in deze zitting af te doen. De heer Van Kalken: M. de V., mag ik even weten, wie de overige leden zijn? De Voorzitter: De heeren Ilofland en Van Nijnatten. Mag ik nu de heeren Overeem en Houbaer ver zoeken, om met mij het stembureau te vormen En dan stel ik meteen aan de orde het benoemen van een plaatsvervanger voor mijnheer Verhoef. Uitgebracht worden 17 stemmen, waarvan 4 op elk der heeren Houbaer, Nicuwendijk en Stadig, 2 op elk Van Nijnatten. Verlof-Van Mechelen. der heeren Kroes en Leinweber en t op den heer De Kempenaer. Bij de tweede vrije stemmen worden uitgebracht 6 stemmen op den heer Nieuwendijk, 5 op den heer Stadig, 3 op den heer Houbaer, 2 op den heer Lein weber en 1 op den heer De Kempenaer, zoodat eer herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Nieuwendijk en Stadig. Hierop wordt verkozen de heer Nieuwendijk met 12 stemmen, terwijl de heer Stadig 5 stemmen verwerft. 467. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school C (vacature W. C. Luberti). (Gedr. Verz. No. 1431. Benoemd wordt de heer A. A. Verburg, hoofd der school te I.eusden, met 11 stemmen teg n 6 stemmen op den heer A. W. Boeckhorst, onderwijzer te Eibergen. 468. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school E (vacature J. Benninga). (Gedr. Verz. No. 164). Benoemd wordt de heer A. Vermeer te Harderwijk, met algemeene (17) stemmen: 469 Benoeming van personeel aan de Burger avondschool. (Gedr. Verz. No. 167). Benoemd worden, tot tijdelijk leeraar in de natuur kunde aan de Burgeravondschool, voor het tijdvak van 1 October 1917 - 30 September 1918 de heer F. I-aber en tot tijdelijk leeraar in het lijnteekenen aan die school, voor het tijdvak van 1 October 1917 31 December 1918 de heer H. Mooijen Jr. 470 Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot het verleenen van verlof als onderwijzer aan school Gaan den heer G. A. van Mechelen gedurende den tijd, dat hij werkzaam zal zijn als secretaris van de Commissie voor de Centrale Keuken. (Gedr. Verz. No. 169). De heer De K e m pe n a e r M. de V., er moet verlof gevraagd worden. Zal dat echter geen stagnatie geven in het onderwijs? Is er geen gepensioneerde of iemand anders benoemd kunnen worden zonder dat een tak van dienst schade zou lijden? De heer VanNijnatten M. de V., ik zou ook wel enkele inlichtingen wenschen in deze zaak. Ik zou mij in de eerste plaats wenschen te richten tot den Wethouder voor Onderwijs om hem te vragen, of het is in het belang van het onderwijs, dat een vaste leerkracht van een school verdwijnt en daarvoor, nogal voor een betrekkelijk langen lijd, zooals het zich zal laten aan zien. een tijdelijke leerkracht komt. In de tweede plaats zou ik dan willen wijzen op de woorden, die hier weieens gezegd zijn geworden en die ik wel eens van deskundige zijde heb vernomen, dat het zoo moei lijk is om tijdelijke leerkrachten te verkrijgen, In de derde plaats, M. de V., zou ik willen vragen want de stukken daart>.e zijn niet bij de voordracht of voldaan is aan artikel 38 van de Wet van het Lager onder ."ijs. Artikel 38 zegt, dat een onderwijzer geen ambt mag vervuilen en aangezien de voorgedragene in de com missie zal plaatsnemen als gemeente-ambtenaar en hij als zoodanig gesalarieerd zal worden, valt hij dus geheel onder het begrip van ambt en ambtenaar. Nu zegt, meen ik, artikel 39 van d<- Wet op het Lager onderwijs, dat een onderwijzer daartoe alleen verlof kan krijgen, wanneer dat verleend wordt door Gedepu teerde Staten, den districts-schoolsopziener gehoord. Ik zou, M. de V., willen vragen of dat hier is geschied, In de vierde pln. ts wilde ik vragen of de voorgedragene reeds het ambt aanvaard heeft, want wanneer dit het

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 6