jeugdver, op Geref. grondslag MOLEST Aspirin Ih JuuS? Veertig jaar voetbal herdacht AMERSFOORTSCHE COURANT MAANDAG 7 JULI 1941 3 Openluchtmeeting Onder begunstiging van fraai zomer weer had Zaterdagmiddag de meeting plaats van den Ring Amersfoort van den Ned. Bond van J. V. op Gerefor meerden Grondslag in het Openlucht theater Birkhoven. De voorzitter van den Ring. de heer H. Schuring opende te drie uur de zeer druk bezochte bij eenkomst en liet zingen Ps. 89 vers 7 en 8, ging voor in gebed en las een Schriftgedeelte. Spr. heette de sprekers van dezen middag en de talrijke schare van harte welkom en sprak zijn vreug de uit, dat zoovelen gehoor gegeven hebben aan den oproep om hier saam te komen en elkander nog eens te ontmoe ten en verleende het woord aan pro fessor K. Schilder van Kampen, die zou spreken over „Zelfonderzoek". •pr. ving aan met de vraag: „Wat verstaan we onder zelfonderzoek?" De vraag is ook: Is zelfonderzoek een goed werk? Dat het voor den Christen nood zakelijk is, behoeft geen nader betoog, alhoewel nieuwlichters wel eens het tegendeel beweren. Het komt er op aan nauw te leven naar de Wet Gods, ons gegeven in Zijn Woord. In persoonlijk onderzoek zijn we niet elkanders con currenten. Verbonden in gemeenschap met Gods woord moeten wc dit doen. Het is daarbij noodig, dat we door dringen tot het allerinnerlijkste dei- ziel, alhoewel de kennis der menschen- ziel zeer moeilijk is te bereiken. Dage lijks worden wij opgeroepen en aange maand tot zelfonderzoek. En zij die meenen zoo maar de mcnschelijke ziel te kunnen verstaan dwalen hier grootc- lijks. En het is zoo dat hij die tracht zich zelf te onderzoeken, begint met zich zelf voorop te zetten. Dat eigen ik van den ouden mensch in Adam, met al zijn zonden en gebreken des menschcn. Het is toch immers zoo, dat iemand, die kwaad wil. het zoo weet te leiden, dat hij daar komt, waar hij wezen wil. Onderzoek van eigen leven moet begin nen met toetsing aan de Schrift. Zelfonderzoek moet zijn /.elfliepioe- ving. Wil men een zuivere richting gaan in het zelfonderzoek, dan moet, die ge richt zijn op het Woord Gods. En dan is het. niet anders, dan dat de bekeering is de weg tot zelfonderzoek. Alle beproe ving is nog geen zelfonderzoek cn alle zelfonderzoek is nog geen beproeving. De ondervinding of bevinding, dat Gods Woord waar is, is de weg tol zelfonder zoek. en dat alleen resultaat kan heb ben los van alle valsche schijn, die be driegt. De tegenstelling ligt niet in zelf- of niet zelfonderzoek, maar in geloof of ongeloof. En bij alles late men zich lei den naar de Wet Gods in genade van onzen Heere Jezus Christus. Na de pauze sprak Ds. J. A. Schep van Bussum over „Onze lectuur". Hel. is een niet te loochenen feit, dal. de pers tegenwoordig een zeer belangrijke plaats inneemt in onze samenleving. Er is veel en velerlei lectuur in onze da gen en al die lectuur bewerkt de gees ten op welke wijze dan ook. Maar dat God door Zijn Woord "net geschrèvi Woord, Zijn kracht laat blijken aan ons, is wel zeer belangrijk voor ons. Er zijn schrijvers ten goede en ten kwade, maar hoe werkt Gods Woord niet met veel kracht en zegen. Het geschreven Woord spreekt in den geest van God of in die van den Satan. Het is onze taak Ons Voedsel DE AANVULLING: In onze groentetuin kan in Juli nog worden gezaaid: Late wortelen, Chineesche kool, radijs; uitgeplant: late andijvie, late kropslag, prei, seldery en peterselie. Totmatenplanten worden nu aan stok ken of rasterwerk opgeleid, tevens moe ten de zijscheuten geregeld verwijderd worden. In de fruittuin, worden aard beien en kersen geplukt en komt de eerste oogst van vroege pruimen, appe len en peren aan de beurt. De zomer- snoei moet worden voortgezet. Aalbes sen, kruisbessen en frambozen worden plukrijp. De bestrijding van rupsen en ander ongedierte moet degelijk ter hand ge nomen worden. EXAMENS Rijks H.B.S. Eindexamen B. Geslaagd voor bovengenoemd examen de dames: A. Briët, T. Verhoeven, M. Spencer Elce. F. van Galen Last, N. H. Hordijk, Tli. L. M. Prins. De heeren: J. W. Altena, H. Bos, S. J. van Dissel, J. H. Biekart. C. Bril, J. I. Bril, W. S. Bruinenberg, R. W. R. Dee, J. Durkstra, C. B. van 't Eind, F. J. van den Eijkhof, F. J. Groenhuysen, D. A. Detmar, P. Dijkstra. J. E. M. Evers, H. J. Frede- riks, J. P. de Jager. C. W. Keuken, J. F. Groeneveldt, J. Hardebol, J. Holle- brand, J. G. Kleber, J. G. Meyer, L. C. W. Mus. Eindexamen gymnasium- Voor het eindexamen B. van het Joh. van Oldenbarneveldtgymnasium slaagden J. J. van Amerom, S. G. Brummel, E. Nicolaï. G. van Nieu- wenhuizen, A. R. van IJlzinga Veen- stra en K. G. van Wijngaarden. Hoofdredacteur-directeur F. W. RL HALEWUN. Chef-redacteur G. A. WILLINGE. 8tads- en sportredacteur D. J. ItEKKé, allen te Amersfoort. Redacteur en Kunstverslaggever W. G. VAN R1AANEN, Huis ter Helde. uit alle aangeboden lectuur een keuze te doen en natuurlijk een goede. En die keuze kan niet anders vallen dan op die lectuur, die staat onder de tucht van den Heiligen Geest. Onze lectuur is die, die uit het Geloof is en tot Gods eer. Men mijde de lectuur die kwaad en boos is. En bij ons moet in het jonge leven wel de Bijbel de belangrijkste plaats innemen, hieraan kunnen wij niet ontkomen. Maar ook de lectuur over onze roem rijke historie mag in de boekenkasten onzer Calvinistische jeugd niet ontbre ken. Met deze lectuur worden we ge staald voor den strijd in het leven en wint het van alle, zoo dikwijls niet lot ons sprekende, romanlectuur. De voorzitter bracht dank aan de sprekers en allen, die hadden mede gewerkt om deze negende meeting zoo wel te doen slagen en hij hoopte dat de tiende nog groolscher zou zijn. Ten slotte ging Ds. Schep voor in dankzeg ging- Vermelden wc nog dat het gesprokene werd afgewisseld door declamatie van den heer F. C. van Dorp te Rotterdam, samenzang, en het Chr. Pijpercorps Juliana". Al met al een zeer geslaag de meeting begunstigd door fraai zo merweer. waar de organisatoren en be zoekers met genoegen aan zullen terug denken. GRAFMONUMENT W. WIJK Dezer dagen ls op de begraafplaats „Bost hof" door de vereontglng „Ons Belang" een grafmonument geplaatst op het graf van wijlen den heer W. Wijk. In levers president dezer vereenlglng. AMERSFOORT IN TREK Door de politie zijn 4 minderjarige meisjes aangehouden. Drie waren uit Utrecht en één uit Den Haag afkom stig. De jongedames, bij wie de tuin stad van 't Sticht wel erg in trek scheen te zijn, zijn naar hun resp. woonplaatsen teruggebracht. VRACHTAUTO TERUGGEVONDEN Zaterdag werd we meldden het reeds een vrachtauto mei groen ten ontvreemd. De auto is thans in Ni inspeel teruggevonden. De groenten waren nog aanwezij doch het fruit was verdwenen. De daders hadden hun visitekaartje niet achtergelaten, zoodat de politie naar de daders speurt. ZONDER PUNTEN Een scholier heeft aangifte gedaan dat hem een regenjas, welke hij over een muurtje van een school had ge legd. is ontstolen. BRANDJE IN EEN BAKKERIJ Zaterdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje in een bakkerij aan den Soestcrwcg. De oven werd gerepareerd en vermoedelijk zijn ecnigo vonken in aanraking ge komen met een vloerkleed. Hoewel deze brand als „uitslaande brand" was gemold, bleek het niet zoo erg te zijn. Doo>- snel optreden van de brandweer kan het vuur in de kiem worden ge smoord. De rijkscommissaris in onze stad ALS EERE-GAST BIJ DUITSCH RU1TERTOURNOOI Begunstigd door frnal zomerweer werden hier Zondag op het exccrcltleterreln van de cavalerle-kazernc rij- en sprlngwedstrijden alsmede vaardighcldsproeven der S.S. Pollzel- Dlvlslon gehouden, welke door vele belang stellenden werden bijgewoond. Onder de ceregasten bevond zich o.a. de rijkscommissaris dr Seyss Inquart. Verder merkten wij op den S.S. Gruppenführer Rn li ter, general-major Lehmann. Oberst-Leutnarit Borchert, major Zcyslng, S.S. Sturmbann- führer Huge, Oberstabsveterinar Drubkolil en den Ortskommandaut van Amersfoort, Haupt- man Puderbach. Toen de rijkscommissaris op de tribune had plaats genomen werd hij door den leider van dit ruitertournool hartelijk welkom gehee- ten. Tevens werd dank gebracht aan de schenkers van de eere-prijzen. Dank zij de uitstekende organisatie had den de wedstrijden een vlot verloop. Er viel van goede ruitersport te genieten. Het ter rein. dat met vele vlaggen was versierd, bood bestraald door de zon. een lmposantcn aan blik. Behalve de reeds genoemde Duitsche autoriteiten, hadden vele officieren der Duit sche weermacht op de tribune plaats geno men. Dc verrichtingen der ruiters werden met grooto belangstelling gevolgd. De rijks commissaris woonde de wedstrijden tor. het einde bij. Onmiddellijk na het beëindigen der wed strijden moesten de prijswinnaars voor de eoretvlbune aantreden en werden door den rijkscommissaris de prijzen uitgereikt. De fraaie zilveren beker, uitgeloofd door den rijkscommissaris werd gewonnen door Uffz. Gröschner. Te ruim 8 uur was het tournooi geëindigd. K.V.V.A. VIERT FEEST Zondag werd, ondanks het warme weer de feestviering van het 2-jarig bestaan van K.V.V.A. voortgezet. Des middags hadden wederom eere wedstrijden plaats, die echter voor K.V. V.A. niet zoo goed eindigde als een week geleden, toen zij van een tech nisch veel sterkere club wist te winnen. Begonnen werd met een juniores- wedstrijd K.V.V.A.Ecmland die met 07 eindigde. Vervolgens een wedstrijd tusschen de 2 elftallen K.V.V.A.Be Quick, waarvan dc uitslag 57 was. Na de wedstrijd werden de prijzen uitgedeeld door den heer J. Stofnieel. De Juniores ontvingen een medaille en Be Quick een lauwerkrans. Des avonds had in het parochiehuis aan dc P. Borstraat een druk bezochte feestavond plaats. GESLAAGD Onze stadgenoot, de heer H. Coops, is te Utrecht geslaagd voor het exa men van semi-arts. HIJ WILDE GEKLEED ZIJN Een winkelier deed aangifte dat hij door een persoon, die blijkbaar eens in de puntjes gekleed wilde zijn, is opgelicht voor een colbert cosluum, een overhemd, een das en eenige man- chctknoopcn. Assurantiebezorger Nefkens Stationsstr. 14 Utrcchtscheweg 175 tel. 6103 b.g-g. 5130 is het verzekeradres voor Broeierig Hoofdpijn? Prijsuitreiking „Leusderpark' tournooi Zaterdagavond heeft onder grootc be langstelling in hotel „Monopole" de prijsuitreiking van het „Leusderpark"- tournooi plaats gehad. De voorzitter, de heer G. Bos. opende de/e feestelijke bijeenkomst, waarna di rect tot de prijsuitreiking werd overge gaan. De zilveren wisselbekers voor de Da me.;- cn Heeren-singles werden respec tievelijk gewonnen door mej. A. Mylius en den heer M. J. v. d. Veer. Verder konden een prijs inontvangst nemen: mej. v. Eykelenburg, 2e prijs, dainessingle; mevr. C. FliekBrouwer, 3e pr., damessingle; mevr. Bogcholtz mevr. C. Fliek 1c pr. dames-dubbel; nv i. Haarsmej. Steenbergen 2c« prijs dames-dubbel; mej. Myliuusmejuffr. Gramsbergen 3e pr. damesdubbel; me juffr. v. EykelenburgA. Kipp le pr. mixed dubbel; mevr.v. d. Veer Harand L. J. H. v. d. Veer le pr. mixed dubb.; mej. H. KummelR. W. R. Dee 3e prijs mixed dubbel; L. J. H. v. d. Veer 2e pr. heeren-single; A. Kipp 3e pr. heeren- single; C. CardinaalL. J. H. v. d. Veer le pr. heerendubbel; A. Kipp R. D. R. Dee 2e pr. heerendubbel; M. J. v. d. VeerJ. v. d. Veer 3e pr. heeren dubbel. In de single verliezersronde werden dc prijzen gewonnen door: mej. P. Dy- kema, mej. W. v. d. Hemel en de hee ren Bollegraaf en J. v. d. Veer. De prijs voor de ump-ire, die de meeste partijen berecht had. viel ten deel aan den heer R. H. R. Dee. Alle eerste prijzen werden beschik baar gesteld door den heer Fliek en spnrthuis Veer. Na de prijsuitreiking besloot men de avond met een gezellig samenzijn, ter wijl er voor de danslustigen nog veel te genieten viel. R.K. SPAARBANK Het bedrag der inlagen van Juni i 1571,06: dat der terugbelangen J '306Uitgegeven nieuwe boekjes afbetaalde boekjes 1. Aantal pos- t i van inlagen 29. aantal posten v n tcruggebelalingcn 22. FE GEWONDE EN ZIEKE SOLDAAT Tiet Comité voör flèïi' gewonden en zieken soldaat meldt: Dinsdag bezocht een van de dames het Militair Hospitaal en deelde gebak uit. Woensdag waren 32 patiënten lu het Grand Theatre bij Snip en Snap. Vrijdag werd door de Amersfoortsche ama- teur-ariisten een zeer_geslaagden avond In het Militair Hospitaal gegeven. Ontvangen weid van Mc-J. E. Cl. romans cn tijdschriften. Mevr. van R. romans en tijd schriften, Mevr. van der F.van Sw. tijd schriften. Op gironummer 25047 van H. A, Fischer. Mnuritslaan 4. werd ontvangen f2.50 van Mevrouw van de W. Amersfoort KENNISGEVINGEN RIJWIELBANDENDISTRIBUTIE Personen, die te Amersfoort wonen en hun werkzaamheden verrichten in een andere gemeente, dienen ingevolge een nieuwe regeling, eventueele aan vragen voor bonnen voor rijwielbanden te richten tot het distributiekantoor in de gemeente, waar zij het werk doen. Alle te Amersfoort ingediende cn nog niet afgehandelde aanvragen van deze categorie zijn daardoor vervallen, zoo dat betrokkenen een nieuw aanvraag formulier moeten afhalen in de ge meente waar het werk verricht wordt. Indiening van die nieuwe formulieren dient uiterlijk 10 Juli tp geschieden. Zijn de plaatsen, waar gewerkt wordt, te bereiken per trein, tram of bus dan mogen geen bonnen voor ban den worden aangevraagd. De Leider van den Distributiedienst, J. HAARS. DISTRIBUTIE VAN JAM, ENZ. Detaillisten, die de artikelen jam, si roop. enz. verkoopen, kunnen op Woensdag 9 Juli 1941 ten distributie- kantore, Plantsoen West 2. kamer 3, een voorschottoewijzing ontvangen voor deze artikelen. Dc voorschottoewijzing jam is gebaseerd op het aantal ingele verde suikerbonnen. Winkeliers, die geen suiker, doch wel jam enz. verkoopen kunnen een aan vraagformulier afhalen om eveneens in aanmerking te komen voor een voor schottoewijzing voor jam. Het kantoor is geopend van 912 en van 23 uur. De Leider van den Distributiedienst, J. HAARS. CABARET-AVOND IN HET MILITAIR HOSPITAAL „The Red White and Blue Gang". Zooals wij Zaterdag reeds meldden is de cabaret-avond voor de verpleeg den in het militair Hospitaal, waaraan o.a. ook de bekende pianist Fred Louis medewerkte, een zeer groot succes geworden. Het intiatief tot de zen avond is uitgegaan van eenige on dernemende Amersfoortsche amateur- artisten, die tezamen een band vor men. „The Red White and Blue Gang". Het debuut, dat deze band in het Hos pitaal maakte, kan zeer geslaagd ge noemd worden en het spel van de jon gelui houdt een belofte in voor de toekomst. Voorts traden op de heer K. Boek- stal met een tapdance-demonstratie en de heer W. de Haas, die met ac cordeon-begeleiding een klarinetsolo ten beste gaf. Beiden hadden veel suc ces. Natuurlijk was het optreden van Fred Louis het hoogtepunt van de avond. Tractaties, ververscliingen, enz. wer den aangeboden en de stemming was opperbest en met recht kan deze avond als een van de best geslaagde be schouwd worden, die tot nu toe in het. Militair Hospitaal gegeven werden. Echter is voor een en ander „ping ping" noodig. Wist U, lezer, dat nog steeds eenige tientallen verpleegden in het Hospi taal alhier behoefte hebben aan een gezellige avond, zooals deze? Denkt U eens aan onze jongens! Voormalige U.P.V.B. en R.K.F. recipiëeren VOORWAARTS. ONDER ééN LEIDING (Van onzen eigen verslaggever.) Hoewel de Utrechtsche' Provinciale Voetbalbond (U.P.V.B.) cn de R.K. Voetbalfederatie (R.K.F. in het aarts bisdom) thans een fusie hebben aan gegaan, en samen de afdeeling Utrecht van den N.V.B. vormen, was er toch alle aanleiding om te herdenken dat de U.P.V.B. vóór 40 jaren en de R.K.F. vóór 25 jaren werden opgericht. In dc groote zaal van het gebouw van Kunsten en Wetenschappen heeft deze herdenking plaats gehad. Op het podium troonde het bestuur van de afdeeling Utrecht. Talrijke bloemstuk ken waren aangedragen, welke niet alle op het podium een plaats konden vinden. Het bondsbestuur van den N.V.B. was vertegenwoordigd door de heeren Dr. J. van Prooye, Ir. Hopstcr en den heer J. Staal, secr.-penningm. van den N.V.B. Algemeene vergadering. Voordat de eigenlijke receptie be gon had een algemeene vergadering plaats, waarbij de afgevaardigden en het bestuur de beide jubilea hebben herdacht. De voorzitter, de heer M. Welle, gaf het woord aan den heer J. W. Repelius uit Bussum, tweeden voorzitter van de afd. Utrecht van den N.V.B., die in de plaats van het eere lid, den heer A. de Haan, die verhin derd was, spraken over „40 jaar plaat selijk voetbal." „Onwillekeurig gaan uwe gedachten terug naar den 5den Juli 1901, toen de Utrechtsche Provinciale Voetbal bond werd gesticht" aldus ving spr. deze herdenkingsrede aan. Deze bond ontstond uit de fusie van den toen zeer kleinen en kwijnenden Utrecht- schen Voetbalbond, opgericht in 1898 en den UtrechtschGooischen Bond, alsmede de vereenigingen uit Amers foort. Er zullen nog wel ouderen zijn die zich dc namen van clubs als Cele- ritas, Donar, Jong Vitesse en Hercu les herinneren. De wedstrijden van toen, op een stuk veld achter hef Wil- helminapark en bij café Wilderbeek aan den Biltschenstraatweg, waren iets bijzonders. Later kwamen clubs als- Victoria, U.V.V., Kampong, D.O.S. en andere, die al spoedig naar den N.V.B. promoveerden. Uitvoerig ging de heer Repelius de oorzaken na, welke oorzaken er toe geleid hebben, dat het karakter van den op 5 Juli 1901 opgericht.cn U.P. V.B. zich zoo snel heeft gewijzigd. In de eerste plaats was dit het gevolg van de toenemende populariteit van het voetbalspel onder alle lagen van de bevolking, met als gevolg, de op richting en toetreding van een grool aantal vereenigingen tot den Bond met één of meerdere elftallen in het gebied van den U.P.V.B. Maar niet alleen de toeneming van het aantal vereenigingen, de wijzigin gen in de spelregels, de steeds toene mende stroom van toeschouwers b;i de wedstrijden, de promotie-kansen van do vereenigingen om een hoogere klasse te bereiken, de succesvolle wed strijden van de Nationale ploeg zijn oorzaken geweest van den groei van het plaatselijk voetbal. In de eerste jaren ging alles zoo ge makkelijk en gemoedelijk. Uitsluitend prominente vcreenigingsfiguren vorm den het bestuur van den plaatselijken bond en waar het geheele bestuur al les tot in de kleine bijzonderheden be handelde, liep alles op rolletjes. Eenige cijfers. De groei van plaatselijk voetbal spreekt o.a. uit de volgende cijfers: Van 1901 tot 1916 steeg het aantal elftallen van 3 tot 48. in 1921 zien wij 120 elftallen in 't veld: dit getal stijgt gestadig tot 392 in 1936 en 469 in 1941, zeker een blijk van grooten bloei. R. K. F. Hierna gaf de heer Richter een over- zich van 25 jaar voetbal in de R.K.F., welke op 23 Juni 1916 in het aartsbis dom werd opgericht. De R'.K. Voetbal had in de eerste ja ren van zijn bestaan met groote moei lijkheden te kampen. Uitvoerig liet spr. de voornaamste gebeurtenissen de revue passeeren. Dc R.K.U.V.B. is in 25 jaar uitge groeid tot een organisatie^ welke er mocht zijn. Voor een zeer groot deel was dit te danken aan den heer J. Stufkens, die als een der stichters met vele helpers al die jaren heeft ge werkt om het R.K. voetbal tot bloei te brengen. Oude bestuursleden. Voorts mogen we wel even apart vermelden het oudste bestuurslid in dienstjaren, den heer M. Spanjaard. Al tijd even sportief, gemoedelijk en hulp vaardig voor iedereen, iemand die in de voetbalwereld alleen vrienden heeft. Vergeten we ook niet den secr.-com- petitieleider, den heer Bouwens, die zich geheel geeft aan het werk voor ons mooie voetbalspel. Vele jaren heeft Bouwens avond aan avond, ja nachten mogen we wel zeggen, ge zwoegd om de competitie vlot te doen verloopen en het sprak wel vanzelf, dat hij de man was dien de voorma lige U.P.V.B. moest hebben toen de beslissing viel lot aanstelling van een vast sccretaris-competitieleider. Men heeft en zal er nooit berouw van krij gen en hoopt Bouwens nog lang te behouden. De Utrechtsche Provinciale Voetbal bond en R.K.U.V.B. zijn nu bijna een jaar bijeen en kregen als naam af deeling Utrecht N.V.B. Voorloopig zul len de namen nog als goede beken den blijven voortleven bij velen, doch op den duur verbleeken. Maar wat nooit zal worden vergeten is dat mooie opbouwende werk, zoo zonder eenige pretentie verricht, alleen om te dienen het lagere voetbal. Dr. v. Prooye spreekt. Hierna sprak dr. J. van Prooye na mens den N.V.B. Spr. huldigde den heer Repelius en bood hem het bonds- onderscheidingsteeken van den N.V.B. aan. Door den heer Welle werd het bonds- onderscheidingsteeken van de afdee ling Utrecht uitgereikt, aan de heeren J. Stufkens, oua-secrelaris van de R.K.F.. B. J. Tieland, bestuurslid van den U.P.V.B., W. v. d. Bijl, secretaris van „Hilversum" en H. J. Kool, secre taris van de sehcidsrechterscommissie. De receptie. Hierna ving de receptie aan. Rector v. d. Berg, de oud-geestelijk adviseur van de R.K.F. was de eerste spreker. Spr. legde er den nadruk op dat in den nieuwen bond een volle dige eerbiediging van ieders overtui ging valt waar te nemen. Dit komt de eenheid ten goede en kan tot heil strekken van ons Nederlandsche Volk. De heer Schönfeld, seer, van D.O.S., sprak namens 13 N.V.B. vereenigingen en bood een stencilmachine voor het bondsbureau aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heeren Tammer namens het district 't Gooi, F. v. d. Arend namens de scheidsrechterscommissies Utrecht, Amersfoort en Hilversum, die een theeservies aanbood, den heer v. d. Giesen, namens een commissie uit de scheidsrechters, die een waterstel overhandigde. H.V.C. huldigt den U.P.V.B. De lieer C. Brits, die met de hee ren Koekoek en Dijkhuizen op het podium verscheen, uitle woorden van dank, ook aan de R.K.F. voor de wijze waarop deze bonden de voetbalbelangen van het lagere voetbal hebben gediend. Namens H.V.C., dat sedert 1906 bij den U.P.V.B. is aangesloten, bood spr. een schilderij van dc Koppelpoort aan. Achtereenvolgens kwamen de vol gende vertegenwoordigers hun geluk- wenschen aanbieden: Wijdics, N. Brab. Voetbalbond, Keppels, B'ed, van Voet balbonden, Munzert, Ned. Wandel- bond en S.G.W.B., Delgauw, afdeeling Noord-Holland, Putter, afd. Amster dam, Jansen, afd. Gelderland, v. d. Woord, Stichtsche Turnkring, Weeken- stroo, afd. Rotterdam, Bierma, afd. Utrecht Ned. Athl. Unie, v. d. Aart, afd. Haarlem, v. Kesteren, afd. Arn hem. G. Lit, namens de commissie bondsgebouw, Steenis, bond Lich. Op voeding en G.U.K.B., mej. Eggink, na mens het personeel van het bondsbu reau, dr. de Jong, namens het medisch sportkeuringsbureau Utrecht, Nagte- gaal, F.A.K. te Billhoven, Veldhuizen, Blauw-Zwart, te Utrecht (Spoorweg V.V.), Van Schaick, namens de school- voetbal- en jeugdcommissie, Krol, na mens Wit-Rood te Amersfoort, Ver aart namens de gewestelijke sport pers en Hardeveld namens verschillen de vereenigingen van de onderafdee- ling. Kranslcgging. Zaterdagmorgen werd op het graf van wijlen den heer Schaap, den over leden 2de voorzitter van den U.P.V.B., op de Tweede algemeene begraafplaats een krans gelegd. Nadat de heer Welle dank had ge bracht voor de hulde den jubileerenden bonden gebracht, en voor de vele ge schenken en bloemen, werd deze zeer druk bezochte receptie gesloten. Mt ten AmeM$aoAteA 7 juni. En het geviel, dat ik op den afgeloopen heerlijken Zondag namiddag een rijwieltocht maakt en in Muiderberg terecht kwam, waar men, naar verluidl. een prachtige echo moet hebben, welke de trots van hel dorp is. Niettegenstaande de aanmoedigingen, van den houder van een Muiderbergsch restaurant om deze echo toch vooral eens te gaan hooren, heb ik aan zijn aansporingen geen gehoor gegeven, om dat ik nu eenmaal een ingewortelde antipathie tegen echo's heb, Dat zit zoo: Jaren geleden was ik er eens met een groepje op uitgetrokken en wij kwa men in een klein stedeke, in welks om geving men eveneens op het bezit van een fraaie echo boogde. Wij mochten die aantrekkelijkheid natuurlijk niet over slaan en het was werkelijk iets buiten gewoons. - „Echo, laat je eens hooren!" riep een van ons en daar klonk duidelijk te» rug: „hooren". „Warm weer, hé. vandaag!" „Vandaag." „Zelfs wat benauwd." „Wat benauwd." „Wil je ook bier?" „Ja, meneer, graag!" en «w. man en een vrouw kwamen aangestapt, die al jaren lang de echo-rol in het stad je vervulden. Sindsdien is mijn geestdrift voor echo's ietwat gedaald. G. A. W. Ned. Reisvereeniging WANDELING IN AMERSFOORTS OMGEVING De Nederlandsche Reisvereeniging heeft gisteren haar zesde serie wan deling gehouden, ditmaal rond Amers foort, waarheen de meer dan 400 deel nemers en deelneemsters van heinde en ver, uit Amsterdam en Rotterdam en Haarlem en van waar al niet wa ren heengestroomd. Op het Stations plein bij de kiosk van Vreemdelingen Verkeer konden de wandelaars hun startkaart laten afstempelen en tus schen half tien en half elf bestegen zij welgemoed op dezen slralenden zomerdag langs de Koninginnelaan en Emmalaan den Amersfoortschcn Berg, om dan via dc Hugo de Grootlaan en Nimmerdov naar de Treek af te da len, het idyllische Treeker meertje te passeeren en dan langs het Lange Veen naar Oud-Leusden en vandaar langs het Belgisch Monument voor den Gal» genberg en het. Berghotel te trekken. Het gezelschap, waarvan ondanks de warmte, niemand uitviel, heeft volop genoten van de prachtige uitzichten en de bosschen in de omgeving van Oud-Leusden en De Treek en uiterst voldaan over al het schoons, wat zij hadden gezien, vertrokken dc deelne mers weer naar hun woonplaats. De hoofdgroep stond onder leiding van de hoofdbestuursleden dr. G. Waïlagh en drs. J. Melchior. De organisatoren hadden alle eer van hun werk. Het laatste artikel van onze se rie over het Amersfoortsch Zie- fonds van de hand van den heer Herman wordt morgen avond geplaatst. RECHTSZAKEN KANTONGERECHT APELDOORN J. H. G„ te Ba me vel cl, die niet opge geven haver en rogge voorhanden had, kreeg 100.boete of 100 dagen hechtenis; B. B., te T e r s c h u u r en A. v. E„ te Voort h u 1- zen, die op den rijweg hadden gefietst i.p.v. op het aangewezen rijwielpad, ieder 6 of 6 d.: B. v. d. B. te Voorthuizen, die na middernacht op straat was geweest, kreeg ƒ2 of 2 d en J. K.. te Barn eve ld, die zonder licht had gefietst, ƒ6 of 6 dagen. AGENDA Sterhuts, Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags en feestdagen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal cn Bibliotheek Muurhulzen 9. Geopend alleen op werkdagen van 1012.30 u. 13.3021.00 uur. üitleenlng van boeken: 143017.00 en 19.00—21.00. üitleenlng van kinderboe ken Woensdag en Zaterdag van 17.0103.3 ken Woensdag en Zaterdag van 13.30iï.00 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Weijersstraat. Lees- en studtezaal geopend dagel. 1013 u„ 14.3020 uur. üitleenlng dageL 1112 en 1519.30 uur. Zaterdags 14.3019.45 uur. Maandagsmorgens geslo ten. Grand-Thëfttre. Maandag. Dinsdag, Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 4 t.in. 10 Juli „Vaarwel vrijgezel!" City-Theater. Maandag. Dinsdag, Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 6 30 uur (doorloopend). Matinee Woensdag en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Van 4 t.m. 10 Juli „Schandaal ln ecu film atelier". Rembrandt-Theater. Aanvangstijden als boven. Geen mntlnee's. Van 4 t.m. 10 Juli „Het vriendinnetje van papa". 6 Juli. 10 uur 's morgens. Kring- athletickdag Excelsior. Terrein Rubensstraat. 8 Juli. „De Wapenroem" 8.15 u. 'sav. Buitengewone alg. ledenvergadering A.Z. en P.C. 10 Juli. Stadhuis Alkmaar. Over dracht raam van Amersfoortsche geëvacueer- den. 13 Juli. Pcsie's Bad 2 u. n.m. Nat. Zwemwedstrijden A.Z. en F.C. 19 Juli. 3 uur n.m. Geb. „De Valk" Afscheid J. Peper als directeur Handels school. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 7 Juli 22.02 tot 8 Juli 5.27 Maan 8 Juli op 21.22 onder 5.19 d.a.v. (volle maan.)

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3