Bernard J.van Liemt 32 DE ADELAAR E.L.T. A.-Rij wielen Ella-Rijwielenfaliriek - Kerkstraat 4-6 - Tel. 457 beek: Haarlem - Amersfoort Varkensmarkt 9 Tel. tijdelijk 273 HEROPENING „DE IJSCO" Heeren-, Jongenheeren- Costumes en Kinderpakjes GELDERSOHE CREDIETVEREENiOINO de BESTE en de GOEDKOOPSTE Agentschap It I MA - KI J WIELEN Groote voorraad Motor-Rijwielen en Autobanden Verder alle voorkomende ONDERDEELEN van Rijwielen ea Motoren Autogeen lasschen en snjjden Bonds-Motor- en Rijwl el-herstel Ier AMERSFOORT Wij ALLEEN hebben het AGENTSCHAP voor heel den omtrek van de INDIAN- MOTOR-RIJWIELEN; daarom Is het van groot belang niet anders dan bij oas uw aanvragen te doen, daar u de kans beloopt boven den prijs te betalen en bij voor komen geen enkel onder deel zou kunnen krijgen daar de INDIAN nooit andera wordt geleverd als aan hun districts-agenten HOOGACHTEND, Specialiteit Repareeren, Uitstoomen Matrassen en Bedden ■roiMnawBrrffirCTffwii miwnniinwiun i der Eerste Electrische Amersfoortsche I Jscompagme op donderdag i aphh* a"' Beleefd aanbevelend, B. C. OVERS ARS, Directeur. Fabriek en Kantoor Lange Beekstraat 29 Het Kleedingmagazijn Langestraat 40 Amersfoort bericht de ontvangst van een groote sorteering vjd nieuwste Engelsche Stoffen. MOTORPAKKEN, GUMMIJASSEN Enz. Enz. Uitgebreide Kenze Hoeden, Petten, Overhemden, Dassen, Boorden en alle soorten Ondergoederen. i UTAH, LANGESTRAAT 12 TELEFOON 212 Opgericht 1866 ARNHEM Deposito rente: een maand opzegging drie maanden opzegging een jaar opzegging 3 pCt. 3'/, 4 FEUILLETON. Maartje Bot. Daarna duurde hst wsl een kwartier.dat men in hst gehesl niets zag opgaan, ook geen vuurpijlen meer. En dat terwijl uit de verte telkens een luid gejubel klonk. Juist weer trilt een daverend «hoera over het water. «Misschien is dat om den gedresseerden olifant,* opperde Mevrouw Veramstel. «Wie weet wat voor kunststukken die uithaalt met zijn snuit,* Meneer Veramstel zei dat hij tr.k begon te krijgen in een cognacje. Plotseling verscheen er een soort van scherm in de lucht, waarop letters stonden, leder vermoedde dat dit een heilwensch aan de Koningin zou wezen. Maar lezen kon □iemand iets, want men zag van het heele ding niet veel meer dan den rand. En nu kwamen spoedig alle eenigszlns deskundigen op de gedachte, dat zij alle figuren in 't verkort gezien hadden, omdat de vóórkant naar de landzijde vertoond werd. Wat tegenover de konioklijke tribune heel feestelijk als olifant, of aap, of rijwiel paradeerde, was voor de stoomboot-gasten niets anders dan een vormlooze massa uit eenspattende vonken. «Kaptein,* riep een der aanwezigen, «waarom heb je nietvooruitaangeplakt.dat we hier de heele menagerie In de dwarste te zien kregen Hierop kwam geen antwoord. De kaptein stoad onbewegelijk op de voorplecht, allicht zelf verdiept in de verkorting van een of ander spektakel. »Als dat nog lang zoo duurt,* zei meneer Veramstel geeuwend, «dan begin ik an de toddy. Deze mededeeling bracht Mevrouws zenuwen tot wanhoop. Zij stood op, verzocht sterk brauwend aan deburenofze«evenpasseeren< mocht en Iiep regelrecht op den kaptein toe. «Kaptein,* zei zij, «wees zoo goed dadelijk de boot te laten draaien, zoodat we aan wal kunnen gaan «Wel Mevrouw, hebt u zoo'n haast vroeg de man, zonder haar aan te zien. «Ja «Wel waarom, as ik vragen mag?* «Daar heb ik mijn persoonlijke redenen voor,* antwoordde zij op bitsen toon, wierp het hoofd in den nek en liep naar haar plaats terug. Nauwelijks was zij gezeten of de boot zette zich werkelijk lu beweging. «Zie je,« zei Mevrouw triomfantelijk rond kijkende, «je moet toch maar eens van je af weten te spreken «Ze waren net al begonnen d. touwen los te maken,* wierp haar man in het midden. Allen maakten nu aanstalten om te ver trekken. VL Maartje had een gevoel van tooverachtige mooiigheid die haar opwond en blij maakte. Maar tegelijk begon zij slaap te krijgen en verlangde naar huis. Zij stapte dus tevreden achter het echtpaar Veramstel aan, goed zorgend vlak bij hen te blijven in de drukte. Aanvankelijk gelukte baar dit ook. Maar plotseling, onder een der spoor-viaducten, werd haar het gedraDg te machtig. Zij raakte van hen af, verloor hen uit hel oog en stond onverwachts alleen tusschen geheel vreemdo menschen. Tegelijkertijd kreeg zij een stomp tegen het hoofden toen zij werktuigelijk met de hand daarna greep, ontdekte zij dat een der pooten van haar gouden oorijzer weg Verschrikt gaf zjj een luiden gil, zoodat eenige omstanders haar bij de armen grepen, meenend dat zij ineenzakte. «Kan je niet meer loopen?* «Kan je niet spreken?* «Hebben ze je pijn gedaan?* «Nee, maar ik ben me volk kwaitl* Angstig monstert zij de gezichten, die het naast bij haar zijn, Daar ontdekt zij, over een schouder heen, dat van den hof meester, die haar een paar uur geleden koffie heeft gebracht. Naar hem steekt zij een hand uit. Hij herkent haar ook dadelijk, dringt met een paar elboogstooten naar haar toe en zegt goedig: «Hou mij maar vast.* Samen komen zij na een paar minuten onder den viaduct vandaan. Maar nu worden zij vlak naar den water kant gedreven. «Hosse, hosse, hossel joelt het links. «Der legge der al drie in 't water!* hoort zij vóór zich zeggen. Dit bericht doet haar met verdubbelde stevigheid den arm van den hofmeester vastklampen. «Waar moet je wezen Zij noemt haar adres. «Weet je den weg niet?* «Nou, van den Dam af al.« «Op den Dam hoef je heelegaar niet te komen, maar ik zal je wel terecht helpen.* Deze welwillende hulp stelde haar gerust zoodat zij, naast den hofmeester voortstap pend, zoo vlug als de drukte het veroor loofde, al spoedig weer oog kreeg voor aller lei bijzonderheden om haar heen en lust om daarover met haar geleider te keuvelen. «Kalk, deer ls der ientje, die het oranje hare; die het niks geen lintjes van noode!* En beiden lachen in gezellige sympathie over het voordeel van zulk eene natuurlijke decoratie. Doch midden in die pret worden zij ge stoord door een stem die haar toeroept: «Hai, Ma Bot! Wat ziene jai der ver- waeid uit!* En een andere stem voegt daaraan toe: «Weer is je are poot bleve?* «Zij herkent Klaas en Guurtje Boerman. Haar eerste vraag is: «Benne jullie deer nog?* En haar tweede, in samenhang daarmee: «Weer is Jan?* «Nou, Jan is vort.* roept Klaas, van morrige behoue afmerseert.* «Hebbe je deervoor maer op stel 'n are pakt?* plaagt Guurtje nog even omkijkend. Zij zijn weg, door een hospartij van hen gescheiden. Die plagerij bevalt Maartje niet. En de herinnering aan haar verloren ornament doet haar ook onaangenaam aan. Zwijgend laat zij zich door den hofmeester leiden. Als de menschenmassa een beetje begint te dunnen, gaat hij met haar op een stoep, raadt haar aan den tweeden poot ook af te nemen en in den zak te steken, trekt zelf haar kap recht, en helpt haar in een tram die haar in de goede richting brengt. «Het uwe nog dubbeltjes?* vraagt hij vaderlijk. «In 't besef van haar bsrooving zoekt zij angstig naar haar knipje. Gelukkig is dat er nog. En met een vriendelijken groet dankt zij haar weldoener. Daar zij per slot niet veel later dan de Veramstels op honk was, namen deze niet veel-notitie van haar afzonderlijke thuiskomst, te minder omdat zij onmiddellijk weer aan 't werk toog en hen vlug en vaardig als altijd bediende. Eerst den volgenden dag kwam het ge val ter sprake en trakteerde zij hen op een vermakelijk verhaal van haar avontuur, Het gedrang, het gehos, de waterkant en de vriendelijke hofmeester speelden daarin de voornaamste roleindelijk gewaagde zij ook van haar verlies. «Zieje wel, zakkenrollers!" riep mevrouw verschrikt uit en keek schichtig op zij, alsof er kans was dat er op het oogenblik een achter haar stoel stond. «En wanneer is dat gebeurd? En hoe ia dat gekomen? Had je hens niet meteen bij z«n kraag kunnen pakken?* Wat zou et? Ik weet geen eens of dat ie n kraag hadl* Een paar dagen later hoorde zij Mevrouw aan een vriendin vertellen: (Wordt vsrvolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 4