Adverteert in dit blad! Bank-Associatie B. WIJNANDSIRAGGERTIJRF zeer zwaar en droog1 Instituut voor Physische Therapie. L. G. PONNE, TIK!fW4 Amersfoort Het vertrouwen 16.75 J. GROOTENDORST, Hof 20 16.75 FEUILLETON LIEFDE. Reparatie-inrichting van alle voorkomende MBUBELBN YrMB< d® PRIJSCOURANT voor JULI en AUGUSTUS utrechtscbeweg 73b. - Amer.toort Fa. L. VAN ACHTERBERG'S Brandstoffcnhandel Ingang: naast H. Wijnanda, Bloemisterij. I Koesteeg 5—7 Telefoon 155 Bestelkantoor Arnhemsche straat la AMERSFOORT Technisch-Directeur BAARN YLASAKKERWEG 40 JACQ DEKKER. TELEFOON 177 Spreekuur te Amersfoort: Maandag, Woensdag eu Vrjjdag van 2 4 uur. Voor minvermogenden l'/g—2 Afdeeling voor: Electrische-, Heetelucht- en Waterbehandeling; Diathermie, Massage, Vibro- en Douche-massage, Bewegingskuren, Zweedsche Heil- en Ademgymnastiek, Kunstzonbestraling enz. Behandeling vanalgemeene lichaamszwakte. gedeeltelijke verlammingen, hardlijvigheid, aambeien, slechte bloedverdeeling (stuwing). Behandeling nd beenbrenken, ontwrichtingen, verstuikingen, gewrichtsontstekingen enz. Spftciale behandeling van Voetklachten, (Pijnlijke-, Zwakke- en Platvoeten.) Levert tot billijkste noteering Electromotoren uit voorraad van 0,5 tot 20 P.K. Licht en Kracht Installaties alleen uit eerste klasse materialen gemonteerd der huisvrouw genieten Maggi's Soepen, want zjj waarborgen door hun zorgvuldige bereiding uit de beste grondstoffen, de fijnste kwaliteit. Men eische daarom uitdrukkelijk Maggi's Soepen en late zich niets anders daarvoor in de plaats geven. Slechts een kleine partij PRIMA BOX RIJ NO LEEREN Derby ltflgbottines met leeren tusschenzool en lakneus (lsto klasse fabrikaat) voorhanden bi) Wertheim Gonipertz 1834 en Credietvereeniging 1853 Kantoor Amersfoort Zuidsingel 43 Kapitaal en Reserves f 19.400.000 Alle bant en effectenzaken o «Moedertje, ik heb met Wim afgesproken een eindje te gaan fietsen; tegen 't eten zijn we wel weer terug. U vindt 't immers goed?» Zij zcide het op een toon, die geen tegen spraak duldde en ook niet verwachtte; uit haar gehecle houding bleek genoeg, dat ze gewoon was er een eigen wil op na te houden. Er kwam een bezorgde trek op Mevrouw Eller's vroolijk gezicht. «Maar Mies, dat gaat toch niet! Henk zal boos zijn, als hij 't hoort. Nee heusch, je moet het niet doen!» «Och maatje», zeide ze ongeduldig,» wat zeurt U nu toch. Om Henk kan ik toch al mijn andere vrienden den rug niet toedraaien. Ik ken Wim al zoolang 'k me kan herinneren 't is een goeie vrind van me, daarmee uitl Bovendien, 'k ben volstrekt nog niet met Heak verloofd, dat hij zich zulke rechten behoeft aan te matigen. Dat eeuwige ge zeur van U ook, dit mag je niet en dat hoort niet zooIk weet heel goed boe 't hoort en aan de menschen stoor ik me niet. We leven in een modernen tijd, Goddank!» Ze stampte driftig met haar voetje op den grond. «Kindje, kindje, stuif toch niet direct zoo op! Jij zegt nu wel: Wim is een goeie vrind van me, maar weet je wel zéker, dat hij er ook zoo over denkt, dat hij jou ook alleen als een vriendin beschouwt?» Mevrouw Eller zag haar dochter onder zoekend aan. «Toe Mies, zeg nu eene eerlijk 1» «Och ja natuurlijk; Wim zal nooit aan iets anders gedacht hebben,» lachte het meisje ietwat ongeduldig, maar or klonk toch een lichte aarzeling in haar stem. «Nu goed dan, Mies, doe dan maar zooals je denkt, dat het beste is; maar beloof me een ding «Ja «Vertel hem dan vandaag van Henk, wil je?» «ik zal 't doen, hoor!» zeide ze luchtig en ze lachte vroolijk: «Och, och, wat bent U toch altijd een bezorgd moedertje.» Maar toen ze naaat den langen, blonden student de dorpstraat afreed, moest ze toch telkens weer aan dat gesprek denken. Ze voelde zich vreemd, nerveusGod, als ma toch eens gelijk had! Die goeie jongen .0, hèm het allerminst zou ze verdriet willen doen! Zs herinnerde zich nu eensklaps allerlei kleine voorvallen, attenties, die hij haar bewezen had, en ze begreep niet, hoe ze daar nooit vroeger op had gelet, hoe ze 't nooit begrepen had. Ja zeker, ze meest hem vertellen van Henk, 't was veel beter. Maar hoehoe moest ze 't aanleggen, hoe zou ze beginnen? Zoopas leek het nog zoo gemakkelijk en nu Enfin, op 't geschikte oogenblik zou ze wel weten, wat ze zeggen moest I Nu nog maar niet tobben... «Wim«,< vroeg zs eensklaps gemaakt- luchtig, «wanneer ga je weer naar Leiden? Toe jongen, zeg dan toch eens wat!» «Wel, lieve hemel, die is goed, hoor! Ik was juist aan 't bedenken, waarover jij toch zoo allemachtig zou kunnen philosopheeren. Nou kleintje, biecht eens op aan je ouwe vriend Zijn beschermende toon, alsof hij tot een kind sprak, amuseerde haar anders altijd kostelijk en was vaak aanleiding geweest tot allerlei kibbelpartijtjes, maar nu klonk dat«Toe kleintje, biecht eens op.» haar plotseling zoo oneindig teer in de ooreu, dat ze ervan schrikte. God, dat ze dat vroeger nooit gemerkt had Dat was toch nog dezelfde vriendelijk-plagerlge toon waarop hij altijd tot haar sprak, maar ze had nooit dat aachtteêre erin opgemerkt, dat haar nu plotseling opviel. «Zullen we 'rs naar 't slot rijden brak hij haar gepeins af. »'t Is nou zoo heerlijk frisch in 't bosch met al die oude boomen; we kunnen daar zoo echt knus zitten pratenJa?» >'t Is goed,» zei ze flauw. Ze was nu zoo bang voor dat gesprek en toch wilde ze 't niet langer uitstellen, voor Wim nieten ook niet voor haarzelf. Zwijgend reden ze voort; zij voelde telkens zijn innigen blik op haar gelaat, maar ze bleef recht voor zich uit staren, zonder ook maar een enkele maal op te zien. Hij, gelukkig in 't zalige bewustzijn daar naast haar voort te rijden, te midden van de frisch-groene wellanden, wenschte niets lisver dan dat het eeuwig zoo mocht duren. «Daar zijn we eral,« verbrak hij eindelijk ds stilte, toen ze de oprijlaan opfietsen. «Mij dunkt, we moesten meteen maar doorrijden naar 't bosch. Tusschen twee rijen oude, lommerrijke boomsn liep een smal pad, dat naar een kleine verhooging voerde. Hier stegen ze af en plaatsten hun fietsen, tegen een der kolossale stammen. Er heerschte een wijde stilte in het rond, een stilte, die haar benauwde en als een lood zware last op haar ziel drukte. Wim liet zich languit voorover vallen en spreidde voorzichtig zijn zakdoek over het gras. «Ga hier maar op zitten. Mies», zeide hij, «dan wordt je niet vuil.zoo. En laten we nu eens gezellig een beetje praten». Een oogenblik heerschte er een diep stil zwijgen, toen vroeg ze loom: «Wanneer doe je examen. Wim ?c «Denkelijk over een maand of drie», zeide hij, en dan ineens, leuk: En Mies, als ik er dan doorkom zoek ik een meisje eu ga trouwen». Hij boog zich naar haar over, terwijl zijn oogen haar blik zochten, die hem stelselmatig ontweek. «Nu, wat zeg je wel van mijn plannetje?» vroeg hij, toen ze bleef zwijgen. «Ik vind'tverbazend aardig», antwoordde zij zoo opgewekt mogelijk, wel wetende dat 't nu komen moest. «Mag ik dan ook op de bruiloft komen «Ja zeker, jij in de eerste plaats!» Hij legde nadruk op dat: jij. «In ieder geval in de tweede», zeids ze in eens rad. «Je bruid komt eerst natuurlijk». Ze wist nu plotseling wat ze wilde, voelde ineens dat ze moed kreeg. Een groote teleurstelling verdriet misschien kon ze hem niet besparen, maar hij mocht in geen geval de vernedering van een afwijzing gevoelen; ze moest tot iederen prijs een verklaring van zijn kant voorkomen. «Zeg Wim, hoe zou je 't vinden, als w# eens tegelijk trouwden schertste ze lachend. «Ja zeker, kijk me maar niet zoo aan, ik heb heusch ook al plannen. Zoo'n kindje nog, hè hoe is 't mogelijk? Maar kleine kinderen worden groot, beste,.; denk eens aan, 'k word in 't begin van "t volgend jaar al negentien (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 4