Cadée, C. A. Lagaaij, Henrlott# G. Knotten belt, R. Wel», H. P. Kramer, J. Rovers' Liesj# G. Kater, P. Koning. Danie Bolten, J. C. H. Swaving, M. L. Boshuizen, J. W. Groanevelt, G. G. Kramer, Annette Hasael- bach, C. H. Bartelsman, H. J. Bekklng, H. G. van Hengel, H. J. Drossaart Lulofe en voorwaardelijk W. Houttaager; van de tweede naar de derde klasseItje van Goïnga, H, M. van der Wijck, Tine Kaaijk, G. A. Ament, J. L, Pi#r«ma, Nellie Dekker, J. B. C. Brouwer, Betale J. C. Achterberg, J. H. van Voorthuyaen, J. A. Amant, J. F. Dohna, C. L. Keete, Femina Vorstman, H. J. W. Keidel, E. E. Vrijdag, Chr. A. Mulder, Lucie J. de Vries, Gera D. de Kloet, W. Bolk, Ida Baartman, H. J. Scholten, N. J. van Wijck Jurrlaanse, C. M. van der Woerd, H. E. Smit», J. W. de Winter. G. R. Kets, Lous G. van Veen, P. M. van der Werf, Ina S. C. van der Hoeve, A. J. Hein», B. A, Klein, W. Braams en G. Engelberis; Van de derde naar de vierde klasse B. C. Comijs, H. Ockers, D. Gomperts, Ella M. van den Berg, J. P. van Doorn, E. L. de Groot, J. M. M. Beaufort, J. Algera, E. E. Wlnckel, G. W. van Dedem, A. de Boer, Christine Bremekamp, B. W. Hop perus Buma, W. P. Wegener, J. H. van Goor, H. Bekker, F. A. van der Helde, J. E. Engelberts, H. S. de Jong, J. H. v. d. Belt, G. H. P. v. d. Meene, M. J. van der Colk, J. P. de Best, M. L. Stoel, W. Prins, Mien F. M. Ouden», W. J. Schokker. C. W. van Hoogstraten, C. C. Callenbach, J. H. Carpertler Alting, J. W. G. Heunks en Marie E. de Jong; Van de vierde naar de vijfde klasse: A. H. de Klerck, H. van den Bos, A. H. F. Blaeuw, D. Bouman, J. J. Th, Evers, J. C. Peter», W. J. Bijleveld, W. A. Cllnnett, M. J. J. Schreven, J. A. van der Hoeve, P. H. A. Bekking, P. L. Burggraaf, T. H. van Ooik, J. F. A. van Weezei Errens, J. A. van Kuik, J. C. E. Gaemers, L, Beer- nink, K. C. van Rijn, P. A. van Scherm beek, A. Latenatein van Voorts, Rie Bolten, R. M. Güsta Wöhrmann, Corrie Kruis, Nellie W. Dourna, Mies Crop, Marie T. Dohna en de toehoorderes Marie J, Vrijdag. Gemeentel ij ke Middelbare Handelsdagschool met 4-j. c.) (Directeur dc heer J. Peper. Bij het op 7, 8 en 9 Juli gehouden toe- latlngs-examen zijn geslaagd voor de ie klasse; G. Arbon, J. Ariaans, G. R. Baat, H. de Boer, H. G. Bosselaar, M. W. van Buuren, L. L. T. van Eykelenburg, J. W. Haaxtaan, W. v. d. Horst, J. H. Kamm, H. E. Kisser, G. Klaasson, K. M. Reich- mann, W. Schukking, N. O. Veenstra, L. A. H. Wijnhof, A. G. van Zwol, allen te Amersfoort. B. Breunesse, G. Geitenbeek, J. C. Harmssn, J. F. Holdorp, J. F. van Hulsteijn, T. W. van Keeken, J. G. D. La cunes, J. Tuninga en A. v. d. Wetering, allen te Baarn; J. H. Coppens, H. J. Cuy- pers, X. Keuker, J. Kreuning, A. K. Meijer, L. K. Schopman, G. van Seppen en D. Verwey, allen te HilversumP. J. Goedvree te Putten; G. van Goor te Bunschoten; H. J. Haalboom en N. Westbroek te Drie bergen; N. H. Heere, Den Dolder; T. v. d. Herberg en R. T. C. Kool, Glindhorst; M. van Herwaarden, SoestH. van Leeuwes, Veenemdaal; F. E. Ruben», LarenH. Rou- wé, Harderwijk en H. van Butselaar te Do Bilt; afgewezen 15 candidaten. Voor de z klasseJ. Beyer, G. W. Heere, A. Kiers en M. H. Prins te Amersfoort; afgewezen 4 candidateu. R. K. Vroedvrouw. Aan de >Eembode< ontleenen wij het bericht, dat zich hier ter atede een R. K. Vroedvrouw zal vestigen. Haar adres is nog niet definitief bekend. Zij, die echter van haar hnlp wenschen gebruik te maken, kunnen zich aanmelden bij de bestuursleden van den R. K. Vrouwenbond. O r a n j e-V ereeniging. Ale vervolg op de onlangs gehouden vergadering is thans door het bestuur der Oranje-vereeniging een tweede vergadering belegd op Dinsdag 15 dezer, 's avonds half 9 in café »'t Boompje» ter verdere bespre kingen omtrent een feestelijke herdenking, dat Nederland bulten den oorlog bleef. Nog een vereeniglng. Naar wij vernemen is hier ter stede een biljartclub opgericht, die den naam diaagt van »Amersfoortsche Biljart-club* met aan vankelijk 24 leden. De club zal zich aan sluiten bij den Nederlandschen Biljart-Bond, Christel ij ke Bestuurdersbon d. Met 't oog op de ongemotiveerde hooge prijzen van vele levensbehoeften, is op de jl. Vrijdag gehouden ledenvergadering van de Chr. Bestuurderabond een commissie be noemd met de opdracht daartegen maatre gelen te beramen en deze ter uitvoering aan genoemde Bond voor te leggen. P o 1 o-w edstrijden. Wanneer wn niet te optimiatisch zijn, dan laat het weer zich voor morgen, Zondag, uitstekend aanzien. Daarom herinneren wij aan de Pole-wedstrijden, die morgen in onze Zwem-inrichting door A. Z. P. C. zullen gehouden worden of die althans zijn aange kondigd, en waarvan wij zeker dien tegen D. J. K.al» don voornaamate mogen noemen. Amersfoortsche bad- en Zweminrichting. De temperatuur van bet water was heden morgen 7 uur 60 graden Fahrenheit. Loge >Immer Vooiwaarts* Bovenstaande Loge van de Neutrale On afhankelijke Orde van goede Tempelieren te dezer stede hield Donderdagavond in het hotel >de Zwaan* een openbare bijeenkomst waarin Prof. J. van Rees over doel, streven en werkwijze van de Loge een duidelijke en aniineeerende uiteenzetting gaf. Jammer dat zoo weinigen aan de oproeping hadden gehoor verleend; bet zaaltje was slechts matig bezet met eenige jonge, strijdlustige Drankbestrijders, J. G. O. B.'ers, en een paar belangstellende volwassenen. Nadat de leider dezer vergadering een kort openingswoord bad gehouden erlangde Pref. van Rees het woord, die begon met een historisch overzicht te geven over het ontstaan der drankbestrijders-beweging in ons land, nadat deze beweging reeds gedu rende een kwart eeuw te voren in Amerika en Engeland nuttig was werkzaam geweest. In bet eerste stadium van deze beweging aldus spr., begon men in Amerika met de z.g. matigheidavereenigingen (clubs) te stich ten die daar regelmatig bijeenkwamen en straffen oplegden aan hen, die de grenzen der matigheid overtraden, een straf die hierin bestond.'dat, wie het eerst onder de tafel terecht kwam het geheele gelag moeat betalen. Men zag echter weldra in, dst op deze wijze die clubs niet waren te handhaven, en daarom ging men langzamerhand over tot het stichten van een vereeniging tot bestrijding van alle sterke dranken. Ou» land bleef daarbij niet ten achter en ook hier ging men dus over tot een z.g. afschaffersverecniging, waarin echter het gebruik van bier, port en wijn nog was toegestaan. Deze afschaffersveresniging heeft het in haar bloeitijd tot 'n 12000 tal leden weten te brengen, doch successievelijk was dit aantal gedaald tot ongeveer 1000 ten gevolge van die ééne grooto fout, de fout nl., dat het geoorloofd was om biar en wijn te schenken. Geruimen tijd dan staat spr. stil bij het proces, dat ook ons land doorworstelde, al vorens het over zijn geheelonthoudersver- eenigingen kon beschikken en toen dan ook op het Geheslonthouderscongre» van 1897 de Algemeene Nederlandsche Geheelont- houdorabond totstand kwam, heeft daarna een geregelde bloei op dit terrein plaats gehad en zijn daaruit de noodige zuster verenigingen in het leven geroepen, die op het gebied van de drankbestrijding reeds enorme resultaten wisten te bereiken, dank zij vooral ook de taaie volharding van het jonge opkomende geslacht. En daarom, vraagt spr. zich af, was het nu wel zoo noodzakolijk dat naast al deze nuttige geheelont houdersverenigingen, nog een vereniging noodig was, als die van de Goede Tempe lieren en dan gelooft spr. deze vraag zeer bevestigend te moeten beantwoorden, Spr. gaat nu vervolgens doel en werkwijze van de Orde der goede Tempelieren uitvoerig na, om duidelijk naar voren te brengen, dat vooral hst reddingswerk ten behoeve van drankzuchtigen en het strsven naar een ware broederschap een der voornaamste eigen schappen der goede Tempelieren zijn. Eenmaal tot de Loge toegelaten, en men dus met het klopteeken, het wachtwoord enz, bekend is, zal men bemerken, welk een heerlijk werk men op het terrein der drankbestrijding kan en ook zal verrichten. Zonder maar iets te willen afdingen, op vereenigingen als J. G. O. B., de A. N. G. O. B. en meer dergelijke, zal men toch ondervinden hoe men bij de Goede Tempe lieren, vruchtbaar en met groote voldoening, in het bijzonder 'treddingswerk kan uitvoeren Spr. kan dan ook niet nalaten de aan wezigen met warmte op te wekken, zich bij de Onafhankelijke Orde van goede Tem pelieren aantesluiten. De minimum leeitijd hiervoor vereischt is :8 jaar. Met een woord van dank aan dan spreker voor den leerzamen avond, sluit de voor zitter de bijeenkomst. Zondagsrust. Morgen zal alhier da genaeskundige prac- tijk worden uitgeoefend door de geneeehearen Batenburg, Morren en Schreuder. Morgen is hier alleen geopend de apotheek van den heer J, J. P. van Wisselingh, Lan- gestraat 112. Tel. 213. Welke apotheek tevens dia is waar ge durende de komende week 's avonds na 8 uur en 's nachts de recepten worden klaar gemaakt. Uit het polïtie-rapport. In de b»rooving-ge8chiedenis aan ons Postkantoor men herinnert zich dat hier 'n dame een groot bedrag aan geld werd ont rold meende de politie een spoor gevon den te hebben, of liever heeft zij een spoor gevonden, want dientengevolge werden 4 personen aangehouden, die omtrent deze zaak nader zijn gehoord. Wegens gebrek aan bewijs moesten zij echter worden vrij gelaten. Ook herinnert meu zich den militair, die achter op den Utrechtschen weg zich half ontkleed aan minderjarige kinderen toonde. De politie Is het mogen gelukken te ont dekken, wolke militair zich hieraan schuldig maakte. In verband echter met den jeug digen leeftijd van de kinderen van den aan gever van dit feit, wenscht hij geen straf vervolging te doen Instellen. De militaire autoriteiten zijn evenwel met de handelingen van dien militair In kennis gesteld. Een ingezetene uit Utrecht is bekeurd wegens het berijden van een niet-verlicht rijwiel. Een volkslogementbawoner uit deze gemeente en een inwoner vsn Hilversum zijn wegens openbare dronkenschap naar hst politiebureau overgebracht. Laatstgenoemde bleek ook gesignaleerd te staan voor 30 dagen hechtenis of f30 boet». Een bewoner van de Huygenslaan deed aangifte, dat in den nacht van 10 op 11 dezer uit een echuurtje naast zijn woning doormiddel van braak 3 rijwielen zijn ont vreemd. Eenzelfde aangifte van braak geschiedde door een bewoner aan de Paulu» Buyslaan In den nacht vaa ti op 12 dezer, doch waar het één rijwiel betreft. Tegen een winkeljuffrouw, wonende in de Brouwerstraat, doch In betrekking in den omtrek van de Langegracht ia pro cesverbaal opgemaakt, wegens het werpen van vuil in die gracht. Aan 4 peraonen werd alhier nacht verblijf verleend. Door het hoofd der achool aan den Leuaderweg, den heer Keete werd aangifte gedaan van inbraak in die school in den nacht van 10 op 11 dezer. Buitenlandsche Kroniek. De berechting van Wilhelm II. Prins Helnrlch van Pruisen, de broeder van den ex-keizer, van wien gezegd wordt dat bij zich nooit sterk aangetrokken voelde tot zijn keizerlijken broeder, heeft eeu tele gram gezonden aau ziju neef, dea koning van Engeland, waarin hij d»2»n in naam der gerechtigheid verzoekt te willen afzien van de uitlevering van Zijne Majesteit Keizer Wilhelm II. Ik zoo gaat Prins Helnrich voort die sa een gesprek met Uw» Majesteit te Londen den lósten Juli 1914 naar Duitseh- land terugkeerde en tot de mobilisatie bij onzen keizer vertoefde, ben getuige geweest hoe de keizer en diens raadgevers getracht hebben met alle middelen een oorlog te voorkomen, als onheil voor de menschen. Ik ben bereid den jarenlang h; strijd met de waarheid uitgestrooiden laster over den Duitschen keizer te weerleggen en ik stel mij ter beschikking van Uwe Majesteit om U behulpzaam te zijn de waarheid aan het daglicht te brengea over de oorzaak vau den oorlog en de gevolgen daarvan. Het wordt voor koning George een lastig geval, want Prins Heinrlch, die vóór het uitbreken van den oorlog dikwijls en lang in Engeland vertoefde, was zeer bevriend met den Engelschen Koning. De Prins was, althans vóór don oorlog, een vriend en be wonderaar van Engeland. In zijn residentie te Kiel was de dagelijksche spreektaal En- gelsch. Misschien is doze Engelschgezind- heid oorzaak, dat hij ztch tijdens den oorlog steeds op den achtergrond gehouden heeft, ook in zijn functie van Admiraal. Men heeft die terughoudendheid ook toegeschreven aan oneenigheid met den keizer, met wien hij nooit buitengewoon sympathiseerde. Des te meer waarde moet men er aan hechten, dat hij nu voor zijn broer partij trekt, als ver dediger tegenover den Koning van Engeland, die in Prins Heinrich krachtens oude vriend schapsrelaties, vertrouwen moet hebben. 't Is dan ook wel eigenaardig dat er na de verklaring van Lloyd George In het Lagerhuis een zekere stemming van sym pathie voor den Ex-Keizer is ontstaan. De ratificatie van het vredes- verdrag. Gevolggevend aan het besluit der Nationale Vergadering, heeft de rijkspresident Woens dagavond om acht uur het vredesverdrag bskrachligd. Kort daarop Is de desbetref- de oorkonde met een koerier naar Versail les afgezonden. De goederen van koning Ferdinand. Op verzoek van den ttorney-Generaal heeft het Hof van Justitie te Londcu de inbeslagneming bevolen van de bezittingen welke koning Ferdinand van Bulgarije in Engeland heeft en die een waarde vertegen woordigen van 400.oeo pond sterling. O.-W.'ers gearresteerd. Te Marseille zijn de twee gebroeders Pollet, de voornaamste industrieelen der stad, gearresteerd, die tijdens den oorlog een fortuin van 44 millioen hadden weten bijeen te garen met de vervaardiging van ont stekingsinrichtingen voor granaten en ver schillende metalen voorwerpen voor het leger. Hun wordt ten laste gelegd, dat zij voor de vervaardiging dier ontstekingsin richtingen minderwaardig materiaal hebben gebruikt, dat zij artikelen hebben geleverd die geweigerd zijn, dat zij voor hun persoon lijk gebruik grondstoffen, door den Staat verstrekt, hebben gebezigd en dat zij voor zich persoonlijk soldaten hebben gebruikt, die vrijgesteld waren voor de fabricatie van oorlogsmateriaal. De Vredesonderhandelingen met Dultsch-Oostenrijk. Uit de Fransche stad St.-Germain, waar de vredesdelegatie onder voorzitterschap van den staatskanselier, dr. Renner, nu reeds twee maanden lang de beslissingen afwacht door de Verbonden mogendheden te nemen, wordt gemeld dat van Clemenceau namens hen een antwoord is ontvangen op de door de delegatie ingediende bezwaren tegen de haar gedeeltelijk overhandigde vredesvoor waarden. Het bericht bevestigt de mededoellng van Reuter, dat de Conferentie besloten heeft eenige verzachting van de voorwaarden te bewilligen. Ten eerste vervalt de bepaling dat be zittingen van Dultscb-Oostenrijksche staats burgers in" de andere landen der voormalige Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie in be slag genomen of gellkwideerd zullen worden. Bovendien wordt verklaard dat na verloop van drie jaar ten aanzien van de bandels- betrekkingen tusschen Dultsch-Oostenrijk en de Bondgenooten het beginsel van gelijke rechten zal worden toegepast. Ten slotte wordt beloofd dat na de be krachtiging van het vredesverdrag, mits Dultsch-Oostenrijk een «verantwoordelijke regeering» bezit, de toelatlog van den staat tot den Volkenbond in gunstige overweging zal worden genomen. UIT DEN OMTREK. Baarn. De Commissaris der Koningin in de Prov. Utrecht heeft benoemd tot leden on leden voorzitter» dor Gezondheidscommissie, waar van de zetel alhier gevestigd is, de beeren dr. A J. A. Thomas, tot lid voorzitter en G. L. Baron van Boetzelnar In do Bildt tot lid. Bussum. E oor de notarissen P. de Booy van Am sterdam en J. A. Wilkens van Haarlem werd de vorige week in openbare veillag gebracht het landgoed >de I.imiten*, groot plm. 80 H.A. onder de gemeenten Huizen en Naarden. In 17 perceelon was toen de opbrengst f216,562. Dezer dagen werd genoemd landgoed afgemijnd door den heer R. Schipper, ma kelaar c. op f 50.000. De totale opbrengst was alzoo f266.561. Het hootdstembureau heeft door het be danken van den heer J. van Egmond (Chr.- Hist.) tot raadslid gekozen verklaard den heer A. J. Lafeber. Van de 15 der tegen woordige raadsleden zullen er In Sept. 10 niet meer in den raad verschijnen. Hilversum. Den gemeenteraad aihior heeft benoemd tot directeur van den Gemeentelijken Genees kundigen- en Gezondheidsdienst de heer B. I. H. Stieler, arts te dezer stede. S e e s t. De Commanditaire Bankvereeniging H. L. A. Dullaert en Co. te Amersfoort, bericht, dat de 5J/2 pet. leening gemeente Soest negenmaal overteekend is zoodat op de groote inschrijving slechts een klein bedrag kan worden toegewezen. Utrecht. Door de melkslijters te Utrecht Is be sloten dat vanaf Donderdag de prijs der melk 20 cent per Liter zal bedragen, kar- □emelk en taptemelk 10 cent, gepasteuri seerde melk 21 cent de heele en 11 cent de halve flesch. D* slijters geven als motief op, dat de boeren den melkprijs opdrijven, omdat zij er voordeeliger kaas van kunnen makcD. De gemeenteraad heeft besloten den gas- prije te verhoogen, zoodat hij voortaan ls: 12 cent per M:|. voor de eerste 25 M3. per maand en 17 ct, per M8. voor het verdere verbruik (resp. u'/a en 17l/a ct- voor muntgas). Wageningen, In de dennenbosscheu op de Veluwe, o. m. bij Amerongen, Ede, Lunteren, Beunekom en elders, wordt groote schade aangericht door de gestreepte d«nne»rups, de schade lijkste vau alle rupsensoorten, die aan het naaldhout nadeel kunnen toebrengen. Bij millioenen exemplaren vertoonen zich de rupsen, die eerst de jonge dennennaalden opvreten en later ook de oudere naalden doorbijten. Daardoor valt de bovenste helft op den grond, terwijl de seat wordt opge vreten. De aangetaste boomen zijn reed» uit de verte aan hun bruine kleur te kennen. Het gevaar is groot, dat de aangetaste boomen bij massa's doodgaan, vooral wanneer de xomer droog blijft. De rups is 4 c.M. lang, de kleur is groen met witte overlengsche streepen, en een enkele smalle oranjekleurige streep aan eiken kant. BINNENLAND. De duurte. In de gisteren gehouden Kamerzitting deelde de minister van Landbouw o.m. mede te. een enquête-commissie te willen in stellen, die de oorzaken der huidige duurte van eerste levensbehoeften zal onderzoeken; ze. den boteruitvoer te zullen verbieden en eventueel de geheele kaasproductie te zullen stopzetten, Indien de prijsstijging dezer producten niet eindigt. De prijs van het Wittebrood tal eerst daags 10 pCt. goedkooper worden. In de zitting van gistermiddag heeft de Eerste Kamer zonder stemming aange nomen het wetsontwerp betreffende de onder wijzerssalarissen. De Arbeidswet. De Tweede Kamer heeft gisteren het wetsontwerp-Aalberse aangenomen met 69 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de hceren Van Ravensteyn, Wijnkoop, Kolthek. Daarna ging de Kamer op recè», De Soc, Dem. zongen de Acht-uren-marsch, de Rechterzijde hief het Wilhelmus aan. Kolenaanvoer. Tot nader order loopen over Zevenaar 6 dagen por week dagelijks twee extra treinen -.oor vervoer van steenkolen en briketten van Duitschland naar Nederland sche stations. Mr. J. B. B o m a n s. Naar men nan het N. v. d. D. mededeelt, zou Mr. J. B. Bomans, lid van de Tweede Kamer ernstig in aanmerking komen voor het sinda einde Juni vaceerendo burgemees tersambt van Schiedam, Nog een vrouwelijk Raadslid, Het Centraal Bureau te Amsterdam ver klaarde in de plaats van den heer B. Nler- strasz, die zijne verkiezing tot Raadslid niet heeft aangenomen, als gekozen Mevrouw W. Asser-Thorbecke. (V.L.) De toestand van Deventer. In verband met de sombere berichten van den financieelen toestand der gemeente Deveuter heeft Mr. de Boer, Wethouder van Openbare Werken, erkend, dat de finan- cieele stand van zaken werkelijk op 't oogenblik "oor de gemeente Deventer deplorabel 1*. De geldbronnen die de ge meentewet aangeeft, zijn voor deze gemeente uitgeput, elke verdere uitgave komt auto matisch te liggen op de belastingbetalers van den Hoofdelijken Omslag. Heil kan Deventer momenteel slechts verwachten van een ruime uitkeerlng uit do O. W. belasting en van een besluit tot heffing eener algemeene Inkomsten belasting ten behoeve 'er gemeenten, welke belasting naar billijkheid moet worden ver deeld. Vrouwenkiesrecht. Het vrouwenkiesrecht is ook door de Eerste Kamer aanvaard en de heer Mar- chant, die daarheen gedelegeerd was ter verdediging van het voorstal, had een lichte taak. Alleen de heeron Vcrheyen, Van der Berg en De Waal Malefijt kwamen tot de slotsom, dat zij niet konden voorstemmen, do belde laatstgenoemden voornamelijk wegens het insluiten vau de gehuwde vrouw, eerstgenoemde omdat hij in 't algemeen verdere uitbreiding van het kiesrecht niet noodig achtte in 't belang van dan Staat en omdat men met het Algemeen mannen- kiesrecht in sommige opzichten nu reeds onaangename ervaringen had opgedaan. De overige sprekors verdedigden het voorstel, dat ten slotte werd aangenomen met 34 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de katholieken Verheyon eu Reekers en dc anti-revolutionairen Van den Berg, 't Hooft en Malefijt, De heer Marchant ontving hierna goluk- wenschen, uiet alleen van links maar ook van rechts. Ex-keizer Wilhelm. Naar aanleiding van de zeer tegenstrijdige geruchten, welke, vooral in de buitenland sche pers, de ronde doen in verband mot de uitleveringsquaestie nopens den gewezen Duitache keizer en waarbij zelfs gelijktijdig met evenveel zekerheid wordt aangenomen dat de Nederlandsche Regeering eventueel wél zal besluiten tot uitlevering als dat zij zulks niet zal doen, hebben wij, uit inlich tingen ter zeer bevoegdar plaatse de over tuiging bekomen dat het standpunt der Regeering tegenover een te verwachten verzoek om uitlevering, op dit oogenblik niet anders is dan het tot dusver was en ook indertijd door den tijdelijken voorzitter van den Ministerraad in de Tweede Kamer is uiteengezet, n.l. dat het verzoek tot uit levering zal behoorou te worden getoetst aan recht en wet. Een verzoek tot uitlevering is, In tegen spraak met ook daaromtrent verspreide geruchten, tot op heden bij de regeering niet ingekomen. (U. D.) Dcorrespondentie over den ex-keizer. Naar aanleiding van het Routerbericht nopens eene correspondentie over dan ge wezen Du[tschen keizer verneemt het Ned. Corresp. Bureau ter bevoegder plaatse, dat deze correspondentie geene betrekking had op de uitlevering, maar op eene mogelijke ontsnapping van den ex-keizer en den ex- kroonprins. De mogendheden hebben name lijk den x8sten Juni een vertoog gericht tot de Nederlandsche regeering, waarin zij werd aangemaand daartegen in hel belang van den vrede maatregolen te nemen. Da Regeering heeft daarop geantwoord, dat zij lich de vrije uiroefening van hare souve- reiniteit moest voorbehouden. De schuld der S. D. A. P- In Het Volk wordt stemming gemaakt voor een vrijwillige bijdrage onder parti]- genooten om do partij bij haar 25"J3I1S bestaan in Augustus te kunnen ontbotten van de schuld vau f 25,000, die In den loop der jaren op baar is komen te rusten. De Raadsverkiezing te Leeuwarderadeel. Aan de orde in de Tweede Kamer is het wetsontwerp tot afwijking van «enige be palingen van de Kieswet en van de Ge meentewet met betrekking tot de periodieke raadsverkiezingen in 1919 te Leeuwardera deel. In deze gemeeste hebben alle gekozen raadsleden bedankt, omdat door een vergis sing de socialistische candidatenlijst ongeldig was verklaard. Het ontwerp wil nu een nieuwe verkiezing mogelijk maken.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2