Wijnen Voor Amersfoort biedt gevel steen aan Vergadering van Pensionhouders De Groenten- en Fruitprijzen Uit honderd wenken Bekendmaking AKKER TJES AMERSFOORTSCHE COURANT VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1941 S Voor Warmenhuizen en Harenkarspel als dank voor gastvrijheid gedurende evacuatie In tal van gemeenten in Hollands Noorderkwartier hebben onze dankba re stadgenooten door aanbieding van blijvende geschenken uiting gegeven aan hun dankbaarheid voor de in de Meidagen van 1940 genoten gastvrij heid. Zoo kreeg Alkmaar z*n glasraam in het stadhuis. Bergen cm monu mentale bank in de kom van het. dorp en vele andere gemeenten een tegel tableau of gevelsteen. In Warmenhuizen en Harenkarspel waren in die dagen van evacuatie een kleine 4000 Amevsf'onrters onderge bracht; een uit twaalf personen be staande deputatie kwam heden naar deze plaatsjes, om oen gevelsteen aan te bieden, die in bet raadhuis van Warmenhuizen en Harenkarspel zijn ingemetseld. De heer C. van Zweeden maakte zich in de raadszaal van Warmenhui zen, waar genoodigden er. gemeente bestuur aanwezig waren, de tolk van 'de bijna 4.000 bewoners van Bloemen- 'dal-, Teut- en Coninckstraatkwartier, !die vorig jaar hier in deze tuinders- en landbouwêrsstreek zooveel gastvrij heid, hartelijkheid en naastenliefde [ondervonden hadden. Hu herinnerde aan de wederwaardigheden, die de [Amersfoorters hadden ondervonden en (bracht, dank aan het gemeentebestuur 'en de bevolking van Warmenhuizen [voor het vele werk, in die dagen ver zet en voor de gastvrije ontvangst. Als blijvend blijk van dankbaarheid bood spr. een fraaien geve'steen in terra cotta aan van den Amersfoortschen ceramist. W. Stuurman, voorstellende 'de koppelpoort, met de wapens van Amersfoort en Warmenhuizen, met de woorden „Evacuatie Mei 1940 dank baar Amersfoort". Door den oudsten inwoner van War menhuizen, den 88-,jarigen Maarten Mosch, werd de gevelsteen onthuld, waarna de burgemeester van Warmen huizen H. Nolet met een woord van dank den steen namens het gemeente- afd. amersfoort sluit zich aan bij ned. vakverbond te den Haag De afd. Amersfoort van den Ned. Vakbond van Pensionhouders had gis teravond in de sociëteit „Concordia" aan de Langestraat een openbare ver gadering belegd van pensionhouders. Behandeld werd de gedwongen aanslui ting bij den bond. te Dnn Haag, die, zooals de voorzitter, de heer A. de Haaij in zijn openingswoord uiteenzet te, alléén erkend wordt. Slechts door zich achter het be stuur te scharen en zich bij de N.V.P. aan te sluiten is verbetering in het pensionbedrijf te verkrijgen. Aan iede- ren pensionhouder zal binnenkort de plicht worden opgelegd om georgani seerd te zijn. Wie zich nog 15 Augus tus als lid opgeeft, zal kunnen volstaan met het storten van de contributie voor het 4de kwartaal; voor hen. die zich na dien datum opgeven, vervallen deze financieele faciliteiten; zij zullen de volle contributie moeten voldoen. De penningmeester den heer v. d. Held gaf nog een verdere uiteenzetting van de voordeelen, welke een lid van hel N.V.P.dat hij de Amersfoortsche af- deeling staat ingeschreven zal genie ten. Na de vragen, welke te'- vergadering gesteld worden en welke door don heel de Haaij werden beantwoord, werd met algemecne stemmen besloten de afd. Amersfoort te doen toetreden tot. den Ned. Vakbond van Pensionhouders te Den Haag. Er bestaat' gelegenheid om zich als nog als lid t.e laten inschrijven, bij den heer de Haaij, Borneoplein 10. Nadat er nog een commissaris in het bestuur was gekozen en het secreta riaat overgegaan was op den penning meester, den heer C. v. d. Held. Borge- siuslaan 13. werd de zeer geslaagde vergadering gesloten. Hoofdredacteur-directeur F. W. ML HALEWIJN. Chef-redacteur G. A. WILLING E. Stads- en sportredacteur D J. KEKKé, allen te Amersfoort. Redacteur en Kunstverslaggever w. g. VAN .MAAN'EN, Huls ter Helde. bestuur aanvaardde. Spr. zeide slechts aangename herinneringen te bewaren van de evacuatie, toen de bevolking van zijn beide gemeenten tijdelijk met bijna SO pCt. vermeerderd was. Wat aanvankelyk onmogelijk scheen, werd door aller medewerking mogelijk en het doet spr. genoegen, dat de Amersfoor- ters bij de inwoners van zijn gemeen ten zooveel gastvrijheid en hartelijk heid hadden ondervonden. De betecke- nis van het. woord Koppelpoort weet spr. niet, doch spr. hoopt, dat deze poort, die op den gevelsteen de wapens van beide gemeenten aan elkaar kop pelt, tot. in lengte van jaren het teeken mag zijn, dat beide gemeenten samen bindt. Des middags ging het gezelschap or> primitieve maar toch handige manier- naar Dirksliorn waar in den voorgevel van het raadhuis een gelijke steen was aangebracht die door mevrouw Vos werd onthuld en waar ook de noodige hartelijke woorden werden gesproken. Luchtvaartkamp der W.A. in de centrale kaderschool te amersfoort De Persdienst van de N.S.B. meldt: Van Maandag 25 tot en met Zaterdag 30 Augustus zal in de Centrale Kader school der W. A. te Amersfoort een Iuchtvaartkampweek worden gehouden voor de leden der luchtvaart-W. A., bij afkorting genoemd Luwa. Het kamp wordt Maandag a.s. te 19 uur geopend door den commandant der Luwa, heer banleider W. Wijnkamp. Dit luchtvaartkamp is in de eerste plaats bedoeld als propaganda voor de luchtvaart, gedacht op nationaal-socia listischen grondslag. Het kamp, dat deels gewijd zal zijn aan excercitie, zang en morschen staat echter voorna melijk in het teeken van de vorming der Luwalcden, die onder leiding staat van opperhopman ir. De Veer. Het zal tevens worden benut om de verspreid in den lande wonende Luwalcden, die den schriflel ijken cursus dor Luwa volgden, de gelegenheid te bieden zich door er varen instructeurs nader te doen onder richten. Het kampprogramma bevat, behalve de gebruikelijke disciplinaire dagindee- ling, luchtvaarttheorie, practische les sen met vliegtuigmotoren en de kunst van seinen en opnemen. De bekende K.L.M.-vlieger Scholle zal zijn vliegerervaringen vertellen en tnoj. Hilde Bongertman van haar arbeid als „stewavdesse". Voorts zal de heer Hagelen van de Nederl. Vereen iging voor luchtvaart spreken over liet onderwerp, „Waarom moet de Nederlandsche luchtvaart on der natiónaal-socialistische leiding wor. den gesteld?" WAARSCHUWING Herhaaldelijk hebben wij in ons blad melding gemaakt van bekeuringen wel ke zijn opgelegd aan menschen die de verkeersregels overtraden, of aan per sonen wier woningen onvoldoende wa ren verduisterd. Nu er gisteren weer 20 wielrijders zijn bekeurd, omdat zij in verboden richting fietsten, hun arm niet uitstaken bij het veranderen van rich ting, geen voorrang verleenden enz., en aan 6 menschen een bon werd uitge reikt. wegens licht,uitstraling uit hun huizen, meenen wij goed te doen, nog maals ernstig tegen deze vergrijpen, die toch zoo gemakkelijk zijn te voorkomen, te waarschuwen. De politie kent geen pardon, en gaat onmiddellijk tol verba liseeren over. In het eigen belang leve men de verkeersregels en verduiste ringsmaatregelen dus stipt na. RECHTSZAKEN EEN MISHANDELDE, DIE „WATERTANDDE" Het was op 8 Juli j.l., dat de lande lijke rust van het dorpje Scherpenzeel wreed verstoord werd, doordat enkele jongelui ruzie kregen. Er vielen rake klappen en het gevolg was, dat de 20-jarige bakkersknecht J. S. uit Scherpenzeel, thans te Amers foort, Woensdag in het verdachten bankje voor den Politierechter te Zut- phen moest verschijnen. Hem was ten laste gelegd, dat hij D. V. tegen het hoofd geslagen had. De verdachte ontkende echter ten stelligste, dat hij V. mishandeld zou hebben. De Politierechter, Mr. v. d. Giesen.las uit de stukken voor, dat. E., die nu als verdachte terecht stond, V. beetgepakt en door elkander gerammeld zou heb ben. V. was daarop beginnen te „grie nen". „Wat is dat, grienen?" informeerde de Politierechter. „Wel", legde de verdachte uit, „Ik greep hem om zijn middel, en toen be gon hij te watertanden!" De overeenkomst tusschen grienen en watertanden was niet duidelijk, temeer daar het slachtoffer niet ter zitting aan wezig was. Hij had evenwel een brief geschreven, waaruit bleek, dat hij ver hinderd was om te komen getuigen. Zekere van D. kwam getuigen, dat do verdachte het slachtoffer een „douwtje" gegeven had. 'IWas geen mishandeling De Officier van Justitie gaf hierop den verdachte een welgemeenden raad. om in 't vervolg zijn vingers een beetje thuis te houden en zijn vrienden niet meer om het middel te pakken of douw- tjes te geven. Conform den eisch werd de bakkers knecht vrijgesproken. Razzia op de Amsterdamsche veiling IIOOGE GROSSIERSWINSTEN TEN EINDE De actie, welke de gemachtigde voor de prijzen heeft ondernomen om de prij zen van groenten en fruit op een meer verantwoord peil te brengen, heeft on der de verbruikers veel waardeering ge vonden. Van de zijde van handelaren, in het bijzonder grossiers, is de medewer king in de eerste dagen van de actie niet overal groot genoeg geweest. Op sommige plaatsen kon men zelfs van openlijke tegenwerking spreken, zooals bijv. op de groote groentenmarkt te Amsterdam. De grossiers brachten hier de kleinhandelaren in een moeilijk par ket, omdat zij óf voortgingen tegen te hnoge prijzen te verkoopen. óf weiger den te verkoopen. De moeilijkheden, die daardoor ontstonden, werden door het publiek soms ten onrechte aan de win keliers verweten; verantwoordelijk wa ren echter ten volle de grossiers, die met een redelijke winstmarge blijkbaar geen genoegen wilden nemen. Deze houding heeft den gemachtigde voor de prijzen tot streng optreden doen besluiten. Donderdagmorgen versche nen op het groentenmarktterreïn te .Amsterdam de chef van den Centralen Crisis-controledienst te Amsterdam met een twintigtal controleurs benevens een der toegevoegdc-inspecteuvs voor de prijsbeheerscliing te Amsterdam. Er werd zoo nauwlettend mogelijk op toe gezien, dat de belangen van winkeliers on consumenten niet door een betrekke lijk klein groepje grossiers werden ge schaad. Over het geheele terrein werden steekproeven genomen en verschillende kleinhandelaren moesten, voor zij de markt verlieten, opgeven, welke prijzen zij voor hun groenten hadden besteed. Bleken daarbij te hooge prijzen te zijn, dan werd de grossier, van wicn de win kelier had gekocht, opgezocht en zijn geheele voorraad in beslag genomen. Om deze voorraden niet aan de markt te onttrekken, zetten de controleurs zelf den verkoop onmiddellijk na de inbe slagneming voort. Op een bepaald oogenblik deed zich de merkwaardige situatie voor, dat men op verschillende plaatsen van het marktterrein zich amb tenaren van de prijscontrole zag bezig houden met het verkoopen van groenten en fruit. Hetgeen er van de partijen overbleef zal hedenmorgen op de ge wone wijze worden geveild. moet U één steeds gedenken. Voor goedkoop en lekker eten, mag men de Automatiek Restaurant „NI EU WEN DIJ K" nimmer vergeten NIEUWENDIJK 181 Amsterdam (naast de Cineac.) GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN IN DE WEEK VAN 17 AUG. t.m. 23 AUG. 1941 ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN AUG. T.M. :»3 AUG. 1941 31-4 Eroocl 31 Brood 31 Bloem 31 Vlecsch 31 Vl.waren 31 Kaas 31 Melk I 4 Rants. 1 Rantsoen >,j Rantsoen Rantsoen I Rantsoen 100 Gram 1% Liter Brood of Gebak Brood of Gebak Bloem, brood of gebak Vieesch of Vleeschwaren Vleesch of Vleeschwaren Melk 1IIII111 i 111 ÏII i Li! 10 AUG. T.M. (i SEPT. 1041 107 Algemeen 108 Algemeen 100 Algemeen 110 Algemeen B Rijst 111 Algemeen B Havermout 112 Algemeen 3 AUG. T.M. 20 Al'f 26-27 Boter 250 Gram ....Boter 26-27 Vet 250 Gram ....Boter met reductie .1 1 K.G. 250 Gram 500 Gram 250 Gram .1 250 Gram 250 Gram .1 250 Gram 100 Gram .Suiker Koffie-surrogaat Jam Rijst Rijst Havermout of gort Havermout of gort Vermicelli of maïzena BESCHIKBAAR PER PERSOON 13 jr. 141 o 20 jr Vol was senen Een heid I00 Gram f Liter In tijdvak van vier weken 250 500 250 I K.G. Gram Gram Gram I 100 j Gram In tijclvnk van 18 «lager Gram Gram ATTENTIE DE VOLGENDE BONNEN ZIJN NA ZATERDAG 16 Al GUSTUS NIET MEER GELDIG: 30 Brood: brood of gebak. 30 Bloem: bloem. 30 Vleesch: Vleesch of vleeschwaren. 30 Vlceschw.: Vleesch of vl.waren. 26-29 Kaas: kaas. 30 Eiereneieren. 30 Melk I: melk I. N.B. De bonnen 30 en 31 voor KAAS blijven geldig tot en met 6 Sept. 1941. De bonnen 29 voor AARDAPPELEN blijven geldig tot en met 16 Aug. 1941. De bonnen, welke 17 Aug. 1941 ring van die voor vlecsch of vleesch- raren, mogen reeds Zaterdag 16 Angus- i «is 1941 worden gebruikt. Het koopen van vleesch of vlcesch- .varen bij den kleinhandel af zijn geldig verklaard, met uitzonde- Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. EEN RANTSOEN IS Brood 100 gram Brood. Gebak 75 Gort 250 gram Gort. gortmout. grutten. Beschuit, Wafels. Biscuits, Koek jes, óf 140 Speculaas. Koek. óf 300 Cake. óf 400 Gevuld klein korstgebak. óf 500 Gevuld groot korstgebak, óf 600 Taart, gebakjes. 70 Tarwebloem, -meel. roggebloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. 250 Rijst, rljstemoel, -bloem, -gries, gruttemeel (gemengd meel), rt ...250 Havermout. -vlokken, -bloem, aardappel vlokken. Voor de overige artikelen is het rantsoen gelijk aan de in bovenstaande l\]st vermelde hoeveelheden. Vermicelli, macaroni, spaghetti. Maïzena, sago. aardappelmeel, óf Zetmeel, verwerkt in puddingpoe der of puddlngsauspoeder. Vleesch. gewicht van been inbegr. Gerookt of gekookt vleesch, óf Gerookte worstsoorten, óf Gekookte worstsoorten, óf Leverartikelen, tongeworst, nier brood, óf Bloedworst. Jam. stroop, honing, enz. ANDERE ARTIKELEN: 4 Aug. t.m. 31 Aug.: 106 „algemeen": Zeep. 150 Gram toiletzeep (nieuwe samenstelling), óf 120 gram huishoudzeep, óf 200 gram zachte zeep (oude samenstel ling), óf 150 gram zachte zeep (nieuwe samenstelling), ót 300 gram zachte zooppasta, óf 250 gram zeeppoeder, ól 600 gram waschpoeder, óf 20 K.G. droog waschgoed. 1 Mei (.in. 31 Aug.: „K": Scheerzeep. 50 Gram scheerzeep, óf één groote tube scheercrême. ól twee kleine tubes, óf één pot scheerzeep. 24 Juni (.in. 31 December: «l. 02. 03 Haarden en Kachels J. per bon één een heid; 01. 02, 03, 04 H a a r d e h en Kachels K, per bon één eenheid: 01 t.m. 11 Centr. verwarming L, per bon één eenheid, i Augustus t.m. 31 Augustus: 04 K.F.. kaarten M. en N.: één eenheid vaste brandstof: Generator-anthraciet achtste periode, één eenheid anthra- ciet; Generator-turf achtsto periode, 50 stuks baggerturf. I Augustus t.m. '!l Augustus: 12 Honden- en Kaïier.brood. II Augustus t.m. 5 October: Bon 33 van bonkaarten M èn O.: Petroleum, 2 liter voor kookdoeleir.den. Onwillige grossiers Enkele grossiers meenden evenals Woensdagmorgen tegen het feit, dat hun winsten tot een redelijk peil werden te ruggebracht, te moeten demonstreeren door sluiting van hun stands. Zij ont vingen onmiddellijk de waarschuwing, dat weigering van verkoop van de aan gevoerde hoeveelheden tegen de wettig toegestane prijzen verbeurdverklaring tengevolge zou hebben. Zij kozen eieren voor hun geld en hervatten binnen en kele minuten den handel. Het bleek, dat de winkeliers wel in zien, dat de nieuwe maatregelen op den duur in hun belang kunnen werken. In dien immers ieder zich aan de prijs- voorschriflen houdt, is er geregelde handel met normale winstmarges mo gelijk, terwijl het tenslotte tot gevolg heeft, dat de groenten voor de geheele bevolking voor lageren prijs zijn te ver krijgen. Controle op de winkeliers. De controle op de prijzen, die de win keliers berekenen, is Donderdag op ver schillende plaatsen in het land ingezet. De inspecteurs voor de prijsbeheerscliing berechtten de overtredingen op zeer snelle wijze, soms zelfs binnen enkele uren. De inspecteur te Arnhem wees Donderdagmiddag tegen overtreders te Arnhem en Apeldoorn reeds een negen tal tuchtbeschikkingen. De controle op de kleinhandelsprijzen en waar het noodig is ook de razzia's op de groenlenveilingen zullen ononder broken worden voortgezet. De overtre dingen worden eiken dag ernstiger op genomen. Waar men de eerste twee da gen nog iets door de vingers zag, vol gen nu onmiddellijk proces-verbaal en inbeslagneming. Het is niet mogelijk op een zoo ge wichtig onderdeel van onze voedselvoor ziening als dat van groenten en fruit on redelijk hooge prijzen te laten voort bestaan. Herhaaldelijk heb ik de Neder landsche bevolking ervoor ge waarschuwd op eenigerlei wijze de vijanden van Duitschland te begunstigen. Desondanks is weer een ernstig geval van begunsti ging van den vijand voorgekomen. Op 7 Augustus jl. moest op Ne- derlandseh gebied een Britsch ge vechtsvliegtuig een noodlanding maken. De ongedeerd gebleven bemanning, bestaande uit 6 perso nen, kreeg bij haar poging om te vluchten steun van Nederlanders, die geld gaven, levensmiddelen en burgerkleeding. Nog dienzelf den dag werden de Engelschen ge vangen genomen. De personen, die hulp verleend hadden bij de po ging om te vluchten, zijn terstond voor een Duitschen krijgsraad ge bracht. Deze veroordeelde 5 hun ner ter dood en 3 anderen tot langdurige, deels levenslange ge vangenisstraf. w.g. Fr. CHRISTIANSEN. Generaal der vliegers. MARKTBERICHTEN 14 Aug. Stokboonen te Berlijn 27.51 tot 38 36 RM. per 100 kg.: Komkommers te Frankfort 11 tot 25 68. te Leipzig 13.15 HM. per 100 stuks; Roode kool te München 15.40 RM. per 100 kg.; Spercteboonen te Leipzig 39.60. te Munchen 22.40 tot 35.83 RM. per 100 kg.: Tomaten te Leipzig 43.70 tot 48.66, te München 39.05 tot 44.25 RM.; Peen te München 12.60 RM. per 100 kg. Markt Leeuwarden 15 Aug. Veemarkt. 88 Stieren: 590 vette koeien: 495 melk- en kalfkoeïen f 180 f 460: 98 pinken f 125f 330: 413 graskalve ren f 65f 170: 95 nuchtere kalveren: 225 vette schapen en weide schapen; 271 lam meren f20f40; 90 vette varkens: 41 drach- aige varkens en loopers, drachtige 180 f 165; loopers f25f65; 220 kleine biggen f 17f24: 96 bokken en geiten; 36 paarden. Totaal aanvoer 2758 stuks. Eierhandel. Kipeieren aangevoerd 7800 kg. Prijs 5 tot 8.1 et. per stuk. Handelsprijs f 1.05 tot f 1 07 p. kg. Eendeneieren aange voerd 25 kg. Prijs 71/.. tot 8 ct. p. stuk. Pluimvee. Slachthaiien fl.50f2.75 p. st slachtkippen fl.50f3 p. st.; jonge hanen f 1.25—f2.50 p. sc.: 25 jonge duiven Vereen, van Zulvelmaatschappijen Edammer kaas 20 pl. f87: Edammer kaas 40 pl. f112; Goudsche kaas 20 pl. f87: Goudsclie kaas 40 pl. f112. (Alles p, 100 kg.) Overzicht. Vette koeien worden over genomen door de Veehouderij Centrale. Melk- en kalikoeien nanvoer ruim. handel vlug, prijzen hoog. Pinken aanvoer ruim. handel vlug, prijzen hooger. Graskalveren aanvoer ruim. handel vlug, prijzen hooger. Drachtige zeugen, magere zeugen en loo pers aanvoer kort. hnndcl vlug. prijzen hoo ger. Biggen aanvoer redelijk, handel vlug. prijzen prijshoudendLammeren aanvoer ruim, handel kalm. prijzen duur. De Neder landsche Veehouderij Centrale nam 600 koeien. 90 varkens. 100 nuchtere kalveren en enkele schapen over. INGEZONDEN - Qafy&aefc iMti een. JtnieAA§cw~hleA, SCHAAKWERELD Geachte Redactie. Naar aanleiding van het schrijven van den heer Huisman in Uw blad van giste ren dêelt het Bestuur van de „Stichtseh Gooïsche Schaakbond" mede, dat het op dit. schrijven niet wenscht in te gaan alvorens de jaarvergadering in October gehouden is. Met clank voor de verleende plaatsruimte. Namens de S.G.S. Hoogachtend, P. JUNGMAN, secretaris. Utrecht, 15 Augustus 1941 15 AUGUSTUS Zij zag: er heele- maal niet naar uit, maar zij was reeds oud, zeide zij, „zoo oud als de wereld zelf. Maar ik blijf eeuwig jong, zooals de lente, die door alle eeuwen heen, jaar op jaar terugkeert, eeuwig jong blijft" ging zij verder. „Ik ben de groot ste kracht, die het leven behcerscht en uit mij zijn alle dingen gesproten. Ik ben u zult het reeds hebben be grepen! de Liefde er. ik heersch thans oppermachtig, al lijkt u dat mis schien eenigszins vreemd. Want in mijn naam geschieden thans alle dingen. Het. is de liefde voor de vrijheid, het is de liefde voor het vaderland, het is de liefde voor den godsdienst of voor de godloochcnarij, het is de liefde voor het ideaal, dat de cene helft van het menschdom tegen het ander doet op staan, tegen het ander doet strijden. Ik ben het, de Liefde, die in dezen oorlog de opperheerschappij voer Toen viel haar het masker van het gelaat en ik zag de Haat. G. A. W. 8-7-6-0-0 De Nederlandsche ambulance, die straks naar het Oostfront zal vertrekken moet gesteund en ge schraagd worden door het ge heele Nederlandsche volk. Eerst dan kan met recht van een Neder landsche ambulance gesproken worden. Het is daarom zaak, dat iedere Nederlander medewerkt aan de totstandkoming van deze hulp expeditie, die voor gewonde strij ders van beide partijen zulk een heilzamen arbeid kan verrichten. Hoe men kan medewerken? Heel eenvoudig, men storle een bijdrage op het bekende gironum mer 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Ko ninginnegracht 22, ?s-Gravenhage. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Bij vonnis van de Arrondisesmentsrecht- bank te Almelo van 9 Juli 1941, tegen welk vonnis het hooger beroep niet ontvankelijk ls verklaard bij arrest van het gerechtshof te Arnhem van 31 Juli 1941, is in staat v&n faillissement verklaard Berend van Nos, bak ker, wonende te Enter, gemeente Wierden, met benoeming van Mr. C. H. Plug tot rechter-commlssaris en van Mr. H. W. L. Vriend, Grootestraat 91 a, Almelo tot Cu rator. 11 Aug. J. H. Bor. van beroep fabrieks arbeider. wonende te Bussum, J. H. van "t Hoffweg 8. RC. Mr. G. J. Jutte. Cur. Mr. H. G. Th. Keune, wonende te Amsterdam, Keizersgracht 522. 12 Aug. Willem Bernard Reubebrink, Asterstraat 6, arbeider, Doctlnchcm.1 R.C-. Mr. M. R„ Rinkel, Cur. Mr. W. B. Helmlch, Does burg. 13 Aug. Do Naamlooze Vennootschap „Leeuwstlier", gevestigd te Nieuwer-Amstel, Nieuwe Kalfjeslaan 11. R.C. Mr. G. J. Jutte. Cur. Mr. H. F. W. D. Fischer, wonende t» Amsterdam, Keizersgracht 497. Hoofdpijn Laat U den dag toch niet bederven. Neem vlug een "AKKERTJE" en over een kwartier bent U weer 100°.'o. AGENDA Sterhuls, Korte Beekstraat 4 lederen avond van 19.00 tot 22.00 uur geopend Zondags en feestdagen open van 14.00 tot 22.00 uur. Voor allo meisjes toegankelijk. Museum Flchlte. Westsingel lederen werkdag van 1012 en 1316 uur. Granil-Théütre. Maandag, Dinsdag. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8 u. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdagen 1.45. 4.6.15 en 8.30 u. (doorloopend). Matinee dagelijks 2.30 uur. Van 15 t.m. 21 Aug. „Een balnacht ln Palamo". City-Theater. Maandag, Dinsdag. Woens dag. Donderdag en Vrijdagavond 8 uur. Zaterdag 6 u. en 8.15 u. (doorloopend). Zon- en feestdegen 1.45, 4.6.15 en 8.30 uur (doorloopend). Matinee dagelijks 2.30 uur. Van 15 t.m. 21 Aug. ..Drie op de huwe lijksreis". Rembrandt-Theater. Aanvangstijden als boven. Geen matlnee's. van 15 t.m. 18 Aug. ..Zoölogica". Van 19 t.m. 21 Aug. „Onder gele vlag". Vrijdagavond 15 Aug., 16 Aug. en 18 Aug, Zomerfeest Speeltuinvereeniging Leusder- kwartier. X'ot eind Augustus GUdehuis Ten toonstelling schilderijen en kunstnijverheid A.K.G. Geopend lederen dag (behalve Maan dag) van 10 tot 5 uur. Zondags van 10.30 tot 5 uur. Zaterdag 16 Aug. 's avonds 7.30 uur. Con certzaal „De Valk" Opvoering van de re vue „De zomer in het hoofd" door ..Het Schou wcabarct 29 Augustus Grand Thc&tro Concert Rcsldentie-ovkest voor Duitsehe weermacht en genoodigden. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 15 Aug. 21.06 tot 16 Aug. 6.23 Maan 16 Aug. op 0.42; onder 16.11

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 3