Zaterdag 13 jftjqS April 1918. No. 9016. 68? Jaargang H. L. A. DULLAERT&Co. Effecten Coupons UProlong-atie |SAFE V DEPOSIT REDACTEUR F. vr, H. OUD ENS. AMERSFOORT. (Jitga?e van d© Drukkerij „De Amersfoortsch© Courant, voorheen Firma A. H van Cleeff". •Verschijnt IHnsdae;-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1.— franco per post /1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en onteigenings- advertentien per regel 15 ceat. Reclames 1—5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers worden ln rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentiön van buiten de stad worden de lncasseerkosten ln rekening gebracht. BUREAUX: KORTE GRACHT 9 VALKESTRAAT 19. Postbus 9. Telefoon 1 Bericht. Hel blijkt ons. dat niettegenstaande de telefonische aansluiting, 011* blad en drukkerij voorkomen in de «Naam lijst der aangeslotenen aan het locale ltijl»«telefoonnetc (Telefoonhoekje). Wij maken er derhalve onze ahnmié's 011 clientèle opmerkzaam op, dat wij nog steeds telefonisch zijn aangesloten onder No. li». tenvjjl te zijlier tijd door de telefoon- diróciie hiervan alsnog ofllcieelo mede- deeling zal geschieden. DL DIKEl'TiK. K K N N ISUKVI N U E N Do Burgemeester der gemeente Amers foort brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Donderdag, den 18 April aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van één lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, ia hut Kiesdistrict Amersfoort, waar toe deze Gemeente behoort, tengevolge van het overlijden van den heer mr. W. 11. de Beaufort, dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie bij den Burgemeester der Ge meente Amersfoort (hoofdplaats van het Kiesdistrict) kunnen worden ingeleverd: opgaven van candidate!), als bedoeld in artikel 51 der Kieswet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat en onderteekend zijn door ten minste veertig kiezers, bevoegd tot deel neming aan deze verkiezing. De inlevering de/er opgaven moet ge schieden persoonlijk door één of meer der personen, die de opgave hebben ondertee kend. De candidaat kan daarbij tegenwoor dig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenver meld zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar, van af heden tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herin nering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt Hij, die eene opgave, als bedoeld in arti kel 51 Inlevert, wetende dat zij voorzien is van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkie zing, waarvoor de inlevering geschiedt, ter wijl zonder die handteekeningen geen vol doend aantal voor een wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij. die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelne ming aan de verkiezing, eene voor die ver kiezing ter inlevering bestemde opgave, als bedoeld bij art 51, heeft onderteekend. Amersfoort, den 12 April 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDW1JCK. DISTRIBUTIE LEVENSMIDDELEN*. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat in de week van 15 tot en met 20 April 1918 zal worden verkrijgbaar gesteld: op bon No. 64 GROENE ERWTEN 2 ons per persoon. BAK-en BRAADVET 1 AARDAPPELEN 4 K.G. ZACHTE ZEEP 1 ons HARDE 1 of 1 stuk per persoon op ben No. 04a. Op bon 64 (varkensvleesch) 2 ons gezou ten vlcesch of 2 ons iiuchterea kalfvleesch. Vsrvolgens Is goedkoope MELK ver krijgbaar (voor hen die daarvoor in de termen vallen) op bon No. tot en met No. 7 en wel van 14 April tot en met 20 April 1918. Amersfoort, 12 April 1918. Burgemeester en Wethoudtrs voornoemd, l)e Burgemeester, Van RANDWIJCK. Ds Secretaris, A.R. VEENS TRA. De Directeur van het Centraal Broodkan toor maakt bekend, dat de broodkaart van het 46ste tijdvak geldig is van 13 tot en met 26 April. In een gedeelte der oplaag van de Distri butiebode is de geldigheidsduur der brood kaart onjuist opgenomen. Amersfoort. 12 April 1918, De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente in zijne vergadering van 18 Dec. 1917. is vastgesteld en bij Koninklijke Besluit van 7 Maart 1918, No. 50 is goed gekeurd de volgende verordening Verordening tot heffing van een 1 recht voor diensten door de Gemeentelijke brandweer bewezen. Artikel 1. De eigenaar, huurder of exploitant van een gebouw of inrichting waarin tijdens het houden eener openbare uitvoering, samen komst of feestelijkheid, de in de tweede zinsnede van art. 15 van het reglement voor de brandweer, vastgesteld den 29 Juli 1913, bedoelde diensten worden verricht, is daar voor een recht verschuldigd van ft.voor iederen brandwacht voor zoover en telkens wanneer de aanwezigheid van dien wacht vier of er minder dan vier achtereenvolgende uren vallende vóór middernacht vereisciit is. Indien de bewaking langer dan vier achtereenvolgende uren wordt vereischt, is bovendien voor iederen brandwacht ver schuldigd voor elk opvolgend aangevangen uur tot middernacht fo.25, na middernacht fo.50. Het in de eerste zinsnede bedoeld recht moet worden voldaan, ook al gaat de open bare uitvoering, samenkomst of feestelijkheid niet door, tenzij tenminste twee uren voor het_ als aanvang van de uitvoering, samen komst of feestelijkheid bepaalde tijdstip aan den Commandant der brandweer, is mede gedeeld, dat zij niet zal plaats hebben. Artikel 2 De invordering dezer belasting geschiedt overeenkomstig de verordening van 5 Octo ber 1 '7- Artikel 3. Deze verordening treedt in werking op een nader door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijdstip. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 9 April 1918. De Burgemeester, N. VEI.S HEIJN. I.b. De Secretaris. K. KAAN. Jzn. l.s. Ingevolge artikel 3 der bovenstaande ver ordening wordt als datum van in werking- treding aangewezen 1 Mei 1918. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 13077/43 afdeeling Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel, dd. 10 April 1918, maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden te bepalen dat houders van vee en paarden, die niet in staat zijn tot hun bedrijf behoorend grasland te scheuren, doch wel de gelegen heid hebben voor dit doel de beschikking te krijgen over grasland dat niet tot hun bedrijf behoort, daarvan opgave kunnen doen aan de Cultuur-commissie in hunne provincie, onder vermelding van de kadas trale grootte, met nummers en secties der te scheuren perceele». Zoodra zij van deze commissie daartoe schriftelijke vergunning hebben ontvangen, kunnen zij tot het scheuren overgaan. Worden op die perceelen haver, paarde- boonen, voederbieten of koolrapen verbouwd, dan zal daarvan zooveel worden gelaten en dit uitsluitend voor voedering van eigen vee en paarden als overeenkomstig de daaromtrent vast te stellen bepalingen aan de verbouwers in het algemeen zal worden gelaten. De met bovengenoemde gewassen beteelde oppervlakten moeten volledig worden opge geven bij de inventarisatie door de Regce- ringscommissarissen voor de Rijksgraanver- zameling. Vervoerbcwijzen voor de gelaten hoeveel heden moeten worden aangevraagd bij de betrokken Cultuurcommissie en zullen op haar advies worden uitgereikt door de lichamen met het uitreiken dier vervoerbe- wijzen belast. I i Amersfoort, 12 April 1918. f J De Burgemeester voornoemd, I VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 16621 afdeeling Cri siszaken Bureau Nijverheid dd. 9 April 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goed gevonden te bepalen dat de verbodsbepaling sub. 1 en 2 ge steld niet van toepassing zijn op hoeveel heden van niet meer dan 10 K.G. en op het vervoer van rijwiel- en naaimachine-olie in iedere hoeveelheid, wanneer die is ver pakt in fleschjes van niet meer dan 150 gram inhoud. Amersfoort, 10 April 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 3100 afdeeling Cri siszaken Bureau Vervoer d.d. 9 April 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goed gevonden te bepalen: dat eene algemeene ontheffing van deze verbodsbepalingen wordt verleend voor zen dingen naar de Staatsmijnen in Limburg, indien uit de begeleidende documenten vol doende van deze bestemming blijkt, Amersfoort, 10 April 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 16382, afdeeling Cri siszaken, Bureau Nijverheid dd. 10 April 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden te bepalen 1. de verkoop en de aflevering van alle wol-afvallen, kammeling hieronder begrepen, is verboden 2. het vervoer uit eenig deel eener ge meente naar alle overige deelen des Rijks, hetzij in of buiten die gemeente gelegen, is verboden van alle wol-afvallen, kammeling hieronder begrepen 3. ontheffingen van de verbodsbepalingen sub. 1 en 2 gesteld wordt verleend door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel; 4. aanvragen om ontheffing zijn schrifte lijk"^ te dienen bij de afdeeling Crisiszaken (bureau Nijverheid) van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, onder nauwkeurige vermelding van de hoeveelheid en soort wolafval die men wenscht te ver- koopen, af te leveren of te vervoeren, de plaats van afzending, beuevens naam en woonplaats van geadresseerde, den prijs waartoe men deze levering wenscht te doen plaats vinden, de herkomst der wolafval (leveraucier, enz.) en den prijs voor welken deze wolafval door aanvrager werd gekocht. Amersfoort, 12 April 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 16355 afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid d.d. 9 April 1918 maakt bekend dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen 1. bet vervoer uit eenig deel eener ge meente naar alle overige deelen des Rijks, hetzij in- of buiten die gemeente gelegen, is verboden van steenkolenteer, teeroliön, carbolineum en naphtaline; z. de verkoop en de aflevering van steenkolenteer, tceroliën, carbolineum en naphtaline is verboden; 3. de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld zijn niet van toepassing op hoeveel heden va« niet meer dan 1 K.G.; 4. de verbodsbepalingen sub t en 2 gesteld zijn niet van toepassing op verkoop, aflevering en vervoer van steenkolenteer, teeroliön, carbolineum en naphtaline ten behoeve van of in dienst van leger en vloot; 5. de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld zijn niet van toepassing voor zoover het betreft het vervoer door de spoorweg maatschappijen van steenkolenteer, teeroliën. carbolineum en naphtaline uit hare inrich tingen ten dienste van haar bedrijf elders; I Commanditairs Bankvereeniglng Amersfoort Tel. inferc. 3ü3. Scherpenzeel Tel, interc. 2. Soest Tel. Interc. 6. ontheffingen van de verbodsbepalingen sub 1 en 2 gesteld kan zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden worden ver leend; voor wat betreft steenkolenteer door de Rijkskolendistributie, Javastraat 44. 's-Gra- voor wat betreft teeroliön, carbolineum en naphtaline door de Toewijzingscommissie voor Gasolie, Parkstraat 107, 's-Gtavenbage 7. in geval van twijfel of een artikel al dan niet onder een der in deze verbods bepalingen opgenomen producten moet worden gerangschikt, beslist de Toewijzings commissie voor Gasolie. Amersfoort, 10 April 1918, De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 25471 atdeeling Crisiszaken Bureau Volksvooding dd. 9 April 1918, maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden 1. ingevolge artikel 3 der Distributiewet 1916, voor de gemeente vast te stellen een maximum-inkoopprijs voor vleesch van nuchtere kalveren van 80 cent per K. G. in het been; 2. aan de gemeentebesturen in over- wsging te geven vleesch van nuchtere kal veren aan slagers voor distributie te ver strekken tegen den prijs van 55 cent per K. G. ia het been 3. ingevolge artikel 2 en artikel 8 der Distributiewet 1916, voor nuchter kalts- vleesch vast te stellen een maximum-klein- handelprijs vsn 70 cent per K. G. in het been en van f 1.per K.G. uitgebeend; 4. te bepalen, dat in de gemeenten, waar kalfsvleesch wordt verkocht in het been, geen verkoop zal mogen plaats vinden van uitgebeend kalfsvleeschevenzoo zal in eens gemeente, waar uitgebeend vleesch verkocht wordt, geen verkoop van vleesch in het been mogen plaats vinden. Amersfoort, 10 April 1918. De Burgemeester voornoemd. VAN RANDWIJCK. VISCHAKTEN. Blnne s c h e r ij. De Burgemeester der Gemeente Amers foort, maakt bekend, dat ter Gemeente secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aanvragen tot het bekomen van een v i s c h- of ben gelakte, voor het jaar, aanvangende 1 Juli a.s. en eindigende 30 juni daaropvolgende, en noodigt belang hebbenden uit hunne aanvragen zooveel mogelijk vóór den 15011 Mei e.k.. aan hem in te dienen. De navolgende akten worden uitgereikt a. üroote vischakten, lot het visscben met alle geoorloofde vlscbtuigen. tegen be taling van twee gulden vijftig cents, (f 2.30) b. Kleine vischakten, tot het visscben met een daarin genoemd vischtuig, tegen betaling van een gulden (f 1- c. Hengelakten, tot het visschen met meer dan één hengel, tegen betaling van vijftig cent (fo.50). Voor het visschen met één hengel, gec» loop- of sleephengel en geen peur zijnde, behoeft geen uauvrage te geschieden. Kostelooze vergunningen om te visschen worden niet meer verleend. Geen akte wordt uitgereikt ie. aan hem. wien ingevolge art. 34, eerste lid, der Visscherijwet, de bevoegdheid om krachtens een consent of akte ie vis schen is ontzegd, voor den duur der ont- zegging 2e. aan veld- en boschwachters, beamb ten der marechaussee, niet zijnde hulp officieren van Justitie, ambtenaren van Rijks- en gemeente-polUie, beneden den rang van Inspecteur de Rijks veld wacbt en van In specteur van Politie, beambten van den Rijks- en provincialen Waterstaat en be ambten van de domeinen, beneden den rang van hoofdopziener. Amersfoort, den 11 April 191S. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK, De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 3381 40 Rijks bureau voor de Distributie vau Graan en Meel d.d. 10 April 1918 maakt bekend dat de Minster van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goed gevonden te bepalen dat alle haver, gerst en veldboonen, welke ingevolge zijne beschikking van 15 Augus tus 1917, -Staatscourant No. 191, aan land bouwers voor de voeding van eigen vee en paard211 zijn teruggegeven .zoogenaamd ge laten), en nog niet vervooderd, na 30 Juni 1918 onderwijld bij de Regeermga-commis sarissen voor de Rijksgraaf, verzameling moet worden ingeleverd. Voor paarden boven de twee jaar mag 11a dien datum per stuk 100 K.G. haver, gerst of velboonon worden behouden. Uet.-ij uit het van de bovengenoemde teruggegeven hoeveelheid nog op 30 Juni overgebleven quantum, hst/ij uit den nog bij co land bouwers aanwezigen er. n-y niet icgelever- den voorraad haver, veldboonen -I gerat. Aan hen die blijken niet onverwijld tot de verplichte inlevering van de restcerende hoeveelheden haver, boonen of gerst, met uitzondering van de bovengenoemde hoe veelheid voor paarden, te zijtt ov-rgi g«)n. zal van den oogst 1918 niets voor dt- en- ring van hun vee worden teruggegeven. Amersfoort 12 April 1918. De Burgemeester or:: - n... VAN RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. -M";» atdetlmg Crisiszaken Bureau Volksvoeding d.d. 9 April 1918, maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, beeft goed gevot L-n te bepalen: dat de uitvoer van zoetwatervisch, aal ot paling en zalm alleen zal mogen geschieden: a, naar Duiuchland, Oostenrijk en lie gl<- iteririjk, via de stations Oldcnzaal, Zevenaar er Groes- beek 2. naar België, via do stations Nors. >a* van Gent en Roosendaal; b. naar Eugclaad, via de haven van Rotterdam. Amersfoort, 10 April 191 De Burgei loemd, VAN RANDWIJCK.

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1