Goederenverkeer tusschen groote levensruimten MEDELIJDEN Bemaente Leusden H. AMENT Praktijk hervat Nederl. Vakbond van Pensionhouders Verliesposteh-Voorkomend-Systeem I Gevraagd Steno-typiste Kleine Advertenties 6 AMERSFOORTSCHE COURANT MAANDAG 11 AUGUSTUS 1941 HERVORMING VAN INTER NATIONAAL BETALINGSVERKEER. niiifc^hlon/1 Ha kin^ in dit continent kunnen worden U Ultscniana cn uc voortgebracht. Ook het beste gebruik IJL J I van den Europeeschen bodem kan wereiananaei nooit alle grondstoffen voor een bloeiende op de behoeften in vredestijd ingestelde industrie verscnaffen. In de tweede plaats is het onmogelijk in Europa grondstoffen voor de textiel industrie als katoen, jute en hennep en tropische en sub-tropische voedings- en genot-middelen als koffie, thee, ca cao en rijst voort te brengen. En ten slotte kan Europa nooit metalen als koper en nikkel, die hier niet of in on voldoende mate worden aangetroffen missen. Het doel van Duitschland in lezen oorlog is niet zich van de rest der we reld af te sluiten, maar integendeel on afhankelijk van Engeland vrijen toe gang tot de wereld te verkrijgen. Elk land, dat grondstoffen, voeclmgs- en genotsmiddelen wil exporteeren, kan in Duitschland een goeden afnemer vinden. De nieuwe stoffen, die vooral de, Duitsche chemische industrie voortf brengt, zijn voornamelijk stoffen, die voor speciale doeleinden de oude grond stoffen kunnen vervangeji, maar deze niet in alle opzichten evenaren. Wel stelt men zich ook in Duitschland na tuurlijk ten doel de noodzakelijkste be hoeften uit eigen land te kunnen dek ken. De eigen productie van dergelijke stoffen zal echter altijd slechts een deel der totale behoefte, die vooral na den vrede zeer groot zal zijn, kunnen bevredigen. Begrijpelijkerwijze neemt men vooral in Nederland, waar han del en scheepvaart een hooge ^lucht genomen hebben, met de grootst mogelijke belangstelling kennis van Duitschlands houding ten opzichte van den wereldhan del. Zal er na den vrede tusschen de groote levensruimten een le vendig goederenverkeer bestaan? De wereldhandel is voor Neder land een levensbelang en daarom is het interessant een beschou wing van gezaghebbende Duit sche zijde over deze kwestie te lezen en wel van dr. G. von Schnitzler, lid der directie van de I. G. Farbenindustrie. Door den leider van het Duitsche Rijk is herhaaldelijk op den voor grond gesteld, dat voor de ver hooging van den levensstandaard van het Duitsche volk een intensieve, bui- tenlandsche handel noodzakelijk is. Rijksminister Funk merkte in Konings bergen hierover op: ..Duitschland wil zich niet uit den wereldhandel terug trekken, maar slechts maatregelen treffen om in tijden van nood. zooals deze nu bestaan, zijn economische vrij heid te behouden." Niettegenstaande deze duidelijke uit spraken treft men in het buitenland telkens weer de opvatting aan, dat het Groot-Duitsche Rijk zich in de toe komst tot een autarkisch geheel wenscht te ontwikkelen en den buiten- landschen handel van weinig belang acht. Er kan niet genoeg den nadruk op gelegd worden, dat deze opvatting ten eenenmale onjuist is. Autarkisch Europa onmogelijk. In de eerste plaats is de bevolkings dichtheid van Europa te groot dan dat alle benoodigdheden voor deze bevol- Het internationale betalings verkeer. Het staat dus vast, dat Duitschland ten zeerste geïnteresseerd blijft bij den goederenruil met andere landen, maar dit wil niet zeggen, dat men in dit land niet van meening is, dat de oude eco nomische methoden op ingrijpende wij ze hervormd moeten worden. De tij den van de ongeordende goederenuit- vvisseling en van den ouden standaard zijn voorbjj. De multilaterale clearing zal hier voor in de plaats worden gesteld. De ze kan *het economische verkeer tus schen de landen beter van dienst zijn dan dit door het goud mogelijk was. Men zal toch ook in het buitenland moeten toegeven, dat een tegoed in Duitschland met een vaste, van het g-jd onafhankelijke valuta een gemak kelijker verrekening mogelijk maakt dan het voor hooge kosten verzenden van goud. De mogelijkheid om over een tegoed in marken te beschikken zal in continentaal Europa dan ook belangrijker worden dan de mogelijk heid over een tegoed in ponden of dol lars te beschikken. Het goud lieeft zijn rol uitgespeeld; nooit zullen de lan den. die na den oorlog de contingenten zullen leiden, zich weer onder het juk van het gele metaal voegen. Het goud zal dus ais basis voor de Eurojiecsche valuta's van geen bet eekenis meer zijn; of het goud voor zekere doeleinden nog een ondergeschikte rol zal spelen hangt voornamelijk van de Vereenigde Staten, den grootsten goudbezitter dei- wereld, af. Aan het herstel en de verdere ont wikkeling der internationale handels betrekkingen zal de energieke koop man een ruim aandeel kunnen hebben, want Duitschland zal de stelregels, die bij den binnenlandsclien economischen opbouw zoo doeltreffend zijn gebleken, ook op den buitenlandschen handel toe passen. Duitschland wil zijn goederen niet tegen te lage prijzen afstaan, maar het wil anderszijds ook niet zijn leve ranciers benadeelen. Het stelt prijs op duurzame handelsbetrekkingen, waar bij niet de laagste prijs het gestelde ideaal is, maar veeleer het herstel van een rechtvaardigen prüs. Duitschland en de wereldhandel Het doel van de Duitsche economi sche politiek ten opzichte van het bui tenland is de opbouw der internatio nale handelsbetrekkingen volgens nieu we richtlijnen. De nieuwe wereldecono mie zal er anders uitzien dan de oude, maar zag ook de wei-eldeco'nomie van gisteren "er niet anders uit dan die van eergisteren? Het is mogelijk, dat bij een dergelijke herordening bepaalde belangen geschaad worden, maar dit is geen argument tegen de juistheid der nieuwe beginselen op economisch gebied. Duitschland wijst wereldhandel op de oude grondslagen, waarvan de ge breken steeds duidelijker aan het licht traden, van de hand. Het is echter be reid mede te werken aan het herstel van den wereldhandel volgens de nieu we beginselen, daar deze noodzakelijk is voor de verhooging van het Euro- neesche levenspeil. dissertaties en jaarverslagen kunnen door onze machinale zetterij snel en billijk gele verd worden. N.V. Drukkerij Onnes, Snouckaertl. 9 Mooi woord in zijn letterlijke betce- lcenis, doch in zijn toepassing maar al te vaak een pijnlijke en beschamende ervaring voor degene, die het ten deel valt. Beteekent medelijden niet mede lij den met het lijden van den ander, zich é.én voelen met diens leed en liet daar door helpen dragen. Dat is de theorie. Doch in de practijk kreeg het dat onaangename bijsmaakje, wat ons al len "min of meer huiverig maakt het medelijden van anderen deelachtig te worden. Waarom? Omdat medelijden" maar al te vaak een vlag is, die de lading van gevoe lens niet dekt, en het medelijden in den werkelijken zin van het woord vèr te zoeken is. Wanneer het werkelijk medelijden was, wat men voelde, dan was de ver nedering of liet verdriet van liet slachtoffer het onze, dan leden wij ook onder haar verdriet. Echt mede lijden komt^vel voor, dóch zeldzaam. Voor echt medelijden heeft niemand angst te hebben. Het is het zuiver ste en hoogste bewijs van volkomen ge negenheid. en het. beste wat wij te schenken hebber- Alleen, men noemt vaak medelijden, wat we strikt eerlijk niet anders dan beklagenswaard mochten noemen. En beklagenswaard rijn is geen benijdens waardige positie. Degenen die ons waardachten be- -klaagd te worden, zijn veelal van dat zeil genoegzame type menschen, waar van de geheele houding schijnt uit te drukken: „wat ben ik 'blij niet te zijn gelijk deze" (lees deze kwakkel). Zij •beklagen ons liefjes over onze tegen spoed en vragen zóó belangstellend naar bijzonderheden dat wij deze zon der onbeleefd te schijnen, moeilijk wei geren kunnen, hoewel wij ons niet van de gedachte kunnen losmaken, dat die* bijzonderheden hen een zeker niet on aangename prikkel zijn. Het zijn deze belangstellende zielen, die het gave medelijden haar goede reputatie roofden. Toch knn medelijden uit "de zuiverste bron gevloeid nog het voorwerp van haar gevoelens tot een kwelling zijn. Wil medelijden te dragen zijn, dan moet hiertoe ook alle voorwaarden ver vuld zijn. De voornaamste voorwaarde is wel een volkomen harmonie van de zielen, tusschen haar die het medelij- den schenkt, en degene die het ont vangt. Ontbreekt dit dan wordt het medelij den tot een kwelling. Wij zien het zoo dikwijls tusschen ouderen en kinderen, die door het een of ander lichamelijk of geestelijk ge brek lijden. De ouders lijden in dc wer kelijk zuivere zin van het woord mee, willen alles doen om ljft lijden te hel pen dragen. Daardoor leggen zij zoo- zeep den nadruk op dat gebrek, willen heel den weg van het kind effenen, le ven zijn leven en geven het geen gele genheid het tegen leven zelf te ont plooien, en het medelijden wordt, on danks de beste bedoelingen, toch een vloek, inplaats 'van een zegen. Dezelfde triestige verhouding vinden wij ook tegenover anderen: ongenees lijke zieleen, mismaakten, tegenover hen die het stuur van het eigen leven uit de hand glipte. Alleen zij, die zich zuiver in kan stellen op het zieleleven van den an der, alleen zij kan helpen. De anderen doen beter stilletjes terzijde te treden. Gehaakt tussc,henzetsel met bijpassende kant Dit gemakkelijk 'te haken tusschen- zetsel kan worden gebruikt voor kleed jes, voor kussens, voor lingerie en met grof haakgaren ook voor spreien. Wan neer men voor het laatst genoemde doel het tusschenzetsel „wat smal vindt, kan men het heel goed over de dub bele breedte werken, dus in plaats van op een opzetsel van 37 steken, zooals voor het hier aangegeven patroon, op een opzetsel van 74 steken. Wil men een sprei haken, dan staat het heel mooi de banden haakwerk af te wisselen met t banden zoogenaamd Congresgaas, met een rand in witte en gele kruissteken bewerkt. Deze gemakkelijke rand wordt in fi lethaakwerk uitgevoerd, d.w.^. in open en gesloten blokjes. Een open blokje bestaat uit: 1 stokje, 2 lossen, 1 stokje. Voor een rij open blokjes is telkens het laatste stokje van het voorgaande ruitje tevens het eerste, stokje van het volgende ruitje enz. De dichte blokjes bestaan uit 4 stok jes. Van een rij dichte blokjes achter elkaar is telkens het laatste stokje van het voorgaande blokje tevens het eer ste stokje van het volgende blokje. 1 Dicht blokje is dus 4 stokjes, 2 dichte blokjes telkens 7 stokjes, 3 dichte blokjes 10 stokjes, enz. enz. Op een opzetsel van 37 steken haken wij: le toer: 12 open blokjes. 2e toer: idem. 3e toer: 4 open blokjes, 1 dicht, 1 open, 1 dicht, 5 open. 4e toer: 4 open blokjes, 2 dichte, 1 open, 2 diclite, 3 open. 5e toer: 2 open blokjes, 3 dichte, 3 open- Ge toer: 5 open blokjes, 2 dichte, 5 open. 7c toer: 2 open blokjes, 5 dichte, 5 open. 8e toer: 2 open blokjes, 1 dicht, 1 open, 1 dicht, 2 opert, 2 dichte, 3 open. 9e .toer: 4 open blokjes, 1 dicht,- 2 open, 2 dichte, 3 ope'n. 10e toer 4 open blokjes, 2 dichte, 6 open, 11e toer: 5 open blokjes, 1 dicht, 1 open, 1 dicht, 4 open. 12e toer: 12 open blokje».. 13e toer: idem. 14e toer: stokjes- 15e toer: open blokjes. 16e toer: stokjes. Herhalen vanaf den eersten toer. Aan het einde van een toer worden voor het eerste stokje van den volgen den toer 3 lossen gehaakt. Is het eer ste ruitje open, dan nog 2 lossen erbij, gevolgd door een stokje. Bij het overhaken wordt dat vanzelf een vierkant ruitje. Moet er aan het einde van een toer worden uitgesprongen, zooals bij de punten van den kant, dan worden zoo veel lossen bij opgezet als voor de meerdere ruitjes noodig zijn. De kant wordt met een toer vasten omgehaakt Aardig staat het aan de punten eeq kwastje te hechten- GEZEGDEN VAN JAN LIGTHART Lee ren is het wachtwoord der eeuw, leeren en leeren en leerenja, mits niet enkel uit de boeken, mits men bo venal het kind leere te leven, hem gun- ne te leven. Kinderen zijn lieusch dikwijls net vogeltjes. Loop je ze na, dan vliegen ze weg. En blijf je rustig zitten, dan komen ze vlak bij je. Op 't laagst pikken ze da Irruimpjes van je ontbijttafel; Die schuwe vogeltjes! FAMILIEBERICHTEN Met vreugde geven wij ken nis van de geboorte van on zen Zoon, MARCO. D. DE LEEUW. M. G. W. DE LEEUW- MUS. Ufselinenweg E. 17, Slamersveld. Familieberichten, overgeno men uit andere bladen 3EBOREN Wilhelmina Cornelie, d. van len heer en mevr. De Kan- ter-vqn Mühlen, Wassenaar. Marietje, d. van J. H. Kerbusch en H M. L. Ker- busch-Absel, Maastricht. FERLOOFD Rie van Maanen en Kees van Leeuwen, Utrecht. C. P. 3e Bruin en J. W. de Ridder, Rotterdam. Ilona Marko- vits en Arie Stinis, Rotter dam. ONDERTROUWD: u. G. Boekestein en Elisabeth Lengkeek, Den Haag. A. Huisman en Bur. v. d. Gies- sen, Voorburg—Strijen. - GETROUWD: G. J. van Seumeren en H. Stenfert, Utrecht. J.-W. can der Togt en A. E. On- aes, 's-Gravenhage. OVERLEDEN: E. M. Baronesse Kraijenhoff- c. Beuningen, Wassenaar. Antonia Cornelia Koster Oastelijn, 53 jr., Rotterdam. Anna Maria Antonia Dar tels, 60 jaar, Hillegersberg. Anna Kornelia Goris, 85 jaar, Apeldoorn. Wille- brordus Vogelzang, 55 jaar, Gorinchem. ADVERTENTIES Handnaaimachine gevraagd Prijs tot 60.—. Br. No. 9081 bur. van dit blad. Kolenfornuis gevraagd (niet te groot), hooge prijs. Brie ven No. 9077 bur. v. d. blad. LEGGER DER WEGEN Burgemeester en Wethou ders van L e u s d e n bren gen ter openbare kennis, dat het ingevolge de Wegenwet opgemaakte ontwerp voor de legger der wegen met bijbe- hoorende overzichtskaart, op het Gemeentehuis voor een ieder ter inzage is neerge legd vanaf 11 Augustus 1941 tot 15 September 1941, zijn de de dag waarop hun col lege ten Gemeentehuize, des voormiddags ten 10 ure zit ting zal houden voor het brengen van bezwaren of voqt het aanhooren van een toelichting op schriftelijk in gediende bezwaren. Bezwaarschriften kunnen voor genoemden datum schriftelijk worden ingediend bij B. en W. Deze bezwaar schriften worden dan bij het ontwerp mede voor een ieder ter inzage gelegd. Lcusden, 9 Augustus 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. K. H. DE BEAUFORT, Burgemeester. A. F. II. BUINING, Secretaris. Trapnaaimachine gevraagd (liefst inzinkb.), ƒ5.0.tot ƒ110.— Br. onder Nó. 9079 bureau van dit blad. Tandarts Schrijfmachine -of koffer- schrijfmachine gevraagd. Br. No. 9080 bur. v. d. blad. vertel hun over Uw bedrijf, vertel hun ook "over de zorgen, die ge aan Uw pro duct besteedt, over de moeilijkheden die go soms moet overwinnen. Zij stel len dit op hoogen prijs en het maakt de band. die tusschen U cn hen be staat, veel steviger. Het beste bereikt U hen ln den vorm van een wel overwogen campagne ln de dagbladen. Dan toch wordt Uw reclame-bood schap door iedereen gele zen. Heusch. ook ln dezen lijd is courantenreclame niet te vervang i. Gemeente Stoutenburg LEGGER DER WEGEN Burgemeester en Wethou ders van Stoutenburg bren gen ter openbare kennis, dat het ingevolge de Wegenwet opgemaakte'ontwerp voor de legger der wegen met bijbe- hoorende overzichtskaart, op het Gemeentehuis voor een ieder ter inzage is neerge legd vanaf II Augustus 1941 tot 16 September 1941, zijn de de dag waarop hun col lege ten Gemeentehuize, des voormiddags ten 10 ure zit ting zal houden voor het in brengen van bezwaren of voor het aanhooren van een toelichting op schriftelijk in gediende bezwaren. Bezwaarschriften kunnen voor genoemden datum schriftelijk worden ingediend bij B. en W. Deze bezwaar schriften wórden dan bij het ontwerp mede voor een ieder ter inzage gelégd. Stoutenburg, 9 Augustus '41. Burgemeester en Wethouders •oornoemd J. K. H. DE BEAUFORT, Burgemeester. A. F. H. BUINING. Secretaris. DE AFD. AMERSFOORT VAN DEN Het ligt in de bedoeling van de afd. Amersfoort van den Nederlandschen Vakbond van Pensionhouders om as. DONDERDAG 14 AUGUSTUS te 8 uur 's avonds in de Sociëteit „CONCORDIA", Langcstraat 113, een openbare- en ledenvergadering te houden van pensionhouders. Ter sprake zal gebracht worden Gedwongen aansluiting bij den bond. Het nood zakelijke van het wezen van den bond. Onderlinge hulpverleening in verband met het pensïonbedrijf. Voorts zal voor nog niet aangeslotenen gelegenheid bestaan om vragen te stellen. Den nog niet aangeslotenen worden in hun eigen belang aangeraden, zich nog vóór 15 Augustus a.s. bij den bond, afd. Amersfoort aan le slui ten, aangezien na dien datum de financieele faciliteiten komen te vervallen, die - bestaan voor diegene, die zich reeds voor 15 Augustus a.s. bij den bond hebben aange sloten. Wegens de belangrijke mededcelingen worden alle pensionhouders dringend aangeraden deze bijeenkomst te bezoeken. HET BESTUUR. Lib. Isr. echtpaar vraagt inwoning als paying guest in villa of buitenplaats te Amers foort of omgeving. Zitkamer, slaapkamer, gebruik van bad en telefoon. Alleen-inwonend. Geen be roepspension. Brieven onder No. 9091 bur. dezer. BESTAANDE UIT DRIE DIENSTEN In deze tijden is het van belang, Uw debiteuren-administratie vertrouwd te maken met de grondslagen van het V.V.S., opdat toepassing zal kunnen plaatsvinden op elk willekeurig moment. Vraagt ons om nadere uiteenzetting! bekend met boekhouden en moderne talen. Brieven met opgave van referenties, godsdienst en verlangt"", salaris onder No. 9090 bureau van dit blad. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ IvOrPEN EN LOOP VAN SUIKERBIETEN Het rijksbureau voor de Voedselvoorziening ln Oorlogstijd maakt het volgende bekend. In verblind met de op de telers rustende verplichting om de koppen en hot loof van de suikerbleten te verzamelen en er voor zorg te dragen, dat deze koppen en dat loof worden bestemd voor veevoeder, wordt aan alle telers van suikerbleten, dieverwachten geen gelegenheid te zullen hebben de koppen en het loof van de door hen verbouwde suikerbieten op eigen bedrijf te vervoedereu, dan wel to verkoopen, verzocht daarvan voor 15 Augustus aan staande kennis te geven aan de. Landbouw-Crlsls-Organlsatle. tot welke zij als georganiseerde zijn toegelaten, zulks onder vermel ding van de oppervlakte, beteeld met suikerbieten, waarvan de koppen en het loof door de betrokken telers niet zullen kunne» worden vervoederd of verkocht. DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN De secretaris-generaal van het Departement van Landbouw en VlsscherlJ brengt ter kennis van kleinhandelaren ln aardappelen, dat ln de week van 11 tot en met 16 Augustus de met „28 Reserve" en ,.29 Reserve" gemerkte consumentenbonnen op de normale wijze bij den plaatselijken dlstrlbutledlenst kunnen worden Ingeleverd ter verkrijging van toewijzingen. Aangezien de met „30 Reserve" gemerkte bon ls aangewezen voor het koopen van ï]4 Kg. aardappelen, d.l. dus een half rant soen, mogen deze bonnen niet tezamen met andere bonnen op hetzelfde opplakvcl voorkomen. De in de week van 18 tot en met 23 Augustus in te leveren bonnen „29 Reserve" en .30 Reserve" mogen derhalve niet door elkaar op hetzelfde opplakvcl voorkomen. Uiteraard zal bij dc vaststelling der bij Inlevering van met „30 Re serve" gemerkte bonnen uit te reiken toewijzingen het aantal toe te wijzen rantsoenen slechts de helft van het aantal Ingeleverde bonnen bedragen. In verband hiermede dienen de handelaren, voor zoover het bonnen „30 Reserve" betreft, op het ontvangstbewijs als ingeleverd aantal rantsoenen de helft van het aantal ingele verde bonnen te vernielden. Uitsluitend bij vooruitbetaling. „Doelpunten" worden lederen dag op genomen. Éénmaal plaatsen hoogstens 20 woorden ƒ0.55. Ieder woord meer 5 ct. extra Vier achtereenvolgende plaatsingen voor den dubbelen prijs. Bewijsnummers 6 cent. Personeel fevraafd Voor direct gevraagd nette LEERJONGEN Ook genegen boodschap pen te deen. Banketbak kerij De Berg, Utrecht- scheweg 83. 243 Gevraagd nette LEERLING liefst ^enigszins met het bekend, niet ben. de 16 jaar, per 25 Aug. Eanketbakkerlj R. Knop- per. Soesterweg 156, tel. 5702. 267 HH. KAPPERS Gevraagd le of 2e BEDIENDE goed kunnende haarsnij den en scheren bij J. A. Wlerema, Torenstraat 8, t. 263 Gevraagd halfwas ELECTRICIEN Brieven onder no. 9055 bur. dezer. 235 Eenige ronde kacheltjes gevr. (voor inricht.), liefst Sala manders. Ook afz. Br. onder Gevraagd .JONGEN die ln vacantle 2030 Aug. met ht werk wat wil bijverdienen. Br. on der no. 9062 bur. dezer. 257 NET MEISJE gevraagd van 8.30-12.30 uur. Maandag en Zater dag 8.305 uur, Zondags vrij. Aanmelden na 7 uur Zwaanstraat 4. 250 JONGEN gevraagd van 's morgens 7.30 tot 1 uur. Van Mun- ster's Melkhandel, Oude No. 9078 bur, van dit blad. Soesterweg 213. Gevraagd flinke BAKKERSKNECHT 25 Jaar. ongehuwd. v< Düsseldorf. Br. met w langd salaris No. bur. dezer. 276 DAGMEISJE gevraagd van 8—5, bene den de 18 jaar." Leusder- weg 268. 27S Direct gevraagd net MEISJE 't liefst van buiten, voor dag .en nacht, leeftijd ongev. 20 J. P.G. Huise lijk verkeer. Hobbema- straat 9. 306 Wordt gevraagd voor di rect flink DAGMEISJE goed met kinderen "kun nende omgaan, van 6. Aanm. 's avonds na 8 uur Rubensstraat 89. 283 •JONGEDAME voor lichte kantoorwerk zaamheden. Spoedige In diensttreding. - Brieven met opgave van school opleiding aan Huygc-n Wessel N.V.. Amersfoort. 299 MEUBELMAKER gevraagd, Br. met opgave van geschooldheid No. 9087 bur. v. d: blad FLINKE STRIJKSTER jevraagd van 's morgens 8 tot 6.30 uur. - Aanm. Nachtegaalstraat 28, Wasscherlj Vlal. 302 Flink net MEISJE gevraagd van 84 uur of •oor de morgenuren. Rubensstr. 21. Voor terstond gevraagd m. of vr. KANTOORBEDIENDE voor de afdeellng „Boek houding". - Vercischten: diploma H.B.S. of M.U. L.O. Bezit diploma Boek houden, benever: eenige kantoorroutine, strekken tot aanbeveling; ouder dom 17—19 jaar. Brieven onder No. 9092 bur. van dit blad. 309 NET MEISJE gevraagd bij dam 2 alleen tegen 1 September, zelf standig kunnende koken en werken. P.G.. v.g.g.v. Aanmelden mevr. de Klerk, van Houtenlaan 3. 305 LOOPJONGEN gevraagd. Drogisterij Wijk cn Co., Arnhem- schestraat 5. 307 Gevraagd per 1 Sept. nette R.K. DIENSTBODE v dag of dag en n. Br. onder no. 9074 bur, de zer. 285 Personeel aangeboden Beschaafd meisje, P.G., g. k. k. zoekt NOODHULP- BBTREKKING zer. 234 Geroutineerd STENO-TYPISTE biedt zich aan voor di rect. v. g. g. v. Br! onder no. 9060 bur. dezer. 252 Te Huur gevraagd Te huur gevr. klein vrij- of ben. HUISJE Liefst centr. A'foort. Br 300onder no. 9061 bur. dezer Jong echtpaar z. kinde ren zoekt BOVENHUIS of ongemeub. kamer met gebruik van keuken. Br. onder no. 9058 bur. rle- 244 zei Gezocht door net per soon PENSION Liefst ccntr. Ultv. br. m. prijsopgave en gezlnsgr. onder no. 9056 bur. de zer. 241 Jong echtpaar zonder kinderen vraagt gem. of gestoff. KAMERS m. vrije keuken te huur. Br. onder 110. 9066 bur. dezer. 266 Wegens teleurstelling, 'WONING of gedeelte daarvan met vrije keuken, te huur ge vraagd. cioor Jong echt paar. Br. onder no. 9065 bur. dezer. 265 Dame met dochtertje zoekt voor direct ZIT- EN SLAAPKAMER met gebruik van keuken. Brieven onder no. 9088 bur. dezer. 303 Gevraagd net BOVENHUIS of 2 kamers met vxije keuken plm. 7.per week te Amersfoort of omgeving Brieven onder no. 9089 bur dezer. ïe Huur aangeboden RUIM PAKHUIS te huur. Krommestr. 60, ook geschikt voor fabriek of werkplaats tegen bil lijken pnjs. Bevr. Lange- straat 25. 260 WONING RUIL Te huur aangeboden ln het Socsterkwarti* mo derne woning te ruilen met huis Leusderkwar- tier. Huur 5.25 p. week. Brieven No. 9068 bur. de- 275 zer. Te Koop gevraagd Te koop gevraagd een ln goeden staat zijnd 2 PITS-GASCOMFOOK (liefst groen). Br. met prijsopg. onder no. 9075 bur. dezer. 287 Te koop gevraagd Win kler Prins ENCYCLOPEDIE Brieven met opgaaf van het nummer van dc ,uit- gave onder 110. 9072 bur. dezer. 279 Te koop gevraagd oude GRAMOFOONPLATEN in elk kwantum. ..Radio Koning". Arnli straat 27. 436 MICROSCOOP en instrumentarium te koop gevraagd. Br. met prijs enz., aan Valdez- straat 13a, Leiden. Tel. SCHRIJFMACHINE Wie heeft een gebruikte schrijfmachine te koop? Br. aan Joh. Kabel, Pias- weg 43. Soest. Tel. 2237. 261 MEUBELMAKERS WERKBANK te koop gevraagd. Br. no. 9086 bur. v. d. blad. 297 Te Koop aangeboden Te koop KOLENFORNUIS en luxe Salamander ka chel. Te bevragen Suma- trastraat 26. 239 Te koop IÏEERENFIETS damesfiets, transport fiets en 2e hands bin nen- en buitenbanden. J. Steenwijk, Burgerbuurt 18. 232 Te koop pracht CRAPEATJSTEL met salontafel. eiken buffetten, kl. en gr. lin nenkasten, 1 pers. bed- stellen, ledikanten, enz. enz. In- en verkoop -Kat- hagens ineubelwlukel. Kromraestrant 59 240 AXMINSTERKLEED ƒ22.50, 2 stel handweef- overgordijnen 8. Zeld zaam mooi beige Axmln- ster, 2 b(jkleedjes. als nieuw 60.-, 2 traploo- pers 5. Trompstr. 77. 267 Te koop van particulier BUREAU BLADMAT 1.40 x 0:7 M., 4 laden 0.40 x 0.6 R.. 1 kastje" 0 4x0-50 L. Brieven No 9070 bur. dezer. 274 Te koop 1 stel SCHUIFDEUREN samen breed 2.33 bij 3.06 Meter hoog, met kleine deur er In. 1 Stuk schuif deur 2.65 bij 2.60 Meter, ook met kleine deur. Compleet met hang- en sluitwerk. Alles solide. Hertzlnger en Schimmel, Kapelweg 12. 271 Aangeboden 20 STUDIEBOEKEN 2e kl. H.B.S.alles ln goeden staat, cursus 1941 -1942, samen ƒ20.Br. onder no. 9076 bur. de- 288 Bij S. Klein nog te koop een ln goeden staat ver- keerend HUISORGEL tegen elk aann. bod. Scherbierstr. 10 en 15. 301 Lessen MODERNE DANSEN Privé lessen dagelijks, elk gewenscht uur. - Dans school Joh. S n ij d e r s. Korte Gracht; 20, Tele foon 5083. 883 Diversen VULCANISEEREN Rijwiel-, carrier- en mo torbanden worden, hot best gevulcaniseerd bij D. W. de Koek, Vulcan 1- seerlnvichtlng, Arnh.weg 43, Tel. 4965. 236 Een 2e hands RIJWIEL ls goed, maar Uw oude rijwiel 2 x lakken en ble zen voor 3.50 is beter; verdere reparaties billijke prijs. P. Bredauw, Muur- hulzen 44. 289 In Amersfoort blijkt tel kens weer de radiovak man: van der Veer! RADIOBEURS Havik 30. Tel. 3891 141 II.H. WINKELIERS Papiergross, „de Havik" levert Uuit voorraad stadsanslchten (groote sortoering) stadsanslch ten op aanmaak. Fanta- siekaarten. Landkaarten van Europa en Rusland, verduisteringspapier. Aanbevelend J. G. ter Weel. Tel. 5604. 262 WEREI.DGIDS 80 ets. bevat kaarten, landen v. Europa. Werelddeelen, overzeesche gebieden plus uitgebreide toelichting. Boekh. de Wellle, Arnh. weg 5. tel. 3464 23 De eigen" winkel PALTHE Utr.straat 47, tel. 5826 ls 11 Augustus weer ge opend en verwacht U gaarne voor verven en stoomen van Uw klee ding. 231 IEDER, DIE SCHAAKT, kan zich opgeven voor het Vacantie-avond-tour- nool van de Schaak ver - eenlglng „Amersfoort" bij W. J. van Lee, Regen- tesselaan 37. Fraaie prij zen. Inleggeld 1. 227 ZAGEN SCHERPEN gereedschap sl(]pen bij J. Schaap Pz., Muur hulzen 177. Spanzaag 30- 40 ct., handzaag 25-35 .ct. 264 P A S F O T O'S De Smalen, Kortegracht 6. Tel. 3536 NETTE WEDUWE zoekt omgang met cenv, alleenstaande Juffr. of wed., leeft. 5560 jaar. Br. onder no. 9057 bur. dezer. 242 Het goedkoopste meest bekende adres voor AMEUBLEMENTEN buffetten, kasten, boe ken en antiek ls S. Klein. Koopt hele en gedeelte lijke inboedels tegen de hoogste waarde. Scher- bierstraat 10 en 15, tel, 3893. 237 LAAT UW FILMS enz. vakkundig behan delen. De Smalen, Kor tegracht 6. UW CORSET gekocht Plantsoen-W. 11 Buikbanden, Elastieken kousen, ook op advies van H.H. Doktoren. Cor- setten-reparatles zeer blliyk. Vakkundigs be diening. Wilt U teleurstelling voorkomen, laat dan Uw TASFOTO voor het persoonsbewijs vervaardigen bij Fa. A. J. Fortgens. Langestr. 106a, Tel. 6719. 872 Sinds Zaterdagavond missen wij ons kleine ZWARTE POESJE Tegen belooning terug te bezorgen. J. -v. Laar, Kruidenier, Hobbema- slraat 25. 308 Met een DOELPUNT slaagt U

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 6