AMERSFOORTSCHE COURANT. Dinsdag l Mei 1920 No. 9328 70e Jaargang Uitgave van de Drukkerij „DE AMERSFOORTSCHE COURANT" voorheen Firma A. H. van Cleefi. Verschijnt DINSDAG-, DONDERDAG- en ZATERDAG. ABONNEMENT per 3 maanden f 1.—franco per post f 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEN 1 6 regels 95 cent; elke regel meer 15 cent. Bij regel-abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale-, officieels- en onteigenings-advertentiën per regel 20 cent. RECLAMES x—5 regels f1.55; elke regel meer 30 cent. Incasseerkosten worden in rekening gebracht. Inzending van advertentiën op den dag van verschijnen uiterlijk 10 uur, voor het Zaterdagnummer uiterlijk Vrijdagavond. REDACTEUR: K. LUBERTI, AMERSFOORT BUREAUX: KORTEGRACHT 18 EN VALKESTRAAT 19, TELEFOON 19 OVERZICHT. Buitenland. Uitbreiding van de spoorwegstaking in Frankrijk. Binnenland. De kerk te Koog afgebrand Vliegdemonstraties te Groningen Nieuwe wetsontwerpen. AGENDA voor de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort, op Vrijdag 7 Mei 1920, des avonds 7 uur. 1. Ingekomen stukken 011 inededeelingen. 2. Benoeming van een leerares in de natuur wetenschappen aan de Handelsdagschool. 3. Benoeming van een hoofd aan C.-school No. 2 en aan C.-school No. 3 aan de Heerenstraat. 4. Benoeming van drie onderwijzeressen in de nuttige handwerken waarvan 1 aan school F. en 2 aan school H. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van ziekteverlof aan Mevr. A. C.M.J.Nijland-Duijster,onderwijzeres aan school A. 6. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot verlenging van liet verlof wegens ziekte aan T. Beverloo, onderwijzer aan school C. 7. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot verlenging van verlof wegens Ziekte aan M. M. van Mill, onderwijzeres aan school A. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan Mej. C. Onnes, overeenkomstig verzoek, eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school G. 9. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van de Commissie van Onderzoek inzake cinematografisch onderwijs te Leeuwarden om haar vóór 1920 een subsidie te verleenen van f 100. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van verordeningen regelende hot Handelsonderwijs aan do Handelsdagschool en Handelsavondschool (Godr. Verz. No. 36 v. 1919.). 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanbrengen van enkele wijzigingen in do Verordening op de heffing van bijdragen voor bet genot van onderwijs aan liet gymnasium. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van eeno verhoogde subsidie voor de Ambachtsschool en voor do Avondvak- en Vakteekenschool over 1919. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het verslag aangaande de wijze waarop het op do gomeentobegrooting toe gestane bedrag voor kindervoeding is besleed. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het weder inhuren van het Valkje voor onderwijs-doeleinden. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van oen complex gronden gelogen aan don Heiligenbergorwcg. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van eon strook grond voor vor- botering van den Woestijgerweg. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overname van een strook grond aan den Woestijgerweg van D. van Drie. 18. Voorstel van Burgemeester on Wethouders tot verhuur van een percool land aan P. C. van Rossenberg. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verhuur van het perceel Lange- straat 4 aan J. H. Ittmann. 20. Voorstel van Burgemeester 011 Wethouders tot verhuur van een gedeelte van »de Lange Akker» aan P. A. van dor Scheer en D. L. Bolloman. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van een perceel land aan J. van Dijk. 22. Advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van het Bestuur der Voetbalvor- ceniging S. D. E. om gebruik te mogen maken van het terrein aan do van Assenraadstraat. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van eon perceel bouwterrein aan de Pieter Bothlaan, hoek Vondellaan aan J. M. Aberson. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel bouwterrein aan do Prins Hendriklaan aan den Staat. 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een verhoogd crediot too to staan voor het houden van toezicht op de bosschen. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het ingebruik geven van gemeentegrond voor plaatsing van een boorput aan Joh. de Jager. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te verleenen tot onderhandsche aanbesteding voor den bouw van 12 woningen in het Soesterkwartier. (Gedr. Verz. No. 23.) 28. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een crediet voor den bouw van noodwoningen. (Gedr. Verz. No. 24.) 29. Afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van de Afdeeling Amersfoort van den Ned. Centralen Ambtenaars- Bond om betaling voor extra werkzaamheden over 1918 en 0111 voor overwerk een definitieve regeling te treffen. 30. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van straatnamen Berg Noord, Soester kwartier met advies op de adressen inzake het geven van straatnamen van het Bestuur van „Zandbergen" en van Sal. B. Gompeis. 31. Advies van Burgemeester en Wethouders op do motie van do raadsleden Noordewier c. s. inzake het aannemen van werklieden voor aan bestede werken over do schijf van de Arbeidsbours (Godr. Verz No. 14) mot rapporien omtrent het behandelde in de afdeelingen (Gedr. Ver. No. 16, 17 on 19) en antwoord van Burgemeester en Wethouders. (Gedr. Verz. No. 22.) 32. Uiteenzetting van Burgemeester en Wet houders van hun standpunt inzake woningbouw. (Gedr. Verz. No. 26). 33. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het afschaffen van partiëele aanbestedingen voor. schilderwerk. 34. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van crodieten voor het uitbrei den van het buizennet van de gasfabriek en waterleiding. 35. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van do verordening op het gebruik van water uit de gemeentelijke waterleiding. 36. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Verordening rogelende de tarie ven voor het gebruik van gas (Gedr. Verz. No. 20.) 37. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om adhaesie te betuigen aan het schrijven van den Raad der gemeente 's-Hertogenbosch gericht aan don Minister van Arbeid betrekkelijk Werk. loosheidsverzekeringsnoodwet 1919. 38. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan N. de Waard ontheffing te verleenen van de verordening, waarbij oischen worden gesteld voor dranklocaliteiten. 39. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan J. J. van Doorn ontheffing te verleenen van de verordening regelende de hoogte van dranklocaliteiten. 40. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan H. M. de Koningin to verzoeken het maxi mum aantal vergunningen op 50 te bepalen. 41. Advies van Burgemeester en Wethouders op do motie van do raadsleden Rekké, c.s. om instemming te betuigen met het voorstel Rutgers e. a. ingediend bij de Twoode Kamer, inzake in voering van Plaatselijke Keuzo. 42. Voorstel van Burgomeester en Wethouders om te besluiten aan don Minister van Arbeid te berichten, dat liet wenschelijk wordt geacht, voor Amersfoort een eigen Keuringsdienst to behouden. 43. Voorstol van Burgemeester en Wethouders om in liooger beroep te gaan van het vonnis der Arrondissements-Roclitbnnk te Utrecht inzake in bezitneming van een partij zeep van J. A. van Barneveld. 44. Voorstel van Burgomeester en Wethoudois tot liet aanleggen van oen tweetal wegen bij den woningbouw van St. Ansfridus. 45. Voorstel van Burgemoester en Wethouders 0111 de uitgifte van een Stenografisch verslag van de vorgaderingen van den Raad te beëindigen. (Gedr. Verz. No. 18). 40. Vaststelling kohieren straatbelasting en rioolbelasting, dienst 1919. 47. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van stoun voor tuberculose bestrijding en vaststelling van een verordening in verhand daarmede. 48. Wijziging der begrooting dienst 1919. 49. Wijziging dor begrooting dienst 1920. moeten betrekken deor tusschenkomst van de Arbeids beurs hekben wij de eer Uwe vergadering mede te deelen, dat ons standpunt in deze, gezien hetgeen daarbij naar voren werd gebracht, geen wijziging heeft kunnen ondergaan. Het hoofdmotief, waarop de indiening vaD de motie blijkbaar steunt, n.l. als zou de aannemer verplicht zijn de arbeidskrachten tegen het minlmum-loou aan te nemen, is niet juist, die eisch is door ons nimmer ge steld en kon ook niet gesteld worden; in ons advies d.d. 31 Maart 1920, G. V. No. 14, is zulks reeds uit eengezet. De aannemer beriep zich er op aan de hand van de bestaande bepalingen, dat de beurs hem op een gegeven oogenblik niet die krachten kon leveren die hij wenschte en daarmee liep de vlotte afwerking van den bouw van woningen in gevaar. Zoodra de bepaling dan ook was opgeheven bleek de aannemer wel de door hem gewenschte arbeidskrachten te ku. aen krijgen; in hoe verre hij op dat moment meer lr 11 heeft gegeven valt buiten deze kwestie, wij hadden slechts te beoordeelen of hij niet beneden het minimuin-loon ging en dien aangaande kwamen ons geen klachten ter oore. Wij zijn het eens met verschillende sprekers, dat het gebruik maken van de Arbeidsbeurs dient te worden bevorderd, doch dit moet niet gaan ten koste van de goede en vlotte uitvoering van werken die door de Gemeente worden tot stand gebracht. Ten slotte merken wij nog op, dat ook na opheffing der verplichte bemiddeling aanvragen tot de beurs zijn gericht. Woningbouw Soesterkwartier. De directeur van Openbare Werken vroeg ons op 19 April jl. o.a. machtiging om de aannemers Gebr. Boekei op te dragen den bouw van 2 groepen van 6 woningen (8 type A en 4 type B) in het Soester kwartier voor de som van f66500. Wij meenden den directeur de gevraagde machtigiug tc moeten verleenen om de volgends redenen: Genoemd bedrag van f 66500 of gemiddeld plra. f5500 per woning opgegeven door de genoemds aannemers op een vraag van dsn directeur, is ruim f too per woning lager dan het bedrag waarvoor cenige maanden geleden de 4e groep gegund is aan den aannemer J. C. Wacker. Gslet op de hooge aan nemingssommen, die bij de laatstgehouden aanbe stedingen van bouwvereenigingen werden gevraagd, kwam hot ons College voor, dat dit alleen al een reden was om ds aanbieding van de Gebr, Boeksl te aanvaarden. Daarbij komt nog, dat Gebr. Boekei (die thans belast zijn met de uitvoering van de 3e groep woningen en zich als uitstekende aannemers hebben doer, kennen) werklieden in dienst hebben, die hun vak verstaan. Zij zouden deze werklieden, wegens den voortgang van het werk, moeten ontslaan, hetgeen, bij het groote tekort aan geschoolde werkkrachten, zéér ten nadeele van de woningvoorziening zou zijn. Door deze onderhandsche aanbesteding worden dus de gemeentefinanciën gebaat, terwijl tevens de werk lieden, in dienst van Gebr. Boeksl, behouden blijven voor den bouw in het Soesterkwartier, die daardoor geleidelijk kan worden voortgezet. Wij hebben daarom de eer hierbij over te leggen een ontwerp-besluit tot onderhandsche aanbesteding, 't welk aan de goedkeuring van Ged. Staten is onderworpen. De Raad der gemeente Amersfoort; Gelezen de voordracht van Burgemeester en Wet houders van den 23 April 1920, afd. I, No. 1586; Overwegende, dat het in 't belang van da Gemesntc alsmede van de woningvoorziening noodzakelijk is over te gaan tot onderhandsche aanbesteding van den bouw van 12 woningen, behoorende bij het plan van 304 arbeiderswoningen en 8 winkelhuizen in het Soester kwartier, vastgesteld in de Raadsvergadering van 20 December 1918; Gelet op artikel 194^ van de Gemeentewet; BESLUIT: den bouw van 2 groepen van 6 woningen (8 type A en 4 type B) op te dragen aan de Gebr. Boekei, aannemers alhier, voor de sons van f66500, zulks onder de voorwaarden vervat in het bestek No. 25 (Openbare Werken), dienstjaar 1919, groep III. GEWISSELDE STUKKEN. Door B. en W. werden de volgende stukken met d< Raad gewisseld: Arbeidsbemiddeling. Na de behandeling in de afdeelingen van ons advies op bet voorstel van de heeren Noordewier c.s. inzake het weder opnemen vin de bepaling in de bestekken door de Gemeente aaubestede of nog aan te besteden werken, dat de aannemers hunne werkkrachten zullen STADSNIEUWS. RAADSVERGADERING. De Burgemeester van A mersfoort, Gezien art. 41 der Gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Vrijdag 7 Mei aanstaande, des namiddags ten 7 ure. Amersfoort, 3 Mei 1920. De Burgemeester, v. RANDWIJCK.

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1