EXAMEN Nog geen 50.000! AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 26 JULI 1941 5 50 Jaar getrouwd Hierboven geven wij de beeltenis van het echtpaar J. Tommeiv. d. Velde, Achter de Kamp 7, dat a.s. Dinsdag den dag herdenkt, waarop het vóór 50 jaar in den echt werd verbonden. Bij ons be zoek aan de woning van het gouden echtpaar troffen wij den man te bed. Hoewel hij nog wel ter been is, laat zijn gezondheidstoestand af en toe wat te wenschen over. De man is 77 jaar en heeft tot voor 10 jaar als opperman in de bouwvakken gewerkt. De vrouw, die 67 jaar oud is zij trad dus op haar 17de jaar in het huwelijk verricht nog eiken dag haar huishoudelijke be zigheden. Ruim 35 jaar woont het echt paar in de zelfde buurt, zoodat het in deze omgeving bekende bewoners zijn. Foto De Smalen Uit het huwelijk zijn elf kinderen ge boren, waarvan er 8 het voorrecht sma ken getuigen te zijn van het gouden hu welijk hunner ouders. Vermelden wij nog, dat het echtpaar Tommei op 29 Juli 1391 te Amersfoort in het huwelijk trad en beiden Amers- foorters van geboorte zijn. Een wcnsch, nog menig jaar van gelukkig leven voor deze jubilarissen is zeker op zijn plaats. SPRINKHANEN (SALTATORIA.) Gisteren kregen wij bezoek van een kleinen knaap, die vol trots een door hem gevangen groole sprinkhaan liet zien. Het was werkelijk voor deze stre ken «een kanjer van 6 c.m. lengte, ge heel groen met een kwaadaardig uiter lijk. De droogte, die wij nu beleven schijnt voor den groei van dezo die ren heilzaam te werken, tot verdriet van boer en tuinder. Deze knagers, vreters, is welhaast nog meer van toe passing, kunnen geduchte schade aan het gewas toebrengen. De tabaks-plan ter hier, even goed als in Oost-Indic ziet in zulke gasten zijn ergste vijan den naast de rupsen. Beiden hebben zij het op het gave, jonge blad ge munt. De orde der sprinkhanen wordt on derverdeeld in sabclsprinkhanen, de krekels en veldsprinkhanen. Bij deze laatste hoort net aicr óat ons gisteren getoond werd. De mannelijke dieren van de efcrsten hebben op den rechter voorvleugel een vliezige plek, waarnaast een rij fijne tandjes staat. Door deze tandjes over de ribben van den anderen vleugel te wrijven, maken zij clat schel en door dringende geluid, de krekelzang, dat in de bakkerij bij den oven te hoo- ren is. De veldsprinkhanen maken hun ka baal door de achterschenen tegen de dekschilden te wrijven. Niet alle sprinkhanen zijn schadelijk voor het gewas te velde, vele van hen eten insecten, maar de groote groene, die ons getoond werd is een eerste slokop en vreet in korten tijd groote gaten in 't sappige blad, bovendien vernield hij met zijn hakigc pootcn veel. Er zou over sprinkhanen nog veel te vertellen zijn, de plaats hiertoe ont breekt ons. Wel willen we nog ver klappen dat 4200 sabelsprinkhanen en 4900 veldsprinkhanen beschreven zijn, die voor het overgroolc meerendcel in warmer streken thuishooren. in Ne derland komen nog geen 20 soorten voor. Op nieuw Guinea zijn er die 15 c.m. lang worden, daarbij is dc groote, die wij to zien kregen nog maar een kleuter. GEZOND AMERSFOORT In de afgcloopen week is op dc be graafplaats „Rusthof" slechts van één persoon het stoffelijk overschot ter aarde besteld. Dat wijst op een ge zond Amersfoort. BOOTTOCHTEN Marken Volendam Urk. De bekende Pleiziervaart-onderne- ming „De Volharding" zal ook dit jaar met haar luxe stoomjacht tochten ma ken naar Marken, Volendam en Urk van uit de haven van Huizen. Ongetwijfeld voor velen een welkome afwisseling in het vacanlie-programma. Advertentiën in dit blad wijzen op"de mogelijkheden van deze diensten. Voor de Eerste Ned. Mod. Vakschool (ENSAID) te Utrecht slaagde voor Costumière Mej. E. Koelewijn, leerlin ge van Mej. M. v. d. Wijngaard, W. van Mechelenstraat 18. Aangifte van nieuwe leerlingen da gelijks. Adv. Hoofdredacteur-directeur F. W. M. HALEWIJN. Chef-redacteur G. A. WILLINGE. Stads- en sportredacteur D. J. REKIvé, allen te Amersfoort. Redacteur en Kunstverslaggever W. G. VAN MAANEN. Huls ter Helde. EXAMENS AMERSFOORTSCHE INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL Opleiding tot Huishoudkundige. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: A. J. de Beaufort, D. Breedveld, J. G. Buddingli, C. H. v. d. Burg, M. M. F. Fischer, E. Gott- schall, A. v. Houten, M. M. de Jonge van Zwijnsbergen, A. H. Koster. M. Marlens, G. Martens, M. J. Moll. F. v. Ommering, J. Penon, H. G. Serton, ,T. F. Siertsema, C. J. C. Singels, J. C. Spoel (voorwaardelijk), H. A. Verloop, P. J. Visser, M. C. Vixseboxse, C. A. Westrik, Y. Wetstcvn. R. W. T. v. d. Berg (voorwaardelijk). L. I. H. de Blaauw (voorwaardelijk), E. T. Boe- rema, J. M. v. Creveld, M. E. Groene- veld, R. Klomp, E. J. M. Korten, Y. Krol, A. G. Marcus, G. J. A. Oude- nampsen, J. T. Postma, W. R. de Rol ler, H. M. Roelofsen, S. Ros, M. A. Runia, W. S. Stap, J. Valkenburg, E. v. Veen, J. N. Verloop, N. Becht, W. v. d. Berg, J. v. d. Bout, G. H. Bui link, H. L. Ellerman, C. W. Knottne- rus, E. Korving, J. A. Laporte, A. Meurs, W. Seine. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: J. A. Barlagen, G. van Benthem, A. Bervoets, R. H. Cohen, J. E. M. Egginlc, M. v. Haeften, A. M. Hen driks, D. Illes, C. A. Kuipers, H. J. Nieuwenhuis, C. J. W. Nijdam, C. J. de Meester, M. v. Otterloo, G. A. Pot, H. A. van Rhjjn, B. E. Scheepstra, S. Schregardus, H. E. Sisselaar, H. v. d. Sman, G. Stadig, J. Steenbergen, M. Stuurman, L. Vreugdenliil, A. de Vries, F. L. y. Boetzelaer, M. E. v. d. Brock, A. C. Cremer, A. J. J. v. Eeden, M. v. Eik, E. C. Grashuis, W. G. Groe- nevelt, R. Hamburger, A. Heuveling, M. Huisinga, W. Lassche, E. M. v. Leeuwen, G. P. v. Marwijk Kooy, J. M. v. Nuysenbui'g, C. A. Olie, J. H. v. Putten, G. v. Ree, C. v. d. Rotte, J. M. Schut, K. Schimmel, R. E. v. d. Witte. Aan 1 leerling kon het getuigschrift niet worden uitgereikt. Opleiding tot Hulp in de Huis houding. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: F. H. v. Bassen Jong- blocl, L. J. Boissevain, J. E. Donath, J. Heuveling, C. de Liever. J. v. d. Touw, A. J. Worp, T. v. Zadelhoff. Niet bevorderd werd 1 leerling. Het getuigschrift werd uitgereikt1 oan: T. W. Boonstra, T. Cramer, A. G. A. Donkersloot, O. E. Dijckmeester, R. v. Dijken, F. Dijkstra, J. C. P. Hale wijn, J. Jongejan, E. Lam. H. C. Leu- sink, B. Nijbakker, P. Tersteeg, H. Veen, G. Wellensiek, A. L. Zur Mülilen, M. B. Boerboom, G. Drost. W. Folkerts, M. Gouw, A. de Groot. G. D. Kamer beek, S. R. Labrêe, J. v. Mastricht, W. v. d. Vijzel. Opleiding tot Naaister. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: J. B. M. Boshuizen. B. van Houdt, J. A. G. Houtzeel, II. Jan sen, A. v. d. Klashorst, G. Lammers, II. W. J. Laseur, T. Mazenier, A. Pot hoven. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: J. J. de Besten, A. C. Bregman, A. Gerritsen, D. Kladder. L. J. Knop pers, F. v. Wijngaarden, II. N. v. Zan ten. Opleiding tot Hulp in het Gezin Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: M. v. Apeldoorn, J. Doomkamp, D. Hellenthal. A. H. v. d. Hoek, C. v. d. Hoek, G. Lappain, A. Molenaar, N. Peters, E. Robbertsen, M. G. V. v. Stek, N. dc Wilde, I. W. IJzerman, A. Adams, A. v. d. Beek, A. Bennink, H. v. d. Berg, A. H. v. Gin- kcl, G. v. d. Groep (voorwaardelijk), A. II. Helms, G. v. d. Hoek, G. v. d. Kamp, G. M. Kreuger, H. v. Lent, W. Mater, J. II. Timmerman, W. J. Vlug, L. Windhouwer, A. v. d. Zwan. Niet bevorderd werden 4 leerlingen. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: E. Berculo, D. Buitenhuis, H. E. v. d. Craats, G. Das. H. G. v. Gende- ren, P. A. Gerth, M. C. van Gils, M. C. de Groot, E. v. d. Ham, D. Horseling, E. Kuipers, A. C. Meyer, J. W. v. Toor, G. Vastenburg, T. v. Veen. E. A. E. Verniers. H. Adams, H. Becker, B. Be- rendse, J. E. v. d. Berg, M. L. Dresch- ler, A. P. de Jong, G. v. d. Kamp, B. C. Kerkhoff, J. Koele, H. G. de Kruyff, C. W. v. d. Lagemaat, C. Overhorst, D. J. J. Schreuder, M. Slijper, H. v. d. Vennen, G. Ziil, A. Aartsen, J. v. d. Baan, H. H. Bol, M. C. Boshart, E. Donker, G. W. van Ekeris. C. de Jong, H. Knopper. W. Kraay, E. v. d. Linde, M. v. Rheenen, J. H. v. d. Sluis, J. A. de Vries. Aan cén lccrl' kon het getuig schrift niet worden uitgereikt. Voorbereidende cursus. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasseC. M. v. Binnendijk (voorwaardelijk), G. Bonestroo (voor waardelijk), G. Brinkers, E. Derk- sen, A. v. Dijken, J. Gerritse, H. Groothuis, C. W. Jansen, J. de Jong, A. E. Knipmeyer, A. A. Kroon (voor waardelijk), L. Lagerwaard, A. M. Lo- zeman, A. T. Mosterd, J. Olyslager, F. K. Petram (her:xamen), G. Ponsen, A. v. Raay, G. A. J. Termaten, A. J. Vermeulen, J. Zevenboom, S. Schoot, M. Arler, C. J. Arink, S. J. Baarda, G. A. Berkhof. G. Cortus. H. C. v. Dam, G. C. Dekker, G. Deutekom, J. H. Droogers, R. v. Dijk, G. v. Engelenho ven, A. G. de Kruyff, J. v. Mourik, F. Mazenier, W. A. Russcher, F. Rui ter, A. Schimmel, S. A. A. Schotting, W. A. C. v. Sloten, S. Tans, J. Tilstra, .T. Veldhuizen (voorwaardelijk), C. de Vries, K. Wijdieks. Niet bevorderd werd 1 leerlinu. ersfoorl KENNISGEVINGEN INLEVERING VAN METALEN. PUBLICATIE 23. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat oproepingen tot in levering van metalen voorwerpen zijn verzonden aan de inleveringsplich- tigen (uitgezonderd Overheidsbedrijven kleinhandelaren, winkeliers, verte genwoordigers die voorraad houden, warenhuizen, groot-handelaren cn fabri kanten), wonende of verblijvende in de hierna te noemen straten ter plaatse cn ten tijde als hieronder is aangegeven. Straten: Inlevcringsplaats Tijdvak n. Roerstraat Nos. 12 t.m. 36, St. Bo- nifaciusstraat, St. Willibrordusstraat Nos. 1 t.m. 8. Schoolgebouw Pu n t en bu rgerl a an Dinsdag 29 Juli 1941 van 8.3012 u. en 1.004.00 uur. III. Rijnstraat Nos. 2 t.m. 24, Schie- straat, Seringstraat Nos. 5 t.m. 85, 2 t.m. 62. Schoolgebouw Oude Soesterweg 152 Idem IV. Potstraat Nos. 62 t.m. 66, Pull straat, Scheltusstraat, Schimmelpen- ninckkade, Schimmelp.straat Nos. 3 t.m. 5. Schoolgebouw Coninekstraat Ing. Plantsoen-N. 51 Idem V. St. Radboudstraat Nos. 8 t.m. 44, Stoovestraat, Valkestraat, W. van Mechelenstraat, Zevenhuizen, Zuid singel Nos. 1 t.m. 5. Schoolgebouw Heerenstraat 4 Idem kerweg, Reigerstraat, Ruysdaelstraat kerweg, Reigerstraat, Ruysdalstraat Nos. 1 t.m. 11, 2 t.m. 8. Schoolgebouw Plantsoen-Zuid 4 Idem VTI. Vermeerstraat Nos. 35 t.m. 159, 2 t.m. 100. Schoolgebouw Bisschopsweg 167 Idem VIH. Miereveldstraat Nos. 22 t.m. 76, Molenbuurt, Monnikenpad, Pascal- straat. Schoolgebouw Leusderweg 249 Idem IX. Verhoevenstraat Nos. 87 t.m. 89, 10 t.m. 92. Voltastraat, Vondellaan, Vondelplein, Waldeck Pyrmontlaan, Willem de Zwijgerlaan. U.L.O. Schoolgebouw Schoollaantje 17 Idem De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hun verplichting tot inlevering. De Burgemeester voornoemd, Amersfoort, 24 Juli 1941. NOORDEWIER, l.b. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: R. v. d. Broek, C. J. A. Burger, A. Choufoer, H. v. Dijk, J. Ebbenhorst, G. H. Fidder, E. Gerritsen, E. Klazin- ga, K. Lijmpert, S. Nijveldt, G. Pasche- dag, J .Polhoud, J. A. Prinsen. M. Treu, A. v. d. Wal, C. Koopman. G. Alkcma, J. v. Barneveld, F. Boekhoff, J. En gel, H. Frieling, L. Gouverneur, T. J. Janssen, A. te Kulve, A. A. v. d. Lage maat, J. Lammers, J. P. Muis, G. P. Nagelmakers. J. Pothoven, N. v. Raay, T. Rïkkert, W. Sanberg, G. v. Wcster- laak, M. A. F. Wiersma. Aan 2 leerlingen kon het getuig schrift niet worden uitgereikt. ZWEMDIPLOMA'S In Pesie o Bad werd het zwemdipïo* ma behaald door; A. v. d. Berg, J. H. M. Mayoies, G. W. v. d. Beek, G. J. Cordewal, J. C. Kraal, II. J. Zwam. D. H. Schoenmaker, Lenie v. d. Ham, Netty de Wilde. Lien Gerth, Otto v. Es, Joh. Klein, Hans Koppel, Cor Kleyn, II. R. Wolfs, II. A. Koedam, J. v. Veen, W. Ravestein, II. A. Jansen, A. Spit, J. Bey, W. Rekveld, S. M. van Wezel, A. Ravesteyn, N. Jongcrius, G. de Vries, J. Scholten, G. Vermeulen, C. v. d. Heuvel, F. C. Buis, J. J. v. d. Pol, J. v. Heugten, H. Hooft, A. Koppel man, M. N. Wagner, G. v. Heugten, A. N. Gouw, N. P. Scholten, W. Schalm, E. v. Heerd, N. v. d. Panne. A. v. 't Net, P. J. v. Bekkum, A. Thannhauser. P. J. Willemsen, Henk J. Willemsen, Henny v. Thuyl. DIEFSTAL VAN GELD Door de politie is aangehouden de 21-jarige S„ verdacht van diefstal van een portefeuille, inhoudende 30. Deze portefeuille moet uit een jas van iemand, waarmede hij in een fabriek werkte zijn gehaald. De aangehoudene is naar Utrecht overgebracht om voor den officier van justitie te worden ge leid. ONVOORZICHTIGHEID VAN EEN LOOPJONGEN Vrijdagmorgen is een dame, die met haar fiets tegen een trottoir stond, door een loopjongen aangereden. Doordat de knaap fietsende was en omkeek, be merkte hij de dame te laat en reed haar aan. Het slachtoffer kwam te vallen en kreeg een wondje aan haar been, ter wijl tevens haar kousen beschadigd werden. Het aanbod van den loopjon gen, de schade te vergoeden, werd afge wezen. VRACHTAUTO RAMT FIETS Op de Kampstraat kwam een vracht auto met een fiets in aanraking. Beiden moesten wachten voor het stoplicht. Toen het groene licht begon te bran den zette de vrachtauto zich in bewe ging. De wielrijder wachtte nog even met het gevolg dat het voorwiel van de auto over het achterwiel van de fiets reed. De schade werd onderling gere geld. WIELRIJDSTER NAAR HET ZIEKENHUIS Op het plein voor liet Belgisch monu ment reden een wielrijder en een wicl- rijdster. Laatstgenoemde kwam te val len. de wielrijder, die haar niet meer kon ontwijken, reed over haar heen. De dame werd zoodanig verwond, dat me dische hulp noodzakelijk bleek. Per ziekenauto is zij naar het ziekenhuis overgebracht. BEGIN VAN BRAND In een transformalorhuisjc, staande in de Nijverheidsstraat, is een begin van brand ontstaan. Van dit huisje uit zijn eenige kabels o^er den weg aangelegd near de nieuwe fabriekshal van de N.'V. Huygen en Wessel. Doordat een auto met een dezer draden in aanraking kwam ontstond een breuk. Het gevolg hiervan was, dat in het transformatie huisje kortsluiting met een begin van brand ontstond. Met schuimblusschers is het vuur gebluscht. Onderzocht wordt of de vrachtauto, welke de draad heeft stukgcreden, al dan niet te hoog gela den was. ONBESUISDE JEUGD Op de Puntenburgerlaan wierp een 7-jarig knaapje een steen naar een jon getje van 4 jaar. De steen kwam tegen het hoofd van het ventje met het ge volg dat een slagadertje geraakt werd, hetgeen veel bloedverlies veroorzaakte. De politie heeft het slachtoffertje ver bonden. PERSONALIA De heer J. C. van Woudenberg, die dezer dagen is geslaagd voor de hoofd akte, woont niet te Soest, maar te Amersfoort. GESLAAGD Mej. J. C. Burmeister, alhier, is ge slaagd voor het examen boekhouden van de Ver. van leeraren in de han- delwetenschappen. Dames, 't is volkomen logisch, Dat U wel eens hebt gedacht, Als U weer Persii bestelde: Wüt wordt mij in huis gebracht? Krijg ik nog, precies als vroeger, Van die prima kwaliteit? Of - zit in 't bekende pakje Ook wat „Tijdsomstandigheid"? Kijk eensvéél is er veranderd, Véél is achteruit gegaan; Oók Persii.Toch staat Persii nog, Nèt als vroeger, bóvenaan. Cl. D. LOOP DER BEVOLKING IN JUNI. Ook in de maand Juni heeft onze gemeente de 50.000 inwoners nog niet bereikt. Dc bevolking nam slechts met 21 personen toe. Het aantal ver trokkenen overtrof dat der gevestigde n met 33. Het overschot is dus louter door de geboorten ontstaan. Hieronder volgt de loop der bevolking over dc maand Juni 1941. Aantal geboorten Aantal overledenen Meer geboren dan overleden Gevestigd Vertrokken Meer of minder gev. dan vertr. Totale vermeerdering Bevolking op 1 Juli 1941 M. V Totaal 36 54 90 18 18 36 18 36 54 139 129 268 139 162 301 —33 —33 18 +3 +21 24381 25574 49955 Rectificatie UITREIKING NIEUWE MELK- KAARTEN TE AMERSFOORT. liet distributiekantoor, Plantsoen- West 2. is voor dc uitreiking van nieu we melkkaarlen v.m. 912.30 en n.m. van 1.305 uur geopend, cn niet zoo als in de publicatie van gisteren ver meld tot 3 uur n.m. Voor de uitreiking van extra mclkkaarten aan arbeiders blijven dc tijden van openstelling de zelfde als ia dc publicatie van giste ren vermeld. De Leider van den Dislri- butiedienst: J. HAARS. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend dat de begraafplaats „Rusthof op Zondag 27 Juli 1941 voor het publick gesloten zal zijn tus- schen 2 cn 4 uur namiddag en ge opend zal zijn van 47 uur n.m. Amersfoort, 2(i Juli 1941. Dc Burgemeester voornoemd. NOORDEWIER, l.b. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, gelet op artikelen 6 cn 7 der Hinderwet, brengen ter kennis van het publiek, dat een door J. K. J. van den Berg ingediend verzoek met bijla gen, om vergunning tot het oprichten van een tabakskerverij en het daarin plaatsen van 5 electromotoren in totaal van 14.4 P.K. tot het aandrijven van verschillende machines in het perceel, alhier gelegen aan de Kamp 42 bij het Kadaster bekend ond. Sectic E No. 6176 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Vrijdag den 8en Augus tus aanstaande des voormiddags le 10 ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven, om. ten overstaan van het Ge meentebestuur of van één of meer zij- nor leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in artikel 15, le lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij ge rechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 25 Juli 1941. De Burgemeester. NOORDEWIER l.B. De Secretaris, J. KAAN. VACANTIE-UITZENDING KINDEREN „WINTERHULP". Er wordt nog plaats gezocht voor 7 kinderen van 2 i.m. 16 Augustus. Wie wil een kind nog onderdak verschaf fen. Inlichtingen en aanmeldingen Stadhuis, Kamer S. INLEVERING METALEN Overheidsbedrijven, kleinhandelaren, winkeliers, enz. Publicatie no. 24. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat oproepingen tot in levering van metalen zijn verzonden aan Overheidsbedrijven, Kleinhandela ren, Winkeliers, vertegenwoordigers, die voorraad houden, warenhuizen, groot handelaren en fabrikanten gevestigd in de navolgende straten: Dr. Abr. Kuyperlaan, A. dc Arnh. Poortwal, A. Davidshof, A. de II. Geest, A. de Kamp, A. de Koppelpoortwal, A. het Oude Stadhuis. A. het Oude Weeshuis, A. de Utreehtsche Poortwal, Adm. de Ruyterstraat, Albert Cuypstr., Alb. Hahnstraat, Alb. Neuhuysstraat, Aldegondestraat, Ampèrestraat, Am- stelstraat, Anemoonstraat, Anjerplein, Anjerstraat, A. Paulownelaan, Anth. v. Dijckstraat, Anton Mauvestraat. Appel markt, Appelweg, Archimedesstraat, Arnhemschestraat, Arnhemscheweg, v. Asch van Wijekstraat, van Assenraad- straat, Asterstraat, Aucubastraat, Bali- straat. Bankastraat, B. Wuytierslaan, Barneveldscheweg. Beekensteinsche- laan, Beestenmarkt, Bectslaan. Begonia straat, van Bemmelstraat, Berg- en Dal straat, Bergstraat, Berkclslraat, Berken- weg, Bernulfusstraat, Bildcrdijklaan, Billitonstraat, Birkt, Bisschopsweg, Bleekerstraat, Bloemendalsche Binnen poort, Bloemendalschestraat, Bloemweg, Bocht v. Guinea, Bolderstraot, Borger- laan, Borgesiuslaan, Borneoplein, Bra- bantschestraat, Brederolaan, Breedc- steeg, Breeslraat., Brcitnerstraat, Brou werstraat. Bui-gerbuurt, Buurtweg. Buys Ballotslraat. van Campenstraat, Celebesstraat, Celsiusstraat, Celzuste- renstraat. Coninekstraat, Coornhert- lann, Copernicusstraat. Crocusstraat, D. Fockcmalaan, Da Costaplein, Dahlia- straat, Daltonstraat. Dillenburglaan, Dintelstraat, Dollardstraat, Dongestr., Dorresteinscheweg, Drentschestraat, Dreijershofje, Drieringensteeg, Dupont- plein, Edisonstraat, Eemstraat, van Ef fenlaan. Emmalaan, E. Meijsterweg, Everlsenstraat, Fahrenheitslvaat. Feith- laan. Flierbeekstraat. Franklinstraat, Fr. Halsstraat, F. v. Blankenh.straat en Fneschestraat. De inlevering voor de in genoemde straten gevestigde bedrijven enz. moet geschieden op Woensdag 30 Juli a.s. aan dc Gasfabriek (ingang Kleine Koppel) onder overlegging van een inventaris lijst in dubbel. Het inleveringsbureau is geopend van 8.30 v.m.12 uur en van 1.30 n.m. 4 n.m. Inventarislijsten zijn kosteloos ver krijgbaar ter gemeente-secretarie. De Burgemeester voornoemd waar schuwt de inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van hunne verplichting tot inlevering en dat ook degenen, die geen metalen hebben in te leveren, gehouden zijn te verschijnen op het inlcverings- bureau. Amersfoort, 25 Juli 1941. De Burgemeester, NOORDEWIER. l.B. Zomer- verkoudheid Z> Z> Z> ynijnfiaxdtje* jagen de kou er uit Doos 10 en 50ct. i— 21 ag,&a&& j u-an eert /bent' l^ao-ÜeA 26 Juli. „Komt met uw puntcn- lijst gerust bij ons", adviseert een win kelier en hel is heusch geen overbodige aanmoediging als men bedenkt, dat ons buurjongetje met zijn puntenlijst met eens uit school naar huis durfde. „Deze actrice is een lichtend voor beeld voor allen, die vooruit willen", lezen wij in een looneelrecensie en wy hebben haar terstond gevraagd ons ïn do komende winteravonden -te verge zellen in de duisternis. Een damesblad adviseert: „U moet uw kinderen voor het naar bed gaan geestige grapjes vertellen. Als u het zelf niet kunt. vraag dan, of iemand anders het wil doen". U zoudt b.v. kunnen vragen, of Buziau tegen half acht even bij U aankomt! Wij lezen in een rechtbankverslag. „Ik weet, dat je geslepen bent" sprak de politierechter tot den verdachte „maar ik begrijp nog niet. hoe je er in geslaagd bent je slachtoffers zoo iets te doen gclooven". Hier wist dc rechter niet wat de linke deed. G. A. W. lillik INGEZONDEN VER. „FLEHITE" Mogen wij een oogenbllk Uw aandacht vra gen voor het volgende? De Vereeniging Flo- lute heeft in haar 63 Jarig bestaan liet Mu seum aan den Wcstslngel gevormd lot een zeer waardevol bezit van Amersfoort. Niet temin is de fiuancieele belangstelling van de Ingezetenen zeer germg. Een ledental van ongeveer 50 is beneden elke verhouding tot het zielental van Amersfoort. Bovendien ver keert dc Vereeniging op liet oogenblik in zeer moeilijke omstandigheden. Dc subsidie der Gemeente is dl'. Jaar verminderd cn de vaste uitgnven. die reeds tot het uiterste be perkt waren, kunnen geen vermindering lij den. Uit het praeadvics cn raadsbesluit op ons verzoek om de subsidie weer op het ouds bedrag te brengen, blijkt, dat zulks overwo gen zal worden, na aanzienlijke verhooging onzer eigen inkomsten. Daarbij komt een bijzondere uitgave, vallende op de verlen ging der rechtspersoonlijkheid van de Ver eeniging. terwijl in de naaste toekomst uit breiding van het Museum dringend noodig zal zijn mede met het oog op ontvangen schenkingen van groote afmetingen. Hierin vindt het Bestuur aanleiding een dringend beroep le doen op de burgerij van Amers foort. teneinde door als lid toe te treden, het beslaan der Verec-niging te helpen be stendigen. De minimum contributie bedroeg tot nu toe ƒ5.doch in de tegenwoordige tijdsomstandigheden is dit wellicht voor ve len te hoog. zoodat ook een contributie van ƒ2.50 dankbaar aanvaard zal worden. De le-.,. den hebben vrijen toegang toe hel Museum,-, voor zichzelf en hunne introducé's. De belangstelling voor dc laatste tentoon stelling „Verdwenen Amersfoort", was groot en er zijn nieuwe tentoonstellingen ln voor bereiding. Uw toetreden als lid zouden wij zeer gaarne vernemen. Het Bestuur: Mr. J. C. Graaf van RancUvijek. voorz., P. C. Hooftlaan 2; D. H. Huygen, secr.-' penningm.. Heïligcnbergerweg 97: Drs. L. Leopold. P. Bnijslaan 3: D. G. J. Bolten. Oldenbameveltlaan 24: Mr, Dr. M. Tydeman, Snouckaertlaan 19. AGENDA Grand-ThMtre. Maandag, Dinsdag. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8 15 u. (doorloopend). Zon- cn feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopendMatinee dagelijks 2 30 uur. Van 25 t.m. 31 Juli „Watt cn Half Watt Dakloozen". Clty-Tlieater. Maandag. Dinsdag. Woens dag, Donderdag cn Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. doorloopend). Zon- cn feestdagen 1.45. 4 6.15 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee dagelijks 2.30 uur. Van 25 t.m. 31 Juli „D 388" een vUcgfllm. Aanvangstijden i Rembrandt-Theater, boven. Geen matinee Van 25 t.m. 31 Juli Prau 'm Strom". Tot eind Augustus Gildehuis Ten toonstelling schilderijen en kunstnijverheid A.K.G. Geopend lederen dag (behalve Maan dag) van 10 tot 5 uur. Zondags van 10.30 tot 5 uur. 26 Juli. De Valk. 16 30 uur. Re ceptie Amersfoortsche Boys t.g.v. het 25-Jarlg bestaan. Na afloop feestavond voor leden en genoodlgden. 27 Juli. Zomerfeest van de speeltuin vereniging Soesterkwarticr. 30 Juli St. Jorlskerk 8 uur Con cert Amersfoort's Mannenkoor 2 Aug. 19.15 uur. Zwemwedstrij den voor voetballers ln Pesle's bad. 5 Aug. 19 uur Raadsvergadering. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 26 Juli 21.42 tot 27 Juli 5.53 van 27 Juli 21.40 tot 28 Juli 5.54 Maan 27 Juli: op 9.38. onder 22.57. 28 Juli: op 10.53, onder 23.24. ZONDAGS- EN NACHTDIENST Doktoren: STOKVIS. Leusderweg 276, Tel. 5183 P. CHR. KOK, Lansecracht 11. Tel. 3008 Apotheken: KRAAN, O. Soesterweg. Apoth. BERN. A. L. JANSEN, Langestraat 74, Tel. 3677 De Zondagdienst voor apotheken gaat in Zaterdagavond om 8 uur. Vroedvrouwen: Mej. H. A, v. d. GRIENT, Breestraat 8b, Tel. 6830 Mej. M. A. J. DE LEUW. Soesterweg 15, Tel. 4973 AFHALEN VAN CORRESPONDENTIE Zondags bestaat van 11 tot 12 uur 's mor gens gelegenheid, aan het postkantoor (ach teringang) correspondentie af te halen

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 5