SUIKERBIETEN ALS VEEVOEDER. Bij Kon. besluit van 22 September no. 59 is Koninklijke bewilliging verleend op de statuten van het departement Amers foort van den Ned. Bond van Sigaren win- kellers-vereenigingen. Blijkens art. 2 der statuten stelt hel depar tement zich ten doel het behartigen en be vorderen der belangen van de sigaren-win keliers in 't algemeen en van haar leden in 't bijzonder. Zij tracht dit doel te bereiken langs wet tigen weg en wel door: a. het bestrijden van den verkoop van tabak, sigaren en sigaretten door de fabri kanten en grossiers (niet winkeliers zijnde) aan niet-winkeliers en het verkoopen van deze artikelen door laatstgenoemden aan particulieren b. het plaatselijk verplichtend stellen, om niet beneden den verkoopsprijs te verkoopen, de artikelen waarvan door middel van prijs couranten de in- en verkoopsprijzen zijn be paald en die, welke daarmede gelijk staan, vooral gedeponeerde en eigendomsmerken c. samenwerking met fabrikanten en leveranciers: d. het houden van vergaderingen en be spreking der vakbelangen; e. het voorstaan harer belangen bij de betrokken autoriteiten f. het aankweeken van het solidariteits gevoel harer leden g. samenwerking met veréenigingen en organisaties, wier doel mede bevordelijk is aan het hare. Gisteren weer een klein stukje oorlogs ellende in onze stad, wat misère, die terug deed denken aan de Novemberdagen van '14. Opgestapeld tegen den muur lag er het beddegoed en stond er 't weinige huisraad, wat kastjes, tafeltjes en stoelen en hier en daar tusschen al dat gedoe- zaten triest vrouwen en kinderen. De vrouwen den zwarten omslagdoek om. Mannen, met Fransche levendigheid gesticuleerend, stonden er bij. Geruimen tijd hadden ze in deze fabriek op Puntenburg onderdak gevonden, tot zij gistermorgen bevel kregen te vertrekken. Dj een beweerde, dat 't onverwacht geko men was, zoodat ze allevel geenen tijd gehad hadden, naar wat anders te zoeken, volgens andere was dit verblijf al een 8 dagen geleden opgezegd. Hoe 't zij, de vraag was, waarheen De meesten slaagden er in in den loop van den dag een ander verblijf te vinden. De overigen zochten te vergeefs. Armoedig, klagend stonden ze gisteravond tegen de fabrieksmuur, de kinderen bij moeder bescherming zoekend en warmte tegen de koude avondlucht. Geen onderdak nog en in 't verschiet de scheiding moeder en kinderen naar Nun- speet, man en vader naar Harderwijk. Een brok oorlogswee in den killen avond. De arrondissementsrechtbank te Utrecht veroordeelde gisteren A. van V„ huisvr. van A. C. H., 44 jaar, alhier wegens mishandeling van haar buurvrouw A. van G., huisvrouw van J. B., tot f4 boete subs. 4 dagen hechtenis. De eisch van het O. M. luidde f7 boete. Verder werd L. H„ 45 jaar, arbeider alhier wegens diefstal van zink ten nadeele van H. K„ veroordeeld tot 4 maanden ge vangenisstraf. Blijkens rapport van den Centralen Gezondheidsraad, zijn in de week van 1926 September hier ter stede geconstateerd 6 gevallen van dyphlherirs, 4 van typhus en 1 van nekkramp. Wegerfs het niet stoom kunnen hou den, tengevolge van het slechte stookr.ia- teriaal. is Zondag de trein, die 4.55 n.m. van hier vertrekt, te Putten blijven staan. De reizigers voor het Noorden werden op genomen in den sneltrein, die te ruim 7 uur Putten passeert. Op Birkhoven speelde Quick Zondag 1.1. haar eersten thuiswedstrijd voor de com petitie. Reeds spoedig na den aanvang had den de gasten de leiding, welke door een strafschop nog werd vergroot. Onverwacht komt Quick's eerste doelpunt, en komt er meer teekening in het spel. Als Hertog Hendrik een hoekschop te nemen krijgt loopt de Quick doelman te ver uit en we derom ligt de bal in het Quick-net (1- 3). Na de rust blijken de Arnhemmers ver moeid, waarvan Quick profiteert om zich meer los te werken. Toch komt, weer door een fout van den Qulck-doelman, 't eerste doelpunt voor de H.H. menschen. (1 4). Nu is 't echter met de Arnhemmers gedaan, geleidelijk wordt de stand 2—4 en 3 4. Quick is nu beslist de meerdere maar door met het geheele elftal fanatiek te verdedigen wisten de Arnhemmers verder doelpunten te voorkomen, waardoor Quick haar eerste nederlaag te slikken kreeg. H.V.C. kwam met een 31 overwinning op V.V.O. thuis, Gisteravond werden de bewoners van de Snouckaertlaan bij de Korte Bergstraat opgeschrikt door een hevigen slag, gevolgd door het gekletter van neervallend glas. '1 Bleek, dat twee Belgische onderofficieren door een der spiegelruiten van het magazijn van den heer L. Kortbeek, bloemist, waren gevallen. Zij hadden, samen op t fiets zit tende, moeten uitwijken voor een paar voor- bijgangers. Een der pedalen raakte daarbij den trottoir-band, met het gevolg, dat zij omsloegen en door de vaart tegen het raam aanbotsten. Een der Belgen verwondde zich aan de band. Uit het politie-rapport. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een man, die Zondagavond, in staat van dronkenschap zich verzette tegen zijn over brenging naar het bureau. Abonneert U op dit blad. De Amersfoortsche Courant geeft a. het volledig stenografisch raadsverslag, zeer kort na elke zitting van den Gemeente raad; b. de tusschen B. en W. en- den Raad gewisselde stukken, waarvan de kennisname van betcekenend belang is, teneinde een vol doend inzicht te krijgen in den gang der gemeentezaken c. de officieeic kennisgevingen d. beschouwingen over zaken van meentc en meer algeméén belang; e. stadsnieuws in den meest ultgebreiden vorm f. een Buitenlandsche Kroniek, wa een aaneengeschakeld overzicht gegeven wordt van het voornaamste op politiek ander terrein in het buitenland g. een rubriek «Binnenland», bevattende het voornaamste binnenlandsch niet waartoe ook gerekend moeten worden de rubrieken Kunst en Wetenschap'', Recht zaken t, »I.eger en Vloot», «Landbouw en Veeteelt» en »Sport«. Abonnement per 3 maanden slechts f 1., franco per post f 1.15. Abonnementen worden aangenomen aan onze bureaux Kortegracht 9 en Valkcstraat 19. Bureaux geopend van 8j-6 uur. Wordt bekend gemaakt, dat te beginnen ongeveer ÏO OCtOtoer a s een zekere hoeveelheid SUIKERBIETEN ALS VËKYOKDER zal verkrijgbaar zijn" voor allen, die vee houden, doch \XltSlXXlt©ll<3- VOOr J3.UÜ eigen vee- Prijs boogsteos f35.- per 1000 K.G. franco wal bij den afnemer, mitsgelegen aan raarwater. Bestellingen van veehouders, samengetrokken tot hoeveelheden van minstens 120 ton, lil ter 113 Is. Maandag O Ootobei- a.s. i,.tedi,ne„ „p formulieren, verkrijgbar ven 1 OOtOÜOr 1017 I? ,f bij hel Veevoederbureau. W«r verdere inlichtingen «orden verstrekt. De bijzondere aandacht ran veehoeders wordt hierop gevestigd, daar liet fe voorzien is, dat out de verkeersmoeielijkheden niet op alle bestelde pnlp zal kunnen worden gerekend. veevoederbureau te zwolle. Advertentiën. BIEDT ZICH AAN NEL' Mi'.ieJF. )ud 23 jaar, bekend met linnen- en wollen laaien, reeds 3'/., jaar als zoodanig werk- :aam geweest. AdresMej. G. BITTER, Loolaan 37, Apeldoorn. Arts H H-E- MORREN is van 2 tot 18 October AFWEZLG ALLE HORGEl'.GENEESIIEËltEN NEMEN DE PltAKTIJK WAAR. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN. n bekende leeraars bij het M. O. worden o. sussen georganiseerd: enschappen: Onder leiding v schriftelijke cu Handelswc Handelscorrespondentie (Nederlandsch, Frariscb, Duitsch, Engelsch, Spaansch, Maleisch) Boekhouden, enz., Handelskennis, de Techniek der Administratie, de Techniek der Be drijfsreclame, de Techniek van In- en Verkoop, Bedrijfsleer (organisatie en taktiek), Geldbelegging, de Techniek der Etalage, Verzekeringswetenschap, Statistiek en Handels- inomie, Schoonschrijven, Machine-schrijven. Handels-stenografie, en vele andere vakken. Talen: Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Italiaansch, Spaansch, Deensch-Noorsch. Zwccdsch, Russisch, Maleisch, Latijn, Grieksch, Esperanto. Exacte Wetenschappen en Techniek: Wiskunde, Scheikunde, Natuurkunde, Weerkunde, Kosmografie. Werktuigkunde, Eleetro-techniek, Teekenen, Graphostatica, Vak-Duitsch, Vak-Engelsch, Bedrijfs- en Arbeidswetgeving. De techniek van het Huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, I-innennaaien, Kinder- klecding, Costuumknippen en Costuumnaaicn, volledige opleiding voor huisvrouw, Nut tige handwerken. Ontwikkeling en Be vin Algemeene Ontwikkeling, Algemeene Beschaving, Psychologie, Logica (de kunst het denken), Rhctorica (de kunst om zich uit te drukken), Studie-techniek, Energetica, Sociologie, Staats-inrichting, Staathuishoudkunde, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Aesthetica, Schilderkunst, Muziek-geschiedenis. Harmonieleer, Pianospelen, Orgelspelen, Bijbelkennis, Bibliotheekwezen, Journalistiek, Gezondheidsleer, Anatomie, Proportie-leer. eerste hulp bij ongelukken, Perspectief, Opvoedkunde, Methodisch en hygiënisch spreken. Verbetering van spraakgebreken, Schrijven zonder fouten, een goede Stijl, Handschriftverbetering, vlug en goed Rekenen, Herhalings-Onderwijs, U. L. O., Fröbelen, Slöjd, Spelleiden, Fotografeeren. Opleiding vo b e r epen Opleiding voor alle acten L. O., voor alle acten M. O. en voor alle praktijk diploma's, Notariaat, Mr. in de Rechten, Deurwaarder, Gemeente-Administratie. Onder wijzer, Consul, Posterijen en Telegrafie, Belastingen, Politie, Keuringsdienst, Handel, Techniek; opleiding voor Bedrijfsleider, Accountant, Boekhouder-Correspondent, Handels correspondent, Administrateur, Secretaris-Redacteur, Adspirant Landmeier, Marconist; verder voor Reservekader, M. U. L. O .-diploma, einddiploma H. B. S. 3 j. c einddiploma H. B. S. 5 j. c„ Staatsexamen A, Staatsexamen B., diploma Bouwkundig opzichter, Bouw kundig teekenaar, Gezel en Mr. Timmerman en Schilder, voor Werktuigkundige, cn Opzichter Waterstaat; verder geheele opleiding Rijksverzekeringbank, Postspaarbank, Spoorwegen, Departementen, toelatingsexamens T. H. S., Militaire Academie, enz. Methode: Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden, in het algemeen verschil ende opgaven »voor de volgende week* bevattende. In den regel worden die opgaven in de eerst volgende les uitgewerkt. Is de collectieve correctie niet mogelijk, hetgeen b. v. het geval zal zijn bij hot maken van opstellen,- vrije vertalingen of teekeningen, dan wordt de individueele correctie toegepast: de leerlingen zenden hur werk aan den docent, die het binnen drie dagen zorgvuldig gecorrigeerd en van op- en aanmerkingen voorzien retourneert. Vierder hebben de cursisten het recht van vragen stellen. Er bestaat per soonlijk contact tusschen docent en cursist, on de leerling werkt onder de persoonlijke leiding van den lecraar. Er zijn leergangen voor beginners, voor ecnigszins gevorderden en voor meerge vorderden. Voor de verschillende examens bestaan speciale cursussen, zoodat de leerling geen «ballast» behoeft in te laden. Bijzondere leergangen, die rnen «uit liefhebberij» kan volgen, worden eveneens georganiseerd. Conditiön: Het normaal-Tesgeld is f5.- per kwartaal, voor de cursussen ter opleiding voor een acte L. O. f6.25, voor een Pcr kwartaal. Men neme er goede nota van, dat onze conditiën beduidend lager zijn dan die van alle andere inrichtingen, welke onder leiding van bevoegde docenten schriftelijke cursussen organiseeren. Bijna altijd zijn onze tarieven zelfs lager dan die van de inrichtingen voor hriefnulorwijs, die met half- of onbevoegde leerkrachten werken, en «lie niet den moed hebben, de namen hunner medewerkers of hun bevoegdheid bekend te maken. Naam en adres van onze leeraars, hun kwaliteit en hun bevoegdheid vindt men in onze gratis-brochure. Resultaten: Een nauwkeurige statistiek bewees, dat gemiddeld 90 pet. der cursisten, die mei schriftelijke toestemming van de Directie van bet Bureau of van hun leeraar examen deden, welke toestemming werd gegeven, als de cursisten werkelijk gewerkt hadden, voor hun examen slaagde. Wij geven onderwijs per brief in alle vakken, en wij leiden op voor alle examens; men klopt dus nimmer bij ons tevergeefs aan. Wij hebben een speciale afdeeling voor adviezen inzake beroepskeuze. Deze adviezen worden in het algemeen mondeling, op verzoek echter ook schriftelijk, gegeven. Wij staan in verbinding met deskundigen op allerlei gebied, en zijn derhalve in staat, ieder met raad en daad bij te staan. Weet een jongmensch niet, wat hij «worden» moet dan wende hij zich zonder schroom tot ons bureauwij zuilen hem zeggen, in welke richting hij zich verder moet bewegen, ook in verband.met d>- iinanciecle omstandigheden. N a d e nli chtii Voor nadere inlichtingen, zoowel wat betreft onze afdeeling Schriftelijke Cursussen als onze afdeeling Adviezen inzake Beroepskeuze, vrage men aan onze interessante gratis-brochure. Ons adres is: KEIZERSGRACHT 153, LELIEGRACHT 3D AMSTERDAM (fel. Noord 10781), 3038). Spreekuur van den Secretarisiederen werkdag 0—12>/2, 251/2. Zaterdags alleen 1012. 01 leeraars. 329 cursussen. Ruim QtiOO leerlingen. Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk Nieuws.

Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 3