w linke Dienstbode flink tweede Meisje Zondagsrust. Morgen ral alhier de geneeskundige 1 "tijk worden uitgeoefend door de genees- u Mevr. Duyvis. Van Enst en Gronetnan. Morgen is hier alleen geopend de apotheek SQkÜ den heer T. V. C. ter Maat, Hof 2, ^«65- Welke apotheek tevens die is waar ge- '(ide de komende week 's avonds na 8 1 's nachts de recepten worden klaar- akt. Vo torgen speelt H. V. C I op haar nieuwe achter Birkhoven tegen N. E. C. I Vijmegen voor de tweede ronde van den B.-beker. j verwachten dat onze stadgenooten van de overwinning zullen weten te ekeren, opdat zij ook de 3e ronde zullen en te bereiken. uick I gaat de verre reis naar Goor ernemen. Het wordt daar een zware ij blijkbaar, want G. F. C. versloeg de mingers verleden week met 4 2. overwinning zal Quick vrijwel in Ige haven, dat is in de 2de klasse, ogen. Weliswaar bestaat er nog kans ook de 4de afdeeling 3de kl. Oost nog adsplrant voor promotie zal aanwijzen, isaar waar die club dan èn te Amersfoort *n te Wageningen zal moeten spelen, terwijl tjj G. F. C. te gast krijgt, wil het ons Voorkomen dat zoodanige club, feitelijk van de 3de plaats op het ranglijstje, niet als de meest gevaarlijke concurrent kan worden beschouwd. Dus opgepast Quick! Paard op hol. Door den agent van politie Van de Bünt is op den Utrechtscheweg een op hol geslagen paard bespannen voor een beladen wagen met hout met levensgevaar tot stil stand gebracht. De bestuurder was zekere J. G Vlier, voerman te Utrecht. Persoonlijke ongelukken vleien niet voor. Uit het politie-rapport. Nachtverblijf verleend aan H. B. wonende Alfen a/d Rijn, aan P. A. van P. mijn werker, O. van de L. werkman, W. R. J. B. werkman en H. de G. wonende te Zutfeu. Bekeurd voor het onbeheerd laten staan van zijn automobiel op den openbaren weg E. W. H. D. *- Bekeurd ter zake verkoop van visch, niet gedekt door een keuringsbewijs K. de G. wonende van Bemmelstraat. Bekeurd ter zake het berijden van het bruggetje tegenover de van Ascb van Wijck- straat D. B. wonende den Helder. Bekeurd ter zake het laten uitloopen van bloed en water uit zijn slachtplaats in de "Valkestraat D. D. v. L. Wegens wielrijden zonder licht bekeurd D. Pietcr Bothlaan. UIT DEN OMTREK. Kind uit den.trein gevallen. Een droevig ongeval heeft Donderdag plaats gehad in den sneltrein, die om 2.13 uit Arnhem naar Utrecht vertrok. Een kindje Van s jaar, dat op de knietjes uit het zij raampje keek is hoe is nog onbekend uit de plotseling geopende deur gevallen. Dit ongeval gebeurde tusschen Driebergen en Utrecht. De moeder, die nog een kindje van 3 jaar bij zich had, was wanhopig. Een dame die in dezelfde coupé zat, trok aan den noodrem, die weigerde. De trein stoomde dus verder. In Utrecht is natuurlijk aangifte van het ongeval gedaan, Huizen. Op het «Harde» bij Blaricum is een zieke vreemdeling gevonden. Hij is spoedig over leden. De man is afkomstig uit Amsterdam en moet geen zwerver zijn. BINNENLAND. Opheffing staat van Beleg. Thans Is afgekondigd In Staatsblad 187, houdende het Kon. besluit tot opheffing met ingang van 1 Mel a.s. van den staat van belsg in de verschillende gedeelten van bet grondgebied des Rijks. De Onderwijswet. In de Tweede Kamer-vergadering van Donderdag ia aan de orde geweest de stem ming over twee onderwijs-moties. ie. De motie Ossendorp, luidende: De Kamer. gelet op de voorgenomen overbrenging van de regeling der jaarwedden van de onderwijzers aan de lagere scholen naar het Bezoldigingsbesluit voor Rijksambte- overwegende, dat de vast te stellen salarissen de bedragen, die in de bestaande wet op het lager onderwijs zijn genoemd, aanzienlijk behooren te overtreffen, is van meeDing, dat de onderwijzers behooren te worden opgenomen In bijlage A van bedoeld Bezoldigingsbesluit, spreekt de wenschelijkbeid uit, dat deze regeling niet tot stand keme, zonder dat een bijzonder georganiseerd overleg bebbe plaats gehad met vertegenwoordigers der onderWijzcrsvereeniglngen, en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie wordt met 45 tegen 35 stemmen verworpen. Voor de linkerzijde, behalve de béér Breat. Tegen de rechterzijde en de beer Braat. Magazijn „DE DOM" VARKENSMARKT - AMERSFOORT Speciale afdeeling EIGENGEMAAKTE KINDERKLEEDING ze. De motie-Ketelaar (uitsprekende de wenschelijkheid van esn 8-jarigen leerplicht) wordt met 47 tegen 34 stemmen verworpen. Voor da linkerzijde, behalve de vrij-liberalen en de heer Braat. Tegen de rechterzijde, de vrij-liberalen en de heer Braat. Het avondwerk aan de Rijksver zekeringsbank te Amsterdam. Naar aanleiding van het in de pers voor komende bericht, dat de Centrale Neder- landsche Ambtenaarsbond een manifest ver spreidt om de ambtenaren vae de Rijks verzekeringsbank, leden van dien Bond, aan te sporen door het bestuur der Rijksver zekeringsbank noodig geoordeeld avond werk niet te verrichten, heeft de Minister van Arbeid aan genoemd bestuur telegrafisch opgedragen ingeval van dienstweigering tijdelijk personeel na waarschuwing onmid dellijk te ontslaan en vast personeel on middellijk te schorsen en voor ontslag aan den Minister voor te dragen. Staking in het Transportbedrijf. Een brief aan de Koningin. Het bestuur van de Vrouwenclub »De Indische Buurtheeft een brief aan de Koningin verzonden, waarin het H. M. dringend verzoekt stappen te willen doen in het conflict tusschen reeders en transport arbeiders. Het bestuur schrijft o.a. »In tal van gezinnen is gebrek, aan het noodige niet alleen, maar ook de levens middelen gaan voortdurend in prijs omhoog. Rijst, noch suiker is op 't oogenblik te verkrijgen. Wij als vrouwen voelen ons verplicht al onze krachten in te spannen om verdere ontwikkeling van het conflict te voorkomen en hopen op Uwer Majesteit 1 bemiddeling, c Het naderende einde. In verband met het mislukken van de onderhandelingen tusschen de Int. Transport arbeiders Federatie en de Scheepvaart-ver- eenlging, kwamen Donderdagmorgen de besturen van den Cantraien Bond en de Federatie bijeen om den toestand onder de oogen te zien. Het resultaat der beraadslagingen was, dat men besloot huishoudelijke ledenver gaderingen bijeee te roepen, waarin een voorstel zou worden besproken dat er toe zou kunnen leiden de staking op te heffen. Als eerste bijeenkomst had met de eerste groep havenarbeiders van den Centralen Bond een ledenvergadering in Let Verkoop lokaal te Rotterdam plaats. De deuren werden gesloten en na afloop weigerde men mededeelingen te verstrekken. Wat in een bijeenkomst van 2000 man besproken wordt, kan echter niet lang geheim blijven. Wij vernemen dan, aldus de Tel. dat het in deze vergadering stormachtig toeging en het Bestuur ernstig verweten werd, dat de onderhandelingen niet tot een resultaat hebben geleid. Door dan heer Hof werd namens het Hoofdbestuur verslag uitgebracht van de mis lukte onderhandelingen tusschen de I. T. F. en de Scheepvaartvereenigingen. Daarop gingen er uit de vergadering zeer ernstige stemmen op, om het werk a.s. Maandag weer te hervatten, al is het dan op de voorwaarden door de Scheepvaart- vereeniging gesteld. Het Hoofdbestuur bleek bereid aan de wenschen der leden tegemoet te komen. Na zeer uitvoerige en vaak stormachtige discussies werd door deze vergadering be sloten een nader uit te schrijven schriftelijke bestemming te doen plaats hebben over het volgende voorstel 1. Er zal a.s. Maandag weer aan het werk worden gegaan 2. het Bestuur weigert eenigerlei ver antwoording tegenover de Scheepvaart- vereenlging te aanvaarden voor den goe den gang van zaken; 3 een collectief contract zal niet worden afgesloten, tenzij op de voorwaarden in het tegenvoorstel der havenarbeiders- organisaties vervat. Het besluit om schriftelijk over deze punten te stemmen werd met bijna algemeene stem men aangenomen. Hetzelfde voorstel zal nu worden behandeld in de vergadering, die spoedig met het tweede deel der leden van den Centralen Bond in het Verkooplokaal plaats vindt. Ook daar zal worden voorgesteld een schrifte lijke stemming te houden onder de leden over de hierboven geformuleerde punten. Alles wijst er op, dat dit voorstel zal worden aanvaard. De bedoelde schriftelijke stemming zal zoo spoedig mogelijk worden gehouden op dezelfde wijze als destijds de stemming plaats vond over het al of niet proclamceren der staking. Het spreekt echter van zelf, dat het onmogelijk is om deze stemming zoo spoedig te organiseeren, dat reeds a.s. Maandag het werk zou kunnen worden hervat. Wij vernemen nog, dat in de a.s. leden vergadering van de Federatie voorstellen in denzelfden geest zullen worden behandeld. De mogelijkheid is dus zeer groot, dat in de» loop der volgende week het werk wordt hervat. De opheffing. Zoo werd verwacht, heeft de Nederland- sche Federatie in al haar groepen besloten de staking op te heffen. Van dit feit heeft het bestuur schriftelijk kennis gegeven aan de Scheepvaartver- eeniging. De afdeeling Amsterdam van don Cen tralen Bond heeft, evenals in Rotterdam, besloten schriftelijk over de al of niet op heffing der staking te stemmen. Het bestuur van de R. K. Transport- arbeidersbond »St. Bonlfacius» te Amster dam zal zijn leden in de hedenmiddag te houden vergaderingen adviseeren de staking op te heffen om Maandag zoo spoedig mogelijk den arbeid te hervatten. Het bestuur is ten alle tijde bereid esn collectief contract te teekenen, mits op de basis van de op 19 December gedane werkgeversaanbiedingen. Ook de Zeelieden vereeniging «Voor waarts*, aangesloten bij de Nederlandsche Federatie van Transportarbeiders, heeft in haar gistermiddag gehouden vergadering besloten de staking op te heffen en wel met 54Z stemmen vóór opheffing, 182 tegen en 8b blanco. Uit den aard der zaak zullen de zeelieden zich nist aanmelden. Zij wachten af tot de gelegenheid tot monsteren wordt opgesteld. De Reeders deelen in een daartoe opge steld manifest o.a. mede. dat zij met ingang van Woensdag aS April a.s. de gelegenheid tot hervatting van den arbeid openstellen eu zulks op den grondslag van de oude loons- en arbeidsvoorwaarden. Overeenkomstig het aanbod, dat de reeders handhaven, zal het loon echter f7.be dragen van 1 Januari 1920 af, mils de daaraan verbonden voorwaarden uiterlijk 1 Mei a.s. door de organisaties zijn aanvaard. Staking van verslaggevers. De raadsverslaggevers te Vel3en, lezen wij in het «Hdbl.c, moeten zich behelpen met een plaatsje tuischen het gewone pu bliek, zoodat z(j bij grooten toeloop van belangstellenden onder zeer moeilijke om standigheden moeten werken. Dinsdagavond kwamen de voorstellen der salarisherziening aan de orde, welke een zoodanige belangstelling hadden, dat de verslaggevers zóo gedrongen zaten, dat ze nauwelijks konden schrijven. Om half elf vonden zij het «welletjes» en verlieten als één man de publieke tribune. De Ex-Kroonprins. Naar wij vernemen, is de Regeering in onderhandeling met het bestuur der Ned. Herv. Gemeente te Oosterland (Wieringen) over den aankoop van de pastorie aldaar als vaste woonplaats voor den ex-kroonprins. Kwartjesvinders aan het werk. 't Gebeurde in den trein van Aniw.erdam naar Utrecht. Een jongmensch te Utrecht had het zich in een coupéhoekje aangenaam gemaakt en wachtte het vertrek af. Vier heeren stapten binnen, geen ongezellige lui zoo op het eerste gezicht. Ze begonnen een praatje over het weer natuurlijk, over den vroegen zomer en dat April zich nu zoo plotseling als Maart laat aanzien. Buiten regende het ongezellig. Om 't wat knusser te maken in de voorischommeietide coupé, stelde een van de heeren voor een kaartje te leggen. Om geld natuurlijk, dat gaf nog wat emotie. Ze speelden, den langen weg van Am sterdam naar Utrecht geuoegelijk verkortend. Toen bet jongmensch in Utrecht aankwam, was zijn eerste gang naar de politie, omdat hij aan zijn reisgenooien eventjes f 700 (zeven honderd gulden) verloren had. De polilie rekende twee van de «heeren» in. Die natuurlijk het geld niet bij zich had den, zoodat zij weer moesten worden los gelaten. Hun makkers met de f 700 hadden natuurlijk in dien tijd de plaat gepoetst. Het is voor het jongmensch een dure reis geworden, die hem heugen zal en hem in de toekomst wil wat voorzichtiger zal maken. F ingezonden Stukken. Builen verantwoordelijkheid der Reductie. Kopy mm ingezonden stukken, al dun niet geplaatst, wordt niet teruggegeven. Geachte Redactie! In hot No. van uw blad van Zaterdag 17 April komt een ingezonden stuk voor om trent den gedeeltelijk zeer deplorabelan toe stand van ons plantsoen. Daar ik dikwijls door die plantsoenen mijn weg neem, kan ik niet anders zeggen dan dat de in dat stuk gegeven beschrijving juist is. Ik zou hier echter nog eene opmerking bij willen voegen n.l. over de tegenwoor dige mode van laanbeplaating. die ook door ons gemeentebestuur wordt gevolgd. (Op de Rijkswegen, waar de oude be planting nog beslaat, heeft men prachtige lanen en des zomers heerlijke schaduw en verkrijgt men op die wijze mooi hout). Waar vroeger drie hoornen stonden komt er nu hoogstens één. Gevolg: geen schaduw en knoestig hout. Ook waren vroeger banken geplaatst in het plantsoen op schaduwrijke mooie punten. Des zomers vooral een genot voor ouden van dagen, Waarom zijn juist de drie mooiet geplaatste banken weggenomen? Leeft Vreemdelingen-verkeer nog? U dankzeggend voor de plaatsing. Burgerlijke Stand van Amersfoort, van 16 t/ra 22 April 1920. GEBOREN: Hendrikje, d. v. Brand Elzenaar en Geer- truida de Bree Jan Wilhelmus, z. v. Johannes Hendrikus Geijtenbeek eu Autje Beeke Willem Christiaan Maria, z. v. Willem Johannes Franciscus Agatha Ribbe- rink en Henriette Christina Cornelia Maria Cornelissen Johannes Quirinu» Antonius, z. v. Krijn Wilhelmus van Doorn en Johanna Margaretha van Beek Hendrika Petro- nella, d. v. Cornelis Kamerbeek en Aaltje Snabel Margaretha Wouterdina, d. v. Wouter Buis en Anna Schouten Johannes Elbertus, z. v. Willem Bouwman eu Marreije Allis Lena, d. v. Geer'ig Aergelo en Johanna Alberta de Valk Leenlje Margje Marie, d. v. Albert Winter en Adriana Gijsberta Baelde Willy Petra Barbara Maria, d. v. Willem de Beer en Dorothea Cornelia Anna Catharine van Nimwegen Rijkert, z. v. Lambertus van den Brink en Willemijntje Biooi Maria, d. v. Jan van Drie en Nellelje Lijnsveld Antonius Johannes, z. v. Johannes Antonius Bakker en Neeltje Hardeman Maria, d. v. Pstrus Bernardus van Damme en Maria Nobels Hendrik Jacob, z, v. Hendrik Jacob van Wandelen en Maria Aleijda Leijdekker Jan Cornel!», z. v. Johan vau Vonpo en Gerritje Dwars Cornelia, d. v. Gijsbortus van de Kraals en Cornelia van Beekhoven Margaretha Iza, d. v. Hermanus Hilferiuk en Margaretha Iza Krijnen Willem Johannes Josephus, z. v. Wilhelmus Hen drikus Wijna>;ds en Wilhelmina Jacoba Frederika Lavii.ge Johannes, z. v. Ber nardus de Wit en Elisbeth Oostveen Egbert Nicolaas, z, v. Egbert Jonker en Evertje Wolfswinkel. ONDERTROUWD: Herman Carel Marie Peters en Dorothea Antonia de Jong Johannes Moors en Wilhelmina van den Ham Henri Hendriks en Johanna Hendrika Godelina van Bins- bergen Johannes Pot en Clasina van den Hoek Phllippus Hermanus Gouw cn Willemina Ekkel Johannes Pieter Boender en Aartje van Boeyen Lubertus Wesse- ling en Berdina Koeslag Hendrik Palfe- nier en Alijda Dilmus Rijk Jetten en Margaretha de Gans Jan Nicolaas Anthonie Kochheim en Tonia Berendina Johanna Holroer. GEHUWD: Jean Baptiste Albarie Pondeville en Anna Maria van Valkenhoef Everardus Josephus van Bekkum en Maria Johanna van Gils Willem van Daal en Gerritje Koene Herman van Beek en Johanna Petronella Pot Harm Kattenberg en Cornelia van den Brink. OVERLEDEN: Aaltje van Clooster, oud 84 jaar echig. van Hendrikus Gerardus l'utman Helena Johanna Blom, oud 12 jaar Olf Maxi- miliaan Laurent Looicnga, oud 12 jaar Anna Mathilda Schouw, oud 27 jaar onge huwd Marien de Vries, oud 8 maanden Gerrit Jan Willem Stcenhoff, oud 69 jaar echtg. van Hendrina I.ooyen Willem Hendrik Schuilemun, oud 37 jaar ongehuwd. l'KEUlKBEiiltTE.N. Zondag 25 April 1920. Ned. Hev. Gemeente. St. Joriskerk. Godsdienstoefening. Remonstrantsche kerk. Voorm. 10J uur, Dr. R. Miedema. Doopsgez, Kerk. Voorm. 10J uur, Geen dienst. Evangelisch Luth. Kerk. Voorm. 10'/j uur, Ds. de Jongh. Gereformeerde kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5J/a uur, Ds. Donner. Gereformeerde Kerk (Zuidsingcl.) Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Avonds 5W2 uur, Ds. Teerink. In alle diensten: Bediening van het II. Avondmaal. Chr. Gereformeerde Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Beekamp. 's Avonds 5 '/a uur> Ds. Beekamp. Vrije Gereformeerde Gemeente. Voorm. 9I/2 's Avonds 5 J Godsdienstoefening. MARKTBERICHTEN. lg.— a f 10.50 Grasboter f2.60 if3. Kippen f3.50 a f4.50. Piepkuikens fo.— A fo.—Kuikens f o.- A fo.-. Jonge eeuden fo.— k fo.Oude hanen f o.a fo.— Hazen f o.-.i f 0.00. Wilde konijnen f .0— a fo.—Tamme konijnen fi.— if 3-—P®r stuk. Duiven f 1.50 i f 1.80 per paar. Vette varkens f.— a f.-. Magere varkens f80a f 150. Zeugen f 180 i f 250. Biggen f 35 i f 60. Drachtige Zeugen f 250 i f 4°°- Kalveren f 13.— i f 22.—. Aangevoerd waren ongeveer heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaard- appelen40 heet. Zandaardappelen150.000 stuks Hoendereieren st. Eendeneieren 120 Kilo Grasboter; - Vette Varkens; 20 Magere Varkens Varkens voor export- slagerijen 100 Biggen; 40 Zeugen; 12 Kalveren. ADVERTFNTIEN. Op VRIJDAG 7 MEI 1920 dos namid dags te twee uur zal door Watergraafen Heemraden van het Heemraadschap de rivier de EEM, BEKEN EN AANKLEVE VAN DIEN te Amersfoort in het Secretariegebouw Muurhuizeri no. 15 bij inschrijving worden aanbesteed het op de diepte 011 onder profil brengen van ver schillende beken onder beheer van bet Heem raadschap in acht per- ceelen. Het bestek ligt ter Inzage ter Secretarie van het Heemraadschap en is tegen betaling van fo.75 verkrijgbaar bij den Kameraar van het Heemraadschap W. C. JANSEN, Pieter Pijperstraat 43, bij wien nadere in lichtingen zijn te bekomen. Watergraaf en Heemraden voornoemd, Joh. KNOPPERS. Watergraaf. H. P. VAN HASELEN, Secretaris. GEVRAAGD met 1 Mei eene kunnende koken, en een beiden voor dag en nacht. Zich persoonlijk of schriftelijk te wenden adres: Mevrouw S. VAN VLEUTEN, 's Gravelandscbe weg 19, BUSSUM. HET BESTE ADRES VOOR ALLE Huishoudelijke Artikelen is Z. v. d. BIJL, Koperslagerij met Reparatie-Inrichting. KAMPSI RAAT 17. AMERSFOORT, 23 April 1920. Appelen f o.k f o.— Peren f Af Zandaardappelen f 3.75 A f5.— Hoendereleren Hoewel de fabriek nog niet officieel kan geopend worden, is zij toch In staat gepasteuriseerde melk In flesschen te leveren. Deze flesachen zijn gesloten met een Capsulede meest hygiënische sluiting voor melkflesschen. De melk wordt volgens een verbeterd systeem gepasteurUeerd en bezit absoluut geen kooksmaak. Ze is dan ook bijna niet te onderscheiden va» rauwe modelmelk. Prijs per liescii 14 cent Rune roll» melk per Liter 15 cent Roomkaroemeik per Liter 6 cent nitslniteud onder rijkscontrole per K.G. f 2 80 EIEREN TEGEN MARKTPRIJS DE DIRECTEUR DER N. V. DE GEI.DERSCHE VALLEI T. SIEPERDA. Roomboter,

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2