smspnij^ïSCHE COUEAM. November 1919. No. 9253. 69e Jaargang i Amernfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleefl". Na een uitvoerig requisitoir eischte het O.M. ook tegen Brilleslijper, levenslange gevangenisstraf. Beklaagde barst in snikken uit. Het publiek op de tribune geeft teekenen van instemming. Ten slotte werd tegen v. d. Wildenberg achttien jaar gevangenisstraf geeischt. Uitspraak 11 November. Verdachte holbewoner. Door gemeente en militaire politie is in een bosch achter Harskamp een holbewoner ontdekt. In een hol werd onder meer ge vonden een militaire onderbroek, waarop zich bloedvlekken bevonden, terwijl het rijwiel dat in zijn bezit was, overeenkomt met het signalement van het rijwiel, dat korporaal Vos uit Deventer, die op 31 Aug. 1.1. spoorloos verdween bij zich had, ver toonde. Het hol is op korten afstand gelegen achter het fietspad, dat Vos dien avond moest passeeren. De man is te Ede voor onderzoek opgeborgen en doet verwarde verhalen. Nog een aanhouding. Aan de >N. R. Ct.< meldt men nader, in verband met de vermissing van korpo raal Vos uit Deventer, dat gisteren bij Harskamp nog een tweede persoon gear resteerd is. Deze persoon woonde in een hut op de hei en is genaamd K. Van andere zijde meldt men ons nog, dat de holbewoner verklaarde Albert Smit te heeten. Uit het politieblad bleek, dat hij door de rechtbank te Winschoten tot 9 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld wegens inbraak en diefstal van 4000 Mark te Bellingwolde. Eigendommen van den vermoorde gevonden. Het vermoeden dat korporaal Vos uit Deventer is vermoord, krijgt hoe langer hoe meer vasten grond. De familie van Vos heeft het op den verdachte bevonden rijwiel alsook een portcmannaie die hij op den avond van 31 Augustus bij zich had, met pl.m. f5 herkend als het eigendom van gemelden korporaal. Verdachte geeft op in Duitschland te zijn geboren en ontkent, boewei de bewijzen tegen hem vermeerderen. De burgemeester van Ede, de inspekteur en een aantal politiemannen ook met een speurhond stellen in het bosch een nader onderzoek In. Vermoed wordt dat het lijk aldaar is vorstopt. De verdachte heeft opgegeven te zijn genaamd A. Smit, uit Bellingwolde en deelt mede den afgeloopen winter uit het arrestantenlokaal aldaar te zijn ontvlucht. Te Bellingwolde heeft hij ongeveer 4000 mark ontvreemd, waarvoor hij door de uitvoer in aanmerking kunnen komen, in dien zij zijn geveild op eene bij het Rijks kantoor voor Groenten en Fruit ingeschreven veiling of indien zij zijn gedekt door eene verklaring, afgegeven door het Rijkskantoor voor Groenten en fruit, waaruit blijkt, dat bij genoemd kantoor tegen dien uitvoer geen bezwaren bestaan. Deze beschikking treedt in werking op j-, Donderdag- en Zaterdagavond. Abonnement per 3 maanden j 1.— Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel- waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, offideele- en onteigenlngs- 1 15 cent. ReclamoB 1—5 regels /1.25 Bewijsnummers worden In kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. au buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebraebt. BUREAUX KORTE GRACHT 18 (oud q) VALKESTRAAT 19. Telefoon 19. OLK1NG. 'erhuizingen binnen 'an 30 Aug. t/m 26 Sept. ierkenweg 28 n. Regen- tn der Meent, Berkenweg I. 9 N. Blom, Bcrken- tesnel. a a. Melaer. justitie wordt gezocht. De politie was langs een omweg den naam te weten gekomen De verdachte Smit werd na langdurige verhooren een weinig mededeelzamer. Don derdagavond was hij ongeveer 2'/a uur onder handen van den inspecteur van politie en gisteren weer twee uren achtereen. Hij heeft thans bekend, gezien te hebben, dat Spring- hof bezig was met een stok korporal Vos te slaan, terwijl hij zelf op dat oogenblik slechts een drietal meters was verwijderd van de plaats waar dit gebeurde. Ook be loofde bij zijn best te zullen doen om de plaats, waar het lijk verstopt is, aan te wijzen. De tweede holbewoner, C. V. K. uit Apeldoorn, is na confrontatie met Smit op vrije voeten gesteld. Deze heeft, zoo het schijnt, in deze zaak geen rol gespeeld. De politie meent in Smit den werkelijken dader te hebben. Gistermorgen is het lijk gevonden van den vermoorden korporaal Vos en wel door de veldwacht van de Harskamp met behulp van een politiehond. Het lijk was aan handen en voeten gebonden en inge graven in een oude loopgraaf op geruimen afstand van de holwoning. De vermoedelijke dader, de zich noemende H. Bosch, bekent nog niet geheel. Zotov veroordeeld tot een jaar. De Rus Zotov is veroordeeld tot 1 jaar gevangenistraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Arme kleine. Dezer dagen werd tc I.eeuwarden met den trein van 2.19 uit de richting Zwolle aangebracht een vierjarig knaapje. Het kind reisde geheel alleen cn droeg op zijn hoedje een briefje, waarop zijn naam was vermeld en het adres te Leeuwarden, waar het moest worden «afgeleverde. Eenige vrouwen, die in dezelfde rijtuigafdeeling zaten, hadden zich over het kind ontvermd. Het bleek, dat zijn vader hem in den trein te Arnhem had gezet en dat aan het adres, 't welk op zijn hoedje was vermeld, zijn moeder te Leeuwarden woont, die gescheiden van den vader leeft. De vader had voor het kind zelf geen spoorwegkaartje gekocht. Het knaapje werd te Leeuwarden aan de politie overgegeven. A r b e 1 d w e t. De Eerste Kamer nam het Ontwerp Arbeidswet-Aalberse zonder hoofdelijke stemming aan. De Koningin niet naar In dl*. Het denkbeeld van een bezoek van H. M. de Koningin aan Nederl.-Indie is in de gegeven tijdsomstandigheden voorshands voor verwezenlijking niet vatbaar. weg 83 n. Heiligenb.weg 37 Mej. H. Mezger, Utr.weg 85 n. St. Ansfridusstr. 11 Mej. E, van Dijk, Hof 26 n. Appelweg 134 C. van Wageningen, Dorrest.st. 7 n. Veldstr. 1 Mej. H. Steenbeek, Pr. Julianapl. 2 n. Veldstr. 1 Mej. A. Hoek, Leusderweg 87 n. Vlasakkerweg 1 C. Veer. Arnb.weg 103 n. Hellestr. 63 Mej. J. Maassen, Kamp 75 n. Hellestr. 63 G. Arlar, Noordstr. 15 n. Noordstr. 11 Mej, J. ten Hoeve, Verhoevenstr. 1 Noordstr. 11 G. de Mots, Eemstr. 8 n. Weverssingel 29 Mej. J. I.eyenhorst, A. de Kamp 22 n. Weverssingel 29 P. Scharwachter, Soesterweg 143 n. Appelm. 16 J. Schuiten, Leusderweg 172 n. Ver hoevenstr. 3 S. Haaxma, Leusderw. 172 n. Verhoevenstr. 3 A. Alferink, Leus derw. 172 n. Verhoevenstr. 3 P. Mulder. Zuidmnoel 52 n. Fr. Halsstr. 44 - Mej. J. d, Utr.weg 135 n. P. Buysl. 18 Reese, Schimmelp str. 4 n. Beekenst. H. Schipper, v. Bemmelstr. 44 mmelstr. 45 A. van Hirtum.St. r. 28 n. Zogstr. 10 Mej. M. tfesterstr. 43 n. G. v. Stellingw.str. van Dorth, St. Ansfr.str. 17 naar nal. 12 B. Hilversum, Scherbier- Coninckstr. 24 Wed. J. Maas- np 75 n. Hellestr. 62 C. Stiel, 5 n. Hellestr. 62 J. Eykelenburg, zeg 8 n. Heiligen berger weg C. Pijperstr. 10 n. L. Nic. Dw. str. de Bruyn, Verhoevenstr. n. Nieuw- 1 A. Hemkamp, Kamp 34b n. Mej. W. Oostinjen, P. Buysl. igl.weg. 30 Mej. G. v. Bekkum. lcnb.l. n. Wevcissingel 11 P. de Borstr. 5 n. St. Bonif.str. 15 A. fellestr. 30 n. Verhoevenstr. 9 Hellestr. 30 n. Verhoevenstr. 9 kerk, Westerstr. 85 n. St. Bonif.str. V. de Vroom, Havik 25 naar A. de val 54 J Noors, Soesterw. 169 tr. 29 P. v. d. Brink. Rembr.- 1. Soesterw. 140 L. v. d. Brink, eg 125 n. Soesterw. 140—J. Nije- Withoosstr. 1 n. Miereveldstr. 21 agtenberg, Veldstr. 6 n. Gr. Haag lej. M. Smit, Laagl.vreg 26 n. Fr. cnh.str. 21 E. v. lirakei. A. 't 'eeshuis 16 n. Teut 47 L. van E. Meysterw. 19 n. Leusderweg Wej. M. Mostertman, Weverssingel erw. 172 W. Klok, Zogstr. 39 laag 15 Mej. E. Snijders, Gr. Haag Haag 15 H. tc Loo, Breesir. Bloemend str. 70 J. Vlamings, sm. 13 naar Aldegondestr. 58 anmaat, Muurb. 19 n. Zuids. 44 - kenkamp, Bisschopsw. 1 5 n. Micre- 5 Wed. Roessingh, B. Wuyt.I. ïgetit.l. 2 J. Wouter.se, Muurh. Kerkstraat 10 G. Zuyderduyn, 24 n. St. Janskerkhof 36 A. B. Wuyt.I, 38 n. Langestr. 85 lerck, H. v. Viandenstr. 52 n. H. enstr. 57 P. Ouwerkerk, Kruis- n. Walikersteeg 55 Mej. H. St. Andriesstr. 15 n. Gr. Koppel 3 etiberg, Havik 25 n. A. de Arnh. Mej. J. v. Bekkum, Bissch.w. r Rcmbr.str. 13 G. v. Harten, 5g 15 n. Miereveldstr. 7 Mej. Bissch.weg 15 n. Miereveldstr. 7 d. Meyde, Flierbeekstr. 9 n. A. «.wal 12 H. v. d. Esbof, Soes- 40 n. St. Annastr. 10 Mej. J. 'st, Langestr. 14 n. Anna Paul.l. 30 Mej. M. v. d. Brink, A. Paul.l. 36 n. Soesterw. 73b Mej M. Batta, K. Berg straat 22 n. Langestr. 114 S. Groot, v. Bemmelstr. 55 n. Woest.weg 10 J. v. d. Bergh, Verhoevenstr, 3 n. Leusderweg 81 - Mej. G. v. Rouendal, Emma). io naar Flierbeekstr. 8 R. Bouwmeester, Appel weg 120 n. Appelweg 131 J. Schultink, Bergstr. 23 naar H. v. Viande.istraat 36 Kinderen Brons, St. Janskerkhof 37 naar Flierbeekstraat 23 F. ten Winkel, Schim- str. 49 n. L. Reekstr 8 P. v. d. Velden, A. de Arnh.p.wal 12 n. Monniken pad 21 Mej. B. Teerink, Muurb, 5 naar Zuidsingel 35 J. Seine, Soesterw. 33 n. Muurh. 90 A. Pot, Kamp 75 n. Hellestr. 105 Mej. M. Versendaal, P. Buysl. 12 n. Weijerssir. 12 G. v. d. Bedum, Schel- tusstr. 13 n. Eemstr. 8 A. Hulst, Puu- tenb.l. 24 n. Miereveldstr. 41 J. Lam- brechts, Kruiskamp 7 n. P. Pijperstr. 10 P. Verheuvel, Spieriugst. 10 11. Kruiskamp 7 H. Bast. Bissch.weg 15 n. Miereveld str. 7 F. Hosper. Westerstraat 43 uaar Coninckstr. 20 - G. Wetering, Arnh.weg 104 n. Arnb.weg 107 M. Spronk, P. Pijperstr. 19 n. Arnh.weg 43/45 S. van Keken, Eemstr. 10 n. Hoogstr. 8 Mej. E. Boersen, Stoovestr. 16 n. Hoogstraat 8. STADSNIEUWS. R ij k s-S uikerkaart. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire no. 77829, afd. Volks voeding dd. 31 October 1919, maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft ter algemeene kennis gebracht, dat in het tijd vak van Maandag 3 November tot en met Zondag 9 November e.k. geldig zullen zijn bons no. 4 cn 5 der Rijkssuikerkaarten vestigt er ten overvloede de aandacht van belanghebbenden op dat de aanbieding ter verzilvering aan het Rijkskantoor voor Suiker van bons 110. 1 tot en met 4 uiterlijk tot Maandag 1 December 1919 kan plaats vinden. Amersfoort, 3 November 1919. KENNISGEVING. Gelet op art. 37 der Drenkwet, brengen ter openbare kennis te dat bij hen is ingekomen oen ver zoekschrift van DIRK GOOS, alhier, om verlof voor dei' verkoop van alcoholhoudende!) drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de beneden achtcr- localiteit van het perceel Zuidsingcl No. 4, alhier 2c dat binnen twee weken na dezo bekend making een ieder tegen het verleencn van het verlof schriftelijke bezwaren bij hun College kan inbrengen. Amersfoort. 3 November 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, v. RANDW1JCK. De Secretaris, A. R. VEENS IRA. Militaire M u t a t i C n. De te Luit.-adjudant V. E. Nierstrasz van het Ille Bat. r6e Reg. Inf. is benoemd tot Regiments-adjudant bij dat Regiment. De ie Luitenant J. Schuitemaker van het 162 Reg. Infanterie is benoemd tot adjudant bij iiet Ille Bataljon van dat Regiment. m m JAN BURGERS Zondag j.l. was het 25 jaar geleden, dat onze stadgenoot Jan Burgers in dienst trad van den heer A. J. van Zalingen, banket bakkerij, Langestraat alhier. Dit feit is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Natuurlijk nletl ~.n daarom was er feest dien dag èn ten huize van den patroon èn van den jubilaris zelf De nationale driekleur wapperde ter eere van dit heug'lijkc feit lustig uit het perceel, waarin Burgers 25 jaar lang, waarvan 22 jaar als meesterknedit, met nart en ziel werk zaam is, - de vlag, die hier bet symbool is van en uiting geeft aan die twee groote factoren waarüeering eenerzijds, plichts-

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 6