DE DIEREN VAN TARZAN 2 AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 28 JUNI 1941 BINNENLAND TW EEDE JOURNALISTEN. KLAMP GESLOTEN DEELNEMERS ZEER VOLDAAN Het. tweede kamp van de serie zo merkampen voor journalisten op het kasteel „De Cannenburgh"' bij Va assen op de Veluwe, is Donderdag met. een gezelligen kameraadschaps avond besloten. Het succes van het eerste kamp was boven allen twijfel verheven, doch men kan thans het zelfde vaststellen van het tweede. Als gewoonlijk verzamelden allen zich na het eten op het bordes en de brug over de oude slotgracht. Dit maal was het Nederlands grootste bard. Koos Speenhof, die met zijn oer-Hollandsche levensliedjes bij droeg tot de echte, kameraadschap pelijke Cannenburgh-stemming, die onder de journalisten-kampeerders in de afgeloopen twee weken reeds spreekwoordelijk is geworden. „Oom Koos" voelde zich bovendien in dit journalistieke gezelschap bijzonder op zijn gemak, zoodat men zijn kuijst in haar besten vorm te genieten kreeg. Een. „ridderspel", opgevoerd door eenigen der penneridders, droeg ook nog het noodige tot de algemee- ne vroolijkheid bij. De heer G. B a 11 e n t ij n, redac teur van het dagblad „Tubantia", heeft in een kort woord aan tafel de dankbare stemming van deze tweede groep deelnemers het beste tot uit drukking gebracht. De a'gemeene organisator van de zomerkampen voor journalisten, de heer A. MeyerSchwencke. heeft vervolgens een afscheidswoord tot de deelnemers gesproken. Niemand zal betwisten, zoo zeide spr o.a., dat hier verleden week een zeer uiteenloopend gezelschap op de „Cannenburgh" samenkwam. Som migen uwer zagen deze wereld licht en zonnig, anderen slechts donker en mistroostig. Vandaag reeds is het anders. U hebt u iets weten te ver werven. dat belangrijker is. dan u wellicht meent. Er is een nauw con tact tusschen u, de sprekers en de kampleiding ontstaan, dat een basis vormt voor de toekomst. Dit is daar om zoo belangrijk, ornaat juist in deze week de eindstrijd tusschen 2 wereld beschouwingen begonnen is. die van oneindig groot belang zal zijn voor de toekomst van ons volk. Onder de mokerslagen van de Duitsche weer macht wordt een wereldbeschou wing vernietigd, die de menschheid slechts ellende heeft gebracht. Tenslotte heeft de cultureele lei der van de journalistenkampen, drs. W. Goedhuys, nog afscheid ge nomen van de tweede ploeg, evenals kampcommandant J. Learbuch, die beiden zulk een groot aandeel hebben in het succes van de kampen op ..De Cannenburgh". Inmiddels sUat de derde ploeg pënner'riders reèas te popelen om het redactiebureau te verwisselen voor het historische slot uit de 14de eeuw op de Veluwe. Zij zijn heden aan de beurt. De secretaris-generaal van het departement var. Volksvoorlichting en' Kunsten, dr. T. Goedewaa- g e n. had weer blijk gegeven van zijn bijzondere belangstelling voor dit nieuwe element in de Nederland sen e journalistiek. Hij was op dezen afscheidsavond vertegenwoordigd door het hoofd van de afdeeling Algemee- ne Propaganda ten departemente, den heer ~N. Oosterbaan. VERVROEGDE VISCHTIJD Voor ansjovis Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van Landbouw en Visscherij is bepaald, dat de gesloten tijd voor het vis- schen met het staand ansjovisnet, de ansjovisfuik. het ansjovissleepnet en den wonderkuil in de Waddenzee in 1941 zal ingaan op 15 Juli. inplaats van 1 Juli. NOODLOTTIGE MISSTAP De 38-jarige arbeider H. Goverde. wonende te Tilburg, werkzaam aan een bouwwerk onder de gemeente Gilze en Rijen, is van een groote hoogte gevallen en gedood. Het slachtoffer, dat door een misstap door een opening in het dak is geval? len. laat een vrouw en 8 kinderffi achter. FEUILLETON MOORD in BLOKSCHRIFT door BRAM VERSCHOOR Kom, niet zoo ontmoedigd. Er komt wat licht in de zaak. Werkelijk?, drong philip Somer gretig aan. Natuurlijk. Het komt mij voor dat u ons geroepen hebt op het juiste cogenDlik. Het gebied, waarop de ge heimzinnige medespeler opereert, wordt althans al kleiner en kleiner. Apropos, wie van u beiden heeft het eerst aan mij gedacht? Ik. antwoordde mijnheer Van Wieringen dadelijk. En, min of meer verontschuldigend, voegde hij er aan toe: U ziet wel, dat het niet overbo dig was. Juist. Ik had dit woord nu reeds herhaaldelijk gehoord vandaag. Ik trok er wat te voorbarige conclusies uit, zooals de lezer weldra zal bemer ken. Als we nu nog even naar boven kunnen, dan zullen we aanstonds eens nagaan, wie alzoo in de verlei ding, in de gelegenheid, in staat zou 9. Plotseling ontdekte Tarzan, dat de taal van dezen troep dezelfde was als die van zijn eigen vroegere apen familie. „Wie ben je?" vroeg hij. „Wie bedreigt Tarzan van de Apen?" De aap keek hem verwonderd aan. „Ik ben Akoet", antwoordde hij in de zelfde eenvoudige, primitieve taal. „Ik ben nu koning. Ga weg of ik zal OMZET- EN DIVIDEND BELASTING Belangrijke W ijzigingen In het Verordeningenblad zijn he den een tweetal verordeningen afge kondigd op het gebied van de belas tingen. Vooreerst is onder no. 118 af gekondigd een wijziging van het be sluit op de Omzetbelasting 1940, welke met ingang van 1 Juli in werking treedt. De belangrijkste wijziging is het vervallen van de vrijstelling voor grondstoffen hetgeen tot gevolg heeft dat het vroeger hier geldende stelsel van eenmalige heffing van omzetbe lasting thans geheel is vervallen en over de geheele lijn vervangen door een meermalige heffing bij elke leve ring van alle goederen. Zoowel de ta bel van vrijgestelde grondstoffen als de mogelijkheid van het betrekken van grondstoffen op bestelorder is mitsdien vervallen. In verband daar mede is het algemeene percentage van heffing van twee en een half tot twee verlaagd. Verder is de mogelijk heid geopend om in meer gevallen dan tot dusverre de verdubbeling van het tarief van de belasting gel dende bij aflevering door den fabri kant rechtstreeks aan den consument achterwege te laten. Voorts heeft de omschrijving van de begrippen groothandelaar en klein handelaar 'wijziging ondergaan. Voortaan '-s niet slechts een groot handelslevering de levering van handelswaren aan een handelaar en de levering van grondstoffen aan een fabrikant, doch ook de levering aan ondernemers van bedrijfsmiddelen, als machines, vervoermiddelen enz., van hulpstoffen, als steenkolen, olie. enz., van verpakkingsmiddelen, van reclamemiddelen, van kantoorbehoef ten. van materialen, welke bij het verrichten .van herstellingen en an dere diensten worden gebezigd, kort om van alle goederen, welke onder nemers ten behoeve van hun onder neming betrekken. Een verdere belangrijke wijziging heeft betrekking op landbouw- en veeteeltproducten en op visch. Tot dusverre waren bepaald aangewezen landbouwproducten aan een verlaagd percentage van één onderworpen. Thans wordt de regeling zoo, dat het- verlaagde percentage van toepassing^' is op alle landbouw- eni veeteeltproduc ten en op visch, doch alleen voor zooC, ver het betreft de leveringen, welke door landbouwers, veehouders en vis-, schers zelf worden verricht. Tenslotte zijn nog een aantal wijzi-, gingen van minder ingrijpenden aard' aangebracht. ^Joodsche Winkels NIET MEER OP ZONDAG OPEN Het nieuwe Verordeningenblad be vat een Verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Neder- zijnDe rest verloor zich in een nog even aangehouden, binnens monds gemompel. De secretaris, die gedurende enkele minuten geheel verslagen scheen, had thans het ge zag over zijn gevoel teruggekregen en opende opnieuw de vleugeldeuren, die toegang gaven tot he' trappen huis voor het personeel. Zoozeer zelfs leefde hij op uit zijn gedrukte stemming, dat hij van dit oogenblik af wederom de innemende man-van- gezelschap trachtte te zijn, dien wij in ons gesprek met hem hadden meenen te zien. Hij schertste: We gaan u voor in tweeledige be- teekenis nu. In uw onderzoek name lijk èn naar uw kamers, die zich boven bevinden. Op zolder bevond zich een instal latie voor waterleiding, een >!ectri- sche pomp en een groot re.jervoir. In den kelder, zooals ons weM ver klaard. een stookinrichting voor cerr- trale verwarming. Na alles ge^en te hebben daalden we de trapjien af. Vanaf de eerste verdieping gingen wij ditmaal over de statietrap, .die in de hail uitkwam. Nog waren wij niet beneden, of sonore gongslagen/ kon digden aan. dat de familie verwacht werd aan de koffietafel. We hadden nog niet eens gelegenheid gebhd on* wat te verfrUschen. Mijnheer Van Wieringen zoowel als Philip/ Somer schenen zoozeer onder den) indruk van de verschillende gebeurtenissen Je dooden. Er ls er niet één aoo groot als Akoet". „Laat ons vrienden zijn" zei Tarzan. „Je kunt Akoet niet dooden", hernam de ander. „Niemand anders zal koning zijn dan Akoet". Als antwoord wierp de aapman zich op den grooten aap. die gedurende het gesprek zijn voorzichtigheid even uit het oog had verloren. In een landsche gebied, houdende wijziging van eenige bepalingen op het gebied van het bedrijfsleven en van het ar beidsrecht. Bij deze verordening wor dende geldende voorschriften van 't Nederlandsche recht, waarbij aan leden van kerkgenootschappen, die een anderen dag dan den Zondag als rustdag tellen (in de eerste plaats dus de joden) de mogelijkheid ge geven wordt, op Zondagen te wer ken, resp. winkels oper. te houden, afgeschaft. Ter toelichting diene het volgende: Het Nederlandsche recht behelst bepaalde voorschriften op het gebied van bedrijfs- en arbeidsrecht, krach tens welke met betrekking tot per sonen. „die lid zijn van een kerk genootschap, dat den wekelijkschen rustdag op den Sabbath of den ze venden dag houdt", uitzonderlyke re gelingen getroffen zijn in dien zin dat voor het beroep en bedrijf van dergelijke personen, resp voor het werk in bedrijven, waartoe dergelijke personen behooren of die door hen geleid worden, zekere beperkende be palingen in het belang der handha ving van de Zondagsrust niet op Zondagen, doch op de rustdagen door de week binnen "bepaalde grenzen tot uitoefening van hun beroep en bedrijf zijn toegestaan. Personen van dien aard zijn in de eerste plaats de joden. De bovenver melde bepalingen bevatten derhalve een bijzondere behandeling van het joodsche bevolkingselement hier te lande. De toepassing van deze bijzondere, bepalingen heeft in de practijk tóv. ongewenschte toestanden geleid, en wel a) doordat dergelijke ondernemin gen haar bedrijf op Zondag kunnen openhouden, terwijl het overwegende aantal van gelijksoortige bedrijven gesloten moet blijven; b) doordat de controle, of de ot deze wijze bevoorrechte bedrijver, van hun kant de Zondagsrust op de rustdagen door de week handhaven uiteraard bemoeilijkt wordt en ooi: wat betreft de materieele scha de. welke gelijksoortige bedrijver door den onder a aangeduiden stand van zaken treft, van ondergeschikte beteekenis is; c) doordat werknemers gedwongen zijn op Zondag te werken, omdat de werkgever tot den bovenvermel den bevoorrechten kring van perso nen behoort. De Verordening maakt een eind aan ai deze bijzondere bepalingen er. herstelt zoo ook op dit gebied, met wegneming van vroegere joodsche voorrechten, dezelfde voorwaarden van concurrentie voor joodsche- en niet-joodsche neringdoenden. Dit' besluit is reeds in werking ge- traden. NEDERLANDSCHE ARTISTEN NAAR N.-FRANKRIJK Reeds ge ruimen tijd heeft „Vreug de en Arbeid" plannen ten aanzien van een rondreis van Nederlandsche artisten door Noord-Frankrijk, waar vele Nederlandsche arbeiders aan den dat zij ons niets dienaangaande vroe gen. En dus lieten wij ons, dan maar zónder verfrissching, de eetkamer binnenleiden. HOOFDSTUK VI Kennismaking De maaltijd, die ons werd voorge zet. droeg er het zijne toe bij, ons een denkbeeld te geven van den onmete- lijken rijkdom van onzen gastheer. Aan tafel leerden we, terwijl de huis knecht, nu in het zwart, aanwezig bleef om ons zoo noodig te kunnen bedienen, de vier andere leden van het gezin kennen. Allereerst mevrouw Van Wieringen, een vriendelijke, niet onknappe verschijning, iemand van omstreeks veertig jaar, die. niette genstaande haar gemoedelijkheid, geen gelegenheid verzuimde ons te deen opmerken, dat, zooals zij waar schijnlijk in meer intiemen kring zeggen zou, „het niet öp kon". Ge durende onzen tocht door het huis had zij zich waarschijnlijk in de keuken opgehouden, want zij sprak herhaaldelijk over de drukke bezig heden, die de leiding van een uitge breid personeel met zich meebrengt. Men had haar blijkbaar gezegd, dat wij kwamen om na te speuren, wie Hector gedood had. Ik zag weldra in haar een mengsel var eenvoudig" naastenliefde en burgerHiken hoog- I moed. Haar man had zich niet vol oogwenk had de man de vuist van den grooten aap vastgegrepen, draai de haar snel rond, voordat de ander hem kon vastpakken. Langzaam drukte Tarzan den nek van het dier naar beneden. „Ka-goda", fluisterde Tarzan tot den aap onder zich. In de taal der apen wilde dit zeggen: „Geef je Je over?" Akoet dacht aan het komen ontheven aan het kleinbur gerlijk milieu, waaruit ze stellig waren voortgekomen, doch zij was daarin nog veel minder geslaagd. Zij probeerde te netjes te spreken. Als het u lukt te vinden, wie zoo ontaard is geweest om onzen lieven hond op die manier om het leven te brengen, zei ze onder anderen, dan kunt u er zeker van zijn, dat we u altijd dankbaar zullen wezen. Niet alleen, omdat we er dan ook wel zeker van kunnen zijn, dat er niet meer zulke rare dingen gebeuren, maar vooral omdat ik het zoo af schuwelijk laf en gemeen vind. U kunt er zeker van zijn, dat ik mijn best zal doen, antwoordde A.A. Ik hield mijn hart vast, dat ze zou beginnen over de gelukkige om standigheid, die haar ln staat stel de voor een dooden hond een detec tive te bekostigen, maar gelukkig werd A.A.'s aandacht afgeleid door een gesprekje tusschen de twee jongste broers en hij keek hun kant op. Ze veranderde daarom maar dadelijk van onderwerp en keerde zich, de belangstelling van A.A. voor de jongens deelend, ook in die rich- tin? om de ontboezeming van haar dankbaarheid in een of anderen vorm onder de aandacht van mijn vriend te breve''1. Soms vrapo ik me af, zei ze, of het niet beter was, als ze eens ern- krakende geluld, dat hij had gehoord vlak voordat de nek van Molak, den ouden koning, was gebroken en hui verend trachtte hij zich te bevrijden. Maar een plotselinge harde druk op den nekwervel bracht het ang stige: „Ka-goda" over zijn lippen. Tarzan verminderde zijn greep en Akoet rees langzaam overeind. Ter- stig aan het werk gihgen. Maar Ja, het is moeilijk, bij zulke zelfstandige jongens de puntjes op de i's te zet ten. Bovendien, als het nu nóóaig was! Maak mij nu wat wijs, zei Eddy, de jongste zoon, spottend, niet tegen zijn moeder, maar tegen zijn broer Paul. Eddy ik schatte hem op 19 jaar sprak grof van geblaseerd heid. Hij zag er moe uit en zijn moe heid was zeker niet het gevolg van een of andere zware inspanning, doch van een leventje van plezier. Het heerschap bleek, evenals trou wens zijn broers, te beschikken over een eigen auto, waarmede hij onge twijfeld de wegen onveilig maakte. Zijn broer Paul ik heb niet kun nen uitmaken of die Iets uitvoerde zag er, hoewel niet sympathiek, in elk geval frisscher en zelfbewuster uit. Indien hij van het leven genoot op dezelfde wijze als Eddy, dan wist hij waarschijnlijk maat te houden. Winkeljuffies laat ik aan jou over, antwoordde hij geringschat tend, zonder te begrijpen dat hij. door in ons, dus vreemd gezelschap zoo te spreken, zijn moeder belee- digde. Deze scheen hem dit niet zwaar aan te rekenen. Deze beide knapen zaten links van mij tegenover elkaar Rechts van mij was A.A. in een luchtig gesprek gemengd, dat de secretaris voerde met Teun, den oudsten zoon, een wijl hij zijn geweldigen kop schudde en woedend gromde, waggelde hij naar zijn troep terug. Diadelijk vluchtte de heele troep de jungle in en liet Tarzan. die verschillende wonden had opgeloopen, alleen in de jungle achter. (Wordt vervolgd). ting). 12.15 Bach cantate 12.35 G ramo- foonrauziek. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Musiquette. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie „U en de muziek 2.15 Gramofoonmu ziek. 2.30 Residentie-orkest, solist en gramofoonmuziek. 4.00 Wijdingswoord (Uitzending voorbereid door de Chris telijke Radio Stichting). 5.30 Sportuit slagen A.N.P. 5.35 Muset,te-orkest „Les Gars de Paris'' en soliste. 6.00 Declama tie. 6.10 Klaas van Bceck en zijn or kest. 6.45 Sport van den dag .7.10 Caba retprogramma. 8.00 B.N.O Nieuwsbe richten. 815 „Bastiaan en Bastiane", opera. 9.25 Radiotooneel. 9.45 B.N.O. Nieuwsberichten. 10.00—10.15 ..Bij de knorhanen en bij de beesten Bent U vanmiddag prettig uitgeweest?" MAANDAG 30 JUNI HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtenc. gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsc.h Kérk- comitó). 8.25 Gewijde muziek gr.pl.), 8.40 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Orgelconcert. 11.00 Molto Cantabile. (11.25—11.45 Declamatie). 12.00 Cello met pianobegeleiding en gramofoonmu ziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Pianovoordracht. 1.30 Gramofoonmu ziek. 2.00 Ensemble Amende. 2.40 Gra mofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Omroeporkest en solisten. 7.00 B.N.O -, Economische en soliste. 6.30 Russisch orkest „Slawa" vragen van den dag. 7.15 Voor de kleu ters. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Poli tiek weglkpraatje. 7.45 Gramofoonmu ziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8 15 Spiegel van den dag. 8.30 De Kamermu- ziekspelers en gramofoonmuziek. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 B.N.O Nieuwsberichten. 10.0010.15 B.N.O. i Engelsche uitzending. HILVERSUM II. 301.5 M. 6 43 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7 15 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 1000 Morgendienst (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 1020 Gramo foonmuziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten 12.15 Or kest Malando en solist. 12.43 B.N.0 Nieuws- en economische berichten. 1.00 Amusementsorkest en pianospel. 2.00 Haarlemsche orkestvereeniging, solist en gramofoonmuziek. 4 00 Rococo-octet. 4.30 „J. P. Sweelinckvraaggesprek (met gr.pl.). 5.00 Causerie „Een oud Christelijk huisgezin" (Voorbereid door de Christ, Radio Stichting). 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 Haarlemsch trio. 6.00 Cursus „Lichamelijke en geestelijke gezondheid". (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 6.15 De Ramblers. 6.45 Reportage. 7.00 B.N.O. Frieaoh praatje. 7.15 Hobo, viool en piano. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Ons sche meruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.45 B N.O.Nieuwsberichten. 10.0010.15 Gramofoonmuziek. jongeman van naar schatting 21 jaar. ik beantwoordde een vraag van mijnheer Van Wieringen over het toenmalige tooneelleven in Am sterdam en trachtte tegelijkertijd op te vangen, waarover mijn vriend sprak, omdat ik verwachtte, d.at hij ook tijdens den maaltijd probeeren zou een stap voorwaarts te gaan op den weg, welke leiden moest tot ont maskering van den onbekenden af perser. Het gesprek liep, uitgelokt door Teun, over misdaad in Neder land en over successen van A.A. Philip Somer wist meesterlijk te voorkomen, dat de toon te ernstig werd. wat niet wegnam, dat onze gastheer zich zat te verbijten uit vrees, dat men zou beginnen te spreken over wat eigenlijk achter den „moord" op den hond stak. Ik wilde hem juist behulpzaam zijn door een praatje te beginnen over het buitenleven in het algemeen, waarin alle dischgenooten betrokken zcuden kunnen worden, toen mijn oor een woord opving, dat bijzonder paste in het kader van de geheimzinnige zaak, die zich om ons heen afspeel* de: het woordje „snaar". (Wordt vervolgd). opbouw werken. Deze landgenooten zijn daar verstoken van vrij-wel Iedere ontspanning. Het plan staat nu op het punt te worden uitgevoerd, want morgen vertrekt het gezelschap met den och tendtrein van 8.19 uur uit Amster dam naar het Zuiden. Het bestaat uit het Stradowska ballet en een aantal andere Nederlandsche artisten. PERSONEELE BELASTING MOTORRIJTUIGEN Het is bekend, dat een aantal rij vergunningen ingetrokken werd, om dat de betrokken motorrijtuigen een hcoger benzineverbruik hadden dan 15 liter per 100 K.M. Een nieuwe rij vergunning werd alleen verleend in dien de aanvragers een auto met ge ringer benzineverbruik aanschaften. Ingevolge de wet op de personeele belasting is men, indien het andere motorrijtuig niet wordt afgeschaft, ook voor het vervangende motorrij tuig belasting verschuldigd. De wnd. Secretaris-Generaal van het Departe ment van Financiën heeft evenwel naar de A.N.W.B. bericht thans be paald. dat voor hen, die in 1941 in bovenomschreven omstandigheden zijn komen te verkeeren, een supple- toire aanslag achterwege zal blijven. ONDERWIJS ACADEMISCHE EXAMENS Leiden: Geslaagd voor dort. ex. ge neeskunde, mei. A. G. Helders, Arnhem, en de heer P. J. van Harreveld, Den Haag: arts ex. deel 1, de dames C. G. B. Neyzen, Delft: B. Dominicus en C. S. Offerhaus, Den Haag; de beeren P. J. J. Versluys, C. Biesbnar en B. M. van Rij, Oegstgeest. RADIO-PROGRAMMA'S ZONDAG 29 JUNI HILVERSUM I, 415,5 M. 8 00 Gewijde muziek (gr.pl.)8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramo foonmuziek. 10.00 Uitzending voorbe reid door de Christ. Radio Stichting: a. Kerkdienst (10.00); b. Zang met orgel begeleiding (11.40). 12.00 Omroeporkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Nederlanrsoh VeFbond voor Sibbekunde: Iets over de oude ar chieven. 1.15 Zang met. pianobegelei ding. 2.00 Amusementsorkest en soliste. 2.45 Herdenking van den tocht naar Chaltam in 1667. 3.30 Govarieerd mid dagprogramma. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Reportage. 6,30 Gramofoonrauzidk. 6.50 Toonkunstkoor Amsterdam. Concertgebouworkest en 9olistcn (opn). 8.00 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Omroeporkest. 9 30 Berichten (En gelsch) 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 B.N.O.: Engelsche uitzending (tot lO.löf) HILVERSUM II, 301,5 M. 8.00 Gramofoonmuziek 8.30 BNO.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmu ziek. 9.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Prntestantseh Kerkcomi té: a. Studio-Vroegdienst (9.00); b. Voor de kinderen (9.30.). 10.00 Geva rieerd programma. 12.00 Cyclus „Eena Cbristen'8 reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (opn.). (Uitzending voor bereid door de Christelijke Radio Stich- Bevorderd tot arts de heeren H. de Roest, Rhoon; C. Kuvpers. Oegstgeest; R. Abdul Rachman, Leiden; P. C. J. Voogd, Goedereede; F. Lensinck, Lei den; A. G. Bicker, Den Haag; F. W. Henderson, Oegstgeest. Steeds nieuwe Sovjet-Russische gevangenen. In lange colonnes marchee- ren zij naar het gevangenenkamp. (Hoffmann.)

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2