Donderdag 25 $4$ April 1918 No. 9021. 68e Jaargang Uitgave van de Drukk ry „De AmerstoortKclie Courant, voorheen Firma A. 11 van Cleeff' REDACTEUR F. W. H. O U D E N S. AMERSFOORT. BUREAUX. KORTE GRACHT 9 Verschijnt Oiundw;-. Donderdag- en ZutrniagaToiid. A bour.emeiit per 3 maanden j 1.— franco per post /T.15. A dvortentipn 1—6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel- abonnement reductie, waarvan tariet op aanvraag kosteloos. Legale, officieele- en ooteigenings- advertentien per regel 15 cent. Raclamot 1 -5 regels ƒ1.25 Bewijsnummers worden in rekening gebracht rn kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. VALKESTRAAT 19. Bij advertc-ntiên van buiten de stad worden de lncasscerkosten in rekening gebracht. Postbus 9. Telefoon 1 K i: N M S (1 K V I N G 1: WINKELSLUITING. Buryenieester en Wethouders van Amers foort, maken bekend, dat. ingevolge art. 9 j° art. 1, i° sub b der Verordening op de win kelsluiting, het sluitingsuur der winkels op 8 Mei a.s. zal zijn 10.30 uur 's avonds en dat tevens op dien datum tot ge noemd uur ontheffing wor.it verleend van het bepaalde in art. 1. 1" der verordening, houden..e het verbod van het gebruik van gas uit de Gemeentelijke gasfabriek en van electriciteit door middel van het gemeente lijk kabelnet op bepaalde plaatsen en be paalde tijdstippen. Amersfoort. 22 April 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester. Van RAN'DWIJCK K. KAAN Jzn. I.s. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op art. 264 der Gemeentewet. doen te weten, dat het 4e suppletoir en het 5e primitief kohier, het 2e forensen kohier en het 2e kohier krachtens art. 15a der INKOMSTENBELASTING, over het dienstjaar 1917. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht, in af schrift gedurende ,1 maanden op het Bureau der Gemeente-belastingen, Koestraat 9, voor een ieder ter lezing liggen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, Van RAN'DWIJCK. I)e Burgemeester van Amersfoort brengt ter keniii.» -an de ingezetenen dezer Gemeente, dal iiet door den Directeur van 'e Rijks-directe belastingen, enz. te lbrecht execu toir verklaard kohier No. 1 van de l'srsouselo belasting over het diensijaur 1'jis hui. den Ontvanger van 's Rijks directe helasiingen alhi- r ii ter hand gesteld, aan wirn ieder verplicht is zijtion aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplant te Amersfoort den 28 April 1918. Dp Burgemeester voornoemd, Van RAN'DWIJCK. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, doen te weten, dat (.oor den Raad dier Gemeente in zijns vergadering van 26 Maart 1918 is vastgesteld de volgende verordening Verordening tot wijziging der verordening ter beperking van tabaksverbruik door kinderen. Artikel 1. In artikel 1 wordt in plaats van «tabak, sigaren of sigaretten» gelezen «tabak onder weiken vorm ook Artikel 2. In artikel 2 wordt achter het woerd «tabak» Ingevoegd«onder welken vorm ook». Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Utrecht volgens hun bericht van 15 April 1918, 5e Afdeeling. No. 700/239, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25 April 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester. Van RAN'DWIJCK. De Secretaris. K. KAAN Jzn. I.s. HINDERWET. gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, brengen ter kennis van het publiek, dat DE VRIES Co. ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tol het uitbreiden eener zeepfabriek door het plaatsen van een electromotor van 7.5 P K. tot aandrijving van 3 zeeppoéderinolti'S, ter vervanging van een stoommachine, ui het perceel alhier gsGgeu aan de Noordstraat no. 29, bij het kadaster bekend onder Sectie D no. 1589; op de Secretarie der gemeente ter visie ligt. en dal op Woensdag, den 8 Mei aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overslaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren legen bet uitbreiden van de inrichting In te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande juris prudentie alleen zij gerechtigd, die over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor hel Gemeentubestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, 24 April 1918. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, VAN RAN'DWIJCK, De Secretaris, K. KAAN. Jzn. I.s. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 23 Aoril 1918, aan J. BUNNICK en zijne rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergunning is verleend tot het oprichten van een timmerfabriek met zagerij en het plaatsen van een electromotor van 15 P.K, in het perceel alhier, gelegen aan den Soester- weg, kadastraal bekend Gemeente Amers foort, Sectie D, no. 3522. Amersfoort. 24 April 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, VAN RAN'DWIJCK. De Secretaris, K. KAAN Jzn. i.s. De Burgemeester van Amersfoort gelezen de circulaire No. 2Ó997. afdeeling Crisiszaken bureau Volksvoeding d.d. 20 April 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden a. in te trekken zijne beschikking d.d. 6 April 191S, afd. Crisiszaken No. 71772. bureau Al, beoogettde eene beperking in de aflevering van boter te bevorderen. b. te bepalen. 1 Het is aan producenten, verboden boter af te leverendit verbod is van toe passing op alle producenten, onverschillig of zij al dan niet in filialen, depots of op welke andere wijze ook boter plegen af te leveren. Dit verbod is niet van toepassing op de aflevering van boter waartoe een producent opdracht is gegeven door de Botervereeniging ingevolge de boterdistri butieregeling. 2, Van het verbod, sub 1 gesteld, kan, al dan niet voorwaardelijk, ontheffing wor den verleend door de Rijkscommissie van Toezicht op de Botervereeniging; zulk een ontheffing zal niet worden verleend aan producenten, die niet reeds vroeger boter aan verbruikers plachten af te leveren, zulk eene ontheffing kan ook worden verleend aan producenten die in depots of filialen e.d. boter aan verbruikers plegen af te leveren, c. te bepalen dat in de beschikking van 22 September 1917, afd. Crisiszaken No. 697 Bureau A.Z., bet bepaalde sub c van art. 1 zal worden gelezen als volgt: c. op hoeveelheden van 1 K.G of minder. De Burgemeester voornoemd, Van RAN'DWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen de Circulaire No. 63789/36, Rijks bureau voor de Distributie van Grean en Meel d.d. 20 April 1918 maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel beeft goedgevonden te bepalen Art. 1. met ingang van 27 April 1918 zal op de bons der broodkaarten, in af wijking van het bepaalde bij het iste lid van art. 2 der distributieregeling van brood, bloem, meel en rogge, vermeld zijn het dubbele van het gewicht der broodsoort, hetwelk op die bons kan worden gekocht en verkocht. Art. 2. Met ingang van den art. 1 ge noemden datum zal het tijdvak waarvoor eene wittebrood, bruinbrood, roggebrood en aanvullingsbroodkaart geldig is bestaan uit zeven dagen. De Burgemeester voornoemd, Van RAN'DWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No. 2699; afdeeling Crisiszaken Bureau Volksvoeding dd. 20 April 1918, maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden dat zijne beschikking van 6 April 1918, afd. Crisiszuken No. 71772, Bureau A.Z., beoogde een hindernis op te werpen tegen grooteren opslag van boter, dan met een normaal ver bruik in overeenstemming is tt achten. Er zijn aanwijzingen, dat deze bedoelingen niet hel gewenschte resultaat hebben gehad, in '1 bijzonder doordat produchien rechtstreeks aan verbruikers groote hoeveelheden boter zijn blijven leveren. j De hierbijgaande beschikking heeft ten doel aan de ondervonden bezwaren tege moet te komen door elke aflevering voor een product te verbieden zonder vooraf ver kregen toestemming. Zulk eene toestemming zal nimmer worden gegeven voor aflevering door een producent aan verbruikers, indien die producent niet reeds vroeger in zijne filialen of depots boter aan verbruikers placht af te leveren. Dat op die wijze in de zaken van pro ducenten moest worden ingrepen is een onvermijdelijk gevolg van de omstandigheid, dat zij te rechter tijd nalieten te bevorderen, dat bet doel zou worden bereikt, dat met voldoende duidelijkheid uit de in den aan hef dezes bedoelde beschikking sprak. Tevens werd de beschikking van 23 Sep tember 1917. welke van het verbod van vervoer van boter uitsloot hoeveelheden van 5 K. G. of minder in dier voege ge wijzigd, dat thans vervoer van meer dan een K.G. boter reeds gedekt zal moeten zijn door een vervoervergunning, afgegeven door de Rijkscommissie van Toezicht op de Botervereeniging. De Burgemeester voornoemd. Van RAN'DWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire No. 17242 afdeeling Crisiszaken Bureau Nijverheid d.d. jo April maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden vast te stellen de volgende harde zeep en zeeppoederregeling ie. De aflevering en het vervoer uit eenig deel eener gemeente naar alle overige deelen des Rijks, hetzij in of buiten die ge meente gelegen is verboden van harde zeep en van zeeppoeder. 2e. Onder harde zeep wordt in deze be schikking verstaan alle zeep in stukken, on geacht de grootte of vorm of eventueel bij- mengels. 3e Onder zeeppoeder wordt in deze be schikking verstaan alle zeep die in poeder- vorm is. hetzij op zichzelf, hetzij vermengd met andere stoffen, onafhankelijk van de benaming welke aan het artikel door den fabrikant of handelaar daarvan wordt ge geven. 4e. Het bepaalde sub 1 is niet van toe passing op toil" eep, scheerzeep en medi cinale zeep, welxe op het tijdstip van in werkingtreding dezer beschikking de fabri kanten reeds hebben verlaten. 5e. Onder toiletzeep wordt iu deze be schikking verstaan slechts die harde zeep, welke minstens 75 pCt. vetzuur bevat en bovendien door baar uiterlijk het kenmerk draagt toiletzeep te zijn. Onder scheerzeep en medicinale zeep wordt verstaan die harde zeep, welke min stens 75 pCt. vetzuur bevat en bovendieu door haar uiterlijk het kenmerk draagt, scheerzeep, respectievelijk medicinale zeep, te zijn. 6e. Het bepaalde sub 1 ia niet van toe passing op harde zeep en zeeppoeder, welke in den handel zijn gebracht door fabrikanten, die als harde zeep respec tievelijk zeeppoederfabrikant - zijn inge schreven bij het Rijkszeepbureau, mits de zeep verpakt zij en/of de zeep gemerkt zij overeenkomstig dc aanwijzingen door het Rijkszeepbureau. te geven. ;e. Het verzoek tot inschrijving wordt schrif telijk gericht tot het Rijkszeepbureau 1 Park straat 4a 's-Graveuhagej onder bijvoeging van eene nauwkeurige opgaaf van per- ceelen en perceelgedeeiten waar de fabricage plaats vinden, zoo n-.ede van de opslag plaatsen en bergplaatsen der fabriek voor de grondstoffen en het afgewerkte product. 8e. Door de indiening van een verzoek tot inschrijving verpli<ht de fabrikant zich te gedragen naar de voorwaarden, zooals deze door hst Rijkszeepbureau zullen worden vastgesteld, 9e. De inschrijving sub 3 bedoeld kan door het Rijkszeepbureau worden doorge haald. a. indien de fabrikant de voorwaarden overtreedt door het Rijkszeepbureau gesteld, behoudens beroep op den Minister "an Landbouw, Nijverheid en Handel. b. indien de fabrikant hiertoe een ver zoek richt tot het Rijkszeepbureau. 10, Deze beschikking treedt in werking op rs Mei 1918. De Burgemeester voornoemd, VAN' RAN'DWIJCK. De Burgemeester der gemeente Amers foort, gelezen de circulaire No. 26504, afdeeling Crisiszakcu Bureau Volksvoeding d.d. 22 April 1918, maakt bekend dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden te bepalen: dat in zijne beschikking va 9 April 1918 No. 25270, afdeeling Crisiszaken, bureau Volksvoeding na sub 1 /al worden inge voegd ia. vast te stellen de navolgende maxi mumprijzen voor jonge en belegen Gouda kaas 20 4- bereid onder rabbinaal toezicht a in den groothandel f35 per 50 K.G b. in den tusschenhand. f 3b 50 c. in den kleinhandel f 0.421 per i K.G. fo.09 per 0.1 K.G. en fo.04v per 0,05 K.G. De Burgemeester voornoemd. VAN RAN'DWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort gelezen circulaire No 17336 afdeeling Cri siszaken Bureau Nijverheid dd. 16 April 1918, maakt bekend, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden art. 6 dier regeling als volgt te wijzigen

Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1