X mm ■SS firn mi pi De electriciteits- voorziening 21 Q 1 M HAS® 0 Blauw-Zwart Scandinavië AMERSFOORTSCHE COURANT - MAANDAG 11 AUGUSTUS 1941 3 Van officieele zyde ontvingen wy een aantal door de P.U.E.M. ontwor pen artikelen, bevattende aanwijzin gen en wenken ten aanzien van de rant-' soeneering van electriciteit. Wij zouden onzen lezers willen aan raden, ze uit te knippen en te bewaren. Zij krijgen dan op deze wijze een volle dig overzicht van alles wat voor hen in verband met de electriciteitsrantsoe- neering van belang is te weten. Het eerste van deze artikelen volgt hieronder. Redactie. Electriciteits- rantsoeneering I Zooals algemeen bekend mag woe lden geacht, mogen zoowel particulie ren als winkels en industrieele bedrij ven, van 1 Juli 1941 af, tot nader or der slechts drie vierde gedeelte gebrui ken van hun normaal electriciteitsver- bi*uik. Voorheen waren de rantsoenen bepaald op 100% van het normale ver bruik; dit is dus een aanzienlijke ver scherping der rantsoeneering. PERSONALIA Voor het in Don Haag gehouden exa men voor do akte van bekwaamheid voor Nijverheidsonderwijs N IV slaag de onze oudstadgenoot, de heer E. D. van Meritestijn. Wat i het normale verbruik Onder het normale verbruik wordt verstaan het verbruik in de overeen komstige maanden van het vorige 'jaar (1940) of, indien deze het nor male gebruik niet op juiste wijze weerspiegelen, het verbruik in de over eenkomstige maanden van 1939. Zijn er omstandigheden, waardoor het normaal te achten verbruik thans hooger of lager moet worden geschat dan het verbruik in 1940, resp. 1939, dan worden de normaio rantsoenen ihooger of lager vastgesteld. Dit geldt zoowel voor particulieren als voor win kels, bedrijven, industrieën enz. Redenen voor verhooging van het normale rantsoen hoven het verbruik in 1940 of 1939 zijn b.v. een intusschen ingetreden gezinsvergrooting (waar onder inkwartiering), de aanschaffing ,van een eleetrische kookinstallatie, de huur van een eleclrisch heotwaterreser- voir en van andere eleetrische toestel len, mits deze gekocht werden vóór 15 December 1940, een groottre drukte in het bedrijf, aanschaffing van nieuwe, electrisch gedreven machines, uitbrei ding van de fabriek enz. Verlaging van het als normaal aan te merken rant soen moet worden toegenast b.v. bij gezinsvermindering (waaronder ook het beëindigen van inkwartiering) en bij geringere drukte in zaken dan het vorige jaar. Opgave hiervan is ver plicht.. Het door de P.U.E.M. aan de hand van de verbruiksgegevens over 1939 en 1940 vastgestelde normale verbruik, eventueel verbeterd, d.w.z. verhoogd wanneer de verbruikers hiervoor steek houdende argumenten konden aanvoe ren of verlaagd, wanneer daar redenen voor aanwezig bleken te zijn, is thans aan alle verbruikers in het verzor gingsgebied van de P.U.E.M. bekend. Zij hebben alle een stroomverbrui kersstaatje ontvangen, waarop is aan- igegeven, hoe hun normaal verbruik 'geacht wordt te zijn in iedere maand van het jaar. Op deze staatjes berust de geheele rantsoeneering: men dient er dus zui nig op te zyn en te zorgen, dat ze niet verloren gaan. Over het algemeen genomen mag men echter niet méér dan drie vierde gedeelte van de opgegeven hoeveelhe den electriciteit. per maand gebruiken. 'Ook gedurende gedeelten van een maand mag men niet méér verbruiken dan het evenredige deel van het drie vierde deel van het normale verbruik, dit zal in een der volgende artikelen, Waarin de boetebepalingen enz. en de controle van het verbruik besproken zullen worden, nog nader behandeld worden. In sommige gevallen is echter een hoogere afname dan 75% van het nor male verbruik toegestaandit zal in het volgende artikel nader toegelicht worden. EEN ONVERKWIKKELIJKE VECHTPARTIJ Gisteren had op de Stationsstraat een botsing plaats tusschen een paar trek kers van buiten de stad en een daar wandelende familie. Mogelijk door een verschil in politiek inzicht raakten par tijen slaags. Een der vechtenden kwam er nogal gehavend af en eenzelfde lot onderging een paraplu, die als strijdmiddel was gebezigd. FIETSENDIEF GEVERBALISEERD De politie alhier maakte proces-ver- baal op tegen den los werkman H. uit Zeist, terzake diefstal van een fiets. Later op den dag werden nog gever baliseerd twee helers van H., de Zeis? tenaren K. en N. In verband met den rijwieldiefstal, waarover wij Zaterdag reeds bericht ten, werd nog gearresteerd een twee den Utrechtschen stratenmaker K., die waarschijnlijk als medeplichtige heeft gefungeerd. TEN DERDE MALE: OPGEPAST! Zaterdag verbaliseerde de politie 23 wielrijders, die zich niet aan de verkeersregels hielden. De activiteit van de mannen der wet vermindert clus niets. EEN PAARD ALS STEEN DES AANSTOOTS Zaterdag fietste een Spakenburger op de Langestvaat, eenigszins in ge dachten verzonken. Zijn mijmering kwam hem echter duur te staan, want hij kwam plotseling op onzachte wijze in aanraking met een paard, dat voor een wagen gespannen op de komst van zijn baas wachtte. De Spakenbur ger liep eenige verwondingen op; het paard schrok alleen maar. Hetzelfde overkwam Zaterdagavond een timmerman uit Soest, die op den Soesterweg fietste. Ook op hem oefen de een paard onweerstaanbare aan trekkingskracht uit. De man was er dermate aan toe, dat hij op advies van dr. Insinger per taxi naar zijn woning werd vervoerd. PERSONALIA Met. ingang van 1 September is tot assistente aan de bibliotheek van het geographisch instituut der Rijks-Uni versiteit te Utrecht benoemd mej. M. Th. Westendorp, thans assistente aan de R.K. bibliotheek en leeszaal alhier. Hoofdredacteur-directeur F. W. M. HALEWIJN. Ohcf-redacteur G. A. WILLINGE. Stads- en sportredacteur D. J. Kl.lv Mé, allen te Amersfoort. Redacteur en Kuustverslaggever W. G. VAN iMAANEN, Huls ter Helde. NONCHALANTE KOOPMAN Een koopman deed bij de politie aangifte van diefstal van eenige cou pons stof voor bcerenkleeding te zij nen nadcelo. Het bleek dat hij het kostbare artikel op zijn fiets had laten zitten, toen hij deze voor een café had neergezet waar hij het een en ander wilde gebruiken. WATERPOLO. SPORT RECTIFICATIE In ons blad van Zaterdag zijn de schaakdiagrammen foutief afgedrukt de witte figuren moeten zwart, de zwarte wit zijn. w. Neptunus successen in Nijkerk AMERSFOORTERS WONNEN DEN WISSELBEKER EN TWEE EERSTE PRIJZEN. Aan het waterpolo-lournooi dat Za terdagmiddag te Nijkerk gehouden werd, namen buiten de organiseerende vereeniging Flevo, aldaar deel A.Z.C, Neptunus met 2 ploegen, A.Z. P.C. met 2 ploegen, Brandenburg" en Nep tunus Barneveld. Er werd gespeeld in 2 afdeelingen. In de eerste afdeeling waren inge deeld Flevo A, A.Z.C. Neptunus A, A.Z. P.C. A en Brandenburg; in de tweede afdeeling Flevo B, A.Z.C. Nep tunus B, A.Z, P.C. B en Neptunus (Barneveld). De loting voor afd. A had tot resul taat. dat eerst gespeeld werd de wed strijd Flevo AA.Z.C. Neptunus A. In een weinig aanlokkelijke water temperatuur gingen beide ploegen te water en ondanks de koude ontspon zich een aardig gelijkopgaande strijd, welke eindigde in een gelijk spel 22. De beslissing moest hier vallen door strafworpen. Flevo mocht deze wor pen het eerst nemen en Thyband plaat ste 3 van de 5 strafworpen in het doel. Daarna kwam de beurt aan Neptu nus. G. v. Houdt, die de strafworpen nam plaatste er 4 in het doel, waar door A.Z.C. Neptunus in de finale kwam. Vervolgens werd gespeeld Flevo B tegen Neptunus (Barneveld), welke ontmoeting met 41 door Flevo werd burg werd door Brandenburg gewon nen met 31. Onder de doelpunten tegen A.Z. P. C. gescoord waren twee fraaie boogballen, welke keeper Weijschedé le machtig bleken. De wedstrijd A.Z. P.C. BA.Z.C. Neptunus B eindigde met een 31 overwinning voor A.Z.C. Neptunus B. Toen de verliezersronden gespeeld moesten worden, trokken zich beide ploegen van A.Z. P.C. en de ploeg van Neptunus (Barneveld) terug, ver moedelijk bevreesd ten tweede male kennis te moeten maken met het kou de, natte element. In de finale van afd. A moest A.Z.C. Neptunus den strijd aanbinden tegen Brandenburg. Tegen de verwachting in won A.Z.C. Neptunus A dezen wed strijd volkomen verdiend met 50. Nadat Neptunus reeds spoedig een 20 voorsprong had veroverd zakte het spel van Brandenburg ineen en kon Neptunus op regelmatige wijze den voorsprong vergrooten, hiermede beslag' leggende op den eersten prijs in deze afdeeling en tevens voor een jaar op den wisselbeker, welken thans voor de eerste maal werd verspeeld. In de finale van afdeeling B speelde A.Z.C. Neptunus B tegen Flevo B. Ook deze wedstrijd eindigde in een over winning van de A.Z.C. Neptunus. Flevo B werd n.l. met 10 geslagen! waardoor ook in afdeeling B de A.Z.C, Neptunus den eersten prijs bemachtig de. Aan het einde van het tournooi reikte de voorzitter van Flevo met een toepasselijk woord de prijzen uit. Na afloop traden de ,,Veluwsche Dansers en Danseressen" op. Het tal rijk publiek gaf door herhaaldelijk ap plaus te kennen hoezeer hun bezoek op prijs werd gesteld. Het was ruim elf uur eer de laatste bezoeker huis waarts keerde. Gemotoriseerde infanterie rondom Smolensk. tanks bij aanvallen in het strijdgebied (FrommeHoffmann VOETBAL. OVERSCHRIJVINGEN Den speler F. B. Gerardts is over schrijving verleend van V.U.C. den Haag naar Quick (A.) De speler C. Heilijgers heeft over schrijving aangevraagd van Amsvorde naar Quick ((A.). ATHLETIEK. JUBILEUM-WEDSTRIJDEN Zaterdagmiddag werden te Utrecht atletiekwedstrijden gehouden ter ge legenheid van het 12%-jarig jubileum van de Utrechtsche Spoorweg-sport- vereeniging „Blauw-Zwart". Dè weersomstandigheden waren uit stekend en een groote schare sportlief hebbers was naar de sintelbaan Maar- schalkerweerd gekomen om van goede sport te genieten. Vooral werd het eerste elftal van Blauw-Zwart gehuldigd in verband met het in de afgeloopen competie be haalde kampioenschap. De heer Bode- meijer, chef van den Algemeenen Dienst der Nederlandsche Spoorwegen en de heer Welle, voorzitter van den N.W.B.-afd. Utrecht, spraken het kampioenselftal in hartelijke bewoor dingen toe. Daarna defileerden de deel nemende vereenigingen voor Blauw- Zwart. De wedstrijden hadden een zeer spor tief verloop en verscheidene goede resultaten werden behaald. Van Amersfoortsche zijde namen deel de „Spoorvogels", ,,Wit-Rood" en eenige atlileten van A.A.V, Onze stad- genooten hebben zich echter niet kun nen onderscheiden. Ter verontschuldiging diene, dat on der de deelnemers zich verscheidene athleten van naam bevonden en dat er onder onze stadgenoten waren, die nog weinig gelegenheid tot intensieve trai ning hebben gehad. Volledigheidshalve la (en wij hieron der de voornaamste uitslagen volgen: 100 M. hardloopen, Dames C-klassers N.A.U. en niet N.A.U.-le- den: 1. F. Beekes, Fraternilas 13.0 sec., 2 en 3 A. C. Makker, Kampong en J. Kormelink, Fraternitas 14.1 sec. Hoogspringen, Heeren A. en B-klassers N.A.U.1. H. Truyers, Hel las 1.45 m., 2. G. M. v. Iperen, Hellas 1.45 m., 3. J. R. v, d. Velde, Hellas 1.40 m. 100 M. hardloopen, Heeren A- en B-klassers N.A.U.1. G. M. v. Ipe- •en, Hellas 12.1 sec., 2. J. R. v. d. Vel de, Hellas 12.1 sec., 3. H. Truyers, Hel las, 12.S sec. 100 M. hardloopen, Dames A- en B-klassers N.A.U.: 1. J. Schrijver, Athleta, 13.9 sec., 2. G. v. d. Meyden, Blauw-Zwart 14.1 sec., 3. M. Silber- berg, Athleta 14.5 sec. Hoogspringen, Dames A- en B-klassers N.A.U.: 1. J. Schrijver, Ath leta 1.40 m., 2. H. v. Nieuwpoort, Ath leta 1.35 m., 3. B. Palm, Athleta 1.30 m. 100 M. hardloopen, Heeren C- klassers N.A.U. cn met N.A.U.-iedcn -L. C. G. v. Baaien, Hellas 12.1 sec.; 2. J. v, d. Horst, Fit 12.2 sec., 3. B. Nieuwenhuizen, Fraternitas 12.o sec. Kogelstooten, Dames, C-klas- sers N.A.U. en met N.A.U. leden; 1. T. Brouwer, Fraternitas 8.35 m., 2. N. Ga bel R.D.Z. 8.27 in., 3. M. Silberberg, Athleta 8.22 m. Verspringen, Heeren C-klas sers N.A.U. en niet N.A.U. leden: 1. J. Goedee, Sport Ver. 6.18 m., 2 en 3 J. Moorselaar, Hellas en J. de Goede, Saestum 5.90 m. Kogelstooten, Hoeren A. en B.- klassers N.A.U. leden: 1. G. M. v. Ips- ren, Hellas 8.67 m., 2. J. R. v. d. Velde, Hellas 8.45 m., 3. H. Trugers, Hellas 7.32 m. Speerwerpen: Dames A- en B- klassers N.A.U. leden: 1. G. v. d. Mey den, Blauw-Zwart 27.78 m., J. Schrij ver, Athleta 23.34 m., 3. M. Silber berg, Athleta 20.37 m. Verspringen, Dames C-klas sers, N.A.U. en niet N.A.U. leden: 1. A. C. Makker, Kampong, 4.85 m., 2. J. Kormelink, Fraternitas 4.66 m., 3. T. Linschoten, Athleta, 4.48 m. Discuswerpen, Jongens 1. K. H. v. d. Hoeven, Hellas 38.90 m., 2. H. Moorselaar, Hellas 23.14 m., 3. P. Mackaag, D.O.S. 24 m. Na afloop reikte de voorzitter van Blauw-Zwart, de heer G. J. C. Velthuis, met een toepasselijk woord de prijzen uit. u-aru ten AnieM-^o-ü-'itsA, KERKNIEUWS Roomsch Katholieke kerk 15 Augustus herdenkt pater F. Berg man O.P. te Utrecht den dag, waarop hij voor 40 jaar tot priester gewijd werd E. Weiman van de Sint Joseph Pa- iochie te Utrecht en pastoor F. van I tcuwen te luisent vieren 15 Au tus hun zilveren priesterfeest. Jut 11 Cl i Ds. J. Stoottroep bij een gevecht op korten afstand. Doelbewust wordt de handgranaat door den gestaaiden arm van den stoottroepsoldaat krach tig weggeworpen. (Hoffmann.) Ds. J. Bolman, emeritus-predikant der gereformeerde kerk te Schettens, thans wonende te Soest, herdenkt op 25 Augustus a.s. den dag dat hij voor veertig jaar te Oostwolde (Oldambt) het predikambt aanvaardde. Nadien stond hij te Schettens, waar hem 1 Ju ni 1937 eervol emeritaat verleend werd. MARKTBERICHTEN Visehmarkt IJmutden 11 Aug. Tarbot 15.10—f4.60: tong 15.30 f3 (per kg.). Zetschol 1114; kleine schol le soort f 100—f90; kleine schol 2e soort 184—152: pufschol le soort f 52— 133.50; pulschol 2e soort 131—f13.50; pie terman f90r85; poontjes f 401 35; groo te roode poon 1136f123; middel roode poon 1116fill: kleine roode poon le soort 1112f 100: kleine roode poon 2e soort 170 f41; kleine makreel 173; horsmakreel 139 123. wijting 166f49; groote schar 40- 129; kleine schar 124—118: pufschar f 17.50 19; groote bot 188f66; kleine bot f4li 124 (alles per 50 kg Kabeljauw 124 115; rog 146131 (per 20 stuks). in het geweer tegen de Sovjet-Unie NOORDSCHE LANDEN ORIëN- TEEREN ZICH NAAR VASTELAND VAN EUROPA Een V.P.B. correspondent schrijft uit Stockholm: Het conflict tusschen Duitschland en de Sowjet-Unie is m de kern der zaak een conflict tusschen twee wereldbeschouwingen, dat wil zeggen: tusschen het nationaal-socia- lisme en het communisme. Toen de strijd eenmaal was uitgebroken, wer den niet alleen de hierbij door hun geo grafische ligging onmiddellijk betrok ken landen, zooals Roemenië, Honga rije en Finland, maar ook staten, die buiten den strijd wenschten te blijven, genoodzaakt, kleur le bekennen. In dit verband is het van bijzonder belang op te merken hoe de Scandinavische lan den zich daartegenover gedroegen. Van Finland uit heeft zich de wijzi ging van de algemeene stemming over liet geheele Noorden voltrokken. In Helsinki had men ai spoedig na den vrede van 13 Maart 1940 kennis ge maakt met allerlei nieuwe eischen uit Moskou. De communistische agitatie drong van uit het afgestane Wiborg en het pachtgebied Hankö al meer en meer het vrij gebleven gebied binnen. Ook voelde men zich eenigszins be dreigd door het officieele bezoek het welk Molotoff te Berlijn had afgelegd en in Finsche regeeringskringen hield men met eventueele minder aangena me verrassingen rekening. Het Finsche volk was op zijn hoede en bereidde zich in alle stilte opnieuw voor op een mi litair conflict met den voormaligen vijand. Niet alleen in Finland, maar evenzeer in Zweden achtte men een breuk tusschen Moskou en Berlijn niet slechts mogelijk, maar zelfs waarschijn lijk; en men besefte, aat het dan tot rn zeer ernstig treffen zou komen! Ket communistische gevaar. Men voekle zich meer bedreigd door een uitbreiding van het communisme onder leiding van Moskou, dan door een versterking van het nationaal-so- cialisme onder den invloed van Berlijn. Voor de overgroote meerderheid der Scandinaviërs is liet nationalisme trouwens geen gevaar meer. daar men heeft ingezien, dat Duitschland van zijn wereldbeschouwing geen exportar tikel maakt. De Duitsche overheid past dus in haar politiek beleid niet dezelf de methoden toe als de Russische, waarbij het brute geweld den doorslag geeft. Nog midden Mei kon men een heftige perspolemiek volgen tusschen Stockholm en Helsinki. Daarbij keer den zich zelfs conservatieve organen als „Svenska Dagbladet" tegen de kranten te Helsinki, die gelijk bijvoor beeld het met Mannerheim in nauwe relatie staande „Hufvudstudsbladet" - voorzichtig op het nader komende on weer wezen. Doch reeds midden Juni bestond er zoowel in Zweden als in Finland nog slechts één zienswijze: bij een aanval van Sowjet-Russische zijde was elke bondgenoot welkom! De economische zijde. Hierbij mogen ook de economische vraagstukken niet over het hoofd worden gezien. Finland, Zweden cn De nemarken hebben in den loop der laat ste maanden hun handelsrelaties al moer en meer onder elkander, over Duitschland en het onder Duitsche controle staande deel van Europa ver deeld. Als voorbeeld noemen wij het door Duitschland bezette Denemarken. In 1939 vormde zyn handel met de An gelsaksische landen 46% van den to talen omvang, terwijl die met Duitsch land er slechts met. 24% bij betrokken was. Op het oogenblik is Duitschland bij den Deenschen in- en uitvoer be trokken met 80%! Verder onderhou den nog slechts Zweden, Finland en Noorwegen en in belangrijk min dere mate Italië, Nederland, België en Zwitserland handelsbetrekkingen met Denemarken. Hetzelfde kan ook ongeveer worden gezegd van Noorwegen en Zweden. De ze wijziging in commercieel opzicht in de onderlinge verhouding is ook van politieleen invloed gebleken. Deze toestand zal wel minstens tot aan het einde van den oorlog tusschen Duitschland en de Sowjet-Unie blijven voortbestaan. Men kan echter zonder vrees voor overdrijving vei'onderstel- len, dat deze tijdens den oorlog tot ::.La.nd gekomen toenadering tusschen Duitschland en Scandinavië ook na af- loop van den oorlog zal blijven voort bestaan. 11 Augustus. Het kleine menschje van mijn kennissen is de vorige week 5 jaar geworden en onder de vele cadeautjes, die het op dien dag heeft ontvangen was ook een ganzenbord. Daarmee hebben wij gisteren, die* regenachtigen Zondag, gespeeld. „Nu moet. U goed opletten", zei het kleine menschje tegen mij „want het is een héél moeilijk spel: Je kunt in de doolhof terecht komen, maar ook in de put en dan moet je wachten tot een ander je er uit haalt. En als je op een gans komt, moet. je goed kijken, waarheen hij wijst. Kijkt hij vooruit, kwak-kwak zegt dan het gansje en je mag zooveel naar voren gaan als je oogen hebt gegooid met de dobbel steen. Kijkt hij naar de andere kant, kwak-kwak zegt het gansje en dan moet je terug." Ik weet. niet, of ik dat allemaal wel onthouden kan antwoord ik, het lijkt mij niet erg gemakkelijk. ,ilk zal U wel helpen!", zegt het ldeine menschje vertroostend. Dan gaan we met ons vieren aan het spelen en het kleine menschje is na eenigen tijd in de herberg aangeland. Zij moet, zooals de spelregels het. uit drukken, het gelag betalen en haar beurt éénmaal voorbij laten gaan. Maar vader zegt: „Wie in de herberg is, moet iets gebruiken" en het kleine menschje krijgt een extra-glaasje li monade. Zóó wil het nog wel eens weer in de herberg terechtkomen. Het spel is het kleine menschje niet gunstig gezind. Want korten tijd later zit het in den put. Maar daar haalt moeder haar dade lijk uit. Moeder had eigenlijk zes ge gooid, maar zij heeft ongemerkt den steen gekanteld en nu ligt er een één, op tafel en ja, nu zit moeder in den put! Het. kleine menschje heeft niets van moeders machinaties gezjen, zij weet alleen, dat zij nu verlost is, dat zij uit den put is gehaald. Moeder zal haar in haar leven daar nog wel dik wijls uithalen, maar daar heeft het kleine menschje nu nog geen weet van. Zij is geheel verdiept in het spel. Straks 'als zij het uitjubelt, omdat zij den pot heeft gewonnen, zit moeder nog in den put, niemand heeft haar er uit gehaald. „Heeft U nu wel gezien, hoe moei lijk het is?" zegt het kleine menschje tegen mij. „Kom we spelen nog eens!" We spelen nog eens en nóg eens en dan nog eens weer. „Nu scheiden we uit" roept vader. „Waarom nu al?" vraagt het kleine menschje, „Nu al?" zegt moeder. „Kindje we hebben al een paar uur gespeeld. Meneer krijgt er nu zoo langzamer hand genoeg van!" „Ja?" wendt het kleine menschje zich teleurgesteld tot mij. „Heelemaal nog niet!" antwoord ik. „Ik begin het. nu pas te leeren". „Nog één keer dan, vader?" vraagt het kleine menschje smeekend. „Dat is goed, maar dan nu ook voor 't laatst!" En we spelen nog éénmaal en dan wordt het ganzenbord opgeborgen. Het kleine menschje is opgetogen, „Komt U de volgende Zondag weer spelen?" vleit het. .„Volgenden Zondag gaan we weer wandelen" valt moeder in „als het tenminste mooi weer is." „Dan hoop ik, dat het Zondag weer net zoo lekker regent als van daag" zegt het kleine menschje en zich tot mij wendend: „En U?" En hoe het me aan den eenen kant ook voor de duizenden vacantïegan- gers zou spijten, ik geloof waarachtig, dat ik het met het ldeine menschje mee hoop........ G. 'A. W. AGENDA Sterhuls, Korto Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Zondags en feestdagen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor alle meisjes toegankelijk. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Weljersstraat, Lees- en studiezaal geopend dagel. 1013 u., 14.3020 uur. Ultleenlng dagcl. 1112 en 151930 uur. Zaterdags 14.3019.45 uur. Maandagsmorgena geslo ten. Museum Flebtte, Westsingel lederen werkdag van 1013 en 1316 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek Muurhuizen 9. Geopend aUeen op werkdagen van 1012.30 u. 14.3022.06 uur. Ultleenlng van boeken: 14.30.17.00 en 19.0021.00. Ultleening van kinderboe ken Woensdag en Zaterdag van 14.3017.06 uur. Grand-Tliéatre. Maandag, Dinsdag, Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee dagelijks 2.30 uur. Van 8 t.m. 14 Augustus „Voor Duitschland City-Theater. Maandag, Dinsdag, Woens dag, Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45, 4.6.15 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee dagelijks 2.30 uur. Van 8 t.m. 11 Augustus „Marionetten". Van 12 t.m. 14 Augustus „Hoera, er Is een stamhouder". Rembrandt-Theater. Aanvangstijden als boven. Geen matlnee's. Van 8 t.m. 11 Augustus „Amsterdam bij nacht". Van L2 t.m. 14 Augustus „Bobbio krijgt van leer". Tot eind Augustus GLldehuis Ten toonstelling schilderijen en kunstnijverheid A.K.G. Geopend lederen dag (behalve Maan dag) van 10 tot 5 uur. Zondags van 10.36 tot 5 uur. 29 Augustus Grand Theatre Concert Resident te-orkest voor Duitsche weermacht eu genoodigden. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 11 Aug. 21.15 tot 12 Aug. 6.17 Maan 12 Aug. op 23.18, onder 12.06 u.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3