HOUTVEILING t al [lelden voor 2e Hmottt Gemeente Amersfoort los slecits 3 avonflen Circus- brand. ISAAC VIN DEN Dil door geïnterneerden in het kamp te Zeist, het geven van een subsidie aan een gym nastiekvereniging van geïnterneerden te Harderwijk, teneinde deze in staat te stel- len mede te doen aan een gymnastiekfeest te Zwolle, het geven van een geldelijke bij drage voor een Kerstfeest voor kinderen van geïnterneerden te Zwolle, en de steun verleend voor de oprichting van een Huis houdschool alhier voor dochters van geïnter neerden, enz. Aan de Belgische studenten is het comité eveneens steun blijven verleenen door het verschaffen van studieboeken, zoo ook aan het Belgisch Athenaeum te Amersfoort. Maison Van Kimuren-Straalman kon digt per advertentie in dit nummer de opening op Maandag a.s. aan van haar magazijn in het perceel Utrechtschestraat 5. Bij die gelegenheid houdt de firma een speciale expositie van l'arijzer Modelhoeden en Engelsche Cbapellerics. Het Menu van de Centrale Keuken voor de week van 25 l'ebruari tot en met 2 Maart is als volgt samengesteld: A Maandag (nog niet bekend) Dinsdag: Stamppot van snijboonen: Woensdag: Erwtensoep; DonderdagStamppot van koolraap Vrijdag: Aardappelsoep: Zaterdag aard. met zuurkool. De directie behoudt zich het het recht voor wijziging te brengen in het menu. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer T. V. C. ter Maat, Hof 2, Tel. 165. Welke apotheek tevens die is, waar ge durende de komende week 's avonds na .8 uur en 's nachts tic recepten worden klaar gemaakt. Uit he ol i torgen rapport, werd de brandweer gealar meerd voor een schoorsteenbrand in een perceel in de 1 „ingestraat. De politie, die met een minimax was uitgerukt, behoefde niet handelend op te treden. Aangehouden is een man. verdacht van rijwieldiefstal te Veenendnal. Hij is naar die gemeente overgebracht ter confrontatie. Voorts is in arrest gesteld een. zwerver, verdacht van diefstal van een partij ijzer van een terrein aan de gasfabriek. De man zal naar Utrecht worden overgebracht. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een voerman wegens mishandeling van een paard en tegen iemand, wegens loopen langs den spoorweg. Correspondentie. Wegens overvloed van copie moeten enkele verslagen en berichten tol het vol gend nummer overstaan. Lugten. naar den Haag, van K. Wilh.str. 15 G. W. Schoenmaker, naar Utrecht, van Valkestr. 29 mej. F. M. Meinten, naar Hoogland, van Varkensm. 7 J. A. Maters, naar Hengelo, van Arnh.weg 82- J. A. H. J. v. Delft, naar IJmuuiden. van Bissch.weg 56 J. J. Diekman, naarl.ochem, van Utr.weg 246 - mej. E. M. v. d. Knoop, naar Scherpenzeel, van Lcusderweg 147 C. v. d. Berg, naar Kethel, van Arnh.str. 5 J. C. Derksen, naar Soest van Westerstr. 55 H. v. Brummelen, naar "Baarn, van Achterbergstr. 74 mej. W. Grim, naar Utrecht, van B. Wuyt.l. 50 mej. C. v. Spen- gen, naar Amsterdam, van Eemstr. 41 - mej. j. Knoppers, Baar Utrecht, van Molenstr. 22 mej. B. Rijn veld. naar.' Amsterdam, van Bloemend.str. 33 - G. (ierritsen naar Sit- tard, van Stationssir, 31 11. C. J.aay, naar Rijssen. van Treekerbergje mej. M. M. l.ontz. naar Rijssen, van Treekerbergje mej. J. G. Pijpstra, naar Zeist, van Westerstr. go mej. A. M. Toonen, naar Ottersum. van Arnh.weg 36 A Hopstaken, naar Ouden bosch, naar Vlasakkerw. 42 mej. P. A Dentz, naar Utrecht, van Utr.weg 175 mej. F. C. Noordewier, naar Groningen, van Kamp 50 mej.J.v. Hecht Muntingb Napjus, naar IJmuidei:. van Beekenst.l. 8 mej, J. J. Verheuvel, naar Utrecht, van Langestr. 50 G. Beutick, naar Amsterdam, van Nieuw- str. 7 mej. C. Lodewijckx, naar Xunspeet, van Koestr. 19 B. Frederiks. naar Apel doorn, van Langestr. 14. 1! K V 0 L K l N Opgave van vertrokken per son e ti, van 11-23 F e b r. iqiS, A. Wisse, naar Appelscha, van Groen est. H. v. Krieken, naar Utrecht, van Kamp 33 A. J. Lablans. naar Utrecht, van Weisti. 7 mej. C. Ruitenbeek, naar Ginneken, van Kcrksir. 10 W. v. Oven, naar Sloten, van Teut 30 G. v. Surksum, naar Wageningen, van KI. Nachteg.st. :i G. F. H. Brakkee, naar Utrecht, van Walikerst. 35 mej. VV. v. Ve.uw, naar Stoutenburg, van Kamp 52 I. A. Sennee, naar Rotterdam, van Utr.weg 243 mej. M. M. (i. Vos, naar Assen, van Wevers singel 41 mej. E. v. d. Mhoen, naar Xijkerk, van l.eusderweg 31 mej. T. Bergsma. naar Baarn, van KI. Koppel 23 H. de Wijze, naar Rotterdam, van Stat str. 25a ntcj. Tilburg-Winkelmolen, naar Dongen, van Schoutonst. 1 kinderen v. Zetten, naar Apeldoorn, van Zandbergen tl. A. I.eenders, naar Soest, van Treekerbergje mej. W, Koes, naar den Haag, van Langestr. 16 A. W. Erkons, naar Wage ningen, van Bloemend.str. 35 mej. C. C. A. Snooyerbosch, naar Scheveningen, van P. Buysï. 12 J. ter Stal, naar Baarn, van Scheltusstr, 15 C. A. Dekkers, naar Baardwijk, van l.eusderweg 3 11. J. v. Doorn, naar Middelburg, van Flierbeekstr. 1(1 mej. I I. v. Woudenberg, naar Zwolle, van Utr.weg 137 - mej. J. v. Zetten, naar Beverwijk, van Zandbergen mej. C. Sluis, naar Zulphen, van Fr. v.'Blankenh.slr. 31 mej. A. M. Maarleveld. naar Biervlit'. van Berkenweg 28 C. Pouwe, naar Scheveningen, van Utr.weg 154 F. J. Hauer, uaur Krommenie, van St. Anfridus- str. 9 - mej. M. Meijer, naar Leeuwarden, van L. Nic.dw.str. 9 mej. J. M. Janku. naar den Haag. van Haverstceg 2 J. A. L. Fcns. naar Rotterdam, van Utr.weg 228 II. A. J. Huyen, naar den Bosch, van Hellestr. 35 Tb. H. Heynes, naar Krom menie. van Coninckstr. 115 mej. W. S. Raasveldt, naar Haarlem, van Utr.weg 132 mej. E. Pooycr, naar Edam, van Leusderw. ,23 W. A. I logeman, naar Baarn, van St. Andriesstr. 20 - M. Eilander, naar Olst, van Tesselschadel. 2 -- inej. W. v. d. Veen. naar Rijswijk, var, Hellestr. 87 mej. E. Zuideveld, naar Amsterdam, vatt St. Anfridus- str. 3 ntej. C. E.I.indcijer, naar Hoogland, vai 1S testerw. 14 mej.W.Speelberg, naar Hoogland, van Soesterw. 14 - mcj.fi. v. Es, naar Baarn, van Gaslaan 50 mej. C. H. BINNENLAND. Graan verbruik der Alroliolindiistrie. In de Memorie van Antwoord op 't wets ontwerp inzake de Levensmiddelen voorzie ning, heeft minister l'osthuma een overzicht gegeven van de voedingsstoffen, die den laatsten tijd verbruikt zijn in de alcohol- industrie. Het blijkt nu. dat de vroegere regeerings- mededeolingeii - waarvan de laatste meldde, dat het verbruik was teruggebracht tot 20 pet. der normale productie een onjuist beeld gaven van de werkelijkheid. De Memorie van Antwoord toont name lijk met onmiskenbare duidelijkheid het ontstellende feit aan, dat in de oorlogsjaren ontzaglijk veel meer voedsel gebruikt is in de alcoholindustrie dan in normale tijden het geval is. Uit de thans verstrekte gegevens is af te leiden, dat gedurende de eerste 28 oorlogs maanden pl.m. 363.000 ton of gemiddeld 156.000 ton per jaar gebruikt is. d.i. onge veer 2 en een kwart millioen 11.L. In 1914 bedroeg het wckelijksch verbruik van brondkoren 10.500.000 K.fi. volgt ns pas verschenen memorie bedraagt de moodigde hoeveelheid voor 33 dagen pl.tn. 1 millioen K.fi. Xu bestaat de 400.000 ton verstookte ledingsstoffen niet uitsluitend uit graan, n deel van dit laatste was bovendien voor enschelijke voeding niet meer geschikt. Zelfs al ware slechts de helft voor den ensch bruikbaar voedsel geweest, dan nog u deze hoeveelheid van 200.000 ton gelijk staan met pKm. 70 dagen broodvoeding op den voet an vóór den oorlogen met pl.m. 120dagen broodvoeding op de huidige basis. Dan hebben we buiten beschouwing ge laten de groote hoeveelheden goed vee voeder, die thans hijna evenveel waarde hebben als menschelijk voedsel. Men kan zeggen niemand had kunnen voorzien, dat 't zoo zou loopen, dat de nu verstookte hoeveelheden thans zoo dringend noodig zouden zijn. I11 't najaar van lol", terwijl de Regee- ring wist, dat onze graanvoorraad hoogstens zou strekken tot half Mei, terwijl van tijdingen aanvoer uit Amerika geen enkele zekerheid was. terwijl de Regeeritig ons volk in groote advertenties dag aan dag lot de uiterste zuinigheid maande met het broodvoedsel. terwijl de Regeering thans nog zegt te moeten rekenen op een nog langen duur van den oorlog, terwijl dit alles het geval was, werden van 1 Sept. tot 30 Xov. 1917 nog pl.m. 20 millioen K.fi. voedingsstoffen in alcohol omgezet, dit is nog bijna evenveel als in eenzelfde periode van 1913 (in de branderijen). De Regeering schijnt voornemens te zijn weder pl.m. 3000 ton voedingsmiddelen per maand aan de alcoholindustrie te verstrekken. Indien dit gebeurt, dan zal de normale pro ductie niet lot 20 pet., maar slechts tot 00 pet. zijn teruggebracht. der Meiden. Albert AJphonse. z.v. Hec tor Joseph De Lange en Alberta Apollonia Van Glabeke. Hendrika, d.v. Willem Buis en Maria Mijnien. Hendrika Adriana, d.v. Antonius, Bogers en Alberta Meyer. Johanna Margaretha, d.v. Johannes Hendri- kus Vial en Barta v. Koelen. Johannes, z.v. Johannes Henricus Paschedag en Gijs- berta Bolkesteyn. Jean Antoine Francois Maria, d. v. Jean Pierre Francois Tillemans en Anlonia Geertruida de Vries. Coen- radus Johannes, z. v. Antonius Johannes v. dcr List en Anthonia Johanna Maria Plieger. Engelbert Wilhelm, z. v. Johannes Cor- nelis Scheltman en Anna Augusta Kox. Edzo Hendrik, z. v. Hendrik Jannes Toxo- peus en Nelly Stoppendaal. ONDERTROUWD: Albertus Wijnhoud en Rijkje v. Ginkel. Johannes Pot en Christina Rekers. GEHUWD: Gerrit Vos en Margrietha Buitenkamp. Maas v. Es en Hendrika Mulder. - Rijk Arnoldus I.obel en Johanna de Graaf. - Jacobus Van Hooydonck en |ohanna v. Wijk. - Willem Steenkamer en Alijda Hooyer. OVERLEDEN: Aaltje ten Elze, S8 jr., weduwe v. Adrianus Martinus Antonius v. Zadelhof!". Johanna v. Voorthuysen, 61 jr., weduwe van David (ierritsen. - Gerarda v. de Wijngaard, 3 weken. I.eonardus Luykx, 38 jr., echt- gen. v. Maria Catharina Hellemans. Geurt Vonk, 74 jr., weduwnaar v. Hendje v. de Kooy. Petrus Aioysius Jacobus Casander, 3 jr. Hendrik Ruitenbeek, 27 jr.. onge huwd. Prudent Somerlinck. 37 jr., onge- huwd. Voor een jongmensch z. b. b. h. h. en ge- I regeld van Zatermiddag tot Maandagochtend afwezig, wordt bij nette familie Dringend verzoek. Bjj eventueel NIET of TE LAAT bezor gen der courant, wordt DRINGEND VER- 1/ ZOCHT ons dadelijk te waarschuwen. j Rost en inwoning gezocht, met huiselijk verkeer. 1 SLOTHOUVVER'S DE ADMINISTRATIE. W)j plaatsen Uwe an nonces in alle bladen zonder verhooging van prijs. De Administratie. Advertentién 1 PRKIHKBKURTE.N. Zondag 24 Februari. Evang. I.uthersche kerk. Voorm. 1 o1/., uur. ds. P. van Genderen Stort, van Culemborg. Doopsgezinde kerk. Voorm. io'/j uur, ds. R. C. de Lange, van Woudsend. Remonstrantsche kerk. Voorm. 10'/2 uur. dr. Miedema Gereformeerde kerk (l.angegrachti Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Middag j'/j uur, ds. Dunner. Gereformeerde kerk (Zuidsingel) Voorm. 10 uur, ds. Dontier. Middag 5 uur, ds. Teerink. W o e 11 s d a g 27 F e b r 11 a r i. Avond -lj.2 uur ds. Dunner. Bidure voor den vrede en het g-was. Chr. Gereformeerde gemeente. Voorin. 10 uur, ds. Beekamp. Avond 5'/2 uur, ds Beekamp. Donderdag 28 Februari, j Avond 7'I-. uur, ds. Beekamp. Vrije Gereformeerde gemeente 1 Voorin 4>/'2 uur, du heer J. Vijverberg. van Kist. Avond 5 uur, de heer J. Vijverberg. Hersteld Apostolische Gemeente. Voorm. 10 uur. Godsdienstoefening. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Amersfoort, brengen ter algemeene kennis, dat van heden af het terkeer over de Bloeneidalschepoortbrug voor beladen voertuigen, zwaarder dan 1000 K.G., met inbegrip van voertuig en be spanning. verboden is. Amersfoort, 19 Februari 1918. Burgemeester en Wethouders, voornoemd, De Burgemeester. VAN RAXDWIJCK. Br. fr. onder letter B a; BOEKHANDEL. Te huur gevraagd tegen April of Mei étage of ongemeubeld huis, voor klein gezin, te Amersfoort of Omstreken Br. fr. onder No. 312 aan Firma PL. VAN BALEN, Advertentiebureau. Alkmaar. AANGEBODEN, hetzij op langen termijn, hetzij in rekening-courant. Br. fr. onder no. 20S bureau van dit blad. De Directeur van Gemeentewerken zal, onder nadere goedkeuring van Burgemees- teren Wethouders, op VRIJDAG t MAART 191S, des voormiddags ten n ure, ten kan tore van Gemeentewerken, in het openbaar aanbesteden Bestek no. 2, dienstjaar 1918. Het rinleerim van een gedeelte v den Hoogeweg vanaf het Militair hi pitaal, langs het Gereformeerd Wei huis, naar de beek. Bestek no. 3, dienstjaar 1918. Aanleggen van een gedeelte van Tuiusirant met rioleering. Bestek 110. 2 met één teekening en bestek no. 3 met één teekening zijn verkrijgbaar aan het kantoor van Gemeentewerken, vanal 18 Februari, tegen betaling van f 1.25 per Midd.iv Godsdienstoefeii MARKTBERICHT EJi. Burgerlijke SI and van Amersfoort, van 15 t/m. 21 Februari 1918. GEBOREN: Margaretha tierdina, d. v. Jan Ruys en Teuntje Dina Geertruida v. rellingen. Wilhelmiua. d. v. Johannes Henri Willem Strijd en Mina Kraaikamp. Josepha Celine Hendrika. d.v. Petrus Joannes TMe- resia Maes en Carolina Maria Francisca Aloysia Boes. - Barendina. d. v. Teunis Wijnands en Jannetje Bosch. Maria Hen drika, d. v. Hendrikus Antonius Josephus Nefkens en Maria Hendrika Kuiper. Gerritje Anna, d.v. Bernardus 1.enderink en Gerritje Kamphorst. Teunis Marinus, v. Johannes Groencwoud en Beatrix v. AMERSFOORT, 22 Februari 1918. Appelen f 7 a I 10, Peren f - f - Kleiaardappelen to.a foo. Zand- aardappelen fo. .1 f o.I loendcreieren f 11.50 af 13.— por 100 stuks. Bruine eieren fo.- A lo.—p. 100 stuks. Hooiboter I 3.50 a f i-5° Per Kilo. Kippen I 1.50 it t 4.- Kuikens fo. Aio. -. Piepkuikens f o.a f o.Ganzen fo.-- Afo.Oude eenden fo.oo. A f o. .Jonge eenden fo.a to. Hazen f o 00. A fo.oo. Wilde konijnen 10.90 a fi.n'. lamme konijnen I 1.— A f3.50 per stuk. Duiven f 0.80 f 1.00 per paar. Vette varkens fo. - A fo. Magere varkens f 40, f60.— Zeugen foo. A foo.- Biggen foo. - A foo.--, Kalveren f 16.00 A f30.00 Aangevoerd waren ongeveer 20 heet. Appelen, o heet. Peren. heet. Kleiaard appelenheet, Zandaardappeletimooo stuks Hoendcreiereitst. Eendeneieren 50 Kilo Hooiboter; -- Vette Varkens; 10 Magere Varkens; Varkens voor export slagerijen; - Biggen;—Zeugen: 24 kalveren. AMSTERDAM, 21 Februari. Kippeneieren V. P. X. f 11.25 a f 1240; Handelaren f 10.00 f 11.55. Aanvoer 1712S2. Middenprijs V. P. X. f11.05. Rijeciiikoiiisten n bibliotheek. Dagelijks Openbare leeszaal Beukenlaan 2. R. K. openbare leeszaal theek, Nieuwstraat 20. Oudheidk. museum Flehite. Zaterdag Theosofische leeszaal. Vrijd tol Dond. Bioscoop >De Arend' 28 Feb. »Amicilia«7i u. Strijkkwartet. 20 Maart »Amic.c, Couc. Voigtlaender Trio. I lollandsch VOOR DE De Notaris J. HULK. te Amersfoort, zal in het Lokaal >llet Boompje-, aan den Heiligeiitiergerweg te Amersfoort, VRIJDAG 8 MAAKT 1018 \s morgens I» ttnr precies, in veiling brengen Ia de Plaatsoeas I.ieve Vrouwe Kerkhof"o iepenboomen in 30 perceelen Op het Zand 37 linden- boomen in 11 perceelen Aan de Molen straat 2 i-ikenboomeii, pere. 1 Nabij Co ninckstraateen stapel takhout, perc. 2 Nabij de stallen 4 iepenboomen, perc. 3 Nabij Muziektent Gr. Haag2 eikenboo men. perc. 4 Aan de Brug Viandenslraat 3 iepenboomen. perc. 5Regentessel; 19 iepenboomen in 4 perceelen. Op Birkhoven Eikenstammen bij het huis van den Bosch- baas nos 1 -S; Linden- en iepent.ikh' boon- en erwtrijzen 110s 9 2S (waaronder no. 19 dennendunsel)8 schelften eiken- en dennentakkebossen nos 2936 2 schelften dentietitakkebosseti bij Kamerbeek-! >ud Leusden; 2000 dennen-boonstokken, gesnoeid, nos 1 --20 aan den Kerkweg achter Waterloo te Leusden, elk van 100 s'uks. De perceelen op het I.ieve Vrouwekerk hof en op het Zend zijn gerooid en hebben een diameter van o 25 tot 0.40 M. Zeer ge schikt voor werkhout. Op dag I Mei 11)18 mits tweeden notaris als gegoed bekende borgen of ntedekoopers stellende. Aanwijzing en inlichtingen verstrekt ile lieer II. JANNEN, boschliaas op llirk- lioven. Te huuf gevraagd ZOO SPOEDIG MOGELIJK een Woning: Concertbureau HANS AUGUSTIN, Amicitia - Donderdag 28 Februari hall acht BUITENGEWONE KAMERMUZIEK-AVOND Hollandsch Strijkkwartet l.eydensdorff, Mendes, Kint. Canivez. Een verrukkelijk musiceert1» en een schit terende techniek van kwartetspelen (N. Rotterd. Crt.) BEET HOVEN-AVOND Kwartetten op 18 No. 2. op 95, op 132- Kaarten a f 1.50 voor abonné's op de niet-abonné's dapel verkrijgbaar bij den piannhandel I.OUIS KLEIN, l'irechtschestr. 44 Plaatsbespreking bij loiing in Ami citia" op den conccrtdng.'s middags liallik'n. Niemand ver/uime bij te wonen De avonturen van oen kiekje Prachtprogramma. Er dal Luxe Crème Louis M. COHEN WRVERSSINGH. 32 AHIKSHMHil •ft beslist de linnctr prijze or i.edraimn klcederen, mei Rrpetten, koper- beien, tapijten, k werk. lood, zink, 1 kruiken, courant •n, llesschen, gereed schappen en al wat men vvenscht op ruimen, restant winkelgoederen enz. Te allen tijde te ontbieden.

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 3