AMERSF00HTSC1E COURANT. Zaterdag 27 Jjfjjg Maart 1920. No. 9312. 70e laargang giro- en chequeverkeer met alle plaatsen van ons land nVE_ Vleeschhouwer MEUBELE 3st_ po. keuneke;ï Biiiiic'li room Princess© üitgave van de Drukkerjj „De Araersfoortsche Courant, voorheen Firma A. H. van Cleeff". REDACTEUR F. W. H. OU DE NS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, I)o»derdag- en ZatwrdugftTond. Abonnement per 3 maanden j 1.— franco per post /1.15. Advertentiön 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bijregel abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieels- en onteigening* advertentlSn per regel 15 cent. Roolames 1—5 regels /1.25 Bewijsnummers worden In rekening gebracht en kosten, evenals afzonderlijke nummers, 5 cent. Bij advertentlSn van bulten de stad worden de Incasseerkosten In rekening gebracht. BUREAUX j KORTE GRACHT 18 (oud 9 en VALKESTRAAT 19. Telefoon 19. AGENDA voor de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort, op Dinsdag 30 Maart 1920, des avonds 7 uur. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanbeveling van Burgemeester en Wethou ders tot benoeming van W. J. A. Boekhoudt Commies ter Secretarie, als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 3. Benoeming van een leeraar in de Aardrijks kunde en Geschiedenis aan de gemeentelijke Middelbare Handelsdagschool. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot klassesplitsing van school O. en overbrenging klassen naar de school in de Wijersstraat. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan do Daani Fockemalaan aan W. C. Ochs q. q. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethoudors j tot aankoop van negen woningen en eon tuin aan de St. Anuastraat. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethoudors tot aankoop van een perceel grond aan het Mon nikenpad van C. Ruitenberg. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van grond aan den Leusderwog van E. van Kolfschoten. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overname van stoepen voor de porceelen Utrechtschestraat 41 en 43 van Ch. Th. A. M. Giesen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de raadsbesluiten d.d. 17 Juli 1917 en 30 September 1919, nopens ruiling van grond aan het Smallepad. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediet te verleenon voor het maken van electrische verlichting van hot Hotel Birkhoven. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuring van het Hotel Oud Leusden. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van de woning bij school G. aan B. J. Groeneveld. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van tuingrond aan M. A. van Bemmel en C. van den Berg. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van den tuin met koepel aan de Bloemendalschepoort. 16. Voorstel van Burgemeester on Wethoudors tot verhuur van een perceel tuingrond aan A. Bakkenes. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot regeling van de salarissen van handwerk- ontlerwijzeressen. 18. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het Hoofdbestuur dor Ver- eeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen om bij de nieuwe salarisregeling, do Leeraren in het Boekhouden ten aanzien van hun salaris, op gelijken voet te willen behandelen met de docenten in Geschiedenis, Aardrijkskunde, enz. 19. Advies van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van het adres van oud-beroeps officieren inzake j aarwedden Middelbaar onderwijs. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot regeling van de belooning voor het Brand weerpersoneel. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethoudors tot regeling van enkele salarisson van gemeente ambtenaren. 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om den duurtebijslag op pensioenen te handhaven in afwachting van een definitieve regeling. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een bedrag voor kloedinggold voor nachtagenten van politie. 24. Bericht van Burgemeester en Wethouders op een schrijven van Gedeputeerde Staten van Utrecht inzake het verhoogon van hot salaris van den Commissaris van Politie. 25. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethoudors op het verzoek van den waarnomend voorzitter en secretaris van de commissie voor georganiseerd overleg om door wijziging voor zooveel noodig van de betrekkelijke verordening te besluiten een ambtenaar als secretaris beschik baar te stellen. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders lot hot geven van straatnamen Berg Noord, Hoestor- kwartier, met advies op do adressen inzake hot geven van straatnamen, van het Bestuur van „Zandbergen" en van Sal. B. Gomperu. 27. Advies van Burgemoester en Wethouders op hot verzoek van het Bestuur der Midtlonstands- bouwvereoniging Frisia waarbij financiüolo stoun wordt govraagd voor den bouw van woningen. 28. Voorstel van Burgemeester en Wothoudrrs tot het verlcenen van een crediot voor verbetering van het Smallepad (2e gedeelte) en tot verhooging van hot crediet verleend voor verbetering van het eerste gedeelte. 29. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om oen crediet te verlcenen voor annleg van een wandelpad en het egaliseeron van oonig terrein aan de Anna Paulownalaan. 30. Advies van Burgemeester en Wethoudors op het verzoek van bewoners van dun Heiligen- bergerwog om verbetering en rioleering van een gedeelte van dien weg. 31. Advies van Burgemoester en Wethouders op het verzoek van P. Dekker, e.a. om te willen hesluiten don Soestorweg afdoende te verbeteren. 32. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van Geur. Wassink om ontheffing van de verplichting, dio zij op zich genomen hebben bij hunne inschrijving voor verbetering van den Leusderweg. 33. Afwijzend advies van do Commissie van Wetgeving op oen adres van do afd. Amersfoort \an den Centraten Bond van Transportarbeiders om in de politieverordening bepalingen vast te leggen aangaande voorwaarden waaraan bestuur ders van rij- en voertuigen in deze gemeente moeten voldoen. 34. Voorstel van do Commissie van Wotgeving tot wijziging van de vorordoning betreffende do straatpolitie ton annzion van het berijden van het Plantsoen vanaf do Kleine Haag tot het belasting- gebouw sectie E, No. 4748. 35. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het doen van betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven dienst 1920. 36. Afwijzend advies van Burgeineestor en Wethoudors op het verzoek van C. Rijn o.a. alhier, waarbij wordt aangedrongen op verlaging der marktgeldon en de totstandkoming van een over dekte fruithal. 37. Afschrijvingen Inkomstenbelasting dienst 1918 en 1919. 38. Vaststelling 5e suppletoir kohier Inkomsten belasting dienst 1919. 39. Vaststelling 3o navorderingskohier Inkom sten-belasting dienst 1919. STADSNIEUWS. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis vun de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag 30 Maart aanstaande, des namiddags ten 7 ure. Amersfoort, 26 Maart 1920. De Burgemeester v. RANDWIJCK. HINDERWET. Burgemeester cn Wethouders van Amersfoort; Gelezen een verzoek ingekomen 21 Januari 1920, van J. H. Storm Jr., tot het oprichten van een labora torium, waarin te plaatsen een electromotor van 10 P.K., in het perceel, alhier gelegen aan den Kleinen Koppel No. 3, kadastraal bekend, Sectie D, No. 2686; Overwegende, dat den 26 Februari j.1. ten stadhuize gelegenheid is gegeven om bczwaron tegen de boven omschreven oprichting der Inrichting In te brengen en alzoo ingevolge het bepaalde bij artikel 8 der Hinderwet vóór den 26 Maart e.k, over het verzoek zal moeten worden beslist; Overwegende evenwel, dat het onderzoek, dat der beslissing dient vooraf te gaan, nog niet zoover la gevorderd, dat het vóór laatstgenoemden datum zal zijn geSindlgd; Gelet op het bepaalde bij het 2e lid van artikel 8 der genoemde wet BESLUITEN: de beslissing op het vorenbedoeld verzoek te verdagen. Amersfoort, 25 Maart 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, Do Burgemeester, A. R. VEENSTRA. N. VELS-HEYN (L.-B.) De Burgemeester van Amersfoort brengt ter algemeens ker.nis, dat binnen deze gemeente een geval van miltvuur is geconstateerd. Amersfoort, 23 Maart 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Ds. G. van Kempen. In de Kerkbode lezen we, dat In den ouderdom van 64 jaar te Westbroek is overleden Ds. G. van Kempen, die vele jaren Scriba-quaestor van het Classikaal Bestuur van Amersfoort was. De overledene was achtereenvolgens predikant te Hemmen, Drummen, Soesterbcrg en Westbroek, welke laatste Gemeente hij reeds 31 jaar diende. De aangewezen opvolger van Ds. van Kempen als Scriba-quaestor Is Ds. W. J. Melners, terwijl Ds. Schallenberg van Leusden nu mede als lid van hst Classikaal Bestuur van Amersfoort optreedt. Bankxrereeniging H. L. A. DULLAERT &Co. Amersfoort. Soest, Utrecht, Steenbergen, Noordbroek Op de voordracht. Onze vroegere stadgenoot Dr. Strijd, destijds conrectbr aan het Gymnasium alhier, komt thans voor als no. 1 voor de benoeming van rector aan het gymnasium te Schiedam. Eerste Holl. Viltfabriek. Naar wij vernemen, heeft de directeur der N. V. Eerste Holl. Viltfabriek de heer T. Sleperda als zoodanig zijn ontslag gevraagd. Vrijzinnig Hervormden. Naar wij vernemen zullen de vrijzinnige catuchesanten van Mejuffrouw J. van Loon, alhier, morgen, Zondagmiddag te Zutfen worden aangenomen door Ds. Faber te Zutfen en 's avonds half 7 in de Ned. Herv. Kerk aldaar worden bevestigd. den Gemrunteraad is erkend tot het uit vaardigen van een tapverbod voor bepaal delijk aangewezen dagen; dat na het bekend worden van boven» genoemde zienswijze in verscheidene ge meenten Is overgegaan tot het uitvaardigen van een tapverbod; dat het uitvaardigen van zoodanig verbod ook voor onze gemeente wenachelijk wordt geacht Redenen, waarom zij de vrijheid nemen Uw Collega te verzoeken eene verordening te willen vaststellen, waarbij het tappen en verknopen van alcoholhoudende dran ken In alle localltelten, waarvoor vergun ning of verlof is verleend op Zaterdag na 11 uur vooronlddaga, op Zondagen, HOF 40 A Evang, I. ti t h. Gem eon te. Do nieuwe leden dozer gemeente zullen morgen worden bevestigd In de Evang. Luth, Kerk, waarbij een dameskoor eenigc gewijde liederen zal zingen. Amersfoortsch Drankweer Comité. Door het Amersfoortsch Drankweer Comité werd ondorstaund adres ingezonden aan den Gemeenteraad. Aan den Raad der gemeend Amersfoort. Geven met verschuldigden eerbied te kennen Prof. P'. Kenniuck en R. Groenveld, in hoedanlghold van voorzitter en secretaris van het Amersfoortsch Drankweer Comité; dat in cenige vergaderingen van ons comité de aandacht werd gevestigd op feiten en cijfers, waaruit blijkt, dat het gebruik van alcoholhoudende dranken op veroniruatende wijze toeneemt; dat die feiten ons roepen tot krachtlgen strijd en tot een onverzwakt uitdragen van de nuchterheidaidée onder ons volk; dat het nemen van maatregelen tot het tegengaan van gebruik van alcoholhoudondo dranken zeer gewenscht wordt geacht; dat in vergaderingen van ons comité het nomen van verschillende maatregelen is over wogen dat sluiting van de Inrichtingen, waar alcoholhoudende dranken worden verkocht op dagen, waarop dit gebruik het grootst is, met het oog op het vreemdelingenverkeer bezwaren kan meebrengen; dat bij de besprekingen werd opgemerkt, dat door don tegenwoordigen Minister van Arbeid uitdrukkelijk de bevoegdheid van Xz&ngestraat 105 ►I AMERSFOORT L< SPECIAAL ADRES IN g ►1 Lderwa.ron, Honden- artikelen on Reiebenoodigdhedon Beleefd aanbcvelond. fiZ2ZXZZ2Z2Z2Z2Z2ZZZ2Z.iT2Z2TZZI.il t woeden Paaschdug, Hemelvaartsdag, tweeden Pinksterdag, den verjaardag van H. M. de Koningin, de belde Kerst dagen en op Nieuwjaaradag is verboden. 't Welk doende, enz. F. Kennlnck. R. Groenveld. Amersfoort, 8 Maart 1920. Ultnoodlglngea om «ympathie te betuigen met bovenataand request van het A. D. C. tot Invoering van het tapverbod werden gericht tot de beat uren van de Kerkge- nootachappen, vereculglngen op godadienatlg en staatkundig gebied, verecnlgingen van maatschappelijk werk. patroons- cn werk- lledenvercenigingen, Vakorganisaties enz. I>o vcreeniglngeii, die bereid zijn adbneele te betuigen cn nog geen ultnoodlglng daartoe ontvingen, kunnen afschrift van dit adres met formulier bekomen bij den secretaris van het A. D. C. den heer R. Groenveld, I.angegracht 4 alhier. Utrechtscliestr. 49. J. VAN HAMKItSVKI.lt .Ir. Aanbesteding. Glstoren bad do aanbesteding plaats tot het bouwen van 18 woningen voor de onderolfidera-bouwvereeniging V. I. O. S. te dezer stede. Er waren 15 inschrijvingen. Hoogste Inschrijver was Van Zijl te Zand- voort mot 178.000. Laagste inschrijving: firma Hazelaar en Lagerweg te Amsrifoort voor f 148.000. Anti-Bol sjewlaton. Naar wij vernemen is door het R. Kath. comitt' van actie ter bestrijding van Revolutie to dezer stede aan verschillende onzer Inge zetenen een circulaire onder couvert ver zonden, waarvan de bezitters op vertoon toegang hadden tot de vergadering, die gisterenavond in Amlcllla plaats had tot bet nemen van maatregelen tegen hen. die het wettig gezag in ons land op misdadige wijze trachten te ondermijnen.

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1