918. JEANT. 68e Jaargang '7 Hofland en de Voor*. Sal. agenten i politie. Met 9 tegen 7 stemmen (die van de heeren Houbaer, Van Kalken. Koning. Kroes, Oosterveen, Nieuwendijk en Stadig) wordt nu besloten, orn geen makelaars meer aan te stellen. De^ V oorzitter: Mijne heeren, onder deze om standigheden lijkt het mij niet wenschelijk over te gaan tot de vraag, of een dezer personen zal worden benoemd, want wij weten vooruit wat de uitslag zal zijn. 99. Advies van Burgemeester en Wethouders op het adres van agenten van politie inzake regeling der periodieke verhoogingen hunner sala rissen. (Gedrukte Verzameling No. 21.) De heer Hofland: M. do V., ik moet u eerlijk zeg gen, dat ik noch doorhetstuk.dat ons is toegezonden, noch door hetgeen B. W. ons hebben verteld, in deze za .k voldoende op de hoogte ben. Ik heb er ook nog eens op nagelezen hetgeen de verordening regelt in deze zaak én daarin heb ik, meen ik, in het laatste artikel gelezen, dat de laatste periodieke ver hooging der agenten zal worden uitgekeerd in 1919. Nu heb ik geen gelegenheid gehad ook nog eens na te slaan hetgeen hieromtrent bij 'le behandeling van de begrooting is gezegd, maar ik vind het toch wel bijzonder eigenaardig en eigenlijk gezegd niet te be grijpen, dat politie-agenten met 25, 30 en 35 dienst jaren moeten wachter» op de laatste verhooging. Klopt dat wel met helpeen bij de Begroeting is behandeld Ik herhaal, nadat ik bet gelezen had. wist ik het zelf niet en daarom vraag ik dit weer, om wij zer te worden. Toch deed het mij vreemd aan, dat de laatste verhooging uitgekeerd zal worden in 1919, ook aan mensehen, die zoo lang reeds in dienst zijn. Mij dunkt, bij een logischen gedachtengang moest het toch eigenlijk niet voorkomen, dat de menschen hun laatste verhooging zouden krijgen eerst na 40-jarigen dienst. De Voorzitter: Mijnheer Hofland, zooals u de vraag stelt, klinkt het inderdaad vreemd. Maar hoe komt dat? Omdat B. W. hebben voorgesteld, het systeem van twee-jaarlijksche verhoogingeu te vervan gen door één-jaarlijkschc verhoogingen en wij vonden het niet meer dan billijk, om de agenten van politie op dszelfde wijze te behandelen ais de werklieden der Gemeente. Wij moesten komen min »f meer tot een egaliseering vati de verschillende categories gemeente ambtenaren. Bij de Begrooting is over dit systeem zelf niets ge zegd en nadat de Begrooting was aangenomen itebnet. B. W. de verordening zeif ingediend en daarbij is toen in art. 9 de overgang geregeld, die natuurlijk eenigszins moeilijk was. Wij moesten daarbij in het oog houden, dat zaoals wij ook in ons prae advies schrij ven die wijzigingen niet warer. van terugwer kende kracht. En toon hebben wij een stelsel bedacht, waarbij zooveel mogelijk zou worden tegemoet geko men aan de belangen van de politieagenten. En daarbij hebben wij ook voorgesteld, de politieagen ten genieten hetzelide aantal verhoogingen, dat ze nok in de oude verordening hadden, maar de agenten, die hot maximum krijgen, zullen dal niet ontvangen op i Januari 1918, maar op 1 Januari 1919. De heer Hofland: Ja, daar gaat het nu om. Waarom is dat voorstel toen door den Raad aange nomen, zonder dat er dc noodige aandacht aan is ge schonken. De Voorzitter: Het geval kon zijn, dat een agent zijn maximum had gekregen, ik geloof in 1917. Kreeg hij het nu in 1918, dan zou hij het weer eer- Diversen. der hebben gekregen en daarom hebben wij voorge steld 1 Januari 1919. Het klink misschien vreemd, dat iemand met meer dan 25 dienstjaren het maximum niet heeft, maar dat ligt alieen aan de historie, omdat wij vroeger dit stelsel niet kenden. De heer Hofland: M. de V.. het kan wezen, dat ik op dat stuk een beetje dom ben, maar ik kan nog al tijd niet begrijpen, dat dit noodig was. Heeft er principieel bezwaar tegen Ja, u zult zeggen, kijk maar naar wat wij adviseeren en dan zie je, dat wij er niet in meegaan. Maar ik zou toch willen vragen, is er een bepaald principieel bezwaar tegen, dat de laatste ver- hooging nu reeds wordt toegekend aan menschen met zooveel dienstjaren Een bepaald bezwaar ertegen heb ik nog niet gehoord. De Voorzitter: Mijnheer Hofland, zooals B. W. hebben geschreven: »Het stelsel van terugwer king is voorgeen enkele categorie van ambtenaren aan genomen, inwilliging van het verzoek zou dan de con sequentie met zich medebrengen, dat alle regelingen worde herzien.» Wij staan altijd nog voor de mogelijkheid, dat wij later een ander systeem krijgen van periodieke ver hoogingen eii gesteld, dat iemand, die een langen diensttijd heeft, dan in eens 2 verhoogingen kreeg. In 1914 hebben we met de overgangsbepalingen van de salarisregeling dsr werklieden hetzelfde gehad. Daar is ook een dergelijk systeem toegepast. Vraagt u hoofdelijke stemming, mijnheer Hofland De heer Hofland: Jawel, M. de V. Het prae-advies van B. W. wordt hierop ver worpen met 10 tegen stemmen (die van de heeren Kroes, Jorissen, Stadig, Tromp van Holst. Vels- Heyn en Verhoef. IOO Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediet te verleenen voor het aanstellen van drie tijdelijke leerkrachten aan school H. (Gedrukte Verzameling No. 38). Goedgekeurd z. d. of h st. 101. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening regelonde het ver leen en van verlof aan het onderwijzend personeel. (Gedrukte Verzameling No. 29.) Als voren. 102. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tol hot instellen van een commissie van bijstand van het Lager Onderwijs. (Gedrukte Verzameling No. 26.» Als voren. Vo B. W. stellen voor aan te gaan toi de benoeming ati bijstand. het 103. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van verlof aan Mevr. Eysink— Daainen, onderwijzeres aan school A. Goedgekeurd z. d. of h. st. 104. Vaststelling verslag kindervoeding over 1917. Gedrukte Verzameling No. 32.) Als voren. 106. Advies van Burgemeester on Wethouders op hot verzoek van A. J. de Wilde, Inspecteur in Algeineeuen Dienst inzake nadere regeling van zijn salaris. (Gedrukte Verzameling No. 39.) H van Cleeff' BUREAUX: KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 19. Postbus 9. Telefoon t ing. isief ider graag hij ook wil. En hij heeft gevraagd aan mij. wat zal ik daar nu verder aan moeten doen. om toch iets voor mijn moeder gedaan te krijgen Toen heb ik hem na veel over- en weer praten ten slotte gezegd, hoor eens, als je het dan toch ook niet meer kunt doen. neem dan het Burgelijk Armbestuur inden arm en probeer op die wijze eenigen onderstand voor je moeder te krijgen. En toen heb ik hem verwezen tot een voorloopige bespreking over die zaak naar den Voorzitter van het Burgelijk Armbestuur. Die was niet thuis en er werd hem aangeraden, om denzelfdcn avond een vergadering van het Burgerlijk Armbestuur te bezoeken om daar den heer Van Ittersum te spreken. Dat is ook inderdaad gelukt. Nu is die voorloopige bespreking met dien man. waar hij louter kwam, alleen kwam voor de zorg voor zijn moeder, afgewezen, om dat die vrouw zich eerst zou hebben te vervoegen bij een of andere kerkelijke diaconie. En diemededeeling berustte, volgens het inzicht van den Voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, op de wet. Nu heb ik de wet daar eens op nagelezen en ik kan daarin niet het bepaalde voorschrift vinden, dat eerst om steun moet worden aangeklopt bij een kerkelijke diaconie en pas, wanneer die is afgewezen, het Burgerlijk Armbestuur te hulp zou komen. Ik vraag dat, nu zoo uitdrukkelijk, omdat het mij verkeerd lijkt, dat wanneer iemand, in dit geval dus de zoon van die vrouw, het niet wen- detaillisten aan vei bruikers mogen worden afgeleverd op bon No. 20 eener Thee- en Koffiekaart 0.1 K.G. Koffie. 3 gedurende het tijdvak, aanvangende 16 en eindigende 31 Maart 1918, zal door detaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd op bon No. 22, 0.15 K.G. Koffie. 4. Bons 20 en 22 voor koffie, door detail listen van verbruikers in ontvangst genomen, mogen door den betreffenden detaillist des- gewenscht dadelijk aan zijn leverancier worden afgegeven nader zal worden be kend gemaakt, welke hoeveelheden de leverancier op deze bons na 31 Maart 1918 zal mogen afleveren aan den detaillist. Amersfoort, 2 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 12781 afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid dd. 28 Februari 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft bepaald: papierfabrieken. Van het verbod sub 1 gesteld kan ont heffing worden verleend door de afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid van zijn Departement. Amersfoort, 2 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. l)e Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 76 afdeeling Crisis zaken Bureau Volksvoeding dd. 23 Feb 1918. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw. Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden te bepalen: de volgende maximum tusschenhandel prijzen voor glucose. Blanke siroop f0 80 per K.G. Massc »o.8i Amersfoort. 2 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 32124/46, afdeeling Rijksbureau voor distributie van graan meel, d.d. 28 Februari f918 maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, maakt bekend, dat is of wordt in bezit genomen alle inlandsch geel mosterdzaad van den oogst 1917 en van vroegere oogsten; dat in elke provincie de Regeerings- Commissaris voor de Rijksgraanverzameling belast is met de inbezitneming en verzame ling van genoemd product; dat hij belanghebbenden met nadruk er op wijst, dat het verbruik of de aflevering van dit product aan andere personen dan bedoelde Regeerings-Commissarissen, voor hen de meest ernstige gevolgen na zich zou kunnen sleepen en zij zich blootstellen aan strafrechtelijke vervolging. Amersfoort, 4 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 32124/45 Rijksbu reau voor de Distributie van Graan en Meel d.d. 28 Februari 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw. Handel en Nijverheid heeft goedgevonden te bepalen Artikel 1. De aflevering en het vervoer van inlandsch geel mosterdzaad is verboden. Artikel 2. Het verbod gesteld in artikel 1 geldt niet a. voor partijen inlandsch geel mosterd zaad, geadresseerd aan een Regeerings- Commissaris belast met de Rijksgraanver zameling b. voor partijen inlandsch geel mosterd zaad, waarvan het vervoer is gedekt door een vervoerbewijs, afgegeven door een Regeerings-Commissaris belast met de Rijks- graaninzameling. Amersfoort, 2 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 78, afdeeling Cris's- zaken Bureau A.Z. dd 23 Februari 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft bepaald onder intrekking der voren genoemde beschikking Distributieregeling voor lebmagen van kalveren en stremsel. 1. a. De aflevering en het vervoer van onbewerkte lebmagen, afkomstig van bin- nenlandsche nuchtere en vette kalveren, zijn verboden. Dit verbod is niet van toepassing ten aan zien van onbewerkte lebmagen, bestemd voor of afgezonden door een der door de Rijkscommissie van Toezicht op de Ver- eeniging van Stremselfabrikanten aange wezen of nader aan te wijzen personen (lebdrogers). b. De aflevering en het vervoer van bin nen- en buitenlandscbe gedroogde lebmagen van kalveren zijn verboden. Dit verbod is niet van toepassing 1. Op het vervoer, dat gedekt is door een vervoerbewijs, afgegeven door de Ver- eeniging van Stremselfabrikanten. 2. Ten aanzien van binnenlandsche ge droogde lebmagen, bestemd voor een der onder a bedoelde personen (lebdrogers). c. De aflevering en het vervoer van stremsel zijn verboden. Dit verbod is niet van toepassing: 1. Ten aanzien van stremsel, waarvan de verpakking voorzien is van de controle- strook van het Rijkslandbouwproefstation te Goes. 2. Ten aanzien van onder rabbinaal toe zicht bereid en als zoodanig gekenmerkt stremsel. 3. Op het vervoer, dat gedekt is door een vervoerbewijs, afgegeven door de Ver- eeniging van Stremselfabrikanten. Ieder belanghebbende, aan wien de afgifte

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 13