DE DIEREN VAN TARZAN De Dochter Fabrikant AMERSFOORTSCHE COURANT DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1941 BINNENLAND De Moord te Delft HERHAALDE OPROEP De commissaris van politie te Delft naakt nogmaals bekend, dat wegens een ernstig misdrijf moet worden aan gehouden Gerard Adrianus Dogger, geboren te Amsterdam, 8 December 1919 en wonende te Den Haag. Dogger was vorige week het laatst gezien in gezelschap van Jan van Blerkom, een der verdachten van den moord te Delft. Allen, die meenen. om.trent de verblijfplaats van Dogger inlichtingen te kunnen verstrekken, worden ver zocht. zich direct met de politie ter plaatse hunner inwoning in verbin ding te stellen. COLLEGE TOEZICHT ZIEKTEWET Nieuwe leden Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van Sociale Zaken zijn benoemd in de plaats van A. Borst Pzn., dr. L. G. Kortenhorst, mr. B. C. Slotemaker, E. Straatemeier en mr. II. K. Versteeg, wier lidmaatschap als gevolg van de opheffing van de wcrkgeversvereeni- gingen, op wier voordracht zij tot lid zijn benoemd, is vervallen, tot lid van het College van Toezicht, bedoeld in artikel 20 der Ziektewet: ir. E. van Dieren, te Rotterdam, prof. J. van Loon. te 's-Gravènhage, F. J. B. Gips, te 's-Graver.hage, dr. L P. Krantz. te Leiden, en J. van Hoeij-Smith, te Rot terdam. HET PRODUCT!ESLAGMANIFEST Het Productieslagmanifest van deze week, uitgaande van-de Commissie van dr.- Posthuma. is een nakia^k van de tentoonstelling ,,De Produc tieslag van Europa* d;§ onder zulk een groot? belangstelling vorige week in Den Haag is gehouden. Zoowel nar.r vorm als naar inhoud verschilt, het manifest aanmerkelijk van ziin voorgangers. Het is ditmaal ?en afzonderlijk, 13 pagina's groot blad, waarin de rede van dr. Posthu ma en staatssecretaris Backe in ex- tenso worden weergegeven. Bovendien treffen we de radic-rede van ir. W. F. Gerhardt er in aan. alsmede een kor te beschouwing over ,.De tentoon stelling de productieslag in Europa is alweer gesloten". Het geheel is met tientallen prach tige foto's verlucht, op prima papier gedrukt en vormt eer. waardig- sluit stuk van een half jaar arbeid "van de Commissie dr. Posthuma. HOUTBESCHÏKKING 1541 In de Staatscourant is opgenomen de Houtbsschikking 1941 no. 1 In hoofdzaak kom: deze beschik king neer op een samenvatting van de Houtbeschikking 1939 no. l "en de Houtbeschikking 1940 no. 1. welke door de vele wijzigingen onoverzich telijk waren geworden. De artikelen van de nieuw* beschikking zijn meer systematisch gerangschikt. In de omschrijving van hout is het begrip „hout op stam, voor zoover be stemd om geveld of gerooid te wor den" opgenomen. De .omschrijving van vezelplaten is gewijzigd. Alle maatregelen, welke zijn geno men op grond van de Houtbeschik king 1939 no. 1 en 1940 no. 1. blijven onverminderd van kracht. HET EIER-INVENTARISAT3E- BESLUIT Bij besluit van den secretaris-gene- caai van het-Departement van Land bouw en Visscherij is de duur van het eier-inventarisatiebesluit 1940 ver lengd tot 1 September 1942. PAPIERBINDTOUW EN DISTRIBUTIE In het Binötouwbesluit v. V. O. 1941 is een distrïbutiêfegeüng neer gelegd voor vezelbindtouw en papier bindtouw. De Staatscourant bevat *n besluit van d?n secretaris-generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij, waardoor genoemd be sluit nog slechts betrekking heeft ot> vezelbindtouw. zaak voor Tarzan een geheim zou blij ven. Terwijl de vlammen oplaaiden, scheen,het Tarzan toe, dat. wat ook de explosie veroorzaakt mocht hebben, er een-iicht ontvlambare substantie over het houtwerk was uitgespreid. Het water, dat alle handen aangaven scheen eerder het vuur aan <le wak keren dan te blusschen. Vijftien mi nuten na de explosie stegen er dikke, zwarte rookwolken op uit het ten on dergang gedoemde' schip en de vlam men bereikten de machinekamer. Het schip ging niet. langer voorwaarts r.aar de kust. ..Het is nutteloos langer aan boord te blijven", zei Tarzan te gen zijn metgezellen. „Het is niet uit gesloten, dat er nog meer explosies zullen volgen. We kunnen het schip niet redden, het veiligst is het, de red dingbooten te strijken, zonder verder tijd te verliezen en naar land te roeien". Er zat niets anders op. Er was geen tijd zelfs hun Geinige be zittingen te redden. Twee booten wer den er op de woelige zee gestreken I en de landing had zonder ongevallen plaats. Toen de booten het strand na derden. roken de verlangende en be- geerige dieren van Tarzan de bekende lucht van hun geboorteland; nauwe lijks hadden de kielen der booten het zand geraakt of Sheeta en de Apen van Akoet sprongen er uit en renden als gekkende jungle in. (Wordt vervolgd). ZEEPBONNEN VERVALSCHT De politie te Breda kwam dezer dagen op het spoor van een handel in zeepbonnen, waarop het codenum mer ontbrak. Bij een nader onderzoek bleek, dat de 4 gebroeders S. te Breda rantsoenbonnen hadden voor 1300 stukken toiletzeep. Zij vertelden deze bonnen ontvangen te hebben van hun zwager, den 21-jarigen kan toorbediende van G. Deze jongeman was te Rhenen op een zeepfabriek werkzaam, waar hij belast was met de in ontvangstue- ming van bonnen van grossiers. Van deze bonnen verwijderde lllj langs chemischen weg den datum en het codenummer. De datum bracht hij opnieuw aan. maar voor een code nummer moesten zijn afnemers zelf zorgen. De kantoorbediende is in be waring gesteld. Tegen de gebroeders S. is "proces-ver'oaal opgemaakt. CENTR. BOND VOOR INWENDIGE ZENDING Dezer dagen werd in een buitenge wone algemaene vergadering van den Ccntralen Bond voor Inwendige Zen ding en Christelijke Philantropische Inrichtingen tot voorzitter benoemd dr. Ph. J. Idenburg. de directeur van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Hiermede is voorzien in de vaca ture ontstaan door het overlijden van prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. ONDERVi IJS MACHINISTEN-EXAMENS Dimi Haag. Geslaagd voor het voor loop)*; diploma do he>T«>n W, 11. Smit, Rotterdam: O. den Hcijer. Schevonin- gen; J. van don Borg. Den Haag; G M. Moll, Vlaai-dingen; G. J. lleituerink, Den Haag. BUITENLAND DE ENGELSCHE SCHEEPS VERLIEZEN IN TWEE OORLOOSJAREN De Londensche correspondent van de New York Timès, Craig Thbmp- son, meldt, dat de scheepsverliezen der Geallieerden en Engelschen in de eerste twee oorlogsjaren den nieu wen aanbouw van 'schepen aanzien lijk hebben overschreden. Het valt te betwijfelen, aldus de correspondent, of de nieuwe aanbouw ook maar dc helft van de totale verliezen be draagt. Thompson komt tot dit re sultaat hoewel hij aan zijn bereke ningen de veel te geringe ofacicc'? Britsche verliescijfers van 6.5 mil- lioen ton ten grondslag legt. Hij be twijfelt, of het zelfs met hulp van de Ver. Staten mogelijk zal zijn. binnen afzienbaren tijd den stand te veref fenen. Omtrent de arbeidsomstandig heden aah de Clyde meldt Thomp son. dat dit gebied eiken nacht door het Duitsche luchtwapen is aange vallen. Een enorme opslagplaats van hout heeft daar dagenlang gebrand en Duitsche bommenwerpers hebben, van den brand gebruik gemaakt om.; het omliggende terrein te bombar- I deeren. Er is wel ceen gebied in En-j geland dat zoo grondig gebombard deerd is ais dit havengebied. AMERIKAANSCHE PILOTEN NAAR BIRMA EN CHINA De Tokïb Asahi Sjim'ooen meldt uit Honoloeloe. dat 50 vliegtuiebestuur ders Van de V. S. zich hebben inge scheept naar Birma, respectievelijk Zuid-China. DE NIEUWE FRANSCHE GRONDWET DUITSCHE TROEPEN RUKKEN REVAL BINNEN (Telefoto OrbiS-Holland) STRUCTUUR VAN HET BESTUURS SYSTEEM De grondwetscommissie van den Franschen Nationalen Raad heeft de werkzaamheden voltooid van haar tweede zittingsperiode, eftfe was ge wijd aan <je beraadslaging over de inwendige structuur van het Fran- sche bestuurssysteem. Men verwacht, dat de nieuwe grondwet van Frank rijk reeds in October kan worden ge publiceerd. Bij de beraadslagingen der tweede zittingsperiode is, voor I zoover tot dusver bekend is gewor den, besloten den chef, van den staat voor te stellen het verkiezingssysteem in beginsel te handhaven. Aan de regeering wordt echter een vèrgaan- den invloed op de benoemingen in de openbare functies ingeruimd. De inwendige opbouw van het be stuur wordt volgens de voorstellen van de grondwetscommissie in vijf categorieën ingedeeldde gemeen ten. de algemeene raden, de provin ciale raden, den nationalen raad en een hoogen raad. De voorzitters van deze raden, de burgemeesters, pre fecten, gouverneurs der provincies en de voorzitters van den nationalen en den hoogen,raad worden door de regeering benoemd. De gemeentera den zullen volgens de voorstellen der grondwetscommissie door de 'stern- hebbenden gekozen worden. De alge meens raden zijn administratieve lichamen van het departement. Zij worden gekozen door de gemeentera den en hun benoeming moet be krachtigd worden door de gouver neurs/ Bij de provinciale raden wordt het kiesstelsel in zooverre door de nieu we voorstellen uitgeschakeld, dat de helft der leden benoemd wordt door den gouverneur der provincie, ter- vijl de andere heïft aangewezen wordt door de groote openbare organisa ties, zooals het Fransche Legioen der Oud-Strijders, de beroepscorporaties en door vertegenwoordigers van de organisaties die dienen tot bescher ming en bevordering van het gezins- wezen en tenslotte door. de notabelen der provincie. Voor de vorming van de vierde categorie van het bestuurs- stelsel. den nationalen raad. stellen de provinciale raden een lijst van candidate» op. aan óe hand waarvan de nationale raden door de gemeen teraden worden gekozen. De kort ge leden Ingestelde nationale prefecten vormen slechts een voorloopige op lossing van de provinciale structuur en zullen met de instelling van gou verneurs der provincies en van pro vinciale raden weer worden afge schaft. Het Angelsaksische Bond genootschap met Moskou ARGENTIJNSCHE STEMMEN Het Argentijnsche katholieke blad El Pueblo bespreekt berichten uit neutrale bron, volgens welke de An gelsaksische landen het bondgenoot schap met het bolsjewisme met toe nemende bezorgdheid gadeslaan, daar een overwinning van Moskou het vraagstuk van het bolsjewisme in geen enkel opzicht zou oplossen. De radio-uitzendingen van de V.S. en van Engeland verhelen deze bezorgd heid niet, aldus het Argentijnsche blad. en dit vervolgt aldus: Terwijl Engeland zich in zijn angst aan een stroohalm vastklampt, is de po sitie van de V.S. anders. Men wak kert echter ook hier de oorlogskoorts aan en provoceert het uitbreken van een strijd, waarin de V.S. aan den kant van het bolsjewisme zouden moeten staan. Het nationaal-socialistische week blad „Cheque" schrijft over de allian tie met de Sovjet-Unie: Er zijn ook aan de zijde van de plutocraten men- schen met. hersens, die verder zien dan hun neus lahg is. Zij willen wel de nederlaag van de As-mogendhe- den, maar wat kunnen zij zich belo ven van een overwinning van het bolsjewisme? De overwinning van de Sovjets zou voor de plutocraten de definitieve catastrofe en een volle dige chaos beteekenen. WASHINGTON LEGT BESLAG OP SCHEPEN Het Amerikaansche ministerie van Marine heeft beslag gelegd op het nog niet geheel gereed gekomen pas sagiersschip Rio Parane del Morre van de Mac Cormack lijn. Voorts valt het beslag te verwachten op 3 zus terschepen. zoodra de aanbouw voor 80 procent gereed is gekomen. Diverse Berichten Buitenland Rijksminister dr. Göbbels is weer per vliegtuig uit Venetië vertrokken, uitgeleide gedaan door den Italiaan- sehen minister voor volksopvoeding, Pavolini. De minister-president van Thai land, maarschalk Loeang Piboel Songgram. is benoemd tot opperbe velhebber van de Thailandsche strijd krachten te land en in de lucht. Binnenland Te Oisterwijk is des nachts de heer A. Graft, van de bovenste trede van de trap naar beneden gevallen. De heer G., die gehuwd was en 4 kin deren had, is aan de gevolgen over leden. RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 5 SEPTEMBER HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtend gymnastiek. 7.00 Gramofdonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BN.O.: Nieuws berichten. 8.15 Schriftlezing en medita tie (voorbereid door de Christ- Radio Stichting). 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Voordracht. 11.40, De Gooilanders en orgelspel. 12.-10 Almanak. 12.45 B.N.O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 1.30 Melodisten en soliste- 200 Residentie orkest en gramofoonmuziek .400 Cy clus: „Do Evangelisten en hun werk 4.20 Boyd Baohman en zijn orkest. .5.05 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O Nieuws- economisclie en beursberichten. 5 30 Voor <le jeugd. 5.45 Viool en piano, 6.1.5 Sportwetenswaardigheden. 6.30 Zang mei pianobegeleiding. (450 Gramofoon muziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7 30 2e acte van „Die Znuberfiöte" (e.o.). 9.00 Causerie „Wat is Nationaal Socialisme?'' 9-15Gramofoonmuziok. 9.45 B.N.O- Nieuwsberichten. 10.00—10.15 Engelsche uitzending: Economie News from Holland. HILVERSUM II, ,301,5 M. 6.15—8.00 Zie Hilv. I. 8.00 B.N.O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmu ziek. 10.30 Pjanovoordrac-ht. en gramo foonmuziek- 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek. 12.00 Ensemble Jack dei Kinderen cn solist. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Geva rieerd middagprogramma. 2.00 Voor de vrouw. 3-45 liet Kevida-Soxtet. 4.30 Voor do jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beursberichten. -5.30 Ramblers. 6.00 On der de leeslamp (voorbereid door de "Christ. Radio Stichting). 6.1.5 Ensemble Bandi Balogh. 6.-15 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Reporlage. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Frans Wou ters en zijn_ orkest, 9.00 Molto canta bile. 9.4"> B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 Avondwijding. 10.05—10.15 Gramofoon muziek. Engelsche aanvallen verijdèld Ook gisteren zijn aanvaispogingen van Britsche jagers op de Fransche Kanaalkust afgestuit op het afweer- frorit der Duitsche luchtdoelartillerie en het geschut van Duitsche patrouil levaartuigen. vernam het D.N.B. van militaire zijde. De Britsche toestellen werden door het spervuur van het Duitsche ge schut dermate in het nauw gebracht, dat zij hun aanvaispogingen opgaven, nog voor zij het kustgebied hadden be reikt en terugkeerden, alvorens ook maar een bom te hebben kunnen uit werpen. 68. Bij het onderzoek van het wrak van de Kinsaïd bleek, dat het grootste gevaar nu lag in het vuur, want de vlammen lekten hongerig aan het versplinterde hout van de verwoeste hut en hadden reeds hun weg gevon den over het benedendek. Als door een wonder werd niemand gewend of gedood bij de ramp, waarvan de oor- FEUILLETON VAN DEN ROMAN door EEKA 14 De dag waarop Heieen examen moest doen was bijna aangebroken. Nog twee dagen en dan wist zij den uitslag, dan begon haar eigenlijke le ven van zelfstandig meisje. Een leven in een wereld, die zij zoo graag wilde leeren kennen. Waarin gesproken werd om „den strijd om het beslaan". Heieen was nieuwsgierig of het wel zoo'n vaart nam. dien strijd om het bestaan! Zou men dat niet eerder zeg gen om zichzelf een soort eeremedaü- le op de borst, te spelden? Zoo iets van „zie naar mij. ik voer den strijd om het bestaan!" Heieen was er in stilte van overtuigd, dat het met dien strijd wel zoo'n vaart niet zou loopen, daar werd natuurlijk bij overdreven, zooals met alles wat de menschep van zich zelf vertelden. Mcnschen. die een positie in de wereld innamen, had den wel meer de gewoonte de waarde der dingen te overdrijven, .meende Heieen. In ieder geval, zij zou het binnenkort weten' Op den dag van het examen zat Heieen thuis zwijgend aan het ontbijt, uiterlijk rustig maar innerlijk erg ze nuwachtig. Was met dezen dag niet de verandering van haar gelieele leven aangebroken en hoe zou het met haar ouders gaan, zouden zij het begrij pen? Zoodra haar vader van de ontbijt tafel opstond en zich naar zijn fabriek begaf, stond ook Keieen op. Zij had gebeefd van angst, dat het te laat zou worden, maar alies ging goed. Haar vader had weinig gesproken en was zonder een vraag weggegaan en daar na scheen haar moeder het erg druk te hebben. Heieen wist niet waardoor, maar zij dacht er ook niet langer over na, zij had genoeg voor zich zelf te ovordenKen. Het examen! Zou zij sla gen? Zenuwachtig schoof zij haar stoel achteruit en haar stem beefde licht, toen zij zei: Ik moet een paar boodschappen in de stad doen, ik kom voo'1 de koffie niet thuis. Mevrouw Baenders knikte afwezig. Wel. het is goed, als je maar om zes uur aan tafel komt. je vader vindt het niet prettig wanneer je er met het eten niet bent. Natuurlijk, moeder, dan. zal ik er zijn. Keieen zuchtte verlicht en liep haastig de eetkamer uit. Zij haalde haar auto zelf uit de garage en reed langs een omweg naar de stad en stopte tien minuten te vroeg voor hel instituut. Zij parkeerde haar wagen en ging naar boven. Het lokaal he-> geleidelijk vol en toen de gong gesla gen werd, zat iedereen op zijn plaats. Als er geen commissie van leeraren en examinatoren aan de groene tafel had gezeten, zou het er als een gewo ne lesochtend hebben uitgezien. In den loop van den morgen voelde Heieen haar zekerheid terugkomen, haar handen beefden niet lhnger en de gl(5ed verdween van haar gezicht. Zij wist-opeens, dat het goed ging. Het examen duurde den geheelen dag met een korte onderbreking voor de lunch. De uren waren nauwkeurig in gedeeld voor het schriftelijk en mon deling examen, voor het schrijfmachi- newerk en de dictaten voor de steno grafie. Toen het examen was afgeloopen en de heeren van de commissie waren vertrokken en iedereen zijn of haar zaakjes bij elkaar pakte, verzocht He- leen mijnheer Evertsen een oogiyiblik te mogën spreken. In het kleine spreekkamertje stond zij tegenover hem en keek verwonderd naar zijn vermoeid gezicht, zij glimlachte even- toen zij den afweer in z'n ocgen zag. Ik kom u-enkel maar even mijn nieu we adres vertellen, zei zij. ik wilde u vragen daar mijn eventueel diplo ma of correspondentie 'neen te sturen, het is Pension Welgelegen, Groote Torenplein 8, bij juffrouw Witting. Mijnheer Evertsen staarde verbaasd op het papiertje, dat zij hem gaf, maar .hij vroeg niets, blijkbaar ver keerd' hij in de pieening, dat de naam ..WiF'ng" met hét pension in verband stond. Heken begreep dit onmiddel lijk. ik bedoek verduidelijkte zij. of u eveivtueele correspondentie niet aan mij wilt zenden maar aan juf frouw Witting op dit adres. Mijnheer Evertsen knikte vaag. Het is uw bedoeling, dat u zelf daar te bereiken bent? Juist. Heieen glimlachte en stak haar hand uit. Ik dank u mijnheer Evertsen voof dc prettige uren, die ik op uw instituut heb gehad. De directeur drukte de hem toege stoken hand en een glimlach ontspan de zijn vermoeid gezicht. Als u niet juffrouw Baenders was, zei hij vriendelijk, zou ik er aan toevoegen, ik hoop, dat u goede resultaten van h-t onderwijs moogt hebben. Nu is dit echter overbodig, toch is het mij een groot genoegen geweest u onder mijn leerlingen te hebben gezien.. Tien minuten later zat Heieen ach- or het stuur van haar wagen en reed opgelucht den welbekenden weg naar huis. Het was voorbij, zij bezat de kennis, die noodig was en nu ging het er om een betrekking te vinden Mevrouw Baenders scheen juist thiils gekomen te zijn, mijnheer Baen ders zat echter al in de eetkamer en las de krant. Heieen slaakte een zucht van verlichting. Zij was op tijd thuis! Mijnheer Baenders keek van zijn lec- tuur op. Zoo. zoo. mijn kind, groet te hij blij. daar ben je dus! Kom eens naast mij zitten! Heieen kreeg opeens een raar gevoel in haar maag. Zou vader iets ge merkt hebben? Maar neen. zijn eerste woorden namen dit vermoeden dade lijk weg, maar toch voelde Heieen zich niet op haar gemak. Had zij haar va der niet bedrogen? Mijnheer Baen ders nam de hand van zijn dochter in de zijne en speelde met de sl%nke vingers terwijl hij verlegen praatte. Heieen, kind, je zult een weekje alleen thuis moeten blijven. Ik moet voor zaken op reis en je moeder wil graag met mij meegaan. Eerst heb ik er over gedacht, jou ook mee te ne men Een plotselinge angst, overviel He- leen, zij keek haar vader verschrikte aan, maar deze lachte midden in haar bang gezicht. Neen. neen, wtes niet bang, ik zie al, dat je niet graag- mee gaat. Ja. ik begrijp het. Hij zuchtte. Als je moeder in het buitenland is. heeft zij een hobby voor modeshows cn je zoudt je daar onmoge ijk aan kunnen onttrekken. En ik zal je moe der vaak alleen moeten laten. Zij vindt dat niet onaangenaam, maar voor jou zou zulk een uitstapje geen ontspanning beteekenen. Daarom meende ik, dat jij en ik later samen kunnen gaan. als ik vacantie neem. Heieen luisterde met gebogen hoofd, haar oogen stonden vol tranen. Dat was vader, zoo was hij en nu had zij hem bedrogen en zou daar ook mee voort gaqn. Ja, zij was zelfs erg blij over deze reis, het werd daardoor alle maal vee] gemakkelijker voor Laar... Vind je het ook zoo. verdrietig om alleen te blijven? hoorde zij haar vader zeggen cn hij legde zoowaar zijn hand onder haar kin en hief haar ge zicht tot hem oP- Een gloeiende blos steeg naar haar wangen, maar zij probeerde te glimlachen. O, neen vader, zei zij Aioeilijk, ik hoop, dat u het prettig zult hebben en voor moeder is het heerlijk,- zij) heeft zich al zoo lang op dit reisje verheugd. En ikwel, ik ben hier immers liever. Kom, antwoordde mijnheer Baenders koel, het is een rustige gedachte te weten, dat jij ons niet zult missen. O, maar vader, zóó bedoel ix het immer niet! riep Heieen verschrikt en opnieuw kwamen de traner. in haar oogen, maar haar vader stond op. want mevrouw Baenders kwam juist de kamer binnen, terwijl zij haastig zei: Laten we aan tafel gaan. Zij keerde zich naar Heieen. Vader heeft plaatsen voor van avond in den schouwburg genomen, het nieuwe stuk moet de moeite waard zijn. Wij hebben ook een plaats voor jou genomen. Ik hoop. dat je je nieu we avondjapon zult dragen, ik heb je er nog niet mee gezien. Tot haar eigen verwondering was Heieen blij met deze afwisseling, nu zou er geen gelegenheid meer tot pra ten zijn en haar geheim, dat zij bijna aan haar vader had verraden, bleef voorloopig verzwegen. (Wordt vervolgd

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 2