is of HALT! H. W. STOL verteld wat er met al dat «gevaarlijke goedje» gebeuren zal. Hij vertelde dat de voorraden, thana van Engeland gekocbt, aanvankelijk zeker 100 millioen pond gekost hadden, en dat hij zich thans zeker »de ammunitie-koning» der wereld kon noemen. De bedoeling is geens- zina om al die voorraden voor oorlogs doeleinden te bewaren of te doen gebruiken. Al die ontploffings-voorwerpen zullen «ont manteld» worden, en het daardoor verkregen staal, koper, lood voor vreedzame doel einden verkocht. Het amoniumnitraat uit de ontplofbare stoffen zal als maatstaf worden verkocht. Het bewerken van al die ammunitie voor het beoogde doel, zal zeker een paar jareu vorderen en ongeveer 6000 personen, die met dit gevaarlijke werk als technici zullen kunnen omspringen, zullen in dienst worden gesteld. De arbeid zal geschieden in Frank rijk. De ammunnitie zal ongeveer een half millioen ton staal kunnen opleveren en men hoopt aan de Britsche nijverheid daarvan plm. 10.000 ton per week te kunnen leveren. Alle mogelijke veiligheids-maatregelen bij het werk toe te passen, zijn in de fabriek der firma te Wimerent genomen. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Kopy van ingezonden stukken, al dan niet geplaatst, wordt niet teruggegeven. De Hnnrverhooging van de Gemeeutetvoningen. Nu onze mannen, als huurders der zoo genaamde gemeentewoningen, het adres teekenen aan de huurcommissie, wil ik als huisvrouw óók eens een woordje meespreken en ik denk, dat er wel een paar honderd vrouwen het met mij ééns zullen zijn. De huren in de Rembrandstraat, Gerard Doustraat, Frans Halsstr., Miereveldstr. en Woestijgerweg worden door de gemeente ópgeslagen. Zijn die huizen de hooge huur waard, die men nu vau ons gaat vragen? Neen Ik wil niet spreken over de indeeling. Er zijn menschen, die meer van suitekamers houdenmaar er zijn er ook, die met de Indeeling van de gemeentewoningen zeer tevreden zijn; ook met de ruimte, met het licht, met het stukje land, enz. Maar over de afwerking zijn wij, vrouwen, geen van allen tevredenDe meesten onzer zitten in kamers zonder behang, waar de muren ruw zijn, en vol vlekken van beits, verf of vocht. Velen zitten nog in de grondverf of in onvoldoend beits. Nergens zijn reten en naden voldoende dicht. Het licht van de benedenverdieping schijnt door de naden van de vloer en door allerlei gaten naar boven. De maan koekeloert door den I schuinen kant van je slaapkamers en bekijkt wat er in je kasten ligt! Als het fÜuk waait, regent het donkergekleurd stof door je vliering heen en verder je kamers in. Bij winderig weer moet je je kamers een paar maal daags stoffen. Als je boven dweilt, regent het op de meubels beneden in voor- en achterkamer! Door je ramen stuift het zóó, dat je de vensterbank met stoffer en blik moet uitstoffen! Voor- of achterdeur zijn zóó gekrompen, dat het zand en stof van buiten geregeld naar binnen waait tusschen deur en drempel! Bij veel menschen klemmen de deuren, werken de sloten niet, mankeeren schoorsteendoppen, stinken de gootsteeneu en de W.C.'s! Overal «kalkt» het; een groot deel van het verfwerk kun je niet eens nat afnemen, want de verf geeft êtf! Nu weet ik. dat er voor de ge meente veel excuses zijn; Amersfoort heeft ergen woningnood ge had, ze is, dót moet tot haar eer worden gezegd, de gemeente in ons land geweest die het meeste heeft gebouwd, Vergeleken bij andere gemeenten, heeft Amersfoort nog het méést tegen den woningnood gedaan. Dat werd ons eens verzekerd.- En, om de inwoners zoo spoedig mogelijk een onderdak te bezorgen, liet men de men schen in de woningen trekken, voor die behangen en geheel afgewerkt waren. We hebben daarover niet geklaagd, hoor Wj waren wat dankbaar, dat we een woning hadden, terwijl In andere gemeenten de menschen véél langeren tijd op een woning moeten wachten. We hebben ge'dacht behang of saus op de muren, dat komt later wel. Betere verf en betere afwerking van naden, reten, sloten, enz dat zal wel komen 1 We zijn niet op onze achterste beenen gaan staan 1 Maar nu de gemeente ons voor die onaf gewerkte huizen gaat opslaan (en velen met een flink bedrag nog wel!) nu staan we ineens op onze achterste pootenl Als de huizen niet stoven, lekten, naar de plee stonken, enz. zouden nóg velen protesteeren, tegen zóó'n huur verhooging I Maar nu de huizen nog steeds niet behoor lijk zijn afgewerkt, vinden we het heelemaal méér dan bar 1 Nu weten wij, dat er gezegd wordt, dat de gemeente er tusschen is genomen door den architect, of den aannemer, of door welken zondenbok ook. Daarmee hebben wij »s huurders niets te maken. Als de gemeente bijvoorbeeld drukwerk bestelt en dat zou worden afgeleverd op papier vol vlekken en gaten, neemt zij er dan genoegen mee, als de drukker zegtmijn papierfabri kant heeft me slecht papier geleverd I? Dat de gemeente zich heeft laten beet nemen, dat er voor ae huizen gedeeltelijk slechte waar is geleverd, dat de exploitatie kosten hooger zijn geweest, dan bij vak kundige aflevering noodig geweest was. dat is treurig voor de gemeente; het is een aanklacht tegen de gemeente, dat zij zich zich zoo heeft laten bedottenMaar wij, huurders, behoeven van dergelijke fouten onzer gemeente niet de lasten te dragen. Wij willen graag de huur betalen, die onze woning waard is, maar niet meer Ik hoop dan ook van harte, dat de huur commissie het adres van de huurders naar waarde weet te schatten Een huisvrouw uit de Gemeentewoningen. SPORT. Uitslagen Sportwedstrijden, ze dag. Schieten. Korpswedstrijd geweer (militie), ie prijs verg. zilv. medaille aangeboden door den comm. Veldleger. Gewonnen door het tó R.I. (158 treffers maximum 200). Schuttersmil. Bottema, de Rooy, Hoogen- doorn, Arnoutse, Dekker. 2e prijs zilv. medaille aangeboden door «De Eembode». Gewonnen door het 9 R. I. 157 treffers, (max 200) best laagste serie. Schutters: Mil. Procée, Koelma, Wiersma, Hoekstra, A. v. d. Veen. 3e prijs bronzen medaille aangeboden door het 18 R.I. Gewonnen door het 18 R.I. 157 treffers (max. 200). Schutters: mil. Honing, Hannema, Huis man. Pieterse, Willemse. Sabelschermen onderofficieren, te afdeeling: ie prijs verg. zilv. medaille aangeboden door II-16 R.I. benevens een sportsabel. Gewonnen door sergt. maj. insrt. Kooy 7 R.I. 2e prijs zilv. medaille aangeboden door eren Kol. Bakker. Gewonnen door sergt. Joha, 7 R.I. ze afdeeling. te prijs verg. zilv. med. aangeboden door de fa. Koning benevens een sportsabel. Gewonnen door m. i. Leutscher 18 R.I. ze prijs verg. zilv. medaille aangeboden door «Handel en Nijverheid». Gewonnen door den wachtmeester der Kon. Marecbaussée, Bouman. 3e prijs zilv. med aangeb. door den Kap. Bierman, gewonnsn door den S. M. I. H. B. de Vries van 5 R. I. 4e prijs bronzen med. aangeb. door 18 R. I. gewonnen door den opperwachtm in- str. Jansen van het escadron ordonnansen. Handgranaatwerpen. Personeele wedstrijden met oefening- handgranaten. ie prijs verg. zilv. medaille aangeboden door de N. V. C. N. Teulings Drukkerijen, gewonnen door den mil. Wight 16 R I. 2e prijs zilv. medaille aangeb. door baron van Tuyll van Serooskerken, voorz. Ned. Olymp. Comité, gewonnen door den O. W. I. Veen van 1 R. V. A. 3e prijs zilv. medaille aangeboden door de officieren van het ie R. V. A., gewonnen door d.n mil. A. Mulder 7 R. I. 4e prijs zilv. medaille aangeboden door tt16 R. I., gewonnen door mil, Ballyie 20 R. I. 5e prijs bronzen med aangeboden door 18 R. I., gewonnen door mil. Monnes 18 R. I. 6e prijs bronzen med. mil. Groenbroek 1 R. V. A. 7e prijs bronzen med mil. Lubrecht 5 R. I. 8e prijs id. v. d. Mey 1 R. V. A. 9e prijs id. Groenteman 7 R. I. toe prijs id. Vorstelman 20 R, I. ne prijs id. Bosch 18 R. I. 12e prijs id. Lautenbach 9 R. I. 13e prijs id. sergt. Uyterwijk 20 R. I. 14e prijs id. mil. Potkamp 20 R. I. 15e prijs id. v. d. Sluis 1 R. V. A. Personeele wedstrijden voor officieren Sabelschermen. te prijs verg. zilv. medaille aangeboden door de officieren van de Divisiestaf, ge wonnen door luit. Jhr, v. d. Brandeler (Rij school). 2e prijs verg. zilv. med. aangeboden door II16 R. I., gewonnen door kol. Bakker VII I. B. 3e prijs verg. zilv. med. aangeboden door den adjt. onderoff. Katerberg, gewonnen door Kap. Stadlander 20 R. I. 4e prijs zilv. med. aangeboden door de N. V. C. V. Teulings drukkerijen, gewonnen door ie luit. Ekkard, Staf VII I. B. Veldloop (3 K.M., 15 hindernissen): ie prijs, verguld zilv. med., aangeboden door Kolonel G. W. F. Epkema, comm. Ve I.B.. gewonnen door mil. H. Hey, 1 R.H.; 2e prijs, verg. zilv. med., aangeb. d. b. gemeentebestuur van Amersfoort, gewonnen door Korp. R. J. Hunnink, 1 R. H.; 3e prijs, verg. zilv. med., aangeboden door Maison Jordi en Co., gewonnen door mil. H. J. Bowijk, 20 R. I. 4« prijs Mil.-Korp. J. Tamboer, 20 R. I. 5e Korp. J. G. F. van Nus, t R.H. 6e Mil.-Korp. Spietsma, 9 R. I. 7e Korp. A. M. Veefkind, 1 R. H. 8e Korp. J. G. H Messink, 1 R. H. 9e prijs Mil. J. C. Dabroek, 7 R. I. 10e G. J. Boekaar, 20 R. I. t te Korp. H. E. Swankhuijzen, R. V. A. tae Mil. W. Kruytbosch, 20 R. I. 13e. S. J. Kok, 5 R. I. 14e Kraak, 1 R. V. A. 15e G. Jacobs, 5 R. I. 16e Roersma, 9 R. I. 17e Serg. I. A. H. Hartholt, 4 C. W. 18e Mil. J. H. de Vries, 18 R. I. 19e C. P. P. Stijger, Esk. Ord. 20e N. v. Kooten, 1. R. V. A. Behendigheidswedstrijd Cavalerie. Extra prijs, verg. bronz. med. voor den commandant der patrouille, welke het hoogst aantal punten behaalt, aangeboden door den ritmeester W. J. v. Hoyiema, gewonnen door Wachtmeester J. W. Vos, 3 Esk. Wisselprijs zilv. beker, aangeboden door de firma H. Gerritsen te Amersfoort, be- zilveren medaille aangeboden door den ritmeester L. H. Eberson, gewonnen door het 3e eskadron huzaren, bestaande uit: wachtm. J. W. Vos, de korp. P. Kamp horst, J. van Noort, N. van Amerongen en P. Sneller, de huzaar C. Dijs en de mil. C. Zanen, G. de Veer, H. J. van Ooyen, H. de Kuinder, G. W. Kaun en A. C. de Jong, Reserves: korp. J. Scbreuder en mil. J. M. Veerdonk. prijs, verguld zilv. med. aangeboden door het eskadron ordonnansen, gewonnen door dit eskadron. 3e prijs, zilv. med. aangeb. door de off. v. h. ie reg. huz., gewonnen door het 2e esk., bestaande uitwachtm. J. B. C. Rutgers, en de huz. K. Buiten, A J. Mondriaan, P. Klaver, H. C. Boter, J. de Boer, G. van Sehuppen, R, van Ee, K. P. Bosman, II. Compier, M. Roest en G. van Rutting. Wedstrijd van heden (Donderdag) morgen Vijfkamp. Wisselprijs: zilv. beker, aangeboden door den Divisie-commandant, benevens een ver guld zilv. medaille voor het corps, aange boden door den majoor S. B. v. Delden, 5 zilv. med. voor de deelnemers. Ge en door de 14e groep, prijs, verg zilv. med., aangeboden door den Ned. Boud voor Licbam. opvoeding, gewonnen door het 18e reg., ie groep. 3e prijs, verguld zilv. med., aangeboden door het gemeentebestuur van Amersfoort, gewonnen door de 11e groep, 5 R. I.L. Viersen, 2e luit.; T. C. B. v. Buitenen, serg.; en de mil. P. H. Derks, J. Eveleens m A. de Jager. 4e prijs, zilv. med., aangeboden door Volksweerbaarheid», gewonnen door de 6 groep, 16 R, I.. bestaande uit: serg.-maj.- instr. J. v. d. Weyer, serg. J. H. van Haren, korp. J. R. Verhoogb, korp. J. Joosten en korp. T. G. J. Wight. 5e prijs, bronzen med., aangeboden door het Kon. Ned. Gymn. Verbond, gewonnen door groep 13, 16 R. I., bestaande uit: serg.-maj.-instr. Hoogland, serg. W. Jansen eu de korp. Meijer, D. M. den Ottolauder en A. H. Zumker. 6e prijs, bronzen med., aangeboden door de officierea van het ie R. V.-A., gewonnen door groep 4 (ie Reg. Veld-Art.), bestaande uit: wachtm. I. J. Hooger vorst, korp. P. J. Distelbrink en de mil. A. Mansens, J. Boscher en J. Vet. Extra-prijs voor den bestgeplaatste in den vijfkamp, gewonnen door mil. P. J. Rippe (?e R. I.) Wijziging-. De prijsuitdeeling zal plaats hebben Zaterdag a.s. om 9I/2 uur, bij de Inf. Kaz., bij gunstig weer op het voorplein, bij on gunstig weer in de schermzaal. 1 kelner 1 straatmaker-handl. 1 kok ie aide 2 stukadoors 1 loodgieter leidekk. 1 tabakwerker t loopknechts 4 timmerlieden 1 lompensorteerder 1 tuinman losse arbeiders 1 veldarbeider 2 magazijnknechts 1 voerman 1 metselaars-leerling 1 wissellooper 5 opperlieden 1 uitpoetser 1 plakker 1 zandblazer 1 schilder (rijtuig) Aanvragen van werkgevers. 1 banketbakker 18 schilders (huis) 5 bankwerkers (grof) 1 schrijver 1 bankw.-electriclen 6 stukadoors 2 barbiersbedienden 1 teekenaar 1 behanger-stoffeerd. wektuigkundige 1 boekdrukker lekl. 9 timmerlieden 1 dienstbode 3 terassowerkers 1 fabrieksjongens 1 verwarmings- 1 kellner monteur 1 kok 2 voegers S meubelmakers 3 werkvrouwen ADVERTENTIEN. TE HUURGEVRAAGDhalfSeptember voor jong gehuwden een met of zonder pension. Brieven onder letter B. L. bur. van dit blad. Gemeentelijke Arbeidsbeurs GEOPEND eiken werkdag van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 3 uur; Zaterdag van 8.30 tot 12.30. 's Maandags en Vrijdags van tot 6 '/2 7'/a «ur- Aanbiedingen van werkzoekenden op 1 Juli 1920. 1 banketbakker 1 schoenmaker 2 bankwerkers 33 sigarenmakers 1 boekdrukker 5 sigarensorteerders 1 boekhouder 1 smid 1 broodbakker 4 slagers 1 concierge i spoeljongen 3 electriciens 1 stoker 69 grondwerkers 2 straatmakers HEER ALLEEN, zoekt ZIT- eu SLAAPKAMER of ZIT-SL A A PK A M Ell mot Pension. DIRECT INGAANDE. TE KOOP, EEN GROOTE PARTIJ Hornsby Stockport (41/, PK.) in goeden staat, tor overname aangeboden. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. JOZEF KLEIN ZOON, Mum huizen 2, Amersfoort In- en Verkoop van Ileeren- en Dames- Kleeding, Geheele en Gedeeltelijke Inboedels, Boeken, Muziek enz. enz. W Let op het juiste adres. "M HORLOGES, PENDULES, KLOKKEN REPARATIE-INRICHTING IV H. J. VAN HENSBEIUIEN UTRECHTSCHESTRAAT 13 tf Speciaal adres voor Dames- en Heeronkleediiig NAAR MAAT Steeds voorhanden de NIEUWSTE ENGELSCHE STOFFEN UITERSTE PRIJSNOTEERING G. W. MAAS, Coupeur W. v. MecheleuHtraat 22

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 3