Bel dan op No. 42. STADSNIEUWS. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Gemeente zal vergade ren op Dinsdag, den 9 December aanstaande, des namiddags ten 7 ure. Amersfoort, 4 December 1919. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Amersfoort, brengen, ingevolge artikel 8. 2e lid der na te noemen verordening, ter openbare kennis: dat zij hebben besloten op 3, 4, 5, 23, 24. 30 en 31 December 1919, algemeen ontheffing te verleeneu var. het bepaalde in artikel 2 en 3 tier Verordening tot afschaf fing van den nachtarbeid in broodbakkerijen. Amersfoort, 1 December 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDWIJCK. De Secretaris, A. R. VEENSTRA. Examens. Bij de op 24 en 25 November jl. ge houden examens in het boekhouden van dé Vereeniging van Leeraren in het boek houden te Amsterdam, slaagden o. m. ook onze stadgenooten, de hoeren P. W. Butse- laar en L. Dicker. Voor het diploma boekhouden voor het Ned. Handels-Instituut, gehouden te Utrecht, slaagde onze stadgenoot, de heer M, v. d. Molen, die eveneens geslaagd is voor de Vereeniging van Leeraren, Ned. Herv, Gemeente. Tot Kerkvoogden zijn door het College van Notabelen der Ned. Herv, Gem. alhier herkozen de heeren H. F. Wesseling en B. van 't Eind, terwijl de heeren N. Vels- Heyn en W. Kleber herkozen werden als Voorzitter resp. Secretaris van dat college, In de gisterenavond gehouden vergadering van het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. werden herbenoemd tot Ouderling de heeren M. van Heioma en N. Veis Heijn en tot diaken de heer H. van Ommeren. Benoemd werd tot diaken de heer J. van 't Oever. Israëlitische Gemeente. Onze stadgenoot, de heer A. van Dam, '.eeraar bij de Israëlitische gemeente te dezer stede, heeft voor zijne benoeming naar Winterswijk bedankt. Militaire vergunning, Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van het legerbestuur om door een proef in enkele garnizoenen te doen nagaan, in hoeverre het mogelijk is, om zonder schade voor den dienst, op ruime schaal aan militairen de vergunning te verleenen om 's nachts thuis te slapen. Bij Kon. besluit van 1 dezer is majoor W. j. J. Hasselbacb, van het 16de regiment infanterie, ter zake tijdelijke ongesteldheid, op non-activiteit gesteld. Militaire diefstallen. Eenigen tijd geleden is hier een sergeant majoor G., die zich tijdens zijn detachement in Delft aan diefstal en verkoop van dekens schuldig gemaakt had, gearresteerd. De zaak is op deze wijze bekend gewordenEen tweetal militairen, die met verlof naar Am sterdam gingen, spraken onderweg over der. diefstal. Een politieagent in burger- kleeren bevond zich in dezelfde coupé; deze nam de beide Boldaten bij aankomst in Amsterdam mee om hen een verhoor te laten ondergaan. Het gevolg was, dat ge noemde G., naar Delft vervoerd en daar in arrest gesteld werd. Officieren bij de landmacht. Alhier Is een drukbezochte vergadering gehouden van de plaatselijke afdeeling der Vereeniging van Officieren van de Neder- landsche landmacht. I)-; agenda bevatte als punt van bespreking Aangekondigde ver mindering der beroepsofficieren. Er heerscht onrust in officierskringen, aangewakkerd door allerlei geruchten, die de ronde doen. De Nederlandsche natie bekommert zich weinig om het lot van het beroepskader dat toch voor haar 4J/2 jaar de ontberingen der mobilisatie droeg. Van de officieren moet drang uitgaan naar 't hoofdbestuur hunner vereeniging om diligent te zijn en onver wijld maatregelen ie nemen tot verdediging hunner belangen. Een mo.le in dien geest werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij de verdere besprekingen werd gewezen op het belang van eco deskundig vertegen woordiger in de Kamer, die thans ontbreekt en die de belangen var. het beroepskader naar voren zou kunnen brengen. Ook werd de voorgestelde tractements- regeling besproken. Nadat de voorzitter had vermaand bij alle, thans zoo noodzakelijke actie de waardigheid van den officiersland niet uit het oog te verliezen, werd de zeer geanimeerde ver gadering gesloten. Vrij willige Verzekering. De Voorzitter van den Raad van Arbeid, van Amersfoort, de heer Ad. ter Cock, verzoekt ons opname van 't volgende »In verschillende kringen schijnt de opvatting te heerschen, dat het voor per sonen tusschen 35 en 65 jaar voordeeliger is met het sluiten eener vrijwillige ouder- domsverzekering te wachten tot tegen 3 December 1923, den dag, waarna voor hen de termijn tot het aangaan dier ver zekering wordt gesloten. Het lijkt ons gewensebt dit misverstand uit den weg te ruimen. Volgens den tweeden volzin van artikel 24 vau de Ouderdomswet 1919 wordt de I verzekering geacht op 3 December 1919 een aanvang te nemen, met andere woor-. dende verzekerde moet toch premie be talen over den tijd, verloopen tusschen 3 December 1919 eti den dag, waarop hij zijn verzekering sluit.» In de Maandagavond gehou len vergade ring van den Raad van Arbeid in het gebouw aau den Utrechtschenweg is tot secretaris voor het gebied Amersfoort ge kozen onze stadgenoot de heer JM. Erkelens. «Kinderzorg» In hat «Orgaan der Vereeniging Kinder- zorgc «Een Nieuw Tehuis» van December 1919 deelt de Redactie in haar artikel: «Terugblik» o.m. ook mede, dat, «nu de lange winteravonden hst nood- «zakelijk maken, veel binnen te ver- «toeven, er roosters van werkzaamheden «zijn vastgesteld voor alle afdeelingen (in «Kindorzorg) volgens welke de he/igheden «der kinderen van uur tot uur geregeld •zijn. Dat voorkomt veel wanorde en bewerkt «doorloopend een prettige stemming. Door «demeisjes wordt veel aan fraaie handwerken «gedaan en de jongens maken sloydaitikelen. «Onze winkel is nu klaar. Daar worden de «producten van den arbeid der kinderen aan «de bezoekers ten verkoop aangeboden, en «zijn tevens de voorwerpen uitgestald, die «van de Bazar overgebleven zijn. Wij «noodigen vooral het Amersfoortsche publick «uit met het oog op St. Nicolaasgeschenken «en Kerstcadeautjes bij ons te komen koopen. »U helpt Kinderzorg ermee en Uzelf, want «de voorwerpen zijn niet hoog geprijsde. Wij vestigen vooral de aandacht van onze lezers op dc laatste zinsnede, en behoeven er dan zeker als aanbeveling verder niets aan toetevoegen, KoninklijkNationaalSteun-comité. Wij ontvingen Bundel No. 12 van boven genoemd Steuncomité, bevattende een over zicht van de werkzaamheden en verleende subsidies. Omtrent (ie bijdragen van het K.N.S.C. n plaatselijke comité's wordt betreffende Amersfoort vermeld, dat de subsidie van 50 pCt. in de uitgaven van het plaatselijk Steuncomité gehandhaafd bleef. Uitgekeerd werd aan onze gemeente in de maand Januari 1918 f 683.43 Februari 689.96 Maart 324.46 April 309.55 Mei 558.99 Juni 657.58 Juli 732.67 Augustus 1130.97 September 508.01 October 172.80 November 359.50 December 640.23 In het geheel vergoedde het K. N. S. C. .n Amersfoort tot 31 December 1918 f 44.272.45. Ten opzichte van de Centrale Keuken te Amersfoort wordt medegedeeld, dat de totale stichtingskosten (eerste openstelling der Keuken had plaats 14 November '17), bedroegen f 26614.051, het aantal geleverde porties van 1 Jan. tot 1 Dec. 1918315.713 van 7, 10, 13 en 20 cent, (gemiddelde kostprijs tusschen 21 en 22 cent.) Hetkanaal door de Gelderscbe Vallei. De heeren Mr. R. J. de Visser en H. W. J. Sannes hebben bij de Staten van Gelderland een voorstel ingediend om een commissie uit de Staten te benoemen, belast met de taak hun verslag uit te brengen omtrent de wenschelijkheid voor de pro vincie Gelderland van een groot scheep- vaartkanaal, verbindende Amsterdam met den onverdeelden Rijn door de Gelderscbe Vallei en hun, zoo noodig, voorstellen te doen ten einde de totstandkoming van het kanaal te bevorderen. Voorts om de noodlge machtiging ex art. 95 der Provinciale Wet aan te vragen, opdat deze commissie ook na het aluilen der Statenzitting hare werk zaamheden kan voortzetten. Gedeputeerde Staten -neenen het aan het oordeel der Staten te moeten overlaten of de plannen voor een kanaal door de Gel- derache Vallei thans reeds in een dusdanig stadium van voorbereiding zijn gekomen. De danskroeg van Rooio Hannes). A. s. Zondag zal bet Amsterdamscïi Tooneelgezelschap «Het Volkstooneel», dir. Joh. F. Verhoeven in «Amicitia» opvoeren de nieuwe Jordaanschets in 4 bedrijven met zang en dans «De danskroeg van Rooie Hannes». Dat belooft watl Rectificatie. In ons vorig nummer wordt vermeld, 1 dat de heer Dr. H. W. Schreuder op 28 December a s. den dag hoopt te herdenken, waarop hij gedurende 25 jaar' het Voor zitterschap bekleedt van de Gezondheids commissie ie dezer stede. Dit is in zooverre juist, dat Dr. Schreuder op dien datum geen 25 jaar Voorzitter, doch wel lid dier commissie zal zijn. Het voorzitterschap dateert eerst van het jaar 1906. Liederavond. De door ons aangekondigde Liederavond ten bate van het Plaatselijk Comité tot leni ging van den nood der Oostenrijlt-Hongaar- sche kinderen in «Amicitia» te geven (zie ons vorig nummer) zal niet 11 doch Maandag 8 December a.s. plaats hebben. Rechtszaken. Door de Rechtbank te Utrecht werden o.m. de volgende vonnissen gewezen A. v. d. V., 27 jaar, arbeider te dezer stede, werd wegens diefstal van een rijwiel, ten name van W. S., veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. I D. H., groen ten koopman te dezer stede, wegens heling inzake diefstal van bedlakens, tot 2 maanden gevangenisstraf. J. v. d. G., 16 jaar, fabrieksarbeider alhier, wegens diefstal van zeep, ten nadeele van een zeepfabriek, tot 3 maanden tuchtschool. Uit het politie-rapport. I W. H. wonende L. Nicasiusstraat doet aangifte van ontvreemding van zijn rijwiel. - Bekeurd ter zake 't onbeheerd laten staan van een trekdier W. V., wonende te j Hoogland. I Ter zake overtreding motorkenteeken- besluit de bestuurder van het vierwielig j motorrijtuig L 415 en G 3882. Door de recherche is aangehouden A. Kwonende te Hoogland, gesignaleerd tot het ondergaan van 125 dagen hechtenis. Te dien einde is hij hedenmorgen naar Utrecht overgebracht. 1 Nachtverblijf en voeding verstrekt aan A. Scb., wonende te Rotterdam, j Bekeurd ter zake overtreding motor- 1 en rijwielreglement J. H. v. E. te Doorn 1 en L. G. van 't H., Gaslaan, alhier. Hebt U een Taxi of Auto noodig? Buitenlandsche Kroniek He ^arijscbe Kran.tenstaking. De krantenstaking te Parijs behoort tot hst verleden. Maandagmiddag verschenen de «Information» en de «Paris-Midi» weer in hun ouden vorm, evenals, in den loop van den namiddag, de avondbladen. Slechts die bladen, welke niet tot de vereeniging van dagbladdirecteuren toegetreden waren, schijnen nog eenige moeilijkheden te onder vinden, zoodat de «Bonsoir» en «L'Heure» thans nog met een gemeenschappelijk blad uitkwamen. Door de X-stralen. Weer is een Engeisch geneesheer slacht offer geworden van de toewijding aan zijn wetenschappelijk en menschlievend werk, zoo meldt het draadloos bericht uit Horsea. Dr. Lystcr heeft zijn arbeid aan het X- straallaboratorium van bet Middlesex-Hos pital moeten opgeven, daar hij niet meer kan werken tengevolge van de noodlottige uitwerking van de X-stralen, waaraan hij zich bloot heeft gesteld. Dr. Lyster had zijn leven gewijd aan pogingen, om een geneeswijze voor kanker te vinden. Hij is een van de pionniers van de onderzoekingen naar de geneeskundige toepassing van X-stralen. Bijna vijf-en-twintig jaar geleden begon hij te werken aan dit ingewikkelde en gevaarlijke vraagstuk. Ongelukkig kreeg dr. Lyster eenige jaren geleden X-straal-huidontsteking (ook wel X-straai-kanker genoemd). Zijn handen werden aangetast en er werden herhaalde operaties verricht. Eerst verloor hij een vinger en daarna nog een, maar de held haftige dokter ging met zijn werk voort. Nog tot in den laatsten tijd werkte dr. Lyster ingespannen in zijn laboratorium, ofschoon zijn handen vreeselijk verminkt waren door de herhaalde pogingen van de chirurgen, om de andere deelen van zijn lichaam te behouden. UIT DEN OMTREK. Baarn. De Minister van Arbeid deelt in de M. v. A, op het Voorloopig Verslag in zake zijn begrooting mede. dat voor de Rijks- seruminriebting kan worden aangekocht het daarvoor bijzonder geschikt geachte buiten goed Canton te Baarn voor f 145.000, een prijs ver beneden de geschatte waarde. Er zou eenige bijbouw en verbouwing moeten plaats hebben. In totaal zouden de kosten f 250.000 bedragen. Dit geeft een beduidende besparing van kosten en daarom acht de Minister deze verandering gewenscht. Het tegenwoordige terrein te Maartensdijk zal worden verhuurd in afwachting van de ge legenheid, dat het voor een anderen Rijks dienst benut of goed verkocht kan worden. Doorn. Aan de afsluiting van het Huis Doorn wordt thans opvallend ijverig gewerkt. De zware ijzeren palen met versterkingen en stevige verbindingsdraden zijn al geplaatst en bekleed met buitengewoon zwaar gegal vaniseerd ijzerdraadvlechtwerk, waardoor een reuzenkooi ontstaat, zoo stevig, dat Hagenbeek 't er ook mede zou kunnen doen. Aan Oost-, Noord- en Westzijde van het landgoed worden drie smalle uitloophekken in de omrastering aangebracht, terwijl de hoekpalen aan den I.angbroekerv.eg de ruimte aanduiden, welke voor het poort gebouw gereserveerd wordt. Hoewel tot den bouw van dit poortgebouw besloten is, is van het bouwen nog niets te bespeuren. Wanneer de komst van den ex-keizer te Doorn van de uitvoering van dit poortgebouw wordt afhankelijk gesteld, kan daarvan in de eerste drie maanden nog geen sprake zijn. De tegenwoordige oprit bij de school moet verdwenen. De uiteinden der draad- afrastering daar geven aan waartuaschen de drie meter hooge muur zal komen om het gedeelte bij de school en 't dichtst bij de dorpskom gelegen aan de nieuwsgierige blikken te onttrekken. Vooral in deze buurt werd den laatsten tijd veel last ondervonden van de vreemdelingen, welke Doorn thans speciaal bezochten om wat van het toe komstig ex-keizerlijk verblijf te zien. De uitgestrekte akkers en weidevelden, tol dusverre bij de vacant komende boerderij behoorende, worden niet als park ingericht, zooals aanvankelijk in de bedoeling moet hebben gelegen, maar de volgende week perceelsgewijs door een notaris voor zes jaar verpacht. De boerderij wordt als zoodanig dus voor loopig ook niet voor den ex-keizer geëx ploiteerd. Het oude kapelletje op de plaats op welks voortbestaan om de historische waarde het gemeentebestuur in opdracht van de regee ring heeft toe te zien, is reeds voor de Duitsche godsdienstoefeningen gewijd. Voor de Duitsche kinderen die hier eenige weken vertoefden om op te knappen, werden er reeds eenige keeren godsdienstoefeningen in gehouden. Harderwijk. De heer J. Haspers, schoolopziener in het arrondissement Harderwijk, die de vorige week zijn 70-sten verjaardag vierde werd Zaterdagmorgen door de onderwijzers en de onderwijzeressen gehuldigd. Men was daartoe saamgekomen te Nunspeet. waar den jubilaris bij monde van den heer N. F. Perk een bureau-ministre werd aangeboden. Het woord werd nog gevoerd door den burgemeester van Ermelo en van Harderwijk, terwijl ook de jubilaris zelf een rede uitsprak, waarin hij een en ander uit zijn levenslo mededeelde. Naar wij vernemen beeft niet het gemeente bestuur van Harderwijk, maar dat van Ermelo, zetelend te Nunspeet, het besluit genomen om de toltarieven voor den grint weg Nunspeet-EIspeet te verdubbelen. Dit is vooral een groot ongerief voor de be woners van Elspeet. die nu f 1.20 aan tol geld moeten betalen voor een tocht per auto naar het eenige voor hen bereikbare spoorwegstation en terug. Gedeputeerde Staten van Gelderland kunnen echter dit besluit waarschijnlijk nog wel vernietigen? Utrecht. Stichting Jaarbeursgebouw. Bij Kon. Besl. van 26 Nov. is bepaald, dat ten name van de gemeente Utrecht ter uitvoering van de Wet van 4 Nov. 1919 (Stbl. no. 635) voor het beschikbaar stellen van een terrein voor het stichten van een jaarbeursgebouw ten behoeve van het markt en jaarmarktwezen aldaar, alsmede ter be strijding van werkloosheid eenige perceelen onteigend kunnen worden, welke zijn aan geduid in de St.-Crt. no. 254. BINNENLAND. Verhooging van telegraaf- en telefoon-tarieven. Zooals bekend is. moeten om de kos ten van den post-, telegraaf- en telefoon dienst voor 1920 te dekken, de tarieven voor die diensten worden verhoogd. Wat den telefoondienst betreft, zal dit in de eerste plaats bet geval zijn met het meerendeel der abonnementen voor aan sluiting van de locale rijksteiefoonnetten. De prijs daarvan zal waarschijnlijk afhan kelijk worden gesteld van het aantal gca- bonneerden. Vermoedelijk zullen de rerhoogingen binnen matige grenzen zich bewegen van {5 tot f20. Voorts bestaat het voornemen de tarie ven voor interlocale gesprekken te ver- hoogen. Een interiocaal gesprek van 3 minuten of minder zal f e.50, een dringend inter iocaal gesprek van denzelden duur f 1.50 kosten. Het jaarlijksch recht voor telegramadres sen, thans f20, zal waarschijnlijk worden gebracht op f 60. Alle verhoogingen zullen waarschijnlijk Ingaan op 1 Januari 1920. D e z a a k-V an Groenendael. Naar het persbureau Vaz Dias verneemt heeft de heer ntr. H. van Groenendael het volgende schrijven gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken: «Excellentie, Naar aanleiding van uwe missive d.d. 22 dezer aan den voorzitter der Tweede Kamer, heb ik de eer te herhalen en te bevestigen wat ik in de vergaderingen dier Kamer In dato 14 October en 11 Nov. heb verklaard. Uwe Excellentie veroorloove mij daaruit de conclusie te trekken, dat de aan de Regeering te mijnen opzichte verstrekte inlichtingen niet juist kunnen zijn. Wa.r de Rege.rinK verklaart, nadere mededeellrig te mogen doen, ba,, ik in de onmogelijkheid mij te verdedigen ik zoude daarom tot Uwe Excellentie h verzoek willen richten, naar de zekerheid dier inlichtingen een onderzoek te ,t„' instellen. QOen Met de meeste hoogachting. (w.g.) HENRI VAN GROENENDAEL Een standbeeld voor Domei, Nieuwenhuis. 'a Naar «Het Volk" uit goede bron ver neemt, bestaat bij een groep revolutj<,,,ajrg kunstenaars het plan, een standbeeld voor Doinela Nieuwenhuis op te richten, en wel op het Haarlemmerplein te Amsterdam. Een rampzalige zonnevlek? Volgens berichten uit Amerika heeft prof Albert Porta, van de astronomische afdeeiino van de universiteit te Michigan, medege deeld, dat in de volgende maand Mertutius Venus, Mars, Neptunus, Jupiter en Saturnus onderling en mat de aarde op zoodanige wijze in conjunctuur komen, dat van zulk een invloed op de zon zal zijn, als sedert eeuwen niet is voorgekomen.Hij voorspelt dat er op 17 December op de zon een vlek van zulke groote afmetingen zal verschijnen, dat men zonder telescoop in do zon zal kunnen zien. Hij zeide verder, dat deze conjunctuur orkanen, zware onweders, aardbevingen, vulcanische uitbarstingen, hevige regens' stormen en een groote koude ten gevolge' zal hebben. Het zal weken duren alvorens de aarde weer in haar normalen toestand zal zijn teruggekeerd. Brrl Vergiftigde champignons. Dr. van Hamel Roos schrijft in het «Maandblad tegen de Vervalschingen. «In dezen najaarstijd komen niet zelden ernstige gevallen voor van vergiftigingen door het gebruik van schadelijke champig nons, die dikwijls door bekwame deskun digen niet met volle zekerheid herkend zijn geworden. Wij hadden nu dezer dagen ge legenheid een groote verbruiker van cham pignons te waarschuwen tegen een soort champignon, welke bleek te zijn luidens botanisch onderzoek: Russula Ochracea, cett champignonsoort, waartegen o.a, in hol werk van Constant in et Du four Nouvelle Flort des Champignonsgewaarschuwd wordt, als zijnde beslist vergiftig. Het gevaarlijke van deze soort ligt speciaal in het betrekkelijk onschuldig aanzien er van, daar zij, hoewel veel grooter, in vele opzichten gelijkt op eetbare soorten, en zich niet door een bij zondere kleurschakeering onderscheidt, In dit geval heeft de inzender dus, al vorens spijzen er mede gereed te doen maken, wetenschappelijk advies gevraagd, maar menigmaal wordt dit verzuimd, en veroorzaakt dan ziektegevallen waarvan men de oorzaak dikwijls niet weet cp te speren. Het «enige juiste middel om zich tegen dergelijke vergiftigingen te vrijwaren, is het betrekken van champignons uit inrichtingen, die zich ten doel stellen slechts bekende onschadelijke soorten te kweeken, zooals die in Parijs en naar wij vermecnen ook hier te lande bestaan. In ieder geval is het gebruik van champignons, die bier en daar in onze bosschen, juist in dit jaargetijde gevonden worden, ten sterkste te ontraden, daar, naar wij vernamen, zelfs een ervaren deskundige zich vergist heeft, zoodat een persoon, die de door hem gezochte cham pignons nuttigde, door een ernstige onge steldheid aangetast werd. Dit is begrijpelijk wanneer men in aanmerking neemt, dat het aantal champignons buitengewoon groot is, zoodat een dringende waarschuwing in deze aangelegenheid ten zeerste op haar plaats geacht moet worden. De Landbouwhoogeschooi. Verplaatsing overwogen. In de Kamerzitting van Dinsdag deelde de minister van Onderwijs mede, dat, in verband met den toestand der Lndbouw- hoogeschool te Wageningon, het niet zeker is of deze daar gevestigd zal blijven, dan wel naar een universiteitsstad zal worden verplaatst. De stopzetting van deDedems- vaartsche Stoomtram in uitzicht gesteld. De directeur van de Dedemsvaartschc Stoomtrammaatschappij (lijnen Zwolle—De* demsvaart Coe vordenCoevorden-Ter Apel, HardenbergHoogeveen en Balkbrug Meppel) heeft tot het personeel de volgende circulare gericht: «Op 1 Januari 1920 zal de dienst veel worden ingekrompen en een aantal uwer zal moeten worden ontslagen. Hat is moge lijk, dat deze stap slechts een eerste is in de thans ingeslagen richting, «n dat de om standigheden, welke ertoe gedwongen heb ben dezen stap te doen, nog zullen dwingen tot het nemen van veel verder strekkende maatregelen, wellicht tot stop zetten van het geheele bedrijf door de Maatschappij zullen leiden. «Ik meen dit niet voor u te mogen ver zwijgen, maar integendeel u er op te moeten wijzen, dat de mogelijkheid van bestaan van het bedrijf der maatschappij onder de tegenwoordige en te verwachten toekomstig1" omstandigheden uitgesloten moet geac'd worden, en dat niet alleen geen zekerheid, maar, voor zoover ik kan nagaan, thans ook geen waarschijnlijkheid bestaat, dat een ander lichaam bereid zal gevonden worden om de taak der Maatschappij met de daar aan verbonden rechten en verplichtingen over te nemen.

Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2