DE DIEREN VAN TARZAN 2 AMERSFOORTSCHE COURANT ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1941 BUITENLAND De Strijd in het Oosten (Vervolg van Frontpagina) De Hongaarsche Opmarscli SUCCESVOLLE GEVECHTEN wt Boedapest wordt over de krijgs bedrijven der Hongaarsche troepen aan het Oostelijk front het volgende gemeld Onze snelle troepen hebben tijdens succesvolle gevechtshandelingen den vijand verder teruggeslagen. De vij and verloor alleen in één sector 500 dooden en 3500 gevangenen. De eigen verliezen zijn gering. Onze lucht macht heeft terugtrekkende vijande lijke pantserformaties uiteengesla gen. Gruwelijke Ontdekking IN GEVANGENIS Bij de bezetting van Smolensk heeft men. aldus het D.N.B., in de gevangenis aldaar een gruwelijke ontdekking gedaan. Op de binnen plaats van de gevangenis bevond zich een massagraf ter lengte van 16 M.. breedte van 2.5 meter en diepte van 3.5 meter. In dit massagraf bevonden zich 114 lijken van vermoorde bur gers en Sovjet-soldaten, Volgens me- dedeeling van den chef-arts van het militaire district, die in de gevange nis van Smolensk zelf gevangen heeft gezeten, zijn deze vermoorde slachtoffers vooral officieren, artsen en ambtenaren van het militaire district. De schedels van de lijken vertoonden hevige misvormingen. Men had hun met een voorhamer, die ongeveer 3 kilogram woog, den schedel stukgeslagen. FRANKRIJK"* P^TVFNLANDSCHE VEILIGHEID De Fransche regeerine heeft de wettelijke maatregelen met betrek king tot de voor dn nationale ver dediging en de on"nbai'e veiligheid geveeri'jke elementen opnieuw ver scherpt. Oo grond van d°~e wet kan de mi nister van Einner^ndsche Zaken de verwijdering van d'e rersonen uit hun woonplaatsen gelasten, wier amwe- Z'oheid voor d« handhaving van de nationale vei1;sheid een gevaar zou sminen vormen en zekere perso nen het komen in he "aaide gebieden en gemeenten verbieden. LEAHY BLT Pé^AlN De Amerikaansche ambassadeur in Frankrijk, admiraal Leahy, is ontvan gen door maarschalk Pétain. Het on derhoud duurde anderhalf uur. Men meent. dat. gesproken is over de ont wikkeling ven gebeurtenissen in het Verre Oosten. Ook de algemeen gedelegeerde' van de Fransche regeering in het bezette gebied, de Brinen. is te Vie'ny aan gekomen. waar hu werd onh angen door Pétain en admiraal Darlan. door EDGAR RIGE BURROUGHS KORTE BERICHTEN Buitenland De vroegere Brilsclie gezant te Belgrado, sir Ronald Campbell, is per Clipper-toestel naar Amerika ver trokken. Naar uit Istanboel wordt gemeld Is de Turksehe minister van Econo mische Zaken. Hoesnoe Sakir, om ge zondheidsredenen afgetreden. Hij wordt opgevolgd door afgevaardigde Sirry Day. Binnenland De annexatie van 4 grööte ranrl- gpmeenton Hij Rotterdam is gisteren een feit. geworden. De Maasstad telt thans 59.600. inwoners meer. 39. Tarzan begroef den kok van de Kinsaid; dat was alles, wat hij kon doen voor den man, die zijn leven in de waagschaal had gesteld om de vrouw en zoon van den aaipman te redden. Daarna begon hij opnieuw met de achtervolging van den Rus, overtuigd, dat de schurk Jane gevan gen hield. Toen de duisternis inviel, begon het hevig te regenen en gedu rende een week stormde het zoo hard, dat het spoor, dat de aapman zocht, volkomen weggevaagd was. Toen ein delijk de zon weer doorbrak, was Tar zan de wanhoop nabij. Voor het eerst in zijn leven was hij in de jung.le verdwaald. En ergens in dit woeste land waren zijn vrouw en zijn zoon in de macht van zijn aartsvijand Ro- koff. Het was wanhopig. Had de na tuur hem gedwarsboomd? Tarzan van de Apen wist niet, welke richting hij moest inslaan! Tenslotte besloot hij Noord-Oostelijk te gaan en eenige dagen later kwam hij bij een neger dorp. waarvan de inwoners op de vlucht sloegen, toen ze hem zagen. Tarzan achtervolgde hen en had na korten tijd een jongen krijgsman te pakken/Deze vertelde hem, dat een troepje blanken enkele dagen tevoren zijn dorp hadden bezocht en verteld, dat de vreeselijke blanke duivel en zijn demonen hen achtervolgden. Ver der vertelde de neger, dat de blanke man hun aanzienlijke geschenken had beloofd als het hun zou gelukken den blanken duivel te dooden. Tarzan zag hierin de hand van Rokoff. Hij vroeg den man, of de blanke men- schen een blanke vrouw en een klein kind met zich meevoerden. „Ja, bwana", zei de wilde. „Er was een vrouw ibij hen en een klein, blank dreumesje. Het kindje stierf en werd hier toegraven." (Wordt vervolgd) Italiaansch Weermacht bericht 1 Augustus. In den afgeloopen nacht hebben Itahaansche vliegtuigen de vlootbasis La Valetta op Malta wederom aange vallen. In Noord-Afrika activiteit van de artillerie aan het front van Tobroek. Duitsche vliegtuigen lieten zware bommen op de havenwerken van To toroek vallen, welke branden verwek ten. De vijand ondernam een vlieg tocht naar Benghasi. Onder de bur gerbevolking viel een doode te betreu ren. In Oost-Afrika was de actie van onze verkenners gericht op den pas van Culquabert in Gondar, vooral op vijandelijke afdeelingen aan wie zwa re verliezen werden toegebracht. In het gebied van Woltsjefit activiteit van artillerie en verkenners. Afzonderlijke Britsche vliegtuigen vlogen gistermiddag boven verschil lende plaatsen van Sicilië. In Palermo heeft onze krachtige af weer een vijandelijk vliegtuig genoopt zijn bommen in open zee te laten val len. In Messina vielen twee van groo- te hoogte uitgeworpen bommen mid den in de stad en veroorzaakten een doode. eenige gewonden en lichte schade aan gebouwen. In de Middeilansche Zee probeer den vijandelijke vliegtuigen een van onze konvooien aan te vallen. Zij werden door de escorteerende jacht vliegtuigen verdreven. Een Britsch toestel werd neergeschoten. In de Middellandsche Zee is voorts een vijandelijke - duikboot tot zinken ge bracht. Harriman naar Amerika terus: KORT BEZOEK De speciale afgezant van Roosevelt voor de besooediring van de Ameri- kaansche wapenleveranties aan En geland. Harriman, die op 15 Maart in Groot-Brittannië is aangekomen, is, naar Reuter meldt, voor een kort be zoek naar Amerika vertrokken. Dit is hot eerste bezoek, dat Harriman sedert zijn aankomst in Engeland aan Amerika brengt. Wapenstilstand tusschen Peril en Ecuador Naar het D.N.B. meldt is de wapen stilstand tusschen Peru en Ecuador 31 Juli gesloten. Het officieele Peruaansche Jeger- bericht deelt mede. dat kort voor het sluiten van den wapenstilstand de Peruaansche troepen een overwinning hadden behaald. Zij hadden 8 plaat sen bezet, onder welke Machale, de hoofdstad van de provincie El Oro. De regeering van Ecuador heeft te gelijkertijd medegedeeld, dat de lich tingen 1916 tot 1919 gedemobiliseerd zijn. Conferenties te Tokio OVER BELANGRIJKE KWESTIES De Japansche ambassadeur in Groot-Brittannië, Sjigemitsoe. die onlangs te Tokio is aangekomen, heeft een bezoek gebracht aan prins Ko- noje en met hem meer dan 2 uur geconfereerd, zoo meldt het D.N.B. Hierna ontbood de minister-presi dent den voorzitter van het plannen- bureau en minister zonder porte feuille. luitenant-generaal Soezoeki en den voorzitter van het inlichtin genbureau. Ito. Met deze hearer, heeft Konoje geconfereerd over be langrijke kwesties. WINTERHULP-LOTEN BEZORGEN DEN KOOPER VAAK EEN EXTRAATJE," MAAR DELGEN TEVENS IN VELE GEVALLEN DEN NOOD VAN BEHOEFTIGE LAND- GENOOTEN De in beslag genomen ïtaliaansche schepen REPRESAILLES TE VERWACHTEN Daar de Amerikaansche scheep vaartcommissie thans er toe is over gegaan de in beslag genomen sche pen te requireeren en in dienst te stellen, zonder uitspraak van het toevoegde gerechtshof af te wachten en zonder de reeders in de gelegen heid te stellen tot het afleggen van verklaringen, is men in ïtaliaansche kringen, naar Stefani meldt, van mee ning, dat de ïtaliaansche regeering represaillemaatregelen zal nemen om de belangen van de eigenaren der in toeslag genomen schepen te be schermen. Hierbij komt nog. dat de Amerikaansche regeering doof geble ven is voor het door den Italiaan- schen ambassadeur ingediende pro test over deze nieuwe daad van on gerechtvaardigde vijandigheid. RADIO-PROGRAMMA Torenspits krijgt nieuw gewaad. Leidekkers zijn bezig de torenspits van de St. Vituskerk te Hilversum met nieuwe leien te bedekken. De. lei dekker gezeten op een bankje, 70 meter boven den beganen grond, aan het werk. (Polygoon-van Bilsen.) ZONDAG 3 AUGUSTUS HILVERSUM I, 415,5 M. S.0Ü Gewijde muziek (gr-pl.). 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramo- foonmuziek. 11.30 Koorzang. 12.00 Gra mofoonmuziek. 12.15 Opening van het eerste Nodorlandsehe Radio-muzieldeest voor harmonie- en fanfare-orkesten. 12,45 B-N.O,: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Nederlandsch Verboi.d voor Sibbelcundo: Beantwoording van binnengekomen vragen. 1.15 Harmonie Excelsior' te Wormerveer. 1.35 Radio- tooncel. 2.00 Aankondiging Diemer Har monie. 2.0Ö Diemer Harmonie. 2.25 De clamatie, 2-35 Gramofoonnmziek, 2.45 „Advendo" to Lochem. 3.15 Declamatie 3,25 Gra moj'oon muziek. 3.35 Aan kon dl ging Philips-Harmonie. 3.45 Rhiiips- ilarnionie te Eindhoven. 4.05 Gramo- foonmuzïek. 4.45 Zang met pianobege leiding en gramofoonnmziek. 5.30 Voor dc jeugd. 6.00 Omroeporkest, en solisten. 6.25 Radiotooneel. 0.15 Omroeporkest en solisten. 7. t."> Gramofoonmuziek 7.-30 Glirt Hohenbergen en zijn orkest. 8.00 P.N-0.: Nieuwsberichten. 8.i5 Sp:egel van den dag. 8.30 Rotterdamsch Phil- harmonisch orkest en solist, 8.45 Gra mofoonmuziek. 9.30 Berichten (En- gelsch). 945 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 B-N.O.: Uitzending in de E.igel- sche taal: An American sees Holland. Hierna: Sluiting. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8-45 Gramofoonmu ziek. 9.00 Morgenwijding (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 9.30 Gewijde muziek (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 10.00 Zou- dagmorgen zonder zorgen. 12.00 Cyclus „Kent Gij UW Bijbel?' (opn.) (voorbe reid door de Ghr. Radio Stichting). 12.15 Christ, Oratorium Vereeniging Amster dam. 12.45 BN.O-: Nieuws en economi sche berichten. 1.00 Gerard Lebon cn zijn orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Een praatje over de Xederlandsche Jeugd herberg-Centrale. 2.15 Stedelijk orkest van Maastricht, solist en gramofoonmu ziek. 4.00 Boekenpraatje (voorbereid door het Vrijzinnig. Protestantsch Kerk comité). 4.15 Rachcantate (voorbereid door liet Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5-30 A.N.P.: Sportberichten. 5.35 Gramofoon muziek. 6.00 Declamatie. 6.10 Harmonie orkest van het Nederlandsch orkest ,,'s-Gravenhftge". 645 Sport van den dag. 7.10 Cabaretprogramma (opn.). 8.00 B.N.O.Nieuwsberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 8.30 De Ramblers- 9.00 Gra mofoonmuziek. 9.15 De Romancers. 9.4-5 B.N.O.Nieuwsberichten. 10.00 Voor de ouders. 10.15 Sluiting- MAANDAG 4 AUGUSTUS HILVERSUM I. 415.5 M. 6.43 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O-: Nieuws berichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door liet Vrijz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramo foonmuziek. 9-15 Voor de huisvrouw. 9.20 Omroeporkest en solist. 10.00 Gra mofoonmuziek. 11.00 Ensemble Jonny SPORT DE COMPETITIE-INDEELING Het bestuur van den Ned. Schaak bond zal aan de bondsvergadering voor stellen vier le klasse-afdeelingon in te stellen. De indeeling wordt aldus voorge steld Afd. I: V.A.S., A.S.C., Max Euwe, H-S.G. (Haarlem), V.V.V. (Alkmaar), L.S.G. (Leiden) of Residentie Sch. Cl. Afd. II: Staunton, Pbilidor, V.V.G.A., Utrecht, Bussum, H.S.G. (Hilversum). Afd: III: Eindhovenscbe S. V., Kra lingen, N.R-.S.V., Haagscbe Ghr. S. V., D.D., Spangen- Afd. IV: Philips Schaakclub, Heerlen- sche Scliaakv,, „Strijdt met beleid" ('s Bosch), Nijmegen. Kroon. 11.25 Declamatie. 11.45 Ensem ble Jonny Kroon. 12.00 Viool met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 12-40 Almanak. 12.4-5 B.N.O.: Nieuws- en eco nomische berichten. 1.00 Gramofoonmu ziek. 2.00 Klaas van Beeck en zijn or kest. 2.30 Ensemble Bandi Balogh. 3 00 voor do vrouw. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 5-30 Amusementsorkest. 6.00 Schrnmmolkw.ir- tet en soliste. 6,30 Omroep-Harmonie- orkest. 7.00 B.N.O-.: Economische vragen v. d. dag. 7.15 Voor de kleuters. 7,25 Gra- mof.muziek. 7,30 Politiek wookp'rnatjo- 7.45 Grmof.muziek. 8.00 B.N.O.: Nieuws berichten. 8.15 Spiegel, van den dag. 8.30 Paascbbergkoor Arnhem, Arnhonische orkestvereoniging en solisten. 9-10 Gra- mof.muziek. 9-30 Berichten (Engelscli). 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 10.15 B.N.O-: Uitzending in de Engel- sche taal. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.4-5 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O-: Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgendienst (voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 10.20 Gramofoonmu ziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Zang met pianobegeleiding. 12.00 Gramofoonmu- zek. 12.15 Orgelconcert. 12.45 B.N.O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Omroeporkest. 1-40 Gramofoonmuzjek. 2.00 Arnhemsclie orkestvereoniging en soliste en gramofoonmuziek. 4.00 De Ramblers. 4.30 „C-bristopb Willibald Gluck', causerie met gramofoonmuziek. 5.00 Voor jongens en meisjes (voorbe reid door de Christ. Radio Stichting). 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Piano voordracht. 6.00 Cursus „Lichamelijke en geestelij ke gezondheid" (voorbereid door bet Vrijz. Prot. Kerkcomité). 6.15 Curt Ho- henberg en zijn orkest. 6-4.5 Reportage 7.00 B.N.O-: Friesch praatje. 7.15 Hol- landsch Kamormuziek-ensemble. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 De Ro mancers en soliste, mannenkoor en gra- mofoonrauzidk- 9.05 Gramofoonmuziek. 9.20 Voor den boer. 9.45 B.N.O.: Nieuws berichten. 10.0010.15 Gramof.muziek. FEUILLETON MOORD in BLOKSCHRIFT door BRAM VERSCHOOR 40 Hij wachtte tamelijk lang, drukte van tijd tot tijd het knopje in, wat bege leid ging van een zacht gezoem, tee- Ken, dat ginds de zoemer gonsde. H.ij kreeg geen gehoor, doch gaf het niet op. Stellig vijf minuten lang oefende hij geduld en liet ons in het on zekere, waarvoor hij den tuinman noodig had. Eindelijk kwam er een gedempt geritsel in den microfoon, dien A.A. tegen het oor drukte. --Is uw vader thuis? vroeg hij. Hij heeft mij later verteld, wat er geantwoord werd. Al kon ik het dus toen niet verstaan, ik kan het nu wel niededeelen. Ik schrik me dood, is me dat schrikken, zei de stem van juffrouw De Zoete. Wat zegt u? Wat wil u weten? Moet u mijn vader hebben? John had niet teveel gezegd over het onhandig tel-efoneeren van de tuinmansdochter; mijn vriend had zijn vraag langzaam zelfs overduide lijk, uitgesproken. Nu hield hij den hoorn iets verder van den mond weg en herhaalde: Is uw vader thuis? Thuis! Ze aarzelde, als had ze nog niet goed verstaan, of als wist ze zoo gauw niet, wat ze antwoorden moest. Dan, op een drafje: Ja zeker, hij is thuis, mijn vader. Hij slaapt. Moest u hem gehad hebben? Jawel. En zoo vlug mogelijk. Die aansporing tot snelheid scheen ze niet goed verstaan te hebben en daarom treuzelde ze nog even aan het toestel. Dan scheen het tot haar doorgedrongen te zijn, dat ze eigen lijk aan het bevestigend antwoord op haar vraag wel genoeg had. Ik zal hem roepen, mijnheer. Maar hij slaapt nog, hij slaapt altijd zóó vast. A.A. legde de vlakke hand op de spreekholte van den hoorn en ter wijl hij den microfoon aan het oor hieid, wendde hij zich tot Eddy, die op dit oogenblik binnenkwam, geheel gekleed en verzorgd, alsof het reeds dag begon te worden. U kunt mij helpen aan een geladen revolver, mijnheer? vroeg hij. Uw vader zei me, dat u er verschillende had. En als u zaklantaarns weet te vinden, dan kunt u die ook beter opzoeken en hier brengen, hoe meer hoe beter, voor het geval dat de stroom nog eens verbroken zou worden. Eddy keek aanvankelijk verrast op, toen hij dadelijk bij zijn komst op zoo bevelenden toon door mijn vriend werd aangesproken. Dan echter trok hij een onverschillig gezicht, alsof het hem volkomen gelijk bleef, wat •zijn werkzaam aandeel zou zijn in het verder verloop van dezen door waakten nacht. Hij ging met beide handen in de broekzakken de deur weer uit. En A.A. bepaalde zich op nieuw geheel tot de telefoon. Indien dit gesprek dienen moest om vast te stellen, dat Hendrik met den steken den blik tijdens het gebeurde in de badkamer niet in huis had kunnen zijn, toehaalde hij er niet veel eer mee, want het was "duidelijk, dat de geroepene tusschen het oogenlblik, dat we ons over de balustrade bogen en dat, waarop hij door de telefoon antwoordde, reeds lang den weg naar de tuinmanswoning had kunnen af leggen, indien hij zich te voren op het kasteel had bevonden. Eindelij!; klonk er dan een brommend geluid in de telefoon. Mijnheer moet mij hebben? Je sliep Hendrik? Jammer, dat ik je wakker gemaakt heb. Welte rusten verder. Hendrik kon een goed tuinman zijn, voorkomend was hij niet. Dat kan men trouwens van iemand, die uit den slaap wordt gehaald om welterusten te worden gewenscht, ook niet ver wachten en dus grinnikte A.A. maar eens om de verwensching, die den mi crofoon deed kraken. Eddy was uitgezonden om een wapen voor A.A. te halen en zak lantaarns te zoeken; mevrouw en Paul evenwel waren inmiddels bin nengekomen. Zij namen geen plaats; we stonden allén, besluiteloos, onze ker. Mijnheer Van Wieringen keek telkens'rond, als schrok hij op van een verdacht geluid. A.A. zocht ach tereenvolgens contact met verschil lende kamers, scheen eindelijk te hebben gevonden, wat hij wenschte. Hallo, John, hoorden we hem zeggen. Je bent dus al op mijn kamer gearriveerd? Dan zien we je dus ook weldra in het salon terug. Ik wou je alleen maar zeggen, dat je niet naar de tuinmanswoning hoeft te gaan. Meteen legde hij den hoorn op den haak. HOOFDSTUK XXI De onzichtbare is gezien. Op dit oogenblik scheen een ver moeden van mijnheer Van Wieringen, dat. hem reeds al dien tijd, dat wij in het salon waren, kwelde, zekerheid te zijn geworden. Luistert, fluister de hij. Weest even allemaal stil en luistert. Er loopt iemand. Bóven bleef het stil, ook uit de hall kwam geen enkel gerucht. Wij hadden ons allen met het gezicht naar de halldeur gewend en ik tastte in mijn zak naar de revolver. In de kamer was het zoo stil, dat het zach te snelle tikken cler door een glazen stolp overdekte pendule duidelijk kon worden gehoord. Iets anders hoorde ik niet. In elk geval zijn de gordijnen zoo dicht, dat men niet naar binnen kan gluren, zei A.A. en nu, begrij pend dat het verdachte geluid uit den tuin komen moest, hoorden we het allen. Over het grint schoven langzame voetstappen, heel voorzich tig, stellig om geen steentjes weg te schoppen, die den wandelaar zouden kunnen verraden, Van Wieringen, één en al oor, haastte zich het zaal-groo- te vertrek door naar den hoek, tus schen de vensters. Hier stond hij als een zeer gemakkelijk doel voor wie door de halldeur op hem zou willen vuren. Men kon hem echter van bui ten af zoo niet zien, zelfs niet, in dien de gevreesde door de gesloten gordijnen van zwaar velvet zou kun nen kijken. Onze gastheer trachtte een houding aan te nemen, alsof hij daarheen gegaan was om nauwkeu riger te kunnen luisteren. Dit kon men inderdaad in dien hoek; de eigenlijke reden, waarom hij er stond, zag ik evenwel duidelijk. Eddy trad binnen en stond roerloos, zoodra hij ons aller spanning had opgemerkt. A.A. was de eenige, die er zich niet aan stoorde. U hebt "wat voor me gevonden? vroeg hij. Het heeft even geduurd, ant woordde de jongste zoon. Ik moest de revolver laden en dat hield me een poosje op. Hier hebt u ze. En mijn zaklantaarn ook. Als u er meer hebben wilt, zal John z-e stellig vlug ger vinden dan ik, want1 die weet alles te vinden. Dank u. En u zelf? Eddy klopte op zijn broekzak ten teeken, dat het met zijn eigen uit rusting in orde was, A.A. richtte zich nu weer tot ons allen. Wij stonden nog steeds door het vertrek ver spreid. Praat u door, alsof u niets ge hoord hebt, zei hij. Bram, breng jij een beetje leven in de kamer, wil je? Dan zal ik dien sluipenden geest trachten te verrassen. Er is daar géén badkuip, Ar ie, fluisterde ik ironisch waarschuwend. Noch een vioolsnaar met ring en spijker, antwoordde hij, eveneens spottend. Doe, wat ik je vroeg. Buiten loop ik nu geen gevaar, want ik ben op alles voorbereid. Ik zag hem gaan. Mijn benauwde hart trachtte ik het zwijgen op te le eigen door me te kwijten van de haast onuitvoerbare taak: een ge sprek te doen ontstaan tusschen deze geheel uit hun evenwicht gebrachte menschen. Ik herinnerde me, dat Arie mij- erop gewezen had, dat Teun als eenigen volstrekt toetrouwbaren huisgenoot te beschouwen was en dus richtte ik me tot Paul en Eddy door ze 'beurtelings aan te kijken en te zeggen: Nu is het weer eens ge bleken, dat er ook aan geluid-atosor- beerende binnenmuren een nadeel zit. nietwaar? In een ander huis zou u dadelijk de hulpkreten van mevrouw hebben gehoord, terwijl die nu tijd noodig hadden om tot u door te dringen. Dat 5;al niet zoozeer aan de mu ren liggen, als wel aan mijn slaap, meende Eddy. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2