AMEftFOOOTSCHE CMIHNT BERICHT DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN DE GELDERSCHE VALLEI 41 Sovjet-kazematten vernietigd Havens van Kroonstad en Oraniënbaum beschoten Drie Britsche Kruisers vernietigd De Duitschers in Iran Afschuwelijke behandeling ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbetaling ?er week 0.18 Per 3 maanden 13.05 Per post per kwartaal 3.25 uosse nummers 0.06 Administratie Telefoon 5289. Na 6 uur 6595. Giro 88362 Red.: Tel. 8731. Na 6 uur 5137 ADVERTENTIES bij vooruitbetaling Losse regelprljs 0.25 Kleine advert. l.,Doelpunten"i Hoogstens 20 woorden U 55 Elk woord meer 10.05 I SEPTEMBER 1941 -IOOFDREDACTEUR: F. W. RL UALEWUN, AMERSFOORT. UITG.: N.V. DRUKKERIJ ONNES, v.h. BLANKENBERG Zn» SNOUCKAERTLAAN 9 55e JAARG. 4 PAGINA'S DE STRIJD IN HET OOSTEN. Het D.N.B. meldt: Met steun van formaties van het Duitsche luchtwapen hebben 28 Sept. de troepen cener Duitsche divisie in fanterie in den Noordelijken sector van het Oostelijke front Bolsjewistische stellingen met succes aangevallen. Op denzelfden dag braken de Duitsche troepen door verscheidene Bolsjewisti sche veldstellingcn en stelden 41 Sov jet-kazematten buiten gevecht. Om den Duitschen aanval af te weren, hadden de Bolsjewisten het terrein met mijnen bezaaid. Duitsche pioniers mijnden de mijnen zeer snel op en maakten hen on schadelijk. De pioniers ruimden in 8 uur tyds 2050 mijnen op. Zware Duit sche artillerie beschoot 28 September weer met zeer goede uitwerking de havens van Oraniënbaum cn Kroon stad. Een in het Noorden van het Oos telijk front opgestelde Duitsche divisie infanterie bracht den Bolsjewisten zeer zware verliezen toe. Alleen in den sector van deze cene divisie verloren de Sovjets in den tijd van 25 tot 27 Sept. 41 pantserwagens. In den Zuidelijken sector van het Oostelijk front kwam de Duitsche luchtmacht, naar het D.N.B. van mili taire zijde wordt gemeld, den 2Ssten September met zeer sterke strijdkrach ten tusschenbeide in de door het Duit sche leger gevoerde gevechten. Ver sterkingen, stellingen in het veld, troe penconcentraties, spoorwegen en we gen in het gebied waar de Sovjettroe pen oprukten waren blootgesteld aan de uitwerking van Duitsche bommen. Een groot aantal voertuigen, stukken geschut en pantserwagens der Bolsje wisten werden vernietigd. Alleen in den Zuidelijken sector van het front schoten Duitsche jagers in den loop van den Zondag in hevige luchtgevechten 23 Sowje'vliegtuigen neer. By aanvallen op Sovjetvliegvcl- den werden nog zes toestellen op den grond vernield. Iu den ecntralcn sec tor van het Oostelijk frjnt wierpen Duitsche gevechtsvliegtuigen den 28sten September ec-n groot aantal bommen van elk kaliber op spoorweg- trajecten cn rnvitailleeringskampen der Bolsjewisten. Evenals in den Zui delijken sector gelukte het ook hier verscheidene transporttreinen en ra- vitaillceringstrcincn door voltreffers te vernietigen cn verschillende spoor lijnen op talrijke plaatsen te onderbre ken. Finsch communique. Over de actie in de lucht wordt van Finsche zijde officieel medegedeeld: Zondag den 2Sstcn September hebben de Finsche luchtstrijdkrachten in ster ken getale het bombardement op het traject Petroskoi-Karbumaeki voort gezet en voltreffers geplaatst op transportlijnen en spoorwegemplace menten. Een vijandelijke jager werd neergeschoten, oen andere moest een noodlanding maken op Finsch gebied. In Oost-Karelië werden door het lucht afweergeschut drie Sovjet-bommen werpers, alsmede drie jachtvliegtuigen ten val gebracht. De conferentie te Moskou. Reuter meldt volgens het D.N.B. uit Moskou, dat de driemogendhedenconfe- rentie zes commissies gevormd heeft, n.l. voor leger, marine, luchtmacht, transporten, grondstoffen en leverin gen. De commissies zijn onverwijld met haar taak begonnen en zullen Vrijdag a.s. rapport uitbrengen. Stnlin heeft een tweede onderhoud gehad met Lord Beaverbrook en Har- riman. Ook by dit onderhoud waren de commissaris van Butenlandsche Zaken. Molotof en Litwinof tegen woordig. En wat met de kinderen Wat met de kinderen? Wat moet er met al die Russische kinderen gebeuren, wier ouders ver moord zijn door de bloeddorstige Sov- Wat moet er met de kinderen ge beuren, wier ouders tijdens de vlucht het leven lieten, öf die hun ouders zijn kwijt geraakt Hulp moeten deze kinderen hebben en liefst zoo spoedig mogelyk. Die hulp zal ook door de Nederland- sche Ambulance verleend, worden, die straks naar het Oostfront gaat ver trekken. Die hulp zal verleend worden aan deze ouderlooze kinderen zoowel als aan de gewonde soldaten. Maar die hulp kan niet lang op z ch wachten. Daarom moet de Nederlandsche Am-, bulancc zoo spoedig mogelyk uitrijden. Daarom moet u niet langer wachten met het storten van uw bijdrage voor deze Nederlandsche hulpexpeditie. Daarom moet u vandaag nog iets meer dan u missen kunt overmaken op girorekening, 87600 Nederlandsche Ambulance, Koningin negracht 22, 's-Gravenhage. ^Duitschland strijdt-^ voor Europa Het Weermachtbericht Hoofdkwartier van den Führer, 29 Sept. (D.N.B.). Het Opper bevel van de Weermacht maakt bekend: „Ten Noord-Oosten van Dnje- propetrowsk werden drie Sowjet- di visies door Duitsche en Ita- liaanschc troepen in een omsin gelende beweging aangevallen cn vernietigd. Volgens de tot dusver ontvangen berichten werden 13.000 gevangenen gemaakt. 69 Stukken geschut cn talrijk an der oorlogsmateriaal werd buit gemaakt. De deels in een moeras sig gebied gedrongen vijand, leed zware, bloedige verliezen. Sterke formaties van de luchtmacht be streden met goede uitwerking spoorweginstallaties in het Do- nctzbekken. alsmede in het ge bied rondom Moskou. In het zee gebied rondom Kroonstad kreeg een Sovjet kruiser een bomvol- treffer. Gevechtsvliegtuigen bom bardeerden in den afgeloopen nacht voor den oorlog belangrijke installaties in Leningrad en Mos kou. Duikbooten hebben, zooals reeds in een cxtrabcricht is medege deeld. uit een van Gibraltar naar Engeland varend convooi in aan vallen, weike verscheidene dagen duurden. 12 vijandelijke koop vaarders met tezamen 67.000 brt. en een bewakingsvaartuig tot zinken gebracht. In het Zuidelijke deel van den Atlantischen Oce aan heeft een duikboot een tank schip van 12.000 -brt. tot zinken gebracht. In den strijd tegen Groot-Brit- tannic bombardeerde de lucht macht in den afgeloopen nacht militaire installaties aan het Sint Georgekanaal cn aan de Zuidkust van het eiland. In N'oord-Afrika plaatsten Duitsche gevechtsvliegtuigen bomvoltreffers op Britsclie ten tenkampen cn opslagplaatsen van materiaal bij Tobroek. Bij deze aanvallen verloor de vijand in luchtgevechten vijf cn door de luchtdoclartillerie twee vliegtui- tuigen. Vrij zwakke strijdkrach ten van de Britsche luchtmacht vlogen in den afgeloopen nacht naar Noord-West- cn Zuid-West- Duitschland. Door neergeworpen bommen ontstond onaanzienlijke schade. De luchtdoelartillerie schoot een Britschen bommen werper neer. Van morgen, 1 October al, zal de AMERSFOORTSCHE COURANT niet meer verschijnen. De oorzaak hiervan ligt buiten onzen wil. Van hoogerhand heeft men de zen maatregel noodig gevonden, in verband met de schaarschte aan papier. Wij moeten helaas afscheid nemen van onze tronwe abonné's en welwillende lezers. Steeds hebben wij getracht hen zoo goed als het ons eenigszins mogelijk was te bedienen en dat wij hierin geslaagd zijn blijkt uit de gestage aanwas van het aantal dagelijks ie drnkken couranten, dat den laatsten tijd de 8100 overschreed. Wij hopen van harte. dat als eens de papier- nood minder nijpend zal wezen, het ons vergund zal zijn, U allen verder van nieuws te voorzien. Aan hen, die de kwartaal-abonnementsgelden overmaakten per automatische gireering raden wij aan den Postcheque- en Girodienst te be richten, dat zij hun gegeven volmacht intrekken. Zij, die reeds abonnementsgeld vooruit hebben betaald, hetzij voor het komende kwartaal of voor de loopende week, zullen dit zoo spoedig mogelijk terug ontvangen. DIRECTIE AMERSFOORTSCHE COURANT. De Duitsche en Italiaan- schc ambassadeurs te To kio hebben ter gelegen heid van den verjaardag van het Driemogendhe- denverdrag een maaltijd aangeboden, waaraan be halve door den cercgost, veldmaarschalk prins Ka- nin, door bijna alle leden van het kabinet en talrij ke vooraanstaande per soonlijkheden werd deel genomen. Van de spilmo- gendheden waren behalve de Duitsche en Italiaan- sche ambassadeurs, de Spaansche ambassadeur en de gezanten van Finland, Roemenië en Hongarije verschenen. Na den oere- gast, prins Kanin te heb ben begroet, zeide de Duitsche ambassadeur, Ott, dat na de successen van Japan tot nu toe bij op bouw en herordening van het Verre Oosten behaald, intusschcn ook ande re mogendheden genoodzaakt waren. Japans leidende positie in Oost Azië te erkennen. De Italiaansche ambassadeur. Indclli, verklaarde, dat de voornaamste taak Een jaar Driemogendhedenpact. Ontvangst te Berlijn, Von Ribbentrop, Oshima, Alfieri, Stojav. (Telefoto-Orbis-Holland.) van het verdrag was, tusschen alle door het verdrag verbonden mogend heden een eenheidsfront te handha- De Japansche minister van Buiten- landsche Zaken, Toyoda verklaarde, dat liet Driemogendhedenverdrag den vasten grondslag vormt van de Japan sche buitenlandsche politiek. Door Italiaansche vliegtuigen NEGEN ANDERE OORLOGS SCHEPEN BESCHADIGD Het hoofdkwartier van dc Italiaan sche weermacht publiceert d.d. 29 Sept. het volgende extra-bericht: De in het weermachtbericht van gis teren gemelde vijandelijke vlootforma- tie, die uit Gibraltar was vertrokken, bestond uit een konvooi, dat vergezeld was van een vliegtuigmocderschip, een slagschip, een niet nauwkeurig*vaslge- stcld aantal kruisers en ongeveer 10 tor pedoboot jagers Onmiddellijk nadat de formatie door onze verkenningsvliegtuigen ontdekt was, startten Italiaansche torpedovfieg- tuigen van hun steunpunten Op Sardi nië. Een door twee torpedo's getroffen lichte kruiser ging onmiddellijk onder. Dc succesvolle Italiaansche vliegtuigen stonden onder bevel .van kapitein Mel- lej en eerste-luitenant Seti. Een lichte kruiser kreeg een torpedotreffcr. De be manning van het succesvolle vliegtuig stond onder bevel van den eerste-luite nant Giacopinelli. Een groote eenheid kreeg een torpedotreffcr. De beman ning van het succesvolle vliegtuig stond onder bevel van den eerste-luitenant Vcnturini. Een lichte kruiser kreeg een torpedotreffer. De bemanning van het succesvolle vliegtuig stond onder bevel van den eerste-luitenant Bucerri. Een kruiser van ongeveer 10.000 ton kreeg een torpedotreffer en voer met slagzij uit de formatie weg. De bemanning van het succesvolle vliegtuig stond onder bevel van kapitein Marini. Kort daarop plaatste een ander Italiaansch vliegtuig onder bevel van eerste-luitenant Ven turing Een lichte kruiser kreeg een tor pedotreffer. De bemanning van het suc cesvolle vliegtuig stond onder bevel van den eerste-luitenant Bucerri. Een kruiser van ongeveer 10.000 ton kreeg een torpedotreffer en voer met slagzij uit de formatie weg. De bemanning van het succesvolle vliegtuig stond onder bevel van kapitein Marini. Kort daarop plaatste een ander Italiaansch vliegtuig onder bevel van eerste-luitenant Chris tian! een treffer op denzelfden kruiser, die onderging. De vliegtuigcommandan ten der begeleidende jachtvliegtuigen zagen, dat reddingbooten te water wer den gelalen. Een tweede golf van twee groepen, die onder bevel stonden van kolonel Seidl en major Buri zette den aanval voort met het volgende resultaat. Een slagschip kreeg een torpedotreffer aan den boeg. een kruiser kreeg 'n torpedo- treffer midscheeps, een tweede kruiser kreeg een treffer. Een derde golf behaalde het volgende resultaat ccn lichte kruiser kreeg een torpedotreffer. De bemanning van het succesvolle vliegtuig stond onder bevel van kapitein Grossi. Een kruiser van 10.000 ton kreeg twee torpedotreffers en zonk. De bemanningen van de succes volle vliegtuigen stonden onder bevel van de eerste-luitenants Baroglio en Ci priani. Tegen den avond deed een volgende formatie, die van Sicilië was opgeste gen, een aanval op de resteerende een heden cn plaatste met zekerheid een torpedotrcffer op een zwaren kruiser en een op een torpedojager. De bemannin gen der succesvolle vliegtuigen stonden onder bevel van kapitein Magagnoli en den eerste-luitenant Silva. Samenvattend wordt geconstateerd, dat twee tamelijk zware kruisers en een lichte kruiser met stelligheid zijn onder gegaan en dat een slagschip, een an dere niet nauwkeurig waargenomen groots eenheid, zes eenheden van min der groote tonnage cn een torpedojager min of meer zware torpedotreffers heb ben gekregen. Tijdens den strijd werden felle ge vechten geleverd tusschen Italiaansche en vijandelijke vliegtuigen. Zes Engel- sche vliegtuigen werden brandend neer geschoten. Acht van onze eigen toestel len zyn niet op hun steunpunten terug gekeerd. Als aan het hoofd van hun formaties gesneuveld moeten worden beschouwd de kolonel, die het bevel voerde over de aanvallende vliegtuigen en drie eskadercommandanten. Tijdens dezen grooten slag, die op 27 September geleverd werd en van 13 tot 22 uur duurde, hebbende Italiaansche vliegers op schitterende wijze, in stoutmoedig heid wedijverend en met een trotsche verachting voor het gevaar, met een zeer machtige Engelsche vloot gestre den, niet alleen met de kracht van hun bommen, maar ook met hun moed en hun groote vastberadenheid, om den tegenstander te treffen. Van de koopvaarders, die in het kon vooi voeren, is er één in de Straat van Sicilië getorpedeerd door lichte eenhe den der Italiaansche marine. Een twee de schip werd voor dc Algerijnsche kust door eenheden van de Italiaansche marine getroffen en tot zinken ge bracht. Twee andere schepen van te za- men 23.000 ton werden tusschen Sar dinië en Tunis door torpedovliegtuigen in den grond geboord. Deze vliegtuigen stonden onder bevel van de luitenants Focacci Belloni en di Bella. VON PAPEN NAAR ANKARA De Duitsche ambassadeur Von Papen, die den 21st;n September uit Duitsch- l«nd naar Turkije is teruggekeerd, heeft zich voor een bezoek van twee dagen naar Ankara begeven. De nadere bijzonderheden over den terugkeer van de Rijksduitsche vrou wen en kinderen en de leden van het Duitsche gezanlschapspersoneel uit Iran zijn gelijk een drama van weergalooze wreedheid en schaamteloosheid, meldt het A.N.P. uit Berlijn. De Duitsche pers zal in de gelegenheid worden gesteld hierover uitvoerig te berichten, doch reeds thans kan op grond van mede- deelingen uit welingelichte kringen het volgende gezegd worden. 470 Duitsche vrouwen en kinderen en de loden van het Duitsche gezanschap in Teheran zijn intusschen aan de Turk- sche grens aangekomen. Na dc overwel diging van Iran door Engelsche en Sov jettroepen was de Iraansche regeering door afpersingen gedwongen de weer bare Duitschers aan de Bolsjewisten en Engelschen uit te leveren. De Duitsch'e gezant heeft een verbitterden strijd ge streden om tenminste de wouwen en kinderen voor een vreesdij k lot te be waren en hen naar Duitschland terug te brengen. De Britsche en de Sovjet- regeering, alsmede de Iraansche regee ring hadden den Duitschen gezant voor het transport van deze Rijksduitschers op plechtige wijze een vrijgeleide tot naar Turkije toegezegd. Op 17 Septem ber vertrok het transport van Teheran. In weerwil van de plechtige beloften der Sovjets en Engelschen en ondanks het feit, dat het transport vergezeld werd door neutrale diplomaten werd de weg, die deze menschen, waaronder zich zwaar zieke, zwangere en hoog bejaarde vrouwen bevonden, tot een waren lij densweg. Van 17 tot 23 September speelden zich op dezen weg onbeschrijfelijke scènes af. Allereerst werd het transport door Sovjet-soldaten onder commando van Sovjet-officieren en commissarissen stelselmatig uitgeplunderd. Vooral wa ren het de kostbare voorwerpen, welke zonder opgaaf van redenen geroofd wer den. waaronder ook alle bagage van de leden van het Duitsche gezantschap cn van den Duitschen gezant persoonlijk. Koffers, pelterijen, sieraden en al het andere, wat de aandacht der Bolsjewis ten trok, werden gestolen en voor de oogen der Duitschers weggevoerd. De vergezellende neutrale diplomaten en vertegenwoordigers van de Iraansche rcgcering stonden machteloos tegenover dit optreden van de Bolsjewisten en werden met dreigementen en door mid- 1TALIAANSCH LEGERBERICHT Italiaansche steden gebombardeerd BRITSCHE VLIEGTUIGEN NEER GEHAALD In zijn weermachtbericht no. 4S3 maakt het Italiaansche opperbevel d.d. 29 September het volgende bekend: Noor d-A f r i k aActiviteit van dc artillerie aan de fronten van To broek en Solloem. Tijdens een luchtaan val op Bardia werden twee vijandelijke vliegtuigen door den afweer op den grond en twee door Duitsche jagers neergeschoten. Oost-Afrika: Vijandelijke een heden probeerden een aanval te onder nemen op onze vooruitgeschoven pos ten in den sector van Gondar. Zij wer den door onze artillerie en door den afweer van onze afdeelingen op de vlucht gedreven. Engelsche vliegtuigen hebben de stad Rhodos aangevallen. Er werden eenige woonhuizen en het ziekenhuis getroffen, waar twaalf personen ge dood werden. In het centrale bekken van de Mid- dellandsche Zee hebber, onze jacht vliegtuigen twee Blenheims brandend omlaag gehaald. De vijandelijke lucht macht viel Trapani, Marsala en Castel Vetrano aan. waar brandbommen ge worpen werden. Bovendien werd Pa lermo aangevallen, waar negen dooden en 26 gewonden te betreuren zijn, als mede Turijn waar een vliegtuig door den afweer op den grond werd neerge schoten en by liet plaatsje Candiolo te rechtkwam. De vijf leden der beman ning kwamen om het leven. Vijande lijke vliegtuigen vlogen boven Milaan, waar echter geen bommen werden uit geworpen. Zes personen werden ge wond als gevolg van scherven van het luchtdoelgeschut en drie anderen voor ongevallen op straat. De woonwijken van Savona Marina werden gebombar deerd. Er ontstond schade aan de woonhuizen. Behalve brisantbommen en lichtfakkels werden brandbommen en pamfletten uitgeworpen. Ook werd een luchtaanval onderno men op Genua, waar eenige huizen in stortten. Eenige op het platteland ont stane branden konden gebluscht wor den. Onder de burgerbevolking vallen een doode en drie gewonden te betreu ren. Een brandweerman werd doode- lijk getroffen. Vier brandweerlieden werden door scherven van luchtdoel geschut gekwetst, van wie twee ern stig. Een andere aanval werd onderno men op Spezia, waar kleine en groote brand- en brisantbommen werden uit geworpen. De branden werden ge bluscht. Door scherven van luchtdoel geschut werden vier personen gewond. In den nacht van 28 op 29 Septem ber bombardeerden onze luchtforma- ties voor anker liggende schepen op Malta. i wapens verhinderd in te grij- del v pen. Jet schandelijkste speelde zich af en kele kilometers voor de Turksche grens. Hier gaf de Sovjet ambtenaar, die het transport vergezelde, bevel tot het houden van een korte marsch- pauze, waarin de D'uitschers in het open veld de vrachtauto's moesten verlaten en zich in gelid moesten 'opstellen. Ter wijl de mannen door de Bolsjewistische soldaten met de wapens in toom wer den gehouden, stormde een groep ge wapende Bolsjewistische vrouwelijke soldaten op de vrouwen en kinderen af, en kleedden de weerloozen in den waarsten zin van het woord tot op het hemd uit. Onder voorwendsel van een fouilleering en met de permanente be dreiging van doodgeschoten te worden werd alles, wat tot dusver aan de klau wen der Sovjets was ontgaan, gestolen, zooals kleedingstukken, schoenen, kou sen, ondergoed, trouwringen, ja zelfs de kleinste en meest waardelooze souve nirs, als halsketinkjes van kinderen en kinderringetjes werden gestolen. Met behulp van messen en bajonetten wer den de vastzittende trouwringen van de vingers der vrouwen verwijderd. Het transport is in een hevig ge- schokten toestand in Turkije aangeko men. Van Duitsche zijde moesten groo te bedragen liquide gemaakt worden om de vrouwen en kinderen in staat te stel len zich op straat te vértoonen, daar zij ten deele slechts gehuld waren in oude mantels en lompen. Door de doorstane mishandelingen en de opgeloopen ver wondingen verkeert een deel der vrou wen en kinderen in een toestand, welke een vreeselijke aanklacht vormt tegen de georganiseerde Bolsjewistische mis dadigers en hun bondgenooten. In toonaangevende Duitsche kringen wordt dit optreden als weergaloos in de geschiedenis der diplomatieke betrek kingen tusschen de volken gebrand merkt en de begrijpelijke verbittering van het Duitsche volk over deze schan delijke daden der Bolsjewisten tot uiting gebracht, waarvoor niet alleen de Oproep aan het Nederlandsche volk De winter staat voor de deur en ve len zien in gerechtvaardigd vertrou wen uit naar de helpende hand van de gemeenschap. Wij allen zijn ons de ernstige zorgen bewust, waaronder een deel van het Nederlandsche volk de komende maan den gebukt gaat. Moeders en vaders, zullen met bezorgdheid naar hun kin-'"1" deren zien, kinderen, die den stryd om het bestaan hebben leeren kennen, die weten hoe hun oudjes juist in de win termaanden een extra verzorging noo dig hebben. Winterhulp heeft het vorig jaar haar taak aangevangen, om in geza- menlijken arbeid van het geheele volk, al deze zorgen en nooden weg te ne men. Het is ons den afgeloopen winter niet gemakkelijk gemaakt om dit ideaal te verwezenlijken. En toch, ondanks dwaze geruchten en helaas zelfs ver dachtmakingen, waaraan deze tijd zoo rijk is, konden wij in de eerste werk periode, met behulp van honderddui zenden in den lande, een bedrag van circa zes millioen voor hulpverleening ter beschikking stellen. Deze inzet van tallooze gevers, de duizenden collectanten, in alle gemeen ten onder de persoonlijke leiding van de burgemeesters en de stille werkers, zij hebben tezamen velen, die nood kenden, naast vreugde, een gevoel ge bracht van veilig geborgen te zijn in deze groote familie: het volk van Ne derland. Na den eersten October zult u weer onze bussen hooren rammelen. Lijstcol- lecten zullen onze kasmiddelen ver sterken; daarnaast vertrouwen wy op ruime giften van hen, wier levensom standigheden en bedrijven zulks moge lijk maken. Duizenden vrijwillige medewerkers- (sters) zijn noodig. om als collectan ten-(trices) door persoonlijken, inzet, dit voor ons volksbestaan noodzakelijk werk te doen slagen. Deze winter zal hoogere eischen aan ons allen stellen dan de vorige. Welnu dan, gave en arbeid tezamen zijn bij machte, deze harde maanden te over winnen. Wat ook moge geschieden, wij zullen daaronder nimmer de minstbe- bedeelden laten lijden. Wij willen ook nu sterk zijn en daarom zorgen: Voor het volk, door hei volk. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren v. 30 Sept. 19.21 tot 1 Oct. 7.39 Maan 1 Oct. op 17.46, onder 3.11 uur.

Amersfoortsche Courant | 1941 | | pagina 1