AMEESFOOMSDIE COURANT. Donderdag 1 Juli 1920 No. 9351 Electrisclie leuklmakerij Bel dan op No. 42 70e Jaargang Uitgave van do Drukkerij „DE AJIERSFOORTSCHE COURANT" voorheen Firma A. H. van Clecff. Verschijnt DINSDAG-, DONDERDAG- en ZATERDAG. ABONNEMENT per 3 maanden f 1.—franco per post f 1.15. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIËN 1 6 regels 95 cent; elke regel meer 15 cent. Bij regel-abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale-, officieele- en ontelgenings-advertentiCn per regel 20 cent. RECLAMES 15 regels fi.55; elke regel meer 30 cent. Incasseerkosten worden in rekening gebracht. Inzending van advertentiën op den dag van verschijnen uiterlijk 10 uur, voor het Zaterdagnummer uiterlijk Vrijdagavond. REDACTEUR: K. LUBERTI, AMERSFOORT BUREAUX: KORTEGRACHT 18 EN VALKESTRAAT 19, TELEFOON 1 KENNISGEVINGEN. Inlevering an Rijksgpederen. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat de in het verlofregister van de land weer dezer gemeente ingeschreven verlof gangers der landweer, die in den loop van het jaar 1920 aanspraak kunnen doen gelden op ontslag uit den dienst bij de landweer wegens volbrachten landweerdiensttijd, op grond van art. 31, laatste lid, der Land- weerwet al de hun voor Rijksrekening ver strekte voorwerpen, met uitzondering van het zakboekje (dus wapenen, voorwerpen van ledergoed, kleeding- en uitrustingstukken, reglementen en dienstvoorschriften) moeten inleveren te Amersfoort, in de Gymnastiek en Schermzaal van het 5e Regiment Infanterie, op Dinsdag 20 Juli 1920, van des voor middags 9 tot des namiddags 4 uur, voor hen wier geslachtsnaam begint met de letter A tot en met Ken op Woensdag 21 Juli 1920, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur, voor hen wier geslachtsnaam begint met de letter L tot en met Z. De aandacht wordt gevestigd op de navol gende wetsbepalingen A. Een arrest van één dag tot zes dagen, te ondergaan in de naastbijgelegen provoost of het naastbijzijnde buis van bewaring, dan wel een kwartierarrest van één dag tot zes dagen, te ondergaan in een kazerne, kan door den Landweerdistrictscommandant worden opgelegd aan den verlofganger te. die zonder geldige reden voorwerpen, als hierboven genoemd, niet inlevert 2e. die zonder geldige reden voorwerpen, als hiervoren genoemd, niet in den ver- eischten staat inlevert.; 3e, die een of meer aan een ander toe- behoorende voorwerpen, als hiervoren ge noemd, als de zijne inlevert. B. De verlofganger, die zich schuldig heeft gemaakt aan een der hiervoren onder ie en 3e bedoelde feiten, is, onverminderd de gehoudenheid tot het ondergaan van het vermelde arrest of kwartierarrest, verplicht op de voorgeschreven wijze voorwerpen, als hiervoren genoemd, alsnog in te leveren, zulks op den tijd en de plaats, door den Landweerdistrictscommandant te bepalen. De onder B bedoelde verlofganger, die niet voldoet aan de daar omschreven ver plichting tot inleveren, of deze verplichting vervullende, zich schuldig maakt aan een der bij A onder ze en 3e vermelde feiten, wordt in werkelijken dienst geroepen of ge houden voor den tijd van ten hoogste twee maanden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald, die tevens het korps van het leger aanwijst, waarbij de werkelijke dienst moet worden vervuld. De verlofganger, die zich niet onderwerpt aan een straf uitgezonderd kwartierarrest hem door een krachtens de Landweer- wet of eenige andere wet daartoe bevoegde autoriteit opgelegd, wordt aangehouden en onder verzekerd geleide naar de naastbij- gelegen provoost of het naastbijzijnde huis van bewaring overgebracht. Indien de verlofganger wegens geldige redenen verhinderd is persoonlijk de wapenen, het ledergoed, de kleeding- en uitrusting stukken en de reglementen en dienstvoor schriften in te leveren, is hij of zijn zijne naast- bestaanden gehouden er voor te zorgen, dat de inlevering door een ander geschiedt. Van de geldigheid der redenen van verhindering moet blijken uit een bewijs, dat hetzij door den Burgemeester afgegeven, hetzij door dezen gelegaliseerd is. Dit bewijs moet bij de inlevering worden overgelegd door den persoon, die namens den verlofganger tot het doen van de inlevering verschijnt. Op daartoe aan den Burgemeester gedaan verzoek worden door dezen aan den verlof ganger zoo noodig passage-biljetten afge- c worden geven voor veren, waarvan gebruik gemaakt op de reis naar en van de plaats van inlevering. Overigens geniet de verlofganger geen vervoer voor Rijks rekening. Bij de inlevering moeten de verlofgangers in Burgerkleeding verschijnen en hun zak boekje medebrengen. Amersfoort, 30 Juni 1920. De Bu gem eet ter voornoemd, A. H. v. NIEUWKERK Altlegotideslr. 105, 1051, 107 Tel. 543 IN AMEUBLEMENTEN EN KANTOORMEUBELEN BEVOLKING. Opgave van vertrokken personen van 11 tol 25 Juni 1920. L. de Groot, Sch.penn.kade 20 naar Utrecht \V. v. d. Graaf, Langeslr. 91 naar 'a Uage Mei. J. Peters, Muurh. 125t> naar llarlingen Mrj. M. Kaak, Muurh. 125b naar Delden Mej. G. Ililge, Muurh. 125b naar Hauksiiergen Mej. A. Goemnus, Muurh. 125b n. Harder wijk Mej. G. de Vriits Pr. Julinnahian 8 naar ludië J. ten Hoedt, Aldeg.rtr. SI naar Gorincbem Mej. W. v. Buuren, v. IVrrnjmtr. 9 naar Amsterdam Mej. M. Kooremnn Htn-kenxLliian 54 naar Zeist Mej. C. Onnes, Lavend-deir. 1 nniir Rotterdam Mep M. van Tul, lluijgi-iwlnun 7 naar Domburg .Mej. li. Eek, Gr. Koppel 4 naar Amsterdam M- j. V. Geij-r, Koninginnel. 1 naar Kulde Mej. M. v. Sintmaarten-dijk, Arnh.weg 37 n. Rotter dam A. van Zjjl, S L uiis naar Utrecht C. Stiel, Kamp 75 naar Hoge W. Hasper, li. Wuytlaan 35 naar Velp D. Mee-ter, lireesir. 44 naar Be-kliergeu H. lleiliou, Munrh. 155b naar Aiust rdatr. C. Vivié, Guninckeetr. 00 n. Voerendaal VV. Kaspers, Wesisingel 15 naar Heeze Mej, H. v. d. Brink, St. Jorisslr. 13 naar iluijssingen (Belg.) Mej. M. v. d. Touw, Seheltusstr. 23 n. Nijkerk K. M ioasen, Muurh. 147 naar Nanrden M-j. A. Pot, Z. Singel 38 naar Loliith C. Pronk, Verhoevensir. 28 n. Oldeiuiiul G. Achterberg, Hellestraat 20 n. Veenendail P. Steenblok, W. v. Mech.str. 23 naar Hoorn R. Wngt, Liend.weg 3 n. Buarn H. de Gans, Hel lest r. 07 n. Winterswijk Jhr. L. v. d. Biandeler, Hnygensl. 7 niiur Domburg VV. Schinkel, Aldeg.str. 42 naar Naarden IJ. Ike, Langeslr. 121 uaar Groningen 0. Aucner, Soe.-terw. 359 n. Leiden J. Even. Aldeg.str. 82 naar Almelo G. Pullen, Westerstr. 23 naar Am sterdam G. Haarsma, Soesterw. 51 naar Amsterdam Mej. P. Bode, Hof 14 naar Rotterdam K. Zeggelam, Coninckatr. naar Delft Mej. II. .Jonker, Zandbergen naar Brammen G. en J. Jonker, Zandbergen naar Bruuunen J. Viuk, Monnik.pad 00 naar Woudrichem II. v. d. Hoef, Mieravetdslr. 03 11 Utrecht Mej. J. Sloksoede Brouwerslr. 9 n. Deventer Mej. M. Jongeling. Arnh.weg 07 naar Zeist A. Kreijne, Sl. Andriesstr. 14 naar Stoutenburg J. Bleijenberg, lier nul - fusstr. 30 naar Hoogland Mej. C. Heslenfeld, Z. Singel 38 naar Amsterdam J. Knoop. Appelweg 48 n. Assen J. de Vos, Monik.pad •15 n. Rijssen T. v. d. Linden, Vlusakkerw. 58 naar Utrecht P. Turkenbnrg, Muurh. 125b naar Apeldoorn I). v. Gelderen, Kamp lüb naar Hoogaveen - G. v. Vleuten, Sehel tusstr. 10 naar Soest Mej. H. Kallenbach, Leuaderw. 58 n. Rotterdam Mej. O.Liekelea, Leusderw. 01 n. GorSB-l Mej. W. lloogeweg, Leuederw. 01 naurüorssel Mej. M. van Luyo, Pr. Mariehian 30 n. Utrecht H. Osteriuann Sch.penn.kade 7 naar Haarlem Mej. VV. Geijtenbeek, Sch.penn.str. 9 naar Zeist Mej. D. Ossedrijver, Lungestr. 30 naar Amsterdam Mej. W. Kreikamp, Langestr. 36 naar Laren M-j. E. Verbart, O. Soesterweg 14 naar Halfweg D. de Jong, Westerstruai 45 naar Leiden Mej. E. Bosch, B. Wuyt.lnuu 55 n. Utrecht Mej. J. Schweinmer, Utr.str. 29 naar Engeland Mej. W. Gelsing, B. Wuyüuaa 55 naur Alpbeu a/d Rijn Mej. H. Schipnorst, B. Wnyt.laan 55 naar Utrecht. Hebt U een Taxi of Auto noodig? STADSNIEUWS. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op art. 37 der Drankwet, Brengen ter openbare kennis, te dat bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van MARIA CATHARINA VAN DE MEERENDONK, om verlof tot den verkoop van uit sluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden voor- localiteit van het perceel Leusder weg No. 14 alhier 2e dat binnen twee weken na deze be kendmaking een ieder togen het verlcenen van het verlof schriftelijke bezwaren bij hun College kan inbrengen. Amersfoort, 29 Juni 1920 Burgemeestct en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. RANDW1JCK. De Burgemeester van Amersfoort, gelezen circulaire no. 75519/36, dd. 25 Juni 1920 van den Minister van Landbouw, Nijver heid en llandei, maakt bekend dat met ingang van 1 Juli 1920 de maxi mum kleinhaudeiprijs van Regeeiings Tarwe meel voor deze Gemeente bedraagt 29 cent per K,G. Amersfoort, 28 Juni 1920, De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. KENNISGEVINGEN. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat in deze gemeente gevallen van mond en klauwzeer zijn voorgekomen. Amersfoort, 29 Juni 1920. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis, dat in de gemeenten Woudenberg en de Bildt gevallen van mond en klauwzeer zijn voorgekomen. Amersfoort, 30 Juni 1920, De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. Personalia. De heer H. Petersen, 2e luit. der art. alhier, is benoemd tot tijdelijk lecraar in de wiskunde aan de 11. B. S. te Sneek. Gemeentel ij ke Middelbare Handelsdagschool. Na de van 1729 Juni j 1. gehouden eind examens aan bovengenoemde school, werd heden aan de volgende leerliugen het eiud- diploma uitgereikt H. Boon, J. van Dijk, J. F. v. Doorn, J. J. v. Eeden, W. Eijsink, A. van Goor, Th. Hartman, J. van Haselen, H. G. van Hengel, G.J. van den Heuvel, A. Hollander, C. Houtman, J. Kleiu, J. J. Koopman, W. A. M. Koops, M. Kruiswijk, B. Lensing, J. B, J. Lohmann, P. J. Nierop. G. Pon, l'h. Rintel, H. Ruiters, J. C. D. Smeiting, E. Sinits, P. van Veen, D. A. J. Vis, allen te Amersfoort; J. Gaveel, J. A. Goyert, I H, J, Li 111 bach, allen te BaarnJ. M. van den Bovenkamp te Barneveid A. Braam en A. Roelofs te de BildtW. Kleijn te Bussum A. W, Ruitenbeek te Doorn A. J. van Vulpen te Driebergen; A. A, Esmeijer te Érmelo; M. Corts, J. Stein, G. Volmer, A. von Felde en N. van der Wal, te Hilversum M. B. Middelkoop, en B. Valkenburg te ScherpenzeelB. J. Groesz, G. A. v. Hemert, J. M. C. W Keman en J. van Schuffen, allen te VeenenüalG. Backer, H. C. Bogaart, G. M. v. Bargeler, Th. Dingemans, J. M. van Kuijk en D. Ver- Schuur, allen te Zeist. 10 candidaten werden afgewezen. Protesteerende bewoners. Het adres van de bewoners van de ge meente-woningen aan de Huurcommissie, om de aanvraag van B. W. tot ver hooging der huren niet goed te keuren, heeft ongeveer tweehonderd hanateekeningen. Vrijwel allen die daarvoor in aanmerking kwamen hebben dus geteekend. Muziek. Maandagavond gaf het muziekcorps van het ie regiment huzaren, onder leiding van den kapelmeester W. H. Scholten, een con cert op het kazerneplein. Vele deelnemers aan de sportweek plus belangstellenden waren aanwezig. Ook generaal-majoor Zijnen woon de een gedeelte van het concert bij. Padvinders. Het Amersfoortsch Padvinders Orkest behoord tot de 50 padvinders uit ons land die naar de internationale padvinders-bijeen komst te Jamboree (Engeland) worden af gevaardigd. De bijeenkomst duurt van 27 Juli tot 9 Augustus. Bad- en Zweminrichting. De temperatuur van het water was heden morgen 7 uur 67 graden Fahrenheit. Achtergelaten in de Zwemschooleen pijp, drie halssnoeren, drie petten, een armband, zes kammen, een bril, een c In de Amersfoortsche Zwemschool werd het diploma als geoefend zwemmer uitgereikt aan J. D. t. Zwol. Uit het politie-rapport. Bekeurd wegens het wielrijden op een trottoir, H. G. de B., P. Bothlaan. Terzake het rijden op een rijwiel zonder rem, I, de G„ Weverssingel. Nachtverblijf verleend aan E. K. Heerenveen. Op den Soesterweg is op 29 dezer een huzaar van zijn paard gevallen en bij zekeren Kaspers aldaar binnengebracht. De mil. ge- necsk. dienst werd gewaarschuwd en de mil. dokter kwam ter plaatse om den patient te verbinden, waarna üeze per rijwiel-brancard naar het hospitaal is overgebracht. Aan den Vlasakkerweg werd een man bewusteloos binnengebracht in het café de Kei, nl. zekere K. T. uit Utrecht. De eerste hulp werd verleend door dokter Prins. De man was per rijwiel in aanraking gekomen met een passeerend rijtuig en daardoor ge vallen. Bij onderzoek bleek zijn bovenarm licht gekneusd, terwijl een kiel - bloeduit storting in het hoofd bad plaat gehad. De man was doof en had tot teeken daarvan achter aan zijn rijwiel de bekende geschilderde bordjes wit-rood. De oorzaak van de botsing was, dat hij verkeerd uit week. Daar dr. Prins het niet gewenscht achtte, dat de man alleen naar Utrecht terugkeerde, is hij onder geleide van een rechercheur daarheen gebracht. Bekeurd terzake het berijden van het rijwielpad langs den Hoogeweg met een kruiwagen, D, K., Hoogeweg, Wegens het loopen over weiland, H. P.. Hoogeweg. Overgenomen van de Ainsterdamsche politie M. B., Rotterdam. Zij was verdacht van diefstal te Zwolle gepleegd en is daar heen overgebracht. Wegens het rijden met nlet-virlicht rijwiel A. P., Soesterweg,

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 1