MBSFCOOTSCHE CCIICANT DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN DE GELDERSCHE VALLEI Prof. van Genechten sprak te Berlijn over den geestelijken toestand in ons land Vruchtelooze bolsjewistische aanvallen in Donetzgebied en op Kertsj ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbetaling: Per week 010 I Per 3 maanden 2.00 I Per post per kwartaal ƒ2.25 Losse nummers 0.06 Aam.: TcleL 6289, Giro 80362. BedacUe: TeL 6731. N» 6 u. 5137 ADVERTENTIES bij vooruitbetaling Losse regelpru* 10 Kleine advert Doelpunten" Hoogstens 20 woorden u Elk woord meer /O EATERDAG 21 MAART 1942 HOOFDREDACTEUR: NIC. LAMAN, SOEST. UITG.: N.V. DRUKKERIJ ONNES, v.h. BLANKENBERG Zu. DIRECT.: F. HALEWIJN. - 5Ge JAARG. Nederland heef! zijn taak naar badaaren vervuld ONS VOLK LATER ZELFGENOEG ZAAM, MAAR NOOIT BEDORVEN De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt: Tn de groote voordrachtszaal van liet Rijksministerie van Arbeid te Berlijn is gisterenmiddag op uitnoodiging van den Rijksminister van Arbeid, Franz Scldte, in samenwerking met de Deutsch-Niederlandische Gesellschaft, een cullureele bijeenkomst gehouden, waaraan naast verschillende autoritei ten van staat en partij en van de Ne- derlandsche nationaal-sociaiistische be weging in Duilschland, vele honderden genoodigden deelnamen. Het hoogtepunt van den avond vorm de een voordracht van prof. dr. R. van Gcncchten, procureur-generaal te Den Haag over „Die geistige Lage in den Niederlanden". Spreker ging uit van het jaar 1648, dat met de beëindiging van den 80- en 30-jarigen oorlog, de onafhankelijkheid van Nederland bracht, onafhankelijk niet alleen van Spanje, doch ook van het Duitsche rijk. Tegenover degenen, die de NederlandsclfC geschiedenis on geveer in de zestiende eeuw laten aan vangen, alsof cr daarvóór geen Neder landers bestonden stelde spreker de vraag of het zwaartepunt van onze ge schiedenis misschien juist niet vroeger lag. Geen staatkundige maar volk- sche geschiedbeschouwing. De staatkundige geschiedbeschouwing dient, als verouderd en onjuist, voor de volksche geschiedbeschouwing plaats te maken. Dan ziet de Nederlandsche historie er geheel ander uit. In dezen geest schetste spreker Nederland als grens land van het Germanendom. dat de andere volkeren vooruit was. Ook wees prof. van Genechten op het verschil tusschen zee- en landgermanen. Zee- en landgermanen. Het karakter van eerstgenoemden wordt geheel doör het water bepaald. Zeker, duizenden cn nog eens duizen den Nederlandsche boeren vestigden zich in het Oosten tot Zevenburgen toe, maar het karakter en de geschiedenis van Nederland wordt bepaald door vis- scherij en handel, waterbouwwerken en Oostinjevaart. Nederland was toen tertijd ook het sterkste Germaansche volk. Het voerde zijn strijd tegen Span je en later tegen de Engelschen geheel alleen, zonder hulp van liet Duitsche Rijk. De Duitsche vorsten hadden hun eigen belangen te behartigen. .Tuist die zeehandel en wel in oorlogstijd maakte Nederland groot. Volk met ondernemings- en organisatievermogen. Het toont den ondernemingszin, de dapperheid, het organisatievermogen, den koopmansgeest der Nederlanders, die tevens bouwers in grooten stijl wa ren in hun koloniën. Spreker beantwoordde bevestigend de vraag, of Nederland zijn taak naar behooren had vervuld: Ie. Had het zich niet bezondigd Ran de zelfvernietiging, waaraan ande re Germaansche volkeren zich toenter tijd schuldig maakten; 2e. had het wel een ander Ger maanse!) volk, het Engelsche, bestre den, maar dat was nog voor de vrijheid van de zee. Niet alleen in ons eigen be lang, doch in het belang van gansch EuroDa. Daarbij heeft het zijn roem als krijgs volk gevestigd. Het bracht den groot sten zeeheld, dien eenig land kan aan wijzen, voort, namelijk Micliiel de Ruy- ter. Ook wees spreker op het genie van Grotius en diens werk „Mare liberum". 3e. In onze koloniale politiek hebben wij de oude Noordsche traditie voort gezet en aan een groot deel van de we reld een Germaansche leiding gegeven. •Ie. Als medehcerschers van de we reld en als een der rijkste volkeren heb ben wij ons eigen karakter niet verlo ren. Ons volk werd later zelfgenoeg zaam, maar bedorven werd het nooit. Het wa3 eenvoudig en stond dicht bij de natuur. Met "ons geboorteeiifer van 22 per 1.000 en een sterftecijfer van negen per 1.000 staat Nederland op de eerste plaats. Geen vermenging met den jood. 5c. Ook in Nederland waren joden, doch die waren uit het Zuiden en Oos ten binnengekomen, en ons volk had zooveel gevoel voor de reinheid van zijn bloed, dat cr van een vermenging met. den jood geen sprake was. c In het vervolg van zijn rede wees spreker op de latere zelfgenoegzaam heid, waardoor de Nederlandsche macht verloren ging. In plaats van zijn militaire kracht vertrouwde men op geld. Ook dit leidde spreker af uit het karakter van zeevolk. De strijd tegen de elementen bracht mede. dat men zich daar niet tegen verzette, doch probeerde deze met zoo weinig mogelijk middelen aan zich dienstbaar te maken. Als voorbeelden noemde spreker: zeilschepen en de windmolens. Diezelfde eigenschap maakte de Ne derlanders tot de beste luchtmacht, die eerder dan eenig ander volk een luchtverbinding met lum eigen kolo niën had. Tenslotte wees spreker in zijn karak teriseering van ons volk op den drang, om de natuur te veredelen, te cültivee- ren. Zware industrie vindt men bij ons weinig, maar veredelings- en verfij- ningslndustrie dos te meer. Na tenslotte gewezen te hebben op dc onmiddellijke oorzaken van den jongsten oorlog, bracht spreker zijn meening naar voren over den bouw van het toekomstige Europa. De spreker, die door Rijksminister Seldte aan de vergadering was voor gesteld en ingeleid, oogstte warm ap plaus. De voordracht was omraamd door een uitvoering van het Zeüparoni- kwartet uit Den Haag en de uitvoering van cenige liederen door Hans Wocke van het Deutsche Opernhaus in Berlijn Als merkwaardigheid zij hierbij ver meld, dat een der door den zanger voorgedragen liederen een tekst had van Rijksminister Franz Seldte. BEKENDMAKING Het Rijkscommissariaat deelt mede: Dc Rijkscommissaris voor dc bezette Nederlandsche gebieden heeft op grond van artikel 1 par. 2 van zijn Verorde ning no. 108/40, vierde verordening over bijzondere bestuursrechtelijke maatre gelen, dén gepensionneerden kapitein ter zee C. Ter Poorten benoemd tot in- spccteur-generaul van het Loodswezen. In 1934 is de heer Ter Poorten toege treden tot de N.S.B., waarin hij 'ver schillende functies heeft bekleed. Een gewonde wordt van de vuurlinie naar de verbandplaats achter het Finsche front getransporteerd Suomen -Holl.-Hollming-Pax Holland m HET LIED VAN DEN „ONDERGANG". Sedert de oorlog met Japan is uitgebroken, hebben in de Verec- nigde Staten diverse muzikaal aangelegde Yankees zich op het fabricecren van patriottische „songs" toegelegd, aldus meldt S. H. uit Berlijn. Zoo is door twee musici een lied gecomponeerd, dat tot titel draagt: „De zon zal ondergaan in het land van de Rijzende Zon." De Amerikanen dienen zich, aldus wordt in de Duitsche pers opgemerkt, niet met zonsonder gangen te bemoeien, aangezien ze aan den ondergang van hun eigen slagschepen voorloopïg meer clan genoeg hebben! Doodstraf in België op bonvervalsching Krachtens een verordening, uitgevaar- digfl door den militairen bevelhebber voor België en Noord-Frankrijk, wordt in het vervolg iedereen, die rantsocnec- ringszcgels of levcnsmiddelenbonnen vervalscht, met den dood gestraft. Zij, die al of niet opzettelijk vcr- valschte zegels gebruiken of in omloop brengen, zullen gestraft kunnen worden met den dood, met dwangarbeid of met gevangenis, al naar den ernst van het geval. BETROUWBAARHEID DER JAPANSCHE BERICHTEN BEWEZEN Japansche politieke waarnemers ver klaren naar aanleiding van de erken ning door de geallieerden van de ver pletterende verliezen, die zij in den zee slag bij Java hebben geleden, dat deze erkenning van den vijand een nieuw dramatisch bewij$ vormt van de be trouwbaarheid der berichten van het keizerlijke Japansche hoofdkwartier en de onbetrouwbaarheid van de opgaven der geallieerden. AANKOOP VAi;- KROONKURKEN De precaire situatie van plaatijzer heeft het noodzakelijk gemaakt over te gaan tot een regeling voor den aankoop van kroonkurken, zoowel nieuwe als co. regenereerde, door de kroonkurkgeorui- kende industrie. Thans kunnen kroon kurken door deze industrie slechts wor den aangekocht op een aankoopvergun ning, waarvoor een der voorwaarden zal zijn, dat gebruikte kroonkurken moeten zijn ingeleverd bij daartoe door het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd aangewezen regene- raticbedrijven. De toewijzing zal wor den gebaseerd, eenerzijds op de behoef te van den belanghebbende. De ingeleverde kroonkurken moeten droog worden opgeslagen en zoo noodig na ontvangst direct worden gereinigd en gedroogd teneinde roestvorming te voorkomen. Alleen, wanneer door alle belangheb benden. dus ook door het publiek hier aan de hand wordt gehouden, kan een regelmatige voorziening van kroonkur ken verzekerd blijven. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de Officieele Publicatie. VIJAND TEN OOSTEN VAN CHARKOV TERUGGEWORPEN fDuitschland strijdt voor Europa Hoofdkwartier van den Führer, 20 Maart. Het opperbevel der Weermacht maakt bekend: Op het schiereiland Kertsj viel de vijand weer met vrij sterke strijdkrachten aan. Alle aanval len zijn na verwoeden strijd af geslagen. 28 Vijandelijke pantser wagens werden vernield. Ten Zuiden van Sebastopol werd op achttien Maart een groot tankschip door lucht-lorpe- dotreffers vernietigd. In het Donetzgebied herhaal den de bolsjewisten hun vruch telooze aanvallen op dc Duitsch- Rocmeensche stellingen. Een plaatselijke aanval van Duitsche en Hongaarsche formaties had succes. In den sector ten Oosten van Charkov werd de vijand na den afweer van nieuwe aanval len teruggeworpen, waarbij hij zware verliezen leed. Ook aan dc overige deelen van het Oostelijk front mislukten vijandelijke aan vallen. Eigen aanvalsacties lever den nieuwe successen op. De luchtmacht bracht vernieti gende slagen toe aan pantserwa gens en troepenconcentraties der bolsjewisten op het schiereiland Kerisj en bestookte met bijzon der succes vliegvelden en spoor weg transport en in den midden sector van het front. De vijand verloor gisteren 62 vliegtuigen, waarvan cr 42 in luchtgevechten werden neergeschoten. Vijf eigen vliegtuigen keerden niet terug. Dc Frankische 46e infanterie divisie heeft sedert begin Fe bruari talrijke aanvallen van veel sterkere strijdkrachten opdcr hooge bloedige verliezen voor den vijand afgeslagen en in elf dagen 162 pantserwagens ver nield. De laatste dagen heeft het Roemecnsche 33e infanterie-vegi- ment zich door bijzondere dap perheid onderscheiden. Op het eiland Malta werden vliegvelden en luchtafwecrbatte- rijen gebombardeerd. Een Duitscli jachteskader in het Mid- dellandsche Zeegebied behaalde met het neerschieten van drie Britsche vliegtuigen, sedert liet uitbreken van den oorlog zijn duizendste overwinning in de lucht. In het zeegebied rond Enge land hebben gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht ten Zui den van Portland een koopvaar dijschip van 6.000 brt. tot zinken gebracht. Twee andere middcl- groote schepen werden zoo zwaar getroffen, dat ook zij, naar aan genomen kan worden, verloren zijn gegaan. Verder werden luchtaanvallen ondernomen op een havenstad aan de Engelsche Zuidkust. In het tijdvak van tien tot vijf tien Maart verloor de Britsche luchtmacht 62 vliegtuigen, waar van 28 boven het Middellandschc Zeegebied en in Noord-Afrika. In denzelfden tijd gingen in den strijd tegen Groot-Briftannië zes tien eigen vliegtuigen verloren. Bij de Nederlandsche vrijwilligers der Waffen SS. Het schieten moet geleerd worden 0 SS-Frilz-Stapf-Pax Holland m Levensmiddelenrantsoenen in Duitschland worden verlaagd VOORNAAMSTE OORZAAK DE SLECHTE GRAAN- EN AARDAPPEL OOGST Met ingang van zes April a.s. worden de rantsoenen levensmiddelen in D.-itschlan'd gewijzigd cn wel voor brood, vet en vleesch. Voor zoover tot verlaging der rantsoenen wordt overge gaan, betreft deze in de eerste plaats de normale verbruikers. Met hen die zwa re n arbeid verrichten wordt streng rc- ke.iing gehouden, terwijl de rantsoenen van kinderen in den groei van hun ja ren deels gelijk blijven, deels zelfs iets verhoogd worden. Ten vergelijking met de rantsoenen van den eersten wereldoorlog toont aan, de dc rantsoenen ten deelo aanzienlijk boven die var. de jaren 1916/17 liggen. II ronder groot zijn de verschillen voor h die zworen arbeid verrichten. Ter- V L k :n r!';n wereldoorlog,bovendien- de visigesleldc rantsoenen maxima be droegen, die ver beneden.de werkelijke beschikbaarstelling bleven, is thans dc waarborg gegeven, dat iedere verbrui ker dc hem toekomende hoeveelheid ook inderdaad ontvangt, De oorzaak, -dat de Rijksregeering tot een gedeeltelijke verlaging der rantsoe nen besluiten moest ligt vooral in het ongunstige weer der laatste beide jaren, waardoor de graanoogsten 1940 cn 1941 cn de aardappeloogst 1941 bij de zeer goede oogsten der laatste vredesjaren ten achter bleven. Aan den anderen kant is ook de behoefte aanmerkelijk gestegen en wel als gevolg van de uit breiding van het leger alsmede van het groeiende aantal arbeiders, die meer dan het maximale aantal uren werken cn van het aantal arbc-iders. die zwaren arbeid verrichten in de oorlogsindustrie. Bovendien is een milliocn Duitschers naar het Rijk teruggekeerd. Voorts wer den talrijke buitcnlandsche arbeids krachten alsmede krijgsgevangenen in het Duitsche economische proces opge nomen. Tenslotte heeft het Duitsche Rijk het Finsche volk met leveranties levensmiddelen moeten helpen. Duilsch land heeft ook, hoewel het daartoe krachtens het volkenrecht niet verplicht is ten deele levensmiddelen verstrekt aan de bezette gebieden. De- door het Rijk versterkte leveranties zijn zoo aan zienlijk, dat zij zouden toereiken om tien milliocn menschen een jaar lang van brood ie voorzien. Dit heeft natuur lijk zijn uitwerking niet kunnen missen op de eigen rantsoenen van het Duitsche volk. In tegenstelling tot Engeland, dat in vredestijd slechts 25 pCt. van eigen be hoefte door dc binnenlandschc produc tie kon dekken, kan Duitschland rustig de toekomst tegemoet zien. temeer daar het Duitsche voedingsgebied door den veldtocht in het Oosten is uitgebreid Zoodra de gevolgen van den oorlog en van het bolsjewistische wanbestuur te boven zijn gekomen, zal de uitbreiding van dit voedingsgebied merkbaar wor den. Men kan dan van jaar tot jaar toe nemende overschotten verwachten. Er kan geen twijfel over bestaan, dat Euro pa ook op voedingsgebied een betere toekomst tegemoet gaat. VON PAPEN NAAR BERLIJN VERTROKKEN Dc A.N.P. correspondent meldt: Ge zant Von Papen is den negentienden dezer uit Ankara naar Berlijn afge reisd voor het uitbrengen van rapport er, misschien tevens tot het consultee ren van zijn arts inzake zijn bij den aanslag opgeloopen oorkwetsuur. Von Papen zal op zijn reis geen tusschcn- stations aandoen noch besprekingen voeren. De Tunksehe gezant te Berlijn, Gere de. is nog niet van zijn bezoek aan Ankara teruggekeerd. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren van 21 Mrt. 19.54 tot 22 Mrt. 7.40 van 22 Mrt. 19.55 tot 23 Mrt. 7.38 Maan op 22 Mrt. 10.29 onder 23 Mrt. 0.50 op 23 Mrt. 10.59 onder 24 Mrt. 1.49 Verwoede strijd op de Philippijnen Op Balanga Hgpen de loopgraven 30 m. van elkaar. Japansche militaire kringen melden, dat de stryd op de Philippijnen met on verminderde hevigheid voorhvoedt. Op het schiereiland Balanga is een hef tige stellingenoorlog ontbrand. De te genstanders liggen op sommige plaat sen slechts dertig meter van elkaar verwijderd. De frontlijn verloopt zoo onregelmatig, dat de Japansche troe pen, die voor de aflossing zijn be stemd, zich aan touwc-n moeten vast houden daar zij anders gevaar loopen in de vijandelijke loopgraven terecht te komen. Den lsatsten tijd is liet vuur van de Noord-Amcrikaansche artille rie zwakker geworden en slechts nu en dan grijpt dit vuur in den strijd in. Volgens berichten van Philippijnsche deserteurs, wicn het gelukt was de ontoegankelijke borgstellingen te verla ten, worden de levensmiddelcnvoorra- jilen van dag tot. dag geringer. Slechts dc Amerikaansche officieren ca man schappen ontvangen nog regelmatig hun rantsoenen. De Philippijnsche troepen krygen ech ter slechts één maal per dag soep. Het gevolg van dezen toestand is. dat een groeiende spanning is ontstaan tus schen de Amerikaansche en Philippijn sche troepen, welke geleid heeft tot een schietpartij, waarby tientallen doo- den en gewonden zijn gevallen. Japansche oorlogscorrespondenten mel den. dat aan het front op Balanga nieuwe strijdmethoden worden toege past. Zoo hebben de Japanners groote luidsprekers opgesteld, waardoor de tegenstanders voortdurend op de hoog te worden gehouden van de ontwikke ling van den oorlog in Oost-Azie. De luidsprekers zijn vaak tot op 4 km. af stand te hooren. zoodat de vijandelijke strijdkrachten de berichten over de voortdurende nederlangcn van Enge land cn de Ver. Staten vernemen. Vliegtuigen laten boven de vijande lijke stellingen brieven en berichten van familieleden der nog vechtende Phi lippijnsche troepen vallen. Overloopers bevestigen, dat, behalve door het ge brek aan levensmiddelen, door de luidsprekersmededeelingen geheele groepen besloten hebben-de wapens neer te leggen. De Amerikanen moeten de strengste tegenmaatregelen nemen. STILL WELL BEVELHEBBER IX CHINA, BRITSCH-INDIc EN BURMA Naar Reuter uit Tsjocngking meldt, heeft generaal-majoor Stilwcll mede gedeeld, dat hij het bevel voert over de Amerikaansche troepen in China Britsch Indië en Burma. CRITIEK OP AMERIKAANSCHE MINISTERIE VAN MAFIN'F. De New York Times doe-, in een hoofdartikel een nieuwen aanval op hel ministerie van marine cn verwijt het, dat het het publiek misleidt en geen feitelijke berchten geeft. De berichten- politiek der marine is schaamteloos, al dus het blad. Het geheimhouden van bepaalde berichten moet weldra zijn in vloed uitoefenen op het moreel van de bevolking. De Vereenigde Staten heb ben een bemoedigende bcrichtenpolitiek noodig. EEN ZELDZAME OPERATIE Een 43-jarige vrouw te Munster heeft een zeldzame operatie op zichzelf verricht. Kort gr-lvdcn trad de punt van een naald i- voorschijn uit haar boyeno'ijbien. Met behulp van een pino 1 had de niet klcinzeerkje vrouw wol dra de geheele naald eruit ge trokken. Het was oen naald, <iio zij als driejarig kind had in ge slikt. 45 Jaar lang had zij echter nooit meer iets van dc naald ge merkt cn van het geval in net geheel geen last meer gehad. Te duur vleesoi gekooiit! DAMES-KOOPSTERS DUCHTIG GESTRAFT. Dezer dagen heeft de inspecteur voor Prijsbehccrsching te Leeuwarden zware boeten opgelegd aan een slager en een twaalftal van zijn af- neemsters, die vleesch ver. cn gekocht hadden tegen prijzen, welke" ver boven het toelaatbare uitgingen. De slager H. Groefscma te Haren bij Groningen heeft van September '40 t/m. September 1941 zestien koeien cn twin tig kalveren frauduleus geslacht en het vleesch van deze beesten zonder bon of tegen afgifte van te weinig bonnen aan zijn clientèle verkocht. Van Januari 1941 af werden nieuwe prijzen berekend, welke meestal twin tig tot 40 cent per pond hooger waren dan hij mocht berekenen. In enkele ge vallen steeg de prijs zelfs van ruim I per l'j kg. tot meer nicer dan 2.--.ter wijl rundvet voor 3.50 per pond werd verkocht. Groefsema. die door de Veehouderij- centrale reeds voor den duur van tien maanden was uitgesloten, werd wegens bewuste overtreding der prijsvoorschrlf- ten tot een boete van ƒ7000.— veroor deeld. Aan zijn afneemsters. die wegens me deplichtigheid aan prijsopdrijving te recht stonden, werden de volgende boe ten opgelegd: Mevr. J. Lieflinck-Medden 10.000 Mevr. E. Nicmeyer-Boelmans ter Spil Mevr. A. Mees-IIuizinga Mevr. G. Landewecr-Ovmg Mevr. C. Kool-Kolff 10.000 6.000 5.000 4.000 Erp 2.500 Mevr. A. van Vel zen— allen te Haren. Verder werden twee dames bebc.n met 1.000 ei. drie met J 7.70. Cuk >it- Icn nog boeten van /350. 300 en /50, andere veroordeel ingen volgen nog. Bij het opleggen dezer geduchte straf fen overwoog dc inspecteur voor de Prijsbeheerschïr.g o. m.. d3t dc veroor deelden het met de prijsvoorschriften beoogde dool n.l. de distributiegoederen binnen het bereik van allen te brengen, in gevaar hebben gebracht. De overheid heeft meermalen nadrukkelijk te ken nen gegeven, dat het koopen van distri butiegoederen tegen te hooge prijzen tot een tekort kan leiden. De minder goed gesitueerden zouden daardoor practisch geheel van vleesch verstoken raken en liet ontstane voedingstekort met hun be perkte middelen ook niet op andere wij ze kunnen aanvullen. Er is dus allo re den hïèrtegen met kracht op te treden. De zeer gunstige financierde toestand van het meerendeel der veroordeelden was in dit verband een factor, welke den ernst der overtreding nog slechts vergrootte. Mr. A. J. ZONDERVAN IN NEDERLAND De commandant der W.A. mr. A. J. Zondervan die als Untersturmführcr zijn dienst verricht in het Nederland sche Legioen is voor een kort verblijf in Nederland aangekomen. Bij een be zoek, dat hij bracht aan Musscrt, den leider der N.S.B., reikte deze hem het cereteeken „Strijd cn Offer" dier be weging uit. Aan mr. Zondervan is het IJzeren Kruis tweede klasse verleend. ITALIA ANSCH LEGER BERICHT. VERKENNINGSACTIVITEIT TEN O. VAN MEKILI Het 657e weermachtsbericht van gis teren luidt: Ten Oosten van Mekili nu en dan con tact tusschen verkenningsafdeel ingen. Vijandelijke bommenwerpers, die een vooruitgeschoven vliegveld trachtten aan te vallen, werden terstond door een onzer jachtformatics onderschept en teruggedreven. Een Curliss werd neer geschoten cn talrijke andere met ma chinegeweervuur bestookt. Sterke Duitseh-Italiaansche eenheden deden opnieuw hevige luchtaanvallen op dc vliegvelden van Halfar en Vene- zia. Twee toestellen v.crdcn op den grond vernield en een derde bij een luchtgevecht. Aan het Oostfront. Een verdekt opgesteld stuk pantserafweergeschut, gereed, om onmiddellijk in werking te treden P.B.Z.-v. Eysden- P. K. Kraaysvanger-Pax Holland m

Amersfoortsche Courant | 1942 | | pagina 1