N.V. de Geldersche Vallei Adverteert in dit blad! 50 pet. 152 pci n cttteiédCczif Cactur- einde Mei tot Anffiistiii GELDERSCHE CREDIETVEREENIGING ARNHEM - Opgericht 1866 W. VAN BEEK Co Prijsverlaging. FEUILLETON Haagsch Leven. Dat onze losse yolle melk, en in 't bijzonder onze gecapsuleerde flesseheninelk b(j iedereen zeer gewild is, blijkt wel uit bet feit, dat de omzet sinds steeg met Vraagt een proefleschje en u zult afnemer worden. De Directeur, T. SIEPERDA. GESTORT KAPITAAL f 10.000.000.- RESERVEN I 4.400.000.- Elta-RflwieleiiIndian-llotoren Ford Automobielen A ii to ver linuri n richting Groote RrpsrntiP-inrichtinc voor «11e ruerkeu Rijwielen, Motoren en Automobielen Kerkstraat 4-(i Telefoon 457 Amersfoort Deposito rente: een maand opzegging drie maanden opzegging een jaar opzegging 3 pt't. 4 Van heden af is bij eiken winkelier tot onderstaande prijzen verkrijgbaar: 2.50 per kilo 1.35 pond 0.75 half pond 0.32 ons Uitsluitend verpakt in blikken bussen. VOORHANDEN: WITTE DAMESSCHOENEN' WITTE KINDERSCHOENEN LINNEN KINDERRIJGLAARZEN r KINDERLAKSCHOENEN KINDERRIJGLAARZEN DAMESRIJGLAARZEN DAMES DERBY SCHOENEN DAMES PANTOFFELS vanaf f 4.50 3.40 Aanbevelend. J. GROOTENDORST, HOF 20 In de residentie van 't klein, koninkrijk zou eene groote collecte gehouden worden ten behoeve van een liefdadig doei't bouwen van een gesticht voor arme blinden. Dames uit de hoogste standen boden zich aan om langs de buizen te gaan en op de drukste punten van de stad, de voorbij gangers tot 't geven van groote .n kleine giften over te halen. Ook kleine Betty had zich opgegeven en dagen van te voren peinsde zij er over, hoe ze 't aan zou leg gen om veel geld op te halen. Haar toilet werd met de grootste zorg bepaald en daar ze wist, dat ze mooi, heel mooi was, maakte ze zich niet ongerust over 't resultaat. Toch zon ze op iets buitengewoons, iets bijzonders, waardoor ze een reuzensucces zou hebben. Zoo maar gewoon op straat door haar uiter lijk de menschen 't geld uit den zak te halen, dat was geen kunst, Deen, ze wilde iets anders. Toen op eens kreeg ze een idée. Ze lachte van Innerlijke pret over die gedachte, en besloot het te doen. Op den dag der collecte ging ze 's morgeus naar 't punt van uitgang, waar alle dames een bewijs van toestemming voor 't collecteeren kregen en eene schaal. In haar donkerbruin mantelpak, met de bruine bente toque, zag ze er uit om te stelen. Hare blonde haren schitterden in de zon en hare blozende wangen en guitige blauwe oogen tintelden van levenslust. Op 't haar aangewezen plein ging ze staan, 't Was zoo wat 't drukste punt van de stad en de com missie: had goed gezien, juist haar daar te plaats», 't Geld stroomde haar toe. Drie, vier keer werd haar schaal geleegd en steeds werd rij weer gevuld door 't vrijgevige publiek, waarvan vooral 't mannelijke deel het wel aardig vond, haar iets te offeren en meteen een blik te slaan op 't allerliefste jonge gezichtje* De dag liep ten einde, 't was vier uur; nu moest ze haar plan ten uitvoer brengen. Aan een collega vroeg ze, eenigen tijd hars plaats ln te nemen, ze moest even ergens heen. Afgelost zijnde versnelde zij haar schreden en liep regelrecht met schaal in de hand naar den ingang van 't groote officieren-societeitsgebouw, dat zich aan den overkant van 't groote plein be vond. Moedig, maar met een kloppend hart, trad zij 't gebouw binnen. Een toesnellende bediende trad haar in den weg en vroeg haar, wat zij verlangde. In kort woorden ver telde zij hem dat zij onder de aanwezige heeren wenschte te collecteeren, ten bate van het te stichten blindenverblijf. Vergunt u, Freule, dat 'k er even den chef over raadpleegt en bij snelde weg, Alleen in de vestibule achterblijvende, voelde zij haar hart kloppen van angst. Wat was ze begonnen daar stond ze nu en misschien zou de bediende dadelijk komen zeggen, dat ze maar rechtsomkeert moest maken. ...en waar was dan haar reuzensucces Een ooger.- blik dacht ze er over, maar weg te loopen, maar al haar moed bijeen rapend bleef ze staan, afwachtend de komende dingen. De chef, die uit 't relaas van den bediende riet veel begreep, kwam zelf mee en toen hij een voorname jongedame, met eene schaal gewapend, in de entree zag staan, kwam hij met eene beleefde buiging naar haar toe en vroeg wat ze wenschte, Ze vertelde hem haar verlangen en: »Ziet uc, besloot ze haar verhaal, >nu wilde ik zoo graag eens hier met mijn schaal rondgaan, dan zou ik zeker veel ophalen. De chef lachte, hij had schik in 't geval en vooral schik in 't mooie jonge meisje. «Maar weet u wel, dat hier geen jonge dames mogen worden toegelaten? dit is eene heerensodeteit en dames worden hier geweerd.* Vertrouwelijk kwam ze dicht bij hem, ze bad even teleurgesteld gekekeD, maar nu lachten hare oogen en baar heele gezicht. De bediende, die er niets van snapte, stond er met een vrij onnoozel gezicht bij t« wachten, hoe 't zou afloopen. >Is er niet een luitenant net zoo groot als ik?« vroeg ze. Verwonderd keek de chef haar aan. >Ja, die 2ijn er wel, maar>Is er een nu hier op 't oogenblik.* «Maar, wat wilt u...?« »Ach, geeft u nu antwoord, is hier op 't oogenblik een luite nant van mijne grootte?* Even dacht hij na, toen tegen den bediende: «Is luitenant Otten hier?* Goede Hemel, dacht ze, Kees, dat I* pech, dat die er nu juist Is! maar enfin; ze moest er nu doorheen, ze had toch vooruit wel kunnen bedenken, dat er kans bestond, dat ze hem ontmoette. Na 't be vestigend antwoord van Jan, vroeg de chef eindelijk, wat ze met dien even grooten luitenant wilde. Ze fluisterde hem iets in en ondanks zich zelf. moest hij er hartelijk om lachen. Eecige oogenblikken later trad Betty 't societeitslokaal binnen gekleed in de overjas en kepi van luitenant Otten. 't Militair saluut makend, ging ze naar de verschillende tafeltjes. Eerst waren de heeren officieren een beetje beteuterd: maar lang zamerhand stroomde 't geld naar 't aardige luitenantje, dat met stram militaire houding door de zaal marcheerde en met militair geluid om gaven vroeg. Maar haar mooi jong gezicht met de lachende blauwe oogen waren niet erg soldatesk. De oude knorrige Excellentie, zoowel als de gierige ritmeester, kwamen 't lieve soldaatje hun compliment maken in den vorm van klinkende munt. Tot opeens, daar was 't. Van de groote zaal was ze gekomen in de biljartzaai, overal met 't zelfde succes, tot ze kwam in de leeszaal. Eerst meende zij dat er niemand was, tot zich eene slanke gedaaute uit een der fauteuils verhief, en daar stond ze van aangezicht tot aangezicht met Kees Otten. «Wat is dat, Betty hier?< riep hij uit. «Freule Claarbeecke», verbeterde zij met een hooghartig gezichtje, maar opeens be dacht ze, dat ze daar stond vermomd met zijne kleeren en met haar liefst gezichtje naar hem toegaand, vroeg ze: «Luitenant Otten. wilt u niet wat offeren ten bata van de hulpbehoevende blinden Nog geheel verbaasd staarde hij haar aan en zonder haar antwoord te geven, legde hij zijne gave in hare schaal. Toen hij zich omkeerde, alsof hij weg wilde gaan, riep zij hem terug en vroeg hem, of hij van plan was de sociëteit te verlaten. Na zijn be vestigend antwoord, zei zij met een oolijk gezicht «Ja, ziet u. maar dat kunt u niet.* «Kan ik niet?* vroeg hij verbaasd. «Neen, want ik heb uw jas en uwkepi.* »Ja, hier, ik heb ze aan*, en zijn gezicht van niet begrijpen ziende, ging ze naar 1 hem toe en verte'de hem in een paar woorden, wat er gabeurd was, hem toen ze geëindigd had met een smeekend gezichtje vragend of hij boos was. «Boos niet. Freule Claarbeecke,* en naar haar kijkend, zooais ze daar stond in zijn jas, gedekt met zijn pet en haar allerliefst gezicht zoo smeekend naar hem opgeheven, kon hij 't niet langer uithouden en naar haar toegaande, vroeg hij Betty, waarom heb je me in den laatsten tijd zoo gemeden?* Een diepe blos steeg haar naar de wan gen, en bare pose en kleeding vergetend, stood ze daar met gebogen hoofd voor hem, niet wetend hoe allerliefst ze er uit zag. «Je moet toch wel gevoeld hebben,* ging hij voort, «hoeveel ik van je houd?* «Van mij?* vroeg ze, terwijl ze hem ver legen aankeek, «ik dacht van Lilly, «Is 't dat?* zei hij onstuimig, «deed je daarom zoo vreemd?* En zonder meer een woord te zeggen, trok hij haar naar zich toe, haar innig kussend, alles om zich heen vergetend. Haar in de oogen kijkend, die van onder den soldatenpet vol ontroe ring hsm aankeken, vroeg hij haar: «Hcu je van me?* >Ja«, zei ze eenvoudig en weer kusten ze elkaar innig, «En nu», zeide hij, «nu naar Papa en Mama en 't vertellen,» Vlug liepen ze de leeszaal uit, de andere zaal in. »Hé, Otten, waar ga jij naar toe met onzen nieuwen luitenant?* In hunne vaart gestuit, keken ze elkander aan, Otten 't eerst begrijpend, beiden had den Betty's vermomming vergeten. Otten nam Betty bij de hand en naar 't tafeltje, waarom heen zijne jonge kameraden zaten, toegaande, stelde hij Betty aan hen voor als zijne aanstaande vrouw. Vuurrood van verlegenheid, maar toch stralend van geluk, ontving Betty de gelukwenschen, die ge paard gingen met donderende hoera's. Toen. t militair saluut makend, keerde zij zich om en snelde, door Otten gevolgd.de socië teit uit. In de vestibule gekomen, verkleedde Betty zich vlug en beiden repten zich, bang voor mogelijke achtervolging. Toen een half jaar later, Otten tot kapitein werd bevorderd, traden zij in 't huwelijk, en in latere jaren lachten beide nog dikwijls om wat zij noemden«Betty's militair cucces.*

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 4