Firma F. A. A. v. MAIMERSAFLD, Teleplioon 43 É/fiit/terj Botermeïange. Kinderjuffrouw id-Huishoudster. C.v Ommeren Nicolaas Letterbanket AMERSFOORT Luxe Automobielen te huur speciale ziekenauto disponibel Boxengarage Moderne inrichting voor DRAA1WERK op elk gebied DAG EN NACHT GEOPEND van het militair onderwijs, sedert 1900 gepensioneerd. De overledene was ridder in de orde van den Ned. 1-ceuw, Officier in de orde van Oranje Nassau en gerechtigde tot het dragen van het onderscheidingsteeken voor 40-jari- gen Officiersdienst. Huizen. De plaatselijke levensmiddelencornmissie heeft aangekocht 1800 dekens, teneinde deze in de komende maanden voor de arbeiders- en visschersbevolking beschikbaar te stellen tegen geringe prijzen. Hiervoor zal van gemeentewege een voorloopig crediet van f 7000 worden toegestaan. Utrecht. Een bewoner van den Krommen Rijn alhier, riep dezer dagen de huip van de politie in omdat een koe die zich zelf geïnviteerd had zijn woning was binnen- geloopen. De vloer van den gang was niet berekend op de zwaarte van de viervoeter en zakte ineen. Wie zal dat betalen? STADSNIEUWS. Nog 'n Jubileum. Mejuffrouw Roekamp hoopt Maandag a.s. (3 Nov.) den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar in dienstbetrekking kwam bij de firma H. E. van Sweden, Groote Spui. Benoeming ingetrokken. Naar wij vernemen, beeft de heer A. Elzinga, benoemd tot onderwijzer te Epe, deze benoeming niet aangenomen. Samenstelling van den Raad van Arbeid te Amersfoort. Bestuur: Voorzitter: Ad. ter Cock, Hilversum. Plaatsvervangend Voorzitter: A. J. A. v. Overstraten Dootjes, Hilversum. Werkgevers-lidW. van Schaik, A'foort. Plaatsvervangend WGrkgevers-lidH. Meursing, Amersfoort. Werknemers-lidH. Brouwer, Hilversum. Plaatsvervangend werknemers-lidN, Veger. Amersfoort. Werkgevers-leden en plaatsvervangende werkgevers-leden 1. Lid: S. Bakker. Bussum. PI. lid: P. Dekker Jbzn,, Hilversum. 2. Lid: W. v. d. Hengel Jzn.,Stoutenb. PI. lid: J. H. Hassing, Amersfoort. 3. Lid: H. Meursii g, Amersfoort. PI. lid: B.-rn. W.C.Emons, Hilversum. 4. LidW. van Scbaik, Amersfoort. PI. lid: H. J. Weitjens, Bussum. Werknemers-leden en plaatsvervangende werknemers-leden 1. Lid: H. Brouwer, Hilversum. PI. lid: B. A. Wannemakers, Bussum. 2. Lid: N. Veger, Amersfoort. PI. lid: T. C. R. Smit, Amersfoort. 3. LidG. van Wijland, Amersfoort. PI. lid: B. Noordewier, Amersfoort. 4. Lid: W. de Zoeten, Nijkerk. Fl. lid: R. Nieuwboer, Spakenburg. Comme chez nous! Zonder commentaar nemen we het on derstaande «Kattebelletje» over van den Onder de Streep-Redacteur in het Han delsblad, omdat het zoo volkomen in aan sluiting is, met de misère, waarop wij bier in Amersfoort gisterenmiddag tegen 5 uur wêer voor de zooveelste maal werden verrast, zij het dan ook, dat ze slechts een kwar tiertje duurde. Wie onzer electrisch aange slotenen zou echter het onderstaand «Kat tebelletje» niet kunnen onderschrijven? Aan den Directeur der Electrische Centrale. Hooggeachte Directeur! Mag ik een klein open briefje tot u richten en u iets vragen over ods aller elec trisch bedrijf? De zaak is, dat het met onze electciciteit nog al eens hapert. Het aantal storingen neemt eer toe, dan dat het ver mindert. En ben ik wel ingelicht, dan is de kans groot, dat deze electrische calami teit nog meer zal toe- dan afnemen in de eerstvolgende maanden, Ben ik wel-ingelicht, dan moet alle schuld geweten worden aan het materiaal. Het is dus niet uit dien hoofde, dat ik het zou wagen, een grief tot u te richten. Mijn kleine ergernis is een andere. Het komt mij toch voor, dat uwe elec trische storingen er een verfijnd behagen in scheppen, zich bij oorkeur te openbaren op de voor mij meest ongelegen «ogenblikken. Ik denk daarbij aan |onze onmisbare elec trische lichtbron. Lijkt het niet, alsof de electrische duvel er mee speelt, dat de duis ternis ons steeds overvalt precies op het allerongeschikste oogenblik We zitten aan tafel, geachte Directeur, en ge laat het licht dooven op het moment, dat we den smakelijkste:) hap naar den mond willen brengen. We lezen de krant, en ge laat het licht flikkeren, terwijl wij ons juist in onze lectuur aan het verdiepen waren. Ik zal mijn met moeite opgebouwden volzin aan het wachtende papier t-n-ver- Zcadagsrust. Morgen zal alhier de geneeskundige prac- tijk worden uitgeoefend door de geneesheeren Schreuder, Batenburg en Van Enst. Morgen is hier alleen geopend de apotheek W. A. v. d. Bovenkamp, Utrechtschestraat 45a Tel, 63. Welke apotheek tevens die is waar ge durende de komende week 's avonds na 8 uur en 's nachts de recepten worden klaar gemaakt. Voetbal. Morgen speelt H. V. C. I weder hier aan den Isseltschen Weg en ditmaal tegen N. E. C. I uit Nijmegen. Quick I gaat op bezoek bij Be Quick II te Zutphen. H. V. C. II moet de reis aanvaarden naar Wageningen om aldaar de ongeslagen club van disn naam te bekampen. Waarschuwing. De commissaris van Politie te Tilburg waarschuwt belanghebbenden tegen de prak tijken der hiernavolgende personen, die als flesschentrekkers bekend staan en die, na vooraf toezending van monster en prijsop gave te hebben gevraagd, door middel van brieven en briefkaarten met bedrukt hoofd dienstig beginsel, medezcggingsschap te verkrijgen in het kerkbestuur dezer ge meente, waarin de Vrijzinnig-Hervormden geen enkelen vertegenwoordiger hebben, wat dus zeggen wii, dat zij, als lidmaten van dezelfde kerk, wel hunne verplichtingen hebben natekomen in den vorm van het betalen van kerkelijke belasting, doch. hier aan gevolg gevende, desniettemin met hunne rechten, waarop de Vrijzinnigen zeker even goed aanspraak mogen maken als de Orthodoxen, absoluut geen rekening wordt gehouden, terwijl toch reeds de billijkheid eischt, dat het beginsel van evenredige vertegenwoordiging ook in een kerkbestuur in toepassing behoort te worden gebracht. Waar uu a.s. Dinsdag de verkiezing plaats heeft ter voorziening in een 18-tal vacat.i-en van het Kiescollege, heeft de afdeeling van Vrijzinnig-Hervormden ge meend, ditmaal met een vijftal eigcn-canA\- daten te moeten uitkomen, teneinde zoo doende te trachten de rechten der Vrij zinnigen te zien gehanhaafd. Daarom doen ondergeteekenden met klem een beroep op alle Vrijzinnig-Hervormden (kiesgerechtigden1) en hen, die voorstander zijn van evenredige vertegenwoordiging, a.s. Dinsdag hun stem uittebrengen op de 5 it Waar de prijzen voor de eerste levensbehoeften nog steeds enorm hoog zijn, en voornamelijk de prijs van roomboter voor dagelijksch gebruik bijna niet te betalen is, vestigen wij uwe bij zondere aandacht op onze HOOGFIJNE BOTERMELANGES, waarvan de smaak en de kwaliteit die van roomboter evenaart. Wij stellen U in de gelegenheid, op Uwe dage- lijksche uitgaven voor de huishouding aanmer kelijk te besparen, en noodigen U uit, gebruik te maken van nevenstaanden reclame-coupon. P. DE GRUYTER ZOON. WINKELS DOOR GEHEEL NEDERLAND. 10V. KORTING. GRATIS POND GRIESMEEL TER KEURINGI Tegen inwisseling van dezen coupon ontvangt U in onze winkels vanaf a.s. Maandag tot en met a.s. Zaterdag bij aankoop van 1 pond botermeïange, plantenboter of margarine GRATIS TER KEURING een half pond ïïegruy/erï Griesmeel P. DE GRUYTER ZOON. MODERNSTE WINKELBEDRIJF IN GRUTTERSWAREN - BOT LR KOFFIE - THEE - CACAO. Veriuiml r b' lilon- I i-u-'ig jj If No. 48. a trouwen, en ge zet mij in het donker. Of ik wil mijn wat jeugdig-speelsche dienstbode ernstige vermaning toedienen, en ge plaatst ons in een zeer onkiesch tête-a-tête- duister. Dit zijn slechts enkele voorbeelden uit tallooze. Het is dus, dat ik de impertinentie neem, u een eenvoudigen voorslag te doen. I Waarom vragen wij, slachtoffers uwer I herhaalde electrische duisternissen, ons af, waarom kunt ge uwe, blijkbaar onafwend bare Btoringen niet doen plaats hebben, wanneer uwe electrische afnemers géén stroom noodig hebben? Me dunkt, de electrische wetenschap is zóó kundig, dat eene dergelijke voorziening niets anders dan een peuleschilletje voor u en uwe ingenieurs bateekent. Doch zooals ik reeds opmerkte, ik ben slechts een ondeskundige leek, en dus moet go het hierbij zonder mijn raad stellen. Laat ik echter op deze toezegging uwer zijds mogen rekenen, dat voortaan onze elec trische licht-storingen bijvoorbeeld slechts bij daglicht zullen voorkomen? U bij voo-baat ten zeerste dankzeggende voor uwe tegemoetkomende haudelwijze, teekent met electrische gevoelens, O. d. S. Inbraak. In den afgeloopen nacht is een inbraak gepleegd in een Kruidenierswinkel aan den Leusaerweg. Nadere bijzonderheden ont breken nog. Perceelen aangekocht. Naar wij vernemen heeft onze stadgenoot, de beer W. van Rossum, (Maison L'Hiron- delle) aangekocht de 2 perceelen, waarin thans gevestige zijn café «Riche» Lange- straat 16 en het daarnaast gelegen pand waarin de firma Kool; de bedoeling van den heer Van Rossum met dezen aankoop is, om te zijner tijd zijn zaak in dames-mo- dcartikelen daarheen over te brengen. Verkiezing Kiescollege. De sieraming voor het Kiescollege zal a.s. Dinsdag plaats hebben aan het gebouw der Ned. Hcrv. Kerk. (Groenmarkt 9.) Door het Bestuur der kerkelijke kiesver- eeniging «Geloof en Liefde», die ditmaal zelf geen candidaten heeft gesteld, zijn de door de andere vereenigingen gestelde can didaten uitgenoodigd om te verklaren of zij voor Evenredige Vertegenwoordiging zijn. Dan zullen ze door Geloof en Liefde» aanbevolen worden. vermeldende hun naam, woonplaats, enz. 1 bestellingen doen van allerhande goederen, waarvan echter, na levering, nimmer betaling j Het zijn C. Hopmans, Hoogtestraat 17. Tk. J. Hopmans, Hoogtestraat 21. j J. van den Hout, idem. M. F. van Erp, te Veedwarsstraat no. 26. I N. W. J. van Gorkom, Hoogtestraat 19. A. J. H. van de Kerkhof, Emmastraat 1. M. M. Cuypers, Prinses Sopbiastraat 63. i A. C. van Gorp, Koriestraat 1. L. J. Evers, Hoefakkerstraat 13. i Johanna C. de Laat, huisvrouw van J. J. i C. Hoofs, Oude Donkerstraat 32. 1 Janneke van der Schans huisvrouw van G. A Kools, Oude Donkerstraat 30. Petronella Luybregts, huisvrouw van J. I Th. ten Bokkel, Hesperen straat 2. Allen te Tilburg. lilt het politie-rapport. Tegen een voerman is proces-verbaal op- gemaakt wegens het onbeheerd laten staan van zijn paard en wagen en tegen een be woner van een logement alhier wegens het verontreiniging van de straat buiten de daarvoor aangewezen plaats. Een minderjarig meisje is op tran :- port gesteld naar Apeldoorn. De Bnrgemeester van Amersfoort, gelezen Staatscourant No. 230, dd. 29 October 1919, maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel met ingang van 1 November 1919 heeft vastgesteld de navolgende maxi mumprijzen voor Gort: a. in den groothandel f32 50 per 100 K.G. (af fabriek) b. in den tusschenhandel f34.25 per too K.G, (af pakhuis grossier); C. in den kleinhandel fo.40 per K.G. Amersfoort, 31 October 1919. nummer. Geen laksheid of onverschilligheid, doch alleen eenheid kan en moet ons plaatsing geven in het kiescollege. Het Bestuur: Mej. J. VAN LOON, Voorzitster. F. W. H. OUDENS, Vice-Voorz. Mej. J. van Goor, Secretaresse. G. C. Schellingek, Penningm. Mevr. R. J. VAK RUYVEN. A. Adema. j. Mulder. Zij, die hier nog geen attestatie hebben inueleverd, worden verzocht dit alsnog te doen, of daarvan kennis te geven aan het bestuur. PREDIKBEURTEN. Godsdienstoefening. Zondag 2 November 1919. Ned. Herv. Gem. St. Joriskerk. Voorm. 10 uur, 's Avonds 6 uur, Remonstrantsche kerk. Voorm. 104 uur, Ds. G. W. Goedhart van Zwammerdam. Doopsgez. kerk. Voorm. iol/2 uur, Geen dienst. Eva tig. Luthersche kerk. Voorm. io'/ï uur, Ds. de Jongh. Gereformeerde kerk La ngegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Teerlnk, s' Avonds s1^ uur, Ds. Donner. Gereformeerde kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds $l/2 uur, Ds. Teerlnk. In alle diensten Collecte Emer. predik. Weduwen en Weezen j Chr. Gereformeerde kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Beekamp. 's Avonds 51/2 uur, Ds. Beekamp. Ingezonden Stukken. Amersfoort, 31 Oct. '19. Zooals bekend, bestaat te dezer stede een afdeeling van Vrijzinnig-Hervormden, die zich ten doel stelt door het deelnemen aan kerkelijke verkiezingen en door het propageeren van het Vrijzinnig-Gods- ADVERTENTIEN. Primula's Producten voor Soep en Bouillon bezitten geen aparten smaak, die op den duur gaat tegenstaan. Ze zijn volkomen gelijk aan de zelf getrokken soepen en bouilldna en vinden daarom verbruikers onder dat publiek, dat voorheen dergelijke producten kocht. GEVRAAGD een bekwame gewend met kleine kinderen om te gaan en tegen 1 Dec. of eerder een Loon voor beiden nader overeen te komen en zonder goede getuigen unnoodig zich aan te melden. Adres Mevrouw HAALMEIJER, Juii- analaan 5, Baarn. Notaris J. BOLK te Amets- foort zal op IHnxriag II No vember 1910, des avends 7 uur in Hotel «De Zwaan» te Amersfoort in veiling brengen 1. Villa niet gronlen tuin, Snouc-kaert- lanu HO. I, groot 14.60 aren. Verhuurd tot 1 Mei 1920, doch na overeenkomst terstond te aanvaarden. Bezichtiging op aanvraag bij genoemden notaris. 2. Bouwterrein achter prrc. 1, v»n Pers ij 11 straat, straatbreedte i 20 M.. groot 4.29 aren. Verhuurd en te bezichtigen als perc t. 3. Hoerenhuis mot erf en tuin, Worm- singel 29, groot 3.29 aren. Bij de maand verhuurd aan den Heer Lambrechis voor f 19.per maand. 4 7. Vier huizen op Bloiumershofje, Zuldsingel 21', 212, 21" eti 81% samen groot 1.48 aren, niet straatje daarvoor. Kik der huizen is verhuurd bij de week voor f 1,50 per week. 8. Huis met plaatsje, Achter het oude Stadhuis ti, groot 42 centiaren. Bij de week verhuurd voor f5.— per week, 9. Huis met tuin eu b inwt»rrrtn, 1' al straat tusschen Eerste en Tweede Wol- fertsdwarsstraten, groot 14.36 aren. Ver huurd voor f 3 50 per week. Bezichtiging perc. 3 9 in overleg met de bewoners. Betaling 11 Februari 1920. Aanvaarding perc. 3 - 9 in buurgenet op 11 Februari 1920. Combinatiënperc. 1 en 2 e: rst afzonderlijk, daarna gecombineerd: perc. 4 en 5 idem; peic. 6 en 7 idem daarna de massa van 4 - 7. Zie breeder bij biljetten. Rlieufiiatiek koude en pyn 1 dn ledematen. Gebruik hiertegen Mijnharill's Sniiaprrln-tnhlcttrn 3 Koker 60 cents, 3 kokers f 1.70. 5 liij Apolfa. en Drogisten. ELECTK. LUXE BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Langestraat 14 - Teletffl Weder geregeld versch voorhanden onze bekende 30 cent per ons. 40 cent per ons. Springende Ien ruwe handen, barsten, kloven, schrale en strokko huid, gesprongen lippen, win terhanden en wintervoeten Gebruik Furol. Iln doozen van 30 en 60 cl. Bij Apotb. en Drogisten. SMAKELIJKE DINERS Wil men goedkoop en smakelijk dineeren, bestelle men een der onderstaande Menu f 1.5O Soep it/2 ons vleesch groenten aardappelen dessert. Menu f 1.25 Soep 1 ons vleesch groenten aardappelen dessert. Menu ét 11.— 11/1 ons vleesch - groenten - aardappelen. Menu ét 1l.~ Soep - 1 ons vleesch - groenten - aardappelen- Prima kwaliteit artikelen. Goade referentiën, v/h. werkzaam in de keuken v. H.H. Officieren. BEZORGING AAN HUIS. - Tel. zjt-

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2