918. TRAIT. 68e Jaargang BIJVOEGSEL van do Amersfoonsche Courant» van Zaterdag i Maart 1918. GEMEENTERAAD AMERSFOORT. STENOGRAPHISCH VERSLAG. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 26 Februari 1918, des na middags te zeven uur, Voorzitter de Burgemeester, de heer mr. J. C. Graaf van Randwijck. Tegenwoordig de heeren J.VV. Jnrissen, N' Veis Heijn en mr. dr. H. Tb. A. Verhoef, Wethouders- benevens de heeren J. Hofland, F. M. Houbaer, A. H. van Kalken, H Koning, H. Kroes, A. C. R. O. I.ein- weber, M. R. N. Oosterveen, J Overeem, Th. H. J. Nieuwendijk, A. van Nijnatton, mr. L. Stadig, A. M. Tromp van Holst en J. A. Rant, benevens de secre taris, de heer A- R. Veenstra. Afwezig met kennisgeving de heeren H. J. de Kempenaer, J. v. d. Wal Kzn., en A. Eysink. De Voorzittter: Mijne heeren, ik open de ver gadering. De notulen der vorige vergadering hebben ter visie gelegen. Verlangt een van de heeren het woord of hoofdelijke stemming? Zoo niet, dan zijn ze goedgekeurd. De Voorzitter (na goedkeuring der notulen). Er is bericht van afwezigheid ingekomen van de heeren De Kempenaer, Van der Wal eo vermoedelijk ook van den Wethouder Eysink. Ik geef het woord aan den Secretaris tot het doen der gewone mededeelingen De Secretaris: Ingekomen zijn do volgende 76. Brief van den Minister van Stnüt, Minister van Iiinnetdandsch'! Zaken dd. 19 Februari 1918. No. 2688' Afd. O, houdende mededuelit g dat in de tijdelijke herbenoeming van den hoer H. Mooyen Jr. tot loeraar aati de Burgeravondschool zal worden berust. A.-.ogenomen voor kennisgeving. 77. /Afschrift van het besluit vao Ged. Staten van Utrecht dd. 11 Februari 1918, 3e Afd. No. 161/247 waaibij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 11 Januari 1918. No. 23" tot bet kosteloos in onderhoud en in gebruik aan den Staat tier Nederlanden afstaan van een stuk grond deel uitmakende van het St. Jans kerkhof. Als voren. 7B. Alsvoren dd. 11 Februari 1918 3e afdeeling No. 92/79, houdende goedkeuring van het 3e suppcl. kohier der inkomstenbelasting dienst 1917. het eerste suppletoire kohier der rioolbelasting dienst 1917, het tweede primitief en het eerste suppletoir kohier der straal belasting dienst 1917. Ais voren. 79. Alsvoren dd. 18 Februari 1918, 3e Afd. No. 353/283, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 29 Januari 1918 tot verkoop van een perceel bouw terrein gelegen aan de Huygcnslaati, aan G. Hakvoort. Als voren. 80. Brief van Ged. Staten van Utrecht! dd. tl Februari 1918, 5e Afd. No. 65/85, houdende het ont- Ingekomen stukken. vangst bericht der Verordening tot wijziging der ver ordening op de tapperijen, koffiehuizen en logementen. Als voren. 81. Adres ingekomen 23 Februari 1918 van W. Velthuizen en H, B. Rouwhorst, houdende verzoek den gemeentelijken verkoop van fruit in de kiosk aan de Groenmarkt te doen staken. De heer N i e u w e n d ij k M. de V„ mag ik u even vragen, wat de bedoeling is van het College met het adres, dat zooeven is voorgUezen De Voorzitter: Wij hebben voorgestoid het aan te nemen voor kennisgeving. De heer N 1 e u w e n d ij k M. de V., mag ik er dan een oogenblikje over spreken Of zou u misschien kunnen toestaan, dat ik na afloop van de vergadering erover sp-eek, in verband met een paur dingen De Voorzitter: Er is niets tegen, dat u over de wijze van afdoening iets in het midden brengt. Maar als u het voorstel doet deze adressen aan te houden en iie Raad daar niets tegen heeft, hebben B. en W. er ook geen bezwaar tegen dit en de volgende punten nietwaar? aan te houden. Uw bedoeling is dus dit en de beide volgende punten aan te houden tot het einde der vergadering. Kan de Raad zich hier mede vereenigen? Dan is aldus besloten. Do Secretaris vervolgt 82. Adres d.d. 20 Februari 1918 van J. van Praag, houdende eveneens het verzoek den gemeentelijken verkoop van fruit in de kiosk aan de Groenmarkt, te doen staken. 83. Adres d.d. 22 Februari 1918 van het Bestuur der Aid. Amersfoort van den Ned. Bond van Aard appel-, Groenten-en Fruithandelaren, waarin hij mede werking van den Raad inroept om aan den gemeentelijken handel iu appelen een einde te maken. 84. Adres d.d. 8 Februari 1918 van de Consumenten- commissie houdende eene adhacaie-bctuiging aan het door de Besturen der Afd. Amersfoort v/dS. D. A. P. en den Amcraf. Bestuurdersbond gedaan verzoek om het reeds verleend crediet ten behoeve der beschik baarstelling van goodkoope brandstof, tc verhoogen. Wordt gevoegd bij de andere stukken. 85. Adres d.d. 14 Februari 1918 van B.B. van Iperen houdende verzoek aan H. M. de Koningin voor te stellen aan B. en W. machtiging te verstrekken om voor het perceel Stationsplein 6 erne vergunning tot verkoop van sterken in het klein te verleenen boven het maximum. Gezonden aan B. en W. om advies. 86. Adres d.d. 23 Februari 1918 van de Afd. Amers foort van den Ned. R.K Textielarbeiders-Bond en den Ned. Chr. Textielarbeiders-Bond. houdende verzoek een steunregeling in het leven te roepen voor de textiel arbeiders hier ter plaatse, gelijk of ten minste in den geest zooals die is ingevoerd in Enschede, Hengelo, Leiden enz. Als voren. 87. Adres d.d. 20 Februari 1918 van het Bestuur van het Algemeen Pensioen-comité, houdende verzoek aan het gepensionneerde gemeente-personeel, weduwen eti wcezen en op wachtgeld gestelden, een bijslag op het pensioen ie willen verleeren, groot 25 °/0 van den pensioensgrondslag. -Als voren. H van Cleeff' B U RE AU X: KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 19. Postbus 9. Telefoon 19. graag hij ook wil. En hij heeft gevraagd aan mij, wat zal ik daar nu verder aan moeten doen, om toch iets voor mijn moeder gedaan te krijgen Toen heb ik hem na veel over- en weer praten ten slotte gezegd, hoor eens, als je het dan toch ook niet meer kunt doen, tieom dan het Burgelijk Armbestuur inden arm en probeer op die wijze eenigen onderstand voor je moeder te krijgen. En toen heb ik hem verwezen tot een voorloopige bespreking over die zaak naar den Aoorzitter van bet Burgelijk Armbestuur. Die was niet thuis en er werd hem aangeraden, om den/.elfden avond een vergadering van het Burgerlijk Armbestuur te bezoeken om daar den heer Van Ittersum te spreken. I)at is ook inderdaad gelukt. Nu is die voorloopige bespreking met dien man, waar hij louter kwam, alleen kwam voor de zorg voor zijn moeder, afgewezen, om dat die vrouw zich eerst zou hebben tc vervoegen bij een of andere kerkelijke diaconie. En die mededeeling berustte, volgens het inzicht van den Voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, op de wet. Nu heb ik de wet daar eens op nagelezen en ik kan daarin niet het bepaalde voorschrift vinden, dat eerst om steun moet worden aangeklopt bij een kerkelijke diaconie en pas, wanneer die is afgewezen, het Burgerlijk Armbestuur te hulp zou komen. Ik vraag dat, nu zoo uitdrukkelijk, omdat het mij verkeerd lijkt, dat wanneer iemand, in dit geval dus de zoon van die vrouw, het niet wen- 1 en einuigenue 15 maan 1910, zat ooor detaillisten aan vei bruikers mogen worden afgeleverd op bon No. 20 eener Thee- en Koffiokaart 0.1 K.G. Koffie. 3 gedurende het tijdvak, aanvangende 16 en eindigende 31 Maart 1918, zal door detaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd op bon No. 22, 0.15 K.G. Koffie. 4. Bons 20 en 22 voor koffie, door detail listen van verbruikers in ontvangst genomen, mogen door den betreffenden detaillist des- gcwcnscht dadelijk aan zijn leverancier worden afgegevennader zal worden be kend gemaakt, welke hoeveelheden de leverancier op deze bons na 31 Maart 1918 zal mogen afleveren aan den detaillist. Amersfoort, 2 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 12781 afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid dd. 28 Februari 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft bepaald: papierfabrieken. Van het verbod sub 1 gesteld kan ont heffing worden verleend door de afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid van zijn Departement. Amersfoort, 2 Maart 1918, De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gele/en circulaire No. 76 afdeeling Crisis zaken Bureau Volksvoeding dd. 23 Feb 1918. maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heett goedgevonden te bepalen de volgende maximum tusschenhandel prijzen voor glucose. Blanke siroop fo,8o per K.G. Masse >0.81 Amersfoort, 2 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 32124/46, afdeeling Rijksbureau voor distributie van graan en meel, d.d. 28 Februari 1918 maakt bekend, dat de Miniater van Land bouw, Nijverheid en Handel, maakt bekend, dat is of wordt In bezit genomen alle inlnndsch geel mosterdzaad van den oogst 1917 en van vroegere oogsten; dat in elke provincie de Regeerings- Commissaris voor de Rijksgraanverzamellng belast is met de inbezitneming en verzame ling van genoemd product; dat hij belanghebbenden met nadruk er op wijat, dat het verbruik of de aflevering van dit product aan andere personen dan bedoelde Regeerlngs-Commlssarisscn, voor hen de meest ernstige gevolgen na zich zou kunnen sleepen en zij zich blootstellen aan atrafrechtelijkc vervolging. Amersfoort, 4 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 32124/45 Rijksbu reau voor de Distributie van Graan en Meel d.d. 28 Februari 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Handel en Nijverheid heeft goedgevonden te bepalen Artikel 1, De aflevering en het vervoer van inlandsch geel mosterdzaad is verboden. Artikel 2. Het verbod gesteld in artikel 1 geldt niet a. voor partijen inlandsch geel mosterd zaad, geadresseerd aan een Regnerings- Commissaris bulast met de Rijksgraanver zamellng b. voor partijen inlandsch geel mosterd zaad, waarvan het vervoer is gedekt door een vervoerbewijs, afgegeven door een Regeerings-Commissaria belast met de Rijks- graaninzameiing. Amersfoort, 2 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd. Van RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 78, afdeeling Crisis- zaken Bureau A.Z. dd 23 Februari 1918, maakt bekend, dat de Minister van I.and- bouw, Nijverheid en Handel, heett bepaald onder intrekking der voren genoemde beschikking Distributieregeling voor lebmagen van kalveren en stremsel. 1. 11. De aflevering en het vervoer van onbewerkte lebmagen, afkomstig van bin- nenlandsche nuchtere en vette kalveren, zijn verbodon, Dit verbod is niet van toepassing ten aan zien van onbowerkte lebmagen, bestemd voor of afgezonden door een der door de Rijkscommissie van Toezicht op de Ver- ecniging van Stremselfabrikantcn aange wezen of nader aan te wijzen personen (lebdrogers). b, De aflevering en het vervoer van bin nen- en buitenlandsche gedroogde lebmagen van kalveren zijn verboden. Dit verbod is niet van toepassing t. Op het vervoer, dat gedekt is door een vervoerbewijs, afgegeven door de Ver- eeniging van Streinselfabrikanten. 2. Ten aanzien van binnenlandse!» ge droogde lebmagen, bestemd voor een der onder a bedoelde personen (lebdrogers). c. De aflevering en het vervoer van stremsel zijn verboden. Dit verbod is niot van toepassing: t. Ten aanzien van stremsel, waarvan de verpakking voorzien Is van de controle- strook van het Rijkslandbouwproefstation te Goes. 2. Ten aanzien van onder rabbinaal toe zicht bereid cn als zoodanig gekenmerkt stremsel. 3. Op het vervoer, dat gedekt is door een vervoerbewijs, afgegeven door de Ver- eeniging van Stromselfabrikanten. Ieder belanghebbende, aan wien de afgifte

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 9