DÊ DIEREN VAN TARZAN DE DOCHTER FABRÏKANT 2 AMERSFOORTSCHE OOURAM VRIJDAG '22 AUGUSTUS 1941 BINNENLAND Prijslijsten in Slagers winkels BLIJVEN GEHANDHAAFD De gemachtigde voor de prijzen be richt, dat hem ter oore is- gekomen, dat sommige slagers van meening zijn dat voor hen de verplichting niet meer bestaat om prijslijsten, voorzien van het stempel van de gemeente secretarie, in hun winkels op te han gen. Volgens hen zou dit voorschrift van het detailprljzenbesluit vleesch en vleeschwaren en het prijzenbesluit 1940 varkens, varkensvleesch en vleeschwaren vervallen zijn door de afkondiging van het prijsaandnidings- besluit. Hierin wordt namelijk ver klaard, dat artikel 8 van de pHjsop- drijvings. en hamsterwet 1939 en an dere voorschriften inzake orijsvermel- ding buiten werking treden. De gemachtigde voor de prijzen ves tigt er de aandacht op. dat de voor schriften betreffende prijslijsten in de bovengenoemde besluiten niet als be palingen inzake prijsvermelding moe ten worden beschouwd. Zij moeten Integendeel worden 'opgevat a:s priis- vormende bepalingen, hetgeen blijkt uit artikel 7 van het prijzenbesluit 1940 varkens, varkensvleesch en vleeschwaren. Alspriisvormende bepa lingen worden zij door het prijsaan- duidlngshesluit dus niet aangetast. De verplichting tot het ophangen van de door de ceme-r. (^-secretarie gestempelde prijslijst blijft dus be staan en het niet opvolgen van di' voorschrift stelt den slager bloot aan vervolging door den Inspecteur voor de prijsbeheerschtng. OMZET- F\ TWOEtt- RELVSTÏXG DE DOORBEREKENING Naar aanleiding van de besehUtking van 22 Juli j.1. «Nederlandsche Staats, courant van 22 Juli 1941 no. 141» in zake doorberekening van omzet en ïnvoerbelastlnv, wordt', ons va'-weg? het deoartement van Handel. Meer heid en Scheepvaart het voleepde me degedeeld: Volgens de in deze beschikking neergelegde regeling mogen fabrikan ten niet zelfstandig bet bedrag der be lasting. dat op de inkoopsprijzen van hun grondstoffen drukt, in de ver koopsprijzen van hun eindproducten doorberekenen. Aan den anderen kant moeten zij hun verkoopsnrh'zon ver iaeen met het bedrag. \vaarra°d? de door hen verschuldigde omzetbelas ting is gedaald. Aangezien het verschil tusschen dez< beide bedreven. w:m»?r de ver laging een 4 pet. bedraagt, in d? prac- tijk niet groot za! rijn. berict rr g"?n bezwaar tegen, indien fabrikanten hun wettelijk nooorloofd^ vmkooos. prijzen onveranderd handhaven, voor zoover cczr» op basis van da oude om- belasting z;: - vastgesteld en met uit anderen hoofde moet rm. worden ver laagd en de betrok'.:- n fabri'-mnt over zijn leveringen thmvs hoogst" pet. minder orr.vgtbela ting versriniil- digd is dan vóór Juli i Fabrikan ten. die sedert 1 Juli i 1. meer dan pet. minder oip zet be! a-ring verschul digd zijn moe1", niin verkoopsprijzen met het meerdere veriagen. Mocht deze r"li: g :n •-nc ride ge vallen niet voldoende uitkomst bie den, dan kunnen fabrikanten uiter- arTd bij het betrokken Rijksbureau 'n verzoek tot prijsverhooging indienen. BU do beoordeeling van dergelijke verzoeken zal niet worden nagegaan of de b-trokken fabrikant de belas ting al dan niet zelf kan tiragm. Dien tengevolge zal volstaan kunnen wor den met overlegging van die gegevens, waaruit blijkt dat de verhooging. di" on de verkoopsprijzen wordt ccvraned, den betrokken fabrikant niet. meer opbrengt dan hij aan omzetbe'a.sting meer mort betalen dan vóór 1 Juil j.l. In dit verband dient er nog op te de Wagambi's. Alleen hij wist vriend of vijand was van hun ren meester. Tarzan. Als zij de waarin de mannen van Rokoff konden bereiken, voordat deze bij Kinsaid waren, zouden zij korte ten gemaakt hebben met dien zij daar vonden. Maar de zwart water maakte verder onmogelijk. Sheeta, de panter speciaal een afschuw van water. Hij sprong over de smalle beken. Nu wist Mugambi iets van de omstandighe den, waaronder Tarzan op het jungle eiland was terechtgekomep. Hij wist, dat zijn blanke meester op zoek was naar zijn vrouw en kind. die geroofd waren door den slechten blanken man. dien ze diep in het binnenland hadden achtervolgd en die nu terug naar zee ging. Hij geloofde ook, dat deze man den grooten blanken man had gedood, den man, dien hij een groot respect en een warme vriend schap had toegedragen en in zijn hart leefde slechts één verlangen, den Rus te vangen en den moord op Tarzan te wreken. Toen hij zag, dat de kano stroomafwaarts kwam en Rokoff op nam en daarna op weg ging naar de Kinsaid, begreep hij, dat het hem slechts mogelijk zou zijn den troep naar défn vijand te brengen, als hij een kano kon bemachtigen. Met een plotseling besluit voerde hij den troep vlug in de jungle, waar hij wist, dat hij een kano kon vinden en liet zijn vreeselijke horde daarin plaats ne men. (Wordt vervolgd). worden gewezen, dat fabrikanten, die hun verkoopsprijzen mogen calcu- leeren volgens een door den secretaris generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart goedgekeurd calculatieschema. ge rechtigd zijn de belasting op hun in koopsprijzen van grondstoffen zelf standig in de verkoopsprijzen te cal- cuiéeren. voorzoover dit volgens de desbetreffende calculatiebeschikkin gen is toegestaan. De Pt-oductièslass RADIO REDE IR. W. F. GERHARDT Gisteravond heeft !r. W F. Ger- hardt, de leider van de afdeel ine productie" bii het Nederlandsch A "-arisch Front, die in zeer belang rijke mate betrokken is bü de uitvoe ring van de productieslag in Neder land. pen radio-toespraak geh'eudrn' met a's f!.tel ,.De productieslag in Nederland". In d«n productieslag, zoo zeide spr o.a z'-Ven de verschillende volkeren n Europa elkaar vinden, en wel in c':cn z'n. dat zij beseffen zullen, dat zo nu en in de toekomst elkaar noo- dig hebben. F?n zoo hoog mogelijke opbrengst over d? gehesle linie beteekent na tuurlijk in de eerste plaats, dat geen pïekïo ?rond onbebouwd mag blijven. Voorts kunnen door intensieve en ook c'aor snelle bewerking van den bodem, door doelmatige bemesting en het aanwenden vim beter zaaizaad en pooteoed. de opbrengsten per H A in veie streken nog aanzienlijk ver hoogd worden. Nederland Is een land. dat zich en door zi'n bodem, en door zijn kli maat. en niet in de laatste plaats door de geaardheid van zün bevolking vooral voor de voortbrenging van ver- ede'de producten, als boter en kaas, melkproducten, enz., alsmede voor den intensieve» tuinbouw, leent. Als zoodanig z?" ons land na het sluiten van den vrede ongetwijfeld ook in het nieuwe Europa zijn plaats inne men. als zoodanig zal het dan ook •- ker niet gemist kunnen worden. Nederland is het verede'lngsland bij uitstek: éh zal dat in de toekomst ook blijven, doch dan op den grond en van den tot in alle onderdeelen volledig benutten bodem. fi nest spaarzaam met gas en clectriciteit. u Diverse Berichte* g Het Portugeesche visschersvaar- tuig Maria Leonor is mét vijf schip breukelingen van het 15000 ton groote Engelsche tankschip Hornshell, dat getorpedeerd werd, te Lissabon aan gekomen. Onder voorzitterschap van ge neraal Weygand, is in Algiers de Nqord-Afrkaansche economische con ferentie geopend. De minister van Buitenlandsche Zaken van Tsjoengking heeft mede gedeeld, dat züA regeering de betrek kingen met Denemarken heeft ver broken. De regeeringen van Frankrijk en Zwitserland hebben een verdrag ge sloten over het verplegen van tuber culeuze Fra^sche soldaten en krijgs gevangenen in sanatoria van Westelijk Zwitserland. In totaal zouden duizend Franschen de voordeelen van dit ver drag genieten. Het Iersche gezantschap te Was hington heeft de berichten tegen gesproken. volgens welke de Iersche gezant met onderstaatssecretaris Sum ner Welles geconfereerd zou hebben over het afstaan van bases in Ier land. Dergelijke besprekingen zijn nooit gevoerd. Den chef der Duitsche lucht vaartmissie in Slowakije, generaal- majoor Keiter, is het „overwinnaars- kruis eerste klasse met de ster" toege kend. Alle door de Fransche regeering afgekondigde wetten tegen de activi teit van geheime organisaties en loges in Frankrijk, waarbij deze organisa ties en loges zijn ontbonden, zijn krachtens een decreet ook voor alle overzeesche bezittingen geldig ver klaard. De nieuwe periode voor de winter hulp in Duitschland zal, volgens S.P.T.. reeds op den eersten Septem ber begjinnen. Van dien datum af worden tevens de vrijwillige bijdragen voor de Winterhulp van de loonen, salarissen enz., ingehouden. Gandhi's voornaamste medewer ker, Patel, die zich in gevangenschap bevond, is naar de S.P.T. uit Bombay meldt, om gezondheidsredenen op vrije voeten gesteld. De Australische arbeiderspartij heeft, volgens United Press, het ver zoek van minister-president Menzies om na?<r Londen te mogen vertrek ken, afgewezen. SPORT CRICKET DE FLAMINGO'S WINNEN De wedstrijd Flamingo'sHT.C.C., welke gisteren te Eindhoven werd ge- RADIO-PROGRAMMA'S ZATERDAG 23 AUGUSTUS HILVERSUM I, 415,5 M. 6.4-5 Gramofoonmuziek, 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O-: Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmu ziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.), 12 00 Pianovoordracht en gramofoonmu ziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor ihet' ge zin 2.20 Na gédanen arbeidmuziek en vroolijkheid. 4-00 Bijbellezing (voor bereid door de Christ. Radio Stichting). 4.20 Zang met pianobegeleiding. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten.. 5.30 Orgelspel. 6.00 Gramofoonmuziek. 615 Voor de binnenschippers. 6.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 7.00 Actuêel halfuurtje. 7.30 Gevarieerd programma. S.45 Causerie „Als ik 't voor _'t zeggen had". 9.00 De Romancers. 9.3© Gramo foonmuziek. 9-45 B.N.O.: Nieuwsberich ten. 10.0010.15 B.N.O.: Engelsche uit zending: Dutch News Real- HILVERSUM TI, 301.5 M. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Gramo foonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Revueprogramma (opn.). 11.00 Omroep orkest en solisten (opn.). 12.00 Gramo foonmuziek. 12.15 Ensemble Jonnv Om- bach. 12.4.5 B.N.O.: Neuws-, economische en beursberichten- 1.00 Zang, clavocim- bel en piano. 1.40 Voor de jeugd. 2.00 Utrechtsch redelijk Orkest. 2.45 Cau serie „Stad en Land". 3.00 Utrechtsch Stedelijk orkest en solist 3.50 Gramo foonmuziek. 4.00 Amusementsorkest, en solist. 500 Godsdienstige uitzending. 5,1.5 R.NO: Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Pianokwartet „Dio Iiaghe". 6.15 Delfshaven's Gemengd koor. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Ac tueel halfuurtje- 7.30 Luchtvaartcursus. 7.15 Reportage. 8.00 Zepparo'ni-kwarlet. 9.00 Cyclus ..Onze eigen taal'. 9.15 Gra mofoonmuziek. 9.45 B.N.O.: Nieuwsbe richten. 10-00 Dagsluiting (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 10.05— 10.20 „Brandende kwesties", causerie (opn.). houden is door de Flamingo's met 18 runs op de eerste innings gewonnen. H.T.C.C.: 71 runs, waarvan H. Mol- ler 27 en P. van Lingen 16 runs. Bow- lingcijfers Flamingo's: mr. P. tea Bosch 7—18, dr. Van Erp—Staalman—Kip 3—11. P Flamingo's: 89, waarvan W* van Bultman 13, Van Oven 17 nx>. en v. d. Tocht 18 runs. Bowlingcijfers H.T.C.C.: Mootz 5—35 Straub 4—38. 57. Enkele uren tevoren scheen Jane's heldhaftige houding haar te hebben gered en toen zij met een wan- hopigen snik den ongelijken strijd met de matrozen van de Kinsaid op gaf. verdwenen de beesten van Tarzan in de jungle. De vreeselijke wilde troep werd bij haar achtervolging van Rokoff aangevoerd door den zwar ten krijger, Mugambi, opperhoofd van HET CLANDESTIENE SLACHTEN. —Zoo wordt onze volksgezondheid be dreigd (Profilti). ELECTRISCHE AUTO'S ARBEIDSCONTRACT ANTEN IN OVERHEIDSDIENST De bondsraad van den Lantjelijken Bond van Arbeidscontractanten in Overheidsdienst (Labarco) heeft met overgroote meerderheid een motie aangenomen, waarin de noodzakelijk heid van samenwerking met den Ambtenaarsbond wordt uitgesproken, teneinde te geraken tot een concen tratie van alle ambtenaren werkzaam op arbeidscontract In overheidsdien aren en semi-overheidsdiensten. door ce oprichting van een afzonderlijke groep van deze werknemers binnen het kader van den ambtenaarsbond. RTJBEWUS A OF C? De verschijning op den weg van de* kleine electrische auto's heeft een nieuw probleem geschapen voor de rijbewijzen, schrijft de K.N.A.C. Ingevolge de bestaande wet is voor het besturen der bedoelde electrisch aangedreven .oertuigjes een rijbewijs A noodig, hetzelfde rijbewijs dus als voor gewone personenauto's vrachtauto's. De andere soorten ,N derlandsche rijbewijzen (B en C) gel den slechts voor tweewielige motor rijtuigen. Voor degenen, die reeds in het be zit zijn van een rijbewijs A. geeft een en ander vanzelfsprekend geen moei lijkheden. Anders is het echter voor degenen, die nog een rijbewijs moeten verkrijgen. Gezien de redactie van tie wet zou de vaardigheïrisproef voor het verkrijgen van het benoodigce rijbewijs A kunnen worden afgelegd met het electrische wagentje. Dit geeft naar de meening van K N A C. onvoldoende zekerheid, c deze houder van het ook motorrijtuigen met toren voldoende vaardig zou rijden. Men denke slechts aan h schakelen onder verschillende standigheden. Een eventueel te stellen eisch, de rijproef voor het rijbewijs slechts op een auto met tor roti mogen worden af gel de K.N.A.C. in hooge mate omdat voor den nieuwen houder een electrischen auto practisch geen gelegenheid zal bestaan te oefenen op een auto met explosie-motor. Teneinde de verschillende moeilijk, heden te ontgaan heeft de K.N.A.C. thans aan den secretaris-generaal van het departement van Waterstaat voorgesteld, in afwijking van de be staande voorschriften te bepalen, dat voor besturing der electrische wagen tjes slechts een rijbewijs C zal zijn voorgeschreven. Dat zoodoende het besturen der ge noemde voertuigen ook wordt toege staan aan uersonen tusschen 16 en 18 jaar, lijkt de K.N.A.C. in het geheel •geen bezwaar, gezien de geringe ma ximum-snelheid dezer voertuigen. In. Neendeel acht zii het nuttig, dat ion- ia ere personen op deze ongevaarlijke wijze de noodige wegroutine verkrij gen voor een eventueel later rijbewijs A, dat dan voor auto's met explosie motor gereserveerd blijft. FEUILLETON VAN DEN ROMAN door EEKA. 3) Hij haalde de schouders op. Goed Hcieen. ik begrijp je niet hee- lemarl, het komt mij een beetje be- leeaigend voor. maar ik neem aan, <lat je het niet zoo bedoelt. Wees niet kinderachtig. Evert, het is dwaasheid, wat je da.'.r zeg'. Als je er over na denkt, zul je begrij pen. wat ik bedoel, en nu wil ik er liever niet meer over praten. Het souper was Intusschen afgeloo- pen. Mijnheer Baenders stond op en de gasten begaven zfch naar tien sa lon waar men afscheid begon te ne men. Een voor een werden de auto's afgeroepen en de groote vertrekken liepen langzamerhand leeg. Toen allen vertrokken waren, nam mevrouw Ba en der- met een zucht op de sofa plaats. Ik ben moe, maar erg tevreden, zeide zij met een blik op haar man. He: was een ge- slr-agde avond, niet waar, Willem? Ja, z.ei hi; en kwr.m naast haar zitten. Het was eer. avor.d on.s huis waardig en. zoo ging hij tot Heieen gewend voort, hoe vond mijn doch ter dit feestje? Heieen stond midden in de kamer, zij had dadelijk naar boven, naar haar kamér willen gaan. Het was haar onmogelijk nu nog met haar ouders over Evert te praten, want zij was te moe en iets als tegenzin rees in haar op. Toch begreep zij, dat haar ouders iets vriendelijks van haar venvacht- ten, zij hadden immers zoo hun best gedaan het gezellig voor haar te ma ken. Het was erg, erg prettig, ik dank u wel, het was hetlemaal zoo'n heer lijken dag, zeide zij. Iedereen was lief en vriendelijk voor mij en ik weet niet wat ik wel het prettigst vond. Kijk eens aan, dat mag ik hoo- ren. zei mijnheer Baenders en mijn kina, hoe is het nu tusschen jou en Evert, kunnen wij je geiukwenschen? Danr was het waar zij den geheelen avond bang voor was geweest, waar om was zij zoo dom geweest met Evert samen op de sofa te praten in plaats van te dansen. Neen. vader nog niet. antwoord de zij moe. Evert en ik wilden lie ver nog wat wachten. Maar jullie zaten zoo vertrou welijk te praten, viel mevrouw Baen ders in. Ik dacht, dat alles in or de was? Mag ik u dat morgen vertellen, ik ben nu werkelijk zoo moe, Het kind heeft gelijk, viel mijn heer Baenders zijn dochter bij. Kijk maa^eens naar de klok. het is bijna drie uur. Wij zullen het gesprek tot morgen uitstellen, ik vertrouw, dat onze dochte* verstandig is geweest. Goeden nacht, mijn kind. slaap wel. Ook mevrouw Baenders stond op. Wel te rusten, zei zij een beetje ge krenkt en drentelde door den salon naar de kleine speelkamer, waar de tafeltjes en stoelen slordig dooreen stonden. Mijnheer Baenders knipoogde naar Heieen. Moeder heeft nooit tegen laat. naar bed gaan gekund, zei hij vroolijk. Goeden nacht, vader. Heieen glimlachte en knikte 'nem toe. Goe den nacht, moeder, riep zij iets luider en verliet de kamer. Het speet haar werkelijk, dat zi; haar ouders niet gelukkig had kunnen maken met de mededeeling van haar verloving, maar zij had niet anders gekund. Waarom zulk een stap zoo overhaast te doen? Neen, neen. men moest kunnen wachten, ook haar ouders! HOOFDSTUK H. Eindelijk had Heieen het kunner. doorzetten. Reeds maandenlang had zij haar vader herhaaldelijk gevraagd een bezoek aan de fabrieken te mogen brengen. Zij had deze nooit ander- dan van buiten gezi:n. wat de fabrie ken afleverden, dat kende zij goed maar hoe het ontstond^hoe alles liep en was ingericht, neen. dat wist zi' niet en zij vond het vreemd, dat-haa' vader, die gewoonlijk zoo trotsch op zijn levenswerk was, haar nog nooi' mee had gevraagd. Na het verjaardagsfeest waren haar ouders een paar ?dagen lang diep te leurgesteld en gekrenkt geweest, dat zij het aanzoek van Evert van Aar- denber? niet .dadeli1'* had aangeno men. Doch tenslotte had zij hen ervan kunnen overtuigen, dat zij dit aan zoek volstrekt niet had afgeslagen, doch enkel een poos bedenktijd had gevraagd. Ja. maar lieve deugd, wat wil je dan doen? had haar moeder in komi sche wanhoop uitgeroepen. Doen? Wat bedoelt u daarmede? had Heieen op haar beurt gevraagd. Mevrouw Baenders werd een beetje verlegen. Als verloofd meisje zijn er een massa dingen die je kunt doen, antwoordde zij ontwijkend. U vroeg, wat ik als niet verloofd meisje moest doen, herinnerde Heieen haar. Ja juist, knikte mevrouw Baen ders. Je bent nu achttien jaar. je kunt je tijd niet langer met futilitei ten doorbrengen, als je dan niet ver loofd wilt zijn,.danehdan. Mevrouw verwarde zich in haar rede neering en eindigde kregel: Dan moet je in ieder geval andere plannen hebben Zoo was het gesprek gekomen op Heieens verlangen om de fabrieken te bezichtigen. Mevrouw Baenders had hiervoor een minachtend schou derophalen. maar tenslotte had de toestemming van mijnheer Baenders den doorslag gegeven. Nu zat Heieen naakt hem in den auto. dien hij zelf bestuurde en was met hem op weg naar de eerste en oudste der fabri ken. Onderweg werd er niet veel tusschen vader en doch ter gesproken. Mijnheer BaenderS, hoewel een goed, geduldig, liefde rijk vader en echtgenoot, kon. als hij zich in zün fabrieken bevond, of zelfs op den weg er heen. alles vergeten. Hij hield van zijn huis. van zijn gezin, zijn kunstschatten, zijn goed verzorgd park, met de kassen vol exotische ge wassen, maar boven alles uit ging zijn liefde voor de fabrieken. Zijn levens werk, dat hij had opgebouwd met al de energie van zijn sterke jeugd en waarin alles tot uiting was gekomen, wat hij eens als jongen gedroomd had te zullen stichten. Daar zat hij, de geachte en bekende fabrikant Baenders, in zijn. auto, met zijn mooie dochter naast zich en dacht aan zijn moeilijke jonge jaren, waarin hij met het kleine kapitaal, dat zijn vader hem had nagelaten, wonderen had Verricht van enérgie, werklust en taai doorzettingsvermogen en hij wist op eens. dat hij zich eigenlijk niet voelde zooals hij toen in zijn jeugd meende dat het geval zou zijn geweest. Wat was er verkeerd in dit leven? Hij dacht ingespannen na. Zijn huiselijke omstandigheden waren immers goed! Heel vaag wist hij wat er aan man keerde: de fabrieken hielden hem ge vangen, hij kon er niet meer van los komen en soms, waren de geweldige verwikkelingen, de tallooze combina ties, het gansche netwerk van rela ties, dat hij zelf over een half wereld deel had gelegd, hem een obcessie. Dan zou hij vrij willen zijn. los van alles en weer de jongen met de droo- men, die hij dertig jaar geleden was geweest. Mijnheer Baenders zuchtte onwillekeurig en begon vaart te min deren, het groote gebouwencomplex kwam in zicht. Werktuigelijk reed hij den wagen het groote hek binnep van de eerste en opdste fabriek. Hij wierp een blik op de hooge schoorsteenen, de muren met de rijen, vensters en zuchtte nog eens. Daar wachtte het weer, het zware, groote, da; hii zoo hartstochtelijk had gewild en dat hem nu begon te drukken. En toch, heen, hij wilde er niet onder uit. Hij richtte zich op en keek rond. De portier stond groetend voor zijn huisje. Mijnheer Baenders knikte, stuurde den wagen tot voor den directie-ingang en toen opeens keerde hij geheel tot de wer kelijkheid terug. Ziezoo, mijn kind, wij zün er, zei hij met een glimlach en hielp Heieen uitstappen. Ik zal je rondleiden zoolang ik tijd heb, daarna zal mijn» secretaresse je verder alles laten zien. Om één uur heb ik een conferentie, ik zal naar huis laten opbellen dan kan Hendrik met je wagen komen om je af te halen. Het zal niet mogelijk zijn, dat je alles op één dag bekükt, maar wij vinden dan later wel tijd voör de rest. Zij waren intusschen in het eerste groote verpakkingslokaal gekomen, van waaruit de gedroogde groenten en de kleinere blikken con serven .verzonden werden. Mijheer Baenders werd van alle kanten ge groet- en toen hij tot den opzichter, die haastig kwam toeloopen, zeide: Mijn dochter wilde de fabriek be kijken. voelde Heieen tallooze oogen op zich gevestigd. Zij liep zwijgend naast haar vader en keek aandachtig toe hoe de .blikken, doozen en balen vlug en handig op een electrische weegschaal gewogen en daarna op wagentjes geladen, die in een lange file naar buiten, naar het expeditie- terrein werden gereden. Daa'r stonden de spoorwegwagons reeds te wachten om de vrachten verder te vervoeren. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2