KRUSCHEN Jeugdspaarbank DAGBLAD VOOR AMERSFOORT ET Duitsche Successen der laatste Maanden De bliksemcorlog op den Balkan 4-4 Oosten ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbetaling Per weck 0.16 Per 3 maanden 2.05 Per post per kwartaal /2.25 Losse nummera 0.06 Administratie Telefoon 6289. Na 6 uur 5S95. Giro 86362. Red.: Tel. 6731. Na 5 uur 6137. AMEPSFOOOTSi VRIJDAG 13 JUNI 1941 VRIJDAG 13 JUNI 1941 HOOFDREDACTEUR: F. W. M. HALEWIJN, AMERSFOORT. Ü1TG.: N.V. DRUKKERIJ ONNES, v.n. 'öLiiiN £en veldtocht, van slechts enkele dagen In het tweede deel van het samen vattend rapport van het opperbevel der Duitsche weermacht, waarin dc .corlogssuccessen tegen Engeland in de eerste maanden van dit jaar behan deld worden, kan men o.a. lezen: De Intocht in Bulgarije Tijdens de gevechten in de Middei- landsche Zee en in Noord-Afrika, die in het eerste deel van dit rapport zijn beschreven, had de situatie op dén Balkan zich ontwikkeld in een richting, die noodzakelijk scheen te maken, dat de Duitsche weermacht ook m dit gebied ingreep. Begin Maart marcheerden derhalve met toestemming van de Bulgacrsohe re geering Duitsche legerformatics on der opperbevel van generaal-veld- maarsehalk List Bulgarije binnen. Tevens werden sterke formaties vlie gers onder gcneraal-vlieger Freiherr von Riehthofen daarheen getranspor teerd. terwijl Duitsche luchtdoel-ar tilleristen tezamen met den Bulgaar- schen luchtafweer de bescherming van de Duitsche strijdkrachten en van het Bulgaarsche souvereiniteitsgebied tegen aanvallen uit de lucht op zich namen. Ter bescherming van de Roe- meensche en Bulgaarsche kust langs de Zwarte Zee werd Duitsche mari ne-artillerie in dienst gesteld. De Aanval op Zuid-Slavië In de tweede helft van Maart trok het leger van List naar de Bul- gaarschGrieksche grens om zoo r.oodig te rechter tijd te kunnen op treden tegen de Britsche operatie- groep, die in Noord-Griekenland werd gevormd. De poging van Engeland om zich op den Balkan te nestelen was o.a. gebaseerd op de hoop. Zuid-Slavië voor zich te kunnen winnen. Het streven van de Duitsche politiek ge durende een lange reeks van jaren om vriendschappelijke betrekkingen met Zuid-Slavië tot stand te brengen leid de inderdaad tenslotte 25 Maart tot de toetreding van de Zuid-Slavische regeering tot het ürie-mogendheden- verdrag. Maar de coup van geweten- looze Servische samenzweerders in den nacht van 26 op 27 Maart deed cit succes van de Duitsche politiek te niet en dwong tot onverwijlde mili taire maatregelen. Nog den 27sten Maart gaf de Führer bevel thans de voorbereidingen te treffen ter ver brijzeling van Zuid-Slavië en tegelij kertijd ten ar-nval op het Engelsche expeditiecorps in Griekenland. Leger en luchtwapen werden hierdoor vol strekt bij verrassing voor een nieu we. geweldige taak gesteld. Ondanks groote moeilijkheden in de voorzie ning slaagde men er evenwel in deze zoo spoedig meester te worden, dat de Führer het begin van den aanval op 6 April kon bepalen. Nog voor het einde der eerste week van den veldtocht zoo vervolgt het rapport kon meer dan de helft van het Zuid-Slavische leger vernietigd geacht worden. De Kroatische troepen legden de wapens neer. Het rapport schetst dan de afzon derlijke phasen van den Balkan-veld tocht, den aanval op het Grieksche verdedigingsfront aen de Bulgaar sche grens, den opmarsch uit het ge bied "ten Zuiden van Sofia in de richting van Skoplje, de verovering van de heerschappij in de lucht bo ven Zuid-Slavic, de doorbraak door de in verdiepingen boven elkaar aan gelegde en in de rotsen uitgehouwen versterkingen van de z.g. Metaxis-li- nie, den aanval uit de streek ten Noord-Westen van Sofia op Nisj, het concentrische oprukken naar Belgra do, den intocht in Agram na de in neming van de Karawankenpassen en de verovering van de overgangen over de rivieren Moer en Rau, het con tact met de Italiaansche troepen in Zuiti-Slavië. Op den avond van den 17den April werd na onderhandelingen, die gedu rende twee dagen te Belgrado en Se- rajewo waren gevoerd, de onvoor waardelijke capitulatie van de geheele Zuid-Slavische weermacht onder teekend. Tegen Griekenland Met de verplettering van Zuid-Slavië in een veldtocht van nog geen twaalf dagen was voor het leger van gene- raal-veldmaarschalk List een veilige grondslag gelegd voor de verdere ope raties tegen Griekenland. Op zijn rechtervleugel was reeds 10 April een gemotoriseerde afdeeling de Griek sche grens overgetrokken en tot bij Rlorina opgerukt. Langs de kust be wogen zich pantserstrijdkrachten tot op de hoogte van den Olympus voor waarts. In Albanië schikte de Itali aansche linkervleugel zich ten aanval en nam 15 April Korifcsa. Omvangrijke vernielingen van wegen en bruggen en door regen en sneemv overdekte wegen bemoeilijkten op het geheele front clen c-pmarsch der verbonden troepen. Omstreeks 20.000 Grieken, die pro beerden via het Pindosgebcrgte te ontkomen, gaven zich over aan de Duitsche troepen. Den 23sten April capituleerden de door Duitsche en Italiaansche troe pen ingesloten legers van Macedonië en Epirus onder eervolle voorwaarden. Meer dan 900 Britten en 1450 Grie ken werden gevangen genomen en tevens een groote hoeveelheid oor logstuig buit gemaakt. Onderdeelen van het leger van List staken op gereedgemaakte schepen in zee en namen de Egeische eilanden Thasos, Samothrake, Lemnos, Myti- lene en Chios benevens talrijke klei nere eilanden in bezit. Italiaansche strijdkrachten maakten zich meester van de Ionische eilanden en van den Dodekanesos uit tevens van de Cy- claden. Voor zoover tot dusver geteld, wer den buitgemaakt meer dan 1500 stuk ken geschut, omstreeks 600.000 hand vuurwapenen, honderden gepantser de en andere auto's en een ontelbare hoeveelheid oorlogstuig van anderen aard benevens groote voorraden van allerlei slag. Kreta's Lot bezegeld Na de verovering van het geheele Grieksche vasteland en van de Ege ische eilayden door de asmogendhe- den bleef den Britten als laatste over blijfsel van hun voorgenomen stelling op den Balkan nog slechts Kreta over. De Führer besloot dit eiland door de lucht in bezit te nemen. Met de uit voering werd rijksmaarschalk Göring belast. In de vroege morgenuren van den 20en Mei werden na een voorbe reiding door sterke bom- en scheer- aanvallen en met steun van talrijke formaties jagers, valscherm- en luchtlandingstroepen afgezet in de omgeving van het vliegveld Maleme, omstreeks 15 K.M. ten Westen van Kaena en in de nabijheid van de stad zelf. Andere valschermstrijdkrachten trachtten in den loop van den middag ook de steden Rethimnon en Hera- clion benevens de vliegvelden in de nabijheid daarvan in bezit te nemen. Op beide genoemde plaatsen slaagde dit wegens de daar aanwezige supe rieure vijandelijke strijdkrachten niet. Nadat de operaties tegen Kreta wa ren begonnen, waren bijna alle Engel sche zeestrijdkrachten uit Alexandrië naar Kreta gekomen. Daardoor moest de Duitsche ravitaijleering over zee verhinderd worden en de voorwaarde geschapen om nieuwe versterkingen aan de Britsche bezetting van Kreta toe te voeren of ook haar in geval van nood in te schepen en naar Egypte terug te brengen. Zoo kwam het, dat weliswaar op 21 Mei de eerste poging om met kleine zeilbooten met hulpmotorvermogen nieuwe Duitsche strijdkrachten naar Kreta te brengen, door het optreden van lichte Engel sche zeestrijd krachten, slechts ten deele slaagde, waarbij evenwel niet duizenden, zooals de Engelsche pro paganda beweerde, doch ternauwer nood tweehonderd soldaten den dood vonden. Den volgenden dag echter eindigde de geweldige slag tusschen het achtste vliegercorps en de Engel sche vloot met een roemrijke over winning van de Duitsche vliegers. Na uiterst zware verliezen zag de Brit sche vloot zich gedwongen de zeeën rondom Kreta te ontruimen en het eiland aan zijn lot over te laten. De hierop volgende vlucht van de verslagen Britsche troepen naar de Zuidkust eindigde 1 Juni na een laat- sten zwaren strijd van de bergtroe pen in het bergterrein ten Noorden van Sfakia met hun vernietiging of gevangenneming. Daarmee waren de gevechten ten einde. Tijdens den Balkanveldtocht met Inbegrip van de gevechten om Kreta leden de vijandelijke luchtstrijd krachten uiterst zware verliezen. In luchtgevechten werden 167, door luchtdoelartillerie acht vliegtuigen neergeschoten en voorts werden er 417 toestellen op den grond vernield. Tegenover dit totale verlies van den vijand van 592 vliegtuigen bleven de eigen verliezen binnen bescheiden grenzen. Zij bedragen omstreeks twee vijfde van dit aantal. Door de formaties van het lucht wapen, die in dc Middellandsche Zee tegen doelen ter zee optraden, werden van het begin van dit jaar tot eind Mei dertig vijandelijke oorlogsschepen tot zinken gebracht, waarvan alleen 23 tijdens de gevechten om Kreta en een groot aantal andere eenheden be schadigd, waaronder verscheidene slagschepen en vliegtuigmoedersche pen. De tonnage der koopvaardij, die in dezelfde periode in de Middelland sche Zee door gevechtshandelingen van het Duitsche luchtwapen tot zinken werd gebracht, beloopt 103 schepen met meer dan 520.000 br. ton; meer dan het dubbele van deze ton nage werd door beschadiging onbruik baar. De Verliezen aan weerszijden De verliezen die de Duitsche weermacht bij den Balkanveld- tocht lesd waren zoo gering als men marr kan denken. Leger en wapen-S.S. verloren aan dooden 57 officieren en 1050 onderofficie ren en manschappen, aan ver misten 13 officieren en 372 onder officieren en manschappen en aan gewonden 181 officieren en 3571 onderofficieren en man schappen. De verliezen van het luchtwapen bedroegen aan doo den 15 officieren cn 84 onderoffi cieren en manschappen, aan ver misten 40 officieren en 123 onder officieren en manschappen en aan gewonden 25 officieren en 124 onderofficieren en manschap pen. Relatief waren de verliezen hooger, die bij den strijd om het eiland Kreta tegen een groote vijandelijke overmacht optraden. Zij bedragen bij het leger aan dooden 20 officieren en 301 onder officieren en manschappen, aan vermisten 18 officieren cn 506 on derofficieren en manschappen en aan gewonden 13 officieren en 274 onderofficieren en manschappen. Bij het luchtwapen (vliegers en valschermtroepen) aan dooden 105 officieren en 927 onderofficie ren en manschappen, aan vermis ten 88 officieren en 2009 onderof ficieren en manschappen en aan gewonden 104 officieren en 1528 onderofficieren en manschappen. Daar staat tegenover, dat de verhezen van den vijand bij den strijd om Kreta behalve groote hoeveelheden oorlogsmateriaal van allerlei slag bedragen aan ge vangenen 10700 Britsche officie ren en manschappen en 5000 Grieksche officieren en man schappen. aan gesneuvelden om streeks 5009 Britsche en Griek sche officieren en manschappen, zonder degenen, die op zee om gekomen zijn. Door de verovering van Kreta heeft de Duitsche weermacht recht doen wedervaren asm de uitspraak van den oppersten bevelhebber: ,.Den Duitschen soldaat is niets onmoge lijk." Doordrongen van dit besef, waarin alleen reeds in hooge mate het geheim van de overwinning ligt besloten, ziet de weermacht vol ver trouwen de opgaven tegemoet, welker oplossing haar nog rest, zoo besluit het rapport. WEDERZIJDSCHE LUCHTAANVALLEN Jtaliaansch Weermachtbericht 12 Juni. In den afgeloopen nacht hebben onze bommenwerpers in opeenvol gende gotven de vliegvelden van Malta aangevallen. Gisteren hebben enze vergezellende jachtvliegtuigen tijdens de luchtverkenning boven het eiland in een luchtgevecht 2 Hurrica nes neergeschoten. In het centrale gedeelte van de Middellandsche Zee hebben onze jagers vijandelijke bom menwerpers den weg versperd en een Blenheim neergeschoten. Een ander Britsch vliegtuig werd ten Zuiden van Pantellaria door den luchtafweer van een onzer torpedobooten neerge schoten. Een van onze verkennings vliegtuigen is niet teruggekeerd. In de Aegeische Zee hebben Britsche vlieg tuigen een plaatsje op het eiland Rhc- dos met bommen bestookt. In Noord- Afrika werden aan het front van To- broek concentraties van vijandelijke pantserwagens en auto's door onze artillerie doeltreffend beschoten. On ze vliegerformaties hebben ravitail- leerings-installaties, alsmede verdedi gingswerken van Tobroek herhaalde malen aangevallen, waardoor bran den en ontploffingen werden veroor zaakt. Duitsche formaties vliegtuigen SPORT Verhoogde ResultatenJ van den Zee-oorlog Britsche Lucht aanvallen op West-Duitschland Duitsch WeermUchtbericht 12 Juni. Een duikboot heeft 22.700 ton vip ancielijke koopvaardij-scheepsruimte tot zinken gebracht. Het luchtwapen deed overdag en in den afgeloopen nacht aanvallen op havenwerken aan dc- Oostkust van Schotland. In Ncord- Afrika werden bij Tobroek Britsche troepen, voertuigen en waterleidingen krachtig onder artillerievuur geno men. Pogingen van den vijand om overdag naar de bezette gebieden te vliegen, werden reeds boven het Ka naal verijdeld. Jachtvliegers cn lucht deel-artillerie schoten daarbij 5 Brit sche vliegtuigen omlaag. De vijand liet in den afgeloopen nacht op ver scheidene plaatsen in Noord- en West-Duitschland brisant- en brand bommen vallen. De burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewon den. In Keulen, Duisburg en Bochum werden vrij groote verwoestingen aan woongebouwen aangericht. Industrie complexen en spoorweg-emplace- menkn werden slechts onbelangrijk beschadigd. De nachtelijke luchtaf- weer^vas bijzonder succesvol. Nacht- jag:rs. luchtdoelartilleric en marine artillerie schoten tien van de aanval lende Britsche vliegtuigen omlaag. Luitenant-kapitein Herbert Schultze heeft als zesde duikbootcommandant meer clan 200.000 ton scheepsruimte vernietigd. VOETBAL. Provinciaal Voetbal PROGRAMMA ZONDAG 15 JUNI Selectiewedstrijd tusschen twee bondsploe- gen vnn N.V.B,-spelers op het terrein van H.V.C., aanvang 2 uur. (De opstelling dei- elftallen werd door ons reeds gepubliceerd Kampioenschap le klasse. C.D.N.H.M.S. 2 "t Gooi 4Groen Zwart. Beslissingswedstrijd Ros. 3e klas F. Hilversumsche Boy6 2H.V.C. 4 (terrein Eemland.) Reserve -le klasse A. D.O.V. 3—Ellnckwljk 6 Reserve 4e klasse C. Stichtenaren 3Holland 4 Reserve 4e klasse E. Reed* tientallen van jaren werden miljoenen lijders aan Rheumatische pijnen over de heele wereld, door Kruschen van dit lijden ve>'ost Neem toch óók Bij apoth. en drog. 1.62. 1.47 0.76. 0.41. Adv. WATERPOLO. Spannende wedstrijd in Hilversum LAWNTENNIS. Leusderpark I- Stort Jut plant. boonen. pleiden; uilplan- eschutte inplant. Josjizawa krijgt instructies MATSOEOKA BIJ DEN KEIZER Het D.N.B. meldde gisteren uit Tokio: Do Japansche regeering heeft van daag de instructies voor Josjizawa, waartoe in de afgeloopen dagen be sloten is, naar Batavia gezonden. Dc s^yekkips dier instructies zou nog he den gepubliceerd Worden. Matsocoka is gisterochtend door den keizer ont vangen en heeft verslag uitgebracht over het Nederlandsch-Indische vraagstuk en de regeeringsbesluiton ten aanzien van Josjizawa's /ug- roejing. BRANDWEER-UNIFORMEN De Staatscourant, van gisteren be vat een uitvoeringsbesluit van den secretaris-generaal ,-yan het departe ment van Binnenlandsche Zaken, houdende voorschriften betreffende de| uniformen der brandweren. Daar mede zijn, onder intrekking van alle voorschriften daaromtrent, de uniformen voor het geheele land vastgesteld. lubben dc doelen op het steunpunt Versa Matroeh getroffen. Een bsnzi- ru-opslagplaats geraakte in brand. Britsche vliegtuigen hebben eenige plaatsjes in het gebied van Eenghazi gebombardeerd. De houding van de burgerbevolking was zocals steeds kalm en gedisciplineerd. In Oost-Afri- ka hebben onze troepen op grond van den verhoogden vijandelijken druk, nieuwe achterwaartsche stellingen betrokken. Het stadje Hoorn is bekend om zijn gevels moeten echter gerestaureerd de Vcreeniging Oud Hoorn, met sub oude mooie gevels in dc steigers. historische gebouwen cn gevels. Vele worden. Bit gebeurt in opdracht van sidie van monumentenzorg. Een der (Polygoon.) i wor- ■zaaid, OTTER WINT MET 5—3 VAN A.Z. P.C. A.Z p.c. I heeft Donderdag de geduch te Hilversumsche Otter ln eigen leger op gezocht cn na zwaren strijd het onderspit moeten delven. De Otter-ploeg bleek snel en schotvaardi^. terwijl het onderling verband goed was. Aan het laatste ontbrak bij A.Z. en P.O. een en ander, vooral in de voorhoede waar Tyboud veel te veel solo spec-lde en vooral te veel zijn heil zocht in achtervvaartscli schieten. De Otter-verdediging wist daar goed raad mee. en lntussohen kreeg de geduchte A Z P.C. schutter T. Mosterd veel te weinig te doen. By de Otter vormden de voorspelers Kai ser en de Cee een uitermate gevaarlijke com binatie. J. Mosterd bleek te licht en oner varen om het tegen deze spelers op te ne men en pas toen Tyboud samen met Ger ritsen achter bleef werd de Otter-aanval in bedwang gehouden. T. Mosterd kreeg, zooals gezegd, weinig te doen. maar dat welnlgje ging hem uitste kend af. Het derde A.Z p.c. doelpunt was ven 3PraChU8 StQalt-'e van z'Jn doorzetttngs- Smeitlnk speelde een uitstekende partij en bleef zijn ouden tegenstander Masslilen her haaldelijk de baas. Rtlhl kon zijn gewone spel niet ontplooien gedeeltelijk doordat, hij veel last had van de kou, gedeeltelijk doordat zijn zeer snelle te genstander hem weinig» vrijheid gunde. Gerritsen speelde ln de verdediging een solide partij en hield beurtelings Kaiser «i-J. De Gee goed in h«i« Donderdagavond ls de wedstrijd tusschen Leusderpark I en Stort I. welke Zondag J.l. met een 23 stand was afgebroken, voort gezet. Ook nu eindigde de ontmoeting tus schen deze clubs tenslotte ln een 4—i ge lijk spel. Omtrent de gespeelde partijen kunnen wil het- volgende opmerken. Zondag j.l. begon de wedstrijd met een zeer aenuwsloopende single tusschen de hceren Wijtzes en Kipp die ruim twee uren duur de. De lieer Wijtzes stond ln de tweede set. na de eerste gewonnen te hebben, met 5—3 en 40 30 voor. toen con ongeluksballetje zijn matchpoint onproductief maakte. Dit ontmoedigde zoo. dat de stand 5—5 werd en deze set. tenslotte met 8—10 verloren werd. Na een korte pauze werd aan de beslissen de set begonnen, doch de heer Wijtzes kon niet meer op slag komen, zoodat deze partil voor 't Stort verloren ging. In de tweede single, tusschen de heeren Von Zeppelin en M. J. v. Veer, werd wat forscher gespeeld, doch ook deze partij was afmattend. De beslissing viel ook hier pés in de derde set en werd door 't Stort ge wennen. De heer van der Veer gaf eentge zeer tactische en goed genloatsre lobs ten beste. In laatstgenoemde party waren de spe lers het enkele malen niet met de vrouwe lijke scheidsrechter eens. wie het o.i. aan voldoende routine ontbrak om een dergcliik belangrijken strijd te lelden. De dames Weyschedé en de Jong konden er tijdens de dames-double niet ln komen en moesten in Mevr. Füek en Mej. Veling haar meerderen erkennen. Het tactische voordeel van een netspeler bleek uit dezo partij wel heel duidelijk. In haar single speelde Mevr. Weyschede veel beter en ze versloeg Mej. Veling dart ook in 2 sets. Dank zij de bereidwilligheid van Mej. Knegt directrice van K.I.K.A.B.8.. kon Mej. Thijs- sen. de beste dameskracht van 't Stort, voor haar club uitkomen. Donderdagavond waren nog te spelen twee mixed-pari yen en de heeren-double. Van deze drie partijen, welke bij de vorige ontmoeting alle door t Stort gewonnen wer den gingen er nu twee voor deze club ver- Jammer was het dat de spelers last - van wedstrijdkoorts, zoodal. au hun zcltcontfröle kw"<- Dc Houding der Arabische Bevolking De bladen van Beiroet schrijven eenstemmig, dat reeds twee dagen nadat de Engelschen Syric binnen gevallen zijn, de lens van de Britsche propaganda volgens welke Groot- Brittannië als bevrijder van de Ara bieren naar Syric is gekomen, ten einde het woord gestand te doen, dat Frankrijk aan de Arabieren ge geven heeft, op duidelijke wijze weer legd is. Na den Britschen overval heeft het Fransche hooge commissa riaat duizenden verklaringen van loyauteit uit alle lagen der Arabische bevolking ontvangen, waarin de af keer over de Britsche geweldpleging jegens een Arabischen staat duide lijk tot uiting komt. Het blad Yom meent, dat er thans geen twijfel meer over kan bestaan, dat de Arabische bevolking de Britsche gewelddaad ten krachtigste verwerpt. Hoe de strijd ook moge uitvallen, in ieder geval heeft Groot-Brittannië mo reel den strijd thans reeds verloren, want de geheele wereld moet met het oog op de Fransche en de Arabische houding en het verzet, dat zij bieden, inzien, dat Groot-Brittannië tegen den wil van de Syrische bevolking handelt en nieuw onrecht pleegt, zoo meldt het D.N.B. Boodschap van Pétain Maarschalk Pétain heeft aan de Fransche weermacht in den Levant de volgende boodschap gericht: „Ik ben met mijn gedachten bij u in den harden strijd, dien gij voert voor de verdediging van de souverei- ne gebieden, die Frankrijk u heeft toevertrouwd. Het geheele land en ik uiten eenstemmig de beste wensclien voor u in den strijd welken gij voert. Frankrijk is trotsch op zijn zonen, die heldhaftig in dit ver verwijderd gebied op prachtige wijze hun plicht als soldaten vervullen. Weest er van overtuigd, dat gij niet tevergeefs strijdt". Oproep van Huntziger De Fransche minister van Oorlog, generaal Huntziger, heeft uit naam van maarschalk Pétain een oproep gericht tot de Syrische en Libanee- sche bevolking, waarin hij zegt. dat de schrik van een onrechtvaardigen oorlog, welke ontketend is onder valsche voorwendsels, is gekomen over een gebied, voor welks welvaart Frankrijk steeds gestreden heeft. On danks de groote wanverhouding tus schen het aantal aanvallers en dat der verdedigers, bieden de Fransche troepen verbitterden tegenstand aan den indringer, die al het mogelijke belooft, maar alleen geweld en el lende brengt. De bevolking van de Levant wordt opgeroepen haar ge loof aan Frankrijk te behouden. Aanval op Beiroet In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben Engelsche vlieg tuigen, naar het agentschap Ofi meldt, de haven van Beiroet aan gevallen. Het Fransche luchtafweer geschut trad in werking. FRANSCH COMMUNIQUÉ Omtrent de militaire operaties .in Syrië deelt het Fransche ministerie van Oorlog mede. dat op 12 Juni de strijdkrachten van den' tegenstan der, die Woensdag de Lïtani hadden overschreden, ten Zuiden van Saida tot staan zijn gebracht. Een aanval van pantserafdeelingen op de Fran sche stellingen benoorden Merj Ajoem werd afgeslagen. Ten Oosten van het Hermongebergte heeft de tegenstander, ten Zuiden 'en Zuid oosten van Kissceje, ondanks de krachtigste aanvallen, de Fransche verdedigingstellingen niet kunnen indrukken. In den loop van 11 Juni heeft het Fransche luchtwapen zijn actie tegen vijandelijke colonnes en concentraties voertuigen voortgezet, welke vooral bij Sanamein ten Zuiden van Kissoeje zware verliezen leden. In het communiqué wordt gemeld dat Engelsche vlooteenhedendoor fel artillerievuur dc actie der t,e land opereerende vijandelijke troepen blij ven ondersteunen. MERJ AJOEM BEZET De Engelsche berichtendienst meldt dat Britsche afdeelingen in Syrië Merj Ayoem hebben bezet. DAMASCUS NIET INGENOMEN In bevoegde Fransche kringen te Vichy spreekt men de in een deel van het buitenland in omloop zijnde bewering tegen. dat. Damascus door Britsche troepen zou zijn ingenomen en dat de Britsche strijdkrachten in den frontsector van de Libaneesche kust geen Franschen tegenstand ont moeten. DE STRIJD OM SAIDA In militaire kringen 'Se Vïchy werd gistermiddag de door de Engelschen gemelde inneming van Saida nog niet bevestigd. Men geeft evenwel toe, dat de positie van de Franschen in dezen sector moeilijk is geworden. De Fransche verliezen ifcjrden hoog genoemd. Boodschap van Engelschen Koning AAN GEORGE VAN GRIEKENLAND Koning George van Engeland heeft naar de Engelsche berichtendienst meldt, den vroegeren koning van Griekenland een boodschap gezonden, waarin hij het verlies van Kreta een „harden slag" noemt. „Wij deelen uw bekommering", zoo zegt George, VI „maar ook uw hoop''.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 1