ABONNEEKT MOORD in 2 AMERSFOORTSCHE COURANT - DINSDAG 24 JUNI 1941 BINNENLAND DeDuitscheOpmarsch in Rusland In een extra-uitgave van Volk en Vaderland schrijft ir. Musseri o.m. het volgende onder den kop: Eindelijk. Europa zuivert het Oosten: Zondag 22 Juni 1941 zijn de leger machten van Duitschland. Roemenië en Finland Rusland binnengetrokken. Dit is de grootste daad, die Hitier als strateeg, als bouwer van het nieuwe Europa en als idealist tot nu toe heeft verricht. Het is op één na de laatste phase van de wereldrevolutie die in gang is. De vormen van het nieuwe Europa teekenen zich al duidelijk af, de so lidariteit groeit met den dag en dus kan het niet anders of dit Europa moet in het Oosten beveiligd worden. Het. communistische Rusland kan nimmer een veilige Oostgrens zijn van het nieuwe Europa en zeker niet zoolang het zeggenschap heeft in de Oostzee. In het nieuwe Europa zijn de Oostzee en de Noordzee Germaan- sche binnenzeeën en aan de Germa nen vijandige machten kunnen daar niet geduld worden. De oorlog tegen Sovjet-Rusland is van zoo groote beteekenis, omdat nu weggevallen is de onduidelijkheid voor den buitenstaander ten aanzien van de geestelijke fronten. Sinds in het najaar van 1935 de Volkenbond door Engeland gebruikt werd om Italië op de knieën te dwin gen, hetgeen mislukte, zooals te voorzien was. heb ik niet nagelaten om ontelbare malen aan ons Volk duidelijk te maken, dat de vele op windende gebeurtenissen waarvan wij getuige waren, in wezen niet an ders waren dan de botsing van twee werelden. De oude wereld, gegrond op de be ginselen van de Fransche revolutie, is die van "ne: individualisme, de par lementaire democratie, en het kapi talisme met als consequentie het marxisme en uiteindelijk het com munisme. De nieuwe wereld, gegrond op de beginselen van het nationaal-socia- lisme en het fascisme, d.w.z. op de volksche waarden, die ieder volk wil doen leven naar eigen aTU'd, zeden en gewoonten, in vrede en samenwer king naast elkander en in ieder volk afzonderlijk den inwendigen vrede wil herstellen door een einde te ma ken aan het brute kapitalisme en den allen schadenden klassenstrijd om daarvoor in de plaats te stellen den wil tot opbouw van een volksge meenschap. die in den besten zin van het woord een arbeidsgemeen schap zal zijn. omdat de Gerechtig heid zal w-orden nagestreefd door het herstel van de eer van den arbeid. Het z-ijn deze twee werelden die botsen. Amerika is het meest kaui- talistische land ter wereld met zijn multi-millionnaïrs en zijn millioenen arbeidsslaven, zijn grenzelooze over daad eenerzijds. zijn menschontee- rende arbeidstoestanden en werkloo- zenhorden anderzijds. Dit kapitalis me is uit denzelfden geest geboren al.s het bolsjewisme, Amerika en Sov jet-Rusland zijn broer en zuster. Hun samenwerking vond plaats in den burgeroorlog van Spanje tegen Italië en Duitschland: hun samenwerking vindt sinds Jaren plaats in China tegen Japan: hun samenwerking werd voorbereid aan de Oostzijde van Europa, omdat zij beiden in hun we zen doodsvijanden zijn van natio- naal-socialisme en fascisme. De botsing RuslandDuitschland ls in 1939 voorkomen omdat ieder van hen er belang bii had elkander op dat tijdstip niet in de haren te vliegen. Domme en mis'eirie men- schen dachten toen. dot Hitier zijn beginselen ve-loochende. In wèrke- liikheid bracht hij een zwaar offer omdat- hij zijn Volk een strijd op twee fronten wilde besparen. Rusland stond en staat aan de overzijde hand in hand met de ka pitalistische en Joodsche machten in Engeland en Amerika. Met Enge land en Amerika maakt het deel uit van den ring. die Europa moet ver stikken. De ring. die van Groenland loopt, over Amerika en Afrika naar Mesopotamië en vandaar over Rus land naar de Noordelijke IJszee Europa, of juister gezegd het in het Oosten actieve deel van Europa? zal dien kapitalistisclien-bolsjewistischen ring deen springen. De fronten zijn nu weer duidelijk 5. Het schip voer enkele weken over den Oceaan, zonder dat Tarzan, die geboeid in hei ruim zat. wist. dat ook zijn vrouw aan boord was. Alleen hoorde hij zoo nu en dan zijn zoon huilen, welk geluid hem door het hart voor den dag getreden voor ieders oog. Zelfs de meest eenvoudige van geest kan zich niet meer vergissen. Men heeft te kiezen: aan den eenen kant het kapitalisme, de plutocratie, het bolsjewisme; aan den anderen kant het nationaal-socialisme en het fascisme. Aan deze keuze valt niet. te ontkomen. Ook gij, mijne volksgenooten, voor zoover gij u niet willoos laat drijven op de levenszee, zult uw houding hebben te bepalen of te herzien. An- c>Mv,lf jaar geleden was Finland in ieoVr> gedachten en op ieders lippen. Wij. Nederlanders, leefden den hel- denstrijd van dit kleine, dappere volk tegen den geweldigen kolos volkomen mede. In de kerken stroomden de menschen tezamen om God te bidden dat Hij uitkomst zou zenden voor het benarde Finsche volk. Welnu. de bede is verhoord. Duitschland en Roemenië zullen Fin land bijstaan om het land te herstel len en de Russen te verjagen. Diege nen, die deze bidstonden organiseer den en bijwoonden uit werkelijk in- nerlijken drang naar Gerechtigheid, uit liefde dus. zullen nu God danken dat Hij de bede heeft verhoord en Hitier heeft uitverkoren om het zwaard der Gerechtigheid te han- teeren. sneed, omdat hij machteloos was, den kleine te helpen. Ook Lady Jane ver ging het niet beter. Op een morgen, toen het schip langs het ..Jungle eiland" voer. besloot Rokoff zich van Tarzan te ontdoen. Hij liet hem door mende nationaal-socialistische Ne derland. Ik betreur het alleen, dat het slechts duizenden zijn en niet vele tienduizenden. Deze duizenden zijn de werkelijke vaderlanders, die hun leven inzetten opdat hun Volk een toekomst zal hebben in het nieuwe Europa dat gebouwd wordt. lederen dag wordt het. duidelijker, dat wij de waarheid en niets dan de waarheid zeiden, toen wij tijdens de verkiezingen van 1937 ons Volk toeriepen: Zonder de N.s.B. heeft dit Volk geen toekomst meer. Gij. mijne volksgenooten. die wer kelijk goede Vaderlanders wilt zijn. begrijpt, dat gij aan uw Volk ver schuldigd zijt het. u doelbewust scha ren om de vanen der N.S.B.want dit beteekent. het bestrijden van de machten, die Europa willen vernie tigen en het. medebouwen aan het nieuwe Europa, dat ten koste van zoo groote offers gevormd wordt in on zen tijd. Wij willen geen parasieten zijn. die straks de voordeelen willen genieten van wat anderen ten koste van groote offers veroverden. Wij willen medestrijden, mede lijden, mede overwinnen. Volk sluit aanéén! Prijsopdrijving van Hout drie matrozen aan het dek brengen en met de revolver in de hand dwong hij Tarzan van boord te gaan in een roeiboot, waarin twee leden der be manning eveneens plaats namen. Zij brachten Tarzan naar het strand. Liefdadigheidsparasiet OPLICHTER GEARRESTEERD De marechaussee te Schoonhoven heeft een 40-jarigen schildef C. V afkomstig uit Weesp, aangehouden, daar deze verdacht wordt van ver schillende oplichtingen, in deze ge meente en te Willige Langerak ge pleegd. Hij gaf zich uit voor een slachtoffer van de gebeurtenissen te Rotterdam en wist verschillende goedgeloovige personen te bewegen tot financieelen bijstand. Als eenige rechtmatige bron van inkomsten had V. de opbrengst van een teekencur sus. dien hij de laatste maanden te Willige Langerak leidde. Voor het overige leefde hij van de gulheid van medelijdende slachtoffers van zijn verzinselen. Slachtoffer van Zonnesteek De 16-jarige leerling-bankwerker G. van M. uit de Kovfmakerstraat te Rotterdam is tijdens den schafttijd in de fabriek, waar hij werkzaam was, door een zonnesteek getroffen en onwel geworden. Enkele oogen- blikken later is hij overleden. HANDEL IN STIERKALVEREN VERBODEN De secretaris-generaal van het. de partement van Landbouw en Vis- seherij heeft het verhandelen, net afleveren en het ontvangen van stierkalveren verboden. Een ieder, die stierkalveren voorhanden of in ^corraad heeft, is verplicht deze ter bescliikkinfr te houden van de stich ting Neder.andsche Veehouderij Cen trale. De verbodsbepalingen en de ver plichting gelden niet: le. Ten aanzien van stierkalveren, ouder dan drie maanden. 2e. Indien en voor zoover door of vanwege de centrale daarvan ont hei ring is verleend en de aan deze ontheffing zoo noodig verbonden voorwaarden zijn nagekomen. 3o. Voor wat betreft de gestelde verbodsbepalingen, indien het ver handelen, het afleveren of het ont- vanen plaats vindt aan onderschei dei ijk door door de centrale als zoodanig erkende marktveehandola- rer ter levering aan de centrale. D besluit is gisteren in werking getreden. DE LEIPZIGER MESSE De Voorjaarsmesse te Leipzig is zeer succesvol geweest. Er namen 6921 standhouders aan deel, waar onder 31 uit Bohemen en Moravië en het Gouvernement-Generaal en 605 uit 18 andere landen. De totale opbrengst van de Messe bed-aagt ongeveer zes millioen Rijks mark. Het bedrag aan orders wordt op 437 millioen R.M. geschat, waarvan 63 millioen R.M. van de buitenland- sche inzenders. Een der mannen overhandigde Tar zan, toen deze op het strand stond, een briefje van Rokoff. waarna 'ze weer naar het schip terugroeiden. Aan boord van de !,Kinsaid" stond Rokoff met het zoontje van Tarzan H A DIO-PROGR A M M A 'S WOENSDAG 25 JUNI HILVERSUM 415.5 M. 6.45 Grarnofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Grarnofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. S.15 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.4-5 Grarnofoonmuziek. (9.15—9.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Hei Sylvestrc-trio. en gramofoonnuiziek. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Omroeporkest. 12.00 Puszta- orkest. 12.25 Voor den boer. 12.40 Alma nak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economi sche berichten. J.00 Graniolooniiiu/iek. 2.15 De Romancers en soliste. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Pianovoordracht. 4.00 Bij bellezing (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gramfoonmuziek. ö.lö B.N.O.: SPORT ZWEMMEN NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR DUITSCHLAND De Duitsche Zwembond heeft de Nederlandsche zwemsters Cor Kint, Aïie Stijl en Jopie Waal berg uitge- noodigd deel te nemen aan interna tionale wedstrijden op 27 Juni te Bonn, 29 Juni te München-Glad- bach, 1 Juli te Grevenbroich, 4 Juli te Bochum en 6 Juli te Essen. boven zijn hoofd, terwijl het kindje naar zijn vader wees en riep: „Pappie! Pappie!" (Wordt vervolgd). Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Voor de jeugd. 5.15 Omroeporkest. 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 Klaas van Boeok en zijn orkest. 7.00 B.N.O.: Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Grarnofoonmuziek. 7.10 Volkszang met. pianobegeleiding 8.00 B.N.O.Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.H0 p,abaretprogramma. 9.30 Berichten Engelsc.li). 9.45 Dansmu ziek (gr.pl.). 10.00—1(1,15 B.N.O.En- gelsehe uilzendimr: ..The Duie.h achie vements in the Netherlands Indies". HILVERSUM II. 301.3 M. 6.45 Gniinofoonnnir.iek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Grarnofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. .8.15 Grarnofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding (voorbereid door liet Vtijz. Piot. Kcrkconiitê). 10.20 Grauio- foonmuziek. 10.4" Declamatie. 11.00 Zang en piano. 11.55 Grarnofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Orgelspel. 12.15 15.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 1.00 De Ramblers. 1.80 Celesta-en semble. 215 Voor dc jeugd, 2,30 Ensem ble Bandi Bnlogh. 3.00 Verkorte ope rette „Die Floderiïmus" (gr.pl.). 4.00 Zang met pianobegeleiding en grarno foonmuziek. 5.00 Cyclus „Het geestelijk karakter van ons' volk" (voorbereid door liet Yrijz. Prol. Kcrkcoinilé). 5 15 B.N.O.: Nieuws-, economische on beurs berichten. 5.30 Orkest lfloward. (6.00— 6.15 Grarnofoonmuziek). 6.45 Reporta ge. 7.<10 B.N.O Brabant sell praatje. 7.15 Grarnofoonmuziek. (7.307.1-5 „Belas tingbetalers en belastingambtenaren", causerie). 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Residentie-orkest en solist, (pl.m. 9.00 „De koorbanken van Oirschut.'", cau serie). 9.40 Grarnofoonmuziek. 9.55 Dag sluiting (voorbereid door de Christ. Ra dio Stichting). 10.00 l.'.N.O.: Nieuwsbe richten. Sluiting. Aan ons aller deur klopt de vraag: Zijt gij voor de Engelsche plutocra ten. de Amerikaansche Joden en vrijmetselaars, de Russische bolsje wieken óf zijt gij vóór Duitschland. Italië. Roemenië. Finland, dus vóór Europa, dus vóór eigen Vaderland? Wij. Nederlandsche nationaal-socia- lïsten hebben reeds lang gekozen en lederen dag worden wij gesterkt, in het geloof aan de juistheid van onze keuze, zoo deze sterking nog van nqode mocht zijn. Van ganscher harte staan wij aan de zijde van onzen grootcn Ger- maanschen broeder, van Duitschland niet alleen als geestverwanten, ook niet alleen omdat wij ons lots- en bloedverbonden weten, maar tevens als Nederlanders en Europeanen, die ons land liefhebben en de Europee- sche cultuur willen behouden. De millioenen Europeanen, die nu in Rusland optrekken tegen dé bols jewieken, strijden ook voor ons Volk Amerika en Engeland willen Europa uithongeren en afsnijden van de voorraadschuren van de wereld. Er is één voorraadschuur voor Europa, die nu geopend zal worden, de onme telijk groote en vruchtbare koren velden van dc Oekraïne, waarvan het voedsel zal komen voor mensch en dier, dat Europa anders te kort zou komen. De brood- en vetvoorzie- ninc van Europa zal daardoor ge waarborgd worden. Nieuwe grond stoffen en mijnen zullen worden verkregen. De haard van geestelijk bederf, de bedreiging van Europa in het Oosten, zal worden vernietigd. Dit alles geschiedt ook voor ons. Daarom ben ik van dankbaarheid vervuld, dat het ons vergund is, dat ook duizenden Nederlandsche man nen aan dien strijd deel zullen heb ben. Zii staan in de SS. Standarte Westland, zij werken in het N.S.K.K.. zij zijn de voorposten van het ko- f40.000 BOE1E Een houthandel in Den Ha-ag beschikte bij het uitbreken van den ocrlog over groote voorraden van schillende houtsoorten. De directeur der naamlooze vennootschap, de heer P. P. L.. liet bet hout tegen veei te hcoge prijzen verkoopen. Voor Ame- rikaansch eikenhout b.v. vroeg hij f 230 per M3., terwijl die prijs niet hooger mocht zijn dan f 165. De inspecteur voor de prijsbe- heersching in Den Haag, die een vervolging instelde, rekende ver dachte L. zijn overtredingen zwaar aan. Daar hij veel winst maakte op de oude voorraden, kon hij ook tegen veel te hooge prijzen hout inkoopen. Hierdoor berokkende hij anderen houtfirma's, die zich wel aan pnjs- voorschriften hielden, groot nadeel. Daarenboven leidden de hooge in koopsprijzen van het bedrijf er toe. dat het prijsniveau van verschillende hcutsoorten in het. algemeen belang rijk werd opgeschroefd. Op grond van deze overwegingen en van de gemaakte onrechtmatige winst, werd verdachte veroordeeld tot een boete van f 40.000 en tot publica tie van het vonnis. HET 2DE JOURNALISTENKAMP Het tweede van de serie journalis ten kampen, welke op kasteel „De Cannenburgh" te Vaassen zijn geor ganiseerd op initiatief van den Raad van Voorlichting der Nederlandsche Pers. is Zaterdagavond geopend, na dat de leden van de eerste groep Zaterdagmorgen afscheid hadden genomen van het historische slot en zijn prachtige omgeving. Kampcommandant J. Learbuch heette de nieuwe kampgenooten welkom, waarna de heeren A. M e y e rS c h w e n c k e en drs. W. Goedhuys het woord voerden. Dc proefboerderij in den N.O.-poIder is thans nabij Vollenhoven in aan bouw. Voorloopig zal zij uitsluitend als opslagplaats van meststoffen worden gebruikt. (Holland.) FEUILLETON BLOKSCHRIFT floor BRAM VERSCHOOR I HOOFDSTUK IV De bedreigde Terwijl de secretaris ons voorging naar de kamer van mijnheer Van Wiermgen en we de trap afdaalden had ik wel even gelegenheid, op te merken, dat het huis zeer eigenaar dig ingedeeld was. Aangezien mij de tijd ontbrak om alle deuren te tellen, verschoof ik overwegingen betreffen de de indeeling tot later, wanneer mijn vriend, zooals ik stellig ver wachtte, zich zou laten rondleiden. Philip Somer sprak geen woord, wat een indruk maakte, alsof een plech tige zwijgzaamheid was voorgeschre ven. Ik keek in de ruime hall rond. of ik kon ontdekken, waar onze hoe den en jassen gebleven waren. Ik zag ze niet. zoomin ah: onze koffers. Op de breede trap liepen wc naast el kaar. dalend naar de beide prachtige nalmen. die aan weerszijden beneden aan de trap stonden. Nog voor we beneden waren, zagen we daar een deur opengaan. Iemand keek naar ons, verdween dan weer in de kamer doch liet de deur open. Zonder twijfel was deze iemand de eigenaar van het landgoed er., eveneens zonder twijfel, vroeg hij zich op dit oogen blik af. of het wel betamelijk was aan zijn lust ons zoo spoedig moge lijk te zien, op deze onwellevende wijze toe te geven. Hij bracht daar mee onzen begeleider in een vreemde situatie, want hij stelde hem voor de moeilijke keus tusschen binnen treden zonder kloppen of kloppen aan een reeds voor ons geopende deur. De secretaris, hoewel hij evers de hand ophief, koos het eerste en na hem stapten wij het vertrek binnen waar miinheer Van Wieringen, die kans had gezien, nog vlug naar den uitersten hoek te gaan. ons haastig tegemoet kwam. Mijnheer Arends. zei hij en hij ging met uitgestoken hand op mijn vriend af. „ik ben blij. datu gekomen bent. En u bent. hij begroette ook mli stellig miinheer Verschoor? Ik heb al zoo vaak over u beiden gele zen, dat ik wel verwachtte, ook u hier te zullen zien. Maak het u ge makkelijk. ja, het is warm genoeg om oo het terras te gaan zitten, maar wat we te bepraten hebben blijft be- ♦cr binnen rice vier muren en ze'f" die beletten niet. dat het gesoroknr>° toch wel door anderen gehoord wordt. Als vreesde hij. dat wij hem niet geheel zouden begrijpen, ver volgde hij en zijn gezicht werd daar bij een en al vraag: Mijnheer Somer. hebt u alles verteld, ook van dat briefje, dat hier in mijn kamer kwam, terwijl ik er was? Het is niet, dat, ik bang ben, dat moet u vooral niet denken, maar het geheimzinnige van al die briefjes, dat kan ik niet. ver dragen. Als ik maar wist, wie het deed. Hij sprak weliswaar niet in één adem. doch niettemin onafgebroken. Zijn verzekering, dat hij niet bang was, werd door zijn onmiskenbare zenuwachtigheid geheel teniet ge daan. Dit duldde niet onfeilbaar op vreesachtigheid van aard. want de toestand, waarin hii verkeerde, was inderdaad allesbehalve benijdens waardig. Wat hij vroeger ook mocht hebben gedaan, men kon het hem aanzien, dat hii niet altijd in weelde geleefd had, Hii sprak niet, onbeschaafd en zijn manieren vielen niet uit den toon in deze omeevine van ietwat opge blazen deftigheid, maar ze pasten niet bij de sfeer van plechtigheid die er heerschte in hei geheel e ge bouw. Het leed geen twijfel, of hii Het. zich veelal leiden door den raad Hion zün eperetorj^ Vipm 'onzaanrl" het. door hem to volgen gedrag 2af T'-- heg-een. dat de^e man voortdurend bezig was. zijn vroegere levenswijze in een nieuwe om te vormen, zonder dat het hem gelukte, ineens de oude gemoedelijkheid uit zijn leven te bannen. In dit opzicht was hij, hoe afkeerwekkend de praktijken, die. hem schatrijk gemaakt hadden, ook mochten zijn, min of meer bekla genswaardig. Hij was klein en gezet; zijn druk gcsticuleeren en zijn over haastige dribbelpasjes waren bewe gingen, die men hem, als men hem stil in zijn stoel zou hebben zien zitten, niet zou hebben toegedacht. Indien ik ooit iemand zag, die naar zij.: gestalte en zijn gelaat te oor- deelen bestemd scheen voor een lui leventje van tevredenheid, dan was he~ mijnheer Van Wieringen. Mijn verdere kennismaking met den rijken O.W.-er heeft dezen eersten indruk volkomen bevestigd. Ik hoop, dat wij het spoedig te weten zullen komen", zei A.A., toen onze gastheer even diep ademhaalde. Dadelijk daarop echter hervatte deze weer; Maar neemt u toch plaats, laten we er bij gaan zitten. U weet, wat er gebeurd is en wat bent u nu van plan te doen? Het, is maarcle schrijver van die brie ven heeft nü geen datum genoemd. AD hij vandaag bedoelt, dan ben ik eigenlijk dus al geen oogenblik meer, nou ja. veilig, veilig, ik ben niet. bane voor dien man. Ik wou al leen. dat ik eindelijk eens rust, kreeg Mi.in leven lang heb ik dag en nacht gewerkt, en nu ik rusten kan, nu krijg ik dat. Rookt u? Manilla, Ha vana? Braziliaan? Een) beetje zwaar in den morgen, niet? Ondanks het nerveuze gepraat van mijnheer Van Wieringen, kregen we dan toch de kans te gaan zitten en voordat opnieuw een stroom van woorden over ons komen kon, ter wijl ons sigaren gepresenteerd werden begon mijn vriend zijn ondervra ging. Op dit oogenblik nam hij de touwtjes in handen. Hij deed dit. zonder dat iemand behalve ik het bemerkte. U zei, dat u nu eindelijk rust wrenschte te krijgen, u woont hier toch al langer dan een maand en pas een maand, als ik mijnheer Somer goed begrepen heb. is een onbekende bezig, u het leven moeilijk te ma ken. Maar daarvóór had ïk toch ook nog geen rust. Er komt heel wat kij ken. voor je je leven hebt ingericht zooals je dat precies wilt. En nou was het zoo ver Alsof de briefjesschrijver daar op gewacht had?, viel mijn vriend hem in de rede. Mag ik u eenige vragen stellen, mijnheer Van Wie ringen? Maar natuurlijk. Wat u maar weten wilt. Maar mijnheer Somer heeft tochPhiHo. jij hebt de heeren toch alles verteld? Door deze vraag wekte hij. mis schien zonder het zelf te weten, den schijn, dat hij oftaangename vragen te beantwoorden zou kunnen krijgen dat hij dus niet over alles, wat voor gevallen was, openlijk spreken kon Bij dit door hem in mij opgeroepen vermoeden sloot de eerste vraag van mijn vriend direct aan. Uw secretaris heeft mij een aaneengesloten verhaal gedaan over het ontvangen van de dreigbrieven, bevestigde hij, nog voordat Philip Somer kon antwoorden. Maar u hebt den muur om uw terrein latén bouwen, voordat die, laten we voor loopig zeggen „poging tot afpersing" begon. De beste van uw honden werd gedood, dus hebt u n»S meer waak honden. U hebt behalve uw secreta ris, drie mannen onder uw personeel voor zoover ik althans tot nu toe heb kunnen zien. Dat alles zal bij den buitenstaander den indruk ves tigen. dat u reeds bij voorbaat een sterke verdediging mogelijk maakte tegen iemand of tegen meerderen, die uw eindelijk gevonden rust zou den kunnen; belagen. Uit den toon van cle brieven blijkt, dat de schrij ver zich zelf uw gelijke voelt. Ik hoop u f.e kunnen helpen, maar ik zal u in ieder geval het spoedigst kunnen helpen. indien u volkomen oprecht tegenover mij bent. Heeft, uw verle den u reden gegeven, iets in den «rest. van het nu voorgevallene te voorzien? (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2