Molest- verzekeringen E „Ons Belang" Belangrijke grondverkoop in het industriekwartier AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 28 JUNI 1941 5 Nieuwe directeur der Handelsschool De heer K. Bouma. Foto W. Crone. MAN VAN VEELZIJDIGE ERVARING Do nieuwe directeur der Handels school. de heer K. Bouma, die in de gis terenavond ge houden raads vergadering tot opvolger van den lieer J. Peper is benoemd, is een man van veelzij dige ervaring, niet alleen op 't gebied van het handelsonderwijs maar ook op het levensterrein. De heer Bou ma is een Fries en van boerenaf komst. Na het verlaten van de lagere school heeft hij een jaar of vier bij zijn vader op de boerderij gewerkt. Hij voelde zich aangetrokken tot het zee mansleven en werd leerling van de Zeevaartschool te Harlingen. Na het verlaten van deze school heeft hij eenigen tijd gevaren bij de koop vaardij. Op 19-jarigen leeftijd vatte de heer Bouma het plan op voor onder wijzer te gaan studeeren en na het be halen v. d. acte L. O. werd hij benoemd tot onderwijze!? te Nijawier (Fricsl.). Daarna is hij onderwijzer geweest aan lagere scholen te O.L.Vr. Parochie en Gouda, in laatstgenoemde plaats tevens bij het U.L.O.-onderwijs. In de pijpenstad was de heer Bouma tevens lecraar bij het handelsonderwijs en van 1928 tot 1931 directeur van de Gemeentelijk Handelsavondschool en eveneens van den Gemeentelijken Cen- tralen cursus van machineschrijven. In October 1934 vertrok de nieuwe directeur der Handelsschool naar Den Helder, waar hij benoemd was tot direc teur der Hoogere Handelsschool. Deze school is in 1937 omgezet in een ge meentelijk Lyceum en het gemeente bestuur benoemde den heer Bouma tot rector. In Sept. 1931 is in Den Helder een Bijzondere kweekschool voor onder- wijzers(essen) geopend. Deze inrichting was verbonden aan de Hoogere Han delsschool en later aan het Lyceum. Het directoraat van deze nieuwe in richting werd eveneens aan den heer Bouma opgedragen. Van 1931 tot 1938 was do opvolger van den heer Peper ook nog directeur van de Handels avondschool te Den Helder. In 1938 maakte de heer Bouma een studiereis van 5 maanden naar Nederl. Indic en bezocht daar de eilanden Su matra, Banka. Java, Bali en een ge deelte van Celebes. Uil. liet bovenstaande blijkt dus dat de leiding van onze Handelsschool, zoo als wij hierboven reeds opmerkten, thans is opgedragen aan een man met een ruime levenservaring en de ge meenteraad een goede keus heeft ge daan. Oh, die verkeers- seinen Op de zonbeschenen Varkensmai .t staat een agent in zijn spiksplinternieu we uniform en doceert. Zijn gehoor be staat uit trekkers en treksters, een lan ge rij frissche jongens en meisjes in de klecdij, die zoo langzamerhand ,.er bij is gaan hooren" en die practische bruik baarheid aan fleurigheid paart. De man der wet is nog jong en kan zich hun zonde indenken. Want gezondigd hebben ze. Gezon digd tegen de elementaire regels van het verkeer, die o.a. zeggen, dat het ver boden is, een rood stoplicht te negeeren. Ze kijken verbaasd, als de politieman hen op hun fout wijst. Stoplicht?. Ze hebben geen stoplicht gezien. De agent strekt zijn arm uit en wijst naar de stoplichtpaal op den Zuidsin- gcl. een klein apparaatje, dat gemaakt schijnt te zijn voor een speelgocdtrein- tjc. En in de oogen van de trekkers cn treksters grootestadsjongelui twinkelt een spottend lachje om het nietige ding, dat men in Amersfoort een stoplicht noemt en dat men alleen maar ziet, als men weet, dat het er staat. Zemaken opmerkingen in dien zin en de agent knikt begrijpend, want hij is een mild man en jong van jaren en geest. En als de kleurige troep verder trekt, heeft de logica het gansch en al van de zucht tot gezagshandhaving gewonnen en grif geeft hij het toe: belachelijk klein, onzichtbaar voor den vreemde ling. En zoo is het ook. Wie op het on zalige denkbeeld is gekomen, op den Zuidsingel cn bij de Kamperbinnen poort deze lampen in miniatuur te plaatsen, weten wij niet. Maar een practiseh man is het niet geweest. UITREIKING VAN DISTRIBUTIE KAARTEN Maandagochtend zullen nieuwe dis tributiekaarten worden uitgereikt, aan de houders van stamkaarten nos. 29501 tot en met 31000, Maandagmiddag aan houders van stamkaarten nos. 31001 tot en met 33000. Het distributiekantoor is geopend *s morgens van 9 u. tot 12.30 u. en des namiddags van 13.30 uur lot 17 uur. Hoofdredacteur-directeur F. W. M. HALEWIJN. Chef-redacteur G. A. WILLING E. Stads- en sportredacteur l). 4. REK It allen ta Amersfoort. Redacteur cn Kunstversiaggever W. O. VAN iUAANEN, Huls ter Helde. Deurwaarder De Groot SLECHTS ééN WAS HEM DANKBAAR De zitting van het kantongerecht was Donderdagmorgen vroeg afgeloopen en toen wij in de perskamer deurwaarder De Groot aantroffen, die voor het eerst na zijn ziekte zijn functie weer waar nam, hebben wij de gelegenheid benut met hem een praatje te maken in ver band met zijn aanstaand vertrek. Een deurwaarder is bij het publiek nu eenmaal niet getapt. Daarvan is deurwaarder De Groot zelf ook wel^ overtuigd. In zijn 34-jarige loopbaan als' gerechtsdeurwaarder is er slechts één persoon geweest die hem is komen be danken voor het werk, dat de thans bijna 70-jarige deurwaarder voor hem had verricht. „En toch", zeide de heer De Groot, „heb ik altijd voldoening van mijn werk gehad". De mensehen vergeten zoo dikwijls, dat niet. de deurwaarder hen, maar zij zich zelf in moeilijkheden hebben gebracht. Als gerechtsdeur waarder had ik tot taak vonnissen van de rechterlijke macht ten uitvoer te leg gen en het is nu eenmaal niet prettig wanneer er beslag op iemands bezittin gen wordt gelegd. Neen, een prettigen werkkring heb ik nu niet bepaald ge had. Als deurwaarder sta je steeds tus- schen twee vuren. De aanbrenger van een bepaalde zaak zit je steeds achter de broek om toch vooral maar gauw op te schieten terwijl liet slachtoffer van een bepaalden schuldeischer tracht het nakomen van zijn verplichtingen zoo lang mogelijk uit te stellen. Bovendien ziet het publiek in den deurwaarder alleen den persoon die het op iemands ondergang heeft gemunt. De deurwaar der is bij de burgerij gezien als een ze-i kere kool bij een groenvrouw, maar*|""^ daaraan raakt men ook wel gewend. En toch heb ik het 34 jaar volgehou den. Ik ben feitelijk deurwaarder ge worden omdat het lot dat zoo beslist had. Destijds werden de deurwaarders bij stemming benoemd door de leden van de rechtbank. Na drie stemmingen waren evenveel stemmen op mij en mijn tegencandidaat (de heer Jansen, die later in Nijmegen is benoemd) uit gebracht en tenslotte besliste het lot en kwam ik uit de bus. Zijn loopbaan. De heer De Groot, die op 1 October zijn functie zal neerleggen is zijn loop baan in 1896 begonnen als klerk bij de Registratie cn Domeinen te Schagen, waar de heer Plomp ontvanger was. Toen deze naar Alphen aan den Rijn en later naar Amersfoort vertrok, (waar hij geruimen tijd nog gemeenteraadslid is geweest) is de heer De Groot hem steeds gevolgd. Op 29 Jan. 1907 is de heer De Groot tot deurwaarder benoemd en volgde den heer Kleber in deze functie op. Na zijn pensionneering gaat de heer De Groot zich in Soesterberg vestigen. N.V Brandwaarborg Maatschappij Laat U vakkundig voorlichten Adviezen kosteloos en vrijblijvend te onzen kantore Ulr.weg13 - Amersfoort - Tel.,5941 e Brandstoften bonnen Wij laten hieronder nog eens de brandstoffenbonncn volgen, omdat daaraan blijkens vragen van lezers behoefte bestaat. Haarden en kachels. Bon „een eenheid", geldig t.m. 1 Mei 1942. Bons J 01, 02, 03 en K 01, 02, 03, 04 voor 1 eenheid per bon, geldig t.m. 31 Dec. 1941. Bons J 05, 06, 07 en K 05, 06, 07, 08 voor 195 kg. persturf (300 st.) of 200 kg. baggerturf (450 st.) of 275 kg. turf uit de Peel of 200 kg. andere soorten turf, geldig tm. 31 Dec. 1941. Centr. verwarming Bons L 01 t.m. 11, voor 1 eenheid per bon, geldig t.m. 31 Dec. 1941. STEEDS MEER LICHTUITSTRA- LINGEN OJLIS ^4 Men zij gewaarschuwd Het aantal processen-verbaal inzake ongeoorloofde lichtuitstralingen neemt Joe. Het politierapport vermeldde ver boden lichtuitstralingen in de Galvani- straat, Edisonstraat en Hobbemastraat. Men zij dus gewaarschuwd en zorge er voor, dat men, nu de avonden zij liet ook langzaam weer gaan kor ten, de verdulsterings voorschriften stipt na komt. Er wordt streng op ge let. *t\~ EXAMENS Tandarts Heden slaagde te Utrecht voor het tandartsexamen onze stadgenoot, de heer J. C. F. Bonman Jr. Eindexamen R.H.B.S. (A.) Voor het eindexamen van de R.H.B.S., afdeeling A, slaagden de dames A. W. van Beek, E. Droog, A. H. de Koek, C. J. Nijland, C. G. Pijnacker, I. Schui temaker en de heeren G. L. v. Ette- koven, G. H. van Hilten, P. Meijer en R. W. Schuitema. Afgewezen: één. Middenstandsdiploma Van de oud-leerlingen der Chr. Nat. Mulo alhier, slaagden voor het Mid denstandsdiploma de heeren J. Engel, J. Pansier en J. ter Zijthoff, alhier. Eindexamen Handelsavondschool Gisteravond werd in een vergade ring van gecommitteerden en leeraren de uitslag bekend gemaakt van het onlangs gehouden eind-examen dei- Gemeentelijke Handelsavondschool. Wegens raadzitting was de Wethou der van Onderwijs tot zijn leedwezen verhinderd aanwezig te zijn. De volgende candidalcn verwierven het einddiploma: Afd. Kantooropleiding. Motje C. M. Brandt, J. B. M. van Elsdingen, J. E. v. d. Ham, W. Ham burger, E. P. A. de Jong, G. W. Kel- dci', Jacoba Klok, Johanna Koster, C. v. d. Kuilen, S. de Liever, A. J. .Machielsc, E. M. H. Moors, C. P. Nich- 'ting, Catharina J. Padding, C. L. Post, Elida M. Ros, Isidora van Tijn, Trijn tje Venema, J. H. v. d. Zandc, Meta Levin. Afd. Middenstandsopleiding. W. O. v. d. Bor, J. Dijkstra, K. Ga lenkamp, A. G. Nieuborg, Elsje Roos, G. H. van Soest, G. Storm, H. v. d. Wetering. Nadat met eenige hartelijke woor den de diploma's door den directeur, den heer J. Peper, waren uitgereikt, wenschte de heer G. Sleyt, als voor zitter van Gecommitteerden, de ge slaagden geluk met hun succes. Na mens de Commissie van Toezicht op het M.O., voerde de heer Jos. Haan het woord, die de candidate Cobic Klok, een boekwerk aanbood, aange zien zij van de meisjesleerlingen liet laatste studiejaar het hoogste aantal cijfers had verkregen. De heer mr. dr. Joh. H. Schcurcr, sprak daarna de geslaagden toe na mens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei: den leerling J. E. van den Ham, die van de jongens het hoogste aantal punten had verworven, overhandigde hij namens deze Kamer eveneens een prachtig boekwerk. Vervolgens bood de vooi-zitter der examencommissie, de heer Peper, na mens directeur en leeraren de leer linge der afd. Middenstandsopleiding Elsje Roos, die dezer dagen bij het examen, voor het z.g. Middenstands diploma met een schitterende punten- lijst was geslaagd, een boekwerk aan. Ook aan den geslaagden leerling C. van der Kuilen, woonachtig te Voorthuizen, die onder vaak zeer moei lijke omstandigheden met zeer gun stig resultaat de lessen der Handels avondschool gedurende drie jaar had gevolgd, werd namens het leeraren- corps een boekwerk uitgereikt. Nadat een der geslaagden directeur en leeraren voor het genoten onder wijs had dankgezegd en de heer Slcyt, ook namens zijn mede-gecommitteer den met eenige vriendelijke woorden afscheid had genomen van den direc teur, die voor het laatst een eindvcr- gadering der Handelsavondschool had geleid, werd de bijeenkomst met een woord van dank door den voorzitter gesloten. ÖM UeM u-an de Itteefc ZONSONDERGANG. De Groote Schilder Zelf had het penseel genomei En mengde gl de wond're verven op 't palet. Die werden toen met vaste, want Gods eigen hand gezet Aan Westelijken einder, kleuren om te droomen En bij het zien waarvan de mcnsch verzinkt in vroom gebed En alle twijfel van hem wordt genomen. De blijde zekerheid voor altijd voor hem is gekomen, Dat God regeert naar Zijne Wet. De kleuren sleten: 't paars cn blauw en geel en rood Zij vloeiden al ineen en zijn allengs vergrauwd. Dc lichte avond bloedde langzaam dood. De duisternis viel neder, kil en koud. Dc trage wand'laar ging. Zijn ziel was zonder nood, Want had zij niet Gods Hceilijkheid aanschouwd G. A. WILLINGE. MISBRUIKEN BIJ HET VERHUREN VAN HUIZEN Het komt in den laatsten tijd her haaldelijk voor, dat woningen te hum- worden gevraagd, terwijl men daarbij een bepaald bedrag als belooning voor het aanbieden der woning in het voor uitzicht stelt. Deze sleutelgelden. welke men zich nog uit de laatste jaren van den vorigen oorlog zal herinneren, vari- eeren van ƒ2.50 tot ƒ25.— en zijn in sommige gevallen nog belangrijk hoo- ger. Dergelijke aanbiedingen worden zelfs openlijk in advertenties gedaan. De gemachtigde voor dc prijzen ves tigt er dc aandacht op, dat deze handel wijze in strijd is met het Huurbesluit 1940 en wordt beschouwd als prijsover- treding. Zoowel degene, die sleutelgeld aanbiedt als hij, die het aanneemt, zijn evenals tusschenpersonen, zooals wo- ningbureaux, strafbaar. De inspecteurs voor de prijsbeheer- sching zullen streng optreden tegen de ze misbruiken. Dit geldt ook voor de gevallen, .waarin de verhuurder de eisch van overname der inboedel als voorwaarde voor het aangaan der huur overeenkomst stelt. Ook hier begaan zoowel de verhuurder als de huurder een strafbaar feit. ZONDAGS- EN NACHTDIENST Doktoren: Dr. J. HARTOG, Utr.wcg 35, Tel. 5469. Mevr. CLAS. H. SCHREUDER, P. Buyslaan 5, Tel. 3137 Apotheken: JOS. HAAN, Fr. Julianaplein 3, Tel. 4609 De Zondagdienst voor apotheken gaat in Zaterdagavond om 8 uur. Vroedvrouwen: Mej. H. A. v. d. GRIENT, Breestraat 8b, Tel. 6830 Mej. M. A. J. DE LEUW. Soesterweg 15. Tel. 4973 AFHALEN VAN CORRESPONDENTIE Zondags bestaat van 11 tot 12 uur 's mor gens gelegenheid, aan het postkantoor (ach teringang) correspondentie al te halen. GEMEENTERAAD AMERSFOORT Nieuwe directeur van de Handelsschool benoemd CRITIEK OP UITGAVE VOOR DE LUCHTBESCHERMING Vrijdagavond kwam de Raad der ge meente in openbare vergadering bijeen onder leiding van den loco-burgemees- ter, wethouder B. Noordewier. Afwezig waren de heeren v. Lonk- huyzen en De Haan. Een vacature. De heer Van Tellingen herdacht. Terwijl de leden zich van hun zetels verhieven, wijdde de voorzitter eenige woorden aan de nagedachtenis van wij len het raadslid, den heer G. v. Tellin gen, die op 18 April, eenige uren na de op dien dag gehouden raadsvergadering is overleden. Ruim 11 jaar is hij lid van den Raad geweest en heeft met ijver en toewijding zijn functie vervuld. Hij was een man met een warm hart voor de gemeente. 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuwbenoemde lid van den Raad, den heer A. Takken. Er werd een commissie benoemd be staande uit mevr. RekersLodder en de heeren Van Nieuwenhuizen en Noordman. Bij monde van mevr. RekersLodder stelde de commissie voor den heer Tak ken als raadslid toe te laten. De Raad ging daarmede accoord. Een tweede badhuis. 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Naar aanleiding van het verslag over de stichting Badhuizen wees de lieer Benninga op liet feit dat het aantal ba den toeneemt, hetgeen een gelukkig verschijnsel is. Een tweede badhuis is noodzakelijk. De exploitatie moet ech ter, als 't mogelijk is, sluitend zijn. Mevr. Reker sL odder wijst op de sociale positie van het badhuis. Daar op mag de gemeente wel wat toeleggen. Wethouder Spiekermann was het met mevr. RekersLodder eens, het bad huis mag wel iets kosten. Indien het mogelijk is zal een tweede badhuis wor den gebouwd, gestreefd zal worden naar eon zoo voordeelig mogelijke ex ploitatie. De heer Gelder man gaf B. en W. in overweging een progressief tarief in te voeren. Laten zij, die meer kunnen betalen, dit ook dan ook doen. De heer Polder: „De bokken dus van de schapen scheiden." De voorzitter wees er op dat het be stuur met een uniform tarief steeds de beste resultaten heeft gehad. Daarom is het z.g. dubbele tarief ook afgeschaft. De heer Gelderman wees er nog op dat in andere gemeenten ook afwij king in de tarieven wordt toegepast. Het verslag werd voor kennisgeving aangenomen. De volgende stukken werden voor kennisgeving aangenomen: Verslag omtrent den toestand van het Lager Onderwijs te Amersfoort over 1940. Verslag van de verrichtingen van de Instelling voor Maatschappelijk Hulp betoon over 1939. Goedkeuring door de Gedeputeerde Staten van Utrecht van het Raadsbe sluit d.d. 18 April 1941 tot wijziging van het reglement voor de Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Goedkeuring door de Gedeputeerde Staten van Utrecht van het Raadsbesl. dd. 28 Februari 1941 betreffende dc be steding van het reservefonds van de Waterleiding. Goedkeuring door de Ged. Staten van Utrecht van de Raadsbesluiten d.d. 18 April 1941 tot wijziging van de ge meente-begrooting dienst 1940. Mededeeling van B. en W., dat G. Noordergraaf als bode-geldophalcr is aangesteld in vasten dienst met toeken ning van een periodieke verhooging. Mededeeling van B. en W. betreffen de de jaarwedde van eenige in vasten dienst tot klerk ter Secretarie, Bureau voor Sociale Aangelegenheden, benoem de dagschrijvers. Afschrift van een brief van B. en W. aan Gedeputeerde Staten van Utrecht betreffende kosten Eemverbetering en het hierop ontvangen antwoord. Brief van den heer Mr. J. C. Graaf van Randwijck, waarbij deze zijn er kentelijkheid betuigt voor het Raads besluit van 18 April j.l., waardoor zijn naam zal worden verbonden aan een verkeersplein bij „Nederberg". Notulen Algemeene Vergadering, jaarverslag en balans en winst- en verliesrekening 1940 N.V. Amersfoort- sche Autobusdienst. Circulaire van den Commissaris der provincie Utrecht d.d. 14 Juni 1941 be treffende het houden van kermissen. Goedkeuring door de Gedeputeerde Staten van Utrecht van het Raadsbesl. d.d. 18 April 1941 tot overneming van W. van Burgeier van een strook grond aan dc Muurhuizen. Goedkeuring door de Ged. Stalen v. Utrecht van de Raadsbesluiten d.d. 18 April 1941 tot verhuring van gemeente terrein aan J. J. Kaffka genaamd Den gier. P. W. Toen, Jac. P. Bunnik, J. van Haselen, C. Hagebeuk, J. P. de Jong, J. van Alphen, Aannemers Mij. H. Rok kens N.V., L. Wijntjes, A. Beekhuis e.a., G. van Dijk en door B. on W. aan te wijzen personen en van klasselokalen van een schoolgebouw aan de Stichting tot Oprichting en Instandhouding van Scholen voor Christelijk Voorbereidend Lager Onderwijs te Amersfoort Goedkeuring door de Gedeputeerde Staten van Utrecht van de Raadsbeslui ten van 18 April 1941 betreffende ver koop aan H. Beenhakker van perceel Lange Beekstraat 1; aan de N.V. „Utr. Kunstmesthandel" van een perceel fa brieksterrein aan de Nijverheidsstraat; aan J. J. Hassing van een perceel bouw terrein aan dc Soembastraat. Goedkeuring door de Ged. Staten v. Utrecht van het Raadsbesluit v. 10 De cember 1940, voorzoover dit besluit de aanwijzing als voorrangsweg van een gedeelte van de Barchman Wuyticrs- laan betreft. Adres aan J. R. Th. Denisse, houden de verzoek hem ontslag te verleenen uit de functie van lid van de Commis sie van Toezicht op het Lager Onder wijs. Het gevraagde ontslag eervol te ver leenen. Reclame van M. L. Jorritsma tegen zijn aanslag vergunningsrecht Drank wet. Wegens het verstrijken van den ter mijn voor reclame wordt voorgesteld adressant niet ontvankelijk te verkla ren. 3. Voorstel van Burgemeester cn Wethouders om H. P. Broekhuyse te be noemen tot tijdelijk leeraar aan de Han delsdagschool. Aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. lot vast stelling van de vergoeding voor vak onderwijzers artikel lOlbis der L.O.-wet 1920 over 1940. Aangenomen. 5. Voorstel van B. cn W. tot verhoo ging van het subsidie voor dc Commis sie voor Kindervoeding. Aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een gewijzigde overeen komst met de gemeente Soest betreffen de levering van gas. De heer Gelderman had eenige opmerkingen. Wordt er wel op deskun dige wijze gewerkt? Spr. vindt het niet in overeenstemming met de waardig heid van de gemeente Amersfoort wan neer er stukken uit Utrecht terugkomen waarin fouten voorkomen. Wethouder v. Galen Last zegde toe dergelijke dingen in de toekomst te zullen voorkomen. 7. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een Verordening ter voor koming, wering of beteugeling van be smettelijke ziekten in scholen of kin derbewaarplaatsen. De heer Stadig merkte op dat dit voorstel nog niet behandeld is in de commissie van wetgeving. Spreker ver zocht aanhouding om het alsnog in de commissie te kunnen behandelen. De heer v. Hamcrsveld had te gen aanhouding ernstige bezwaren: de voorzitter zou het liever zien aangehou den. Dc heer v. Hamersveld zegt verder dat wanneer het naar de commissie van wetgeving gaat het in een diepe zak komt, zoodat het er in geen jaar uit komt. De heer Waterloo; „Daar protes- teeren wij tegen." De heer Stadig heeft staatsrechter lijke bezwaren tegen enkele punten en is voor aanhouding waarmede de heer v. Hamersveld accoord gaat. toen de voorzitter toezegde, dat het in de e. v. vergadering weer aan de orde zal ko men. 8. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een verordening regelende het bebouwen van bepaald aangewezen gronden in de gemeente Amersfoort. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. om een be drag van 300.beschikbaar te stellen voor de restauratie van perc. Kamp 10. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een aanvullingscrediet voor het bouwen van een ontsmettings gebouwtje. Aangenomen. 11. Voorstel van B. cn W. tot aan wijzing van een deskundige naar aanlei ding van reclames tegen den aanslag in het vergunningsrecht Drankwet. Aangenomen. Oorlogsschade. 12. Voorstel van B. cn W. om aan de weningbouwvereeniging „Goed Wonen" voor het herstellen van door oorlogs geweld getroffen woningen gelden tel leen te verstrekken. De heer Stadig wees er op dat hiermede vrij aanzienlijke bedragen ge moeid zijn. Kan men de annuïteiten niet over een langere termijn verstrek ken? Een mindere last zou daarvan het gevolg zijn. Wethouder v. Galen Last zegt dat geen langeren termijn wordt toegestaan omdat het hier een restauratie betreft. Het is onderzocht maar het kon niet. Het voorstel werd aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. lot het verleenen van credieten voor plaatsing van Amersfoortsche arbeiders bij cen trale werkverruimingsobjecten. Aangenomen. 14. Advies van B. cn W. naar aan leiding van het verzoek van de Vereeni- ging „Amersfoortsch Kunstenaarsgilde" te Amersfoort om een jaarlijksch subsi die van ƒ800.uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Is ingetrokken. 15. Advies van B. en W. naar aan leiding van het adres van het Bestuur der Oudheidkundige Vereeniging „Flé- hite" om het gemeentesubsidie weer op het oude peil, zoo mogelijk tot f 1000.— terug te brengen. Aangenomen. Belangrijke uitgaven. 16. Voorstel van B. cn W. tot wijzi ging van de gemeente-begrooting dienst 194Ö en 1941 cn tot wijziging vaivde be grooting 1939 van het Huurverlagings- fonds. De heer Stadig vroeg eenige inlich tingen omtrent enkele posten. Er zijn posten uitgegeven, waarin de raad niet is gekend. Moet de Raad die posten alleen maar registreeren? In 't bijzonder wees spr. op de post luchtbescherming. Er zijn echter ook posten, waarvoor te voren dc Raad wel gekend had kunnen worden. De heer Benninga informeerde naar eenige posten aangaande open bare Werken. Zijn hier loonposten me de gemoeid? Wethouder v. Galen Last sprak over een oorlogsbegrooting. Men schijnt vergeten te zijn wat er in 1940 is ge beurd. Spr. gaf een uitvoerige toelich ting op de uitgaven, waarover inlich tingen zijn gevraagd. Bij Openbare AGENDA Grnnd-Tlitatre. Maandag. Dinsdag. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. doorloopend 1. Zon- en feestdagen 1.45. 4.—. 6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2 30 uur. Van 27 t.m. 2D Juni „De zanger van Hare Hoogheid". Clty-Tlieater. Maandag. Dinsdag. Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.16 en 8 30 uur (doorloopend). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 27 Juni t.m. 3 Juli: „Rozen uit Tirol". Rembrandt-Theater. Aanvangstijden als boven. Geen matince's. Van 27 Juni t.m. 3 Juli: „Savoy-Hotel". 30 Juni. d' Oranjeboom. Verg. Kap- persbond. 's avonds 8 uur. 1 Juli. St. Jorlskcrk. Uitvoering Toonkunst. 6 Juli. 10 uur 's morgens. Kring- athletlekdag Excelsior. Terrein Rubensstraat. 8 Juli. „De Wapenroem" 8.15 u. 's av. Buitengewone alg. ledenvergadering A.Z. en P.C. 10 Juli. Stadhuis Alkmaar. Over dracht raam van Amersfoortsche gcèvacuecr- den. 13 Juli. Pesie's Bad 2 u. n.m. Nat. Zwemwedstrijden A.Z. en P.C. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 23 Juni 22.06 tot 29 Juni 5.20 van 29 Juni 22.06 tot 30 Juni 5.21 Maan 29 Juni op 10.37: onder 0.26 d.a.v. 30 Juni op 11.49; onder 0.26 d.a.v. Werken zijn geen loonposten verlaagd. Meevallers waren noodig om dc tegen vallers te kunnen opvangen. Spr. wees er op dat het niet altijd mogelijk is ge weest de Raad voor af te hooren. Er moest snel gewerkt worden. Dc lieer Stadig stemde tegen de post Luchtbescherming. Verder werden de wijzigingen goedgekeurd. 17. Voorstel van B. en W. tot ont binding van de met J. H. M. Niemeyer afgesloten huurovereenkomst nopens een aan den Randenbroekcrweg gelegen perceel weiland. Aangenomen. 18. Voorstel van B. cn W. tot wijzi ging van het Raadsbesluit van 13 April 1941, strekkende tot het aanhangig ma ken van een rechtsgeding tegen P. Groe- nestein. Aangenomen. 19. Voorstel van B. cn W. tot in breng in het Grondbedrijf van een per ceel grond op de Driest. Aangenomen. 20. Voorstel van B. en W. tot over neming van strooken grond aan de Bergstraat cn Bisscliopsweg van J. Hei- lygers. Aangenomen. 21. Voorstel van B. cn W. tot aan koop van een woning aan de Berg en Dalstraat no. 7. Aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. betreffen de beëindiging van het erfpachtsrecht van de erven Kleber, drukkende op het aan de gemeente toebehoorende perceel grond, gelegen nabij de Kamppoort. Aangenomen. 23. Voorstel van B. on W. tot ver- pachtig aan Ir. B. A. Verhey van een perceeltje heidegrond nabij de Daam Fockemalaan. Aangenomen. 24. Voorstel van B. cn W. tot ver pachting van strooken grond nabij de Eem aan A. van Pulten. Aangenomen. 25. Voorstel van B. cn W. tot ver pachting van een perceel grond in den Plantsoengordel nabij den Ouden Soes terweg aan de Vereeniging voor Kin- dcrwerktuinen. Aangenomen. 26. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een gedeelte van het sportter rein aan den Leusderweg aan R. Groe- nenberg c.s. Aangenomen. 27. Voorste] van B. en W. tot verhu ring aan Mej. J. H. de Petit van een per ceeltje grond a. d. Prins Frcderiklaan. Aangenomen. 28. Voorstel van B. en W. tot verhu ring aan de Ncderlandsche Heide Maat schappij van een perceel driestgrond, gelegen nabij den Heiligenbergerweg onder Leusden. Aangenomen. 29. Voorstel van B. en W. tot ver huring aan H. de Kruyf van een «er- ceel grond nabij den Lageweg. Aangenomen. 30. Voorstel van B. en W. tot ver huring aan J. J. II. M. Hehenkamp van een perceel grond tc Leusden nabij den Heiligenbergerweg. Aangenomen. 31. Voorstel van B. en W. tot verhu ring aan J. M. Nicszen van de boven woning aan de Beekenstcinschel. no. 39b Aangenomen. (Zie voor vervolg pagina 7.)

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3