AMEPSFOOPISCHE COUMNT AMERSFOORT kan en zal een prachtige stad worden EE Opnieuw 94,000 brt, tot zinken gebracht Cripps'besprekingen mislukt ABONNEMENTSPRIJS bij vooruitbetaling: Per week ƒ0 10 Per 8 maanden ƒ2.05 Per post per kwartaal ƒ2.25 Losse nummers 0 06 Adm.: Telet. 6289, Giro 86362. Redactie: Tel. 6731. Na 6 u. 6137 DAGBLAD VOOR AMERSFOORT EN DE GELDERSCHE VALLEI N.V. DRUKKERIJ ONNES vii. BLANKENBERG Zn- SNOUCKAERTLAAN 9, Directeur: F. HALEWIJN. Hoofdredacteur: NIC. LAMAN, SOEST. ADVERTENTIES Losse regelprU*1055 ..Doelpunten" bij vooruitbetaling' I a. personeel t.m. 20 woorden 0.55 leder woord meer 0.05 b. alle overige t.m. 20 w. 0.66 leder wcord meer 0.06 3 Achtereenvolgende pUalsI.-.gen Toor 2 maal den eenaeldoprjs. ZATERDAG 11 APRIL 1942 56e JAARGANG. No. 85 BwigemMieA 9.. üaAJlofö, geitutatieeAd „DEN NOOD ONDER DE BEHOEFTIGEN TE HELPEN VERLICHTEN, IS EEN EVEN BROODNOODIGE ALS DANKBARE TAAK" Herr Beauftragte des Reichskommissars für die Provinz Utrecht, Mijnheer de Commissaris der Provincie Utrecht, Volksgenooten en Kameraden. Es ist mir ein ganz besonderes Vorrecht, Sie, Herr Beauftragtc, auf diesem wichtigsten Tage meines Lebens, wo ich das Amt antrete eines BürgermeLsters der Gemeinde Amersfoort, begriiszen zu kön- nen, und dabei meinen herzlichen Dank auszusprechen dafür und für all das, was Sie amtlich und persönlich für mich und meine Ernennung gut- gefunden liaben zu tun. Meinerseits wird es mir nun eine Ehre und eine Freude sein, die Zusammenwirkung zwischen Sie und mich, wo sich die Gelegenheit dazu auch nur bietet, in jenem Geiste zu gestalten, wel- che so eindruksvoll spricht a us dem Bilde, das Sie, Herr Beauftragte, mir verehrt haben, und das mir und jedem Besucher dieses Hauses künf- tig ein Standiges Wahrzeichen echter Kameradschaft sein wird. Mijnheer de Commissaris, U dank ik voor Uwe tegenwoordigheid he den. bij de aanvaarding van mijn ambt van Burgemeester van Amers foort; ik dank U voor de woorden, die U zoo goed zijt geweest tot mij te richten op dezen voor mij zoo gewichtigen dag, woorden die mij een aansporing zullen zijn mijn ambt uit te oefenen zooals een goed burger vader betaamt. U dank ik tenslotte voor de persoonlijke uitreiking van het uiterlijk teeken van mijn waardigheid. Ik geef U de verzekering, dat de samenwerking tusschen U en mij als het ware gedragen en vergemak kelijkt zal worden door het besef, dat wij welbewust arbeiden voor en in dienst van het algemeen belang. Daarbij te mogen profiteeren van de meerdere ervaring en wijsheid, welke U in een langer leven hebt mogen vergaren, zal mij tevens een voorrecht zijn! DE Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft mij geroepen tot het verantwoor delijke ambt van Burgemeester van de gemeente Amersfoort in een tijd, als Europa, en daarmede ook ons land, wellicht nog nimmer heeft gekend. Het is een tijd, waarin onmetelijk gevaar de volkeren van Europa be dreigt, een tijd waarin een ongeëve naarde worsteling die volkeren is op gelegd om hun bestaan, hun bescha- viu£, hun geestelijk gejd te verdedi gen en te redden uit de overstrooming van ons vasteland door verdierlijkte, alles voor zich uit vernietigende mil- lioenenmassa's uit de binnenlanden van Azië. Gestreden wordt" deze strijd door de Weermacht van Groot-Duitsch- land. door haar bondgenooten en door al die duizenden van Germaanschen stam. die met dagelijkschen inzet van hun leven toonen de teekenen van on zen tijd te verstaan. Aangevoerd wordt deze strijd op leven cn dood door den Führer aller Germanen. Gewonnen wordt deze strijd dank zij de geniale leiding van den Führer, en bovenal door den eenvoudigen infanterist. Ge wonnen wordt zij ten derden male in de geschiedenis van Europa, cn thans voor goed. Alles in dezen strijd is grootsch, van reusachtige afmetingen. Het is ook deze strijd van den infanterist, die elke minuut van den dag en den nacht wel bewust zijn leven inzet, een vreeselij- ken dood onverschrokken in de oogen ziet, het is deze strijd, waarvan de Führer nog niet zoo lang geleden ver klaarde, dat hij voor alle eeuwen in de geschiedenis van Europa zal worden te- boekgesteld als „één enkel heldenlied". Achter dezen uiterlijken strijd van de wapenen voltrekt zich door de Voorzienigheid een ander, een onge zien gebeuren: een oude tijd spoedt ten einde, een nieuwe tijd wordt geboren. Het oude leven, het leven dat alleen nog maar oud is, dat dus met idealen zijn bestaan niet meer rechtvaardigt, sterft af; het jonge leven met zijn rijkdom aan idealen komt allerwegen op. Dit is een wet van de natuur. Uit dezen rijkdom adn idealen vloeit bewust of onbewust alle rustige zelf verzekerdheid, alle kracht, alle moed voort van den soldaat in de slagvelden van het Oosten, èn van den soldaat aan het „thuisfront". Ja, soldaten van het thuisfront zijn wij hier allen, moeten wij tenminste zijn. TOT het thuisfront behooren niet alleen die mannen en vrouwen, die werken in de fabrieken en in alle werkplaatsen van het land, om de strijdende legers van al het noodige te voorzien, niet alleen ook al diegenen, die ingezet zijn voor de verzorging van hen die achterbleven, voor de voeding, huisvesting, dekking en verwarming van allen in stad en land, tot het thuis front behooren en niet in de laatste plaats zij die geroepen zijn, hier te lan de de vestiging van de nieuwe orde on zer samenleving voor tOT^ereiden. Slechts kort wil ik hier wijzen op den zwaren, maar prac'ntigen arbeid, door deze werkers voor ons Voll: en Land reeds verricht, vroeger in tijden van verdachtmaking, broodroof en ter reur, thans, in deze dagen van wording en overgang, nu wij nog midden in den oorlog en welken oorlog! leven. Wil ik wijzen op het moeilijke werk van hen, die als Nationaal Socialisten geroe pen zijn, ons land voor onze jongens, die daarginder, in bloed, s*o£ en mod- der, in sneeuw en in ondenkbare kou de, zich opofferen voor ons aller toekomst, vóór hun terugkomst weer te maken tot een beter tehuis dan voor heen, materieel, geestelijk en moreel! Daartoe mede te werken, is een eer volle taak. Ik reken het mij tot een groote eer, mede aan dit „thuisfront" te mogen strijden in mijn ambt van Burgemees ter van onze mooie en belangrijke Ge meente. Bij de vervulling van mijn taak zal ik mij houden aan de navolgende richt- Iijiic-.»: !EN betere lichamelijke en geeste lijke opvoeding van onze jeugd. De jeugd is thans voor een goed deel ondervoed, gemak- en genotzuch tig, zonder zin voor tucht en orde. De ze jeugd is niet „jeugdig" meer, zij is vroeg oud, zij kent ook het geluk niet meer, het jeugdgeluk van zich te voe len gezond, sterk en vol daadkracht. Ik weet, dat hier in de eerste plaats een taak voor het Rijk is weggelegd. Ik verklaar echter, dat ik als Bur gemeester al mp krachten zal inzet ten om het centraal gezag hierbij ter zijde te staan. Zonder den bijstand van het plaatselijk bestuur immers, zal met name bij de vele beperkin gen die de oorlogstoestand ons voors hands nog oplegt het centraal ge zag deze taak niet tot een goed ein de kunnen brengen. Die taak is reus achtig, doch uitermate dankbaar voor wie zijn Volk en Vaderland waarlijk lief heeft. Godsvertrouwen, zonder het welk geen werkelijke zielskracht bestaat. De toenemende ondermij ning van het Godsvertrouwen, de on verdraagzaamheid en de wel zeer on christelijke haat van volksgenoot je gens volksgenoot, die thans zoo welig tieren, zij zullen en móeten verdwij nen! Daartoe roep ik op allen die van goeden wil zyn! Want dit voortwoe- kernde euvel verlamt ook de geest kracht van ons volk in hooge mate, zy dooft gezonde energie, zij leidt tot een „bij de pakken neerzitten", tot een onvruchtbare levenshouding bij zeer velen. De beste bestrijdingswijze is deze, ons zelf bij voortduring een voor beeld te geven van een levenshouding, vervuld van Godsvertrouwen, van eer bied voor de eeuwige levenswetten, eerbied voor den Allerhoogste. Het is mij opgevallen, dat de eenvoudigen deze zaken beter verstaan dan onze „intcllectueelen". Dit is een goed tee ken, want van de eenvoudigen moe ten wij het hebben. Moge de wensch van den Leider der Nationaal Socia listische Beweging in Nederland in zijn Kerstrede van het vorig jaar, tot waarheid worden in ons land en in Amersfoort: dat de onzalige haat, die ons Volk verscheurd houdt, eindelijk eens plaats maakt voor kameraad schap. Daar echter, waar deze haat mocht leiden tot eenig strafbaar feit, of in het algemeen tot verstoring van de openbare orde of veiligheid, zal ik met doortastendheid ingrijpen, opdat men niet zou leeren te vergeten wat rechtvaardigheid beteekent. EERBIED voor den Arbeid. De ar beid, niet het goud, is de zin voor de revolutie, die zich thans Duitschland strijdt voor Europa EXTRA BERICHT VAN DUITSCHI OPPERBEVEL Hoofdkwartier van den Führer, 11 April. Het opperbevel der Weer macht maakt bekend: Nadat nog pas den achtsten April was meegedeeld, dat zestien vijandelij ke koopvaardijschepen met een geza- mcnlijkcn inhoud van 104.000 brt. tot zinken waren gebracht, hebben onze (luikbooten intusschen nieuwe groote successen gemeld. Zij brachten vlak voor de Oostkust van Amerika twaalf koopvaardijsche pen, tezamen 94.000 brt., waaronder vier groote tankschepen, tot zinken. BURGEMEESTER J. G. L. HARLOFF Foto archief A.C voltrekt; arbeid geeft levensvreug de, welvaart voor de toekomst, eer toekomst, die zich voorshands door het verlies van ons Indië nog zoo som ber laat aanzien. Er zijn bedrijven in onze stad, waar de eerbied van der. arbeidenden mensch, voor de echte, warme kameraadschap bewust word betracht, waar het nieuwe beginsel ii de practijk wordt gebracht dat er niet meer zijn „werkgevers" en „werkne mers", doch slechts arbeiders, die ziel allen inzetten voor hun gemeen schappelijk bedrijf, en daarmede voor de samenleving. Ik breng hierbij hul de aan de leiders dier bedrijven. I! zal alles doen wat in mijn vermoger ligt om dezen nieuwen geest ook t( helpen verbreiden over de vele an dere, belangrijke bedrijven, die 4c,i stad rijk is, opdat er meer geluk ei minder onvrede onder de mensche- moge komen. X èX* H VERLIES VAN „DE HERMES" TOEGEGEVEN Van officieele Britschc zijde wordt toegegeven, zoo meldt de Londensche nieuwsdienst, dat het Britsehe vlieg tuigmoederschip „Hermes" tot zinken gebracht is. rog VOOR DE INSTALLATIE Hedenmiddag liad op het ge meentehuis, waarvan de Prince- vlag, de N.S.B.-vlag en de ge- mecnteljke vlag woeien, de in stallatie plaats van den nieuwen burgemeester voor onze gemeen te, mr. J. G. L. Harlof f. Deze plechtigheid begoti om drie uur met het vormen van de eercicacht bestaande uit leden van dc W.A. en Nat. Jeugdstorm. De heer Meijll, beiaardier te Nijkcrk be speelde het carillon. Onder de vele autoriteiten, die aanwezig waren, merkten wij op den Com missaris der Provincie Utrecht, den heer W. Engelbrecht cn zijn secretaris, den heer v.d. Moot, den Beauftragte van den Rijks- conunissaris, Dr. Hommer, Prof. dr. O. C. Nieschulz, Herr Brandes den heer J. C. W. Bock, plaatse lijk leider van de N.S.D.A.P., den fir-ir v.d. Wei;de. districtslddcr van den N.S.B., mr. O. F. P. H. dc Waard, burgemeester van Hoogland, kringleider van de N.S.B., de Ti eer cn mevr. Harlof f, ouders tan den burgemeester, di verse N.S.B. functionarissen uit de plaatselijke beweging, prof. dr. H. Sparnaau, namens de Ned. Duitsche Kuituur gemeenschap, den lieer dr. Bock, namens W.H.N., den heer Kaan, gemeen tesecretaris, hoofden vaii takken van gemeentedienst enz. Nadat de burgemeester dc eere- wacht had geïnspecteerd, begaf hij zich naar de burgemeesters kamer. waar de Duitsche cn Ne derlandsche autoriteiten aan hem werden voorgesteld. Hierna had in de raadszaal de installatie plaats door den com missaris der Provincie, waarna mr. Harlof f zijn rede hield. Op twee volksbelangen de aandacht vestigen. In den komenden zomertijd zal iVï Nederlandschen Volksdienst mijn volle aandacht hebben. Hoe schrijnend ïs de nood niet onder de behoeftigen; materieele nood, zoowel als zielenood. Dezen nood zooveel als maar ecnigs- zins mogelijk zal zijn, te helpen ver lichten, is een even broodnoodige. als dankbare taak. Naast deze taak, die een algemcene is, zal ik toegankelijk zijn voor al die bijzondere gevallen, waarin een goed burgervader soms meer bereiken kan dan een particu lier. Daartoe zal ik een vasten dag in de week bestemmen, een „spreekdag", waarop een ieder in onze stad, die in nood verkeert of grieven heeft, zich onmiddellijk en zonder tusschcn- personen, tot mij zal kunnen wenden om hulp. En tenslotte ditik ken de stad Amersfoort nog niet zoo heel lang. Maar reeds nu heeft zij mijn hart gewonnen! Er is reeds veel schoons uit vroeger eeuwen behouden, zeer veel schoons kan nóg worden gered. De zen prachtigen arbeid, dezen zin voor het oude dat werkelijk schoon is, juich ik toe, ik zal die met alle mij 'ton dienste staande middelen bevorde ren. Want een open oog voor het stijlvolle, voor wat karakter heeft, ook al dateert dit dan uit vervlogen eeuwen. Is een kenmerk van den wordende tijd. Amersfoort kan en zal worden een prachtige stad in een prachtige omgeving een steeds groeiend centrum van vreemdelingenverkeer. „Een nieuwe tijd, een nieuw geluid." Gij allen hebt, bij het betreden van dit gebouw, van het klokkenspel in onzen schoonstcn toren dit nieuwe geluid kunnen beluisteren, gij zult het aan stonds wederom vernemen bij het verlaten van dit gebouw. "Die dit nieuwe geluid verstaan, prijs ik gelukkig. Die zich i n n e r 1 ij k tegen het nieuwe, dat onherroepelijk komt kan ten, zijn te beklagen. Die zich daadwerkelijk tegen dit nieuwe willen keeren, waarschuw ik thans nog voor het laatst: zij zullen de volle zwaarte van mijn hand gevoe len! Gij ailen, die van goeden wil zii^ U roep ik toe het woord van den Lei der der Nationaal Socialistische Beweging in Nederland: „Wecst moedig en fier, want gij behoort tot dc phalanx, die desnoods met inzet van het le ven heeft te strijden voor de toekomst van zijn Volk! Ik heb gezegd. „Engeland zal Britsch-lndië zeker verliezen" REDE VAN HIRAIDE Kapitein Hiraide, chef der marine- persafdeeling van het Japansche hoofd kwartier, heeft gisteravond een radio rede gehouden, waarin hij zeide, dat Engeland Britsch-lndië zeker zal ver liezen, doordat de Japanners den Indi sch en Oceaan zullen gaan bcheersci en. Het verlies van Indië. aldus zeide iij, staat vrijwel gelijk met de ineens! >r- ting van het Britsehe rijk. Hiraide legde den nadruk op de be- teekenis van Britsch-lndië als ,.vc >r- raadschuur" van materiaal en rr :n- schen; hij herinnerde er aan, dat E: ge land in den vorigen wereldoorlog n eer dan 1.200.000 Indiërs legen Duitèch! nd in het veld heeft gebracht, terwijl het gros der Britsehe troepen in Iran. Lak en Noord-Afrika uit Indiërs bestaa". Nu de Golf van Bengalen door de Ja panners beheerscht wordt, kan nie mand beweren, dat ook geheel Indië niet onder Japansche controle zal ko men. De Japansche vloot heeft meer dan 400.000 ton Britsehe koopvaardij- scheepsruimte tot zinken gebracht. De verbindingen met Calcutta zijn afge sneden, zoodat de Engelsche vloot al leen nog naar het Westen van den In- dischen Oceaan kan vluchten. Hiraide betreurde het, dat de Anglo-Ameri- kaansche vloot de Japansche nog niet de gelegenheid voor een beslissenden slag heeft gegeven. EVACUATIE VAN CALCUTTA Exchange Telegraph meldt uit Cal cutta. dat terwijl nog steeds tal van Indiërs uit Birma in Calcutta aanko men, men overeenkomstig de plannen der regeering is begonnen met de evacuatie van een deel der burgerbe volking. Naar raming hebben reeds 600.000 personen de stad verlaten. De Führer tijdens een bespreking bij de stafkaart in gezelschap van Rijksmaarschalk Hermann Göring en generaal-veldmaarschalk Keitel HoHmann-Stapf-Pax Holland m CONGRES VERWERPT DE VOORSTELLEN In de vandaag gepubliceerde hoofd resolutie van den uitvoerenden raad van het nationaal-Indische Congres wordt verklaard, zoo meldt de Britsehe berichtendienst uit New Delhi, dat de raad niet in staat is, de voorstellen van het Britsehe oorlogskabinet aan te ne men. Naar de Engelsche berichtendienst verder meldt, heeft Cripps verklaard, dat hij New Delhi Maandag zal verla ten om de terugreis te aanvaarden. Gisteren meldde de Britsehe berich tendienst reeds uit New Delhi, dat de werkcommissie van het Indische natio nale Congres met algemeene stemmen een motie had aangenomen, waarbij de voorstellen van Cripps worden verwor pen. Cripps heeft, naar Reuter in een extra-bericht meedeelt, in een verkla ring vastgesteld, dat voor Indië, zoo lang het niet een omraming voor zijn nieuwe grondwet heeft gevonden, de oude status blijft bestaan. Ook de Moslem-Liga heeft, naar de Britsehe berichtendienst uit Bombay meldt, thans in een resolutie haar standpunt bepaald met betrekking tot de door Sir Stafford Cripps ingediende voorstellen der Britsehe regeering. In de resolutie wordt gezegd, dat de voorstellen in hun huidigen vorm niet aanvaardbaar zijn. PUTSCH WEERMACHTBERICHT Volledig afweersucces op Kertsj 56 PANTSERWAGENS VERNIETIGD Hoofdkwartier van den Führer, 10 April Het opperbevel der Weer macht maakt bekend: Op het schiereiland Kertsj werd te genover krachtige, door pantserwa gens en de luchtmacht gesteunde aan vallen een volledig afweersucces be haald. Naast liooge bloedige verliezen van den tegenstander zijn volgens tot dusver binnengekomen berichten 56 vijandelijke pantserwagens vernietigd en nog 26 door beschieting onklaar ge maakt. In verscheidene andere secto ren van het Oostelijk front hadden eigen aanvalsacties succes. Aan de Wolchow werd een formatie der bol sjewisten ingeslepen en vernietigd. In Noord-Afrika werden bij gevech ten tusschen verkenningsafdeelingen verscheidene Britsehe pantserverken- ningswagens en kanonnen vernietigd of buitgemaakt. De aanvallen op het eiland Malta werden overdag en des nachts door Duitsche gevechtsvliegtuigen, duik bommenwerpers en jagers voortgezet. Aan de staatswerven en de haven- en dokinstallaties, alsmede aan de vlieg veldinstallaties werden door bomvol- treffers opnieuw zware beschadigin gen toegebracht. Aan de Engelsche Zuidkust plaat sten lichte gevechtsvliegtuigen vol treffers op een gasfabriek. Door de ontploffing van een gashouder ont stonden zware beschadigingen in de omliggende fabrieksinstallaties. Boven de Duitsche Bocht schoot ma rineartillerie drie Britsehe bommen werpers neer. De Obergefreitcr Feld. van een af- deeling pan'serjagers. heeft bij de ge vechten op het schiereiland Kertsj op negen April ondanks een verwonding zeven vijandelijke pantserwagens stuk geschoten. Het totaio verlies van de bolsjewis tische luchtmacht in het tijdvak van vijftien Maart tot zes April van dit jaar bedroeg 1 069 vliegtuigen. De bolsjewisten verloren derhalve gemiddeld 46 machines per dag. Brandstoffen bonnen VÓÓR 15 APRIL INLEVEREN Het blykt dat velen, die nog be schikken over geldige brandstoffen- bonnen deze niet hebben ingeleverd bij hun kolenleverancier. Daarom vestigen wij er dc aandacht op. dat deze bonnen hun geldigheid per 15 April, dus a.s. Woensdag verliezen, indien zij vóór dien datum niet bij den leverancier zijn ingeleverd. Óp bonnen, die vóór 15 April bij den brandstoffenhandelaar worden ingele verd zal in elk geval ook na dien datum worden geleverd. Het is dus raadzaam geldige bonnen, die men- nog in zyn bezit heeft, nog tijdig af te leveren aan den handelaar bij wicn men als verbruiker is ingeschreven, ook al zou die op het oogenblik niet over voldoen den voorraad beschikken. Zooals reeds werd gepubliceerd mag echter na 15 April op bon „08 HK" geen turf meer worden afgeleverd. BAK- EN BRAADVET In aansluiting cp het bonaanwijzings- b- richt van war-p hot tijdvak van 12 t m 20 April a.s. de met 19 genummerde bonnen, zoowel van de boter als van de vet kaart zijn geldig verklaard voor het. koopen van 125 gram boter of 125 gram margarine, wordt bekend gemaakt, dat voor zoo ver détaillisten nog bak- en braadvet voorradig hebben, zij dit mogen uit- verkoopen tegen in ontvangstneming van een bon per 100 gram. JUBILEUM BIJ AlSWaRTIGE AMT Rijkscommissaris Rijksminister Scys» Inquart heeft den consulaatssecretaris Hellmuth Boitin. die heden 25 jaar in dienst is van het Auswartigc Amt. in het bureau van den vertegenwoordiger van het Auswartige Amt persoonlijk gelukgewenscht. ITALIA AN'SCn I. EG ER BERICHT. NIEUWE SUCCESSEN IN CYRENAICA Het Italiaansche weermachtbericht van gisteren luidt: In Cyrenaica zijn nieuwe ontmoetin gen tusschen vooruitgeschoven afdee- lingen in ons voordeel geëindigd. In den loop van de zuiveringsactie in de Libysche Sahara werd de vernie tiging van nog meer vijandelijke pant serwagens geconstateerd. In een aantal schitterende gevechts acties bracht de luchtmacht aanzien lijke schade toe aan ravitailleerings- centra in het vijandelijke achterland. Duitsche jagers schoten in een lucht gevecht met sterke formaties vijande- liikc jagers vier Curtiss-toeslellen neer. Een ander vliegtuig werd door het luchtdoelgeschut van Dzialo getroffen en stortte in de nabijheid van de oase Óok tegen Malta waren opnieuw he vige aanvallen van dc spil gericht. Dc haven- en dokinstallaties van het eiland werden met goed gevolg getrof fen en militaire inrichtingen grondig vernield. Duitsche jagers vernietigden in luchtgevechten vyf vliegtuigen. AMERIKANEN VERNIETIGEN ZELF SCHEPEN OP BATAAN Volgens berichten uit Washington heeft het Amerikaansche departement van Marine bekendgemaakt, dat gene raal Wainwright voor den val van Ba- taan de vernietiging gelast heeft van het Amerikaansche duikboot-escorte schip Canopus, van den mijnenveger Bittern, van de sleepboot Napa en van een droogdok. Deze schepen en net droogdok zijn door strijdkrachten van leger en marine in de nabnheid van Corrcgidor en van het schiereiland Bataan gebruikt. DE VERDUISTERING Verplicht te verduisteren 11 Apr. 20.30 u. tot 12 Apr. 6.51 u. 12 Apr. 20.32 u. tot 13 Apr. 649 u. Maan 12 Apr. 5.52. onder 12 Apr. 17.06. 13 Apr. 6.15, onder 13 Apr. 18.14.

Amersfoortsche Courant | 1942 | | pagina 1