DE DIEREN VAN TARZAN ^iRBIC^ÜRR0DGHs MOORD in AMERSFOORTSUHE COURANT DINSDAG n AUGUSTUS 1941 BEVNLNL VXD DE MOORD TF. OIRSCHOT *T!OEGERF, VFRLOOFDE DE DADER Liefdesdrama Te' Middelburg vervoegde zich gis termiddag aan het politiebureau de 23-jarige kantoorbediende F. P- de K. uit Goes. In de gang van het bu reau, verloor de man het bewustzijn, Toen hij bijkwam, zeide hij in krant gelezen te 'hebben, dat mei. Leurs uit Oirschot vermoord was en dat hii de dader Vas van de mis daad. De commissaris van politie, heeft de K. toen ondervraagd en deze deelde mede als militair te Oir schot te hebben gelegen en met het slachtoffer anderhalf jaar verloofd te ziin geweest. Toen de K. na de de mobilisatie in Goes terugkeerde, gaf mei. L. haar liefde, volgens den da der aan anderen en zou zij binnen kort met een weduwnaar in het hu- wel lik treden. B:i de K. was de liefde voor het meisje nog niet bekoeld en hij betref zich Vrijdag met den trein naar Tilburg, en vandaar ner rijwiel naar Oirschot. Hier ontmoette hii mej. L. met haar aanstaanden man en zii snraken af. elkaar Zondagmor gen bij den Spoordorikschewee te ontmoeten. Dit geschiedde en daar bij kwam het tot een twjst-tusschen de jonge menschen. Volgens de K. heeft hiftoen een klan van het slacht offer in het gelaat gekregen, waarna hij een on den weg liggend voorwerp, waarvan hii zelf niet weet, of het i hout of van metaal was. heeft op gepakt en daarmede het meisje op het hoofd geslagen, waardoor z-li he vig bloedend werd verwond. Beiden zijn'toen van de plaats van samen komst gevlucht. Dp K. heeft, eerst uit de krant den droeven afloop van het. gebeurde gelezen. De K. zal naar Oirschot worden overgebracht en ter beschikking ge steld worden van de marechaussee, die de zaak in onderzoek heeft. Prijsopdrijving VAX BEDORVEN CACAO D? Inspecteur voor de prïjsbehesr- sching te 's-Gravenhaee kreeg dezer dagen een typisch sluikhandelszaak te berechten. In Rotterdam werd od 19 Mei j.l. de winkelier R. bij een poging tot verkoop van eenige kilo's koffie en cacao geverbaliseerd. De koffie wilde hij voor f 37 per K G. verkoopen. de cacao moest f 3 per KG. opbrengen. De in beslag geno men cacao bleek echter slechts een mengsel van chocoladepoeder, suiker en melkpoeder te zijn. Do verkooper erkende ze zelf wel eens gebruikt te hebben, doch zij was, volgens hem, zoo slecht, dat zij niet te drinken was. Hij had de 20 k.G. poeder, waar voor hij slechts f 8 -betaald had, dan ook niet aan zijn klanten durver, verkoopen en toen marr getracht ze tegen grof geld op de zwarte markt te spuien. Bij onderzoek bleek de „cacao" inderdaad bedorven en zij moest vernietigd worden. R.. wiens voorraden tevens werden verbeurd verklaard, zag zich f 250 boete opgelegd wegens overtreding van de Prjjzenbeschikking 1940 no. i. Een soortgelijk geval a?zd zich voor te Amsterdam. Hier was de „cacao" echter nog pas in den groot handel. Een koopman, de G.. tracht te ruim 600 K.G. magere cacaopoeder te verkoopen voor f 2.33 pei1 K.G. Zelf had h\i de partij gekocht voor f 1.26 per K.G. De zaak liep mis. De politie liet de cacao cóor den^kru- nngsöienrt voor waren onderzoeken en deze stelde vast. dat het vetge halte vèr beneden de helft van de vereischte percentage bleef. De cacao moest afgekeurd worden wegens het hooge gehalte aan caeacccppen. Bovenal was zij sterk schimmelig. Ook de G. had zich schuldig ge maakt aan overtreding van de Prij- zenbeschikking 1940 no. i en de In specteur voor de Prijsb'eheersching te Amsterdam veroordeelde hem tot een boete van f 1090. De in beslag geno men cacao werd natuurlijk verbeurd verklaard. 41. Met een kreet van angst drukte Jane het kind vaster tegen zich aan en vluchtte in de aangewezen richting. Ver verwijderd hoorde ze menschelijke stemmen en het geluid van geweer schoten. Ze wist. dat de Zweed de Rus sen had ontmoet. Er was geen tijd te verliezen. Een half uur later strom pelde zij wanhopig naar het kleine inboorlingendorp toe. Onmiddellijk werd zij omringd door een zwerm angstaanjagende, verbaasde negers. Ze vroegen haar honderd uit, doch ze kon hen niet verstaan. Terwijl ze niet tranen in de oogen op de baby wees, zei ze steeds weer: ..Koorts!" Een jon ge vrouw scheen haar moeilijkheden te begrijpen en bracht haar naar een hut. waar de medicijnman spoedig bij haar kwam. Hij kookte den staart van een zebra, maakte zonderlinge be wegingen en mompelde allerlei too- verspreuken. De vrouw zat er bij en keek toe. Het zal ongeveer tegen mid dernacht geweest zijn, toen 'er plotse ling druk geloop weerklonk in het dorp. Opeens naderden de-voetstappen de hut, waarin Jane voor het vuur zat. met de baby die nu stil was, op haar schoot. Ze keek naar het ge zichtje met een bangen blik in de cogen. De voetstappen, die ze had gehoord, hielden voor de hut stil en ze was er zich van bewust, dat ze de stem. die sprak kende. Ze voelde, dat iemand binnen gekomen was. Een van de vrouwen hield het tentzeil open. waardoor het schijnsel van het vuur naar binnen drong. In dit vage schijnsel bemerkte Jane tot haar ont steltenis. dat de baby gestorven was. Door de stilte klonk nu stemmenge- roes van de vrouwen. In haar ellende hoorde Jane haar naam noemen. Ge schrokken sloeg zij haar oogen op en keek in het duivelsche gezicht van Nicolaas Rokoff. (Wordt vervolgd.) iVactor in Sloot sereden TWEE INZITTENDEN OMGEKOMEN Te Ridderkerk is gistermiddag aan den Oudelandscheweg op onverklaar bare wïize een landbouwtractor. be stuurd door den 19-jarigen P Visser, uit- Ri.isoorri, van den weg in de sloot terecht gekomen. Zoowel de bestuur der als de 10-jarige H. v. d. Heerik. die met hem meereed, geraakten on der den tractor en werden op# slag gedood. Diefstal van Rijst' ACHT ARRESTATIES - Acht arbeiders, alle werkzaam bij de N.V. Meco te Zaandam, zijn gear resteerd in verband met diefstal van eenige tonnen rijst. De politie ont dekte de daders, doordat zij een tele- fooncesnrek van een der daders kon afluisteren. De rijst werd 's nachts gestolen en met een bootie naar een café ge bracht. waar zij tijdelijk werd opge slagen. De politie is er in geslaagd, 35 ba len rijst te achterhalen. KUNST EN LETTEREN Theepartij bij den Rijkscommissaris Het bezoek der JT estfaalsche en Nederrijnsch'e kunstenaars De Westfaalsche en Nederrijnsche kunstenaars, die in verband mét de tentoonstelling van hun werken in Eet Rijksmuseum te Amsterdam hier te lande vertoeven, waren met Neder, iandsche kunstenaars, die aan de beide tentoonstellingen in Duitsch- land hebben deelgenomen, gistermid dag de gasten van den Rijkscommis saris Rijksminister Seyss-Inquart en van meyroaw Seyss-Inquart op het landgoed Clingenda?;l, waar hun een theeparty werd aangeboden. Tijdens deze door de weersomstan digheden begunstigde tuinpartij voer de het uit 20 dames en heeren be staan/ie gezelschap der Nederland- sche Vereenieing. voor Volksdansen, onder, leiding van den heer H. R. Klijn, een serie oud-Hollandsche dan sen in Vc-Isndamsch costuum uit. Een rondwandeling door den sprookjesachtigen Japanschen tuin en het fraaie park van het landgoed vormde het slot van dezen middag. De.s avonds vereenigden de Neöer- landsche en Duitsche kunstenaars zich weder in het Kurhaus aan een maaltijd, die geen officieel karakter droeg. SPORT GESCHORSTE SPELERS In verband met het feit, dat enkele spelers van Sparta en een speler van Feijenoord bij herhaling aan verboden wedstrijden hebhen deelgenomen, heo'fi de N-V.B. de volgende straffen opge legd: Aan Drok en Setpn een schorsing tot, 15 Januari 1942 en nan P. Verheul van Sparta een schorsing tot 15 Orro- ber. Yrauwdeunt van Feijenoord zal eveneens niet voor 13 October us kunnen spelen. Sparta zal dus gedurende het grootste deel van het as. seizoen twee barer spelers moeten' missen. ZETLEN DE HOLLAND WEEK De voornaamste uitslagen van de gisteren gehouden wedstrijden op den Westeinder Plas, zijn: 45 M2. kruisers: 1. Blauwe Vogel (ft. P. Molenaar): 2- Benati II (st. E. J. Alofs); 3. Janmaat (st. .T. ITeinenl. Noord-Ned. IR M2,: 1. Cheetah IT (st. Ch G J Pietersen); 2 Squall (st V'. -T. de Jonglil: 3. Tjoha (st. C. Groot). R.M.-Klasso: 1. W 8 (st. C. Scheitel] Jr.); 2. Ivar (st, A. G. van Bladeren;: 3 P-ries (st. M. Knol). 1'2-voetöjollen: 1. Onyx (st. mr. D. Verloop); 2. Noname (st. mej. M. vsn de Stadt); 3. Cupido (?t. B. Bolder). Valken: 1. G 50 (st. G Kcij); 2. Wind-;, wanner (st. H. J Matbieu); 3. Pappft (st. A. E. Dudok van Heel). Draken: 1 Toch (st. H. C. Loom&n) 2. Clacs Compacn (st. E. G. van d< Stadt); 3. De Vliegende Hollander (st. A. Warners). Olympia-jollen: 1. Ter an je (st. J. Proper: 2. Mop (st. H. BoUemeijer): 3. Daphnia (st. P. H. R. Borgerhoff Mul der). Regenbogen: 1. Hollandia (st. C. van Staveren)2. Kikker (st. J. de'Vries): a Tjebhe (st Ti. Maas). 12 M2.1. Whirlwind (st. W. P. van Dui.jl 1)2. 't Geusje (st B. E. Ott)3. All Weather (st. 3ac. F. Stap). WIELRENNEN MAJERUS EN CLEMENS NAAR ONS LAND De Luxemhurgsehe Tour-de-Franee- renners Majorus en Mathias Clemens zullen op 15 Augustus in de ronde van Sittard uitkomen. KERKNIEUWS Alsemeerie Synode NED. HERVORMDE KERK Tot secundus-lid ouderling van de Alg. Syn. Commissie werd gekozen prof. dr. Th. L. Haitjema. Namens de commissie ad hoe rap porteerde ds. Bohma over een ver zoek van den raad der varende ge meente om goedkeuring van zijn. al gemeen regiem :nt, Hij was tot irtMcht gekomen, dat naast de schippersraad r.oodig was een zeemansraad. De commissie stelde voor dit regle ment goed te keuren. Aldus werd be sloten. Namens de commissie voor de nieu. we wetsvoorstellen bracht de heer de Roon Swarm rapport uit over een voorstel van het hoofdbestuur der Vereeniging van Kerkvoogdij, tot aan vulling van art. 62 alg. regl. De vraag was bij deze gerezen of de kerkelijke machine niet te stroef werkte, wan neer de regeling der vraag „bestuur- beheer" en andere belangrijke on derwerpen den langen weg der con sideraties der kerk moesten volgen. De commissie stelde voor een nieuw artikel 65x in te voegen luicjende: de synode is bevoegd in omstandighe den, waarin de normale functionee ring van het kerkelijke leven onmo gelijk is van de bij de reglementen voorgeschreven bepalingen af te wij ken en zoodanige nood-maatregelen te nemen, als zij in het belang der kerk noodig acht. Deze maatregelen worden door haar opgeheven zoodra de omstandigheden dit toelaten. Het voorstel werd aangenomen en naar de commissie voor de eindredactie verwezen, om daarna aan het oordeel der kerk onderworpen te worden. Namens de commissie ad hoe las prof. Haitjema de eindredactie voor van de wijzigingen van art. 37 en 40 alg. regl. Ze werd vastgesteld. Voor dezelfde commissie las ds. Boomstra voor de wijziging in het regl. hulppensioenfonds. Ook deze werd vastgesteld. Nadat nog over een paar onder werpen van algemeen belang gehan deld was. verdaagde de president de zitting. Machinegeweer-beveiliging in een van den vijand gezuiverd dorp. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 6 AUGUSTUS HILVERSUM I. 415,5 M. 6.43 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Oéhtetldgymnastiêk. 8.00 B.N.O-: Nieuws berichten. 8.15 Gewijde muziek (er.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. fl.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek, 10.00 Fragm. „Das Nachilager von Granada", opera (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Orgelconcert. 12.25 Voor den hoer. 12.40 Almanak. 12.45 BN.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Haarlemsche Orkestvoreeniging en grn- mof.muziek. 2.15 De Romancers, soliste en gamofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.20' Fluit en piano 4.00 Bijbellezing (voorbereid door de Christ. Radio Stich ting). 4.20 "Voor de jeugd. 5.00 Gramo foonmuziek. 5.15 B.NO.: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten. 5 .30 Voor do jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek (met toelichting). 6.15 Voor do binnenschip pers 6.30 De Ramblers. 7.00 R N".O Eco nomische vragen vnn den dae. 7.15 Yonr de kleuters- 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Volkszangkoor nu pianobegeleiding. 8 on B.MO.: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8,30 Cnbo vetprogramma (opn.). 9-30 Berichten (Fngelsch). 9.43 B.N.O.: Nieuwsberichten 10.00 B.N.O.; Uitzending in de Kngclsche taal: „The Dutch achievements in the Netherlands Indies". Hierna sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek, 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.4.3 Ochtendgymnastiek. 8.0r> P.N.O Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.n0 Morgenwijding (voorbereid doior bet Vrijzinnig Prot. Kerkeomité). 10.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Declamatie. 11100 Gramofoonmuziek. 12.15 Curt Tlo- henbergen en zijn orkest, 12.45 B.NO,: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Roemeensch orkest. 1.30 Gramofoonmu ziek. 1.43 Ernst van-'t Hoff met- ziin 13 solisten. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Frag menten uit de operette „Dio Flcder- maus" (opn.)- 4.00 Zang met pianobe geleiding en gramofoonmuziek. ó.uO Cursus „Het geestelijk karakter van ons volk" (voorbereid door liet Vrijzin nig Protestantscb Kerkeomité) 3.15 B.NO.: Nieuws-, economsche en beurs berichten. 5.30 Ensemble Bandi Balogh. 6.00 Dansmuziek (gr.pl.)- 6.15 Orgelcon cert en zang. 6.45 Reportage. 7.00 B.N.O.: Brabantscli praatje. 7.1.5 Gramofoonmu ziek. 7.30 Lezing „Volksgezondheid"- 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O. Nieuwsberichten. 8.15 Residentie-orkest en solist. (9.009,15 Causerie „In Hol land staat een huis") .945 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio Stich ting). 10.0510.15 Gramofoonmuziek. DE IN FRANKRIJK WERKENDE NEDERLANDERS Zondag a.s. zal over den zender Hil versum 2 van 1414.15 uur een repor tage worden uitgezonden van een be zoek aan de in Frankrijk werkende Nederlandscbe arbeiders. Tijdens dit kwartiertje zal tevens een vraagge sprek gevoerd worden met een werk nemer en een werkgever. FEUILLETOiN BLOKSCHRIFT door BRAM VERSCHOOR 42 Als ik u woordelijk moet weer geven, wat Jaantje zei. meen ik nauwkeurig te kunnen zijn. zonder natuurlijk daarvoor absoluut te kun nen instaan. Ze zei: Ik bek hem ge zien. John, op zijn rug, juist toen hij de kamer van Willem inging. Hij leek opMaar op wien hij leek, scheen zij toch niet te kunnen zeg gen. Ik keek niar het toestel, dat b;j haar aan den wand hangt en ik wachtte, of er soms nog een andere aanduiding komen zou. De anderen stonden in een kringetje om ons heen Het is niet uitgesloten, dat zij het zich nadien wel wist te herinneren en het aan de-andcren heeft gezegd. Zij bleven met elkaar praten, terwii! ik naar de kamer van Sdphie, de eerste meid. ging. indien mijnheer nauwkeuriger inlichting wenseht, meen ik mijnheer te mogen verwij zen naar Jaantje zelf. Roep haar. John, zei mevrouw V" i Wïeringen, heesch van spanning. I Jo'nn maakte de bekende lichte buiging- met het hoofd en zou het salon verlaten hebben, als AA., blik semsnel opgestaan, hem niet had weerhouden. Wacht liever, John, zei hij. We bereiken haar immers veel vlugger met de huistelefoon? Welk knopje is dat van haar'kanier? Of neen, welk knopje is dat van de kamerxvan Sophie, de eerste meid? Dit? Prachtig. Hij had den hoorn reeds in de hand en drukte op het aangegeven knopje. Wedorom gonsde zachtjes in den mi crofoon de zoemer van het aangeslo ten toestel. A.A. keek grimmig. De reden hiervan was niet twijfelach tig. Philip Somer ijad vermoed, wie de dader was en werd doodgeschoten op het oc.genblik, dat hij mij den naam zou hebben genoemd. Nu wist Jaantje misschien, wie in de kamers op de tweede vei-dieping de wanorde had aesticht, waardoor zij hetzelfde gevaar lfep. als waaraan Somer te grond? was gegaan. Daarom ook riep A.A. Sophie aan en niet Jaantje, op dat de laatste geen oogenblik alléén bujten haar kamer zou ziin. Hallo, ja. Waar was je? Ook ditmaal lijkt het mij ge- wenscht, het. mii later door mijn vriend verklaarde meteen tusschen te voegen. Ou de kamer van Jaantje. mijn heer, met de andere meisjes. Kom dun oogenblikkelük naar het salon, met jullie vieren. Denk er vooral om. alle vier tegelijk. Niet af zonderlijk, begrepen? Hij luisterde, totdat de meid ver klaard had met haar vieren recht streeks naar beneden te zullen ko men, verbrak daarna de verbinding en nam weer plaats, nadat hij zi.in stoel zoodanig gedraaid had, dat hij de deur in het "oog kon houden. Ook John had op A.A.'s bevelenden wenk plaats genomen, echter zoover van ons verwijderd, dat geen onverwacht binnenkomende hem tot. de familie leden zou hebben kunnen rekenen. Wij wachtten en met onzen tot bijna ondraaglijke spanning gestegen ancst voor het geheimzinnige, dat de ge- heele sfeer vervulde, mengde zich een zwak gevoel van opluchting, nu eindelijk iemand komen zou, die c!:n onzichtbare gezien had. zij het 'ook slechts op den rug. Wij behoefden niet lang te wach ten. Doch de geroepenen kwamen niet tot ons, zij riepen ons tot zich. En dat met een enkel, afschrikwek kend. heesch door de telefoon geroe pen woord: Moord, mijnheer, moord. HOOFDSTUK XXII De vijand treft van verre A.A. trok zich aan den baard; hij zou zich, zonder dezen toeverlaat, voor het hoofd geslagen hebben, ik hoorde hem mompelen: Ik wist het, ik bad bet moeten voorzien. Als of hij. indien het eeniigszips mogelijk ware geweest, dit niet voorzien zou hebben. Hij keek schielijk naar allen, die den kring vormden, uitgezonderd naar mij. U blijft hier, u blijft al len hier als u iets aan uw leven ge legen is. Mijn vriend en John zullen mij vergezellen. Gaat u in geen geval de kamer uit, voordat ik terug ben. En met een wenk beduidde hij mij zoowel als den huisknecht, dat we met hem zouden meegaan. Hoewel hij niet scheen te denken aan direct dreigend gevaar voor ons drieën, hield ik beide handen in de zakken, de eene aan de revolver, de andere geklemd om de lantaarn. Er gebeurde echter niets, wij snelden de trap op. bereikten door de vleugeldeuren op den omloop de tweede trap, snelden ook die op en zagen de drie dienst boden op ons wachten met onmis- kenbaren angst op de gezichten. Voor A.A. schrokken zij terug, alsof hij de duivel was; ze kenden hem dan ook niet, hadden hem slechts even in de keuken gezien. Zoodra zij John zagen, kwam er nieuw leven in baar. Ze weken terug om ons te laten passee- ren, volgden ons dan op den voet naar de openstaande deur. van Jaan- tjes kamer, waar het licht brandde, zoodat we dadelijk het op den grond ligigende lichaam konden zien. Het gezicht van. de stevigs keukenmeid was in benauwdheid vertrokken, zij was zonder eenigen twijfel dood. Mijn vriend knielde naast haar neer, doch keek slechts even naar de vermoorde. Van omlaag zag hij de meiden, die zich achter mij verdron gen, aam beurtelings, tot zijn blik bleef rusten op de oudste. Jij bent Sophie, niet waar? vroeg hij. Jawel, mijnheer, was het sta melend gegeven antwoord. Hoe is dit gebeurd? Ik zei je, dat jullie naar het salon zouden ko men. Dat heb ik ze gezegd en we wil den net gaan. we stonden klaar om te gaan. zij, met een knik naar een der anderen, was al op de gang, en. toen ineens viel Jaantje neer en was dood. Moord, riep je. Hoe werd ze vermoord, terwijl jullie er alle drie bij stonden? Ze keken elkaar aan, vertwijfeld. Ze hoefden niet eens te zeggen, dat ze geen verklaring wisten. Ze werd niet doodgeschoten? Niet geslagen? Verduiveld, ze kan toch niet van verre geëlectroeuteerd zijn? Ze viel neer. ineens, verklaarde de jongste van het drietal. Zonder dat er iets anders gebeurde. Hartverlamming, dacht ik hard op. Doch mijn vriend scheen mij niet eens te verstaan. En wat deed ze zélf?, vroeg hij kortaf. Heelemaal niets. Sophie kon nu weer antwoorden. Ze was juist heel gewoon, ze had het pas v'an zich afgezet, dat ze dien, dienze keek schichtig ach ter zich de gang in. als zou het noe men van zijn naam den onzichtbare ook tot haar roepen, aezien had. ze was den heelen tijd niet op haar ge mak, maar toen ik zei, dat we naar beneden mochten komen, was z juist gewóón. En ze deed heelemaal niets, drong A.A. aan. Ze was dus al zoo gekleed? Wij ook. Toen we dat rare ge luid op de kamers hoorden, hebben wij ons allemaal weer aangekleed en toen het stil was, kwamen we bij mekaar. Dus ze deed absoluut niets? Ze stond dadelijk klaar, precies zooals ze nu is en ze viel néér? 'Neen, mijnheer het was de tweede meid. die dit zei ze zette haar tanden in haar mond natuurlijk. Zonder haar gebit kon ze tóch niet naar het salon! Met een ruk stond A.A. op. En die tanden, die kwamen? Hii greep een glas water van het nachtkastje naast het ledikant, rook er aan. Ha, dus dat was het. Hij reikte my het- glas en ook ik rook. Een bitter-zoete amandelgeur. Blauwzuur. De meid had. als ze niet nu ng,ar beneden ge roepen was. misschien nog een nacht kunnen leven, maar zou dan morgen ochtend, terwijl ze toilet maakte, ineengezakt zijn, juist zooals het nu was gebeurd. Met andere woorden; ze zou, als niet de andere meiden, nadat de verdieping verlaten was, bij haar waren gekomen, zonder een woord te zeggen de eeuwigheid in gegaan zijn. Alleen omdat ze, op zijn rug, den man,had gezien, die de kamer van den chauffeur binnen ging. Maar waar was de chauffeur? (Wprdt vervolgd),

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2