Bel dan op No. 42. van Onderwijs zijn medegedeeld verder uitwerken, w'sten wij gaarne hoeveel kinderen uwer school tegen betaling van 15 cent van deze voorstelling gebruik zouden maken. Mocht blijken, dat meer dau 300 lief hebbers zich aanmelden, dan zullen wij probeerenvan ,s/t—3 uur een voorstelling B te laten voorafgaan, die uitsluitend bedoeld zal zijn voor de leerlingen van ouderen leeftijd b.v. van H.B.S., Gymn. enz. waarvoor door ons van de betrokkeu autoriteiten verlof tot bijwoning zal worden gevraagd en welke voorstelling b.v. door één der leert,ren H. B. S., Gymn. of Handelsschool geleid zal kunnen worden. Mocht hot wenschelijk geacht worden de kinderen onder geleide a? w-zlg te ^en zijn, dan stellen wij gaarne op elke 15 klederen één plaats daarvoor be schikbaar. Het progremma zz'. bestaan uit 2509 Meter film, te weten 1. Vogels ui: rotsen en holen. 2. Aïsobepcester (cf «Delft*). 3. Het leven vac een ber:. 4. Rottirgindustr'.e te Weesp. 5. Kangerocs. 6. Hoe een boek ontstaat. 7. Ruobi'rfabrleken te Arnhem. 8. Sprookjes',ar.d re afd. komisch). Het bshoeft natuurlijk geen botoor, dat de korte toelichting bij de rolprenten uitsluitend onderwijskundig zal zijn, terwijl wij zullen trachten een kort overzicht tc voren aan U te doen toekemen ter eventueele voor bespreking. Ten slotte kunr.en wij nog vermelden, dat door de commissie getracht zal worden den heer D. v. Staveren, Directeur van de Haagsche Schoolbloscope, bij de voorstellingen aanwezig te doen zijn. Laten wij hopen, dat dit een en ander voor onze autoriteiten een aansporing moge zijtt om nog eens te overwegen, dat ook voor onze stad de instelling van eeu schoolbioscope alleszins gewenscht is. llebt (I een Taxi of Auto noodigf Bioscope Langestraat, Wij waren In «Den Koperen Kogel" gekomen tot het moment waar de poging van Rosalind, om Jack te doen ontsnappen, mislukte. Ten einde raad begeeft zij zicb dan per auto naar het huis van den gouverneur, om van dien alsnog uitstel van de executie te verkrij gen. Tevergeefs! De gouverneur zal juist met zijn specialen trein naar de hoofdstad vertrekken en is een minuut of tien geleden per auto naar het station gereden Rosalind volgt hem, doch hoe snel haar chauffeur zich spoedt, zij komt ook hier te laat en ziet den trein nog slechts in de verte verdwijnen. Nog geeft zij het niet op! De auto zal de trein wel kunnen Inhalen.En inderdaad, dit gelukt ook, maar de tegenspoed neemt geen eindeJuist dan raakt de benzine op. Op dat oogenblik evenwel loopt de trein uit het spoor. Zoo krijgt, onder veel bij komende omstandigheden, Rosalind toch nog den gouverneur te spreken en bedelt hem het verlossende bevel tot uitstel der executie af. Dit 'zal overgeseind worden naar den gevangenis, en zal dan nog juist op tijd komen om Jack te redden. En dao schijnt alles verloren.De telegraaflijn is onklaar geworden en het bericht kan dus niet verzon den worden. Wel Is spoedig het euvel hersteld, inaar dan is het oogenblik reeds verstreken waarop de te rechtstelling moet plaats hebben. In de vaste overtui ging, dat Jack niet meer is, geeft Rosalind den gouver neur zijn bevel terug en vervalt in doffe wanhoop. Wat waa echter inmiddels gebeurd? Jack was inder daad door zijn bewakers op het aangegeven uur naar buiten gevoerd, waar het schavot gereed stond om hem te ontvangen. De strop wordt hem om de hals gelegd, en de oom en zijn (medeplichtigen gnuiven en wanen zich reeds van hun gevaarlijken tegen stander ontslagen. Maar dan gebeurt er iets zonder lings: de geheimzinnige vliegenier verschijnt weer op het tooneel en weet met zijn machine Jack te ont voeren. Onmiddellijk wordt dan ook weer overal de militie gewaarschuwd. Een gepantserde auto met af weergeschut achtervolgt het vliegtuig en eindelijk wordt Jack's redder doodelijk getroffen en stort het vliegtuig neer, juist daar waar Kos&liod en de gouver neur zich bevinden.^ Het vliegtuig stort neer, maar Jack heeft zich aan een valscherm toevertrouwd en bereikt veilig den grond. Hij wordt achtervolgd en te midden der consternatie weet Rosalind's oom den koffer, welke den schat bevat, uit het vliegtuig te halen, waarna hij met King en Pop Bates, welke ook thans niet ontbreekt, zich met een auto wegspoeden, de arme Rosalind, welke van de grootc emoties het be wustzijn verloren beeft, met zich voerende. Maar neg een andere persoon is verschenen de hulshoudster van Homer Joy, die Jack beschuldigd had Rosalind's vader te hebben vermoord, arriveert ter plaatse en herkent in den dooden aviateur baar zoon. En nu legt zij de bekentenis af, dat baar zoon een natuurlijk kind was van Homer Joy en dat hij zijn eigen vader had gedood omdat deze weigerde haar, zijn moeder dus, tc huwen. Om haar kind tc sparen had zij Jack valscb beschuldigd de misdaad te hebben gepleegd Men begrijpt zich Jack's vreugde wanneer hij dit Soede nieuws hoortTevens vernoemt hij nu. dat .osalind door haar oom en King ontvoerd is, en haast zich dan naar King's huis, waar hij vermoed dat zij zich wel bevinden zal. Jack komt in King's woning, wanneer daar één groot drama bezig is zich af te spelen. De drie schurken hebben twist gekregen over bet dcelen van den buit en daarbij wordt Bates door den oom doodgeschoten. Daar Rosalind hiervan getuige is geweest, wordt zij door haar oom geworgd. Inmiddels is King doodelijk gewond door een schot van een zijner medeplichtigen, dat eigenlijk voor James bestemd was. Op dat momeut dringt de politie binnen en wordt de hoofdschurk, de misdage oom, gearresteerd. En dan blijkt het, dat Rosalind niet dood, doch slechts bewusteloos was. Het slot? Wel, ze krijgen elkander I Diefstal van wol. Terzake van diefstal van een baal wol stonden Maandag voor de rechtbank te Utrecht terecht een viertal arbeiders uit deze gemeente. Beklaagden hadden na vooraf daartoe een afspraak gemaakt te hebben op bet station alhier een wagon opengemaakt door het plombeerlood te verbreken. Met z'n vieren haalden ze uit den spoorwagen een baal, waarin later wol bleek te zitten, laadden hem op een handwagen, en reden de buit zoo naar het huis van een der be klaagden, waar de inhoud werd verdeeld in zakken' Een der beklaagden nam twee van die zakken mee. terwijl de 0 overige In het bewuste huls bleven, be klaagden bekenden bet bun ten laste gulegde. De officier van Justitie mr. Steenberghe eischte tegen ieder der beklaagden een gevangeuissraf van. 9 maanden met aftrek van de preventieve hechtenis Mr. Mol vroeg oplegging van een lichtere straf. In verband met deze zaak hadden zich voorts nog te verantwoorden drie kooplieden alhier wegens heling. Tegen twee dezer beklaagden werden geeisebt straffen van 4 maanden, en 3 maanden. De laatste beklaagde werd verdedigd door mr. H. I h. Gerlings, die eenige getuigen k décharge had gedagvaard. Gedaagde had voor de wol f 1.20 per K.G. betaald. Vragend naar dc herkomst vau de wol, werd hem geantwoord dat zij gekocht was van een boer te Bunschoten. Hij ver klaarde ter zitting dat hij de wol voor gewone wol heeft aangezien, terwijl het zg.n. geblooktc wol was, wol die met huid en al van het geslachte dier wordt gehaald, dan van de huid wordt geschoren, en extra wit is, daar bet vet er uit verwijderd is. Een der wol- dieven, van wicn beklaagde de wol kocht, verklaarde, als getuige gehoord, dat beklaagde, toen de koop plaats vond, zei, daarbij wijzend op twee personen, die er bij stonden: «Als 't soms gestolen is kan ik mij altijd beroepen op deze getuigen,* Een dezer personen werd als getuige k décharge gehoord, verklaarde dat de dieven zeiden de wol van een boer uit Bunschoten te hebben gekocht, en be vestigde de verklaring van den vorlgen getuige ten aanzien van de bovenstaande uitlating van beklaagde. Getuige had niets blzonders aan de wol gemerkt; het was gewone schapenwol. Een tweede getuige u décharge, eveneens koopman, legde een ongeveer gelijkluidende verklaring af. Alleen had hij de uitlating van beklaagde niet gehoord. Een koopman van hier verklaarde, dat in de buurten van Spakenburg en Bunschoten de boeren dikwijls hun wol wasschen. 1 De officier vau justitie eischte eeu gevangenisstraf wegens heling van 3 maanden. Spreker achtte het zich vergewissen van de herkomst van het goed door beklaagde gedaan, niet voldoende, terwijl hij de wol te laag heeft gekocht. Op een desbetreffende vraag van mr. Van Brakel antwoordde beklaagde, dat hij van den verkooper van de wol, die verklaarde de wol gekocht te hebben, geen quitantiu heeft gevraagd, Mr. Gei lings betoogde, dat het in den handel niet opgaat om te vragen, waar men goederen, die men tc koop aanbiedt, vandaan heeft. Wat wil men eigen lijk van een koopman hebbendat hij vraagt waar de goederen vandaan komen? dat hij geen te lagen prijs geeft? dat de becle zaak niet stiekum is gegaan? In de gegeven omstandigheden kan pleiter niet den in druk krijgen, dat beklaagde ter kwader trouw is ge weest en vroeg daarom vrijspraak. (U.D.) Uit het poiitie-rapport. Wegens vernieling van glasruiten bij een zekere v. B., wonende L. Vrouwestraat, is aan het bureau gebracht zekere K. L. en zekere j. R., beiden in gar nizoen alhier. Wegens rijden met niet verlicht rijwiel C. G.R., alhier. Een klein brandje ontstond bij Scb,, Zuidsingel, hetwelk met een emmer water werd gebluscht. De assistentie der politie werd Ingeroepen bij den paarden verkoop voor het leger, gehouden bij een zekere S., Achter de Kamp, In den stal waren n.l. ecnlge personen aan het vechten geraakt, waarbij een 2ekere H. door een onbekend koopman in de hand werd gesneden. Twee personen, verdacht van diefstal van kippen, zijn door de politic aangehouden en overgebracht naar dc politie te Scherpcnzeel, waar de ontvreemding had plaats gehad. Bekeurd wegens overtreding trekhondenwet M. Z., Monnikenpad. Wegens overtreding van het tnpverbod W. R. Sch., Utreehtsche straat. Overgenomen van dc Utreehtsche politie een minderjarige, bestemd voor Apeldoorn. Hij is daarheen overgebracht. Bekeurd wegens overtreding van het tapverbod de V.. Varkensmarkt, Wegens het rijden met niet verlicht rijwiel P.N. RAADSOVEKZI€HT. Dinsdag 9 dezer vergaderde de Raad dezer ge meente, Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer Jorissen, wethouder. De voorzitter opent te 7 '/2 uur de vergadering. Ingekomen zijn de volgende stukken Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrechtd.d. 25 October 1920, 3e Afdeeling, No. 2296/1936 houdende goedkeuring van het besluit van den Raad dezer ge meente d.d. 7 September 1920, inzake het verkoopen van eenige huizen en erven nabij de Hellestraat aan dc firma J. W. van Achterbergb. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 23 October 1920, 3e Afdeeling, No. 2262/1940, houdende goedkeuring van het besluit van den Raad dezer ge meente van 7 September j.l„ strekkende om aan de Ver- eenigitigtot bevordering der Pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Nederland, gevestigd alhier, vergunning te verleenen het haar toekomend erfpachtsrecht over te dragen aan den Slaat of een speciale vereeniging of lichaam. Als voren. Schrijven van Gedeputeerde Staten van Uttecht dd. 1 November 1920,5e Afdeeling, No. 2144/1430, houdende goedkeuring van diverse belastingkohieren. Als voren. Schrijven van den heer E. E. van Rhijn te Hoorn dd. 2 November 1920, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot Directeur der Gemeentebedrijven alhier aanneemt. Als voren. Schrijven van den heer J, H. Methöfer dd. 2 November 1920, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot onderwijzer aan de M. U. L. O. schooi alhier niet aanneemt. Als voren. Schrijven van den heer J. van der Weij dd. 1 November 1920, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot leeraar aan de Gemeentelijke Handels dagschool alhier aanneemt. Als voren. Schrijven van den Heer G. F. Nijland d.d. 28 October 1920, houdende verzoek, hem met ingang van 1 Januari 1921 eervol ontslag te verleenen als onder wijzer aau de A-school No. t in de Hellestraat alhlert Om advies aan Burgemeester en Wethouders. Schrijven van den Heer A M. E. des Tombes, Secre taris van de Gezondheidscommissie dezer gemeente, d.d. 1 November 1920, No. 190, houdende dankbetui ging voor de verleende duurtcbijslag over 1920. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van den Hoer H. E. Becht d.d. 1 November 1920, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot leeraar in de Geschiedenis en Aardrijkskunde aan het Gymnasium alhier aanneemt. Als voren. Schrijven van den Heer B. B, van Ieperen, houder van het Hotel «Monopole» alhier, d.d. 2 November 1920, houdende verzoek om hem vergunning te ver leenen, aan vreemdelingen, die in zijne inrichting wenschen te diueeren, port of wijn te mogen schenken. Om advies aan Burgemeester en Wethouders. Schrijven van Mej.J. C. R. Klaassen d.d. 8 November 1920, houdende mededeeling, dat zij hare benoeming tot hoofd der C-school No. 1 aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Mej. J. C. R. Klaassen d.d. 8 Novem ber 1920, houdende verzoek om haar met ingang van den datum, waarop zij als hoofd der C-school No. t in functie zal treden, eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan die school. Om advies aan B. en W. Schrijven van het Amersfoortsch Drankweercomité d.d. 8 November 1920, houdende verzoek om op de gemeentebegrooting dienst 1921 een subsidie van f 500,— te willen uittrekken. Als voren. Schrijven van het Bestuur der R. K.Jongensscholen aan de Schimmelpenninckkade en Breestraat alhier, in gekomen 9 November 1920, houdende verzoek om aan Zijne Excellentie den Minister vau Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, een regeling te willen vragen om de vergoeding voor Duitsche lessen na schooltijd gegeven. Als voren. 2. Installatie van het raadslid den Heer L. van Wijngaarden. Formaliteiten als gewoon. 3. Benoeming van een Wethouder. Gekozen werd eerst de heer Hofland en daarna de heer CKereem, doordat de s.d. nalieten hun standpunt principieel vast te stellen. Ten slotte wordt dan de heer Van Traa aangewezen, met de volgende stemmenverhouding 7 op van Traa, 4 op Ruitenberg en 7 blanco. De gekozene neemt zijn benoeming in beraad en gezien de politieke constel latie van den Raad mogen wij verwachten, dat hij daarna zal bedanken. 4. Benoeming van een stembureau voor de verkiezing van drie leden van do Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort. Gekozen worden de heeren Veis Heyn, Verhoef en Jorissen. Plaatsvervangend lid de beer Ruitenberg, 5. Benoeming van oen Commissie om een on derzoek in te stellen, op welke wijze de Gemeen telijke Woningbouw kan geschieden. Gekozen worden de heeren Kroes, Noordewier, Noordman en Ruitenberg. 6. Advies van Burgemeester en Wethouders op het schrijven van Mej. M, A. M. Raderstna. houdende verzoek, haar mot ingang van 1 December eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan A School No. 1. Goedgekeurd z.d. of h.st. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het raadsbesluit van 24 Fe bruari 1920 inzake den bouw van een school op 0011 terrein aan do Miereveldstraat en tot verkoop van de school aan de Vereeniging voor Christelijk Nationaal onderwijs. Aangehouden. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een verhoogd voorschot nan te vragen voorden bouw van woningen in het Woestijgerwegkwartier. (Gedr. Vorz. No. 53). Na discussie aangehouden. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crodiet te verleenen voor verbetering van den Woestijgerwog voor zoover de kosten niet ten laste van don woningbouw kunnen worden ge bracht. (Gedr. Verz. No. 52). Aangenomen. 10. Zie ons artikel over het Stenografisch Verslag. 11. Advies van Burgemeester en Wethouders op het schrijven van A. F. Klokke, aannomer van do gebouwde school aan de Johan van Olden- barnoveltlaan, houdende verzoek om hem de boete wegens te late oplevering kwijt te schelden

Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2